Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#97751) Bujdy81 válasza npera (#97748) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nekem van egy Cervélo időfutam ruhám. Ha már Cervélo a keró, akkor legyen hozzá ruha.

Ez egy 185 centis, kb. 75 kilós kerékpárosra való rövid nadrágszárú, de hosszú karszáras ruha. Hidegben hasajtani jó. Szépen nyúlik, szóval 115 kg-mal is fel lehet venni. Ellenben a jobb vállam fáj egy ideje, alig mozog, gyorsúszni nem is tudnék most vele.

Reggel elmentem tekerni ebben a ruhában. Hazaértem és konstatáltam, hogy asszony nincsen itthon, egyedül pedig nem tudom levenni a ruhát... :D

(#97752) eattila válasza Bujdy81 (#97751) üzenetére


eattila
csendes tag

Ajjaj :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97753) Sipi-


Sipi-
tag

Befejeződött Apukám kocsikeresése: ma vittek haza egy 2013-as C-Max-ot. A 23 éves (17 évig volt náluk) MK2-es Mondeo-t pedig megvette a kereskedő. Az volt a tesóm és én esküvői autóm is. :C
Végül azért lett C-Max, mert én küldtem egy hirdetést Apukámnak emailben és megtetszett neki a formája. Kipróbálva is kényelmes volt, könnyebb beszállni, stb.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#97754) qnadam


qnadam
veterán

a modellekhez csak annyit fűznék hozzá, hogy az ő dolguk jelentős részben az, hogy jól alakíthatóak legyenek, amit nagyon karakteres arccal nehéz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#97755) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Tegnap fotoztunk aztan Helen elokapta a 100-400 canon L lencset... elkerekedett a szemem azert. Aszonta szeret allatokat fotozni.

(#97756) npera válasza Bujdy81 (#97751) üzenetére


npera
újonc

Ilyenkor derül ki mennyire jó szomszéd a szomszéd, nem? Mert segít a bajban :C :Y

(#97757) npera válasza Sipi- (#97753) üzenetére


npera
újonc

A C-Max a tolóajtós? Vagy az a C-Max Grand, korrigálom magam. A tolóajtósba bele vagyok szerelmesedve, imádom a tolóajtós kocsikat... :wub:

(#97758) eattila válasza BobaHWSW (#97755) üzenetére


eattila
csendes tag

Az szep :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97759) eattila


eattila
csendes tag

Na itt meg nincs net. A macska elragta az optikat.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97760) JonesC válasza npera (#97757) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ahogy jellemezted a svéd parkoló helyzetet, nem csodálom :)

(#97761) blueboi69 válasza Bujdy81 (#97751) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD :C

(#97762) blueboi69 válasza Sipi- (#97753) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Grat hozzá!
Nekem a középkonzol nagyon nem tetszik benne, egyébként nem lenne rossz nekünk sem. De azért mégsem smax :) Az továbbra is a favorit.

(#97763) Jahno válasza qnadam (#97754) üzenetére


Jahno
őstag

Máskor meg a nagyon karakteresre vannak rápistulva. Nekem mindegy, bár a mostani fájnártos izékkel úgy vagyok, mint blubesz a virágok kidolgozásával, hogy nem értem az egészet.

Itt is szerintem fotózás előtt verték a modellt, az a gép a kezében eléggé tájidegen és valami hülye címe is volt, amit elfelejtettem:

Meg erdőben szép ruhában teázó kislány, őzikével, porcelánkancsóval, csipketerítővel... Az meg sok a giccsből.

(#97764) npera válasza JonesC (#97760) üzenetére


npera
újonc

A vicc az, hogy ha madárfogással operálsz, akkor akár egy kattanásra nyitott ajtón át is be tudod adni a gyereket, aztán a torzódat 90-fokban hajlítva be is tudod kötni. Extrém esetben a sapkádat becsippented az ajtó éle és a másik kocsi közé. Mert ugye sapka mindig van nálad, mert Svédország.... :C

(#97765) npera


npera
újonc

Alakul a printeres projekt. 6-7 hét alatt gyártják le a kitet, aztán majd jön utána 4-8 nap alatt DPD-vel. Ajándéknak rendeltem egy kék szürke tekercset, meg piros-fehér-zöld tekercseket is.


