Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#97151) Samott válasza Jahno (#97150) üzenetére


Samott
addikt

Ne olvass ilyen szarokat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#97152) Jahno válasza blueboi69 (#97144) üzenetére


Jahno
őstag

Hááát, akkor ízelítésnek néhány fasság egy sima rizs logója kapcsán:

[link]

Meg a 10 kicsi néger:

[link]

Mondjuk ez már nekem inkább ilyen múlt tagadás vagy nem is értem, teljesen fordítva gondolnék rá.

(#97153) Jahno válasza Samott (#97151) üzenetére


Jahno
őstag

Dókument...

(#97154) eattila válasza blueboi69 (#97144) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg az Uncle Ben's logója is változik emiatt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97155) eattila válasza Phülöp (#97145) üzenetére


eattila
csendes tag

Más bajt azért nem tudok, mert nem néztem :D A Benedict-est néztem. Az jó volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97156) BobaHWSW válasza -NoVa- (#97130) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Zsenialis :DD

(#97157) eattila válasza Jahno (#97150) üzenetére


eattila
csendes tag

Lesz még Tutajosból meleg, Matula bácsiból meg néger prémvadász.... Vagy a Barna rétihéját majd bütykös hattyú fogja játszani.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97158) -NoVa- válasza Samott (#97151) üzenetére


-NoVa-
őstag

Esélytelen nem belefutni, világszintű hisztiket képesek kivágni miatta. Cancel culture.

(#97159) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#97160) eattila


eattila
csendes tag

Megjött az alis napszemcsim. Nagyon strici. Eyewear my sunglasses at.... :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97161) Samott válasza -NoVa- (#97158) üzenetére


Samott
addikt

Nem a hirrel van gondom, hanem hogy egy szint ala nem menjunk mar. Ilyen oldalakat kulturember nem olvas. Nyilvan mashol is megirtak mar.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#97162) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Nade most ha a rízslogót lecserélik, akkor az most mitől jobb bárkinek is?
És mi lesz rajta? Egy kínai? Elvégre ott népszerű a rízstermesztés...

(#97163) eattila válasza blueboi69 (#97162) üzenetére


eattila
csendes tag

Semmisenem. Vagy BLM logó. Szerintem őrültség.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97164) Jahno válasza blueboi69 (#97162) üzenetére


Jahno
őstag

Azért ebben a formában a sárgákkal is csak óvatosan...

Főleg azért jó, mert most bárki bármit csinál az valakinek fáj és kampányolnak ellene.

(#97165) npera válasza -NoVa- (#97133) üzenetére


npera
újonc

Ez a celeb ennyire jó színész vagy tényleg ilyen pofákat vág alap állapotában? Az előbbi zseniális, az utóbbi picit ijesztő.

(#97166) npera válasza Bujdy81 (#97148) üzenetére


npera
újonc

Ja, máshogy nyekkenti a menetet. Ha meg tudtam volna tartani a harmadik kezemmel, akkor egy ilyennel alighanem jól jártam volna. Asszonyt inkább nem kérem meg ilyesmire, mert képtelen nekem ellentartani, meg ha becsípem a kezét, akkor tényleg van gond.

Így inkább megoldottam a falnak támaszkodós és lábbal operálós módon.

(#97167) blueboi69 válasza npera (#97165) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Alapból ilyen fogyaték lvl99

(#97168) eattila válasza npera (#97165) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez ilyen. Oviban is pörköltszaft volt a jele....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97169) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Sipi
Egyik kedvenc youtuberem, pont aktuális videoja. Hivatkozik korábbi videokra is, azokat láttam korábban, ebben viszont pont az van, amiket mondtam.
Lehet a jövőből jövök?

https://www.youtube.com/watch?v=37kGva3NW8w

(#97170) npera


npera
újonc

Csak úgy per tangentem nézegettem a vinyó árakat. 8 terás WD Red Pro kábé 2,9k SEK. 12 terás IronWolf Pro med 4,2k SEK. Hasonló árban megy a 12 terás WD is.

A vicc az, hogy jelenleg a hisztogram szerint csökken az áruk. Aztán lehet, hogy pár hét múlva már emelkedni fog.

A 8-as lehet már "túl pici" jelenleg, erősen gondolkodom a 12-es méreten inkább. Másfélszer akkora, de akkor már lehet megéri kipótolni az árát. Mert storage szempontjából nagyon nem mindegy.

(#97171) npera válasza blueboi69 (#97167) üzenetére


npera
újonc

Az a durva, hogy ha rákeresek svéd google alatt, akkor a jobb oldali kép jön fel alapból.

