Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#97501) zetor2000 válasza eattila (#97499) üzenetére


zetor2000
senior tag

Grat.
De szerintem fusson az, akit kergetnek. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97502) -NoVa- válasza BobaHWSW (#97474) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt hiszem, régen láttál hazai árakat és boltokat. Pl FiiO cuccokat simán megvettem itthon, mert kb vám+áfa + egy kicsi felárért van garanciáért felelős kereskedő, előny. Más audiobigyóimat esélytelen a kontinensen beszerezni, ez ilyen, de...

Nagyon nagy divatja lett mostanában a kínai kacatokat némi FB reklámkampánnyal megtolva 10-20x áron adni, ilyenkor már rég nem a gazdaságot támogatjuk, hanem csak egy gátlástalan suttyót. A korrekt felárat simán elfogadom, de nem azért cserébe, hogy 100+% haszonkulcsért egy hazai rabló rendelje be helyettem kínából a dolgot, mert ez történik. Már nincs valódi raktárkészlet helyben a legtöbb dologból, a kereskedői kultúrának óriásit kéne nőnie, hogy megvalósuljon, amit ott álmodsz.

(#97503) eattila válasza zetor2000 (#97501) üzenetére


eattila
csendes tag

:D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97504) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

"Azt hiszem, régen láttál hazai árakat és boltokat."

Ez egy eleg sokszor visszatero kritika volt ugy erzem ram az elmult par oraban. :DD

(#97505) -NoVa- válasza BobaHWSW (#97504) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kicsit több lett a maffia, kevesebb a kereskedő. Amúgy meg szerintem a szélső perifériás hobbibigyóinkon túl (Ok, drón karbonvázból van Olasz és Japánom is) szerintem kb mindent helyből, vagy tágabb környékről szerzünk be, csak azt unalmas publikálni. Pl a 3 évente elfüstölő fűnyíró legitóbb, általában Bosch. Most épp valami más lett.

(#97506) BobaHWSW válasza -NoVa- (#97505) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Mit ne mondjak... nem adjatok jol el az orszagot.

(#97507) Phülöp válasza WiZARD (#97484) üzenetére


Phülöp
addikt

Fém alkatrészek dolgában azt tudom mondani, hogy - ahogy az eddigi 30 évben, így most is - én a gyártás oldalt erősítem, nincs közöm a mit-mennyiért témához. Az, hogy az általam gyártott alkatrészek milyen értéket képviselnek, még közvetve is csak nagyon minimálisan érintik az én bevételeimet, úgyhogy nem is vagyok érdekelt a minél olcsóbb gyártásban (inkább a saját lustaságom okán keresem az optimális megoldásokat).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#97508) -NoVa- válasza BobaHWSW (#97506) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hát, különben még a végén hazajönnél vállalkozni öregen nosztalgilusan, aztán itt szembesülnél vele, hogy mennyire nem hasonlít semmilyen működő országra :)
Aki itt van, az kb azéry, mert van amit kihasznál a rendszerben. Informatikus fizetések vs megélhetési/oktatási/kajaárak pl, vagy családi kötödések, stb. Mindenki más már szétszóródott a világban.

(#97509) BobaHWSW válasza -NoVa- (#97508) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Meg par honap es meglesz a permanent residencym. Utana ha nemcsinalok nagy baromsagot eletem vegeig maradhatok itt es munkanelkuli segelyre es nyugdijra jogosult leszek... lesz ami lesz.

(#97510) Phülöp válasza BobaHWSW (#97481) üzenetére


Phülöp
addikt

"(Amugy koszonom a korrekt hangvetelu reakciokat!)"
vs
"pont annyira szarom le a velemenyed mint te az enyem."

A hangvétellel eddig tényleg nerm is volt gond, csak vélemények ütköztek. Aztán jött a motorozás téma, ami szent. Mármint szent szar.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#97511) Phülöp válasza eattila (#97499) üzenetére


Phülöp
addikt

erőteljesen graulálok

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#97512) BobaHWSW válasza Phülöp (#97510) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Oszinten szolva idot akartam sporolni. A magyarazkodas es a de..de..de... nem tetszett. A motoros megjegyzesere irtam is, hogy jogos. Tenyleg az.

