Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#83851) zetor2000 válasza blueboi69 (#83841) üzenetére


zetor2000
senior tag

A local dimming 2 fajtája van bemutatva. Az egyik, az edge lcd nél az van, hogy a fényes tartalomnál a képet meg kell világítani a képernyő teljes vonalában.
A local dimmingnél elég azokat a zónákat megvilágíani, ahol a fényes kép nagyjából kialakul.
Minél több a local dimming zone, annál jobb a kép háttérfényének megvilágítása. Teljesen jó a full array, mert ott jó sok zóna van (100+). Ez a 4K Oledek esetén valami 8.3millió :D
A fentiekből gondolom, meg láttam is, hogy a quantum dot (QLED) TVk képe a sima tré edge ledek meg a hűbaze! Oledek közé való. Nem mind, de szerintem a többség.

Itt van egy kis olvasnivaló, most találtam én is, szerintem elég jó, és még aktuális is lehet:
http://www.gamer365.hu/blog_post.php?id=31528

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83852) FőDudu válasza Jahno (#83847) üzenetére


FőDudu
addikt

Napkelte megvolt ma reggel.

FőDudu

(#83853) FőDudu válasza BobaHWSW (#83848) üzenetére


FőDudu
addikt

Pedig a 400 nit az meg nem is durva.
Lenovo laptopom 500 nites - na azon lehet a tűző napon is dolgozni ;)

Genyo BigSur mindenbe belejavítgat...
Ra kell jönnöm hol lehet kinyirni a nyelvtannacit.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#83854) blueboi69 válasza Sipi- (#83850) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Kettőt! :C :C

(#83855) FőDudu válasza Sipi- (#83849) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha mindet te konfigoltad, akkor valószínűleg jo lesz.
Ha nem, akkor lutri.

LACP-nek is van tan par fajtaja ha jol remlik (aktiv/passziv/failover/stb), nem mindegy mire állítottak az eszközöket.

FőDudu

(#83856) hobizoli válasza Jahno (#83844) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez vmi buzievagy helyen ereszthet

gondoltam veszek hozza 4mm-s belso atmeros fekete szilikoncsovet, de az autosboltban ugy neztek ram kb, mintha vmi UFO alkatreszt keresnek
aszondja van benzincsovunk, az nem jao?

több drón kell ;P

(#83857) zetor2000 válasza Sipi- (#83850) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83858) BobaHWSW válasza FőDudu (#83853) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Erre mondjak, hogy a nyomdafestek sokmindent elbir?

Az en tvmre otthon 1000nitset mondanak es tized olyan vilagos mint a "kalibraltan" 400nitses hdr studio monitor.

80nits a kalibralt monitor. Csak kis erdekesseg, kulon powerbrick kell a monitorhoz ami akkora terfogatra mint egy 13inches macbook air.

Eszembejutott normalisabb osszehasonlitas. Kb 3szor akkora mint a 65wattos dell laptop powerbrickem.

[ Szerkesztve ]

(#83859) FőDudu válasza BobaHWSW (#83858) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom.
Kültéri hasznalatra szánt notikban 400-500 nites panelek vannak.

Hogy ez átlag, vagy pontszeru azt nem tudom.
Specifikacio szerint 500 nit.

FőDudu

(#83860) hobizoli


hobizoli
nagyúr

ja delelott kicsereltem a nyari gumis alufelokat a teligumis acelfelokra

nyaron volt ket defekt, jobb elol is, jobb hatul is, keresztkulcsal ugy megtepte a csavarokat akkor a gumis, hogy most recsegve indultak meg csak
parban kellett cserelni a gumikat akkor, ugyhogy mind a 4 kerek volt lent

en tavasszal nyomatekulccsal huztam meg 110Nm-re

több drón kell ;P

(#83861) Jahno válasza eattila (#83741) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt én is beharangoztam aztán lehet 15 éves terv lesz belőle. Most kocsi mindent is és annál többet elvitt, de akadnak még itt majd másféle bajok. Valami kellene, minden nap látok egy tuti jó vételt, de aztán kussolok.