(#97172) Jahno válasza npera (#97170) üzenetére


Jahno
őstag

Megvettem a 6 terásat 38-ért, aztán 42-ért. Múlt héten már 56ezer volt az ára, most 96ezer. 16 terásat 140-ért vettem, most az éppen nincs, de abból a szériából a 14 terás is majdnem 300ezer pénz.

Ezt benéztem logikailag, főleg mert 2x6 terát adtam el, hogy bővítek és kiokoskodom. szóval projekt borult, nem tudom mi legyen.

(#97173) npera


npera
újonc

Mondjuk ez a kép mindent visz....

(#97174) npera válasza Jahno (#97172) üzenetére


npera
újonc

Én ma megnéztem a NAS-t, minden érték oké. Hetente egyszer futtat gyors tesztet a fájlrendszeren, havonta egyszer meg fullosat. Vinyók 35 fokosak asszem, minden SMART zöld. Tudom, hogy a SMART önmagában nem sokat jelent, de nem hangicsál semmi benne.

Akkor még várok.

(#97175) Jahno válasza npera (#97174) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem úgy jó fél éve csiripel, tegnap nyomtam egy nagy mentést. Új HDDnek jó morgós hangja van. Mint valami öreg dízel, hidegen :O

Csak hosszabb távon ki akartam szórni a NASt is. Bár kínai médialejátszó csak arról hajlandó nyomni a tartalmat, szóval azt is babrálnom kell. Tegnap végre bekapcsoltam rendesen.

Talán egy 8 terásat össze bírok kukázni és akkor 8+4+4 terából megnézzük mennyi lesz egyben. Max. valami lényegtelent kiszedek a mentésből, pld. külön tárolom az mp3akat és a Nintendós motyókat.

idén meg akartam úszni a nagyobb méretű fotós archiválást is, mert buzi LR nem hajlandó hálózatról dolgozni. Végén még valami iSCSI-t is kell élesztenem otthonra.

Mennyivel szebb élete van egy bölcsésznek, semmi aggódás, kicsapja a MACjét (1 millióért), asztalra teszi az össze fotót, ikont és letöltött filmet, oszt él bele a világba míg... Míg el nem megy belőle bortért az SSD, mert akkot lesz sírás. Vagy az alaplap :DDD

(#97176) -NoVa- válasza npera (#97171) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#97177) Samott válasza npera (#97114) üzenetére


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#97178) npera válasza Jahno (#97175) üzenetére


npera
újonc

Ebben a témában szerintem én nem igazán tudok mást, csak fotelből okoskodni a ti tudásotokhoz képest.

Nincs valami opciód, hogy szervizidőből kifutott, de még működő diszkeket használj? Vagy ilyesmi használt az inkább hazárdírozás?

A külön tárolás lehet segít, ha nem kell mindennek egyből elérhetőnek lennie.

Nem tudom mennyire érné meg valami Google tároló vagy akár Microsoft hasonló neked. Azt nézted már? Vélhetően igen, csak fotelből elmélkedek.

Igen, egy jó kis fullba integrált trendi Mac, aztán amikor kifut a felhős kapacitás és bővíteni kellene, de ez sosem történik meg, akkor hirtelen a felhő már nem tartalmaz majd minden kis izékét.

(#97179) npera válasza Samott (#97177) üzenetére


npera
újonc

Megint tesztelik? Adaptív szárny van rajta? Abból a legagyhalottabb a dán Zenvón van, az valami egészen extrém szögeket rak kanyarban is.


Pagani Huayrán is volt differenciált aeró már, szóval a Zenvo nem találta fel a spanyolviaszt.

(#97180) Samott válasza npera (#97179) üzenetére


Samott
addikt

Ja, most mar van nekik szarny is hozza. De szerintem ilyen csomagterfedelbe integralt valami sportosabb audin is volt mar. Elvileg mar nem csak 0-100-on hanem negyedmerfoldon is elpicsaz minden Bugattit. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#97181) -NoVa- válasza Samott (#97180) üzenetére


-NoVa-
őstag

Cserébe az ócsó, 45 lóerős villany Dacia Spring még tetszik is, az logikus. A végsebessége autópályán még nem alkalmas gyorshajtásra, a gyorsulása pont autószerű, semmi fölösleges öncélú izé. Szinte már-már Toyota.

(#97182) npera válasza Samott (#97180) üzenetére


npera
újonc

Ez jóval nagyobb szárny, mint egy Audi A7 esetén. Azon elég kis furvinyek van.