Még kell hozzá a Bondtech upgrade, de az innen jön Svédországból.

[ Szerkesztve ]

(#97766) Sipi- válasza blueboi69 (#97762) üzenetére


Sipi-
tag

Én nem akartam magunknak C-Max-ot és Toyota (Corolla) Verso-t sem (asszony az utóbbit akarta), mert nem akartam egyterűt. Meg egyébként a csomagtartója kicsi a Mondeo-hoz képest. Szüleimnek viszont jó, előtte is 5 ajtós Focus-t kerestek, annál a C-Max-nak nagyobb a csomagtere (317 vs. 4xx liter).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#97767) blueboi69 válasza Sipi- (#97766) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, nekünk csakis a kombi/egyterű játszik - a kombi is egyterű, nemtudom miért van rá külön név -, a kutyák miatt, mert alapvetően a csomagtérben utaznak. A fiestában nyilván nem, így kénytelenek a lábtérben utazni.

(#97768) Samott


Samott
addikt

#mithallgatszmost

DJ Cummerbund - Return To Blaster

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#97769) -NoVa- válasza npera (#97765) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na erre az elborulásodra meg most én irigykedek :)

(#97770) npera válasza -NoVa- (#97769) üzenetére


npera
újonc

Már gondolkodom modellen, ami lapokból áll, amikből lehet "garázst" építeni a fiammal. Kellenek majd padló lapok, meg falak (rácsos tartó jellegű), valamint áthajtók (amik keresztirányban stabilizálják az egészet). Meg rámpa. És kis sarokba pattintható keresztek, amiből majd sok kell.

Lehet venni előre fröccsöntött műanyag garázst, de ez izgalmasabb lesz.

Meg AA-cellával (18650-et nem merem) hajtott kis mozdony, ami belemegy a BRIO sínbe, aztán a tetején van egy 3-állású kapcsoló, amivel lassan megy előre vagy hátra vagy megáll. Szintén printelhető. Ahogy a váltó is. Vagy több sín.

Meg kell majd konstruálni toronydarut. Csörlővel. Ha 3-szög alapú lesz a szerkezet, akkor elvileg még valamennyi terhet is bírhat. Modulárisra kell csináljam, akkor lehet bővíteni.

Szerintem gyakran kell majd filamentet venni, de az már egyszerű. Ha ráérzek a témára, akkor lesz értelme megépíteni a RatRig gépet a sufniba, akkor talán még munkákat is el tudok vállalni pénzért.


(#97771) npera válasza blueboi69 (#97767) üzenetére


npera
újonc

A kombiban még "fekve" ülsz, az egyterűben sokkal felegyenesedett a testtartás. Ezért "több hely van benne" hosszirányban.

A Versóba beszállni egy normál autó után picit furgonos érzés, de imádom. Nem verem le a térdemet azonnal és fejelem meg az A-oszlopot. Hagyományos kocsikba úgy kell behajtogatni magam. Sportkocsi esetén ez mondjuk a dolog egyik része, de napi használatban (nálam ugye ez heti inkább) ne kelljen már jógáznom, hogy beszálljak :Y

(most kicsit barokkosan túloztam, de talán már megszoktátok :B )

(#97772) npera válasza -NoVa- (#97769) üzenetére


npera
újonc

Majd látod a progresszt, lesz sok kép és talán videó is. Be kell berheljem a nagy mikrofont és rákapcsolni a Panaszkodik GX7-re, hogy tudjak rendesen hangot felvenni.

XLR to 2,5 mm jack kell alighanem.

(#97773) Jahno válasza npera (#97772) üzenetére


Jahno
őstag

XLRel kár bohóckodni, annyiért egy kamera mikrofont is kapsz, vagy hosszú mazzagos csipiset. Nem biztos, hogy kézi mikrofonnal szeretnél előadni.