Egyelőre kell az a lóvé másra, és lottózom. Néha felbasz a cucc, hogy ez meg az kellene aztán vagy rendes nagyot lépek, vagy egy nagyot és utána pár közepeset, ami sehogy nem adja ki. Főleg ha erre nyáladzom és még egy csinos obipark sem ártana hozzá:

[link]

Nagyon bassza a csőröm egy 12-200 is, akkor is ha nem a legpixelesebb ésatöbbi. Talán a mostanit el lehetne még adni pénzért. Most a görbülős cuccnak örülök, mint majom a farkának. Akkor is ha takony képe van. Következő pár hónapban csak görbe képek fognak születni :DD

Többit idehaza nem bonyolítom, max. asszony utólag megtudja mit vettem magamnak a pénzünkből :U

(#83862) WiZARD válasza BobaHWSW (#83848) üzenetére


WiZARD
addikt

Milyen tv volt ez?

OLED nagy felületen korlátozott max fényerőt tud. LCDnél nincs ilyen korlát.
Csereben sötét részekben a LCD kerül hátrányba, amin local dimming segít, csak kérdés mennyi szegmens van és mekkora foltokat csinál...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#83863) blueboi69 válasza Jahno (#83861) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Figyumá, én már izzítom az új helyedet. Hamarosan lesz munkaköri leírás, meghogy mikhez kell érteni!
Karácsonyfa alá új munkaszerződés az elég baba lenne :)

(#83864) qnadam válasza zetor2000 (#83834) üzenetére


qnadam
veterán

ja, elvben jól néz ki ez a local dimming dolog, de valahogy sose jön össze, hogy igazán jó legyen. legyen rendes fekete (oled), aztán máris nem kell trükközni :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83865) qnadam


qnadam
veterán

itt meg közben meghótt a digital8 kamera egyik feje, digitális kazettát szép kövér csíkokkal játszik csak le, analógot sehogy... tisztítás után se, és nyilván akkor, amikor dolog lenne vele :)
aztán rájöttem, hogy felgyűjt valami hi8-as sony is, azt s-videoval átfűztem a minidv sonymon, de azon meg a firewire port pessedt fel :U szerencsére kiderült, hogy a digi8-ason van av --> dv passthrough, azzal gyia, digitalizálódás.
ehhez kellett két rca toldó, közeli edigitalban raktáron is van... ne menjetek oda. egyrészt csak egy volt raktáron valójában, de erről a honlap egy szót se szólt, aztán helyben vettem egy másik fajtát. mire ezeket előtúrták, szerintem háromnegyed órát sikerült ott elbasznom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83866) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Nabazzeg. Előkerült egy kurvanagy hátrány a Panasonicnál. Az oprendszerben csak Viera Market-ből telepíthető applikáció, és az HBO GO nincs közte, tehát nem telepíthető. Az baj, ugyanis a Netflix mellett azt is nézzük.
Basszameg.

(#83867) BobaHWSW válasza WiZARD (#83862) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Uh passz, megprobalom kideriteni. Sotet volt maga a szoba. Ez kifejezetten olyan meeting volt ahova azert hivnam be, hogy hdr anyagon nezzuk meg a dolgokat. Annyit tudok, hogy azt mondtak nem olcso es studio monitor ez a rendezo faszika ezen nezi a dolgokat.

(#83868) qnadam válasza blueboi69 (#83866) üzenetére


qnadam
veterán

ha képminőségben meg árban jobb a többieknél, akkor lehet megéri a panát megvenni és rálógatni valami boxot, ami tud hbo-t, netflixet, mindenmást.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83869) blueboi69 válasza qnadam (#83868) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igazad lehet, de nem akarnék még egy eszközt odahackelni.
Viszont, most nézem, hogy a qled ellenfele az lg féle nanocell és elég jó pl betekintési szögben.
Még a végén lg lesz, pedig azokat élből kihagytam eddig.
Mer mondjuk ha jó a qled/nanocell vonal, akkor végülis...

(#83870) Jahno válasza blueboi69 (#83866) üzenetére


Jahno
őstag

Inkább dobozt lógass rá, bár abból a jobbik fajta szerintem veri a 100ezrest. Nálam lehet a WD halt meg :-/ Még lehet másik HDMIvel meglesem, de éppen bejön a főmenü és újraindulgat. Vagy szomszéddal megpákásztatom, ha látszik rajt valami.

