Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#89301) eattila


eattila
csendes tag

Ez a sony alltaban is merul :Y

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89302) -NoVa- válasza eattila (#89301) üzenetére


-NoVa-
őstag

Álltában merülő vackokról jut eszembe, 3 napja járok a Subaruval és mostanra haladta meg az akku azt a töltöttségi szintet, ahol már hajlandó önindítani extra powerbankos rásegítés nélkül. Kellett neki egy kis pályázás. Hamarosan megérkeznek az elemek a kulcsokba, és akkor az is nyit automatikusan, nem kell elővenni a zsebemből, teljes komfort lesz.

(#89303) Jahno válasza eattila (#89301) üzenetére


Jahno
őstag

Wifi, NFC, távkioldó engedélyezése, minden is tudja szívni. Más vasaknál a portrémarkolat. Ha előző gazdája párosítva hagyta és bekapcsolt a wifi, akkor az olyan. Nyomj repülő módos és kész, a smart appja és minden hasonlója kurva szar. Occsó a vezetékes távkioldó, de a vezeték nélküli külső hardver és a programozható sem drága. Bedugod, műxik. Ezzel meg havonta szopnak az almások, de mindig megmagyarázzák, hogy tök jó :-D

(#89304) eattila válasza Jahno (#89303) üzenetére


eattila
csendes tag

Elso dolgom volt airplane modot bekapcsolni :D kioldo majd kell. Kabeles. Meglett a nagyitas is. Csak mf-el muxik. Ezt se tudtam. Alakul a sony muveltseg :)

De ez kikapcsolva mier merul??? :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89305) eattila válasza -NoVa- (#89302) üzenetére


eattila
csendes tag

A corollamnak most wrx hangja van. Aterzem :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89306) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Fejlemények NAS fronton.

2 lemez van benne, 2 TB per darab, tükrözve.

Elkezdtem archiválni, pörgött, mint a gép 65-67 kB/sec-cel... kb. 750 GB cucc van rajta, rövid fejszámolás után rájöttem, hogy nem fog menni. Nyomtam rajta egy power gombot. Nem reagált. Hosszan nyomtam, semmi. Vettem egy nagy levegőt és kihúztam a tápját, majd kb. 20 mp múlva vissza. Felpörgött, jó hangja volt, nem világított pirosan semmi LED, örültem.

Elkezdtem újra az archiválást, lassan 100 GB-nál járok, a sebesség radikálisan jobb.

Jó eséllyel az volt, amit Jahno írt anno, hogy végtelen beragadt sessiont most kilőttem. Ha kész az archiv, akkor resetelem az admint és be is tudok lépni...

(#89307) Bujdy81 válasza Samott (#89294) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem, nem wifin mértem. Megjött az új gigabites switch a dolgozósarokba, abba lógattam a dolgozós gépeket. Az megy egy gigabites switchbe és az megy a Telekomos routerbe. Öröm bódottá.

Igazából bőségesen lefosom, hogy ha csak 300 Mbit a sávszél, a lényeg, hogy a gyerekek dolgai mellett is tudok dolgozni.

(#89308) Samott válasza Bujdy81 (#89307) üzenetére


Samott
addikt

A telekom logo elotti ikon miatt kerdeztem. Ne fosd le, erdemes lenne kideriteni miert annyi amennyi. Tudod mint a tanmeseben amikor a bank fokonyveben talaltak egy hianyzo pennyt. Aztan a vegen sokkal sulyosabb hibakra is feny derult.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#89309) Sipi- válasza zetor2000 (#89297) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem Svédországon keresztül (céges VPN) hoz most a gép 58/26-ot a 150/50-es neten wifin lógva. Ugyanazon pozícióban a telefon 85/51-et (a router szekrényben van 2 fallal arrébb). Nekem ez teljesen megfelel :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#89310) Grillo válasza npera (#89252) üzenetére


Grillo
senior tag

Jól kitesztelik. Ha túléli, tartós lesz.

