Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#83451) Jahno válasza blueboi69 (#83449) üzenetére


Jahno
őstag

"hehehehehe Q-nál ezzel sem volt probléma, mert volt, "

Amikor meg én voltam ott akkor fogalmuk sem volt merre vannak arccal előre. Ott is elrendeltek némi túlmunkát, majd hó végén megírta a liba, hogy "ez nem így működik".

Aztán lehet 20 naponta felmondani :-D

(#83452) blueboi69 válasza Jahno (#83451) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Amióta ott dolgozom kb havonta jön email arról, hogy külsősöknek minden túlórát jóvá kell hagyatni előre.
Ha nincs jóváhagyva, nem dolgozol. Ez volt a baj ha jól emlékszem.

(#83453) Jahno válasza blueboi69 (#83452) üzenetére


Jahno
őstag

No de mi a jóváhagyás menete?

Már lehet van, akkor nem volt és nem tiszta.

Először ott sírtak nekem hárman is, hogy jaaaaaaj nem kötelező, csak ha beleegyezem, jajjmilesz hajadismijen.... De most helyzet van és inkább szóljak, blábláblá, napi kb. 2 óra a tervezet (ettől is elszoktam, hogy kérdeznek és ráparáznak).

Készültem is már rá, megoldjuk. Ebben a "helyi" főnök a HRes összekötő nénim és valami asszisztens is benne volt. Később azt sem tudták kivel beszéltem, ami érdekes mellékszál, mert nyilván ha a helyi főnökkel megegyezek és 20 perc múlva Qtól valami számomra ismeretlen felhív ezzel kapcsolatban, akkor reméltem, hogy illetékes na :-D Aztán lehet nem az volt.

Mikor leadtam az összesítést, akkor jött, hogy nem így kell. Persze akkor ott helyben senki nem tudta, hogy miképpen kell, de következő hetekben az is sokszor változott, szóval simán belefutottak és ment a fejvakarásos megoldás. Nekem ez jóváhagyásnak minősült, de honnan tudjam mi a rend ha én vagyok az új gyerek és Nekik kellene megmondani mit is kell tennem. Ez van, mikor két csoda cég összetalálkozik és minden új meg igazából nem is foglalkoznak emberközvetítéssel.

Ha már elvekről van megfejtés és azt mondjuk működik. Bár ez engem ott annyira nem zavart, mint másik XI. kerületi 3 betűsnél. Tényleg, elég jól nyomtam a 3 betűseket :-P

(#83454) ezittketto válasza -NoVa- (#83023) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Ez a flow mi alapján működik? Úgy értem mi a 'vivőközeg"?

(#83455) qnadam válasza A. Crowley (#83443) üzenetére


qnadam
veterán

két pohár víz.
általában akkor fáj a fejem, ha nem iszom eleget. ilyen szempontból szerencsés vagyok.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83456) qnadam válasza ezittketto (#83447) üzenetére


qnadam
veterán

mit?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83457) ezittketto válasza qnadam (#83456) üzenetére


ezittketto
csendes tag

..

[ Szerkesztve ]

(#83458) -NoVa- válasza ezittketto (#83454) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egyik BT, a másik meg unified receiver.

(#83459) qnadam válasza ezittketto (#83457) üzenetére


qnadam
veterán

valami 4:3-as dolgot emlegettél, arról kérdeztem, hogy mi az.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83460) blueboi69 válasza Jahno (#83453) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"No de mi a jóváhagyás menete?"

Kitől kaptad a pénzt? A Q-tól. Akkor a Q-nak kell jóváhagynia, az aktuális managernek írni emailt, hogy adott dátumon lesz X óra túlóra munkavégzés, azt jóváhagyja-e.

A helyi erőkkel nem kell foglalkozni ilyenkor, papíron te ott nem állsz alkalmazásban, ne ők mondják meg.
Ha a managered azt mondta, hogy mehet a túlóra, ledolgoztad, majd nem fizették ki, akkor menni kell a manager főnökéhez.

