Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#83651) Jahno válasza Samott (#83650) üzenetére


Jahno
őstag

Éppen ezt emlegettem, hogy még egy átlag Linda is jobb volt (:- Akkori magyar filmekkel szerintem sehol nem vagyok, bele kell gondolni, de akkor már volt Bolygó neve halál meg hasonlók :-P

(#83652) zetor2000 válasza Jahno (#83651) üzenetére


zetor2000
senior tag

Meg a Bujtor féle klasszikusok (Pogány madonna, Hamis a baba, Elvarázsolt dollárok), Keménykalap és krumpliorr, meg ilyenek. Nem volt teljesen tré a hazai filmes felhozatal.
Egészséges erotika is mekkora már... :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83653) FőDudu


FőDudu
addikt

Biztosan van köztetek horgasz.

Van egy fenekezo horgászbotunk (Lidl beli készlet, cserélhető horgokkal, de 30g súly van rajta). Lehet ezzel folyón horgászni?

Ugy értem: nem kene ra egy úszo, hogy jelezze ha kapás van?
Meg persze a súly leszedése...

Abszolut antitalentum vagyok ebben a témában.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#83654) Samott válasza Jahno (#83651) üzenetére


Samott
addikt

Jo hat akkor meg kinek mi. Van egy kollegam az meg a kepregenyfilmekert van oda.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#83655) Jahno válasza FőDudu (#83653) üzenetére


Jahno
őstag

Úszó meg a fenekezés más technika... Egyiknél inkább kapásjelzőnek hívják, idehaza külön engedély ésvagy. Némi alapismereteket igényel.

(#83656) Grillo válasza FőDudu (#83653) üzenetére


Grillo
senior tag

Ház, ha ennyire nincsenek meg az alapok, nézz valami tutorialt yt-n. Mert igy nulláról kicsit hosszú volna most leírni.

(#83657) eattila válasza FőDudu (#83653) üzenetére


eattila
csendes tag

Fenekezni nem kell úszó. Arra kapásjelző kell. Az lehet egy sárdarab is. Vagy a bot hegye.
Ha úszó, akkor a horog a végén van, úszó felette, és a kettő között annyi súly, amenynitől az úszó feláll.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#83658) Samott válasza Grillo (#83656) üzenetére


Samott
addikt

Kezdetnek mondjuk ezt... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#83659) FőDudu válasza Grillo (#83656) üzenetére


FőDudu
addikt

Horgasztam mar elég sokat, de a kérdésem a bot átalakítására vonatkozik.
Ez a bot valami elokes akarmi.

Egy nagy gemkapocs szeru ízére van ráakasztva a horog egy rövidebb damil résszel.
Abbol a horogban végződo részből van vagy 50db tartalék.

Regebben a horog, súly, úszo fixen a damilon volt (úszo elott kis csúsztatható résszel a mélység állítására, horog fölött valamivel egy kis súly (de nem 30g)).

Levagom a francba az egészet es megkotom úgy ahogy régebben volt.
Meg ejszakai jelkocsik is van amit az uszoda lehet ráapplikálni es világít...
Szoval a szükséges cuccok megvannak, csak nem akarok fenekezni egy folyón.

Buzi bigsur folyton belejavítgat a szövegbe meg ékezetet rak mindenhova, kurva idegesítő kijavítgatni...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#83660) Jahno válasza eattila (#83657) üzenetére


Jahno
őstag

"Vagy a bot hegye."

De hát azt figyelni kell, sokkal jobb a csipogós, esetleg Arduinos IOT cucc sok pénzé' oszt lehet mellette aludni :-D

Olyat biztos nem vennék, amibe 9 voltos elem kell. Hobbi szintre meg egyszer használatosat gyártanék a kínai megtörős pálcikás particuccból. 2ezer pénzből van 20 darab, az 2 bottal is kijön 10 éjszakára. Ennyit idén valószínű nem horgásznék. Sőt, még 1et sem használnék el rá, de elmélet az adott :-D

(#83661) FőDudu válasza Jahno (#83660) üzenetére


FőDudu
addikt

Olyan van itthon 2 dobozzal.
Gyerek egyszer kiborította, nemcsak a rudak, de az osszetoldo műanyag bizbaszok is szanaszét gurultak.

