Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#89151) zetor2000 válasza npera (#89146) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem egy rendelésem tegnap esett be a postára. Előtte ~2 héttel jött egy üzenet, hogy átvette a Last Mile Carrier... elvileg ez lenne a kézbesítő, ha jól tévedek. Aztán kiderült, hogy mégsem, mert megjelent, hogy a posta vám központjánál van. Elvben vámkötelezett lenne, de vélhetően ez most kimarad, mert a szomszéd lakótelepi postán van. Holnap megyek érte.
Kovid miatt meg egy másik cucc egy másik postán landolt, mert ne legyen egy helyen... vagy valami ilyesmi. Esetleg a postahivatalok kihasználtsága végett.
Ünnepek előtt az egyik kábé lébecolt, a másik meg megdöglött, annyi motyót rendeltek a honpolgárok.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89152) zetor2000


zetor2000
senior tag

#Hétvégi Lidl akció:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89153) npera válasza Samott (#89149) üzenetére


npera
újonc

:C

Igen, krinolin ujjakkal nehéz az iPhone 12 PRO készüléken pötyögni. De sejtem, hogy nem anatómiai az ok igazából.

(#89154) zetor2000 válasza npera (#89153) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy kolegánknak mondogattuk, amikor virslit evett, hogy nehogy összekeverje az ujjaival... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89155) Jahno válasza zetor2000 (#89151) üzenetére


Jahno
őstag

Én most vettem Praktikerben lengőkart, az volt csak igazán kihívás. Méret, meg ív, meg alsó, felső, akármi. És találd ki.

(#89156) -NoVa- válasza npera (#89140) üzenetére


-NoVa-
őstag

Áh, semmi kihívás ilyen tágas vázba építkezni :)

Előtúrva fotóarchívumból. A repülésvezérlő, és a motorvezérlő az még egyértelmű:
Régen ez volt A méret, 35x35mm-es lapok. Most akad 20x20 és 16x16-os kivitel is, hasznos.

Mivel bonthatóra szerettem volna, ezért aztán kapott lapos szervócsatlakozókat a motorvezérlő kimenet. 4 jel, 1 föld. Manapság van, aminél nem kell föld sem.

Ez nem tűnik soknak, de amikor felkerül a váz:

Akkor hiányzik belőle még a rádió, videoadó, a DC- 5V kimenetű feszültségszabályzó, meg a kamera. Valahogy így:

Ami rengeteg forrasztás, szigetelés és tetris után valahogy így helyezkedik el a nem rendkívül vastag ujjaim közötti 20mm-en:

Happy end:

Ez az 5" versenygépem, ami a maga szárazon 260 grammjával már nem játékszer semmiképp. Aztán ha Oscar Liangot idézem, máris máshogy fog kinézni az a 260 gramm:
"Generally, a 5″ freestyle mini quad, such as the ImpulseRC Reverb, weighs around 350g to 400g without the battery and GoPro (Dry Weight). "

De ez egy nagy és szellősen pakolható gép ahhoz képest, amit a kölcsönadós táska aljába ejtek majd, a sárgában komolyabb térkihasználás van:

[ Szerkesztve ]

(#89157) -NoVa- válasza zetor2000 (#89154) üzenetére


-NoVa-
őstag

Amikor az első iPhone még újdonság volt, Dél-Koreában az első téli hidegben felvásárolták az összes virslit a boltokból. Aztán később megjelentek az érintőképernyőkompatibilis kesztyűk, akkor már nem kellett ilyen hackekhez folyamodniuk.

(#89158) zetor2000


zetor2000
senior tag

#Munkahelyi hangulat:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89159) npera válasza -NoVa- (#89156) üzenetére


npera
újonc

Ezek a szép dolgok! A tolóerő/tömeg vicces lehet azon az 5"-os gépen. Ahogy Clarkson mondaná: "it is going to be an (!) handful..." és az an ki volt hangsúlyozva.