(#83461) -NoVa- válasza ezittketto (#83457) üzenetére


-NoVa-
őstag

Minek fileokat átvinni, szeparált környezetek, csak egy input izé.

(#83462) ezittketto válasza BobaHWSW (#82920) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Szóval őrá gondoltam, hogy kár a 4:3-ért..

(#83463) ezittketto válasza -NoVa- (#83461) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Őket kérdezd :)

(#83464) -NoVa- válasza ezittketto (#83463) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt pont leszarom, gondolom ha feltelepíteném az appját, akkor lenne lanos szinkronizélés, nem nehéz megírni. Annál fölöslegesebb, potenciális biztonsági kockázat, meg jelszólopási kényelmetlenség.

(#83465) ezittketto válasza -NoVa- (#83464) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Engem meg pont ez érdekelne..
De gondolom wifi lehet a 'közeg'..

[ Szerkesztve ]

(#83466) FőDudu válasza ezittketto (#83465) üzenetére


FőDudu
addikt

Siman 2 eszkozhoz kepes kapcsolodni es BT kapcsolaton szinkronizeli a vagolapokat.

FőDudu

(#83467) A. Crowley válasza qnadam (#83455) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

A migrén sajnos ennél alattomosabb genyó. Melegfront jön, úgy kelek fel, hogy kettészakad a fejem. Olyankor a délelőtt általában kuka.
Hidegfront jön, dettó.

(#83468) BobaHWSW válasza ezittketto (#83462) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Eh. Milyen kene? Ha nagyon erdekel csinalok. Az eredeti asszem 21:9 arany, amilyen a telefon nativ formatuma.

(#83469) FőDudu válasza FőDudu (#83466) üzenetére


FőDudu
addikt

Ennel azert bonyolultabb.
Gyerek Mx Anywhere cucca tud ilyet. Wifi kell vagy ugyanahhoz az ethernet halohoz csatlakozas kell.

https://www.logitech.com/en-us/product/options/page/flow-multi-device-control

FőDudu

(#83470) qnadam válasza A. Crowley (#83467) üzenetére


qnadam
veterán

tudom, sajnos van a környezetemben is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83471) FőDudu válasza A. Crowley (#83467) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerencsere nalunk senki nem erzekeny ilyesmire.
Evi kb 1 doboz rozsaszin (Algoflex Forte) fogy el a csaladban.

Iden a herpesz/ovsomor miatt ugyan maximum dozisban szedtem - hogy tudjak aludni is - de az agyhalalon kivul masra nem vagyunk hajlamosak.

'agyhalal' : ha nagyobb mennyisegu fagyit nyelunk le rovid idon belul, akkor valami durva fejfajas jon kb fel percig... Nem tudom ennek van-e barmilyen megnevezese. Van akinek soha nincs, nekem es a fiamnak van. Azaz fagyival ovatosan kell banni, akkor nincs agyhalal.
:)

FőDudu

(#83472) FőDudu


FőDudu
addikt

2 hete rendelt SQ11 megjott kinabol.
Tenyleg egy kalap fos a kepminosege. Goprohoz kepest. ;)

Legalabb nem fizettem erte sokat....

FőDudu

(#83473) qnadam válasza FőDudu (#83472) üzenetére


qnadam
veterán

ennyi pénzért az is szép tőle, hogy bármilyen képe van :D
ha szólsz, mondunk neked olcsón jó akciókamerát.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83474) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Na, az iskola December 7-ig bezárva... A felsősöknek. 3 tanárnál volt pozitív teszt, és ilyenkor nem tesztelik rendesen a többit, hanem elfogadják, hogy ennyi. 50%-os eséllyel felismerő tesztnél ez így bátor.
Úgyhogy egyelőre az alsósokat simán kikérjük családi okokból szabadságra saját kontóra, ami külön szivatás, mert ugye 260 óra hiányzás gyűlhet össze az egész évben betegségekkel együtt, aztán vizsgáznia kell a gyereknek.

