Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#83201) zetor2000 válasza npera (#83197) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha van valami feszmérő a közeledben, akkor érdemes lehet rámérni a páka felé menő csatlakozóra. Asszem 12...20V közt kéne, hogy legyen valamennyi. Ha minden igaz, valami leírás van / akad erről a neten, hogy melyik csatlakozón kéne mérni.
Másnak is volt ilyen baja, egy megnézést megér...
A vezetékek bekötése az, ami a cikkírónak a megváltást elhozta.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83202) npera


npera
újonc

Breaking news!

User error. Nem elég beletolni a hegyet a fogójába, hanem le kell csavarni a végét, beletolni és rácsavarni. Akkor rögtön megy.

Gyanús volt, hogy valamit rosszul csinálok. Ezért szétszedtem a fogót, betoltam a hegyet és bekapcsoltam úgy. És egyből ment. Aztán lemértem, hogy mennyire megy mélyre a hegy a fém zárókupak nélkül. Utána pedig vele. És úgy persze nem éri el a kontaktokat.

Szóval most akkor forrasztok pár kábelt, XT30-XT60 átalakítót... :C

Akkor mégis működik az apák napi ajándékom :K

(#83203) zetor2000 válasza npera (#83197) üzenetére


zetor2000
senior tag

Esetleg... a két kép azonosnak tűnik, az angolt elolvasva ellenőrizni kéne a páka csatlakozót, mert "néha" elkötik a lelkes dolgozók. A minőség ellenőrzésen meg átcsusszan. Ja, olyan ott nincs épp.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83204) qnadam válasza A. Crowley (#83185) üzenetére


qnadam
veterán

tor nem jó?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83205) zetor2000 válasza npera (#83202) üzenetére


zetor2000
senior tag

:R

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83206) npera válasza cyberde (#83200) üzenetére


npera
újonc

Igen, úgy is jó :R

(#83207) npera válasza zetor2000 (#83203) üzenetére


npera
újonc

Köszi, ezt le is mentettem későbbi hibakereséshez.

(#83208) blueboi69 válasza Jahno (#83195) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mondjuk akkoriban milyen futurisztikus volt már minden lakótelep egy olyannak aki vidéki kisvárosból esik be egy ilyenbe. Tiszta scifi.

(#83209) npera


npera
újonc

Most forrasztottam 2 kis pigtailt. Tök jó a cucc, be lehet állítani, hogy hány percig menjen a beállított hőfokon, aztán lemegy egy beállítható "alapjáratra".

A hegyeket is ki kell próbáljam, egyelőre csak a picit csapott végű kúposat próbáltam.

Az XT60 csatikat jóval könnyebb ezzel forrasztani, ha felfut a beállított hőfokra, akkor azt szépen tartja.

(#83210) zetor2000 válasza npera (#83207) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van erről egy csomó infó a neten. Elég népszerű termék, igaz, nem egy Weller, de az ónt melegíti, akkor nagyon tré nem lehet. Ráadásul szerintem az eladásai más dimenziókban mozog, mint a Welleré.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83211) npera válasza Phülöp (#83176) üzenetére


npera
újonc

Ja, az nincs. Valami alapja van, de a főbb probléma az, hogy nincs két merőleges fal és az elektromos rendszer is vidám benne. Főleg miután az ott lakók különféle tákolásokat ejtenek rajta.

(#83212) npera válasza hobizoli (#83177) üzenetére


npera
újonc

Itt van egy hasonló méretű éppen eladó. A bilder alatt vannak a képek.

