Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39401) Jahno válasza ncc1701 (#39396) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, legtöbb cucc adott teljesítményre van méretezve, vagy valahol jön ki rendesen a hatásfoka. Kérdés egy átlag Barátok köztnél vagy F1es nyünnyögésnél ez számít-e bármit is. Fólia- kontra lemezkondenzátor sem mindegy és sok más, annak ellenére, hogy pont 60 fokon tartani csak hajtva és aktív hűtéssel lehet.

(#39402) Phülöp válasza -NoVa- (#39400) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha tervezésbe és a szimulációba is beleöltek annyi energiát, mint a gyártásba, akkor akár jó is lehet.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39403) Jahno


Jahno
őstag

Múlt héten láttunk a cégnél egy Ikeás szállítmányt, Tumor már pénteken emlegette, hogy ezzel nekünk dolgunk lesz. Nyert, bár én megmondtam volna az illetőnek, hogy vegyen fel róla ticketet, mer' itt szabályok vannak :-D

(#39404) ncc1701 válasza -NoVa- (#39400) üzenetére


ncc1701
veterán

Ezzel volt munkája a gépnek, nagyon csecse. Persze, h hogyan szól, az más kérdés.

(#39405) BobaHWSW válasza -NoVa- (#39391) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nice!!! :R

Remelem hamarosan csatlakozok es majd kuldok fotot arrol amit en vettem.

(#39406) qnadam


qnadam
veterán

vegyünk bátran használt rönó zoet

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#39407) Samott


Samott
addikt

James May has bought ANOTHER new car

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#39408) Sipi- válasza FőDudu (#39399) üzenetére


Sipi-
tag

Hogyan gondolod? Nem teljesen világos.
A tv szekrény már megvan, 1 méter széles, 1 fa és két üvegajtó, 1 polc benne. Asztalos készítette.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#39409) Phülöp válasza Sipi- (#39408) üzenetére


Phülöp
addikt

Akkor kezdeti elölről:)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39410) Sipi- válasza Phülöp (#39409) üzenetére


Sipi-
tag

Nemnem :)
Alapból is a tetejére terveztem rakni az erősítőt, csak ma jutott eszembe, hogy belefér-e esetleg, amíg nincs a tv felemelve.
Erről mi a vélemény "fotelből"?
YAMAHA R-N602 + KLIPSCH R-620F SZTEREÓ SZETT
Vannak még korlátaim: a hangfal max 25 cm széles lehet, mert annyi hely van két oldalt a tv szekrény és a szekrény között :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#39411) Phülöp válasza Sipi- (#39410) üzenetére


Phülöp
addikt

nekem nem tetszik
előítélet vastagon, de szerintem a klipsch messze van a hifitől

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39412) FőDudu válasza Sipi- (#39408) üzenetére


FőDudu
addikt

Tetejere egy felforditott U alaku polc.
Ilyen, csak forditva, a meglevo szekreny tetejen. Ala megy az erosito, tetejere a TV.


Gyakorlatilag egy plusz fiokhely a szekreny tetejere, fiok nelkul. Elol/hatul nyitott.

Olyan magas, hogy ala ferjen az erosito es a tobbi cucc.
Elol/hatul nyitott, 3 centivel magasabb az erositonel.
Erosito melle pl. modem/switch/belteri/stb tuti befer 1 meterbe.

Tetejere mehet a TV siman a sajat talpan - uj keszulekek igen csekely sulyuak.

Obi tok jol megcsinalja, arban sem lesz veszes.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#39413) Sipi- válasza FőDudu (#39412) üzenetére


Sipi-
tag

Jah, értem. Kvázi egy monitortartó állvány..

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#39414) -NoVa- válasza Phülöp (#39411) üzenetére


-NoVa-
őstag

ELAC FS 247.3 meg messze van a költségvetéstől :D

(#39415) FőDudu válasza Sipi- (#39413) üzenetére


FőDudu
addikt

A butorodnak megfelelo szinben, egyedi meretben.
Szepen eltakarja az osszes szemet kabelt - amit falra rakott TV eseten csatornazhatnal.
Es hagyja hulni az erositot is - amit a zart butor meggatolna.

