Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#83251) A. Crowley válasza FőDudu (#83249) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nem minősítést kértem :)

(#83252) FőDudu válasza A. Crowley (#83251) üzenetére


FőDudu
addikt

Divatos szakma mostanaban...

FőDudu

(#83253) A. Crowley válasza FőDudu (#83252) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Valóban, és a feleségem úgy néz ki, kifejezetten jó benne.

(#83254) blueboi69 válasza A. Crowley (#83248) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az mi? :)

(#83255) Bujdy81 válasza FőDudu (#83249) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ne haragudj, de ha az NLP alatt a neurolingvisztikus programozás tréninget érted, akkor annak van értelme.

Nem egy, nem két esetben sikerült az elmúlt pár évben kiszúrnom beszélgetés közben, mikor az ellenoldal hazudott. Pedig nem vagyok expert az NLP-ből, szerintem egy tapasztalt emberke sokkal több dolgot észrevett volna. És ezek az észrevételek hasznosak voltak, akár magán, akár üzleti szituációban kerültek elő! :)

Szóval az NLP a life coach-hoz képest egy nagyon-nagyon hasznos dolog! ;) :D

(#83256) Bujdy81 válasza blueboi69 (#83243) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Jó, hát ha két hete nem jár a kölök oviba, akkor nagy változás nem lesz, csak a fejetekben, otthon. Cserébe a nagyszülőket kevésbé veszélyezteted! :)

(#83257) Bujdy81 válasza Samott (#83247) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

És akkor ezen a grafikonon nézzük meg, hogy amikor a svédeknél aratott a korona, akkor SEM haltak meg többen, mint nálunk egy "átlagos" évben... :(

(#83258) Samott válasza Bujdy81 (#83257) üzenetére


Samott
addikt

Igen, ezt irtam mar en is korabban. Hogy a sved osszeomlas alatt is jobb szamaik voltak mint ami itt normalis.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#83259) npera válasza blueboi69 (#83230) üzenetére


npera
újonc

A vicc az, hogy tök kellemes. Van egy kis mosókonyha, ahol tök jól lehet mosni, meg bringás ruhába átöltözni. Vagy gyerekek ott tudnak pacsálni (kézmosás, ami többnyire inkább egy hatalmas pacsálás a szappannal).

A hall teljesen elég arra, hogy előszoba legyen. A konyha teljesen jól használható, jól tudok főzni benne. Könnyű előkészíteni a kaját, van jó sok tárolóhely edényeknek és szárazárúnak.

A "vendég WC" a lépcső alatt tökéletes, mert a lakásban az egy slozi igen komoly limitáció volt részben miattam. Bár nem szoktam kifejezetten "kotlani" a WC-n, de feleségem úgy értékelte, hogy fél napokat blokkolom a vizblokkot... :Y

A nappali teljesen oké, van belőle kanyarintva egy ebédlős sarok, ahol lehet vendégeknek leülni.

A hátsó terasz és fa dekk nagyon nagy truváj. Ott lehet grillezni akármikor, van kis "szekrény" a kerti szerszámoknak. Elöl van a sufni, ott elférnek a csere gumik (téli és nyári csere), bringák, szerszámok, szánkó, hasonlók.

Fent van 3 hálószoba, egy kis dolgozósarok, egy elég nagy gardrób és egy pici fürdőszoba. A fürdőszoba elég pici, de működik. A gyerekeket simán le lehet tusolni, én is beférek a tusba, bár kozáktáncot nem tudok járni.

Pince nincs, padlás nincs.

A sorház nagy előnye, hogy meglehetősen olcsó a fenntartása egy villához képest. A közös falak miatt a fűtés nem túl sok költség. A közös tetőt simán újra lehet húzatni 15-20 évente.

A kisgyerekes családoknak ez ideális, mert nagyon sok más gyerek van és sosem kell messzire menni játszani. Meg ki lehet engedni őket játszani anélkül, hogy valami forgalmas úton kellene menniük.

(#83260) npera válasza -NoVa- (#83238) üzenetére


npera
újonc

A punepálás az egy szertartás, ebben teljesen igazad van.

