Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#97451) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Fióktakarítás közben előkerült, még mindig működő 2007-es kütyük rovat, iPod Touch 1:

(#97452) WiZARD válasza WiZARD (#97439) üzenetére


WiZARD
addikt

Tervezővel beszéltem, azt mondta HESZ szerint elvileg lehet ott, de ő nem ajánlja és nem véletlen tették a tetőre. (plusz a falból kilógna egy része, az meg a telekhatáron lévő fal miatt eleve nem oké)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#97453) npera válasza -NoVa- (#97451) üzenetére


npera
újonc

Amikor az iPod készült, akkor miféle IEM-ek voltak?

(#97454) npera válasza WiZARD (#97452) üzenetére


npera
újonc

Ha a tetőn van, akkor kisebb a szomszédok vernyogási potenciálja. Ha nappal és leginkább éjszaka periodikusan be-bekapcsol valami ventilátor és "súg", akkor előbb utóbb elkezdik a szomszédok elveszteni a jó öreg béketűrést, aztán jön a sunyi köcsögölés.

(#97455) npera


npera
újonc

9:37-től a vélhetően riasztópisztolyos pufifánk mennyire szánalmas már....

Ha nekem kezdene ott makettkodni, akkor lehet hogy pánikba esnék és ráhajtanék az autóval, aztán még jobban pánikba esnék és nem tudnék lehajtani róla. Amikor az összes levegő kijött belőle, akkor lehet hogy hívnék mentőt, de akkor már sajnos késő. Amikor kinyitja az ajtót és ott forog, mint egy betojt galamb, akkor pedig gyönyörűen be lehet hajtani az ajtót előre, ami szintén jó móka.

Jáááááj.....

(#97456) blueboi69 válasza npera (#97449) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én is úgy akartam a powerloopot fejben, aztán nem úgy sikerült, meg a szél is elfújt.
Majd ráérzek ezekre az ívekre, aztán jobb lesz :)
Ráadásul 2x is odavertem a gépet. Utána megkerültem még a gépet párszor, meg épp mentem volna vissza leszállni és lemerült az akksi a szemüvegben. Elvileg kéne jeleznie, gyakorlatilag kikapcsolt egy pillanat alatt. Disarmoltam azonnal, kb 6m magasból, a vtx antennára esett ráadásul, ami elhajlott.
Szóval vannak kalandok na... De jó amúgy. eleinte párszor átmentem lassan a fák alatt, mert nem tudtam, hogy a video jel mennyire lesz szar, de szinte végig kiváló volt. Ezért is álltam be az alagút szélére. Nagyon elégedett vagyok ezzel a szemüveggel!
Igyekszem óvatos lenni na.

A repcsitől 190-200méterre voltam a gmaps szerint és ott is jó volt a jel! A gép mögött kezdett picit beszaggatni utána pedig azért volt alig látható a valami, mert kb derékig érő fű volt. Nem sűrű, de magas, gondolom az erősen leárnyékolta a 25mW-ot.

Szerk:
ja a végén szimplán kevés gázt adtam. User error, elbambultam, hogy majd milyen jó lesz a szárny alatt elrepülni és azon bosszankodtam, hogy túl magasra mentem, úgyhogy ezt kopenzáltam, aztán kissé túl sokat engedtem vissza :)

[ Szerkesztve ]

(#97457) -NoVa- válasza npera (#97453) üzenetére


-NoVa-
őstag

Shure, Etymotics volt akkor a hazai hifiboltok két opciója. Harmadik alternatívának valamikor 2008-ban HAndrástól beszereztem egy Klipsch S4-et. Az is szépen zenél (nem UrbanFun magasság, de azért nem is Sennheiser mélység), csak a kábele élettartamával voltak gondok. Abból csináltam a 9mm töltényhüvely IEM-et.

Az iPod Touch 1g Wolfson DAC-ja is legendás (ment a hifistáknál a köpködés, hogy később Cirrus Logicra állt át az Apple), de ez is a maga korához mérve. A Q5K BT-n is teltebb, nagyibb terű, és pontosabb, de másfél évtized alatt illik fejlődni.

(#97458) Phülöp válasza npera (#97455) üzenetére


Phülöp
addikt

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#97459) Bujdy81 válasza qnadam (#97440) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hát ez még gyári konfig, sajnos.

