Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#97201) Sipi-


Sipi-
tag

Ikea led-es fényforrások minősége nem túl magas. Tegnap felraktam végre a srácok lámpáját az íróasztaluk fölé. Raktam bele tegnap vásárolt GU10-es ledeket. Az egyik 2 óra használat után elmúlt. A mennyezeti lámpában (E14-es foglalatú) lévők közül egyszer már gariztattam 4-et, de kettő már megint nem jó (2x6 db van). Lesz egy köröm szerdán az Ikea-ba :O

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#97202) Jahno válasza Sipi- (#97201) üzenetére


Jahno
őstag

És egy része még vibrál is pedig sokan szeretik.

(#97203) Jahno válasza Phülöp (#97198) üzenetére


Jahno
őstag

Akad 1-2 online konvertáló is, ami egész értelmesen visszaalakítja prcbe meg egyéb ehető formátumba.

(#97204) Bujdy81 válasza zetor2000 (#97195) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ütvecsavarozó nyomaték < nyomatékkulcs nyomatékkal!

Ez HZ tuti jobban tudja, de nem azonos a "kalapácsolásszerű" erő és a folyamatosan nyomott erő. Nyomatékkulccsal 120 Nm-re meghúzott kerékanyát a keresztkulccsal alig erőlködve letekerem. Picit jobban ráhúzom, akkor a 400 Nm-es ütvecsavarozó már nem szedi le. A pontos fizikát nem tudom mögötte, ez csak tapasztalat. De egy pedálhoz elégnek kell lennie. :D

Amúgy a 400 Nm is már elég sok. 300 fölé nem szoktak tekerni, már így is töri a biteket. Mármint a Milwaukee bitet is, nem csak a noname-et...

(#97205) Bujdy81 válasza Sipi- (#97201) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én nemrég vettem egy halom E27-es RYET Led-et, eddig minden zsír velük! :)

(#97206) hobizoli válasza Bujdy81 (#97204) üzenetére


hobizoli
nagyúr

amikor meguti a kalapcs a csavart, egy loketszeru impulzus fut vegig a csavaron, es egy pillanatra a ket egymason surlodo, mar osszefeszulo menetprofil reszben vagy egeszen elvalik egymastol, ezert lehet tovabb huzni az uteskor

a csavar a megfelelo nyomatkra meghuzasakor egyebkent megnyulik, azzal rugalmasan osszefeszitve jon letre a kotes maga

több drón kell ;P

(#97207) blueboi69 válasza Sipi- (#97201) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én múlthéten vettem Tradfri féle ledes izzókat :)

(#97208) hobizoli válasza hobizoli (#97206) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezert is fontos hogy a menet tiszta legyen es meg legyen kenve, hogy a meghuzasi nyomatek az csakis a csavarmenetek osszefeszulesebol adodjon, ne abbol, hogy a retkes menet miatti nagyobb surlodas okan elobb "lekattan" a kulcs, mert azt lekuzdeni kell 10Nm, es akkor annyival kisebb a meghuzasi nyomateka.....meg ugy kevesbe hajlamos osszerohadni is

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#97209) zetor2000 válasza Sipi- (#97201) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem ikea 5 foglalatos csillárom van, 5db GU10es foglalattal. Kezdetben halogének voltak, amik 2-3 havonta kiégtek. Aztán rendeltem valami random kínai 3 / 5 wattos valamit. Ezek, amióta megvannak, működnek (5 éve kábé), és nem akarnak kiégni - remélem. Nem emlékszem, hogy 3, vagy 5wattos e, de kábé mindegy. Amúgy világít rendesen, nem spot jellegű, mint a halogén volt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97210) zetor2000 válasza Bujdy81 (#97204) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja.
Csak mert sok ilyen videó van, hogy Lidl / Aldi ütvecsavarozókat tesztelnek, és ott elmondják, hogy a ráírt nyomaték nem feltétlen valóban annyi.
Szóval azért jó tisztában lenni...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97211) Phülöp válasza Jahno (#97203) üzenetére


Phülöp
addikt

Jah, de ha van elérhető rendes verzió, akkor minek szopassam magam konvertálással? A PDF nem könyvolvasóra való formátum, soha nem is volt az, de nem is ez volt vele a cél. Innen kezdve nem értem, miért ragaszkodnak hozzá e-book kategóriában.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#97212) Sipi- válasza blueboi69 (#97207) üzenetére


Sipi-
tag

Ilyeneket vettem én is (állítható fényerejű és színhőmérsékletű).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#97213) Jahno válasza Phülöp (#97211) üzenetére


Jahno
őstag

Ha van akkor persze, de most már lassan az lesz az alap, hogy nincs elérhető és szórakozni kell vele.

