Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#83051) Grillo válasza zetor2000 (#83045) üzenetére


Grillo
senior tag

Fú, ilyen punepával de sokat játszottam, mikor apám forrasztgatott. És egy időben sokat forrasztgatott.

(#83052) zetor2000 válasza npera (#83048) üzenetére


zetor2000
senior tag

Értem.
Egy ilyen ónszippantó nem vészes, párszáz Ft, ha nem is kapod meg a kínaitól, nincs nagy probléma. De általában megküldik. Az ónszívó hasrisnya meg olyan, hogyha van némi árnyékolt (koax) kábeled, akkor annyihoz, amennyi 2 kapcsolóhoz kell, pikkpakk hozzá lehet jutni. ~félmétert megblankolsz, és készen is van... A lényeg, hogy vékony, sűrű szövésű legyen, ezeket futja be az ón, a panelen lévő mennyiséget kell tulképp felvinni a szövetre.
Beforrasztáshoz szoktak folyasztószert kenni, de a forrasztóón maga is tartalmaz gyantát (ez folyasztószer és oxidoldó is egyben), szóval ha épp nincs kéznél, akár el is hagyható. Ha van valami alkohol féle (valami ipari, ne a 18 éves viszkit használd erre), akkor azzal is be lehet kenni a felületet, a dzsuvát az is képes leszedni.

A punepát időnként szét kell csavarozni, mert rengeteg trutyi bele tud kötni. A hegyét meg néha cserélni kell, de ennyiért inkább másik pumpa.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83053) Samott


Samott
addikt

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#83054) npera válasza zetor2000 (#83052) üzenetére


npera
újonc

Igen, alkohol van itthon. Mindenféle tisztításra jó.

Kemetyls T-röd består av 50–75 % Etanol, 10–15 % Propan-2-ol, 5–7,5 % Butanon och 1–2,5 % Aceton.[1]

Néztem olyan RC videót, ahol pont 3-lábas csatlakozót szedtek ki flight controller nyákból. Beleforrasztott motorcsatlakozó, de a súlycsökkentés miatt a csávó leszedta a 4 csatit.

Ott beletört az egyik csatlakozó, ahogy megpróbálta a műanyag házat lehúzni először. Utána feltárult a 3 láb külön, aztán már csak melegíteni kellett és kipiszkálni. A csávó mindenféle segédeszköz nélkül csinálta, de mondta is, hogy ne legyen senki olyan slendrián és ne úgy csinálja, ahogy mutatja, hanem ahogy mondja :C

(#83055) npera válasza Samott (#83053) üzenetére


npera
újonc

Ehhez kellett egy kis idő.

(#83056) qnadam válasza Jahno (#83031) üzenetére


qnadam
veterán

azt mondják, inotán épp csak vattacukorárus nincs a bejáratnál

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83057) qnadam válasza -NoVa- (#82996) üzenetére


qnadam
veterán

az üres póráz a kézben nem jó, sétáltatni szabad a kutyát 8 után, keresni csak másnap 5 után szabad. kivéve ha írok egy papírt, hogy kutyakeresős videót forgatok

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83058) qnadam válasza -NoVa- (#83005) üzenetére


qnadam
veterán

a bazilika környékére úgy kell légteret kérni, hogy a közepét arrébb húzod, és úgy a követség már nincs benne, a rendőr úgyse centizi le. sőt alapvetően egyáltalán nem nézi meg, hogy a koordináták hol is vannak. meg a sr-ss időponttal se feltétlenül vannak tisztában :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83059) qnadam válasza npera (#83003) üzenetére


qnadam
veterán

az idei megoldást tudom, 30 nappal előtte be ke nyújtani eseti légtérhasználati engedélyre a kérelmet. ha védett légtér, akkor arra is, meg oda kell kockázati elemzés is... vagy kérni kell egy árajánlatot az egészre a légtér.hu-tól :) a jövő évieknek majd utánanézek, ha december 31-én este fél 11-kor beiktatták a vonatkozó törvényt :U

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83060) qnadam válasza Grillo (#83028) üzenetére


qnadam
veterán

mondjuk a max 7 napot támogatom, vannak spotok a városban, ahol folyamatosan foglalt légtér van, ami az origo stúdió felett igazából nem zavar, de a szabadság hídnál azért pofátlanságnak tartom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83061) FőDudu


FőDudu
addikt

Na epp ezeken gondolkodtam...
Marmint virtualizacio, Apple M1 meg hasonlok.