(#89311) Grillo válasza eattila (#89279) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem meg megremegett a kezem a buy gomb felett. YT videókat nézegetek, meg fórumokat bújok, hogy akkor meggyőző ez a GX8, de akkor felmerül, hogy bakker 6 éves technika, meg úgysem értek hozzá. Meg jön Jahno, hogy van még sok ötlete :DDD

Eh, lehet valahol SZÉP kártya szállás zsebre fotócuccokat venni? :D

(#89312) Grillo válasza Samott (#89294) üzenetére


Grillo
senior tag

Ma én is mentem egy kört a Telekomnál, hogy akkor jöhet az 1000/1000(300). Kiscsaj nem értette, hogy miért nem akarok azonnyomban készülékkedvezménnyel hűségidőt. Mondtam neki, ha a kedvezmény fél év múlva is él, akkor jöhet, de én most csak emiatt nem veszek semmit.
Mondjuk vicces volt, ahogy a szomszéd állomásnál a kicsaj épp kurva hangosan ismételte el háromszor a kódját, és megkérdezte, hogy ugye ez benne lesz a papírokban, mert nem tudja megjegyezni...

(#89313) qnadam válasza Sipi- (#89309) üzenetére


qnadam
veterán

valamikor a digi áttett 500-as profilba (elvileg 1000-es), de még nem éreztem sürgősnek reklamálni miatta :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#89314) Jahno válasza Grillo (#89311) üzenetére


Jahno
őstag

Ennek a matekozásnak sosem lesz vége, azért kérdeztem, hogy mire kell és mennyire miért meg miért pont ez. Ötlet nincs, vagy esetleg van, mert másnak mindig könnyebb az eszet osztani :C

Amúgy akad ahol kajára lehet, gondolom a szállás sem reménytelen.

(#89315) Grillo válasza Jahno (#89314) üzenetére


Grillo
senior tag

Na. Jelenlegi költési lehetpségeket tekintve végtelen szálláspénzem van. :DDD

Igazából elképzelem magam, ahogy elmegyek fotózni bármit, aztán rájövök, hogy arra sincs időm, hogy a bármire.
De aztán hátha emiatt lesz. Fenetudja.

(#89316) Jahno válasza Grillo (#89315) üzenetére


Jahno
őstag

A fene tudja az érdekes, fotós csoportba nagyon határozottan beesők több, mint 90%-a szinte egyből fel is adja. Vagy vesz valamit és a polcon fekszik, pár év múlva talán el akarja adni kevés expóval, de horror áron, mert valami alap gép volt relatív drágán. Némi foglalkozással meg elmélettel jár. Meg mittomén. Néha pár tagnál rákérdezek, nincs időm, gyerek van, költözöm, sok a meló, blábláblá. Aki meg már azt mondja, hogy az elmúlt 5 évben nem volt 2 órája, hogy a saját agybajával foglalkozzon, az inkább maradjon csendben és vallja be, hogy ez már nincs is.

(#89317) Grillo válasza Jahno (#89316) üzenetére


Grillo
senior tag

Én elég sok olyan helyzetben vagyok meló közben, hogy kell fotózni. Vagy kéne. Erre most legtöbbször a Samu s10e van, ami nem szar, csak egy telefon, a saját előnyeivel és korlátaival.
Aztán ott vannak a drónok, ami másik kör, és ha végre rendeződne a jogszabályi kör, akkor idén sokkal többet szeretnék repülni és fotózni. Egyedülállóan olyan helyen tehetem, ahol a legtöbben nem, ki kéne használni. Van profi fotós a cégben, szerencsére sokat kell vele mennem, mert neki meg drónja nincs, és így tudok ellesni eztazt.