(#83475) A. Crowley válasza FőDudu (#83471) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

'agyhalál' nálunk is van.

[ Szerkesztve ]

(#83476) Jahno válasza FőDudu (#83471) üzenetére


Jahno
őstag

Attól mindenkinek lefagy az orra, nem? Vagy nem értem, de én a kevesebb fagyit rosszabbul viselem, mint a többet :-D

(#83477) Jahno válasza -NoVa- (#83474) üzenetére


Jahno
őstag

Írni kell ész nélkül a kérvényeket.

(#83478) Sipi- válasza blueboi69 (#83460) üzenetére


Sipi-
tag

Nálunk ez úgy megy, hogy megírom a line manageremnek, hogy mely napokon mennyi túlóra volt. Ő válaszol rá, hogy "Approved". Ezt a levelet forwardolom a Q felé és csatolom mellé a túlóra elrendelő és a túlóra "timesheet" doksit.
De ez így megy már évek óta (5 éve biztosan), nekem nem volt vele problémám, fizették rendesen, szóval nem a folyamatban van a probléma :D
Helyi erőktől azért kell az approved, hogy biztos kifizessék a Q-nak a túlórát.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#83479) Grillo válasza Jahno (#83442) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem most van még 26 nap szabim. Abból 6ot átviszek jövőre, meg 5-öt kiírok január első hetére. A maradékot dec 10-től kiírom. Aztán gondolom nagyrészt bent leszek. Bár nagyon reménykedek nagy hóban, és akkor talán nem.

(#83480) blueboi69 válasza Sipi- (#83478) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nyilván a helyi erőknek is jóvá kell hagyni.

(#83481) Jahno válasza blueboi69 (#83460) üzenetére


Jahno
őstag

"A helyi erőkkel nem kell foglalkozni ilyenkor, papíron te ott nem állsz alkalmazásban, ne ők mondják meg."

Azért csak köze van a jóváhagyáshoz és az elrendeléshez, nem?

De mondom, felhívott a managerem, és az asszisztense is, hogy evvan, jó-e így Nekem? Jó hát. Másról nem mesélt és ha nem mondja, akkor az ujjamból sem egyszerű kiszopolni, hogy mi a további teendő. Csak a vége felé közölték, hogy ez nem így megy :-D Később kaptam táblázatot, de mire kitöltöttem az sem volt jó. Én meg csináltam a dolgom jóhiszeműen, mert mindenki is tud mindent.

Bár a többinél is lehet én voltam a hülye, hogy vasárnap este nem zargattam olyan kérdésekkel, hogy a táppénzes papírral és egyébbel mi a teendő ha hétfő reggelig el akarjuk intézni, ezen meg a pénzügyesetek borult ki :-D Mellé még azt sem értette, hogy kórház/betegség nem éppen tervezhető dolog, amint van valami szóltam, többet mit lehet tenni? Szerintem valami bénább manageri tanfolyamon jegyzetelhetett és arról olvashatta soronként :-D

(#83482) Jahno válasza Sipi- (#83478) üzenetére


Jahno
őstag

VOLT? Itten kérem ezt előre le kell egyeztetni, nem?

Másik hárombetűs hülyesége volt, hogy adott hó 20ig* vagy meddig (28ig?) le kellett zárni a nyilvántartást. És akkor ha valami közbejött, mehetett a fejvakarás. Közben cég 90%-a tolta a túlmunkát, de már nem is nagyon iktatták, mert az egyik belső rendszerbe alapban tilos, a másikba meg csak simán ne írja fel és majd követjük okosban.

Egyetlen egyszer volt egy BIG PROJEKT, arról az egyről született hivatalos írás, bár kezdés napján még le akarták mondani és persze odébb tették, Tumor meg szabin... Nem is sokat tudtunk, de jó lesz. Azt kötelező volt leírni, olyan külföldi arcokkal aláíratni akikről sosem hallottunk. Meg is lett a majdnem 24 órás munkanap.