Igazából a legjobb, ha van rendes splitter elöl, akkor már van értelme a szárnynak hátul, de akkor már jobb, ha van rendes venturi-csatorna is alatta, meg a kerékjárati íveknek elvezető, valamint a tükrök körüli áramlást rendberakó csatornák és akkor elkezdtük nagyon durván elhagyni az utcai autók territóriumát :C

A Lotus Evija (vagy Mercedes One vagy Ford GT) aerója is érdekes. Ott keresztülvezetik a kocsin a levegőt és a fülke inkább egy csepp. Meg az Aston persze...



Mercedes Project ONE még egész visszafogott a fentiekhez képest....

(#97183) eattila válasza -NoVa- (#97181) üzenetére


eattila
csendes tag

Kolléga próbálta, azt mondta, hogy 60-ig még elmegy, de utána egy tetű az egész.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97184) Jahno


Jahno
őstag

Jajjdejó, betoltam helyére anyóstól kapott gáztűzhelyet, amihez most Youtuberól próbálom kideríteni, hogy a sütőnél merre kell lenni a hőfokszabályzó szálnak, mert szerintem azt valaki megrángatta...

Szomszédnak is minden ismerőse van, csak az is olyan, hogy áááááááá. Rákérdeztem, hogy szerezzen már egy gázos/sütős javítóst, aki legalább átnézi és kitakarítja így 1 év állás után oszt válaszként megtudtam, hogy most a háznak nincs vizese mert nem számlaképes, odafentről irányítják a világot és minden előre meg van írva, meg az oltásokban is ki tudja mi van.... Gázost még nem ajánlott.

(#97185) -NoVa- válasza eattila (#97183) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ideális városi mászkálós karakterisztika. A másik végén a Subaru másodpercekre szórakoztató, az utazás 99%-ában meg ugyanaz. Sorban haladni a tetű is tud.

(#97186) Sipi- válasza -NoVa- (#97181) üzenetére


Sipi-
tag

A 6.5 vagy 6.9 milliós alapárból még lejön a 2,5 milliós állami támogatás? Úgy már egészen vállalható városi/elővárosi használatra.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#97187) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#drone
nova, npera

Most láttam, hogy a csudajó szemcsimhez jött új firmware. Van pár új funkció, köztük ez a legérdekesebb, ezt skubizzátok:

Drone Finder:
Install a patch antenna on RX, long press the left wheel to enable drone finder function(long press again to disable), the buzzer frequency will synchronize with RSSI, the strongger the RSSI is, the rapider of sound the buzzer.

(#97188) eattila válasza -NoVa- (#97185) üzenetére


eattila
csendes tag

Városba igen. Nekünk ide 2 város közé kéne. Városon kívül meg elég csirke.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97189) zetor2000 válasza Sipi- (#97186) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt olvastam, hogy "bizonyos esetekben" akár 5 miller is leeshet, mint állami támogatás. Úgy azért már egész vállalható, persze ehhez lehet, hogy mindenkinek rokkantnak mozgássérültnek / fogyatékkal élőnek stb-stb. kell lenni a családban.

Nagy autó, nagy család, drága verda esetén... nagycsaládoknak 2,5M+x millerig 7...9 személyesre másik 2.5M. Vagy ilyesmi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97190) zetor2000 válasza Jahno (#97175) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha kell, van itt egy ~8 tera NAS, csak le kel puccenolni. 4x2TB valami Seagate van benne, Constellation. Azért nem használom, mert a 4 lemezből 3 smart hibát köpköd, de átmeneti ideig, menteni akár jó is lehet... Qnap a lelkem, csak jó régi (nagyon nem mai), és vettem jó régen egy újabbat, meg bele új lemezeket (akkor voltak újak).
Kölcsönbe viheted, ha szükségét érzed. Aprószaroknak - amiket le lehet szedni máshonnan is - jó lehet átmenetileg.
Illetve az ASUS vagy ki folyton dobál ilyen 1tera tárhelyet online évi pár dollárért, ha gondolod, azt is átdobom levélben - ha nem is most, de 1x lehet, hogy érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97191) Jahno válasza zetor2000 (#97190) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet a mentés mentéséhez elkérem, ha másért nem akkor azért, hogy ne egy helyen legyen meg egy pillanatra mindenem és az is egy döglődő NASon. Majd kitaláljuk.

Ja és képzeld, tegnap kaptam egy békebeli Portocom lapost. Van vagy 6 centi vastag, szépen működne is csak HDD nincs benne és persze szokásos spéci keretes, olyan, mint a mostani nagyvasakban a SASos HDD csati... Ha ezt megszülöm akkor végleg jó vagyok. Bár lassan jöhetne egy P1nél kisebb is, de álmodik a nyomor.