(#83261) Jahno válasza blueboi69 (#83254) üzenetére


Jahno
őstag

Elég tág fogalomkör, nem találkoztál még vele? Engem LMInél elküldtek ilyenre kiscsoportosan, amit csöppet nehéz volt komolyan venni. Főleg egy idő után. Akad ilyen jógás mambójambós, vagy éppen vállalkozós is:

[ Szerkesztve ]

(#83262) Samott válasza Jahno (#83261) üzenetére


Samott
addikt

Jaja, ezek ilyen noi cuccok mint az ezoteria.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#83263) qnadam válasza npera (#83259) üzenetére


qnadam
veterán

A "vendég WC" a lépcső alatt tökéletes, mert a lakásban az egy slozi igen komoly limitáció volt részben miattam. Bár nem szoktam kifejezetten "kotlani" a WC-n, de feleségem úgy értékelte, hogy fél napokat blokkolom a vizblokkot... :Y

és minden férfinak jár az életében egy igazi Ferguson.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83264) npera válasza Samott (#83247) üzenetére


npera
újonc

Svédország durván belehúzott tavasszal.

(#83265) npera válasza qnadam (#83263) üzenetére


npera
újonc

Igen! Apám úgy tudott játszani rajta, mint egy hegedűn...

(#83266) FőDudu válasza Bujdy81 (#83255) üzenetére


FőDudu
addikt

Szemelyiseg fejlesztesen kivul jot meg nem hallottam rola.
Azaz a kommunikacios skilleket fejleszti (ahogy te is emlitetted) - de a tobbi hasznosnak tulajdonitott dolog az bizonyitottan bullshit.

Nem gyogyitja se az allergiat se a mentalis betegsegeket.
Kulonben mar minden ilyen beteget NLP treninggel gyogyitananak.

Volt olyan vizsgalat amikor 20 even at vizsgaltak az NLP hatasossagat. Nem sikerult bizonyitani.

Nem veletlen, hogy az NLP egyik atyja (Bandler) bortonben vegezte gyilkossagert. (megolte a drogdileret)

Csak a helyen kell kezelni a dolgokat. Nem csodaszer, bizonyos dolgokra jo, de sokszor tulmisztifikaljak.

Ha valaki kommunikacios treninget akar, akkor annak jo.

A treningrol pedig Hadhazi Laszlo egyik jelenete jut eszembe:
- nos a trening elerte a celjat nem?
- hogyhogy?
- kifizetted te paraszt.
;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#83267) FőDudu válasza npera (#83259) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem csak az a fura, hogy igy 40-50 ev tavlatabol sem valtoztattak meg a dolgokat. Pl lampa konnektorok a sarkokban. Az lenne a szabvany?

Persze lehet idosebbek laktak ott - bar az idozitos konnektor es hasonlok nem idosebb lakora utalnak.

Amugy van elonye az ilyen 2 utca koze ekelt megoldasnak is - elol es hatul is lehet kozlekedni.

FőDudu

(#83268) A. Crowley válasza FőDudu (#83266) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Kommunikációfejlesztésre nagyon jó, durván sokmindent lehet vele alakítani. Ha jó az oktatás.

(#83269) Jahno válasza FőDudu (#83267) üzenetére


Jahno
őstag

" Pl lampa konnektorok a sarkokban. Az lenne a szabvany?" Ikeás állólámpa, sok ismerős kéri így ma is, arra is néznek furán amúgy meg néha tök jó.

(#83270) npera válasza FőDudu (#83267) üzenetére


npera
újonc

Ez az, amit írtam. Van amelyik full-full fel van újítva, legutolsó generációs légtechnika, fűtés és gépek mindenhol. Meg új padló, új burkolatok.

És van, ahol az eredeti 72-es tapéta van fenn, mert házaspár megvette 72-ben, felnevelték a gyerekeket, a gyerekek kirepültek, aztán szépen kiöregedtek, adott esetben egyik már meg is halt, aztán az özvegy költözne egy kis lakásba a maradék életébe, mert nem bír lépcsőzni vagy nem bír a kerttel küzdeni. Sok oka lehet.

A miénk 2012-2017 között szakaszosan fel volt újítva, kivéve a tetőt és az elektromos rendszert. A tetőt most raktuk újra a 6 házon, az elektromos rendszer pedig még mindig alakul. A COVID miatt szépen kihúzódott és elképesztő mennyiségű taknyolásba ütköztünk közben.

A sufnit most újítottam fel 2 falon, meg kapott új tetőt az is.

Szóval ez egy ilyen dolog. Foglalkozni kell vele pár évente. Ha olyan lakásforma kell, ahol csak lakbért fizet az ember és jön a házmester égőt cserélni az olvasólámpában, akkor ez nem az optimális lakhatási fajta.