FőDudu

(#83662) Jahno válasza FőDudu (#83659) üzenetére


Jahno
őstag

Botból van ugye spicc, azzal ritkán fenekeznek mert ezek egymás közt úgy alakíthatók át, hogy veszel másikat, mert specifikus :-P Igaz egy kép is jól jönne, de rögtön belemegyünk az orsó/damil miazmásokba.

30 gramm azért kell, hogy messze bírd dobni, ennek meg az a lényege a nevéből ítélve, hogy fenéken van. Oszt damilt kicsit visszahúzod az orsóról, hogy 10 centit lógjon, oda akasztod a kapásjelzőt. Bár XX. század van, sok az elektromos mindenfélés, lásd kugli.

Oszt amikor a hal basztassa és meghúzza, vagy beejti, akkor a kapásjelző szépen fel-le mocorog. Esetleg rögtön koppan a boton és kapkodni kell, mert vinné a picsába az egészet.

Folyón kézből úszózunk, azt tartani kell, fenekezőt fixen lerakod, pakk sör, cigi, este világítás és lehet várni a csodát.

Gémkapocs-szerű izé meg azért van, mert gyorsan cserélhető, hogy mit teszel rá, kishalas horog, etetőkosár, másik ólomdarab, ezek kombinációi. Szóval jó az ott az, kihúzod a kosarat és nem azt tömködöd meg, hanem egyből mehet be az újabb cucc, vagy csak etetős bármi.

Nálunk mondjuk ezek engedélyhez kötöttek és aki ezt nem tudja az neki sem állhat...

(#83663) FőDudu válasza Jahno (#83662) üzenetére


FőDudu
addikt

Az a 30 grammos nagy súly a gemkapocs fölött van, mindenkepp le kell vágni.

FőDudu

(#83664) Grillo


Grillo
senior tag

Ez a gemkapocs most nekem nincs meg, hogy mi lehet. Gyorskapocs?

(#83665) eattila válasza FőDudu (#83659) üzenetére


eattila
csendes tag

Az mindegy menynit horgásztál, ha nem tudod mi az előke, és miért nincs rajta úszó :) A botot átalakítani fűrésszel, vagy nagy erő kifejtésével lehet. Amire te gondolsz az szerelék. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#83666) eattila válasza Jahno (#83660) üzenetére


eattila
csendes tag

Én még sárgolyót tettem a damilra kapásjelzőnek.... Ha fenekeztünk. Úszósra nem kell.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#83667) FőDudu válasza Grillo (#83664) üzenetére


FőDudu
addikt

valami olyasmi. Franc tudja mi a neve.
Arra van ráakasztva a horgos rész. Ami kb 30cm hosszú.

Nem vagyok en horgász... :Y

FőDudu

(#83668) FőDudu válasza eattila (#83666) üzenetére


FőDudu
addikt

csipesz.
De ehhez adta valami csipeszes csorgot is.

FőDudu

(#83669) eattila válasza Grillo (#83664) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, az előke akasztója :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#83670) Grillo válasza FőDudu (#83667) üzenetére


Grillo
senior tag

Jaja, előke. Azért van, hogy ha szakad a horog, akkor gyorsan lehet cserélni. Meg aki ért hozzá, más miatt is, és nem kell kötözgetni.

(#83671) FőDudu válasza eattila (#83665) üzenetére


FőDudu
addikt

Tudom miért nincs a fenekezon úszo.

A kerdes az, hogy fenekezobol hogyan lesz uszos szett.
De latom, ide felesleges jonni ilyen kérdéssel.

Majd csinálom ahogy regen csináltam.

FőDudu

(#83672) eattila válasza FőDudu (#83671) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt mer leirtad. Levagod a mostani cuccot a g.cibe es teszel ra uszot meg horgot meg sulyt. Ennyike.