(#97460) Bujdy81 válasza blueboi69 (#97442) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A szó, amit keresel: Sigma 90

Gárdonyi Origó gépkölcsönzőből elhozod egy napra amikor már csak a vágandó dolgok vannak és egy este levágod, amit kell. ;)

(#97461) Sipi- válasza blueboi69 (#97456) üzenetére


Sipi-
tag

A videót nézve éppen azon gondolkoztam, hogy nekem (laikusként) úgy tűnik, hogy már kezded érezni a gépet, arra megy amerre Te szeretnéd. Utána esett le a fűbe :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#97462) blueboi69 válasza Bujdy81 (#97460) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Múltkor a 120ast hoztam el onnan és pont így csináltam, hogy 1nap alatt levágtam amit kell.

Azt elfelejtetted, hogy itt a terasz kerületének a fele az íves....

(#97463) blueboi69 válasza Sipi- (#97461) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Kösz, de még messze vagyok attól. Rájöttem ma, hogy erős oldalszélben, széllőkések közepette, teljesen felesleges a lebegést gyakorolni :) Túl sokat próbáltam azt, hogy majd lassan átmegyek az fák alatt. Lendületből nem volt gond, akkor már a szél nem hat rá úgy.
Lesz ez még jobb is. Én is fáradok, erős koncentrálás is kell, meg volt benne izgalom is.

És még rengeteget kell finomítani a mozgáson.

(#97464) qnadam válasza Phülöp (#97458) üzenetére


qnadam
veterán

ó baeg.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#97465) qnadam válasza Bujdy81 (#97459) üzenetére


qnadam
veterán

én is a gyári konfigot mondom, de ez kb lakótelepenként meg építés idejétől függően változik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#97466) BobaHWSW válasza Phülöp (#97458) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Jahaj.:D

(#97467) Sipi-


Sipi-
tag

Júniustól lesz a vámos-áfázós a kínai csomagokra. Akkor pl. a pcbway-ről rendelt 5 dolláros nyákomat is meg fogják áfázni? Nagyon jó lesz...

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#97468) eattila válasza Sipi- (#97467) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg. Es vamolni. Az egy dollarost is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97469) BobaHWSW válasza eattila (#97468) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Helyes.

Elnezest. #unpopular opinion kovetkezik.

Faszert kell ezer kilometerekrol rendelni minden szart? De tenyleg.

Ha valamit csak es kizarolag azert veszel meg mert olcsobb, akkor az szerintem nem _kell_.

Vegyed otthonrol, vagy ne vegyed, vagy mondjuk alapbol ne szallittasd rohadt messzirol es amugyis ha lehet inkabb egy kozelebbi gazdasagot tamogass ami peldaul nem megy ellene mindennek amiert egy modern demokracianak kikell allnia.

Elnezest, de kb kina bekaphatja.

#support local vagy mi a fasz.

Elnezest.

(#97470) JonesC válasza BobaHWSW (#97469) üzenetére


JonesC
csendes tag

Amúgy lenne ebben igazság, csak a lokálnál pont ugyan azt tudod megvenni, csak kisebb választékból. :)

(#97471) Samott válasza BobaHWSW (#97469) üzenetére


Samott
addikt

Egyreszt mert nincs, masreszt a pesti boltbol neha dragabb a szallitas mint a termek. Vennem en a hazait, ha lenne itthon es ugyanannyiert kihozna a postas mint a kinait.

Most surgos volt igy rendeltem a conradbol ezt meg azt, 4e huf volt szallitassal. Kinabol ugyanezt megusztam volna egy ezresbol. Csak az legalabb harom het mire ideer. Ja es a conradbol is ugyanazt a kinai kacatot kapom mint kinabol. Szoval milyen hazait? ;)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#97472) blueboi69 válasza BobaHWSW (#97469) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Helyileg termelt dolgokra azt mondom oké, igazad van.
De itt kb semmit nem gyártanak, kínában meg igen, tehát itthon is ugyanazt kapod.