Nalam meg jol is jon ha emel a TV-n, mert az 50 centis butor amin all az alacsony.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#39416) Sipi- válasza Phülöp (#39411) üzenetére


Sipi-
tag

Javaslat? Sztereó erősítő plusz két hangfal (max. 24,5 cm széles). Usb, bluetooth, spotify képességek kellenek, tv és valamiféle htpc lenne rákötve. Árban inkább kevesebb, mint a fentebb linkelt.
Kb. 35-40 m2-es helyiségben lesz, 2.65-ös belmagassággal.
Elmegyek majd boltba is persze, most még fotelszakértek csak.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#39417) Sipi- válasza FőDudu (#39415) üzenetére


Sipi-
tag

Nem lenne csatornázva felfúrt tv-nél sem, mert a tv mögött lenne fúrva egy lyuk, a tv szekrény mögött is van lyuk már. A hátfal mögött elférnek a kábelek.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#39418) FőDudu válasza Sipi- (#39417) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor azt a verziot csinald ami kiadja a TV optimalis magassagat.

Szerintem kb. a kanape magassaga +1m legyen a TV kozepe. En arra tippelem az atlagos nezo szemmagassagat.

Persze lehet ergonomusok kicsit lefele nezo pozicioba raknak a TV-t, hogy ne mozivaszon jellegu legyen az elmeny ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#39419) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

azt hittem javult a morál, de nem
m7 oda vissza tegnap este, ma reggel (elektromossal nem ment volna)

csomóan a kihalt pályán a középsőben vonatozva, én meg megyek el mellettük dudálva, és nem értik
körbeautózom látványosan, vissza a külsőbe, és meresztgetik a seggüket ugyanott továbbra is
közben mindenhol kiírva hogy jobbra tarts
vagy bírságolni kéne elkezdeni (aztán jönne hz hogy pénzbehajtás), vagy kéne egy ikergéppuska a kocsi elejére

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39420) Gabibácsi válasza Phülöp (#39411) üzenetére


Gabibácsi
tag

attól függ, lehet neki már hifi (meg nekem is)
de értem mit mondasz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39421) FőDudu válasza Gabibácsi (#39419) üzenetére


FőDudu
addikt

Vagy egy kelloen elrettento SUV. Azaz road presence.
Akkor talan takarodnanak eloled ;)

FőDudu

(#39422) Phülöp válasza Sipi- (#39416) üzenetére


Phülöp
addikt

Boba fejhallgatója után én már nem merek ajánlani semmit.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39423) -NoVa- válasza FőDudu (#39421) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem kell hozzá SUV, amikor feldobtam a Volvo tetőcsomagtartóra a 3x4 méteres létrát, máris megvolt a tekintély. Piros is, nagy létrája is van, akkor tűzoltóautó, elengedik.

(#39424) Gabibácsi válasza FőDudu (#39421) üzenetére


Gabibácsi
tag

vagy ahogy Dextrose írta anno, a bmw 3-as compaktja elöl menekültek, ha meglátták a veséket :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39425) Jahno válasza FőDudu (#39412) üzenetére


Jahno
őstag

De ez minek U alakú? És akkor rögtön meg is lehet venni készen a kis méretű polcot, akármilyen színben, ha afal csavarozható.

(#39426) FőDudu válasza -NoVa- (#39423) üzenetére


FőDudu
addikt

X7-en is joval nagyobb a diszracs, mint az elozo verziokon...
Pont van ilyen autonk is a cegnel, ezert tunt fel.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#39427) FőDudu válasza Jahno (#39425) üzenetére


FőDudu
addikt

Mert nem a falra rakja, hanem a szekreny tetejere.

FőDudu

(#39428) Jahno válasza Sipi- (#39410) üzenetére


Jahno
őstag

Mit szeretnél? Én eleve a Klipschet nem értem. Piaci vacak :-D Meg ennyit biztos nem költenék szettre sem, így nehéz aznosulni. Ahogy ez az egész szól, azt 10 ezresért megkapod komplett 5.1 házimoziban.