Az ilyen telepítés, kiegészítés, mindent lejátszás valahogy sosem az igazi. Nem olvassa, nem tudja, nem ismeri fel, 1.5 hónapig működik csak, satöbbi.

(#83871) Jahno válasza blueboi69 (#83863) üzenetére


Jahno
őstag

Ááááá, nemtom. Néha fárasztjuk egymást, most nekiugrottam SCCMet tanulni és bevezetni, az elég kemény lenne, erre megint kaptam tesztosza marhaságokat, meg olyat, amihez 2 éve sem mert senki hozzányúlni mert sok kavarást és szervezért igényel meg persze le lehet bontani az egész céget. És oldjam meg. Ingadozik itt minden, mondjuk a munkaidő és a fizetés fix, aztán hol egész jónak néz ki az állapot, hol katasztrófálisnak.

(#83872) qnadam válasza Jahno (#83870) üzenetére


qnadam
veterán

van itthon két felesleg wdtv, kell az egyik?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83873) Jahno válasza qnadam (#83872) üzenetére


Jahno
őstag

Tudja már a fene. Lehet. Még vitt egy csomó mindent, de most már addig süllyedtem, hogy laptopot dugtam a TVre :W Meg web archívumból nézünk TV2/RTL-t.

(#83874) hobizoli válasza blueboi69 (#83869) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mondjuk a legtobb gyarto amugyis pl LG panelt hasznal...

több drón kell ;P

(#83875) qnadam


qnadam
veterán

hát én nem akartam barkast venni

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83876) zetor2000 válasza blueboi69 (#83869) üzenetére


zetor2000
senior tag

A nanocell asszem ugyanaz pepitában, mint a qled.
Egy csillámpóni "bevonat" a háttérfény meg az üveg közt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83877) Samott válasza blueboi69 (#83869) üzenetére


Samott
addikt

En pont most vettem uj tv-t elegge atneztem a kinalatot, de panasonic pont az egyedi szoftvere miatt nem is kerult szoba. Ott biza elofordulhat ilyen szivas. Azert altalaban LG/Samsungra megcsinalnak mindet ami kellhet. Meg az androidos vonalat erdemes esetleg megnezni (talan Sony?).

Qled/Nanoled - ahogy zetor is irta csillamponi bevonat, de igazabol ezek a jobban felszerelt keszulek, jobb panellel. Qled altalaban VA panel nanocel altalaban IPS, elsonek jobbak a feketei rosszabbak a betekintesi szogei utobbi kicsit szurkebb de nem fakul oldalrol. Lehetnek kivetelek (LG 50" panel pl. VA).

En LG 55NANO913NA-t vettem, ez hasonlo arban van mint a Pana amit neztel. De az LG-nel a 55NANO793NE a titkos tipp, nem is draga es direct ledes. A NANO80/81/86 szeriat ne is nezd meg, azok edge ledesek vagy kikapcsolod a local dimminget rajtuk, vagy idegeskedsz miatta. Akkor mar inkabb a NANO79 amiben nincs is olyan. Vagy NANO90/91 amiben directledes local dimming van.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#83878) Phülöp válasza blueboi69 (#83869) üzenetére


Phülöp
addikt

Pedig mennyivel logikusabb megvenni egy ketszijo kepernyot, a folyton valtozo szoftveres koritest meg rabizni egy olcso boxra, es csak az utobbit cserelgetni, ahogy eljar felette az ido.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#83879) npera


npera
újonc

Én lehet régimódi vagyok, de szerintem minél egyszerűbb "még nézhető" TV elég és rálógatni a szolgáltató által adott dobozt. Aztán kész.

Amikor lányom beverte a TV-t lapáttal, akkor vettünk egy ugyanolyan Sony készüléket, csak 40 helyett 48"-ost. Az volt akciós. Előtte kipróbáltam egy olcsó Philipset ami pocsék volt. Minden szín el volt mászva rajta, borzalom.

A Sony színei kábé okésak. LCD, semmi csoda OLED nincs benne. Van benne valami Netflix kliens, de kábé ennyi.

A szolgáltató utánunk vágott valami androidos boxot, abban van "minden". A helyi svéd adásokhoz tartozó streaming appok benne vannak, meg Netflix. És ennyi kábé elég is. Bejön rajta a "híradó", meg a gyerekeknek az SVT Barn (svéd gyerektévé), meg a Netflix.

