Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39201) Sipi- válasza Gabibácsi (#39200) üzenetére


Sipi-
tag

Én is utálom a papírokat, mert utána soha sem találok meg semmit sem :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#39202) Jahno válasza -NoVa- (#39198) üzenetére


Jahno
őstag

Ma cikkcakkozom, olyan korán indultam el, hogy semmi nem volt nyitva és mégsem értem be a gyárba. Most magamnak termelek, GDP megvár. Kaptam jó kávét...

(#39203) Jahno válasza Sipi- (#39201) üzenetére


Jahno
őstag

Én sem, de van a laptopon doksik könyvtár :-)

(#39204) qnadam válasza Gabibácsi (#39200) üzenetére


qnadam
veterán

+1, határidő közelében nekem is volt így.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#39205) Jahno válasza Gabibácsi (#39200) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem is vissza kellett küldeni, aztán nem tudom. Főnök intézi :-D Régebben külön kellett kérni a zöld kártyát, aztán utána maguktól postázták.

(#39206) Sipi- válasza Jahno (#39203) üzenetére


Sipi-
tag

Igen, karácsonyra meg is lepjük magunkat valami nyomtató-szkenner izével, hogy ami papír bejön az ajtón az egyből be is legyen szkennelve. Akkor van esély megtalálni később.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#39207) Phülöp válasza Sipi- (#39206) üzenetére


Phülöp
addikt

Én mobillal scan-elek, megy a pdf a felhőbe, plusz marad egy példány lokálisan, dossziéba meg az eredeti papír verzió.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39208) ncc1701 válasza Sipi- (#39206) üzenetére


ncc1701
veterán

Telefon?

(#39209) blueboi69 válasza -NoVa- (#39178) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Háhá ez kreativ.

Boba, olvastam, hogy mik derültek ki, megdöbbentő. Még asszonynak is elmeséltem, annyira felbasztam magam rajta. Kitartás, fel a fejjel. A költségek szerencsédre nem olyan megrázóak neked, inkább az egész értetlenség.

(#39210) Jahno


Jahno
őstag

Vásároljatok pockot. Cégnél meg úgy látszik egyetemes péntek van, ma már nem lesz semmi.

https://444.hu/2019/03/29/majd-megvesztem-az-oromtol-amikor-meglattam-hogy-pocokhust-arulnak-budapest-kozepen

(#39211) -NoVa- válasza Jahno (#39210) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#39212) Jahno


Jahno
őstag

Alza meg mindig a legkomolyabb. És nem csak azért, mert nyitva van és közel :-)

(#39213) npera


npera
újonc

Na, a lányomat is megfertőzte valamelyik hajtetves csoporttársa. Megyek haza, utána összes ágynemű kimosása, két gyerek hajtetűs samponnal megmosása és utána fésülés és esetleges további fejmosás.

De kellett ez most....

(#39214) Jahno válasza npera (#39213) üzenetére


Jahno
őstag

Ma leültem egy KVra. Mellettem lévő csajok napi tervei így alakultak kb. Dél felé:

"ezt a napot már dobni kellene"
"nincs itt semmi, ma már szerintem csak lézengés lesz"
"én ebben a percben veszem ki a szavaim"

Kicsit többet is voltam bent, mint terveztem, viszont akadt holnapra is némi távmunka. Mer asap és sürgős.

Várom a jövő hetet is, mert keddre van kiírva annak a projektnek az első megbeszélése, amivel hetek óta dolgozunk és már készen kellene lenni. Meg nem tudom mennyire hülyéskedjem el, de rájuk férne.

Tumor is kicsit lázad vagy kreténkedik, de állítása szerint eddig még mindig ez a legjobb munkahely ahol melózott.

(#39215) npera válasza Jahno (#39214) üzenetére


npera
újonc

Nem teljesen egyenletes a terhelés eloszlása nálatok sem, ahogy nézem.

(#39216) FőDudu válasza npera (#39215) üzenetére


FőDudu
addikt

teliholdtol sokan nem aludtak jol.
Mondjuk itt most 18 fokos meleg szel fuj, na ez se szokas november kozepen....

FőDudu

(#39217) FőDudu válasza Gabibácsi (#39192) üzenetére


FőDudu
addikt

Felcsaptal porszivougynoknek? :)

FőDudu

(#39218) npera


npera
újonc

Nézzetek Micsubúcsi hidroplánt felszállni. A nagygázt 9:37 körül szúrják rá, addig mérsékelten izgalmas.

(#39219) Jahno válasza npera (#39218) üzenetére


Jahno
őstag

Aztadejócucc! Következő videója is jó.

