Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#89351) eattila válasza Jahno (#89350) üzenetére


eattila
csendes tag

:D Nekem még tapasztalni kell.... Nagyon.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89352) Grillo


Grillo
senior tag


Céges net, lehet Bujdy is innen kapja :D

[ Szerkesztve ]

(#89353) zetor2000 válasza -NoVa- (#89340) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nincs kizárva... :)

Volt kollegám ilyesmiket tartott karban. Világítást cserélt, antennát szerelt, meg festette is, ha az volt a rendelés. Sajna pár éve, hogy meghalt, elég hirtelen, valamit a szívére vett, és már nem lehetett segíteni :( Mesélte, hogy odafenn minden rájuk van kötve, mert ha leesik valami, akkor az veszélyes, meg le kell menni érte. És az ilyen "lapályon" még oké, de egy hegyoldalban fenn már érdekesebb.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89354) zetor2000 válasza Samott (#89347) üzenetére


zetor2000
senior tag

Sajnos nem érzem a poén velejét... értem, hogy vicces, csak nevetni nem tudok rajta.
Ez jelzi a vagyonnyilatkozatok komolyságát.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89355) Jahno válasza blueboi69 (#89343) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg sosem nézegettem, most odahaza díjcsomagokat válogatunk, mondja is asszony, hogy de hát ahhoz csak 40 megabitet garantálnak. Én meg vonogattam a vállam, hogy pont elég. Pár Sega DreamCast játékot gyűjtök be rendes forrásból, az úgyis lassan jön, RDPnek tök mindegy, odahaza most meg néha minden megáll, szóval a 40 ha stabil, akkor jók leszünk. Ennek ellenére valami havi 100 forint a különbözet, szóval nagyobb lesz a csomag. Ha lesz, mert a végén még net és minden nélkül maradunk :(

(#89356) Jahno válasza zetor2000 (#89354) üzenetére


Jahno
őstag

És most jön majd az a bekezdés, mikor valami szemfüles civil mégis talál valamit hiányt, amire jönnek a nyilatkozatok, mert "elfelejtettem".

(#89357) npera


npera
újonc

Nova, izgalom van. Napközben egy Mora városában élő svéd srác bejelentkezett, hogy ő bizony megvenné a maradék 2 quadot. És az ár igen kedvező, így alkudni sem akart. Teljesen civilizált módon tudtunk chatelni a Blocket hirdetőoldal rendszerében és megegyeztünk, hogy ő azt olvassa a hirdetésből, amit én szerettem volna közölni. Szóval nem DJI drónt vár, hanem van FrSky rádiója és tudja, hogy miről van szó.

A szájton keresztül lehet egy olyan csomagszolgáltatást használni, amikor a Blocket működik kábé úgy, mint a Paypal, hogy egyfajta csomagbiztosítás és akkor utalja át a pénzt nekem, ha a srác felvette a csomagot és nem jelez vissza 24 órán belül, hogy téglákat küldtem neki quqd helyett.

Ma este megyek veszek buborékos fóliát és valami karton költöződobozt, amivel el tudom küldeni.

Aztán csomagolok és fotózom a processzt a srácnak.

(#89358) zetor2000 válasza npera (#89357) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem jött tegnap bubifóliába kínai csoda.
Rendeltem egy órát, ami képen nagyon tetszetős, árban se veszélyes. Megérkezett...
Automata, teljesen mechanikus, valami kínai szerkezet van benne. Ahogy a képeket nézegeti az ember, meg rengeteg ilyesmi órát, ez egy Patek Philippe szerű koppintás. Mert nem az, valami kínai logó is van rajta. De valami k.rva mutatós, és ami még meglepőbb, hogy mindene működik.
Fenn, a középvonal felett van az évszámot és hónapot jelölő ablak, ez mechanikus. 2031ig tuti. 9 óránál van egy mutató, hogy milyen nap van, 6 óránál egy 24 órás mutató, 3 óránál pedig egy mutató, hogy hanyadika van.
Az eredetinek szerintem lehet, hogy van több komlikációja (holdfázis, melyik hét van 1-4ig, stb), de ami ezen elő van adva, az is egy műszaki remekmű. Az óratok, és a szerkezet is egészen szépen megmunkált valami. Nem kézimunka, de nincs ronda, sorjás, vagy kidolgozatlan él, vagy felület.
Az óra alsó részén keresztül pedig lehet látni a szerkezetet, na itt biztos, hogy egy szép svájci mechanika sokkal-sokkal jobban mutat, és képes megugrani a chronograph minősítést, azaz nem késik sokat egy évben, ha rendesen fel van húzva.
Én vagyok az egyetlen rendelő, és én értékeltem egyedüliként a terméket, szóval az alsó részen ott vannak a fotóim a termékről.
A szíj, amivel adják az órát, ilyen nagyon gusztustalan "ficsúros", elegáncsos valami, amiket én nem szeretek, ezt lecseréltem egy parasztosabb, de annál praktikusabbra. Most várok egy rendes csatra, mert az se az igazi. A csat az óra ~20%a, a szíj 25%a. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89359) Phülöp válasza zetor2000 (#89358) üzenetére


