Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#97551) eattila válasza BobaHWSW (#97549) üzenetére


eattila
csendes tag

Bocs, de az valami nagyon más ugrott be :))
https://www.youtube.com/watch?v=-zHVW7Zy_vg

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97552) BobaHWSW válasza eattila (#97551) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ja ez megvan. :DD

(#97553) eattila


eattila
csendes tag

Némileg szünetel az eső. Tegnap szenzort takarítottam, de attól van rajta sérülés, már látom. Ez van. Nade. Eső után, bodza, meg pipacs, meg helios.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97554) Grillo válasza BobaHWSW (#97549) üzenetére


Grillo
senior tag

Autentikusnak tűnik.

(#97555) Samott


Samott
addikt

Ki van ez talalva... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#97556) I02S3F válasza Samott (#97555) üzenetére


I02S3F
őstag

Logikus, mint vonalzóval tömeget mérni :)

(#97557) zetor2000 válasza BobaHWSW (#97549) üzenetére


zetor2000
senior tag

Úgy tűnik, igaz a mondás, hogy magyar mindenhol van.

Én Münchenben futottam bele valami nyugger társaságba.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97558) Jahno válasza I02S3F (#97545) üzenetére


Jahno
őstag

Fotós csoportomban meg mindenki azért nyíg, hogy miért nem megyünk vidék felé :-D Most jöttem. Mondjuk nekem is már csak statisztikának kellenek, sírjon csak a szája, nem érdekel.

Pest mellett Becse, Rácalmás, fél Duna part, esetleg kicsit lefelé Tőserdő... Ipolynál minden is, Katalinpuszta, satöbbi, de felsorolni is nehéz lesz.

Itt érdekes volt, hogy az erdő teljesen más, mint a többi. Erősen Natura2000, nem a kikopasztott klasszikus Normafa, hanem szép zöld szőnyeg, az útra kidőlt fákat kicsit errébb húzták és kész is, szezonon kívül turista szinte semmi, mert minek jöjjön ide.

(#97559) Jahno válasza eattila (#97553) üzenetére


Jahno
őstag

Én is nekifeküdtem a kamillásnak, ha már ennyit autóztam érte. Igaz csak 25 kilométer, de kertek alatti zergebaszta vidéken úgy, hogy havercsajt még összeszedtem a szomszéd faluban... Valami haverja is arrafelé járt, mondom csapódjon hozzánk, az sem baj ha nem fotózik. Erre kiderült, hogy fotós vonatbolond, mellé fizika- és infótanár. Így kerültük meg, de hát ennek a rétnek neki lehetett volna feküdni 1 órára, mire rendesen kiadja. Egy ilyet egyszer kinyomtattok rizspapírra:

(#97560) eattila válasza Jahno (#97559) üzenetére


eattila
csendes tag

Én a maiakért eltávolodtam a háztól 100m-re is. Kemény ez.
Az eslső tetszik, bár alexpós. :DDD
Az uccsó meg kifele néz a képből. De a mosás bejön. A középsőnek meg a színe jön be.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97561) Phülöp válasza I02S3F (#97556) üzenetére


Phülöp
addikt

Te melyik Józsi vagy?
Tudlak téged?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#97562) npera válasza Phülöp (#97458) üzenetére


npera
újonc

Ez nagyon jó!

(#97563) npera válasza BobaHWSW (#97469) üzenetére


npera
újonc

Most elkezdtem olvasni, pár napig eléggé el voltam havazva. Látom közben lett vita is, én már csak megkésve tudok bekapcsolódni.

Nekem alapvetően az a stratégiám, hogy ha meg lehet valamit venni lokálisan értelmes áron, akkor megveszem innen. A lokálisnak többféle rétege van. A svédek és a többi Skandináv állam egyfajta mini unióban van, egy csomó netes boltjuk bár svéd domain alól fut de vagy Dániából vagy Norvégiából szállít. Ha például van a bringámhoz abroncs "innen", akkor inkább azt választom mint egy német boltot. De a német boltban tipikusan sokkal-sokkal nagyobb a választék, szóval nem minden termék esetében megy ez.

Az RC cuccok is vegyesek. Van például norvég bolt, ahonnan már elég sok dolgot rendeltem, ők például a vámot állják bizonyos összeg felett. A rádióm és a vevők hozzá onnan jöttek. De helyi boltból sikerült venni nagyon minőségi antennákat.