Marmint a virtualizaciot biztosito Vmware es Parallels nagyon hallgat, sebesseg meros videot sem lattam meg ezekkel...

Erre tessek.
[link]

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#83062) Jahno válasza qnadam (#83056) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, állítólag mindenki jön-megy, átjáróház minden, megírják az összes csoportba, hogy sima ügy oszt későbbiek már arról mesélnek, hogy mindenkit be akartak rakni előzetesbe. Aztán igazodjon rajt ki, aki bír. Almásfüzitőn is belefutottunk a helyi stróman megbízott nagyon fontos baromarcába, jajj :W Legalább volt ott egy B tervem (:- Nyilván semmi sem lehetetlen, de egyesek csoda helyeken mászkálnak, mások meg 1 kilométerre nem bírják megközelíteni.

(#83063) FőDudu válasza FőDudu (#83061) üzenetére


FőDudu
addikt

Kulso monitorokon torpoltem, kezd kicsi lenni a 13".
Vagy romlik a szemem. Vagy mindketto ;)

FőDudu

(#83064) Grillo válasza qnadam (#83059) üzenetére


Grillo
senior tag

Valami olyan is volt benne, hogy a drónt dec. 1. és dec. 31. között kell majd regisztrálni. Bár ehhez legalább a végrehajtási rendeletnek ki kéne jönnie egy héten belül.

(#83065) Samott válasza FőDudu (#83061) üzenetére


Samott
addikt

Ahh... Docker meg virtualizacio hianya az rendesen showstopper sokfele. Nyilvan facebookozni, meg videot szerkeszteni jo lesz ez is, de azert meg van hova fejlodni vele. Persze ez csak az elso generacio es meg javitani fognak rajta idovel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#83066) eattila válasza npera (#83038) üzenetére


eattila
csendes tag

Apamnak van. En nem vennem fel... :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#83067) eattila válasza Jahno (#83041) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez jo!

En delalott maszkokat kezbesitettem. Aztan pihentem, dolgoztam, pihentem es dolgoztam. Most pihi van mar.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#83068) FőDudu válasza Samott (#83065) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd lesz ra megoldas, de a W10 bootcamp futtatasra azert kivancsi leszek.
Eppen ezert gondolkodtam el, ugyebar a ceges dolgokat en egy VM-bol csinalom.

Ezt nalam magasabban levok jovahagytak. Igy a ceges notit elo sem veszem, megy minden a sajat MacBook Pro-rol. A gep eleg bivaly a virtualizaciohoz, a vm meg fel van karacsonyfazva a ceges biztonsagi dolgokkal. Mindenki boldog.

Gondoltam a gepet ezutan kirakom kulso monitorokra - egyikre a privat, masikra a ceges desktopot, jonapot...

Na ezt az uj nem tudja - mivel csak 1 kulso monitort tamogat es a Bootcamp is problemasnak tunik a video alapjan.

Szoval a meglevot ugy tunik megtartom es kenytelen leszek az akkut es az SSD-t frissiteni.
Kb 200-250 Eurobol kijon, aztan meg jo lesz egy ideig.

Az SSD az 970 Evo vagy Pro lehet, 1TB mar eleg. Az akku az 80-100 Euro. Kell meg 2 faxa monitor - vagy egy 4K TV. Elobbit kiprobalom HDMI kabelen, meglatom hasznalhato-e (altalalban nem).