Másrészt azért sajnos nem keresünk annyit, hogy teljesen mindegy legyen az ár. Kínából ideszállítva is feleannyiba kerül sokminden, mintha itt helyben vennénk meg és sajnos ez van, ilyen árérzékeny piac van itthon, ahol a legtöbb ember beírja az árukeresőbe, hogy hol olcsóbb a termék amit keres és ha egy noname webshopban egy ezressel olcsóbb, akkor megveszi onnan.
A másik ami fájó, hogy pontosan tudja mindenki, hogy ez a vám és áfa, amit rátesznek, az igazából milyen célokra megy el.... na innentől kezdve már csakazért sem akarnám kifizetni!

(#97473) Sipi- válasza JonesC (#97470) üzenetére


Sipi-
tag

Igen, ugyanattól a kínai gyártól veszi meg, csak a nagyker ezres tételben szállítja be, én meg rendelek belőle 3 darabot.
Pl. rendeltem usb type-c kábeleket. Itthon 1500 forint körül van darabja, bangood-ról meg kb. fele. És ajtóig hozta a futár.

Amire kérdeztem eredetileg, a nyák gyártás. Olvastam fórumokat róla. Többen írták, hogy itthon gyártattak már több céggel nyáklapokat, de egyrészt 2-3-szoros áron volt, de ami nagyobb probléma, hogy a minősége is jelentősen rosszabb volt. Kínai gyár meg jó minőségű és DHL-es futárral nem is sokkal lassabb (és még így is olcsóbb).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#97474) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Igen es a nagyker adozik amibol remelhetoleg lesz tb esetleg ut vagy a nagyinak hamvasztani valo. Meg mondjuk Helyi Janosnak lesz allasa. Aki utana elmegy JonesChez vagy kihez fogat csinaltatni vagy mittomen itt meg ki mindent rak bele a kozosbe. Masik esetben meg erositjuk a foldnek jelenleg tala legkarosabb gazdasagat. Hajra.

En orommel fizetek felarat a sajat gazdasagomba fizessek ne csingcsungnak akik mar a masodik orszagot ahol elek (vagy3? Kanada uk ujzeland) kurjak veresre kb millio modon.

En spec nemtudom elfogadni a fenti indokokat de ez van. Az indokok jok. Csak elobb utobb kifogunk futni belole.

(#97475) blueboi69 válasza BobaHWSW (#97474) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Te olyan országokban élsz, ahol ezek működnek. Itt tudod mi csorog vissza? Kb semmi. Amiből van bármi fejlesztés itt, az mind EU-s jótékonykodásból van, semmi másból.

(#97476) BobaHWSW válasza blueboi69 (#97475) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Csak par kerdes es akkor abbahagyom.

Miert volyak emberek a kinai vakcina ellen? Utana miert melytorkozzuk a kinai dolgokat mindenhol mashol? Miert jo, hogy kilora megveszik az orszagokat?

Ha a penzed kimegy az orszagbol azt elobb utobb erezni fogod. Ha nem te akkor a szomszedod. Gondolom orulsz amikor indiai sir yes sir supporttal kell beszelni. Kb ugyan ez a dolog, csak felfele fog lepekedni.

Azzal tenyleg semmi baja nincs az embereknek, hogy 5ezer kilometerrol rendelj egy 1dekas csomagot? Tekintsunk el attol, hogy olcso a dolog, esetleg jo, esetleg pont az kell es az nelkul nem tudsz elni. Szerintetek tenyleg jo, hogy szorjuk ki a penzt arra, hogy vackokat vigyunk korbe a vilagban repuloket es hajokat megtomve amik csak szennyezik a foldet?

Mitol jobb braziliabol behozni az almat mint otthonrol es akkor a Jozsibacsi fel is kotheti magat mert megszunt a megelhetese.

Valoszinuleg esek first world problemek a reszemrol es biztos beleesik az eso az orromba.

(#97477) Samott válasza BobaHWSW (#97474) üzenetére


Samott
addikt

Annyira reg nem elsz itt. Egy normalis orszagban nyilvan ugy van ahogy irod, de itt a nagyker az afat csal (ahogy a kisker is) es penzt mos. A ceger ugyanaz de a cegeket cserelgetik mogotte. Vagy eppen mar ceghalon keresztul tisztara mosott arulnak benne.

Mondjuk a fogorvos az jo pelda mert meg az osztrak vagy az angol is ide jar fogat csinaltatni. Nekik is annyira fontos a hazai. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#97478) BobaHWSW válasza Samott (#97477) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Elso resz: ok, ertem.