A szemüveg annyira durván drága volt akár innen, akár Norvégiából, hogy azt megvettem Kínából. Végső soron úgyis onnan jön minden, egy megállót akkor átugrott.

Almát próbálok lokálisat venni, nem Chiléból, Új-Zélandból (van ilyen, nem viccelek), hanem ha lokálisat.

Ruhát helyi boltból veszek, amit persze Bangladesben varrnak Kínában ujgur koncentrációs táborokból kivezényelt foglyok kényszermunkája révén.

Melóba bringázok, hogy ne pöfögjek feleslegesen a kocsival. De ha belegondolok, akkor ez csak a lokális emissziót csökkenti, mivel a bringa karbantartása valami elképesztően kártékony igazából. A rajta levő alkatrészek magyarosan szólva sz@rt sem bírnak ki. A láncot igazából hetente kell pucoljam én kenjem, aztán havonta le kell mossam rendesen petróleumos zsíroldóval. Utána még újra is kell kenni, amikor már kipárologta magát. Egy csomó papírt elhasználok ezzel (ami ugyan visszaforgatott papír, de akkor is). A hulladékot szelektíven gyűjtöm, de ezeket a termékeket le kell gyártani, meg aztán el is használom őket.

A féket fél évente cserélhetem, a betétek seperc alatt elfogynak egy kocsihoz képest. A féknyergeket állandóan zsírozni kell. A fékfolyadékot 2 évente cserélem, ez kábé ugyanaz, mint autón vagy motoron. A lánc nem sokat bír, pár ezer km után szétnyúlik, ilyenkorra a kazetta és a lánctányér is megadja magát. Most 2 lánccal váltogatva nyomom, így a kazettát és lánctányért nem annyira hirtelen nyírja ki az ember.

A gumik maximum 2 évet bírnak, utána tipikusan kuka. Hiába szelektív, ezt is le kell gyártani, meg szállítani és et cetera, et cetera.

Egyszerűen az van, hogy az "európai" életszínvonal (amit nehéz definiálni, de szerintem mindenki érti, hogy kábé mi a kábé középosztály által megengedhető szint) valami elképesztő logisztikát feltételez a termelés és elosztás oldaláról.

Amiben "a Nyugat" megpróbál példát mutatni az az energia megtakarítása, a vizek védelme, valamint az emisszió csökkentése. De a világ többi része nagyon le van maradva ezzel, ami részben az egész kapitalizmus része is. "Kellenek" olcsó termelő régiók, ahol semmi nem számít és "mindent lehet", aztán utána lehet ártatlanul pislogni, hogy de hát az elektromos jármű az nem füstöl és ezért akármennyit mehetek vele, mert nem szennyez.

Ez egy nagyon nagy színjáték és nincs rá értelmes válaszom, hogy mit kellene vagy mit lehetne helyette csinálni, ami globálisan rendberakná az egészet. Lokálisan és kis léptékben próbálok nem feleslegesen rombolni mindent magam körül, de látom, hogy a nagy tömeg nem jó irányba megy.

És nem tudom, hogy az unokáim miben fognak felnőni, mert azzal nagyon nem "mentem meg őket", hogy vízszintes esőben bringával megyek vásárolni az ekológikusan tartott svéd tehenek tejét.

Senkit nem akarok megbántani, meg a vitát sem akarom elmérgesíteni, csak próbáltam reflektálni.

(#97564) npera válasza BobaHWSW (#97488) üzenetére


npera
újonc

Amugy vicc kedveert, nem amugy mostanaban vetodott fel, hogy az akkulban hasznalt anyagok es gyartas miatt lehet, hogy az elektromos auto hosszutavon karosabb?

Polestar elkezdte publikálni a jelenlegi járművük karbon lábnyomát, van egy riport is. Más OEM-eket is bíztatnak, hogy kövessék őket.

(#97565) npera válasza BobaHWSW (#97549) üzenetére


npera
újonc

Ez eléggé patent!

(#97566) npera válasza zetor2000 (#97557) üzenetére


npera
újonc

Nekem ma mondta az egyik kislány nagypapája a foci edzés előtt, amikor mentünk a pályához, hogy ő 2 évig tanult zenélni Budapesten és picit megtanult magyarul. És mondott is pár mondatot picit törve. Meg is dícsértem... :R

(#97567) npera válasza I02S3F (#97556) üzenetére


npera
újonc

Te az vagy, akinek nem szabad a nevét kimondani? Úristen, megölték Kennyt!!!!!! :C :Y

(#97568) npera válasza Phülöp (#97561) üzenetére


npera
újonc

Én tudtam, csak nem sejtettem!