Most olyan 70-30 hogy veszek GX8at, a holnapi állapotot majd megmodnom. :D

(#89318) -NoVa- válasza Jahno (#89316) üzenetére


-NoVa-
őstag

Meg vagyok én, aki évente tényleg kettőt kattint nagy géppel, de ráér, majd jövőre megint másik kettőt, aztán utána négyet is néha. Elkótyavetyélni azért nem fogom, mert épp nem ez a prioritás, majd lesz máshogy. Most épp ezt lehet fikázni, hol tart a telefonos képminőség:

Talán ha kevésbé élesítene rá, még elégedettebb lennék, de azért valamit fejlődött a VGA kamerák óta a dolog.

(#89319) Jahno válasza Grillo (#89317) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, akkor jönnek a kérdések, hogy az ilyen egyedülálló helyeknél mennyi minden van föld alatt, messze, vagy mennyire apró egy basz :C

Azt már kezdem sejteni, hogy előbb kellene fotómasinára költenem, mint autóra. Max. az élet keresztbe húzza.

(#89320) eattila válasza Grillo (#89311) üzenetére


eattila
csendes tag

Utobbit nem tudom. De ha viszket az ujjad, valahogy meg kell vakarni :)

Hasznalt temara: sosem volt meg uj gepem. Ha megszokod az adott gepet, nem lesz gond.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89321) Bujdy81 válasza Samott (#89308) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Valami más lehet a háttérben.

Most ez van az én dolgozós gépemen vezetékkel:

Ez meg az egyik ügyfél által adott gép wifin (most vettem csak észre, hogy már VPN-en mértem):

Szóval az is lehet, hogy az én dolgozós gépem nem tud többet? De akkor felfelé miért? Wifin még kevesebbet tud.

Tényleg nem annyira fontos, majd mérek egy olyat is, amikor garantáltan gigabites, gyári szerelt kábelt dugok a Telekomos routerbe direkt és azon mérek az ügyfél gépével (az egy HP EliteBook 840 G6).

[ Szerkesztve ]

(#89322) blueboi69 válasza zetor2000 (#89288) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na ezaz, hogy azért az első priusok sem álnak halomban úgy, hogy csak az akkuk rohadtak ki belőle. Szóval ezek jobban bírják, mint amúgy a hagyományos akkumulátorok. Szerintem.
Most nem pont emellett akarok kampányolni, de már jóideje vannak elektromos autók és tuti futótűzként terjedne, ha döglenének az akksik. Persze nem mondom, hogy örökéletűek lennének.

"Ha a cél a tó körüli dodgem, akkor én inkább nagyobb pénzért egy ettől jóval újabbat, vagy pár elektromos rollert vennék."

Ez is már a plafon amennyiért autót vennék. ennél többet nem áldoznék. Rollerre nem tudom a családot felrakni babakocsistul, az nem opció :)

(#89323) Samott válasza Bujdy81 (#89321) üzenetére


Samott
addikt

Nem tudom, de ha a kabel/lankartya felfele tud 600-at akkor annak lefele is mennie kellene annyit. :) De igy tavolrol, ennyire en se ertek hozza.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#89324) Jahno válasza blueboi69 (#89322) üzenetére


Jahno
őstag

Akkuk akár cellánkénti cseréjére idehaza is kezdenek ráállni kisipari, de elég korrekt módszerekkel.

Én mondjuk ilyen autónál a többi sallangot nézném meg. Annó írtam, hogy Tumor is ez alapján nézte ki a Kiát. Van hozzá alkatrész, gyári és olcsó. Akár csak olyat, ha leverné a tükröt, vagy valami csapágy mégis elkopna.

(#89325) npera válasza zetor2000 (#89297) üzenetére


npera
újonc

Megnéztem a céges gépről kábé fél méteres távolságon belülről mérve. Ez valami boszorkányos VPN-en keresztül megy, szóval nem teljesen tiszta mérés, de ilyen lett.


Akkor az új wifi dongle segíteni fog.