Phülöp
addikt

Képes voltál a topikon kívülről óraszíjat venni?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#89360) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#89361) Grillo válasza -NoVa- (#89360) üzenetére


Grillo
senior tag

Lerobbant vagy kifogyott a benzin? :DDD

(#89362) -NoVa- válasza Grillo (#89361) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tartottam egy pár perc békés csendszünetet. Előtte és utána bububububububububu volt, meg a WRUMMpsssszzzBUMM.
Lassan megjönnek a GoPro akkuk, akkor majd csinálok róla dokumentációt, mindenféle lokációba tett kamerával. Zene nélkül mechanikus hangok.

(#89363) Phülöp válasza -NoVa- (#89362) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha jönne még egy hasonló buli, mint a múlt heti GameStop, mondanám, hogy postázd ide a vasat, oszt akkor majd én WRUMMpsssszzzBUMM. Halmozottan.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#89364) zetor2000 válasza Phülöp (#89359) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ööö... igen.
Erre szerintem nem illik a Nato szíj.
Ha nagy leszek, rendelek egy eredeti kínai Omega Seamastert hasonló áron, ahhoz mennek ezek a szíjak.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89365) Sipi-


Sipi-
tag

Nem jár valaki Sopronban mostanában?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#89366) -NoVa- válasza Phülöp (#89363) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha jönne még egy hasonló, és erről előre tudnánk, akkor bedöntöm pár fillérrel Revoluton az egészet a picsába :D

(#89367) Phülöp válasza zetor2000 (#89364) üzenetére


Phülöp
addikt

ennyire nem vagyok benne, csak fejben összeraktam, hogy van kínálat

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#89368) eattila


eattila
csendes tag

Jano, sony csoportba most kerult fel egy a7.

mas. Corollan vegkepp meghalt a kipuf. Letamasztottam anyueknal es elhoztam az a4-et.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89369) zetor2000 válasza Phülöp (#89367) üzenetére


zetor2000
senior tag

[link]
Azt mondja a honlap, hogy 52 féle nato szíj van hozzájuk, ami Omega. Ezek mindegyike lehet, hogy nem megy minden számlap / tok variánshoz, mert a színek nem harmonizélnek...
Amit vettem az egy tipikus "öltönyóra", amit minden eseményhez lehet hordani, de ilyen puccos viseleteknél mutat rendesen - illetve nem hivalkodik, mint Berkin a Breitling. Azokhoz az eseményekhez viszont nem megy annyira a sportos viselet. Ez az a fajta óra, ami meglapul a csuklódon, és aki ránéz, és kicsit konyít hozzá, látja, hogy egy kínai gagyi... vagy látja, hogy egy ketszi drága valami. Ennek alapján feltesz egy polcra - vagy beáraz... vagy ilyesmi.
Golfpályán, kötetlenebb eseményeken, ahol a dress code a "casual", ott teljesen oké a nato szíj, oda viszont ez az óra nem illik. Oda inkább egy ilyen sportosabb Seamaster.Ami megint olyan, hogy a hozzáértő ránéz, és tudja, hogy mennyi van a zsebedben.

Mondjuk a fenti link pont nem az igazi, mert az egy Co-Axial Chronometer, ami 2 számlappal létezik. De itt van egy pár számlappal ugyanaz a mechanika. Szóval egy ilyen aranyozott akármihez nem megy annyira a jamaikai mintás nato szíj, szerintem. Persze ha ilyen órát kapnék, tuti felvenném, mert azért ez már egyféle nívó, nem is kicsi. Ami chronometer vizsgával rendelkezik, az igen pontos mechanika, ezeket ráadásul nagyon nem kell felhúzni, mert automata mechanikájúak. Egy apró súly folyton utánhúz a rugónak.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89370) zetor2000 válasza eattila (#89368) üzenetére


zetor2000
senior tag

Famentes? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89371) Phülöp válasza zetor2000 (#89369) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszi, megint okosabb műveltebb lettem kicsit.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#89372) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Telefonos kézből fotózós sötétes:

Ilyen fényben:

(#89373) eattila válasza zetor2000 (#89370) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja. Annyira nem puccos. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89374) eattila válasza -NoVa- (#89372) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez az uj? Nem rossz!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89375) qnadam válasza Grillo (#89352) üzenetére


qnadam
veterán

itt is mintha az esti csúcsban dugulna a háló, ennél azért rövidebb ping szok lenni, és 500/300 fölött a vége. de egyszer talán valamikor hátha ideér az ftth :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#89376) zetor2000 válasza eattila (#89373) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem tetszik.
Nem nagyon "rajos", nem bazinagy, de mégis mutat. Eddig kábé pontos is.