Meg leesett egy nagyobb Christie projektor :Y

(#97192) zetor2000 válasza eattila (#97157) üzenetére


zetor2000
senior tag

Rémusz bácsi is kifehéredik egyszer?

Énszerintem "ezek" elmennek a p.csába. Mindegyik. Úgy értem, akik a "klasszikus" sztorikat ilyen módon dolgozzák fel.
Ha azt mondják, hogy Sherlock HOMELESS és Watson ázsiai nő, akkor oké.

De egy csomó történet azért jött létre, mert pl. a rasszizmust meséli el, hogy az milyen. Vagy akármilyen más kirekesztést / megvetést. Ezeket nem kéne más színezettel előadni. Módosítsák eléggé a sztorit, hogy azért fel lehessen ismerni, de a körülmények kerüljenek más módon tálalásra, és akkor oké.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97193) Jahno válasza zetor2000 (#97190) üzenetére


Jahno
őstag

Asus 1 teráknak nincs értelme, mire minden kimegy, lesz valahol, cserélem, akármi, nem fogja kiadni és jelenleg 8 terát kellene sakkozni, majd biztonságosan elrakni. Kétszer. Még az is megfordult a fejemben, hogy haver NASába rakok egy lemezt, mehet az rsync és az lesz a távoli mentésem, de egyelőre nem akart összecsipogni a két doboz.

(#97194) zetor2000 válasza Jahno (#97191) üzenetére


zetor2000
senior tag

Portocom... lyály...
IDE interfészes 2.5" meghajtóm még akár akad is... de nem valami nagy, ~80GB körüli. Ha működik.

Christie az jóféle - ha működik benne a "lámpa".

A NAS-t le kell gyepálni, mert tele van kecskep.rnóval, meg mindenféle kövülettel, aztán ha megvan a rekonfig, akkor elvben smart hibás 4x2TB seagate akármi van. Asszem konstelláció. Valami fura nevű, nem dobozolom ki. Meg most asszem jbod kötet van, nem raid akármi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97195) zetor2000 válasza Bujdy81 (#97148) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt a 400Nm-t ellenőrizted nyomatékkulccsal is? :)
Szépek ezek a számok, de én nem minden gyártónak hiszek... (az általában azért elmondható, hogy g*cire meghúzza, amit kell)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97196) zetor2000 válasza Phülöp (#97147) üzenetére


zetor2000
senior tag

nCore-n fenn van, szinkronnal, valami sorozat is, meg hangoskönyv is, meg ebook formában is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97197) zetor2000 válasza npera (#97178) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha "céges" lemezekre gondolsz, az elég necces terület - sok helyen nem nézik jó szemmel az ilyet. Nomeg, sokat futott lemeze szerintem mindannyiunknak van. :D Azt se használjuk szívesen - nemhogy a céges lepattant vackokat.
Az tud segíteni, ha szeparál az ember, és ami "olyan", azt külön szedi. Pl. saját fotók, amik azért vannak, mert családi emlék. Egy másik lehet az, amit hobbiból fotózott valaki, mert nem családi, de tetszik. Aztán mp3 / egyéb zene mehet külön, levadászott filmek is külön, klf. alkalmazások megint... ha láttál torrent oldalon kategóriákat, azok kábé jól vannak csoportosítva. Azt általában a közösségi szellem hozta létre / alkotja meg, hogy pl. a HD filmek és a régi xvid filmek legyenek külön szedve, de azért a filmek kategóriát erősítse mind.
Meg a konzolos játékok is legyenek külön, hogy PS2/PS3/PS4/Xbox One... vagy ömlesztve, hogy "Console". Helye válogatja, de szerintem sok helyen meg van osztva, hogy ugyan konzolra van a játék, de lehet keresni csak adott típusra is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97198) Phülöp válasza zetor2000 (#97196) üzenetére


Phülöp
addikt

köszi
csak ebook érdekel, és ha nem muszáj, inkább nem torrentről (főleg, hogy az ncore-on az ebook=pdf)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#97199) zetor2000 válasza Phülöp (#97198) üzenetére


zetor2000
senior tag

van már ott nem csak pdf, de jah, az a(z) (leg)elterjedt(ebb).

Ez van mobi, epub, és doc formátumban. Meg jpg-ben, de azt nem javaslom senkinek :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97200) Samott válasza Phülöp (#97198) üzenetére


Samott
addikt

Az a "Megszeliditem a kerekpart" nagyon jo olvasmany. Novellaskotet, nagy kedvenc.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.