Alsó szint alaprajza:

(#83213) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ha esetleg (teher)autóba is építhető szerszám tároló rendszert szeretnétek, akkor:
https://www.mysortimo.com/en/
~170 "partner" van a listán, köztük a Bosch. Ha ismerős az L-Boxx, akkor ez a cég gyártja, rendelésre logózható, meg a színe is persze testreszabható. L-Boxx.com a márkaoldal.
Hazai partner is van, de még nem sok, és lehet, hogy nincs minden.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83214) Phülöp válasza npera (#83211) üzenetére


Phülöp
addikt

Ma derült ki, hogy a kecóban 3x35A van bekészítve. A hosszú távú terveim közül nem tudnék olyan tételt előhúzni, amihez nem lesz elég.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#83215) zetor2000 válasza Phülöp (#83214) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az jó... HomeOffice-ban is forgácsolhatsz :D
Csak a szerszámot kell hazavinni, az egy kisebb logisztikai kihívás lehet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83216) Sipi- válasza Phülöp (#83214) üzenetére


Sipi-
tag

Több 3 fázisú hegesztő és esztergapad egyszerre használva? Mondjuk iskolás csoport oktatása alatt? :)
Mellette töltöd a Teslat is.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#83217) Jahno válasza blueboi69 (#83208) üzenetére


Jahno
őstag

Jó kérdés, nálunk a nagyszülők gazdálkodós/jómunkás arcok voltak, mégis előbb vették tudomásul a panelrengeteget, mint most a húgom. Rokonok 198x-ben vagy előtte költöztek oda. Azt meglestem Wikipédián, hogy a másik városrész már 1970 előtt elkészült :-O Jobban eltájoltam volna magam időben.

És persze kölökként mókásnak tűnt, hogy télen a sarkoknál beesett a hó és kis kupacok lettek :U Sok mindenre nem emlékszem, kis pöcsfej voltam (most nagy pöcsfej vagyok :-D) , de volt Akai szalagos magnó, Atari klón, videómagnó, Quuen vinyl és jómód mindenestől, mikor néha bandáztunk vagy anyámék lepasszoltak egy komolyabb színház erejéig. Akkoriban azt sem tudtam merre van Budapest, csak öregfater meg anyám kábított vele.

(#83218) qnadam válasza npera (#83211) üzenetére


qnadam
veterán

ez nem ottani specialitás.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83219) Jahno válasza Phülöp (#83214) üzenetére


Jahno
őstag

Áááá, én fotómasinákat szerváltam be a polcra meg vacak PC alkatrészeket, ott meg tök jól mutatna egy Ebayről pukkasztott 5-6 tengelyes kcisit kopottas KUKA a pajtában. Túl sok igényem nincs, kapsz fröccsöt én meg rákapaszkodom oszt pörgessen meg körbekörbe, mert az poén. Ez nem tudom mennyit kér vellanyból. Godolom néha csinálnál vele rendesebb melót is, akkor a plazmavágó része már biztosan belekarcol bármibe :-D

Aztán ha nem KUKA a favorit, akkor bocsmá, kiccsávó koromban SIemens volt és semmi más, utoljára ABB-t molesztáltam, ami szimpatikus volt, de valahogy mindig a KUKÁnál kötök ki, ha erről van szó. Nem tudom miért.

Bár ezen még Trumpfos haverral sem vesztünk össze, főleg mert az másra volt jó, vacak téglatest izé és csak termeli a vágáshajtogatást. Nem is olyan vicces, mint egy sok tengelyes. Ennyi erővel nagygépes szerverkiszolgáló is lehetne, pont olyan a kinézete :DD

(#83220) qnadam válasza Jahno (#83159) üzenetére


qnadam
veterán

és megsértődött?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83221) Jahno válasza qnadam (#83220) üzenetére


Jahno
őstag

Kérdezd meg Tőle, honnan tudöjam?

(#83222) npera válasza qnadam (#83218) üzenetére


npera
újonc

Tudom, de el akartam oszlatni az esetleges tévhitet, hogy itt minden szépen ledokumentált és számlás melóval elvégzett módosítás. Hatalmas buherátorok itt is...