(#97774) npera válasza Jahno (#97773) üzenetére


npera
újonc

Úgy értem, hogy van már itthon valahol egy "nagy" mikrofonom, amin XLR dugasz van. A másik vége meg 3,5 mm-es jack. De a GX7-en asszem 2,5 mm-es jack van.

Ilyesmi...

(#97775) Jahno válasza npera (#97774) üzenetére


Jahno
őstag

Erre írtam hogy az XLRes mazzag drága. De ha ilyen a miki akkor 3.5-2.5 toldó és kész. Azt hittem valami kézi dinamikus.

(#97776) blueboi69 válasza npera (#97765) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mire fogod használni?

(#97777) npera válasza Jahno (#97775) üzenetére


npera
újonc

Igen, venni kár rá. De ha pattintok olcsón csatit, akkor tudok forrasztani. Az meg újra projekt :C

(#97778) npera válasza blueboi69 (#97776) üzenetére


npera
újonc

RC-cuccok
Fiammal és lányommal építős projektek (kisvonat, daru, garázs, etc.)
Háztáji printelés

(#97779) Jahno válasza npera (#97777) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem szopnék forrasztással.

[link] https://www.aliexpress.com/item/4001127628997.html

(#97780) npera


npera
újonc

Van egy tapasztalt róka kollégám, a csávó elképesztően értelmes elektro-mágneses expert. Ő csinálta hobbiból a 14 kW-os elektromos bringát teljesen egyéni vázzal.

Még a hőskorban bányászott a keresztfiával együtt egy garázsban bitkoint, valami közel 150 darabot bányásztak és kereskedtek össze együtt. Most kivárnak vele.

Ha jól értem kábé 314k SEK darabja most. Ezt beszorozva a csávónak a nyugdíj miatt nem kell aggódnia :C

47M SEK. Ad egyfajta létbiztonságot.... :Y

(#97781) blueboi69 válasza npera (#97780) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Azta :Y
Közel 1.7Mrd HUF

[ Szerkesztve ]

(#97782) WiZARD válasza npera (#97780) üzenetére


WiZARD
addikt

Jó biznisz a bitcoin, én már csak tudom.

Bányásztam is amikor még 500$ alatt volt, 600 körül vettem is párat.
Aztán amikor 1000re felment akkor örültem, utána 200ra leesett az eléggé fájt, így ~1.5 év után nagy örömmel szálltam ki ismét 600 körül, bukó nélkül:DDD

Kaptam egy Pfizer chipet az AZ mellé, remélem tényleg kompatibilisek ;)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#97783) Jahno válasza npera (#97780) üzenetére


Jahno
őstag

És beváltja, vagy még mindig vár vele? Ennyin már lehet nem matekoznék, hogy holnap ki mit ír Twitterre és az sem érdekelne, ha esetleg majd 3x annyit érne. Ebből már az összes objektívet meg lehet venni az univerzumban :Y

(#97784) npera válasza WiZARD (#97782) üzenetére


npera
újonc

5G-vel aktiváltattad? Anélkül nem mennek a nanorobotok jól :C

(#97785) npera válasza Jahno (#97783) üzenetére


npera
újonc

Még vár. Azt hiszem megvárják a 100k USD határt vagy a nyugdíjat. Ez a terv.

(#97786) Samott válasza WiZARD (#97782) üzenetére


Samott
addikt

Azt hogy, mar keverik?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#97787) WiZARD válasza Samott (#97786) üzenetére


WiZARD
addikt

Fater keverte ki intézte.

Már volt brit és angol kutatás ahol próbáltak ilyet és jónak tűnt.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#97788) Jahno válasza Samott (#97786) üzenetére


Jahno
őstag

Már igen, közben ez is kiderült, hogy sokszor működőképesebb is.