(#97569) npera


npera
újonc

(#97570) npera válasza BobaHWSW (#97552) üzenetére


npera
újonc

Boba, skubizzad. Schaaf megküldi a MY21 MT-07 gépsárkányt. Ezen az új gépen is gyakori hiba, hogy a kijelző néha homályos lesz, nem tudom mi okozza :C

(#97571) blueboi69 válasza Phülöp (#97543) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ilyen kéne nekem is, de 68ezer :Y jézusom... mennyi haszon van ezen? 80%?

(#97572) blueboi69 válasza npera (#97570) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Te mikor fogsz így repülni? :D Már illene :P

(#97573) Samott válasza blueboi69 (#97571) üzenetére


Samott
addikt

100%

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#97574) hobizoli


hobizoli
nagyúr

LOL

haversracek tegnap legyurtek a Speedzone dizel Compact E46 BMW-jet az Euroring 4 orasin egy Puttoval

pedig a RallyCross-s SzaboKrisz23 meg a WTCR-s ZengőMotorsport-s versenyzo Nagy Norbi volt ez egyik safjor a Vályi Pistáék csapataban

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#97575) zetor2000 válasza npera (#97566) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a másik véglet. :)

D a mieink:
Ha elég hangosan - esetleg üvöltve - közli a hazánkfia _magyarul_ a szándékát külföldön, akkor előbb-utóbb sikerül elérnie a célját. Ehhez néha hozzáteszi, hogy "nemértedbzdmg?!" :D
És megismétli még hangosabban.

Ilyenkor általában előkerül egy aktuális nyelven tudó hazai.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97576) BobaHWSW válasza npera (#97564) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Koszi, erdekes! Belenezek majd mert erdekel.

(#97577) BobaHWSW válasza npera (#97570) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Lattam mar ;] :D

Igen ez uj feature. En is vagok most egy videot es kikene talalni hardware update nelkul van e ilyen.

Uj gumikba beleraktam 400kilometert de eddig nem jonnek be. Csuszos, de lehet meg csak nem jarattam be elegge foleg az oldalat. Dunlop sportmax roadsmart 3 lett vegul.

(#97578) Phülöp válasza Samott (#97573) üzenetére


Phülöp
addikt

Több lesz az, hiszen a bauhaus se nullszaldós bizniszt visz.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#97579) npera válasza blueboi69 (#97572) üzenetére


npera
újonc

Azon gondolkodtam, hogy van a város közepén egy nagy park (Slottskogen a neve), ahol pont lehetne így repülni. Valami nagyon korán reggel, hogy ne az emberek feje magasságában veressek ezerrel. Csak picit nyuszi vagyok, mint McFly, mert ha baj van belőle, akkor nagy baj van vélhetően.

Mondjuk a kis 1S 60-grammossal lehetne, mert alig van hangja.

Lehet egy jó korai szombat reggel kipróbálom, vagy még jobb egy vasárnap, amikor már nincs fociedzésünk. Hmmmmm.....

(#97580) zetor2000


zetor2000
senior tag

Van pénz lóvéra...

The impressive pre-order figures for the F-150 Lightning align with high demand for other electric trucks. An initial batch of 10,000 Hummer Edition 1 reservations reportedly sold out within 10 minutes last year. Meanwhile, in late 2019, Tesla received 250,000 pre-orders for the Cybertruck within five days.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97581) Grillo válasza npera (#97579) üzenetére


Grillo
senior tag

Nálatok az alap EUs környezet van, tehát 250 g alatt nem kell semmi?

(#97582) hobizoli válasza zetor2000 (#97580) üzenetére


hobizoli
nagyúr

No... oszt birta a szerver ezt a rohamot DDoS leterdeles nelkul? :U

Ez felhaborito.... :DDD

több drón kell ;P

(#97583) Samott


Samott
addikt

Juteszembe: Pfizer általánosan elérhető? - Igen

Kivancsi vagyok hogy alakulnak az oltasi szamok, mert szerintem hamarosan elfogynak azok akik hajlandoak beoltatni magukat. Es alig jarunk 5 milla felett.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#97584) eattila


eattila
csendes tag

Sracok, a kemenyebb nyereg sokkal jobbabb! Koszi a tanacsokat! Ma toltam egy 24-es karikat es sima ugy volt :).