Blueboi a sárgát majd nézegetheti egy ideig, arra emlékszem, hogy szép megoldások vannak belül :R

(#89160) eattila


eattila
csendes tag

Racsingos lett a corolla. Kell nemi kipuf vizsgalat, hogy hol a grimbusz. Lampaburak melle meg ez is. Meg muszaki :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89161) zetor2000 válasza Phülöp (#89107) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én nem csalódtam a Bluedio T(urbine) 5s-ben.
Nem tudom, mennyire tetszenek/jönnek be ezek az olcsó kínai márkák, de ez énnekem tökéletesen megfelel(t). Aztán Nova ajánlotta a Jade Audio akármit, ami egy in-ear monitor, azaz ilyen pöttöm agybadugós valami, ráadásul vezetékes. Minőségre én nem tudom megítélni, melyik a jobb / rosszabb, eleve egy over ear vs iem...
Amit lel tudok mondani róla, hogy ~2órát simán elvoltam benne, nem zavart. ANC van benne, nem tudom, mennyire tökéletes, én általában nélküle használtam. Buszon viszont jól jött az ANC, de az ajtó záródásakor érdekes mélyek jöttek elő... Nyáron azért fel nem venném, max naptól mentes, klímás helyen, mert fekete, és azért nem pehelysúlyú. De nem is vészesen nehéz. Volt nehezebb fülesem.
Üzemidőre elég sok kijön belőle, azaz ritkán kell tölteni. És amikor csont lemerült, akkor is van fülesed, mert van jack-usb-c kábele is. Ilyenkor hívásokat nem tudsz fogadni, ha mobillal párosítottad.
Amennyibe szokott kerülni, szerintem megéri. Ettől többet szokott értéktelen akármire elszórni az ember. "Szotyipénz"...
Én ettől olcsóbban vettem, mert volt valami akció, de ez igazából kifutott termék. Most valami V2 van, de az más széria, és szerintem minőségre jobb, de a felárat nem tudom, megéri e.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89162) Phülöp válasza zetor2000 (#89161) üzenetére


Phülöp
addikt

Most kivételesen csak próba után akarok vásárolni, Kína nem játszik.
Van Banggood-ról jó kis Blitzwolf fejhallgatóm egyébként, de az elég messze van attól a hangzástól, amit elvárok.
2 órát amúgy bármiben elvagyok (tegnap fogorvosi székben is megvolt közel annyi), de most 8-10 óra az igény.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#89163) zetor2000 válasza Phülöp (#89162) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jobbulást.
Ja, a próbát én is hiányolom, hogy nincs egy hely, ahol meg lehetne hallgatni, melyik milyen...
Teljes napra ez szerintem sok, mert azért a fül körül csak melegedik, és izzad ott a bőr, és akármi. Meg lehet, kényelmetlenné is válik.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89164) -NoVa- válasza Phülöp (#89162) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért is írtam a Boset, az alcantara párnái extrém kényelmesek hosszabb időszakra is. A hangja elmegy, a csöndje jó.

(#89165) Phülöp válasza -NoVa- (#89164) üzenetére


Phülöp
addikt

A 700-as ennyiért ajándék, csak jó lenne tudni előre, hogy nekem is jó-e.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#89166) eattila


eattila
csendes tag

Megvan a gép. De hogy kell belenagyítani a néző képbe? :D Valami más van a C2-re programozva. Fuckin....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89167) JonesC


JonesC
csendes tag

Embörök, van valakinek shutterstock accountja? Nekem egy kép kellene, nem szeretnék azért regisztrálni. Kifizetem a költségét.

(#89168) Jahno válasza eattila (#89166) üzenetére


Jahno
őstag

Nyomd meg elöl a C1et, vagy fogaskerekes menü elején "MF assist ON". Meglestem volna gépen is, de zárhibásan menü sincs, hogy kapja be.

