Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95301) npera válasza blueboi69 (#95298) üzenetére


npera
újonc

Nálunk 2,8%-os ízzadt ki a szakszervezet közel 2 év "tárgyalás" után. Legutoljára 2019-ben volt fizutárgyalás és emelés, akkor asszem 3%.

Most megkaptam április 1-től a "senior" titulust, de a fizut még "tárgyaljuk". Ez abból állt, hogy több hónapnyi előkészítés után egy HR rendszerbe be kellett gépelni egy csomó tipikus HR-es lőzungot, aztán azt motiválni, majd megtárgyalni, majd újra megtárgyalni, majd rákontrázni és finomítani. Aztán a főnököm mutatott egy számot, ami egy kábé 6%-os emelés lenne, erre akkor én mondhattam választ. Aztán azt átgondolják és eszkalálják és majd május végén kapok egy ellenajánlatot. Aztán ha azt elfogadom, akkor annyi. Ha nem fogadom el, akkor lehet kérni forszírozott tárgyalást, amikor egy szakszervezeti ember is ott van és moderálja a tárgyalást.

Ha jól megy a dolog, akkor fel tudom küzdeni az emelést 10%-ra. De az már optimista szcenárió.

Hiába, ha sok pénzt akarsz keresni, akkor nem kóser vágóhídra kell menni, ahogy a norvég kollégám szokta mondani.... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.