(#39429) hobizoli válasza Jahno (#39351) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Jahno, en voltam tobb ilyen ertekesitesi kepviselovel nyaron a Balatonnal is, meg Bp-n is -ott csak iden 4x-, amikor promocio megy, es feldiszitjuk a boltot az aktualis reklam anyagokkal, onmaguk azt nem birnak el, mert lejarna a promocio ideje, amire a boltjaik vegere ernenek

maga a rendeles felvetele az 3-5perc alatt megvan, eleve mar Tablet-n megy online igy is 4G halozaton

több drón kell ;P

(#39430) hobizoli válasza FőDudu (#39426) üzenetére


hobizoli
nagyúr

X9 nem lesz ebbol?
mint a Ford F650-SuperDuty

több drón kell ;P

(#39431) FőDudu válasza Jahno (#39428) üzenetére


FőDudu
addikt

Amig gyerek van addig felejtos a hazimozi.
Arra, hogy gyerek uvolttesse a sajat kedvenceit nem kell felmillios cucc.

Vesz neki egy tabletet egy rendes BT fulessel es bodotta'...
Mindenki jobban jar.

Az elkepzeles nem rossz, de amig gyerekei vannak, addig ugysem fog sem zenet hallgatni sem hazimozizni (nyugodtan). Max ha lepasszolja oket valakinek.

Spotify meg hot felesleges ilyesmibe, mert en ugyis mast hallgatok mint amit a gyerek vagy a nejem. Osszekavarni az accountokat vagy epp profilkent valtogatni meg joval egyszerubb egy mobil eszkoztrol streamelve es hello.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#39432) -NoVa- válasza FőDudu (#39431) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én nyugodtan hallgatok zenét a kis planár szutykomon, gerincoszlopmenti kellemes bizsergéssel meg minden, miután mindenkit leraktam aludni. És akkor még most rakták fel légipostára a durvább füleserősítőt. Ivan jó előre elküldte az intelmeit, mire figyeljek NAGYON...

" I worry about your ears! Both my DACs has about 600mW of the output power at 15-16ohm. Typical IEMs impedance also 15-20ohm, and the sensitivity about 105db/1mW(thanks IEMs so close to ears). log(10)(600mW/1mW)*20 = 55.56db, hence, IEM may produces 105db+55.56db = 160db of Sound Pressure Level. It is overkill, dangerously loud - be careful! My Hifiman HE400i has over 120db with my DACs, and it is loud to me, Thieaudio Phantom the same 120db, Audeze LCD4 >130db, just as an example."

:D

Házimozi is van, általában iPadon, de ha nagyobb képernyő kéne, akkor előveszem a Surface Pro 4-et.

(#39433) Jahno válasza FőDudu (#39431) üzenetére


Jahno
őstag

Spotify teljesen jól kezeli a családos dolgokat, gyerek DJzhet az iPadon és össze tudja rakni a saját listáját, mindenkinek minden külön. Az, hogy gyerek mellé hülyedég, hát tudja a fene. Sok ismerősnek van ilyesmi, el van vele, este néz egy filmet, kölköt leszórja aludni aztán hátradől és zenét hallgat, vagy nagyon mozizik. Miért ne tehetné? Napközben meg gyerek tolta a PS-t, mert azért van. Most egyik haladó hülye haver ilyesmin tolja a CODot meg a ki tudja mit, 2 darab 600 wattos méllyel megtámogatva és akkor az jó :C De Spotifyon a gyereknek ott a sajátja a saját kütyüjén, párosítva van a cucchoz, majd nyomkodja ha éppen megengeded, de általában nem szokták. Kifaggattam róla mindenkit, mert naponta meglepődnek azon, hogy miért nincs nálam Spotify, mert ugye nekem minek :-D

(#39434) Phülöp válasza Jahno (#39433) üzenetére


Phülöp
addikt

nálam sincs spotify
deezer meg majd lesz

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39435) Jahno válasza Phülöp (#39434) üzenetére


Jahno
őstag

Deezerre valamiért volt próbaidőszakom, de már azt sem tudom melyik és miért. Talán ott lehetett meghallgatni valami új csodaalbumot, vagy ki tudja.

Létjogosultsága lehet lenne, mert kocsiba mindig akarok pent csinálni háttérzenének, de olyan válogatás nem sok van és sosem készült el, lehet nem is fog.