(#97214) npera válasza blueboi69 (#97187) üzenetére


npera
újonc

Köszi a tippet! Megnézem otthonról.

Ez akkor működik a legjobban, ha a kwad 25 mW-on ad. Ha 800 mW-on "üvölt" a fűben, akkor nehéz lesz az irányt bemérni a térerő miatt. Szaturál mindent közelről keresgélve.

Nálam úgy van beállítva a cucc, hogy ha disarm, akkor 25 mW, ha arm, akkor pedig valami teljesítmény. Többnyire ott is 25 mW, mert eddig ritkán kellett több.

(#97215) npera válasza Bujdy81 (#97204) üzenetére


npera
újonc

Ezek az értékek hasonlóak a PMPO-hoz a hangszórókon. Peak Momentary Power Output.

Szóval egy nagyon rövid tranziens erejéig talán esetleg van 400 Nm. Az RMS érték jóval alacsonyabb.

(#97216) npera válasza zetor2000 (#97197) üzenetére


npera
újonc

Semmiképpen nem valami illegál megoldásra gondoltam. Hanem hogy ha van olyan konstrukció, hogy lízingből kifutott cuccot selejtezés után (tehát full legál) megvenni olcsón akár.

Nem tudom a jogi hátterét, lehet ilyen nincs is.

(#97217) blueboi69 válasza npera (#97214) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hmmm, ezt hogy állítod be, hogy hol mennyivel adjon?
Létezhet, hogy 25mW-on is ennyire melegszik? Egyébként egyelőre nincs bajom a képpel. Tényleg kurvajó ez a szemüveg. Majd aztán megpróbálok valami fa/bokor mögé is repülni.
De kezdem érezni, hogy ez a dvr mennyire karcsú egy onboard rögzítéshez képest....

(#97218) blueboi69 válasza Sipi- (#97212) üzenetére


blueboi69
csendes tag

És megvetted hozzá a gateway-t is?

(#97219) Phülöp válasza Jahno (#97213) üzenetére


Phülöp
addikt

Akkor olvasok mást, van még pár ezer könyvem, amit ki se nyitottam.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#97220) npera válasza blueboi69 (#97217) üzenetére


npera
újonc

Ezt nézd meg.

Ha beállítod Betaflight alatt, akkor menüből tudod állítani.

25 mW-on is durván fűt, mert termikusan nincsenek igazából rendesen megtervezve, az egész arra épül, hogy hűti a menetszél és majd lesz valami. Semmiféle értelmes hűtés nincs rajtuk, viszont rohadt kis térfogatban képződik borzasztó sok veszteséghő.

(#97221) blueboi69 válasza npera (#97220) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt már néztem,de azt mondja, hogy vtx not found or not supported.

(#97222) Vodike válasza blueboi69 (#97207) üzenetére


Vodike
tag

Ebből én is használok párat a ház körül (8-10 db). Kíválóan lehet használni őket automatizáláshoz :-)

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#97223) blueboi69 válasza Vodike (#97222) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én is azért vettem ;) Csak gateway nélkül. Mármint az usb-s zigbee stick.

(#97224) Vodike válasza blueboi69 (#97223) üzenetére


Vodike
tag

nekem is zigbee stickem van z2m-el, nincs gw-m hozzá.

exTiga

(#97225) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Portable hifi házitákolt USB-c kábel post:

A cél, hogy a lehető leglaposabb legyen a telefonból kiálló rész. Egyelőre idáig sikerült eljutni, azt is egy panelre forrasztott fajta Type-C csatlakozóval, 5mm-el hosszabb, mint az ideális cél. Laposabb, és kényelmesebb (és főleg nem feszül ki, és veszti el a kontaktot egy rossz mozdulatra), mint az eredeti kész kábel volt:

(#97226) Bujdy81 válasza Vodike (#97222) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Tudom, hogy proli vagyok, de én nem vettem meg 2490-ért az izzók darabját, inkább 995-ért vettem kettő darabot a picit nagyobb fényerejűből, meg 2999-ért egy dobozt, amiben van egy távirányító és három távírányítható konnektor.