A tema amugy nem szent. Evi 20+k kilometert elautozok hobbibol mert miert ne alapon. Ha mar lud legyen kover, a masfel tonnas 2.5literes awd suv valoszinuleg nagyobb pazarlas mint egy takarekos kismotor ami valoszinuleg legkisebb fogyaszto az egesz forumon. Tippre az elektromos autonal is gazdasagosabb. 4liter szazon az nem para.

A stilusban is igazad van. Viszont tenyleg egyaltalan nem erdekel. :B es ot se erdekli amit en irtam. Gondoltam felesleges karaktercsepelni es magyarosan egy ket elejtett karomkodas csak izt ad a dolgoknak.

Vagy csak izles kerdese.

(#97513) Samott válasza Phülöp (#97510) üzenetére


Samott
addikt

Jo meglatas. Nem kellene ilyesmi miatt egymas torkanak esni. Nem er ez ennyit.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#97514) Phülöp válasza BobaHWSW (#97512) üzenetére


Phülöp
addikt

maradjunk annyiban, hogy engem érdekel
Gabibácsi, Leslie, Fődudu már megpattant, mert nem bírta a gyűrődést

"Evi 20+k kilometert elautozok hobbibol mert miert ne alapon."

Én muszájból, de nagyon rühellem, több okból is.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#97515) BobaHWSW válasza Phülöp (#97514) üzenetére


BobaHWSW
újonc

:K

(#97516) Samott


Samott
addikt

Ha mar a villanyautok szobakerultek, a heten mutattak be: The All-Electric F-150 Lightning

Biztos f.sza lesz a Cybertruck, de ez az ami a kisteherauto vevokornek kell.

Doug DeMuro elmondja miert

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#97517) zetor2000 válasza BobaHWSW (#97506) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt megteszik a választott vezetőink... Ők sajnos valóban nem jól adják el.

Mi, akik látjuk, hogy a boltjaink polcaira felrakott termékek másmerre mennyire / mennyivel olcsóbbak, igyekszünk élni azzal a lehetőséggel, hogy olcsóbban vegyük meg ugyanazt. Ez szerintem teljesen érthető dolog. Mivel gyártás ilyesmi dolgokban nem nagyon van idehaza, megvesszük azt, amit lehet. Hogy ez nem tesz jót a hazának, azzal nem feltétlen nekünk kéne foglalkoznunk, hisz vannak olyanok odafenn, akik kormányozzák ezt a szekeret.
Mivel könnyű- és nehéziparunk körülbelül mutatóba van csak, így igen széles az a skála, amire kiterjed a rendelős áruk köre.
És ameddig a tőkések oda viszik a gyártást, ahol olcsó a munkaerő, én onnan fogom megvenni a vackaimat, ahol utolérem olcsón.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97518) BobaHWSW válasza Samott (#97516) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ket es fel percig birtam. Erdekes lesz.

(#97519) eattila válasza Phülöp (#97511) üzenetére


eattila
csendes tag

Koszi koszi! De hulye voltam. Nem ettem elotte. Rosszul is lettem utana :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97520) Phülöp válasza qnadam (#96101) üzenetére


Phülöp
addikt

14:40-kor volt időpontom, 5 perccel korábban illett érkezni.
14:45-kor ültettek ki, addigra megvolt az azonosítás, a lövés, a tájékoztatás. Még üldögélek itt pár percet, aztán megyek haza füvet nyírni.

#dragaszagaink

[link]

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#97521) eattila válasza Phülöp (#97514) üzenetére


eattila
csendes tag

Engem is. Szerintem mindenkinek van igazsaga a mondandojaban. Viszont, a hobbi az hobbi pl.