(#39220) Gabibácsi válasza Jahno (#39212) üzenetére


Gabibácsi
tag

Legot is onnan rendelek gyereknek, meg kb mindent

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39221) Gabibácsi válasza FőDudu (#39217) üzenetére


Gabibácsi
tag

Úgy értettem, én pl 25%-ot kaptam azért, mert nem papírral mászkálok, hanem minden elektronikusan megy.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39222) npera


npera
újonc

Még mindig mosok és szárítok, de a gyerekek le lettek kezelve. A tetűfésű szerint sem asszony, sem én nem kaptam el. Viszont most rohadt sok párnát és ágyneműt kell kimosni.

(#39223) FőDudu válasza npera (#39222) üzenetére


FőDudu
addikt

Es meg a gyerekulesek huzatait is....

FőDudu

(#39224) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Ford vs Ferrari megnezve.

Igen frankon osszehoztak jo szineszi jatekkal egy hosszu reklamot amiert meg fizetni is hajlando voltam. :C

Tenyleg jo amugy. Matt Damontol es Christian Baletol nem is varok mast.

(#39225) ncc1701 válasza npera (#39222) üzenetére


ncc1701
veterán

Ott tolnám le kopaszra az összeset, ahol vannak. :)

(#39226) npera válasza ncc1701 (#39225) üzenetére


npera
újonc

Van a csoportban 2 gyerek, akik "hiperaktívak" (magyarul neveletlen tahógyerek a kifejezés, azt hiszem), velük különösen sok probléma volt, amíg nem jött egy svéd mércével keménykezű idős óvónő és egy speciális pedagógus.

Sajnos van 2-3 család, ahol a gyerekek alapvető higiéniája sem szempont és akkor is viszik őket oviba, ha a gyerekből ömlik a takony vagy elkapta a hányós-fosós vírust és erősen fertőző (a szabály szerint az utolsó hányás után még 48 óra karantén van). Ezek a kölykök voltak tetvesek, de ezt sem vették figyelembe, így kábé hónapok óta megy körbe a tetű. Mi mossuk a gyerekeket, kapnak friss ruhát és fésültem is a hajukat tetűfésűvel rendszeresen. A tetvet két ilyen fésülési ellenőrzés között kapták el, nem volt sok szerencsére.

Érteni vélem, amit írsz ;)

(#39227) eattila válasza npera (#39226) üzenetére


eattila
csendes tag

Ilyen mindenhol van. nálunk is van, akit hoznak akkor is, ha fluoreszkáló takony folyikm ég a füléből is. Vagy múltkor antibiotikum kúra közben engedte a doki oviba a gyereket. no comment.

Tetű veszély is szokott lenni. De a fosós hányós minden év végén, és mostmár év közben is beüt néha :S

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#39228) npera


npera
újonc

Használt állapotú iPhone X valakinek? A kedves fiatalember olcsón felszámítja....

Az állítása szerint bár hibás, de nincs szolgáltatóhoz kötve. Csak 1000 SEK. Valaki?

Az eladó vonzódik a motoros meghajtású járművekhez, amint a profilképe is bizonyítja.

(#39229) FőDudu válasza npera (#39228) üzenetére


FőDudu
addikt

Felrakjam a felbehajtottat?
Az is fuggetlen. Barmitol fuggetlenul nem mukodik. :C

FőDudu

(#39230) FőDudu válasza FőDudu (#39229) üzenetére


FőDudu
addikt

Tiz eve jarunk Koperbe vasarolni, most derult ki, hogy a Spar melletti epulet borton.

Semmi nem latszik, csak kicsit sok a kamera.

Zapor Koper cimszoval lathato, mennyire nem tunik annak. Mindig ott megyunk el, sokszor setaltunk is mellette.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#39231) Jahno válasza FőDudu (#39230) üzenetére


Jahno
őstag

Ebből is látszik mennyire nem nézel ki a fejedből.

(#39232) npera válasza FőDudu (#39230) üzenetére


npera
újonc

Nem ismerem a koperi börit, de amikor én a Borås RISE kutatási és fejlesztési központhoz navigáltam Google segítségével, akkor az egy kerékpáros- és gyalogösvényt autó által járható útnak vélt és odanavigált a böri bejáratához, majd bedobta a törölközőt.

A "kaput" (elég durva erődítményről van szó, a kapu kifejezés kicsit gyenge ebben az esetben), a kerítés magasságát, a rajta levő szögesdrót mennyiségét, a látható és nem látható spektrumban működő fényszórók mennyiségét és a kamerák özönét megtekintve egyből levágtam, hogy nem a jó kapun próbálok behajtani.