Tumor megkérdezem, most is tolja ész nélkül, ezeket a főnökök meg elrendelők sosem értették.

*Szerk: adott hó 5ig van a periódus, úgy jön a fizu is. És nem értették, hogy ha 20ig le kell zárni, honnan a pék tetves izéjéből saccoljuk meg és tudjuk előre mi esik majd be, amin mondjuk 23án este pörögni kell? Vagy ki rendeli el azt amit amúgy is tilos...

Tök egyszerű, de bonyolult.

[ Szerkesztve ]

(#83483) blueboi69 válasza Jahno (#83481) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Helyi erő alatt kisfőnököt/teamleadet értem. Nem ő fogja jóváhagyni, majd a managerek egymást közt eldöntik.

Ha a Q oldalán a managered azt mondta, hogy mehet és utólag nem fizették ki, akkor baszódjon meg, szólni kellett volna az ő főnökének.

De hogy te ezeket mindig beszopod.... :U soha a büdös életbe nem volt ilyen problémám sehol.

(#83484) Jahno válasza blueboi69 (#83483) üzenetére


Jahno
őstag

Esetemben a "helyi" erő az európai szintű IT vezető volt. Na, de így már érted, hogy látszólag okés volt, ennél jobban körbe sem mehetett volna az infó. Aztán meg egy darabig önszerveződtünk, az legalább működött miután újra ketten lettünk a részlegen és az EUs főnök is gyorsan elhagyta a céget, akit kineveztek az meg nem sok vizet zavart. Megírtam, hogy szabin leszek ekkor meg akkor, aztán 3 hét múlva megkérdezte, hogy mikor és mi ez és ki vagyok:C

(#83485) -NoVa- válasza Jahno (#83477) üzenetére


-NoVa-
őstag

Már van leadott kérvényünk jövő hétre egy ideje, még a hét elején eldöntöttük, mert kb úgy nézett ki a terjedési tempó a környéken, hogy most ér oda. És ja.

(#83486) FőDudu


FőDudu
addikt

Mai setanal lattam egy kislanyt akinek a hatan a hatizsakban egy macska volt.
A hatizsakon egy nagy felgomb alaku muanyag ablakon nezett kifele a macsek.

Ilyen volt csak pirosban:
[link]

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#83487) eattila válasza FőDudu (#83486) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, a hordozás egy formája. Lehet jobb, mint kézben cipelni ketrecben.
Nálunk egy néni pórázon sétáltatja rendszeresen a macskáját.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#83488) FőDudu válasza eattila (#83487) üzenetére


FőDudu
addikt

Ma amugy tesioraja volt, kiadtak, hogy minimum masfel ora seta. Megcsinaltuk.

Gyerek mar teljesen unnepi hangulatban van.
Elovette a mufenyojet, feldiszitette egy ledes izzosorral.

Aztan a masik izzosort az emeletre felfuto korlatra tekerte fel, na ezzel megkuzdott, mivel 15 metert kellett feltekernie kb 5m korlatra.....
Elcsaklizta a taviranyitos konnektoraimat, az 4db taviranyitos konnektor es 1 taviranyito a 4 eszkozhoz, majd azokat hasznalja a fenyek kapcsolgatasara.

Karacsonyra meg nem tudom mit kap, mert PS5 lenne az alma de az se nem kaphato se nem realis ajandek a 9 evesnek. Tanarno szerint barmit csak konzolt ne.

Munka teren nincs valtozas. Jovo het penteken online townhall meeting, majd ott valami kiderul. De valoszinuleg nem melozunk decemberben sem.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#83489) Jahno válasza FőDudu (#83486) üzenetére


Jahno
őstag

Zötykölődhet rendesen.