Ennyike.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97522) eattila válasza Samott (#97516) üzenetére


eattila
csendes tag

Szvsz a cybertruck elmehet a..... Ez pickup, ami szep, pickup szeru is es kell a nepnek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97523) eattila válasza zetor2000 (#97517) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha nem latnank a neten, hogy mashol miket lehet kapni, nem lenne itt semmi gond :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97524) eattila válasza Phülöp (#97520) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem is illett mind a ketszer. De amugy nem lesz semmi gond :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97525) qnadam válasza BobaHWSW (#97476) üzenetére


qnadam
veterán

aktuális példa: rendeltem aliról egy telefontartót. megvehetem itthon is háromszor annyi pénzért, mert még keres rajta az importőr, a nagyker meg a kisker is. a tartót ugyanúgy kínában gyártják le és ugyanúgy onnan utazik ide, legfeljebb egy borítékkal több csomagolás lesz rajta.
torz a piac, az van.
a kínai vakcinával a papírozás volt az egyik bajom, meg hogy kik kerestek rajta... utóbb jött be a kérdés, hogy talán nem is annyira hatékony, de ezt igazából nem nagyon tudom megítélni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#97526) Jahno válasza BobaHWSW (#97469) üzenetére


Jahno
őstag

Itthonra is messziről szállítanak, de ezt már Kína kontra Amazonnál is próbáltam mondani Dudunak, aztán csak nem akarta felfogni, hogy az 1ezer pénzes kioldó Amazonon 8ezer és nem nagyon van, idehaza meg nem is nagyon létezik. Támogatnám én a gazdaságot is, csak tökre nem egyszerű.

Ezek 2-3ezer pénzes cuccok:

Regisztrálni kell a 37. áruházba, ahonnan 3 hét után szállítanak, de többnyire nincs. Kínából 300 forintért házhoz jött egy 4es csomag. Nekem sokszor nyűg a futár is, bár átvevőpontokkal kezdenek jól állni, aztán kártyás, nem kártyás fizetés, csak kp, csomagolási költség, ez van amaz van. Ebayen/Alin van minden is, benyomom, működik. Még porszívóhoz is onnan rendeltem porzsákot.

Tegnap idehaza autóalkatrészt vettem. Kicsit drágábban, mint a sarki közért, mert este 8kor is át tudtam venni, sok választásom a meló miatt nem mindig van. Ezeket nem Kínából fogom rendelni, egyéb bizbaszból meg olyasmik kellenek, amit idehaza nem találsz meg, de legalább horror drága. Vagy februárban rendeltem pár cuccot idehaza és még az sincs sehol... Értem, hogy support the local, most kellene egy marok LED, némi elektronikai cucc, autódiagnosztika. Idehaza azt sem tudom merrefelé kellene megrendelni.

(#97527) Sipi- válasza qnadam (#97525) üzenetére


Sipi-
tag

Én csak olyan dolgot rendelek kínából, aminél nem számít a garancia. Pl. usb kábel, telefontöltő. Ahol érdekes lehet a garancia vagy kicsit is drágáb (>5ezer forint), azt itthon veszem meg. Nem is szoktak lényegi árkülönbségek lenni gearbest vagy bangood árakhoz képest.

Hobbi témához: mi túrázunk hobbiként. Igaz ehhez átlag 2x1 órát autózunk alkalmanként :) Budapesthez közelebbi helyeken tapasztalat alapján nagyobb a tömeg. Viszont úgy tűnik az olaj, szűrők és gyertyacsere lentebb vitte a fogyasztást. Korábban nem evett 9 alatt a Mondeo (inkább 9,5+), most 8,3 és 8,8 volt az utóbbi két tankolás. Vagy más körülmények is változtak (hőmérséklet, forgalom, országút/autópálya arány, stb.)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#97528) Jahno válasza blueboi69 (#97472) üzenetére


Jahno
őstag

"Helyileg termelt dolgokra azt mondom oké, igazad van."

Meg is lepődtél a veresi paradicsomon.

Most már vannak idehaza is akkuk a vackaimba, de mikor Kínából 3ezresért jött, idehaza 16ezer lett volna akkor szintúgy rángatózik az ember szemöldöke.

De még a német meg egyéb webboltok is nagyobb értékű cuccra 20-30%al alacsonyabb árat adnak, akkor legyen magam ellensége? Idehaza sok közért meg bedob egy időszakos "akciót" és jó eséllyel akkor is még megéri eladni.

USB kábelek fogynak, 500 forintos tételek... Fotós világításból ez 5ezer volt Kínából, mert a kereskedő szintúgy ott veszi és ekkora felárral adja el:

[link]

Ezt legalább kapni...

