Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39651) Samott válasza Jahno (#39646) üzenetére


Samott
addikt

Varj, mert a multkor a villanyautos okosak kiszamoltak hogy nem is kell hozza kartyas fizetes. Hasznaljon mindenki appot. Kulonbozot, minden egyes kib.szott toltohoz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#39652) Jahno válasza FőDudu (#39649) üzenetére


Jahno
őstag

"Ha meg megszunteti a torvenyi szabalyozasra hivatkozva, az a Nissan parasztsaga."

Vagy üzleti döntés. Pénz és szopószorzó beszél. Aztán majd kiderül.

(#39653) Jahno válasza FőDudu (#39650) üzenetére


Jahno
őstag

"Meg mobil akarmelyik uzletukben amit munkaidon kivul a kutya nem vesz fel."

Erre is van törvény, ha nem elérhető akkor megsuhintják.

(#39654) Gabibácsi válasza FőDudu (#39650) üzenetére


Gabibácsi
tag

ha meg ez lenne, akkor meg menne a "tipikus magyar hozzáállás" szöveg

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39655) WiZARD


WiZARD
addikt

Amikor biztosra megy a user hogy le ne tekeredjen a kábel töltés közben. :Y

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#39656) Jahno válasza Gabibácsi (#39654) üzenetére


Jahno
őstag

Szlovéniában biztos ilyenekkel operálnak (:- Aztán lehet itt magyarosan magyarozni meg mindenféle, de úgyis mindennek külföldi tulaja és feje van, nem? Meg aztán ha egy ilyen opció nekem nyűg lenne vagy üzletileg szopóbb/drágább egy szinten felül, akkor bármelyikünk sóval szántaná be a töltő helyét. Csak én vagyok olyan jó fej, hogy ingyé adom a webtárhelyeket és még fizetek is érte, mert alig bírom kirugdalni a júzerket meg rendet tenni köztük.

(#39657) FőDudu válasza Gabibácsi (#39654) üzenetére


FőDudu
addikt

Be kell tartani a szabalyokat.
Lehet csak annyit irtak, hogy Type2 csatlakozo. Lehet nem irtak, hogy mukodnie kell. ;)

Szereljenek fel egyet-egyet, ugyse hasznalja majd egyik ugyfeluk sem.
A mobilt meg felveszi a portas, aztan bemondja, hogy koszonjuk hivasat es majd munkanapon valaki arra jar...

Siman mukodhet igy. Koltseg meg eleg minimalis.
Gond akkor van, ha a Type2 csatinak is mukodnie kell - mert akkor minden masik tipus (is) oda fog jarni tolteni. Nem sajnalom, de erre valoszinuleg tenyleg nem keszult az uzememlteto.

Wizard: csatik kozott nem letezik konverter? (ha letezne, akkor logossanak oda egy Type2 - CCS atalakitot egy lancon es hello).
Teljesen mas az elektronika, vagy az ugyanaz es a csati formaja mas?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#39658) Gabibácsi válasza FőDudu (#39657) üzenetére


Gabibácsi
tag

szerintem meg a forgalmazó/gyártó építsen ki infrastruktúrát

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39659) Jahno válasza FőDudu (#39657) üzenetére


Jahno
őstag

Ha tized ennyi hülyeséget kapnál az arcodba ügyfélként, már akkor itt rinyálnál rajta, hogy ezek meg mit képzelnek magukról és különben is.

(#39660) Jahno válasza FőDudu (#39657) üzenetére


Jahno
őstag

"Wizard: csatik kozott nem letezik konverter?"

Van amit lehet, de az sem olcsó és mivel AC/DC töltő különbségek is vannak, nem csak a csatlakozót kell alakítani. Pár 10 kilowattokat AC/DC közt meg inkább nem konvertálna az ember.

(#39661) WiZARD válasza FőDudu (#39657) üzenetére


WiZARD
addikt

Teslának van a saját csatlakozója, és árul Chademo és CCS átalakítót is. Plusz Type2 is belemegy.

