Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#90161) npera válasza blueboi69 (#90152) üzenetére


npera
újonc

Igen. Megfelelő antennák kellenek, teljesítmény és a két pont között lehetőleg egyenes átjárható vonal.

Azért túlzásba sem kell esni. Mondok példát. A totál alap Taranis Q X7 rádióm vélhetően nem optimális szögbe állított antennával egy legpuruttyább módon felfogatott XM+ vevővel simán elment kábé 450 métert egy szántóföld felett. Úgy, hogy tőlem balra a Volvo Trucks gyára fekszik, ahol végszerelést végeznek és gördülnek ki naponta többször közúti tesztre a még matricás gumis csillogó teherautók. Ott tutira van elég komoly 2,4- és 5,8 GHz-es tevékenység.

A kwad tetején volt 2 db szorítópánt, amire felzsugorcsöveztem az antennákat és picit V-alakban széthajtottam, hogy legyen valami értelme a diversity módnak. De nagyon nem optimális 90-fokos szögben voltak egymástól.

Ráadásul a VTX egy legpuruttyább Eachine VTX03 (asszem) modell volt az alap dipól antennával, ami egy kis draut lezsugorcsövezve és lógott kifelé hátrafelé egy pántolóra ráfogatva. Mivel az egy tórusz mentén ad, ezért ha magatól el vagy visszafelé repülök, akkor pont a legrosszabb erősítési zónában vagyok. De ment. És asszem (!) 25 mW-on volt, bár annyira forró lett olyan hamar, hogy a rajta levő gombot sosem tudtam eléggé sokáig nyomkodni, hogy beállítsam. A rajta villogó 7-pálcás "kijelző" pedig elég kriptikusan közölte, hogy mi is a stájsz.... Szóval lehet, hogy igazából nem EU-barát módon 200 mW-on sugárzott. Sosem tudjuk már meg, mivel eladtam, elévült és ártatlan vagyok..... :B

Ha nem olyan csóró gyenge újkezdő (svéd kifejezés) valaki, mint én, akkor rendesen megépített és bekonfigurált VTX van, ahol OSD-n tudod Smartaudio vagy TrampIRC alatt állítani a rádióról, hogy milyen band és milyen channel és mennyi mW. Na, ilyen az 5"-os gépen nem volt :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.