Masodik: nem kifejezetten a magyarokat akartam kiemelni. Sot, a nyugat europaiakat talan jobban kene leszidjam mert ok jobban megengedhetik maguknak. De attol meg ugyan az. Ha mindenki egy szinttel lejebbi orszagot, piacot tamogat... elobb utobb ez nem oli meg a sajat orszagat?

(#97479) Samott válasza BobaHWSW (#97476) üzenetére


Samott
addikt

Kinai vakcina: nem lett volna semmi baj vele, ha az EU bevizsgalja es alkalmasnak iteli (egyebkent mara a WHO meg is adta ezt az engedelyt), de nalunk ugy volt a klinikai viszgalat hogy a kulugyminiszter azt mondta jo lesz az. Kilora megveszik az orszagot megint csak ugyanez a tema, nem en adom el nekik hanem a kormany: fundan, vasut szerbiaba. De a paks2 is ugyanez a tortenet. Nem maga a "termek" szamit nekik, hanem hogy mennyit lehet az egeszbol lenyulni.

Kinai csomagra mar irtam: a hazai szalitasi dijak miatt van az egesz gond. Egyebkent ha ugyanazert a bizbaszert be kell mennem a varosba siman tobbet szennyezek mintha kinabol hozna a posta.

Alma dolgot nem erzem ilyennek, szerintem viszonylag keves brazil alma van itthon. Abban az a vicces igazan hogy itthon a lengyel "szar" almat kopkodik, a lengyeleknel meg gondolom a magyar "szar" almat. Es sirnak hogy a jo lengyelt kulfoldre viszik (ahogy nalunk ugyanez megy pepitaban).

Egy normalis orszagban jogosak a felveteseid, de itt abszurdisztanban kicsit maskent mennek a dolgok.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#97480) Samott válasza BobaHWSW (#97478) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem nem, ugyanis ez is egyfajta gyarmatositas. Szoval nem is igazan a "tamogato" orszag jar rosszul hanem a kizsakmanyolt. Azzal hogy kiszervezed az olcso munkat olcso orszagba azzal otthon nagyob hasznot tudsz elerni es ebbol magasabb hozzaadott erteku munkat tudsz adni a hazaiaknak. A gyori audigyarral a nemetek jarnak a legjobban.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#97481) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Hm, ok!
(Amugy koszonom a korrekt hangvetelu reakciokat!)

(#97482) zetor2000 válasza BobaHWSW (#97478) üzenetére


zetor2000
senior tag

A probléma a kapitalizmusban rejlik.

A fillérbszó, profitorientált elviszi a gyártást oda, ahol az olcsóbb. Ott gyártat. Mára majdnem minden elektronikai termék kínai. De lehetne mondani ruházati cuccokat, táskákat... esetleg távol keleti... Tajvan, Vietnám, Phülöp szigetek... De Vörös Október Ruhagyár, az Okisz labor, a Lőrinci szalagszövő és csipkegyàr is már a múlt. És ez igaz kábé a fél világra.

Fater, agol melózott, nyomda. Ott a góré is sír, hogy jön fel a hazai piacra a kínai ipar, mert nyomtatni mindenhol lehet.

Na, a legyártott termékek java része Kínában elkészült.

A fillérbszó vevőnek nem mindegy, honnan rendeli meg. Idehaza nincs gyártásban mobiltelefon alkatrész, kijelző, övcsat, szappan adagoló... Árban nekem nem mindegy, hogy a kijelző, amit lecserélek, az 30000, vagy 12000. A munkám versenyképesebb, ha olcsóbb.

Én olyanokat szoktam rendelni, amit nem tudok idehaza megvenni.
Sok eseetben idehaza ugyanannyi, vagy olcsóbb egy csomó pc komponens, mint Kínából rendelve, és raktáron is van.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97483) JonesC válasza BobaHWSW (#97474) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ha hozzám jön fogat csináltatni, akkor bajban van :)

Mondjuk átutalom sógorhoz, ő fogász :)

(#97484) WiZARD válasza BobaHWSW (#97476) üzenetére


WiZARD
addikt

szerintem 2 része van ennek:
-gazdasági oldal > ott kell venni ahol a legolcsóbb, vagy ahol egyáltalán lehet. (nekem óraszíjhoz a szövetet magyarországon senki se gyártja le, nem is foglalkoznak ekkora tétellel. Pedig akkor még 3000 méter/szín/méret ami után érdeklődtem, kínai boldogan megcsinálja 1000 méter nála a minimum. A fém alkatrészeket kínai megcsinálja $0.29-ért, európai ajánlatot nem kaptam 1€ alatt, bár erről lehet Phülöp-öt kellene megkérdeznem)
-jövő/érzelmi oldal > ha neked megér plusz pénzt neked és jobban érzed magad tőle, akkor a helyit kell venni, többit pedig elfelejteni.