(#89169) Jahno válasza eattila (#89166) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, és fogaskerekes menü vége felé 6-7 menüpont környékén van "custom keys" vagy minek hívja a gombot, ott meg tudod nézni mi van a C2esen és mit lehet helyére tenni, többire mit lehet. De szerintem már végignézted mindent. Nem buttonnak hívják, bláááá.

(#89170) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#89171) eattila válasza Jahno (#89169) üzenetére


eattila
csendes tag

Mindent is megneztem. Mag assistot meglesem. Elvileg van. Peakingre meg zoom tekeresre belenagyit. Na de majd ezt honnan tudja m42 obinal vajon? :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89172) eattila


eattila
csendes tag

Szedtem le manualt, sokra nem jottem ra :D Pl mi a rak az a zebra? :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89173) zetor2000 válasza eattila (#89172) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez e:

Vagy:

:D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89174) Jahno válasza eattila (#89172) üzenetére


Jahno
őstag

Zebra a jobb tükrösökön is van. Az zebrázás, ez a magyar neve is, beélezi azt ami elvileg ki fog égni. Nebénázzá fotós alapokkal he :C

(#89175) eattila válasza Jahno (#89174) üzenetére


eattila
csendes tag

A nikon menujeben se jartam legalabb 3 eve. Ebbe se fogok ha egyszer beallitottam rendesen :D
Zarido iso meg rekesz osztjovan. Meg neha format.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89176) npera


npera
újonc

Blueboi, ez nagyon izgalmas!

Megjött a Tango 2 Norvégiából. Mivel ma tripla születésnapi "buli" volt (kiscsaj legjobb barátnője és egy székely cimbora volt csak meghívva), ezért egész nap takarítottam és főztem. De a szülinapi szivárványos/unikornos torta felvétele mellett felvettem a csomagot is. Aztán a vizesblokk tisztítása után, de még a panírozás megkezdése előtt kivettem a dobozból és csak úgy szárazon kézbe fogtam.

Kegyetlen jó.

Úgy tűnik, hogy ezt simán lehet pinchelni, de a thumbing sem lehetetlen. Bár én úgy nem tudok repülni, de ezzel fogok szimulátorozni sokat.

Itt egy videó, fél kézben a rádió, fél kézben a mobil. Mint a profik. Érzem, hogy jutúb inflluencer kellene legyek, mert ez a videózás a véremben van.... :C

(#89177) -NoVa- válasza npera (#89176) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kicsit szórakoztam a Velocidroneban, belőttem nagyjából a gépem mozgását, kb olyasmi most, ami benne van a kezemben a 3"-osom mozgásából. Szerintem nagyon alacsonyan hagyták a megengedett maximum gravitációs gyorsulást a fejlesztők, klasszikus hiba, amitől súlytalanabbnak érződik az egész, ezért vannak a nagyobb ívű szabadesések, de van némi átjárás a játék és a valóság között, gyakorolni jó.

Azért el lehet benne röpködni :)

(#89178) Jahno válasza -NoVa- (#89177) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg szopolok némi céges melóval, persze 2 perces PS parancs lenne, egyik OU megszűnik, de nem ártana a tagokat lementeni. Erre az OU neve ékezetes, másikban még felkiáltójel is van, oszt nem eszi meg a script és béna vagyok. Meg továbbra is bajom van a rekurzív dolgokkal és ciklusokkal, aztán OU-n beül másik, és csoportok és csoportokban tagoknak júzerek és csoportok, juujjjdejó.

Holnapra még maszekban másik ismerősnek össze kellene raknom egy csoda Java alkalmazást, amivel webes felületen kell beküldeni mindenféle céges anyagot... Erre remélem 3 óra elég lesz, így is el fog menni az egész nap hasonló aprólékokkal :-/

(#89179) Jahno válasza eattila (#89175) üzenetére


Jahno
őstag

Azért néha nem árt.