Szoval a terv adott. Viszont 2 jobb monitor, uj SSD, uj akku, Thunderbolt kimenetet hasznalo rendes HDMI adapter mar majdnem osszemerheto lesz az ujabb gep araval.

De az ujbol meg nincs 16GB vagy nagyobb memoriaval szerelt (jelenleg).
Szoval eleg nagy a dilemma.

Minden esetre a 970 Evo/Pro megrendelodik. Az uj akku is.
Ezekkel uj erore kap a hasznalt gep.

FőDudu

(#83069) npera válasza qnadam (#83059) üzenetére


npera
újonc

Megnéztem. Egy igénylés 3k HUF, ugye?

A térképen naracs színnel jelölt területek a most éppen élő igénylések. Ezek nem érhetnek össze, ugye?

(#83070) Jahno válasza WiZARD (#83002) üzenetére


Jahno
őstag

Én arra is gondoltam, hogy az üzemeltetők most mennyire vakarják a fejüket.

(#83071) npera válasza eattila (#83066) üzenetére


npera
újonc

Őőőőőőő...

Global budget supermarket LIDL has its €15 (around $16) sneakers selling for $6,744 online — a resale mark-up of over 42,000%.

(#83072) qnadam válasza npera (#83069) üzenetére


qnadam
veterán

a sima nem védett 3e. és elvileg nem érhetnek össze.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83073) Phülöp válasza npera (#83071) üzenetére


Phülöp
addikt

Finnek, mit vársz tőlük...

"The Finnish auction site Tori saw users listing these shoes for as high as €6,000, which is around $6,744 USD— as captured by Twitter user Jesse Kuparinen."

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#83074) npera válasza Phülöp (#83073) üzenetére


npera
újonc

Itt 700 SEK-ért próbálkozott egy makákó a helyi márkitplészen, aztán megkérdeztem nem-e hamisítvány, hogy ennyire olcsón adja. Nem válaszolt a bugris.....

(#83075) zetor2000 válasza Phülöp (#83073) üzenetére


zetor2000
senior tag

Idehaza is elszálltak az áraik... haver mesélte, jófogáson 70E Ft körül ment egy cipő. 30-50 közt a póló...
Most ahogy nézem, visszaestek az árak, de 1-2 hónapja ez volt.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83076) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Enpera:

https://youtu.be/xe_JXsWNDTQ

Navegre. Fortnine indian ftr1200.

(#83077) zetor2000 válasza BobaHWSW (#83076) üzenetére


zetor2000
senior tag

Gyá... ez egy igen szépre sikerült moci.
Nekem kicsit fura, hogy a "tank" tulképp nem ott van a "helyén", de a gyakorlatban valszeg meg lehet szokni. Nézegettem idehaza, van kereskedés, lehet rendelni mindenfélét, de egy rendes autó ára egy ilyen.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83078) BobaHWSW válasza zetor2000 (#83077) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Igen szep dolog. En eloben eddig csak egyszer lattam. Jopofa. Nem a vilagom, de ami szep az szep. :)

(#83079) FőDudu


FőDudu
addikt

Tovabb gondolva a laptopos temat, lehet nekem 2 laptop is a 2 monitoron. Dupla aramfogyasztas, de nem sokat szamit.

A kovetkezo kerdes: 1 billentyuzet/eger kombo (vezetek nelkuli) 2 eszkozhoz?

Van faxa IBM vezetek nelkuli eger/bill kombom (1 USB vevojuk van).

Sima USB konzol switch vagy van masik megoldas?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#83080) npera


npera
újonc

(#83081) Jahno válasza FőDudu (#83079) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem X akta, pár vezeték néküli bill nem működött az átkapcsolóval. Most próbáljuk ki manuálissal, aminál nem dupla scroll lockot kell nyomni. Sokat nem szórakoztam, hogy FW frissítés vagy más kombinációra átkapcsolás. Előbb dugom át a vevőt, vagy ki tudja, havernál pld. rdp-s belépés van a mellette lévő gépre. Nekem meg egyelőre nem kell, csak most tudatosult bennem, hogy van idehaza pár átkapcsoló, adtam belőle haveroknak és utána néztem, hogy egy vagyon :-O

Ez úgy néz ki működik: [link]

De a kisebb a vezeték nélküli, vagy a spéci Logitech vagy valami hasonló dolog miatt nem ment, az nem babráltuk.