(#83271) FőDudu válasza npera (#83270) üzenetére


FőDudu
addikt

Hasonlo sorhazban lakunk, igaz ez 2008-as epitesu.
Azaz meg nem buktak ki a hibak - igaz az epitesz maganak epitette (sajat cegnek).
Ez itt 3 elembol all, a bal szelso az emeletenkent szet van valasztva (2 kulon lakas a 2 szint, 2x55m2), a masik 2 1-1 lakas. A kozepsoben lakik az epitesz lanya, a jobb oldaliban mi.

Az egyik oldalon kezilabda palyanyi aszfaltozott parkolo, masik oldalon kert mindegyikhez.
A kertunk kb 5x10m, szoval nem nagy. Mogotte van egy kb 30x30 meteres haromszog alaku terulet, mert dombon lakunk es az egyik oldala erosen lejtos.

Azutan szolos terulet, szolos utan erdo. Kb 200m a horvat hatar.

Annyi a kulonbseg, hogy nalunk van padlas, de nincs sufni.
A 3 haznak van egy kb 10x5 meteres taroloja, ott vannak a biciklik.

Persze ezt bereljuk, majd ha szoba kerul akkor esetleg megvesszuk.
Jobbat meg nem talaltunk, igaz nem is igazan sietunk a keresessel.
Amig az iskolabusz a haz elott all meg (napi 2x jar), addig eleg idealis.

FőDudu

(#83272) FőDudu válasza A. Crowley (#83268) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor van baj, amikor ugy hirdetik, hogy mindenre IS jo.
Nem jo ha atverik az embereket - kicsit olyan ez, mint a hitetlenek adoja.

A hivok a templomba jarnak, a hitetlenek meg coach-hoz. ;)

FőDudu

(#83273) FőDudu válasza A. Crowley (#83268) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezek szerint az oktatas nem jo amire jelentkeztetek.
Van egy ismerosom aki ilyesmivel foglalkozik, ha erdekel osszekotlek vele.

Budapesti srac. NLP trener, coach, stb..

FőDudu

(#83274) blueboi69 válasza npera (#83265) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A Man's Flush - Album on Imgur

(#83275) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#83276) Jahno válasza Bujdy81 (#83255) üzenetére


Jahno
őstag

Ez meg egyén kérdése, hogy kit mennyire lehet megvezetni, meg aztán ha cégnél hazudik úgyis mindegy, az a mérbadó amit mondanak vagy ami le van írva. Cyberédnél magasabb fokon úgyis nehéz űzni az ilyesmit, emlékszem mikor csak valaki bejött a csehóba és köszönt, oszt már fogta a fejét, mondván ezek OLYANOK lesznek. És olyanok is voltak.

Nálunk is volt időmenedzsment tréning, meg határidők és olyasmik, hogy miképpen kell finom üzleti módon megmagyarázni ha még valamire kell pár nap haladék. Legszívesebben mondtam is volna, hogy pont itt az magyarázza, aki maga sem fogja fel, mindent leegyszerűsít és határidő az általában a tegnap?

(#83277) Phülöp válasza Bujdy81 (#83255) üzenetére


Phülöp
addikt

Jó eséllyel ülnék le veled, vagy nálad expertebbel beszélgetni úgy, hogy nem tudnál rámutatni egyetlen pontra sem, amikor hazudok.
Ez nem egy ellentréning eredménye, hanem ilyen egyszerű lélek vagyok, nem szoktam hazudni.
Nem is véletlen, hogy mostanra teljesen leredukálódott azon személyek száma, akiknek valami okból hazudnom kell, mert befolyással lehetnek az életemre. Szociális érzék eleve nem sok jutott, de a külföldre költözés (és főleg Finnország) sokat javított az eddigieken is. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#83278) npera válasza blueboi69 (#83274) üzenetére


npera
újonc

Ez én vagyok gyakorlatilag :C

(#83279) qnadam


qnadam
veterán

az autó tegnap kapott pár kényelmi extrát, így már jobbról is be lehet szállni anélkül, hogy valaki bentről segítene, a csomagtartó is nyitva tud maradni segítség nélkül, a géptető se ver fejbe ha hideg van, de még a kalaptartó se zörög. tiszta luxus :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83280) FőDudu válasza qnadam (#83279) üzenetére


FőDudu
addikt

Mindet leszerelted? ;)

Jobb oldali ajto, gepteto, kalaptarto, csomagterajto.
Egyik sem szukseges ;)

FőDudu

(#83281) FőDudu válasza npera (#83278) üzenetére


FőDudu
addikt

Nadragban ulsz a budin?