Lehet ez valami kis könnyebb fokozatú intézmény, mert egy rendes börit azért még egy magamfajta amatőr is felismer elég jól.

Itt egy street view link, elvileg oda tudod fordítani a kamerát a kapura.

Ez a koperi böri?

(#39233) npera


npera
újonc

(#39234) FőDudu válasza npera (#39232) üzenetére


FőDudu
addikt

Inkabb ez.

Ez az epulet bejarata. Inkabb nez ki sima kozintezmenynek mint borinek.

Tiz eve jarunk el mellette nem igazan lathatok a racsok - pedig ott vannak, csak az ablakokon belul.

Felulrol meg igy nez ki:

Az egy helikopter leszallo lenne a foepulet tetejen?

Ma peldaul ott a Supernova felirat feletti teraszon ebedeltunk - megint 17 fok volt es napsutes.

Elhaladva az epulet mellett nem tunt fel a fokozott biztonsag, sot a Sparban sem talalkoztunk soha egyenruhassal aki mondjuk onnan ugrana ki egy szendvicsert:

Az is fura, hogy bar kb a nap minden idoszakaban voltunk ott, soha nem lattunk rabszallitot.
Pedig ott a kapu, azon kell ki/behajtaniuk. A kepen jol latszik a dupla zsilipeles (2 kapu egymas utan....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#39235) FőDudu válasza FőDudu (#39234) üzenetére


FőDudu
addikt

Talatam egy Raspberry PI 3B+-t. Toltovel. 32 gugas SDHC class 10 kartya meg van itthon.
Lehet neki kene kezdenem valaminek.

Pl. lecserelni a meglevo Mag255 IPTV lejatszot - az egyetlen kerdeses pont a taviranyitas.
Letezik olyan disztrib ami mondjuk media player, de eger vagy billentyuzet (netan mobilos app) a taviranyitoja? Vagy esetleg tudja ertelmezni a TV taviranyito jeleit a HDMI kabelen keresztul....

Plex/Kodi/Iptv jol jonne....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#39236) -NoVa- válasza FőDudu (#39235) üzenetére


-NoVa-
őstag

OSMC-t tegyél rá, Kodi-ba bootol, TV távval megy.

(#39237) Jahno válasza FőDudu (#39235) üzenetére


Jahno
őstag

Adjak Sd kártya imagét retro cuccokhoz?

(#39238) Jahno válasza FőDudu (#39234) üzenetére


Jahno
őstag

Első képen a bejárat nem akkora dráma, de amúgy szép nagy beton bunkernek néz ki.

(#39239) FőDudu válasza Jahno (#39237) üzenetére


FőDudu
addikt

Es mivel iranyitom? Gyerek Logitech kontrollerevel (USB-s vevoje van)?

Most egy Lenovo vezetek nelkuli billentyuzet/eger vvojet dugom ra probabol, meg kuldom ra az OSMC-t a kartyara. Aztan meglatjuk.

FőDudu

(#39240) Jahno válasza FőDudu (#39239) üzenetére


Jahno
őstag

Kb. bármilyen kontrollert fel lehet rá konfigni. Én ezer éve ezzel szoptam be, sehol nem volt leírva, főmenüben felismerte a Logitech/Xbox360ast, végignyomkodtam aztán sehol nem volt beírva az, hogy játékon belül még külön meg kell adni és Atarira felkonfigtam 18 gombot, de az egy darab tűzgomb sem működött :-D Bár lassan túl sok mentésem lesz az alapok szétesnek a B+on, mert az olyan Linuxos ami sosem romlik el, csak ha másik Píben indítod akkor a komplett rendszert szétbarmolja (:-

(#39241) FőDudu válasza -NoVa- (#39236) üzenetére


FőDudu
addikt

OSMC elindult, kivancsi leszek mit szol a VLAN-os halozathoz.
IPTV az 3999 a net meg 1.

Vagy IPTV jon kabelen a net meg wifin - de valoszinuleg igy kell majd nemi route-os varazslas...

Hiaba: IPTV szolgaltato nem hulye, hogy IPTV VLAN-ban netet adjon....

Erdekes modon meg nem talalta meg a PLEX szervert....

FőDudu

(#39242) FőDudu válasza FőDudu (#39241) üzenetére


FőDudu
addikt

Na ahogy megjosoltam, IPTV megy ha route add '232.0.0.0/8 dev eth0' paranccsal atiranyitom a forgalmat az IPTV VLAN-ba dugott halokartyara. Erdekes modon azon semmifele IP beallitas nincs (se DHCP se manualis), de IGMP multicasthoz elvileg nem is kell.