Uszot erdemes allithatora szerelni. Hogy igazitani lehessen a vizmelyseghez.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#83673) Jahno válasza Grillo (#83664) üzenetére


Jahno
őstag

Csúszókapocs, forgókapocs, satöbbi. Ugyanaz, mint a sárkányoknál :-P

(#83674) WiZARD válasza zetor2000 (#83638) üzenetére


WiZARD
addikt

Azért Genta elég jól megrajzolta a RO-t, arra azt mondani, hogy bazári...
Nekem nagy álmom, kár hogy így elszállt az áruk. Egy kék számlapos 15202-ért egy vesém simán odaadnám ;) De addig is talán összejön egy 15500.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#83675) Jahno válasza eattila (#83666) üzenetére


Jahno
őstag

Megtört faág, bármi ami Y, néha elég volt csak bevágni a lágy kérgét és kész, oda belehúzod a damilt. Az legalább lerepül ha bevágsz és nem kell keresni :DD Bár én el voltam látva nyugati cuccokkal is :C Aztán fenekezés sem érdekelt annyira, úszóval kisebbekre még most is elmennék poénból, lehet majd nyáron lesz olyan...

(#83676) eattila válasza Jahno (#83675) üzenetére


eattila
csendes tag

Ehh, én saraztam. Jóvót az is. Úszóssal az volt a baj, hogy a vízen előbb utóbb bekápráztam. A fenék az lazább műfaj.

De én kb 20 éve horgásztam utoljára. Vagy 25.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#83677) Jahno válasza FőDudu (#83671) üzenetére


Jahno
őstag

Honnan tudnánk mit nem tudsz? Fenekezőből úgy, hogy fogod az előkét, raksz úszót, előkére meg akkor amit akarsz ólmot és horgot. Azt is szokták cserélni, úszóval is lehet nagyobb horog/kisebb horog, mert ha mondjuk rablóhalassal csapatod akkor bazi nagy úszó kell. Ha kisebbekre, akkor megint más... Nem véletlenül van ezer+1 a piacon, kis horog, kisebb hal, kis úszó, kis ólom, nem is biztos, hogy messze dobod. Aztán messzire nagyobb ólom. Ott egy nagy úszón észre sem veszed ha valami kis pöcs keszeg felakasztja magát :-D

(#83678) Jahno válasza eattila (#83676) üzenetére


Jahno
őstag

Én 2012ben biztosan. Ha már Balatonon loptam a napot, akkor ne már ne horgásszunk.

És valamikor előtte is. Most fotózáshoz vettem botot, meg is lepődtem, hogy 800 forint egy normális valami. Nyilván van fél milliós is, de ilyen minőségért kiccsávó koromban mindent is odaadtam volna.

Akkoriban klasszikus bambusszal kezdtem, mindenféle dróttal körbetekert porcelángyűrűk vezették a damilt. Utólag belegondolva katasztrofális orsóval. Hamar jöttek a cseh és lengyel orsók, vackok, majd jöttek az üvegszálas botok. Rokonságban akad horgász, ott a környéken el voltunk látva mindennel.. Nekem 10+ éves korom könyékén már Silstar, Dam, Daiwa retteneteim voltak. Még ha nem is felső kategóriás, de legalább "nyugati". És működtek. Aztán maradtam a spiccbot, zsebpeca kombóknál. Legjobb :R Akkori haverom akivel sokat kijártam most a környék legmenőbb horgász szaküzletét birtokolja. Rokonnak meg saját tava és halas boltja lett.