Ismerősnek van nagyon szép, és úgy gondolom, értékes órája, az egy Longines.
Azt mesélte régebben, hogy évente jön egy ember, előre egyeztetett időpontban, és hoz egy csereórát, ezt elviszik, és rendbeteszil / átnézik, szíjat cserélnek, ilyesmi. Aztán egyszer egy ilyen esemény alkalmával, amikor hozta vissza a szervizember az órát, akkor nem volt odahaza, csak a neje, akivel épp akkor vált. Ő meg nem szólt, vagy elfelejtette, hogy járt ott az ember, a koma meg nem lakott ott, értesítőt nem kapta meg, egyszercsak érdeklődött az órájáért. Azok mondták, hogy megvan, de mivel cca 1 éve nem látták őt, megőrizték az órát, és kiválthatja, potom párezer euró... ez a tárolás díja, a szervíz költség valahogy az óra árában van. Kezdetben asszem sikerült kiváltani az óratokot, és talán mostanra meglett a szerkezet is... :D Ez ilyen "olcsó" óra. Ránézel, nem kéne, mert olyan semmilyen, de mégis... a számlap egyszerű, gyöngyhűzfehér, a tok aranyszínű (szerintem abból van), valami egyszerű bőr szíja van, de szerintem az is valami olyan bőr, ami elég ritka, mert ezt minden üzletlátogatáskor cserélik, szó nélkül.
Szóval egy ránézésre semmilyen óra, és mégis ennyi a mögöttes érték.

Nekem olyan nem kéne, mert félteném hordani. Ez a kínai meg tök patent, tetszik, és kábé bármikor veszek egy ilyet. Még egy rendes csat kell, hogy a szíja hosszabb életű legyen, és rendben lesz.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89377) blueboi69 válasza -NoVa- (#89360) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Amugy mennyiert elado ez a vas? Egyre jobban tetszik :DDD

(#89378) npera válasza -NoVa- (#89360) üzenetére


npera
újonc

Boxerhörgés és lefújós tüsszentések?

(#89379) eattila válasza zetor2000 (#89376) üzenetére


eattila
csendes tag

A4 famentességre írtam :D Mert ebben nincs fa :D Csak sima s-line kombi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89380) -NoVa- válasza blueboi69 (#89377) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egy éve még 4 fölött volt kicsit, most nem tudom.

(#89381) BobaHWSW válasza -NoVa- (#89362) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Toljad! Elkuldom majd forresteres havernak. Bar sajnos epp most fog elkoszono emailt irni. Ha megkapjak a beutazasi engedelyt akkor Aprilisban koltoznek Vancouverbe. Mar nezi az elerheto autokat ott. Olyat akar ami rendes terepjaro es birja a kikepzest.

(#89382) -NoVa- válasza npera (#89378) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az, meg a kedvenc színjátékom, amikor felépült turbónyomással váltok vissza, az amúgy is magas orra hirtelen kitakarja a horizontot, majdnem a 2 hátsó kerékre áll, és kilő. Olyankor a gyerekek és asszony hirtelen nagyon elcsöndesednek, és 3 másodperccel később jönnek a panaszok.

(#89383) -NoVa- válasza BobaHWSW (#89381) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#89384) npera válasza -NoVa- (#89372) üzenetére


npera
újonc

Google kivette a Pixelből a Night Modeot.... :U

Ez az új Galaxy?

(#89385) -NoVa- válasza npera (#89384) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az, S21. Nem az Ultra, nem a +, azok túl nagy,ok. Sima 256-os.

(#89386) qnadam


qnadam
veterán

zsebdrón Blubinak vidékre

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#89387) Grillo válasza qnadam (#89375) üzenetére


Grillo
senior tag

Meghozta a Telekom az új modemet, így most 944/27. Nem tudom, a feltöltés eléggé gyík, de lehet csak este van és mindenki feltölt?

(#89388) qnadam válasza Grillo (#89387) üzenetére


qnadam
veterán

ha koaxon jön, akkor az ennyi

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#89389) Jahno válasza eattila (#89368) üzenetére


Jahno
őstag

Sima A7 semmiképp nem kell. Aztán meglátjuk. Meg erre az alap obi amivel nekimennék a nyárnak az 100ezer. De csak mert Canonos átalakítóm van. Lehet veszek konvertert Fujira és nekilátok a kölcsöngéppel, ha bejön a márka akkor még valami XT3 is játszhat. Az most újonnan 400ezer, valamennyit lemegy az ára, max. fele kp fele hitel és újonnan meglövöm.