CCS-Chademo átalakítót nem láttam eddig.
Egyszer keresgéltem a témában, elvileg megoldható, gyakorlatilag nem egyszerű, ezért:

-Mechanical locking. For DC, you must have positive locking to prevent the connector being unplugged mid-charge. CHAdeMO has this in the plug, CCS has it in the car. Hence Tesla's adapter is easy in this respect - they already have a lock in the car, and the CHAdeMO plug provides a lock on the other side of the adapter, so the adapter doesn't need to do any locking. A CHAdeMO(car) to CCS(charger) adapter would need to provide two mechanical locks interlocked to the control protocol.
-Voltage sequencing. Things need to be organized so that when contactors close to connect the charger to the battery the voltage on both sides is the same to avoid a sudden surge of current (potentially welding the contactor and at least wearing it out) when it closes. CHAdeMO and CCS do this in a different order - IIRC, CHAdeMO makes the battery voltage appear on the connector first and the charger observes that before matching its output; CCS expects the charger to output a matching voltage before closing the vehicle contactor. Tesla's adapter has to provide a circuit to generate 400V within the adapter to get the charger to start up.
-Power for the adapter's internal electronics. CHAdeMO provides 12V power from the charger to the car with a useful amount of current - so an adapter can use that to power its internal electronics (and any solenoid locks etc.). An adapter in the other direction (CCS charger) has almost no power available on the connector until the protocol has advanced to the point that the battery voltage is available. Such an adapter would probably have to have its own internal battery (and then what do you do if it goes flat?).

Type2 meg AC, szóval az egészen más.

Amúgy van hordozható villámtöltő (AC>DC átalakító)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#39662) FőDudu válasza Gabibácsi (#39658) üzenetére


FőDudu
addikt

Kiepitett (a sajat telephelyein), csak kozben a szabalyok megvaltoztak.

FőDudu

(#39663) FőDudu válasza WiZARD (#39661) üzenetére


FőDudu
addikt

Ertem. Szoval nem csak a tolto(fej) alakja mas.
Igy maximum a nem mukodo Type2 csati felrakasa lesz gyors megoldas.

Ha nem tesztelik le, nincs gond ;)

FőDudu

(#39664) Jahno válasza FőDudu (#39663) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, jó mikor számolnál vele, aztán kiderül, hogy sosem volt, mi? Na, ezért kell a bejelentés és az ügyfélszolgálat és rövid idő alat nem kicsit ártana a cég hírének sem, ugye?

(#39665) FőDudu válasza Jahno (#39664) üzenetére


FőDudu
addikt

Nissan mukodik, a tobbi nem az o gondjuk.
Hogy ertrsd: nem publikus toltot uzemeltet boldog/boldogtalannak (piaci alapon), hanem a szalonjanal a sajat ugyfeleinek.

Ebbe aztan tenyleg senki nem kothet bele.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#39666) Jahno válasza FőDudu (#39665) üzenetére


Jahno
őstag

Azé akié a töltő.

(#39667) FőDudu válasza Jahno (#39666) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk se allhat be akarki a garazsba tlteni.
Fizeto vendegeknek fenntartott szolgaltatas.

FőDudu

(#39668) WiZARD válasza FőDudu (#39665) üzenetére


WiZARD
addikt

Ha akarnák nyilván lehetne találni kiskaput/megoldást.
A kérdés, hogy akarják-e. Az eddigi kommunikáció alapján nem úgy tűnik.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#39669) Jahno válasza FőDudu (#39667) üzenetére


Jahno
őstag

Ez megint más. De mintha azt írták volna, hogy csak kérni kell a recepción. Igaz mikor néztem, akkor nem volt túl nagy forgalma.

(#39670) Jahno válasza WiZARD (#39668) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy gépészkednek a háttérben, mert ezt nem két perc sem kitalálni, sem kivitelezni. Mire beérkeznek az árak/időtartamok az sem egyszerű.