(#83223) zetor2000 válasza qnadam (#83218) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja.
Hazai építkezéseken (kis kivétellel) pár dolgot nem szabad keresni, úgymint:
egyenes,
párhuzamos
derékszög
vízszint
sík
és még biztos lehetne folytatni a sort, de most nagyhirtelen ennyi jutott eszembe.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83224) blueboi69 válasza npera (#83212) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nagyon érdekes. Én nem érzem olyan otthonosnak vagy praktikusnak. Nem annyira tragikus az elrendezése mint egy panelnak, de ez olyan steril a képeken, olyan kihalt, olyan nemtudom. Nem érzem azt, hogy én itt lakni akarnék.

(#83225) hobizoli válasza zetor2000 (#83190) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Itt latsz vhol egy fat is? Pedig 50 eves epites.

Havannan azert nem annyira feltuno, mert 11 emeletes a haz mellette. De amugy a fa a 3.-4. emeletig feler mar.
Meg a cikk-cakk hazaknal alul uzletsor van, aztan egy technikai szint es gyakorlatilag a 2. emelet magasaagaban van az elso lakoszint

JA-n is a 4 emeletes haznal mar magasabb fak is vannak akar, a Lakatos detto

több drón kell ;P

(#83226) zetor2000 válasza hobizoli (#83225) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem a magasságukkal van baj, hanem a mennyiségükkel. Ha benézel mondjuk 2 háztömb közé, akkor a Havannán a házak közt van ~20 fa, míg a Lakatoson, a József Attilán, az Alacskain, a Glorietten, a KISZen azért jóval több van arányaiban. Meg nincs kikopva az a fű, ami ott van.
Itt a Glorietten lassan túlnőnek a fák a házakon.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83227) hobizoli válasza zetor2000 (#83226) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igen....es ehhez kepest itt mennyi fat latsz a kepen a hazak elott az utcan? nullat
pedig ~50 eves install

több drón kell ;P

(#83228) npera válasza blueboi69 (#83224) üzenetére


npera
újonc

Nem tudom emlékszel-e még, de talán 2018- ban beszéltünk erről. A svédeknél az eladásra előkészített ingatlant lefotózzák és a fotózásra és bemutatóra teljesen kiürítenek belőle mindent, ami az ott lakókra emlékeztet és egy erősen steril képet adó idealizált sztájlingot erőltetnek, amibe a jövendő lakó bele tudja képzelni magát.

Valami furcsa oknál fogva ezt imádják és ez egyfajta rituálé, amit el kell játszani, hogy el tudd adni.

Utána amikor beköltözik az új lakó, akkor ugyanúgy belakják, mint máshol és már egyáltalán nem mutat majd ilyen steril képet az ingatlan.

(#83229) A. Crowley válasza FőDudu (#83186) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Még nem, csak előkészítem a stratégiát. Ez a nő ez nem normális bz.

(#83230) blueboi69 válasza npera (#83228) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen emlékszem, ez ezerszer jobb hirdetési mód, szerintem teljesen jó. Ezért mondtam, hogy még így is olyan steril. Mármint túl fehér, vakító fény, amit gyanítok nem az egész évben van. Nemtudom, ebben a saját bútoraimmal, cuccaimmal sem tudom, hogy jól érezném-e magam. Pláne, hogy kívülről tényleg olyan mint egy konténer.

(#83231) A. Crowley válasza A. Crowley (#83229) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Ja, nem is hiszem, hogy lesz vizsga, teljesen irreális feltételeket támaszt a vizsgázáshoz.

(#83232) Jahno válasza blueboi69 (#83230) üzenetére


Jahno
őstag

Előző lakása még fehérebb volt.

El is raktam a képeket fotós okításilag (meg a felújítós képeket is), de senki nem akarja érteni. Ott északon ilyen az igény, nézzen ki telibe fehér műtős IKEÁnak, kész, profit. Ha ilyet szeretne mindenki akkor ezt kell teljesíteni és dől a lóvé. Enpera is elég hamar szabadult az előzőtől. Itt meg magyarázzák a fotós csoportokban, hogy egyéni látásmód kell és színvilág, meg jajj ez jajjj az. Svédeknél ha nagyon eltérne az igényektől akkor nem tudom mi történne, szerintem még senki nem merte kipróbálni :DD

(#83233) FőDudu válasza blueboi69 (#83230) üzenetére


FőDudu
addikt

Anno en is megjegyeztem, hogy szamomra erthetetlen modon a sufnik kulon vannak epitve - holott ha 2 olyat osszeepitene akkor sporolt volna 1-1 falat es nem lenne olyan szettagolt az utcakep. Aztan egyiknek jobb a masiknak meg bal oldalon lenne a sufni. Szerintem ugy jobban nezne ki.