Nem megy wifin ez tény...

(#97227) Vodike válasza Bujdy81 (#97226) üzenetére


Vodike
tag

Nem vagy proli, ez nekünk egy úri hóbort blubival :D

exTiga

(#97228) npera válasza blueboi69 (#97221) üzenetére


npera
újonc

Megfelelő UART-ra legyen a VTX bekötve, akkor a portok alatt ki tudod választani a protokollt. Vélhetően IRC Tramp.

Ha ezek után beírod command line alatt a táblázatot és elmented, akkor benne lesz a VTX konfigurációs fül alatt a táblázat BF alatt.

Amikor a gépet összedugod, de még nem armolsz, akkor fél gázra és jobb sticket balra húzva belépsz az OSD menübe, aztán akkor ott tudsz akár sávot és csatornát váltani, meg teljesítményt.

(#97229) Sipi- válasza blueboi69 (#97218) üzenetére


Sipi-
tag

Igen. Elvileg a zipato központunk is tud zigbee-t, de még nem próbáltam meg hozzáadni. Minden másunk (termosztát, lámpakapcsolók, reluxavezérlő) z-wave.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#97230) Samott


Samott
addikt

A cégek, vállalkozók kimaradtak a villanyautós pályázatból

"...a pályázat 3 fordulóban nyújtható be, mindegyik szakaszban a keretösszeg harmada, azaz maximum 1 milliárd használható fel (kivéve a harmadik szakaszban, amikor az első két kör esetlegesen megmaradt keretösszege újra megpályázható lesz)."

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#97231) ezittketto válasza Bujdy81 (#97226) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Megkérdezhetem, hogy ez melyik és honnan van?

(#97232) Sipi- válasza Samott (#97230) üzenetére


Sipi-
tag

Pedig a cégeknek belátható időn belül kötelező lesz egyre több zöld energiával "működni" (elektromos autó, napelem, stb.).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#97233) Bujdy81 válasza ezittketto (#97231) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Volt egy akció, ahol kiszórtak ehhez hasonlót LED-eket:

[link]

1055 lumen/10W és 995 Ft/2 db volt az ár. Vettem vagy 60-at. Lassan elfogynak, mert megdöbbentően sok fényforrás van a házunkban... :D

(#97234) Bujdy81 válasza Sipi- (#97232) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

De ha kötelező, akkor úgyis meg fogják venni, minek támogatni őket? ;)

Illetve a cikk végén van egy utalás, hogy szerintük várható, hogy lesz céges pályázat is. Persze az nem nekünk, hanem a Lölö cégeinek testre szabva...

(#97235) ezittketto válasza Bujdy81 (#97233) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Köszi, de "meg 2999-ért egy dobozt, amiben van egy távirányító és három távírányítható konnektor" ez érdekelt volna inkább.. :B

(#97236) Phülöp válasza ezittketto (#97235) üzenetére


Phülöp
addikt

LIDL szokott ilyeneket, ott érdemes nézni

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#97237) Bujdy81 válasza ezittketto (#97235) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nos, vagy én voltam részeg, mikor megjegyeztem az árat, vagy nagyon emeltek, de elvileg valami ilyesmi van itthon:

[link]

Most a számlát nem találom, képről ismerős, de hogy pont innen rendeltem-e, nem tudom...

(#97238) eattila


eattila
csendes tag

Második pfizer bennem van. Érzem ahogy szétárad bennem a sötét oldal!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97239) ezittketto válasza Bujdy81 (#97237) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Igen, pont ezért kérdeztem, mert annyiért kb ajándék lett volna :)

szerk: obiban egész hasonló áron van

[ Szerkesztve ]

(#97240) ezittketto válasza ezittketto (#97239) üzenetére


ezittketto
csendes tag

szerk2: mondjuk egészen zavarbaejtő, hogy 3 dugalj van, de a távirányítón van egy ,D' opció is.. :F

[ Szerkesztve ]

(#97241) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Drónos:

A sárgát lebontottam múlt héten, hogy könnyebb vevőt kapjon, és... visszatettem az eredetijét. Az őskori F1 vezérlő nem szerette az iBus protokollt, PPM-en használtam, amit az új vevő nem tud, úgyhogy nem spóroltam 4 grammot.