(#97529) Jahno válasza BobaHWSW (#97474) üzenetére


Jahno
őstag

Én inkább a reptérnek, postának és egyéb logisztikának adtam teret (:- Saját gazdaságot egy szint alattfelett nem tudjuk megítélni, hogy a kereskedő nyúl nagyot és nyaralja el Balin, vagy befizetek a gazdasági közös Adriázásba.

(#97530) Grillo válasza Sipi- (#97447) üzenetére


Grillo
senior tag

Na, a hatalmas érdeklődésre tekintettel nem várok tovább :D

215k

A múltkorival együtt akkor ráment most 300k, remélem a következő vizsgáig fasza lesz. Bár téli gumit kellene vennem majd, viszont akkor már lehet inkább 4 évszakos lesz, az előzőn is bevállt. Évi 10k futás mellett nem kell gyakran cserélni.

(#97531) zetor2000 válasza Jahno (#97526) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ledet - alkatrész szinten, 2 lábú vacak, Lomex. Ha többszínű, akkor is. Akkor 3 vagy több lába van. Esetleg Mikronika / ElektroKontha / Árvill.
Szalagban passz...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97532) Jahno válasza zetor2000 (#97531) üzenetére


Jahno
őstag

Mióta nem vagyok a környéken és csak munkaidőben van nyitva. Tömegközzel nem kicsi kerülő, autóval is néha de legalább fizetős a parkolás.

(#97533) blueboi69 válasza Jahno (#97528) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Najó, de paradicsomot nem kínából rendelek :D
Most meg nevelkedik 3 tő lugas paradicsom, meglátjuk mi lesz belőle.

Boba, a motorozás témát én skippelem. Szeretem a túrázós fotókat, akár motor, akár nem. Ez hobby, mégha nem is környezetkímélő, de nekem eszembe nem jutott volna ezt felhozni, sztem nem is jó vitaalap.

Alapvetően egyetértek veled, de ahogy a többiek is mondták, nagyon nincs értelme 1-1 céget pénzelni, akik igazából helyettem rendelik be. Rengeteg ilyen webshop van, már amelyik nem marketplace-n, vatera-n, jófogáson csinálja ugyanezt.
Egyébként kb az elektonikus dolgokat rendelem én is kintről, de ami már nehéz cucc és emiatt drága a posta, azt nyilván nem kintről veszem meg, vagy ahogy Sipi is mondja, ha fontos az itthoni garancia, vagy épp az, hogy itthonról 1-2napon belül hozza a futár, akkor és is megveszem a drágábbat.
Sajnos itthon szinte semmit nem gyártanak, amit meg is veszek egyébként, de ha van valami local árusító kereskedő aki saját sajtot, lekvárt, akármit árul, az olyat szoktam támogatni, pedig néha eléggé drágállom.
Valamikor január-február környékén voltak kint árusok a tóparton, kérdeztem is, hogy vmi rendezvény van? Mondta az ürge, hogy nem ,csak páran kiálltak árulni a cuccaikat, mert a járvány miatt nincsenek rendezvények, teljesen ellehetetlenítették a kereskedésüket.
Végül vettünk is tőle dolgokat. Szóval ha ilyen van, akkor kevésbé sajnálom.

(#97534) Jahno válasza blueboi69 (#97533) üzenetére


Jahno
őstag

Gyorsan vettem is 100as csomag vegyes LEDet. 450 forint. Ennyiért idehaza nem is gondolkozom, hogy merről kellene szerezni.

Nehezebb és garis cuccokból vakukat vettem, nem is keveset. Még a vámáfázott is olcsóbb volt, mint idehaza. Kisebbek 29ezer helyett 16ezer és érdekesen követte az Euró/Dollár változás is. Nagyobbakból volt olyan 50ezer pénzes ami 23ezresért ért ide.

(#97535) blueboi69 válasza Jahno (#97534) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A nagyobb az nekem fűnyíró, hűtő, porszívó, medence, ilyesmi. Vaku az jellemzően kis baszás amit a postás kihoz.

(#97536) Phülöp válasza blueboi69 (#97535) üzenetére


Phülöp
addikt

Esővízgyűjtő tartály?