Persze lehet ott kenyesek a tulajdonra, igy minden szirszart kulon kellett megepiteni, nincs kozoskodes. Vagy eleve nagyon idoben eltolva epitettek az epuleteket (mondjuk egyesevel) es nem volt ra terv.

FőDudu

(#83234) FőDudu válasza Jahno (#83232) üzenetére


FőDudu
addikt

Ahol az ev nagy reszeben szar az ido, ott en is kivannam, hogy ne egy sotet lukban tengodjek.
Energia felhasznalas szempontbol a nagyobb ablakok hasznalata nem feltetlenul megoldhato, igy marad a vilagos belter hasznalata.

FőDudu

(#83235) FőDudu válasza A. Crowley (#83231) üzenetére


FőDudu
addikt

Milyen tanfolyas ez?
Nyelvtanfolyam/ingatlanos/barista/stb?

FőDudu

(#83236) blueboi69 válasza Jahno (#83232) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A beköltöző keleteurópai migráncsok is átvették ezt? :)
Sztem azok ki mernék próbálni, max a svédek szörnyülködnek.

(#83237) Jahno válasza blueboi69 (#83236) üzenetére


Jahno
őstag

Olyannak meg nem tudja/akarja eladni (:-

(#83238) -NoVa- válasza FőDudu (#83233) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szerintem a sufni főbb feladata a takarás, a tárolás inkább csak profit. Külön-külön építve kisebb rések maradnak a külvilág felé, és akkor kevesebbet kényelmetlenkedik bele az arra bringázó Svéd az ott lakó Svéd életterébe, privátabban tud pl punepálni. Meg amit még a Svédek ott szoktak.

(#83239) WiZARD


WiZARD
addikt

Megjött asszony PCR teszt eredménye, negatív.
Az mondjuk érdekes, hogy egész eddig akkor se lett volna hivatalos karanténban, ha pozitív...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#83240) -NoVa- válasza WiZARD (#83239) üzenetére


-NoVa-
őstag

Gyerek osztálytárs apja pozitív volt 2 hete, a héten az anyja, de a gyerekük jövő héttől jöhet suliba. Izgalmas lesz, mit hoznak ki belöle. Ja, a szülők eddig szkeptikusak voltak, most simán csak összezavarodtak.

(#83241) FőDudu válasza -NoVa- (#83238) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet. Erre nem gondoltam. En maskepp oldanam meg a belatas vedelmet.
Az abalakok felett lathato 'valami' az nem redonynek tunik, inkabb valami kihajthato arnyekolas lehet igy elso blikkre. Lehet sokszor sut 'laposan' a nap es az ellen csak igy lehet vedekezni.

Vannak egyeb erdekessegek is a linkelt ingatlanos hirdetesen.

- bejarati ajto folotti klima. Nem tudom eldonteni, hogy igy kivanja huteni az egesz lakast vagy telen futi a betoro hideg ellenn.
- sarkokban levo csillar konnektor - ez annyira nonszensz
- lepcso alatti WC.
- furdoben a padlo osszefolyoba slendrianul bekotott kezmoso lefolyo
- folyoson bedugott foldgomb
- radiatoron atvezetett koax kabel
- konyhaban osszetaknyolt router (villamvedos/powerline adapterbe dugott masik adapter es a kabel dzsungel) - priceless, valoban vannak ott is taknyolasban jaratos profik ;)

A furdoszobat valoszinuleg nem ok nelkul hagytak ki - valoszinuleg eleg kicsi lehet. Csak a tukrozodesbol latszik a zuhanykabin. Mosogepet se lattam, a konyhaban a feher ajtaju gep az valoszinuleg mosogatogep. Arra sem talaltak egy beepithetoset?