(#83679) eattila válasza Jahno (#83678) üzenetére


eattila
csendes tag

En horgasztam hajlitott szeggel meg bottal is. De szerintem tini korom ota nem voltam. Nem is hianyzik.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#83680) Jahno válasza eattila (#83679) üzenetére


Jahno
őstag

Gombostűvel jelen. Ha jól csinálod nem esik le róla. Volt amikor már útközben megetettem a macskákat, de azért ha anyósék egy jóféle eceteshagymás valamit összeraknának, akkor hoznék valamit akár a helyi tóról is. Néha eszembe jut, haver szomszéd kerületből zaklat, hogy menjünk közösen horgászni, de szerintem ott is csak nézném a nádast vagy a távoli semmit, vízipipa és sör lenne a horgászatból :-D

(#83681) Phülöp válasza eattila (#83679) üzenetére


Phülöp
addikt

Én egyszer pecáztam egy csatornában, amiben nem volt hal. Nem fogtam semmit, és azóta nem is próbáltam.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#83682) Grillo válasza FőDudu (#83671) üzenetére


Grillo
senior tag

Egyébként, ha leírod, hogy milyen hosszú bot, mekkora orsó, milyen damil, mi a célhal. Akkor lehet tanácsokat adni. Vagy legalábbis irányba állni. Ha jól értem, a dobósúly 30 gr., azért ez fenekezés szempontjából erősen behatároló tényező.

(#83683) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Feltettem a C4-re a téli kerekeket.
A poén, hogy a 400 Nm-es ütvecsavarozó nem tudta az egyik csavart leszedni, csak kattogott. A többi 15-nél szépen, lassan, olyan 2-3 másodperc alatt lejött a csavar.

Mivel eddig nem volt nyomaték kulcsom, ezért kézzel húztam meg, úgy "férfiasan" a keresztkulaccsal. Nos, az jó eséllyel sok volt, mert amivel nem bírt az ütvecsavarozó, azt végül kézzel csavartam ki, igaz, majdnem fosi lett a vége! :D

A télit már tudományosan, 100 Nm-re húztam a csavarozóval! :)

(#83684) Grillo válasza Bujdy81 (#83683) üzenetére


Grillo
senior tag

Én is terveztem, de nem fért bele a napba. A csavarokat már megkerestem. :DDD
Majd jövő hétvégén, hét közben úgyis csak egy hátfő be, pénteki haza távra használom.

(#83685) hobizoli válasza Bujdy81 (#83683) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en azert egy normalis nyomatekkulccsal raprobalkoznek a dologra
foleg a bal oldali kerekeknel, amiknel a kerek forgasiranyaba lazul a kerekcsavar is

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#83686) FőDudu válasza Grillo (#83682) üzenetére


FőDudu
addikt

Celhal? Az mar sporthorgaszat.
A cel az, hogy elmenjek a fiammal horgaszni.

Fene tudja milyen hal van a folyoban, szemre olyan 20-30 centis akarmik uszkalnak.

FőDudu

(#83687) Grillo válasza FőDudu (#83686) üzenetére


Grillo
senior tag

Aha, akkor vékony damil, kis kosár, kis horog? Csonti? Giliszta esetleg?
Nincs a környékben horgászbolt?

(#83688) zetor2000 válasza Bujdy81 (#83683) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az ilyesmit neked találták fel. Persze csak levételhez, vagy nem állat módjára meghúzva a felszereléshez is.
Persze lehet, hogy odahaza ez lyukat üt a költségvetésen, de hátha... Illetve, lehet, hogy nem üt krátert, csak 100 év alatt sem térül meg az ára. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83689) zetor2000 válasza FőDudu (#83686) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez lenne a cél?
:D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83690) eattila válasza Phülöp (#83681) üzenetére


eattila
csendes tag

Ugy konnyu nem fogni semmit :D En ezt csinaltam ugy is, hogy volt benne hal :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#83691) eattila válasza Bujdy81 (#83683) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha kezzel meghuzom ferfiasan, a nyomatekkulcs csak kattan. Szoval az sok tenyleg :) Amugy aldiban most 7k egy nyomatekkulcs.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#83692) FőDudu válasza Grillo (#83687) üzenetére


FőDudu
addikt

Minden zarva. Csak leugrunk a hatar folyora.
Kukorica, kenyer galacsin, sonka darab.
Aztan ha nem harapnak, akkor lehet atgondolni.