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97585) Phülöp válasza eattila (#97584) üzenetére


Phülöp
addikt

A régi túl puha volt.
:DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#97586) npera válasza Grillo (#97581) üzenetére


npera
újonc

250 gramm alatt regisztrálni sem kell. De kell A1/A3 és azért nem fejmagasságban 80 km/h tempóval veretni a teli parkban.

(#97587) npera válasza Phülöp (#97585) üzenetére


npera
újonc

(#97588) Jahno válasza Samott (#97583) üzenetére


Jahno
őstag

És közben dokik sírnak, hogy soknak nem kell a 2. adag.

(#97589) Phülöp válasza npera (#97587) üzenetére


Phülöp
addikt

Komoly cuccnak tűnik.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#97590) Grillo válasza npera (#97586) üzenetére


Grillo
senior tag

Osztrákot megcsináltad? Vagy helyit?

(#97591) Grillo válasza Jahno (#97588) üzenetére


Grillo
senior tag

Jó, de mit vártak. Védettségi igazolvány jár az első után, appban benne van a második, de ha van plasztik, minek szopna bárki a szar szoftverrel.
Külföldre meg úgyis mindegy, ha kínait kapott.

(#97592) npera válasza Grillo (#97590) üzenetére


npera
újonc

Mielőtt bármi parkos témát próbálnék illene átmenni a helyin. Még nem csináltam meg sajnos.

(#97593) npera válasza Phülöp (#97589) üzenetére


npera
újonc

Melóba járós bringára jó lenne. Most dupláztam meg amúgy is az értékét, mivel:

- új hátsó abroncs
- új fékfolyadék elöl-hátul
- új duda (férfiasabb hanggal)

Valami hangicsál a hajtóműben, ami nem öröm mondjuk. Tutira nem a pedál, mert azt szétszedtem múltkor és bezsíroztam. Ha a hajtókar csapágy, akkor azt "úgy lenne érdemes" cserélni, hogy teszek bele versenybringás BB-t, meg egy CX hajtóművet. Kinéztem egy 2x10-es hajtóművet, ami kábé olyan áttétel, ami passzol. Igaz, hogy nekem 9-es a kazetta, de talán az nem egy nagy tragédia (9 vs 10 talán váltóméret?)

(#97594) Grillo válasza npera (#97592) üzenetére


Grillo
senior tag

Az is online és ingyenes?
Osztrákoknál már angolul is elérhető, 15p.

(#97595) zetor2000 válasza hobizoli (#97582) üzenetére


zetor2000
senior tag

Úgy tűnik.
Van hely, ahol felmérik, mennyi "látogatóra" (oldalletöltésre) lehet számítani egy adott időszakban.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97596) npera válasza Grillo (#97594) üzenetére


npera
újonc

Az ingyenességben nem vagyok biztos, még nem nyomkodtam végig.

Az anyag itt van hozzá. Tele van DJI-cuccokkal név nélkül, ami a racsingos kwadok esetében az anyag nagy részét kapásból irrelevánssá teszi az én felfogásom szerint.

Megnéztem, persze, hogy nem ingyenes...

A kedvencem, hogy ebből is adót csinálnak. Első kiállítása az igazolványnak 800 kredit. Az éves megújítása a licensznek 500 kredit. És a tényleges megújítás költsége (adminisztráció) még 200 kredit.

Szóval gombolják le a pénzt az emberekről, ahol csak lehet.

[ Szerkesztve ]

(#97597) eattila válasza Phülöp (#97585) üzenetére


eattila
csendes tag

Ugy latszik...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97598) eattila válasza npera (#97587) üzenetére


eattila
csendes tag

Ilyen dragat majd ha komolyra fordul a dolog. A mostani 3500 volt.
De ha igy haladok kardionak nem lesz jo. Szoval kerdeses.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97599) eattila


eattila
csendes tag

És még vissza is ültem rá, mert kimentem meglőni ezt:

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97600) Grillo válasza npera (#97596) üzenetére


Grillo
senior tag

De ha az osztrákot meglövöd, az nem jó oda? EUn belül elvileg nem kéne gond legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.