(#39671) Jahno válasza FőDudu (#39667) üzenetére


Jahno
őstag

Hátja: "for hotels guest" Akkor azért nincs nagy forgalma. Így "könnyű".

(#39672) FőDudu válasza Jahno (#39671) üzenetére


FőDudu
addikt

Tesla a felszinen van - a tobbi a garazsban.

FőDudu

(#39673) WiZARD válasza Jahno (#39670) üzenetére


WiZARD
addikt

Ha azt írnák ki, hogy átmenetileg nem lehet/dolgoznak a törvényes megoldáson, stb., akkor nyilván inkább erre gondolna a user.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#39674) Jahno válasza FőDudu (#39672) üzenetére


Jahno
őstag

Tesla az saját szolgáltatásos móka, annak elérhetőnek kell lennie, ha már jár az autóhoz, vagy fizetősen elszámoltok egymás közt. Másik meg saját dolog, csináltok vel amit akartok. Eddig azt hittem szólnak a recepciónak és beengedi a parasztot, de nem.

(#39675) Gabibácsi válasza FőDudu (#39662) üzenetére


Gabibácsi
tag

A szabályok változnak, és mindenki tudja hogy az elektromos autózás szabályai is durván fognak változni. Egyre több lesz, meg sok a kamuzöldrendszámos v8 suv is.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39676) FőDudu válasza Jahno (#39674) üzenetére


FőDudu
addikt

Mind sajat, de valami miatt a tuzoltosag nem engedte a tesla toltot a fold ala - a tobbit meg igen. Nem voltam benne a tortenetben. Igy a Teslat tudja hasznalni akarki (ha epp szabad, mert eleg sokszor latok rajta autot logni - a tobbit csak a vendegek.

FőDudu

(#39677) FőDudu válasza Gabibácsi (#39675) üzenetére


FőDudu
addikt

Nyilvan a parkolasi bevetelekrol nem fognak lemondani, ezt kb mindenki tudja.
Meg az uzemanyagban levo terhekrol sem - szoval elobb/utobb szopas lesz.
Nyilvan lesz egy pici kulonbseg - en 30% korulire tippelek - de nem lesz fenekig tejfel az elektromos autozas sem.

Bar itt eleg jol megoldjak - hiszen Oktobertol Aprilis vegeig nem kell fizetni.
Mondjuk itt nincs is annyi auto amennyi arra...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#39678) Jahno válasza Gabibácsi (#39675) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, vállalkozósban szoktam mondani, hogy lassan már kár igazodni vagy tervezni bármit is, de azért ebben a formában elég érdekes, főleg a visszamenőlegs hatály. Itt szokás szerint nem volt átgondolva, valami olyan lehet mögötte, hogy ha már nyilvános akkor az összes szabványnak feleljen meg, lógjon rajt minden fej és legyen boldog a pilóta. Aztán persze annyira nem mentek bele a részletekbe és ilyen szopás lett belőle.

(#39679) Phülöp


Phülöp
addikt

#sarki köpködő

A Kormányzati Tájékoztatási Központ közleménye

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39680) FőDudu válasza Phülöp (#39679) üzenetére


FőDudu
addikt

Meg akar igaz is lehet minden szava.

Lehet, hogy Soros tamogat(ja/ta) oket.
Lehet, hogy segitik a migransokat - hiszen van par ugyuk akar Strassbourgban is a migransokkal a foszerepben.

Ettol meg arcpiritoan meresz, meddig el mernek menni.

Kb. az ovodas 'bibibi' szinvonal.

FőDudu

(#39681) Samott válasza FőDudu (#39680) üzenetére


Samott
addikt

Plane hogy elbuktak egy pert es most eppen bocsanatot kellene kerniuk a hazugsagaik miatt.