FőDudu

(#83693) Jahno válasza FőDudu (#83686) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor kell egy kis úszós spicc, oszt jónapot. Bár azért a helyi Pógár Jenőtől meg kellene kérdezni, hogy hol és mit szabad. Szlovéniáról erősen terjed, hogy kisebb dolgokra itt-ott engedély nélkül lehet menni, aztán valakinek a milícija magyarázza el, hogy igazából hülyeséget olvasott valamelyik blogon. Meg az "akármi"-ről is fel kellene készülni melyik időszakban mit lehet, mit nem és hány cetisre...

Sarki horgászbolt úgyis ért hozzá, 10 percben összefoglalja és akkor a területi specialitásokkal is képben lesz, amiről fogalmunk nincs.

És ha a Lidlis valamit nem vetted meg, akkor 10 Euróért ad egy komplett valamit (idehaza kb. 1500 pénz egy 3 méteres bot és ezres alatt a két szerelékes zsebpeca) ami jó lesz rá és 20 centis izét ki tudod vele szedni, majd mehet a hagymás ecetbe, esetleg a macska elé.

(#83694) zetor2000 válasza Jahno (#83693) üzenetére


zetor2000
senior tag

Törpeharcsa egész jó lehet, ha 20-25 centis. Abból lehet is általában sokat fogni. Bár én nem pecáztam soha.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83695) Jahno válasza FőDudu (#83692) üzenetére


Jahno
őstag

Hátőő, kenyérrel valamit lehet, de nem szívnék. Kukorica is a méretesebbek elesége. Ezért kellene tudni mi a cél, mert a végén még bojlis recepteket kell olvasnod :-D Ebben is egyszerűbb az élet, annó anyámmal csináltattam mindenfélét és majdnem nyakon vert, mikor közöltem, hogy 40 tojás az alapja. Most kulcsrakészen meg lehet venni bármilyen aromásat, de nyilván minden horgásznak van szupertuti receptje, ami a legbiztosabb. Ahhoz már csak egy fél millás etetőhajó kell, oszt rendben is vagyunk.

Hidd el, trágyagiliszta, csonti az a világ minden részén működik ezekre az aprólékokra. Annak ellenére, hogy helyi fajokról sok fogalmam nincs :U Ott tengeren élő csali mellé még nyers hús és egyéb cafatok illenek. Persze felétek folyóban simán lehet pisztrángozni (ez mintha Bobáék felé is ajánlott lenne, akkora méretes darabokkal, hogy ihajja) aminek megint szabályai vannak és víz alatti kenyérrel nem is érted miért mennek el, ott az a bejövős ha valami látványosan koppan a víz tetején és vergődik tovább. Az sem baj, ha nem annyira színes, az csak marketing :-D

(#83696) Jahno válasza zetor2000 (#83694) üzenetére


Jahno
őstag

Abból nálam bográcsos pörköltet is gyártottak. Fogtam sokat, arra nem sok szabály létezett, ahol elszaporodott ott pusztítani kellett. Annyit pofáztok róla, minnyá beszélek keresztgyerekkel, Ő ért a pecához én meg el tudom vinni autóval egy magán tóra és befizetni amit arra a napra be kell. Aztán megyünk veretni :C

(#83697) Bujdy81 válasza zetor2000 (#83652) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Meg a Bujtor féle klasszikusok (Pogány madonna, Hamis a baba, Elvarázsolt dollárok)"

helyett

"Meg a Bujtor féle klasszikusok (Pogány madonna, Csak semmi pánik, Elvarázsolt dollár)"

(#83698) FőDudu válasza Jahno (#83693) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez van:


Van tartalek horog, 6-12-es meret (1-10KG halig).
Amúgy egész jo kis parafa nyelu teleszkópos bot.

FőDudu

(#83699) eattila válasza FőDudu (#83698) üzenetére


eattila
csendes tag

Levagod ami nem kell es ujrakotod. Sima liba. Valahol assal gilisztat is. Jo az.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#83700) Grillo válasza FőDudu (#83692) üzenetére


Grillo
senior tag

Engedély nem kell, mint itthon? Gondolom tengerre nem, de a biztonság kedvéért nézz utána.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.