Hogy egy kicsit demagóg is legyek:
Ha már jövő, meg környezetvédelem, meg a föld szennyezése, akkor hogy is van ez a motorozás téma, ami csak hobbi és azért csinálod, mert jól esik.
Mennyi benzin meg olaj meg co2, és mennyi gumit fogyasztasz el (és lesz belőle hulladék)? Miért nem biciklivel vagy legalább elektromos motorral véded a földet, ha már mindenképp menni akarsz? ;)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#97485) Phülöp válasza BobaHWSW (#97469) üzenetére


Phülöp
addikt

Nyugati példa: nálunk elég sarkalatos kérdés a téli tüzelő. Főleg, ha olyan ketszi hosszú a fűtésszezon, mint legutóbb. Nem egy nagy etvasz, gondolhatod persze, csak szólni kell a helyi Tüzépnek, és ők megoldják.
Nos, külföldről rendelve a brikettet, szállítással együtt is csak kb. az itteni bolti ár (fuvar nélkül) 60%-át kellett kifizetnem érte. És itt volt 3 napon belül, pedig épp karácsony/szilveszter közé estünk.
Szép dolog ez a lokálpatriotizmus, de ha a helyi vállalkozók visszaélnek vele (és ennek egy része abból fakad, hogy az állam is visszaél vele, és olyan adót ver rá, hogy belegebed, aki vallakozik), akkor már nem is annyira jó.
Szolgáltatás oldalon úgy röpködnek a 100+ eurós óradíjak, hogy csak pislogok. Villanyszerelés, tetőcsere, egyéb szakmunka esetén jobban jár az ember, ha kitanulja a YouTube-ról, és csak a legszükségesebb dolgokra hív szakembert.

Cimbora építkezett, fizetett az elektromos hálózat tervezéséért, majd ő maga behúzta a kábeleket, felszerelte a kapcsolókat/konnektorokat, szerelődobozokat, aztán hívott villanyszerelőt, hogy kösse be a mindent, itt a terv, minden elő van keszitve. Villanyszerelő fél nap alatt végzett. Qrvára nem mindegy ám. Jó, ez utóbbi példa nem külföldi rendelés, de a srác így is a lokál vállalkozó meg az állam zsebétől vonta meg a falatot.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#97486) zetor2000 válasza BobaHWSW (#97476) üzenetére


zetor2000
senior tag

A kínai vakcinával olyan probléma is van, hogy a Pfizert, meg a többit az EU szerezte be, és osztotta le országoknak. A kínait meg egy nímand hazai, nyilván valakinek a haverja. Annyiért, amennyiért TE is eladnád.
Az én aprópénzem igen, kifelé vándorol az országból, de inkább nagyon olyan módon, hogy a levont / befizetett adók állami megrendelésre különféle vállalkozókon keresztül offshore cégekhez kerül.
Az, hogy rendelek 5-10-1000USD ért évente, sehol nincs ahhoz, ami idehaza van.

Élelmiszereket - nyilván a hazai ízek miatt is - szeretek kistermelőtől venni, egyenesbe'. Sajnos ritkán van ilyen lehetőség Pesten, autó / jogsi hiányában ritkán vagyok úgy vidéken, hogy ott elkapjak 1-1 ilyen lehetőséget. De piacokon szoktam vásárolni mindenfélét, és ott nézem, hogy ne spanyol / görög epret vegyek, hanem hazait.
Dinnyével persze nincs ez a helyzet, mert ott a görög dinnye hevesi :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97487) zetor2000 válasza blueboi69 (#97436) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem tudom, hogy nem érdekel, vagy csak simán skippelted, de van egy Hilti TE72m. Tud vésni, és ketszire nem hiányzik. Van bele asszem véső fej is. Ha kell felverni a régi követ, viheted. SDS MAX befogású, a szára ~18mm, szóval "vékony" (6...8...10) szárak azok nagyon nincsenek, de ez nem háztartási gép. De van SDS Plus tokmányom is (kínai). SDS MAX szárral, szóval a véknya fúrószárakat is lehet használni vele.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97488) BobaHWSW válasza WiZARD (#97484) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Jogos!