Viszont akkor már az antennaburkolatot lebontva, kábelkötegelős rögzítés helyett a propellerkeret alján elvezetve az antennákat két oldalt mégis egy kicsit sérülésvédettebb lett a gép. Nagyon stabil, nagyon kezes cinewhoop, csak a papírokat fújja szanaszét a környékéről.

A kékhez még nem nyúltam, ott végtelen átépítési ötletem lenne, de lehet, hogy simán csak kap XT30-at, és jó úgy ahogy van.

(#97242) npera válasza -NoVa- (#97225) üzenetére


npera
újonc

USB-C dugaszba hány drautot kell bekötni? Ebbe még nem ástam be magam. Józan paraszti ésszel egy oda, egy vissza, táp, föld. Nem? :B :C

(#97243) npera


npera
újonc

Megjöttek a cuccok. A ventin meglepődtem. Tépőzárral nyíló kis "ajtó" van a dobozon mindkét oldalt. Egyik oldalon a dizájnt magyarázzák és a kiegészítők (!) listáját is mutatják.

Másik oldalt meg be lehet nézni a dobozba egy kis fólia ablakon át.

Van hozzá egy Y-csati, meg egy fordulatszámcsökkentős draut is, ami kábé 2300/min körülre csökkenti a maximális 3000/min sebességet.

Azt hittem, hogy egy zacsiba be lesz q@rva a venti, aztán kész.... :Y

A szabályzó egy méltán híres HW-585 lett.

(#97244) npera


npera
újonc

RunCam Atom FPV kamera. Húúú, ez lehet az új Nano?

(#97245) npera


npera
újonc

Boba, ezt skubizzad! Nincs benne túl sok CGI....

(#97246) blueboi69 válasza -NoVa- (#97241) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Király!

Én ma voltam ki egy új pajtással. ELég bátran messzire ment. TBS crossfire-el nyomja, meg Tango2-vel. Nemsemmi. :)
Majd legközelebb megnézegetem a dji szemcsijét.
Azt mondja, hogy van valami sharkbite is és szerinte érdemes kivárni, hogy olcsóbbak legyenek a digitális cuccok..... mondta, hogy mivel a szemcsimen van hdmi bemenet, a vevőt rá tudom csatlakoztatni.
Szerintetek?

(#97247) npera válasza blueboi69 (#97246) üzenetére


npera
újonc

Én DJI-ba semmiképpen nem ugranék bele. Totál zárt rendszer, míg a SharkByte nyitott. Ott lehet válogatni kamerákból, valamint jóval könnyebb az egész.

Képminőségben a DJI a nagyobb kamerákkal olyan, mint egy GoPro számomra, utólag nézegetni jó. De úgy repülni nem tudom milyen. A SharkByte inkább olyan, mint egy felturbózott FPV-kamera, az összenyomott kontraszttal, meg a digitális zajokkal. Az szerintem jobb, mint a DJI kockásodása.

Mondjuk amikor a SharkByte kockás lesz, akkor ott már tényleg baj van.

Én most semmi ilyesmit nem vennék, hanem megvárnám a SharkByte harmadik iterációját, addigra talán már kinövik a gyerekbetegségeket. Most a fizetős béta fut erősen.

(#97248) blueboi69 válasza npera (#97247) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem is most akarnék váltani, csak szerinte ne vegyek jobb kamerát, hanem várjam meg amíg a digitális cuccok olcsóbbak lesznek.. hát nemtudom. Majd kipróbálom az övét, neki dji van.

(#97249) zetor2000 válasza npera (#97242) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jó sokat. Pláne, ha van USB-C PD, akkor még vastagokat is...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97250) BobaHWSW válasza npera (#97245) üzenetére


BobaHWSW
újonc

:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.