Sőt. Neked egy darab USB-C "dokkoló" nem jó? Átdugod, jóvan, vagy egyszerre kell kvázi a kettő?

[ Szerkesztve ]

(#83082) Bujdy81 válasza FőDudu (#83079) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

KWM switch a megfejtés!

Nekem azon lóg a vezetékes billentyűzet, az USB-s egér és még egy USB-t fogad, plusz a fejhallgató és külön a mikrofon 3.5-ös jack dugója.

Van az elején egy gomb, az vált a gépek között. Az enyém 4 csatornás, tehát hátul van 4 db HDMI és 4 db USB-B bemenet rajta, a kábel ilyen HDMI-USB-B -> HDMI-USB formátum.

Az ára nem volt annyira alacsony, de azért, mert 4 portos kellett nekem. Két portos az már bagóért is van. Ja, és átmegy a 4K a kábeleken, KVM switch-en! :)

Nekem nagyon bejött! Ülök a normális munkahelyemen, dolgozok egy ügyfélnek az én gépemen, aztán át kell váltani egy másik ügyfélre, akik adtak gépet, egy kattintás.

Annyi a para, hogy a hang is vált, tehát zenét hallgatni munka közben nem a gépről kellene.

Szerk.: Nekem ez van:
[link]
Az átkötő kábelek is a dobozban voltak, tehát ha most rá tudod kötni a géped a monitorra, akkor nem kell plusz kábel!

[ Szerkesztve ]

(#83083) npera


npera
újonc

Jönnek az alis csomagok.

Your order should arrive within 50-69 Days, Factors such as delayed logistics and customs clearings may have an impact on the delivery time.
1. If your order does not arrive on 2021-02-20 , you can apply for a refund by opening a dispute.

(#83084) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Új látom, hogy ez a Hideg Gergely nevű emberke egész jó vizualizációt generált a 444-re a covidról:

[link]

(#83085) npera válasza BobaHWSW (#83076) üzenetére


npera
újonc

Kösz, nézem majd.

(#83086) zetor2000 válasza FőDudu (#83079) üzenetére


zetor2000
senior tag

Logitech stickek (ezek a kicsi radio receiverek) tudnak 6 eszközt kezelni. Ha esetleg felkeltette az érdeklődést, 1nek jó lehet. Meg a MX Master féle egerek is jók több géphez.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83087) Jahno válasza zetor2000 (#83086) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt sosem próbáltam, de sokan nem is tudják, hogy a legtöbb ilyen már tanítható is, külön utillal kell összepárosítani a vevőt, aztán kész.

(#83088) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#83089) npera válasza -NoVa- (#83088) üzenetére


npera
újonc

Csapda!!!!

(#83090) npera válasza qnadam (#83072) üzenetére


npera
újonc

Jól értelmezem, hogy az összes narancssárga valakik által éppen lefoglalt légterek? A formájuk eléggé változó, látok sima kerek formát is. Nekem az bőven elég, esetleg négyszög.

(#83091) Samott


Samott
addikt

Megint van bevasarlasi idosav a boltokban. A k.rva anyjukat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#83092) blueboi69


blueboi69
csendes tag

https://index.hu/belfold/2020/11/23/m3_metropotlo_buntetofek/

Én sosem értem azt, hogy ilyenkor a busz miért nem zúzza rommá az ilyen söpredék gecit. Máskor a büdös életbe nem jutna eszébe büntetőfékezni.

(#83093) blueboi69 válasza Samott (#83091) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ideje volt már megint bevezetni, nem is értem miért vártak ezzel ennyit.
Most szűkebb is az idősáv, remélem lesz annyi eszük, hogy 9-11-en kívül nem járnak boltba.