(#97789) Samott válasza Jahno (#97788) üzenetére


Samott
addikt

Igen, nyugaton, kutatasok soran. De itthon errol meg nem hallottam hireket. Es itt is csak protekciosan csinaltak igy ha jol ertem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#97790) eattila


eattila
csendes tag

Na ma mar tudtam olyan tempoban tekerni km atlagot neha, mint a giron a bringasok. Hegynek fel nap vegen torott labbal :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#97791) npera válasza Samott (#97789) üzenetére


npera
újonc

Helsinkiben???? Az már Nyugat! :C

(#97792) blueboi69 válasza npera (#97785) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezzel eléggé be lehet szopni. Én mondjuk a felét kiváltanám vagy a háromnegyedét, azzal el lehet tengődni, a maradék meg ha bejön, akkor bejön, ha nem, akkor sem akkora bukó.

(#97793) npera válasza blueboi69 (#97792) üzenetére


npera
újonc

Nagyon nagyot nem tud vele szopni, mert más bizniszekbe is durván fektetett be. Ezredfordulónál a nagy pénzügyi megzuhanásnál elég sok részvényt vett, meg most a 2009-esnél is. A bitcoin egy része csak a nyugdíjalapjának.

A csóka elég nagy játékos....

(#97794) Sipi-


Sipi-
tag

Ha valakit érdekel, akkor most van az Aldiban gravírizó kézigép 3800-ért. Van hozzá 4 darab sablon is, sok mintával, betűkkel.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#97795) npera válasza Sipi- (#97794) üzenetére


npera
újonc

(#97796) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Drágaszágok, új egérpad:

Nagy. Jó. MiiiW. Tartósságra majd panaszkodok, ha nem az.

(#97797) Phülöp válasza Sipi- (#97794) üzenetére


Phülöp
addikt

Jól kitaláltam, hogy hétvégén tolok 2 napnyi túlórát, és akkor lelkiismeretfurdalás nélkül meg tudom venni a Makita akkus szegélynyírót, 2db 4Ah akksit töltővel meg egy komolyabb csavarbehajtót/fúrógépet.
Erre ma a LIDL-ben szembejött egy Parkside zsinóros szegélynyíró 18 euróért...
Most megint okafogyottá vált a Makita bevásárlás, ellenben a túlórapénzt át tudom csoportosítani 4db nyárigumira szereléssel a Quashqai-ra.
Jahno, ne nézz ide: eddig (20 hónap) 70 euró körül volt a javítás jellegű szervizköltsége (anyaggal együtt) az autónak, egy kavics beverte a jobb első ködlámpát. Olajcserét, szűrőket nem számolom, az fogyóeszköz kategória.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#97798) Jahno válasza Phülöp (#97797) üzenetére


Jahno
őstag

Ha a fogyóeszközt nem számolom akkor azért nekem is egyszerűbb ám a dolog. Itt esetleg már az is kérdés, hogy mi számít fogyóeszköznek :-)

De ha már autó, akkor éppen tankolás után köhögött kicsit, meg alapjáraton le is állt. Utána ment végtelenségig, viszont reggel hidegen eljátszotta, dobott egy hibakódot, olvasóm még nincs. Persze lehet ez megint bármi, gyorsan vettem nem túl olcsón 2 gyújtótrafót, mert egyik az még gyári eredeti, de egy darabért neki nem állok összekoszolni a kezem. Főleg ha egyik fiatalabb szállt el és később kell ide-oda párosítgatni, hogy melyik volt működőképes.

Most raktam bele, teszt-kör, meglátjuk mi lesz. Lehet szombaton Unixban veszek mellé még kettőt, aztán akkor adott a teljes sor.

És most nézem, hogy mostani szerelő szépen ráírta a trafókra is, hogy melyik hengerhez tartozik és a peremük be van zsírozva. Ahogy a légszűrőház rögzítési pontjai is.

(#97799) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#97800) npera válasza -NoVa- (#97796) üzenetére


npera
újonc

Ez ilyen gamer pad, amin egész karból lehet nagy mozdulatokat csinálni? Azt olvastam, hogy ezzel lehet precízen célozni és gyorsan mozogni ugyanolyan DPI mellett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.