(#89326) Bujdy81 válasza Samott (#89323) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hát ez az, én is ezt gondolnám, de én sem értek hozzá! :D

(#89327) zetor2000 válasza blueboi69 (#89322) üzenetére


zetor2000
senior tag

A rollert úgy értettem, hogy minden családtagnak egyet.
Kolegám vett valami kínai vackot, az megy ~70 körül. Azt mondja, Kelenföld - Újpest dulván félóra, és marad benne töltés is még. Volt vagy 300E, ha nem több. Boltban kapott valami okosabb szoftvert, vagy beállítást, mert kezdetben ugye limitálva volt 25re. De a kínai reklámokban nem ez volt, és meg is csinálta neki a boltos. Bukósisak ilyeneknél már alap, meg szerintem valami egyéb protektorok is kellhetnek.

Nem is azt mondtam, hogy nem lehetnek jók az akkuk, de anno a Renault is valami 7 évet mondott valamelyik elektromos autójára (talán a Zoé, de nem emlékszem pontosan), hogy annyi az akku várható élettartama. A 7. év szerintem ilyen vízválasztó lehet, utána szerintem erősen romlik / csökken az energiatároló képessége. Nyilván nagymértékben függ, hogy hogy használják, mennyire ideális vagy épp zord körülmények közt.
Mivel a legidősebb újgenerációs autók is ~10-12 évesek, nincs nagy tapasztalás, hogy mennyi az, amelyikben már volt akkucsere. Ugye az elején volt a Tesla, ők jó esetben eladtak párezer autót. Aztán később, amikor már minden gyár rákattant, hogy elektromos autó, onnan meg még nem vagyunk ott, hogy 7-8 év. Ha meg igen, akkor nincs nagydobra verve, hogy kaputt, mert annak nincs jó markatingértéke.
YT-n látni valami Teslát, amiben már a 3. akkupakk van. De nyilván ez egyedi eset, és mindenből van jó és rossz, legyen az akár BMW vagy Ford, vagy Subaru. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89328) zetor2000 válasza npera (#89325) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha ez vezeték nélküli (wifi) kapcsolat, meg még VPN is, akkor akár jó is lehet.
Én a drótban bízok, mert arra szoktak megadni műszaki paramétereket, amiket kábé bármikor lehet ellenőrizni, és ha nem jó, akkor vissza lehet vinni, ellentétben a levegővel, ahol egy tüsszentés is tud dolgokat befolyásolni, és nincs fix műszaki paramétere.
De azért a gigabites kapcsolattól ez még messze van. Persze, lehet, hogy ez is fejlődés, mert az előző ha meg-megszakadt, vagy kimaradás volt, akkor egy stabil valami is már előrelépés.

Nekem ~10 év alatt olyan 3-4x volt problémám a netes kapcsolattal. Általában hamar meg is lett oldva a dolog.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89329) blueboi69 válasza zetor2000 (#89327) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem. Roller az nem alternatíva.

(#89330) Jahno válasza zetor2000 (#89327) üzenetére


Jahno
őstag

Én most megint Drive-R írásait nézegettem, hogy miképpen lehet segíteni a téli hatótávokon, vagy éppen már az is baj mikor tölteni viszi és nem elég meleg az akku. ez utóbbival biztos nem számoltam volna egy elektromos autónál.

(#89331) Grillo válasza blueboi69 (#89329) üzenetére


Grillo
senior tag

Gokart?

(#89332) -NoVa- válasza zetor2000 (#89328) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem vagyok wifin. Mondjuk dróton sem :)

(#89333) Jahno válasza Grillo (#89317) üzenetére


Jahno
őstag

Megnyugtatásképpen: [link]

(#89334) Grillo válasza Jahno (#89333) üzenetére


Grillo
senior tag

Azért ez a szint egyenlőre nem fenyeget.

Asszem...

(#89335) blueboi69 válasza -NoVa- (#89332) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Wifin, aminek a vége szintén nem kábel.