Asszony tud nézni sorozatokat, a gyerekek mesét. A képminőséggel kapcsolatban mi elég flexibilisek vagyunk. A gyerekeknek lehúztam egy rakás mesét Youtuberól 320x240-es felbontásban, ami a NAS-ról megy a Raspberry Pi2-n keresztül. 48"-on a 320x240 teljesen jó egy macis mesére. Vagy Vizipókra vagy Vukra, vagy Süsüre. Nem a felbontás a lényeg, hanem a történet, a figurák, a dalocskák.

Amikor asszony sorozatot néz Netflixen, akkor lehet gyönyörködni az elképesztő felbontásban, meg a részletekben.

Én simán el tudok lenni egy VHS-en felvett, majd DVD-re átdigitalizált Sok Hűhó Semmiért című alkotással is, mert az eredeti Szinyór Handabandás és Strázsamesteres szinkron mindent visz, nem a 4K Dolby Athmos a lényeg abban sem.

(#83880) npera válasza Phülöp (#83878) üzenetére


npera
újonc

+ 1

(#83881) Grillo válasza npera (#83879) üzenetére


Grillo
senior tag

És a Kenet Branának sincs olyan szörnyű bajsza, mint az Orient expresszen. :DDD

(#83882) npera válasza qnadam (#83875) üzenetére


npera
újonc

A Wartburg 353W Touristos múltammal izgalmi állapotba kerültem. Jól meg fogom nézni.

(#83883) Samott válasza npera (#83879) üzenetére


Samott
addikt

Mar ott el van cseszve az egesz, ha szolgaltatoi doboz kell. Itthon kotelezo csatornasorrend van, tanuld meg hol vannak a neked fontos csatornak. Mert atrendezni nem tudod. Es persze buveszkedhetsz ket taviranyitoval.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#83884) npera válasza zetor2000 (#83876) üzenetére


npera
újonc

A háttérfényt mi úgy oldjuk meg, hogy a nappali sarkában levő étkezős sarokban felkapcsoljuk az asztal feletti lámpát. Vannak spotok az akciódús filmekhez és van egy plafonról lógó lámpa a nyugodtabb filmekhez :C

(#83885) Grillo válasza Samott (#83883) üzenetére


Grillo
senior tag

A sorrend biztosan így van, de én mióta megvan a most már vagy 6 éves picit okos 40es Samu, azóta a box távirányítóját elő nem vettem.

(#83886) npera válasza Samott (#83883) üzenetére


npera
újonc

Nincsenek csatornák. Az az idő már elmúlt. Lesztrímeljük, ami érdekel. Akkor, amikor érdekel.

Én teljesen paff lettem, amikor grilleztünk kollégákkal és az egyik valami focimeccset akart nézni a négyes csatornán. Akkor fedeztem fel, hogy lehet nézni csatornát is valós időben, mint régen (!). Egy pár perc tökölés után be is hoztam neki Bratislavát a négyesen..... :C

A két távirányító nem tragédia. A fekete a TV, bekapcsoljuk, hangerő kábé oké szokott lenni, aztán lerakjuk a bal hangszóró tetejére.

A másik távirányító fehér, az van a boxhoz. Van benne IKEA Ladda akksi, aztán kész.

(#83887) Jahno válasza Samott (#83877) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem van egy olyan tippem, hogy a TV időtállóbb, mint a szoftvere és ki tudja 3-X év múlva mi lesz vele, aztán arra nem alapoznék. Legyen egy jó kijelző, bemenet, nem lassú.

(#83888) eattila válasza FőDudu (#83853) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem semmibe se javít....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#83889) Jahno válasza Samott (#83883) üzenetére


Jahno
őstag

Esetleg van 10 kedvenc, de az a három amit néz az ember. Akadt mikor ellapoztam a végére, ott azért akadtak csoda dolgok :U

STB jó lenne, ha működne. Felvesz kettőt, teszi a dolgát, akad műsortár. Másnak meg Netflix van, minket az nem csigáz fel.

(#83890) -NoVa- válasza Samott (#83883) üzenetére


-NoVa-
őstag

Megintcsak? A HDMI letolja a TV távirányítóját az rPI-nek is, a settopboxnak is, mindent ugyanaz vezérel. A távirányítót meg lehet távolról hangvezérléssel is kezelni, mi másért lenne 2 gyerekem?