(#39436) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Spotify family van, teszi a dolgát jól. Közösen használt nappaliba lerakott céleszköz esetén annyi apróság van, hogy adott account ajánlóját kicsit megborítja a család. Nálam egyelőre jól kezeli a gyerekek ízlését, Muse bejön nekik, Alex Harvey is, az meg nem zavar túlzottan, hogy néha random Gryllus dalokat is bedob.

(#39437) Sipi- válasza FőDudu (#39431) üzenetére


Sipi-
tag

Nem házimozi, csak két hangfal van tervezve.
Gyerek mellett is lehet zenét hallgatni, nem kicsik már (9 és 11 évesek), meg egyébként home-office közben bármit is lehet hallgatni :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#39438) -NoVa- válasza Sipi- (#39437) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mekkora szobában lesz ez amúgy? 65nm-es nappaliban, ami még nyitva van további hatalmas tér felé, ott a hasonlóan nagy talpas Elac-ok otthon voltak teljesen, de most 25nm-es szobákba egy pillanatra sem éreztem reálisnak/szükségesnek kicsomagolni a dobozukból, és összerakni.
Részemről ha reális otthoni felhasználásról van szó, akkor 25 centi széles helyre egy pár Dali Spektor 2-őt raknék állványra.

De magamnak még ez is fölösleges most, Spektor 1-esen még esetleg néha elgondolkozom.
Aztán bízd a füledre, menj be az Octogonaudio-ba, vagy bármi másba, és nézd végig, mit preferálsz, még a végén kiderül, hogy egy Polk Audio Signature S10 is bőven többet tud, mint amit elvársz :)

(#39439) Phülöp válasza -NoVa- (#39438) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha Octogon Audio, akkor PSB Imagine XB is szóba jöhet egy NAD D3020 V2 után kötve.
BT van, lehet tolni rá bármiről muzsikát. D osztályű erősítő, nem eszik sokat, nem kell várni a bemelegedésre, kis helyet foglal, nem mellesleg kellemes a hangja, jó páros a PSB-vel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39440) Jahno válasza Sipi- (#39437) üzenetére


Jahno
őstag

Irodában is lehetett bármit, csak elment az egyik csatorna. Megoldásig nem zenélünk, kukatartónak jó.

Tumornak mindegy, ugyanazt bírja, főnök mostanában nem nagyon jár be, júzerek meg piruljanak csak és legközelebb max. már nem mernek olyan lendülettel bejönni. Ma 11-14 óra közt semmi nem történt, utána meg jött a vízesés és a hülyék.

(#39441) Jahno válasza -NoVa- (#39438) üzenetére


Jahno
őstag

Octogon helyett még néha MM is, vagy csak egy picit jobb hely (:-

(#39442) FőDudu válasza Jahno (#39433) üzenetére


FőDudu
addikt

Epp ez az. Minden alkalommal varialod az erolkodon a beleptetett csaladtagot?
Ne vicceljunk mar.

BT streaming oszt jovan...

FőDudu

(#39443) zetor2000 válasza Sipi- (#39416) üzenetére


zetor2000
senior tag

A linkelt végfok ekkora alapterületre overkill... én hasonló méretű nappalival rendelkezem, és egy régi HarmanKardon vacak végzi az erősítést, de nincs kihasználva. A helyedben valami aktív, BT képes akármit vennék 80 táján, a többit meg a HTPC re. Thonet-Vander esetleg, nagyobb Genius ha van sima sztereó, esetleg Logitech/Creative, ami a hangfalat illeti. A megczott 350 bizonyos értelemben sok, a másik oldalon kevés. Esetleg egy jó kínai csöves végfok...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#39444) FőDudu válasza FőDudu (#39442) üzenetére


FőDudu
addikt

Csak hogy ertsetek: nem szeretnek Pamkutyat meg Wellhellot meg Majkat hallgatni azert mert pl. a gyerek azt hallgatta.

Azaz a sajat playlistem vagy a bekem osszerakott dolgok johetnek, de ne keverjuk bele mas izleset a hallgatott zenekbe.

Jobb is ha csak fulessel hallgatom :)

FőDudu

(#39445) npera válasza Sipi- (#39437) üzenetére


npera
újonc

Én most kicsit ördög ügyvédje leszek.