Én már jövő hónapra lesek fotópályázatot, 10 Euró a nevezési díj, annál lehet túltengés lesz de egy próbát megér. Ezzel áprilisig jól vagyok, utána már logikusan kellene nézegetni, hogy mi a felhozatal. Mostanira 5ezer feletti kép érkezett, másiknál csak azt látom, hogy 700 nevező van, fejenként maximum 4x4 képpel. Amire most várok ott 140 nevező és így már nem mindegy az eloszlás, vagy a pontozás. Külön misztikum az egész, meglátom még mi lesz belőle.

(#89180) eattila válasza Jahno (#89179) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem ezek nem smakkolnak valahogy. Bar fizetost meg nem probaltam. Meg amugy is csak ugatom a temat.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89181) blueboi69 válasza npera (#89176) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Napindító videonak kiváló :)
Jópofa amúgy, de én maradok ennél a Jumpernél, sztem az jobbabb. Nemtudom miért, de talán a kijelző miatt nagyobbnak tűnik vagy nemtudom.
Király, köszi a videot!
Amúgy miért vetted meg ezt? Neked van jó távod, nem?

(#89182) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Valahol ott lakom a kep sarkaban...

Megszeretnem jegyezni, hogy a kep nem editalt. Szinte nulla felho volt es elkepeszto kekseg.

A masik irany:

[ Szerkesztve ]

(#89183) Phülöp válasza BobaHWSW (#89182) üzenetére


Phülöp
addikt

A jobb felső sarokban?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#89184) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Megvalami. Nemtudom (nem akarom irni mert lehet nem jol emlekszek) valaki irta meg nagyom sok eve, hogy megeri e Wellingtont kergetni es ezzel felaldozni a kapcsolatom es bukni sokmindent.

Ma felcaplattunk marha magasra sok izzadas es liheges utan majd grilleztunk, neztunk valami filmet es csak pihengettunk es kijelenthetem, hogy igen. Megerte elbukni azt a kapcsolatot es bukni egy rakas penzt es utni a vasat amig ide nem jutok. A varosba ez a cegbe. :K

(#89185) BobaHWSW válasza Phülöp (#89183) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Igen, otthonrol nezve pont a tuloldalon. :R

(#89186) Grillo válasza BobaHWSW (#89184) üzenetére


Grillo
senior tag

Na akkor örömbodottá.
És akkor a hegytetőre vittél gyalogosan grillt és Tv-t? Vagy visszamentetek az autóhoz?

(#89187) BobaHWSW válasza Grillo (#89186) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nem viccelek, akartam. De visszajottunk.
Hogy ne csak a levegobe beszeljek, es kaja topic:
volt learazva egesz rib eye. 2-3kilos darabok. El is hoztam gyorsan egyet es kiprobaltam slowcookni a grillen. Jo lett.

(#89188) Grillo válasza BobaHWSW (#89187) üzenetére


Grillo
senior tag

Pont tegnap volt bennem, hogy ma begyújtom a Webert, aztán sütök valamit kint, de tekintve az olvadó havas, szeles időt, el is ment tőle a kedvem. :DDD

(#89189) npera válasza -NoVa- (#89177) üzenetére


npera
újonc

Nagyon patent! Ez melyik pálya? Én eddig főleg füves placcokon "kapuztam", de ez is tetszik.

Mr. Steele egyik videójában mutatja hogyan lehet az 5"-ost kábé realisztikusra belőni.

Itt 14 perctől mutatja a beállításokat.

(#89190) npera válasza blueboi69 (#89181) üzenetére


npera
újonc

FrSky Q X7 volt, de eladtam. Szim alatt megfájdult tőle a kezem, valahogy rosszul állt a kezemben egy idő után.

Aztán elkezdtem nézegetni, hogy ha bármi mást veszek, akkor rakhatok újra gyakorlatilag mindent. Közben elkezdett motoszkálni bennem a kisördög, hogy lehetne egyől jobb RC linkre is váltani, ha már távot váltok.