Most épp arra vadászok, de nem kerek kell, hanem szögletes, és nem több, mint 40 centi mély.
Otthon létezik, itt nem. Természetesen nem fogok 500 literes műanyag tartályokat fuvaroztatni, de azért b.sszák meg a finnek.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#97537) Jahno


Jahno
őstag

Egyre jobban barátkozom ezzel a Locuccal. Itt megnéztem, hogy valóban jó felé mutat-e be a nagy rétről, mert elvileg egyszerű körtúra, gyakorlatban nem sok tábla vagy iránymutatás van, hogy oda kellene bemenni a fák közé és valami lesz. Ha nem megyek előre, akkor az a minimális csapás sem lenne ott:

alt="" title=""

Fák mögött meg előkerült egy babakocsis út :-O

alt="" title=""

Kódoroghattunk volna egy darabig, ráadásul távolságot is nehéz besaccolni, mikor jön az ember ezen az úton és jobbra majd lesz egy becsatlakozás, akkor lehet nem arra gondol, hogy megint a fák mögé kell becaplatni. Lassan kezdem megszokni, persze mikor olyan helyen keresek bármit, akkor nem találok semmit :C

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#97538) I02S3F válasza Jahno (#97537) üzenetére


I02S3F
őstag

Helyszínt írsz nekem, hogy ez hol van? :B

(#97539) Phülöp


Phülöp
addikt

#mit hallgatsz most
#kemenyebb zeneket kedveloknek

Pár hónapja rákattantam a Ningen Isu-ra, ez a piszkos hangzás odabasz

Ningen Isu - Hell's Mountain Of Needles (LIVE)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#97540) zetor2000 válasza Phülöp (#97536) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nemrég láttam boltban "habarcsos vödröt". Az szögletes volt, de ilyen lehetetlen nagy méret, tényleg építkezésre való cucc. Olyan sincs ott? Ez kábé akkora, mint amit mondasz, de vagy 50x60-70cm alapterületű.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97541) Phülöp válasza zetor2000 (#97540) üzenetére


Phülöp
addikt

ilyesmit keresek, csak jobban falra simulós verziót

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#97542) zetor2000 válasza Phülöp (#97541) üzenetére


zetor2000
senior tag

Aha.
Amit én láttam, az nagy, ronda, fekete...
Ilyesmi
Nem pont ezt láttam, mert nem OBI volt, hanem valami barkács, kis üzlet.

Mellesleg a klasszik hordóra is gondoltam, de az elég magas, nekem a 60 literes olyan 70-80 cm magasnak tűnik, a 120as meg ~100-120 centi magasnak. Az ráadásul kerek, nem szögletes. Ebből szokott lenni apróhirdetési oldalakon párezresért vatta új, fém csattos fedéllel.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97543) Phülöp válasza zetor2000 (#97542) üzenetére


Phülöp
addikt

nagy, ronda, fekete van itthon is :)

szögletes volna jó, falhoz simulós - jobb nem nekiütközni, amikor befordul az ember a sarkon
és ezt 2x

például ilyen lehetne épp az itteni boltokban is

[link]

37 centi mély, egészen optimális lenne

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#97544) Jahno válasza I02S3F (#97538) üzenetére


Jahno
őstag

És itt balra fel a beugró felé az erdőbe: 47.41143, 16.96681

Haladó kategóriásak esetleg innen jönnek és akkor fentről érkezve jobbra kanyarodva futnak hasonló gondolatmenetbe, hogy merre van vége a rétnek :-)

(#97545) I02S3F válasza Jahno (#97544) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszi! Messze van pesttől, de szép :)!

(#97546) Sipi-


Sipi-
tag

Shrek és az oltásigazolvány

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#97547) BobaHWSW válasza Sipi- (#97546) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Bevallom ezen sokkal tobbet rohogtem mint ami nyilvanosan felvallalhato lenne. :))

(#97548) eattila válasza Phülöp (#97543) üzenetére


eattila
csendes tag

Távolabbi tartály becsövezve esetleg?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97549) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Magyarul kertem utcai arustol kajat.

(#97550) eattila válasza Sipi- (#97546) üzenetére


eattila
csendes tag

Majd elmondom milyen volt a nigthwish koncert..... :DDD :DDD :DDD :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.