Teljesen jól használható, csak néha a dns szarakodik. Vagy a kínai hüvely router lopja az adatokat, mert néha az outlook panaszkodik hogy vmi cert probléma van és bedobja, hogy nem ismeri az exchange certjét, amit hüvelynek lát... szóva sztem erősen van vmi man in the middle, aztán tolja kínába a doglokat. Én leszarom, nem zavar, semmiféle hadititkot nem tudok/tárolok/birtoklok, vagy nincs róla tudomásom.

(#89336) Jahno válasza blueboi69 (#89335) üzenetére


Jahno
őstag

Azért a certes történetet én megnéztem volna és biztos utánajárok amennyire csak lehet. Felénk az Outlook is tárol titkokat, meg sok más forgalom is és sok helyen nem véletlenül zavarják át VPNen. Néha azért melózom is, annak meg végképp erős, túl sok a kényes ügyfél meg a minősített cucc.

(#89337) zetor2000 válasza -NoVa- (#89332) üzenetére


zetor2000
senior tag

Na, ez már valami... de felétek az egyéb internetszolgáltatás híresen gagyi. Ezek szerint a mobil mégse annyira. Igaz, évekkel ezelőtt volt cikk, hogy a fejlett északon (Svédeknél) csekkolták az 5G-t, és valami 2gbitet mértek... szóval van még hova fejlődni, de ez is már eredmény, hogy van, és hogy ennyi. Meg persze nem 1-2 cellát kell mérni laborkörnyezetben, hanem országos átlagban, valós helyzetekben.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89338) zetor2000 válasza blueboi69 (#89335) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az üzleti titkot néha sokkal értékesebbek, mint a hadi titkok...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#89339) Jahno válasza zetor2000 (#89338) üzenetére


Jahno
őstag

Ráadásul nálunk sok minden van, aminek nagyon nem kellene kikerülni a gyárból. Akad ami a szobát sem hagyhatja el májusig, de eleve az ország igazgatására/EUra tartozik, ott már a következő necces lépés jön ha elhagyja a határt.

(#89340) -NoVa- válasza zetor2000 (#89337) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szerintem lehet, hogy van köze hozzá ennek a kertből látható darab vasnak:

Kicsit ablakhoz közelítve 200Mbit is megesik. Több, mint elég. Majd ha upgradelik 5g-re, megugrik kicsit.

(#89341) blueboi69 válasza -NoVa- (#89340) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez már majdnem vezetékes :D

(#89342) eattila válasza blueboi69 (#89335) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha már mindenki...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89343) blueboi69 válasza eattila (#89342) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hinnye, ezmiez?
Ennél még az én mobilnetem is jobb, pedig azt hittem az lesz a legalja. :U

(#89344) -NoVa- válasza blueboi69 (#89343) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mi a baj azzal? Több, mint kétszer olyan gyors, mint a vezetékes netem :)

(#89345) npera válasza -NoVa- (#89340) üzenetére


npera
újonc

Ettől dereng halványzölden a káposzta a kertben naplemente után? Vagy az a HAARP volt? Vagy az 5G aktiválja a nanocsippet az oltás után? :C

(#89346) npera


npera
újonc

Ebédszünetben lemértem céges géppel direktben a routerbe kötve CAT5e kábellel.
Ez céges VPN mögül.


Mondjuk a laptopos dolog eddig is ment, a nagy truváj az lesz, ha a kábelt le tudom fektetni értelmesen és a desktop gép kap rendes jelet.

(#89347) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#89348) eattila válasza blueboi69 (#89343) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez a céges net tesztje. Vezetéken.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89349) eattila


eattila
csendes tag

Megjött a konverter :) Már csak játszani kéne vele valamikor....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#89350) Jahno válasza eattila (#89349) üzenetére


Jahno
őstag

Neki is álltam A7S-t nézegetni :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.