A 700ccmes motoromra pont 4szer annyi a regisztracios ado mint a 2.5literes Suvomra, 3szor annyi a biztositas es 5szorose a baleseti biztositas. Tudja jol az allam, hogy ez egy karos es felesleges hobbi szoval szenne is van adoztatva. Es orommel fizetem is az extrat. Viszont ugy erzem a pelda kicsit melle lo mert tovabbra is az ujzelandi gazdasagot erositem.

Megjegyzem probalj meg biciklizni elvezhetoen egy olyan varosban ahol 36kmh az atlag szelerosseg, bringautvonalak gyakorlatilag nincsenek es elektromos auto vagy motor a hobbi mert a toltes maga kihivas. Amikor utoljara beszeltem szuleimmel akkor csak 12szer kerult tobbe egy kW aram mint Kaposvaron.

Meg a deli sziget ahol tablakon van kiirva, hogy a legkozelebbi benzinkut 230kilometerre van es most tankolj. Pont jo lenne az elektromos auto. Nehezebb autot tolni jobb.

Amugy vicc kedveert, nem amugy mostanaban vetodott fel, hogy az akkulban hasznalt anyagok es gyartas miatt lehet, hogy az elektromos auto hosszutavon karosabb?

[ Szerkesztve ]

(#97489) WiZARD válasza BobaHWSW (#97488) üzenetére


WiZARD
addikt

"Az indokok jok. Csak elobb utobb kifogunk futni belole."

Azért az adón és helyin kívül mást is írtál:
"Szerintetek tenyleg jo, hogy szorjuk ki a penzt arra, hogy vackokat vigyunk korbe a vilagban repuloket es hajokat megtomve amik csak szennyezik a foldet?"

Az miért baj, ha ott drágább az áram? Hisz a helyit támogatod, meg adó, stb... ;)

Déli szigeten gyakori/sok a dolgod, vagy csak hobbiból égeted arra felé a benzint?

Faszért kell hobbiból benzint égetni? De tényleg.

(no offense)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#97490) BobaHWSW válasza WiZARD (#97489) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Igazad van.

Irhattam volna direkten is (bar azt hittem lejott de ugytunik nem), hogy egyik legnagyobb problemam az volt, hogy miert is baj dolgokat megvamoltatni valamint miert a valoszinuleg letezo leggecibb gazdasagot kell tamogatni a penzzel.

(#97491) BobaHWSW válasza WiZARD (#97489) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Hanyszor akarod meg szerkeszteni. Faszodra lepetr az asszony? No offens. Varjak meg 3at?

(#97492) WiZARD válasza BobaHWSW (#97490) üzenetére


WiZARD
addikt

A kína ellenesség az egy dolog, csak belekevertél olyan indokot is, ami a jelek szerint igazából téged se érdekel/motivál ;)

Sajnos nem hiszem hogy kínát "önkéntesen" vállalt dolgokkal le lehet győzni, vagy bármit el lehet érni ezzel.
Versenyképesnek kell lenni helyi szinten, ha meg egyes területeken nem megy akkor el kell fogadni, hogy az nem fog menni és olyat kell csinálni amiben működik.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#97493) eattila válasza BobaHWSW (#97469) üzenetére


eattila
csendes tag

Megvennem, ha lenne normalis aron. L bracket 10k felett volt itthon. Ha volt raktaron.

Altalaban olyat veszek, ami itthon nincs. Felolem vamoljak. Amikor volt lengyel raktarban amit kineztem, onnan kertem. Vagy eu-n belul. De kis szarok nincsenek itthon.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97494) WiZARD válasza BobaHWSW (#97491) üzenetére


WiZARD
addikt

Többet már nem tudom, mert lejárt az idő :DDD

Amúgy szerinted hányszor szabad szerkeszteni?

Majd legközelebb külön postban válaszolok arra amit utólag beleszerkesztesz...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#97495) BobaHWSW válasza WiZARD (#97489) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ennyi erobol valaszolhatok is.