FőDudu

(#83282) -NoVa- válasza FőDudu (#83280) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szerintem nem Botswanán fog átautózni, valami más trükk lesz.

(#83283) FőDudu válasza -NoVa- (#83282) üzenetére


FőDudu
addikt

(#83284) -NoVa- válasza FőDudu (#83283) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#83285) FőDudu válasza -NoVa- (#83284) üzenetére


FőDudu
addikt

hasonlo taknyolasra gondoltam en is ;)

FőDudu

(#83286) zetor2000 válasza FőDudu (#83285) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem európai állampolgárhoz megfelelő módon járt el: megjavította / megjavíttatta.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83287) Jahno válasza qnadam (#83279) üzenetére


Jahno
őstag

Jajj, zárakon nekem is gondolkozni kell. Jobb hátsó azért fáradt, mert nem sokat használtuk, többi meg a használat miatt.

(#83288) zetor2000 válasza Jahno (#83287) üzenetére


zetor2000
senior tag

WD40? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83289) zetor2000


zetor2000
senior tag

Elment Isten keze és ballába, vagy fordítva. Azaz Maradona.
Én nem vagyok nagy sportrajongó, de azért az ergentin foci odabsz. Meg anno emlékszem, hogy öklözött valami gólt, amit megadtak, de nem kellett volna.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83290) Sipi- válasza zetor2000 (#83288) üzenetére


Sipi-
tag

Donorautó!!!négy!

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#83291) Jahno válasza zetor2000 (#83288) üzenetére


Jahno
őstag

Én szét nem bírom szedni, elvileg kopik is, de mittomén, talán lenne benne ráció. Hátsó takarítását felírták a hibalistára de nem sok ambícióm van nekilátni. Záras havert lehet megkérdezem. Némi pénz megérhet, ha 30ezer/ajtó környéke az előzetes tervezet.

(#83292) FőDudu válasza Sipi- (#83290) üzenetére


FőDudu
addikt

Bereljen masik zarat... :C

FőDudu

(#83293) npera válasza FőDudu (#83281) üzenetére


npera
újonc

Öltönyben és zsakettkabátban.

(#83294) FőDudu válasza npera (#83293) üzenetére


FőDudu
addikt

de csak 6 elott...

FőDudu

(#83295) Jahno válasza zetor2000 (#83289) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, az odabaszott. Maradona is volt valaki, csak így vén korára nagyon elmentek Neki otthonról. Nem sok helyzetbe futottam bele, de eléggé legalja volt és nem csak az öregség tette :-/

(#83296) zetor2000 válasza Jahno (#83295) üzenetére


zetor2000
senior tag

Volt pár jobb éve, mint nekem... :) Nem irigylem, inkább sajnálom. Mindkét kézen Rolex... Néha viccesen szánalmas. Mindemellett amíg a pályán volt, egy tehetség volt, nem véletlen lett "legenda".
Amiután visszavonult, jöttek az igazi bajok, ital, narkó, agyvérzés, akármi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#83297) qnadam válasza FőDudu (#83285) üzenetére


qnadam
veterán

felmerült ez a verzió is, de arra jutottam, hogy a nyílászárók megszüntetése ilyen hidegben mégsem jó irány, ráadásul a hangszórók is az ajtóban vannak, úgyhogy mégis inkább kicseréltettem a kilincset meg a teleszkópokat :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#83298) FőDudu válasza qnadam (#83297) üzenetére


FőDudu
addikt

10 euros tortenetek, valamelyik auton mar en is csinaltam.

FőDudu

(#83299) Bujdy81 válasza Phülöp (#83277) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az a helyzet, hogy ezek pl. üzleti partnerek, vagy egy potenciális partnernél a beszállító konkurencia stb. volt.

Illetve családban egy olyan rokon, akivel azóta már nem nagyon beszélek.

Szóval hasznos, de az elég, hogy ha veled találkoznék, akkor nem hazudnál, én nagyon szeretem az ilyen emberek társaságát. Még akkor is, ha nem csak azt mondja az illető, amit hallani szeretnék! :)

(#83300) Jahno válasza Bujdy81 (#83299) üzenetére


Jahno
őstag

Gyárban úgyis látják mikor már pofákat vágok, mert "nem lesz több költözés" és hasonlók.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.