Internet forgalom meg megy wifin.
SSH bekonfiguralva, mc felinstalalva.

A tobbi majd kesobb.
Az lenne a fasza, ha a TV-bol kapna mondjuk tapot is -

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#39243) -NoVa- válasza FőDudu (#39242) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az már elúszott, amikor a PI áramigénye elszállt. Az USB specifikáció meg maradt a régi.

(#39244) Jahno válasza FőDudu (#39242) üzenetére


Jahno
őstag

"Az lenne a fasza, ha a TV-bol kapna mondjuk tapot is - " Málna még az alap USB mazzagra is rinyál, hogy kevés. Sok TV lead annyi cuccot, amire szükség van, össze kell legózni. Nálam vannak ilyesmik, csak tesztelni kell. Ezt múltkor már írtam a málnánál, hogy időnként a saját előírásaikat verik seggbe, de mondjuk miért nem lehetett rajta egy nyüves sorkapocs a tápnak, ha már ennyire beépíthetős mindenfélére is tervezik? MicroUSB csomó cuccban bizonytalan is és feszben gyenge. Mindig pár százalék hiányzik ahhoz, hogy tényleg jó cucc legyen, aztán csak megy a gányolás. Beépített wifin milyen jó lenne egy kis antenna csatlakozó? Fillérbe kerül és akkor nem csak vezérlésre lenne jó, hanem értelmesebb átvitelre is. Beépített BT meg jól jöhetne, nem foglal aljzatot, nem kell külön szívni vele, egységes lenne. Következő verzióknál lassan külön USB kimenő tápkör sem ártana.

(#39245) Jahno


Jahno
őstag

Pffff, sógorné karácsonyi cuccokat rak össze és olyan zene szól, sógor füvet nyírt és inkább ittunk. Vagy már mondtam? Sarki közértben meg nincs értelmes kis rakéta, hogy meglepjem. Céges cuccokat kellene kitöltenem és videójátékot tesztelni az egyesületnek, mert tavaszra akartunk egy Borkuckós kereteken kívüli 200-400 fős rendezvényt, de áprilisra már tervezett a konkurencia, így nem aggódunk, megy tovább a kisüzemi napközis bohóckodás és majd valami lesz.

(#39246) -NoVa- válasza BobaHWSW (#39224) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ford vs Ferrari +1, nagyon kellemes motorhangok.

Nem mellesleg mindenféle Marvel/DC és a legtöbb akciófilmet megszégyenítő csodálatos verekedés volt a közepe felé:)

(#39247) BobaHWSW válasza -NoVa- (#39246) üzenetére


BobaHWSW
újonc

A kertiszeket szetcsapo felesegnek maxi respect. Latszik nem elsore csinalta.

Es igen, hangok zsenialisak voltak. Jo film mindenestul

[ Szerkesztve ]

(#39248) Jahno


Jahno
őstag

Értem én, hogy a mesterséges intelligencia és a csetbot igen jó, meg is jelennek sorban minden alatt, ahol bármit el lehet adni, de attól még egy hülye kérdéssel bebuknak a málnásba.

Most jelentettem pár profilt, gondolom majd a Face visszaír, hogy ezek nem is kamuk, ááááááádehogy. Bármilyen napszakban ráírunk, 3 másodpercen belül válaszol és bármit eladna:

Csak ki kellett próbálnom milyenek ezek, hogy alkalomadtán lehessen vele érvelni.

Fényképeket konvertálok, ráértem megnézni és írni három sort. Ez ismerősnek is jelölt és bombázott a jóféle ajánlataival, de üzemeltető szerint ezzel sincs semmi baj:

18as karika ruley, továbbra is el van baszva minden, majd hiszek a robotoknak amikor akarok. Csak ki vagyunk szolgáltatva és egyre nagyobb a pofájuk.

(#39249) Jahno


Jahno
őstag

Megy ez, már vissza is írt a másik robot, hogy ezzel sincs semmi baj, nem kamu, nem sért szabályt. Bedobtam másiknak is a kérdést, mert sejtettem, hoigy mit szeretne. Rá is bukott. Reális, jahh. Természetesen ez sem kamu arc. Akkor már csak arra lennék kíváncsi, hogy ami sok milliárdot törölt, azok mik voltak és mennyi valós profil ment megint a levesbe, ezek meg nem:

Azért még megnyomtam a felülvizsgálatot. Hátha az indián elgondolkozik és mondja, hogy áááámégsem.

(#39250) Gabibácsi válasza Jahno (#39248) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ami kattintást vagyis pénzt hoz, az cukimukinak nem baj. Ez sosem a userekről szólt, az csak a demoverzió volt :N

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.