Egy ideig agyaltam, hogy kibővítem a meglévő rádiót TBS Tracer modullal, de a fogásán nem tudtam nyugovóra térni. Így végül eladtam és vettem helyette a Tangót. Ez csak Crossfire, de ha nagyon kell, akkor lehet a hátuljára felpattintani egy multiprotokollos modult, ha egy picit átszabod (barkácsolod) a hátulját. Aki teljesen bele van zombulva a témába az még akár Tracer modult is rakhat rá, az már tényleg egy nagyon húzós foka a szent őrületnek. Még nem tartok ott szerencsére.....

(#89191) npera válasza Phülöp (#89183) üzenetére


npera
újonc

Ott mi lakunk!

(#89192) npera válasza BobaHWSW (#89184) üzenetére


npera
újonc

Király, örülök, hogy akkor megérkeztél!

Csak Novát tudnám idézni pár oldalról előbbről:

"Inner peace, motherf*ckers...." :C

(#89193) JonesC


JonesC
csendes tag

Akkor nincs senkinek shutterstock accountja?

(#89194) Jahno válasza Grillo (#89188) üzenetére


Jahno
őstag

Kocsiból láttam a Csíki-hegyeket, na mondom most kellene felmenni Dobogókőre és megcsinálni a kicsit havas tájas képeket, amikor csak ilyen minimál van. Ez a baj egy csomó mindennel, hogy annyira a pillanat szülné, hogy nem egyszerű megoldani.

(#89195) eattila válasza BobaHWSW (#89184) üzenetére


eattila
csendes tag

Az a lenyeg, hogy megerte szerinted :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89196) eattila


eattila
csendes tag

Mentem egy karikat az a7-el. De baromi szel van. Szoval nem voltam tul sikeres.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89197) Grillo válasza Jahno (#89194) üzenetére


Grillo
senior tag

Hja, jártam át tavaly sokat Nyergesre, Dobogókő felé átltalában. Ott is volt egy két alkalom, amikor azonnal ki kellett volna szállnom, feldobnom a P4-et és lőni párat, de mindig úgy voltam vele, hogy lesz még ilyen. Már bánom.

(#89198) zetor2000 válasza BobaHWSW (#89187) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt meg vaddisznó pörkölt készül éppen.
Most van laza 20-40 percem, mert minden, ami levet szeretne / akart ereszteni, az már kábé benne van, most arra várok, hogy a paprika és a paradicsom összefőjenek. Aztán azt fogom várni, hogy a szaft sűrűsödjön, és a zsír szűnjön meg a tetején, ez persze nem fog menni, csak ha szedek le belőle. Aztán megy bele kis gomba, meg pirosparika, és vörösbor. Száraz valami.
Közben, hogy a szakács - azaz én - ne száradjon ki, megbomlott egy kóla , mellé van Johnny a mocsokban (sima, piros Johnny Walker) meg mézes Jack és mellé megbomlott egy gyömbér. Hozzájuk van jég, meg mittomén, ha kéne, lőnék valami citrom/lime karikát, de inkább az van, hogy szomjazom, mert csorog a nyál... :D

Szték itt tegnao volt, valami rumpsteak cucc, egész jó lett ,mert miután bement, aludtam ~2 órát :) ezek is jól néznek ki. Látom, nem aprózód el, laza 2 ujjnyi szeletek, ahogy kell. Ezekre szerintem fűszer se sok kell, csak sóbors, meg némi hőkezelés, és utána világbéke jön... 2 sör, vagy félliter bor, és mindenki mehet 2-3 órára a pi... csudába, de hagyjonaludnimégötpercet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89199) zetor2000 válasza BobaHWSW (#89182) üzenetére


zetor2000
senior tag

És a királykislány kinézett az ablakon, és azt mondta:
-Édesapám, de k.rva messze lakunk mi mindentől... :D

Állati hely, irigykedek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89200) eattila


eattila
csendes tag

A7s teszt meg próbálgatás. Ha már kint nem jártam sikerrel. De rájöttem, hogy hé, ennek kevesebb fény is elég :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.