Nálunk van a nappaliban egy sztereó cucc, amin főleg asszony és a gyerekek hallgatnak zenét vagy táncikálnak. Én az esetek 1%-ban használom csak, amikor nincs itthon senki.

A számítógépen lóg egy mini DAC, azon egy mini erősítő és azon egy pár nagyon büdzsé hangszóró. És valami elképesztően jól szól ez is, főleg az árához képest.

Kedvelem a minőségi zenét, kedvelem a minőségi berendezéseket. De arra a pici időre, amíg ténylegesen tudok zenét hallgatni ez is tökéletes.

A helyi Hifi Klubben nevű boltban meghallgattam hasonló méretű cuccokat egy kapcsolható falon, ahol a kiscsaj gombnyomásra váltott ide-oda a hangfalpárak között. Vittem saját zenét, amit ismerek és leteszteltem.

Dali, Bower and Wilkins és Cerwin-Wega cuccokat vetettem össze a bolt saját márkás Argon cuccával. Azon belül van 4"-os és 5"-os hangszórós is. A 4"-os is egész jól adja a közepet és mélyet, az 5" már-már túl soknak tűnt.

A vicc az, hogy kisebb szobába ezek a büdzsé hangszórók is elegek lehetnek, hacsak nincsenek nagyon komoly igényeid. Erősítőből azt érdemes kitalálni, hogy akarsz-e távirányítani vagy elég-e a tekerős hangerő.

Sztereó erősítőből lehet hagyományos deckes cuccokat választani, de ezek a kis SMSL (Shenzen Audio) cuccok is eléggé jól szólnak ám. Kábé akkora, mint egy margarinos doboz és olyat szól, hogy csak nézel.

(#39446) ncc1701 válasza npera (#39445) üzenetére


ncc1701
veterán

Muternál hagyott cucc olyat szólt anno, h kb az volt a fílinged egy komolyabb robbanásnál, mintha leb@sztak volna melléd egy hűtőt. :)

(#39447) Jahno válasza zetor2000 (#39443) üzenetére


Jahno
őstag

Azért Geniusig se menjünk már le.

(#39448) Jahno válasza npera (#39445) üzenetére


Jahno
őstag

Cervint egyszerűen imádtam! Meg Outline, Martin, aztán ízlés miatt jött az EV, és most kicsiben akkor is Trevisem lenne, ahhoz erőlködés sem kell. Ujjam meg bilibe lóg és pont jó ez így. Engem is engedtek egy jobbféle Martint tesztelni,.de azon nem volt mit, mert adta amit kell. Tologathattam felfelé a hangot is, vigyorogva, mint egy óvodás.

(#39449) Phülöp válasza Jahno (#39448) üzenetére


Phülöp
addikt

Én most épp falra szerelhető Martin Logan-t akarok meghallgatni, az kicsit macskabiztosabb megoldás, mint a sima álló hangfalak.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39450) npera válasza Jahno (#39448) üzenetére


npera
újonc

Nagyobb Cerwin egy klubban nyomott olyan hangnyomást egyszer, hogy haza is kellett menjek, mert nem bírtam tovább. Még 2007-ben afterwork volt a Hard Rock Café nevű létesítményben és este 6-tól emelték a hangerőt szépen folytonosan. Kábé 9-re már túllépte a fájdalomküszöböt nekem, de ettől függetlenül impresszív volt a sok Cerwin hangláda.

Az XLS-15 szerintem nálunk a falat is kinyomná a nappaliban.

Amikor még nem volt plexi az erősítő előtt, akkor a fiam még 2-évesen talán odamászott az erősítőhöz és rátekerte a hangerőt kábé 2/3-ra talán. A nappaliban volt a cucc meg a fiam, mi meg a konyhában. Szépen nyugodtan szólt valami zene, amit asszony szeret, aztán hirtelen k*rva hangot lett.

Ez üvöltött.

A fiam teljesen bepánikolt és a hasán fekve vergődött és üvöltött, csak éppen nem hallatszott a zenétől. Gyorsan letekertem a cuccot, utána nem is piszkálta egy ideig. Aztán felraktam rá plexit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.