(#83490) qnadam válasza Jahno (#83489) üzenetére


qnadam
veterán

a macska elég érthetően és határozottan tudja közölni, hogy soha többé nem akar oda bemászni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83491) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Epic game store-ban ingyen akcióban van egy autószimulátor... Enpera, ajánlott kontent.

(#83492) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#83493) Samott


Samott
addikt

Mire nem jo a veszhelyzet:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#83494) npera válasza blueboi69 (#83452) üzenetére


npera
újonc

Nálunk a túlóra az csak rettentő kivételes esetben jelenik meg pénzként, ha white collar vagy. Van egy még talán a 60-as években bevezetett kódolási rendszer, különféle számok jelentenek különféle kategóriákat a munkában vagy a távollétben.

Ha csak simán többet dolgozol, akkor a kétféle időbankod egyikébe kerül. Aztán onnan lecsúsztathatod. Van 25 szabadnapod, ebből a nyári leállás alatt el kell használni 20-at, aztán a karácsonyi szünetben 5-öt. A többi szabadságoddal (segítek, nulla marad) azt csinálsz, amit akarsz :C

Ha előre lehet tudni, hogy hatalmas pozor lesz, akkor be szokták mondani, hogy el fognak rendelni túlórát. Volt ilyen, hétvégénként is benn voltak bizonyos részlegek. Ekkor fizetett túlóra van. De csak úgy ha 40 óra helyett 60-at nyomsz egy héten az simán időbankba megy.

Nekem még nem volt fizetett túlórám 2011 óta.

Külsősök (konzultnak hívják itt) csak akkor dolgozhatnak extrát, ha előre le van papírozva. Normál ügymenetben nekik a téli szünet is hosszabb, elküldik őket egy héttel előbb, mint minket. De ha sok a meló, akkor a részlegek főnökei kérhetik, hogy legyen benn a konzult addig amíg mi.

(#83495) npera válasza -NoVa- (#83491) üzenetére


npera
újonc

Óh! Köszi a tippet!

Ez olyan, mint amilyen a Screamer 4x4 lett volna, amikor még Pathfinder néven futott. Aztán nem az lett.

Még realistic mud is van benne. Remélem van hozzá Full Bundle, amikor gumicsizmával adják :C

Megnézem, bár időm semmi nincs még pár évig játszani.

(#83496) npera válasza Samott (#83493) üzenetére


npera
újonc

Hát ha hirtelen kell sok pénz, akkor nincs más megoldás...

(#83497) npera


npera
újonc

Még sok nappal ezelőtt javasoltátok az Indian motorkerékpár elemzését. Most tudtam megnézni. Kegyetlen jó videó.

A jelenet, amikor a balanszról beszél és felhajt a sínre szépen igen bejött.

(#83498) Jahno válasza npera (#83494) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, elvileg nálunk is volt ez az időbankoskodós, csak aztán gyűlt a végtelenségig és persze "inkább ne most vedd ki" opciót dobott a gép. Esetleg valami kis niggert képletesen vezető beosztásba raktak ugyanannyi fizuért. Itt ilyenkor újra kezdődik minden számolás és Nekik hivatalosan is "kötetlen" munkaidejük van. Ami azt jelentette, hogy dolgozhatnak annyit, amennyit csak bírnak :DDD És már a nulla sem számolódik semerre, nem gyűjtheted a számokat, de legjobb mikor valaki csak pár hónapra kap ilyen kinevezést. Később valaki nagy ember kiáll, hogy megcáfoljon mindenféle folyosói pletykákat, de nem túl hiteles és hiába kérnéd számon fél év múlva, mert már nincs sehol :-D Te meg csak húzod, míg meg nem unod aztán lehet lepattanni egy hasonló céghez, ahol szintén csak az interjún mondanak szépeket :C

(#83499) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Ettől ledobjátok ti is a láncot:

(#83500) Jahno válasza A. Crowley (#83499) üzenetére


Jahno
őstag

Gyökér marketing fogás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.