FőDudu

(#83242) FőDudu válasza -NoVa- (#83240) üzenetére


FőDudu
addikt

Tegnap cseteltem valakivel aki az oregek otthonaban tortent tomeges fertozesrol az alabbit hallotta:

2 beteg volt kezdetben akiket azonnal elkulonitettek. Latogatasi, kijarasi tilalom, stb.

Aztan a tobbiek a szellozon keresztul fertozodtek meg, mivel a 2 fertozottet izolaltak es meg a kajat is urruhas nover adta be aki csak veluk foglalkozott (nem ment mas gondozottak kozelelbe sem).

Igy lett 48 beteg es 14 fo szemelyzet a kezdeti kettobol...

Igy a 17e fobol mar vagy 123 megfertozodott a jarasunkban aminek fele az oregek otthona.

FőDudu

(#83243) blueboi69 válasza -NoVa- (#83240) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mi meg úgy döntöttünk, hogy a gyerek most egy darabig nem megy oviba, biztos ami biztos.
Már második hete taknyos/köhög. Nem vészesen, de a 30fős csoportból múlthét pénteken volt összesen 3db gyerek. Szóval ha menne is, csak megint visszafertőződne, meg nem is nagyon tudna sok gyerekkel játszani.
Bazira sajnáljuk és nagyon nehéz döntés is volt (ami bármikor változhat persze), mert amúgy nagyon jót tett neki az ovi, rengeteget fejlődött ott. De mivel asszony úgyis itthon van a kicsivel, megtehetjük, hogy eleget teszünk az ovi kérésének, miszerint ha valaki megteheti és szeretné akkor maradhat otthon a gyerek, bármennyi szülői igazolást elfogadnak és ebben a kivételes helyzetben örülnek is neki.

(#83244) FőDudu válasza blueboi69 (#83243) üzenetére


FőDudu
addikt

Helyes. Abbol nem lehet baj, ha nem megy idegenek koze.
Feletek a tetozest ugyis Ddecember 10 kornyekere teszik, azaz Karacsonyra lesz kb ugyanaz a helyzet ami ma. (2 het mulva tetozesnel 4 het mulva lesz kb ugyanaz mint ma - legalabbis valoszinuleg). Azaz meg 1 honapig tuti nem lesz csokkenes a mai adatokhoz kepest.

Nalunk komolyabb lezaras van, de meg mindig nem csokken erdemben a fertozottek szama.
Egy icipicit csokkent (mondjuk 2100 helyett 2000 uj van a tegnapi es az egy hettel ezelotti szamok kozott)

Nelunk megy a tavoktatas, epp most felelt a fiam angolbol.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#83245) eattila válasza WiZARD (#83239) üzenetére


eattila
csendes tag

Vannak furaságok.
- Ha nincs tünet, negatív teszt nélkül nyilvánítanak gyógyultnak.
- Ha a feleségem kontakt, akkor én nem lezsek karanténban. Akkor sem, ha esetleg tünetmentes fertőzött. Meg le se tesztelik.

És még sok más.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#83246) eattila válasza blueboi69 (#83243) üzenetére


eattila
csendes tag

Mienk is már csak ezen a héten, meg a jövő héten megy.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#83247) Samott


Samott
addikt

Nem jo :(

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#83248) A. Crowley válasza FőDudu (#83235) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Life és Business coach

(#83249) FőDudu válasza A. Crowley (#83248) üzenetére


FőDudu
addikt

Edes f..szom..
Mar csak az NLP-s tanacsadas kell ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#83250) Samott válasza A. Crowley (#83248) üzenetére


Samott
addikt

S. Toth Márta? Mekkora bullshit... kit kentek meg ezert a cegnel?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.