Mondjuk a lakajmediaban most eppen az a legnagyobb hir, hogy egy indexes ujsagiro nem allt fel egy giccses popdal alatt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#39682) Jahno válasza FőDudu (#39680) üzenetére


Jahno
őstag

Aztán mikor egyszerű embernek írom, hogy kb. Soros hozta el a netet és az emailt ide vadkeletre, akkor nem is akarja érteni. Az is fura ha a kormányunkon kívül mindenkit lefizetett és minden is a kezében van. Félelmetes az egész.

(#39683) #09908736 válasza Phülöp (#39679) üzenetére


#09908736
törölt tag

Aztakettőbebaszottkurvaegét. Kormany.hu...

(#39684) Jahno válasza #09908736 (#39683) üzenetére


Jahno
őstag

Már semmi közöm hozzá :C

84.206.0.0/16 szerintem fejből is megy, ma is meglepődtek rajt a gyárban.

(#39685) FőDudu válasza Jahno (#39682) üzenetére


FőDudu
addikt

Jah. Jo oreg c3.
Es nem a Starwarsos....po.

FőDudu

(#39686) FőDudu válasza #09908736 (#39683) üzenetére


FőDudu
addikt

Vegye tudomasul mindenki, az egesz kibaszott orszag az O jatszoteruk.

FőDudu

(#39687) Samott válasza Jahno (#39682) üzenetére


Samott
addikt

Hat az az igazsag, hogy az elso domainemet en is a c3-nal regisztraltam... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#39688) FőDudu válasza Samott (#39687) üzenetére


FőDudu
addikt

Valoszinuleg nagy spekulans a, oreg Soros, de sokat aldozott az orszag fejlodesere.

Mondjuk a hatalmon levo sok szemetlada kitanittatasa pont negativum..... ;)

Szerencsere nem tudjak magukrol lemosni, kinek a penzen tanultak.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#39689) Jahno válasza FőDudu (#39685) üzenetére


Jahno
őstag

Bár akkor kiccsávó koromban még nekem volt egy olyan mondatom az öreg Stadlerre mikor fogalmam sem volt a világról, hogy de legalább valami értelmeset épített belőle. Azóta már kicsit túltolták és lehet ott is más volt a matek.

(#39690) Sipi-


Sipi-
tag

Bécsi önvezető busz

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#39691) Jahno válasza Sipi- (#39690) üzenetére


Jahno
őstag

+Xbox kontroller, azigen.

(#39692) WiZARD


WiZARD
addikt

Bemutatták a Tesla Cybertruck-ot. 40k usd-től indul.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#39693) Samott válasza WiZARD (#39692) üzenetére


Samott
addikt

Ez valami vicc?

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#39694) ncc1701 válasza WiZARD (#39692) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem kell, kösz.

(#39695) FőDudu válasza WiZARD (#39692) üzenetére


FőDudu
addikt

Valamivel rivaldafenyben kell lenni. Mindig.

FőDudu

(#39696) WiZARD válasza WiZARD (#39692) üzenetére


WiZARD
addikt

Elsőre gáz.
Aztán jobban megnézve inkább csak furcsa, meghökkentő, jövő autó. Szerintem annyira nem rossz. Végre valami ami nem egy unalmas tucatautó.
Countach pickup verzióban.

Én bevállalnám.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#39697) Samott válasza WiZARD (#39696) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem meg azt mutatja hogy Musknak most mar vegleg elment az esze.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#39698) WiZARD válasza Samott (#39697) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerintem akkor is ilyet mondhattak rá, amikor elektromos autót akart és űrhajót :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#39699) Samott válasza WiZARD (#39698) üzenetére


Samott
addikt

En eddig nem mondtam ilyet. Szoval romlik a helyzet.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#39700) -NoVa- válasza Samott (#39697) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én azért lelkesedhetek? Full kretén retrofuture 80-as évek scifidesign, pont akkor, amikor minden más cég csak a hipermodern ledcsíkokkal mer designt újítani. Szóval színfolt, kell a világba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.