(#83891) -NoVa- válasza Jahno (#83889) üzenetére


-NoVa-
őstag

0 amit néz az ember. Idén legalábbis még nem kapcsolta be asszony a settopboxot, úgyhogy akár el is dobozolhatnám, ne gyűjtse a port..

(#83892) ezittketto válasza qnadam (#83744) üzenetére


ezittketto
csendes tag

B@szki ezek nagyon jók lettek!! :Y :R

(#83893) Jahno válasza npera (#83879) üzenetére


Jahno
őstag

"Én simán el tudok lenni egy VHS-en felvett, "

Pont fordítva tervezzük.

VHSesek neccesek, de január 13-án jelenik meg majd egy új autós videó, az ha jó lesz, egyből beszúrom mindenhova is forró dróton. És most matekozzuk, hogy miképpen lehetne kisipari módszerekkel VHSen terjeszteni, mint exkluzív kiadás. Ollóval kivágott címke, sokszorosítás a kisszobában... Kalózkodunk majd a világba, míg Linda vagy Ötvös Csöpi ránk nem rúgja az ajtót :C

Úgy látszik ez most nagyon menőség. Egyik régi DJ gyerek is feltúrta a szekrényt, megvakarta a fejét és talált egy 25 éves válogatást, amit akkor nem adott ki. Elég volt róla egy poszt, pár nap alatt összejött Kickstarteren a költsége, végül nem hülyéskedett, hogy letölthető vagy CD, hanem minden is lett belőle. A tartalmától eltekinthetünk:

(#83894) -NoVa- válasza ezittketto (#83892) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bizony. Tömény hangulat.

(#83895) FőDudu válasza eattila (#83888) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez a genyo meg mindenbe belerondít.

Ki lehet nyirni, edit/spelling&Grammar alatt.
Plusz a Preferences/Keyboard/Text alatt rendszer szinten is...

FőDudu

(#83896) Samott válasza Jahno (#83893) üzenetére


Samott
addikt

Minden is? :) Az igazi hardcore arcok igy toljak: Digital Compact Cassette in 2020 - and beyond

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#83897) Samott válasza -NoVa- (#83890) üzenetére


Samott
addikt

Mazlid van a settopboxal, mert az nem ilyen evidens. Raspberry Pi nyilvan tudja. Ket gyerek luxus ilyesmire... :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#83898) eattila válasza FőDudu (#83895) üzenetére


eattila
csendes tag

Igazából nekem még nem tűnt fel. Lehet, hogy ott van. Igaz annyit nem mac-ezek. Néha pár mail. De az xcode és a sublime is máképp segít :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#83899) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Nem ilyen egyszerű ez, ugyanis jelenleg nincs szolgáltató általi box, mivel nincs se tv se telefon se internet vezetéken. Ez ilyen modern világvége, ahol mobilnet van, az viszont elég jó.

Nem szeretnék más eszközökkel bohóckodni, mert gyerektől nem feltétlenül tudjuk elzárni. Asszonynak már a DLNA szerver is néha használhatatlan.
Tv adást nem is emlékszem mikor láttam utoljára, kb úgy döbbennék rá, mint ahogy npera.
Általában elveszünk az HBOGO-NETFLIX-Youtube bermuda háromszögben, más appot soha nem indítunk el.
Van egy DVD játékos is, mert gyereknek vannak dvd-i mesén. (rendes dobozos, bolti meg minden, anyám szokott neki venni), viszont azt is valszeg le kell cserélni, mert scart csatis és a mai tv-ken nincs scart csati.
Szóval ha majd valamikor lesz vezetékes szolgáltatás, a szolgáltatói doboz az biztosan nem lesz a tv alatt, mert én utálom az ilyeneket. Eleve meg is kéne néznem, hogy eljut-e koax kábel a központi elosztó helyről a tv-ig.

A pana képe hiába tetszett, attól még elmarad a képe a qledhez képest, szóval a gecijó kijelző azért az távol áll tőle.

(#83900) blueboi69 válasza Samott (#83877) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi szépen, hasonló eredményekre jutottunk. Rákeresek ezekre a típusokra amiket ajánlottál.
Tökjó, hogy itt értünk mindenhez IS :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.