(#83094) npera


npera
újonc

Megnéztem egy csomó rivjút és örömmel fedeztem fel, hogy a Pixel 4a kapható Svédországban. Ez jó hír:

- normális méret, kábé akkora, mint egy iPhone SE
- nagy kijelző, de nem húzták rá a peremére, mint az "edge" telefonokon (nem annyira sérülékeny)
- plasztik-fantasztik ház (rugalmas, olcsó)
- egyik legjobb sima (!!!) kamera. Nem 2, nem 3, nem 4, nem 5 kamera van rajta. 1 db és az jó.
- totál fosszília dolog, de van rajta 3,5 mm-es jack. Üdvözlendő.
- adnak hozzá töltőt. Pici dolog, de jó ha van.
- jó akksi ideje van
- stock android
- van hozzá mindenféle környezetbarát "műanyag" tok és bumper. Meg egy olyan is, mint egy szófa párnája kábé.

Pár gyengeség:

- nem túl bika proci, de azért elég jó ha nem legújabb játékok kellenek (nekem nem kell játék)
- nincs SD-kártyás bővítés (de 128 gigás, szóval nem tragédia)
- drágább, mint a OnePlus Nord errefelé, de csak picivel. Igazából 50 EUR-val olcsóbb kellene legyen.

(#83095) Samott válasza blueboi69 (#83093) üzenetére


Samott
addikt

Mert tavasszal volt barmi ertelme? Annyi haszna van hogy maskor meg zsufoltabbak az uzletek. Az oregek pedig barmikor mehetnek vasarolni, nem csak ebben a ket oraban. Megint latszat politizalas megy latszatintezkedesekkel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#83096) qnadam válasza npera (#83080) üzenetére


qnadam
veterán

végre valami hasznos :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83097) blueboi69 válasza Samott (#83095) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az én szüleim pl örültek neki.
De az lenne a jó, ha a többi órában tiltva lenne nekik.

(#83098) npera


npera
újonc

iPhone7 akksi állapota elvileg 91%-os. 2017. áprilisában vettem.

Amikor elérte a 20%-ot, akkor kábé elkezdett látható módon zuhanni a SOC, a lapos része a görbének leginkább az esti és éjszakai időszak volt.

Az akksi még nem annyira zavaró, de a 14-es SW-el elkezdett durván lassulni a teló. Az alap sebesség csökkenése nem annyira zavaró, de néha pár másodpercig nagyon durva 3-5 fps-es szaggatás pár másodpercre.

Akár appok bezárásakor vagy app váltáskor. Vagy ha kamerát indít az ember, akkor másodpercekig vár vagy csak kifagy a kamera és ki kell lőni.

Lehet avultatják Kaliforniából???? :Y

(#83099) blueboi69 válasza npera (#83098) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez már lassan 4éves teló, kukába való. :U Te valami szatyorban élsz, hogy ilyen retro szarokat használsz?
Legyél már rendes ájfónos és mindig vedd meg a frissen megjelenő legújabbat.

(#83100) npera válasza blueboi69 (#83099) üzenetére


npera
újonc

Nem szeretek kidobálni dolgokat, így addig használom amíg megy. Két kritériám van leginkább:

- az akksi bírjon ki egy napot lehetőleg
- a sebesség ne legyen diavetítés

Persze van elég sok flexibilitás, mert amikor asszony lehasználta az iPhone 5 készülékét, akkor azt átvettem és addig használtam, amíg az akksi fel nem nyomta az üveglapot rajta. A sebesség azon is durván lecsökkent addigra, de működött, tehát használtam.

Sajnos van egy rossz szokásom, hogy túl sokáig tudok gondolkodni mielőtt eldöntök valamit. És leginkább a családra költöm a pénzt, magamra legutoljára. Szóval a telefonok cserélgetése nem egy magas prioritású dolog, amíg le nem gatyásodik teljesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.