Többivel elmanuálkodok, nappal G6+telével turistáskodom, míg szét nem hullik. Ráadásul ma raktak ki apróra egy Pro Tokinát, az sem gyakori. Mert nekem a legritkább kifutó cucc kell, pro kivitelben és olcsón :C

Obiban 24-105 maradhat a végére, betanulok egy csomó bajonettet és új szabványt, aztán jöhet az occsó 100-300, amit múltkor emlegettem. Az a félelmetes, hogy sok ismerős mekkora motyóval rohangál, nem teljesen értem honnan fakasztanak annyi lóvét :-O

(#89390) Sipi- válasza qnadam (#89386) üzenetére


Sipi-
tag

Még szerencse, hogy van rajta kedvezmény, mert a kedvezményből rendbe tudja rakatni a BMW-t és még lehet, hogy a fényezés is belefér. :C

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#89391) zetor2000 válasza qnadam (#89386) üzenetére


zetor2000
senior tag

A felszállási tömegen kicsit csökkenteni kéne, úgy egy 40 kilót, hogy beférjen a nobbi drón kategóriába :D Amúgy tuti nem rossz termék.
Mondjuk 4 miller nem tudom, mennyi permetezés után jön vissza. Szerintem ezért a pénzért fel lehet bérelni elég sok jómunkásembert, és megoldják.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89392) qnadam válasza zetor2000 (#89391) üzenetére


qnadam
veterán

nem tudom, de megkockáztatom, hogy a megspórolt jómunkásemberek ésvagy repülőbenzin árából elég hamar. meg állítólag azzal, hogy alacsonyan repül, vegyszerből is kevesebb fogy.
ellene szól viszont, hogy mo-n nem lehet legálisan drónnal permetezni...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#89393) qnadam válasza Jahno (#89389) üzenetére


qnadam
veterán

Az a félelmetes, hogy sok ismerős mekkora motyóval rohangál, nem teljesen értem honnan fakasztanak annyi lóvét :-O

canont használnak, arra nem olyan drága. meg nincs 15 vázuk ;]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#89394) Grillo


Grillo
senior tag

Kijött a drónos rendelet. Majd reggel elolvasom.

(#89395) Jahno válasza qnadam (#89393) üzenetére


Jahno
őstag

Nem, Sony A7-III meg felette és prémium obik, meg a jó ég tudja mi. Nekem meg kb. az összes került ennek a harmadába. Obiból GM sor, 24mm, 24-70, 12-24, Batis sorok, meg akkora Samyang fixek, hogy fal adja a másikat. Aki melózik vele vagy vidéki, ott meg A9 és felette...

Jó, Sonystások legalább tudnak is valamit, meg ott vannak utómunkában is, az a nem semmi.

Nem úgy, mint tegnap egyik majom, aki azért most felbaszta az agyam, hogy van egy erős közepes Nikon tükröse, csinál vele este egy képet, szar lett, nem érti, majd addig hüppögött magában, míg lecserélte egy Z7re, oszt nyilván azzal sem lett értelmezhető a kép. Azért az ilyen több pénze, mint az esze típusú balfék nyugodtan bekaphassa.

(#89396) qnadam válasza Jahno (#89395) üzenetére


qnadam
veterán

az ilyen balfaszokat meg kell becsülni, tőlük jönnek a keveset használt cuccok a piacra :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#89397) Jahno válasza qnadam (#89396) üzenetére


Jahno
őstag

Szoktam emlegetni, szerencsére olyankor nem követik a csoportot, csak nem szeretnék olcsón adni a keveset futott cuccot, az a baj. Canon 2000D tipikusan a világ legnagyobb zsákutcája, azokért is majdnem új árat kérnének, mert ugye keveset ment és csak állt a polcon. Azért néha jól jártam pár felszámolásos kiárusításon, vakuk szirszarok egyebek meg kitermelték az árukat, csak kár, hogy most sokat állnak. Majd tavasz lesz, lemegy ez a genya vírus és akkor jövőre még erősebben nyomjuk a gombot.

(#89398) NauTiLUS_HUN válasza zetor2000 (#89391) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Ez elég egyszerű a valóságban. Nincs ember a mezőgazdaságban sem elég. Sógorom mezőgazdasági nagyvállalkozó, annyira nincs ember hogy egyre több autómata gépet kell vegyen (traktor, kombájn stb).

(#89399) Samott válasza qnadam (#89392) üzenetére


Samott
addikt

Attol fugg kinek: Titokzatos drónról savazták szét a fákat

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#89400) Samott


Samott
addikt

#vagj jo kepet hozza topik


Kéne... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.