Nem kulonosebben zavar. Nem akkora aranyban draga az aram mint amekkora aranyban tobbet keresek. Jobban zavarna, ha magyarorszagi fizetesbol kene magyar aramszamlat fizessek.

Igen, gyakran egetem a benzint. 3-4havonta leugrok par hetre. Eddig kb 25-30k kilometert tettem meg lent. 100% hobbi.

(#97496) BobaHWSW válasza WiZARD (#97494) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Szerintem nem kell :DDD pont annyira szarom le a velemenyed mint te az enyem.

(#97497) zetor2000 válasza Bujdy81 (#97431) üzenetére


zetor2000
senior tag

Asszem az egyik legkisebb védőcső a 16mm es. Azt simán be lehet marni betonba. Ha szeretnél vigyázni a falra, akkor a közfalaknál pár centire told el a csövezést egymástól, így akkor marad elég vastag fal mindenhol. Vagy egy oldalon vidd a vezetékeket, és ahol kell, ott csak át kell húzni a túloldalra.
Plafonon nem vinném, mert rohadt macera fej fölött dolgozni - persze nem lehetetlen.
Muter lakása ~30 éve épült, az ismereteim szerint az egyik utolsó nagy panel projekt lehetett. Ott a legvékonyabb fal a fürdőszoba blokkban van, az 6 centi. Ott a kötődoboz hátfala látszik a falon, úgy kellett leglettelni. :) Itt, ha cserélni kéne, akkor vésni kéne, mert ez falkábel beöntve. A többi helységben cső van beöntve, és azok falai ~12-15 centi vastagok.
De van ismerős, aki régi panelban lakik, ahol minden fal ~8 centi vastag.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#97498) eattila


eattila
csendes tag

Es a nagykerek itthon mind szurkeznek IS.
Felolem amugy vamoltassak. Ha tiszta az indok.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97499) eattila


eattila
csendes tag

Amugy meglett a 10km futasban. Raadasul siman. Ok, nem rohantam, 7:30-as atlaggal, de megvan. Es szerintem meg 1 ment volna de nem akartam tulhuzni.
viszont utana huzora lement 6 deci folyadek :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97500) zetor2000 válasza BobaHWSW (#97495) üzenetére


zetor2000
senior tag

A benzinégetős probléma szerintem autós-motoros vonalon már nem veszélyesen komoly. EU5-6 normák elég szigorúak, az újabb meg kábé lehetetlenné is teszi az olajszármazékokkal működők készítését.
A baj inkább ott van, hogy a mozdonyok, hajók, repülők meghajtását nem modernizálták olyan mértékben, mint az közúti autókét/motorokét.

Kínára visszatérve:
A legtöbb dolgot ott rakják össze, mert a világ az olcsó munkaerőt keresi. Ott elég olcsó.
Engem a termék érdekel, nem a gazdaság, ami mögötte van, értem ez alatt, hogy a helyi adók ide folynak be, itt lesz TB, meg út, meg stadion, meg metró, meg akármi is.
De az miért jobb, hogy egy alkatrész (ugyanaz a kínai termék) idehaza a duplája, mint a Kínából rendelt?
Tudom, a duplán van vámáfa, meg abból lehet jobban szervízt üzemeltetni, meg boltot, meg lehet belőle adózni... És ha én szervizes lennék, és a másik szerviz olcsóbban javítana, mert az alkatrészt olcsóbban szerzi be, mert 50€ értékhatár alatt kattogtat egyesével rendelve, megúszva a vámáfa problémát, fele annyiért adhatja a megjavított terméket, mint én, akkor kábé tönkremegyek...

De tegyük hozzá, hogy a kizsboltok, amik idehaza vannak:
Minimálbérre jelenti be az alkalmazottat, ha... szerencsés esetben még ad zsebbe is pénzt.
A szervizes nem biztos, hogy ad számlát... megoldja okosba'.
Háromhavonta-félévente kirúgja papíron az embereit, mert akkor az kap munkanélkülit, neki kevesebbet kell zsebbe adni, ha meg félév után megint felveszi, akkor kap valami támogatást, amit nem ad oda az alkalmazottnak.

És a szervizest be lehet tenni pár szakágba, ahol a kínai termékek jelen vannak.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.