Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39251) blueboi69 válasza Jahno (#39214) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Tumor is kicsit lázad vagy kreténkedik, de állítása szerint eddig még mindig ez a legjobb munkahely ahol melózott."

Szegény pára. Jobbat érdemelne.

(#39252) npera válasza Jahno (#39249) üzenetére


npera
újonc

Nekem múltkor feljött valami svéd munkáspárti reklám. Azonnal bejelentettem, hogy fake news és, hogy sértő tartalom :C

Itt a helyi adok-veszek fórumok vannak tele ilyen spambot izékkel. Valami kép vagy videó és alatta scammer link, amire lehet bátran kattintani.

Egy ideig szexhírdetésre vivő link jelent meg olyan animált kép alatt, ami durván sértett minden szokásos határt, de a nagyon lassú folyású animáció miatt az automata filtereken simán átcsúszott. Azóta gondolom megtanulta az algoritmus azt is, de addig ment simán.

(#39253) npera


npera
újonc

(#39254) Grillo


Grillo
senior tag

És szét sem esik, mint a Himalayan a promó videón?

(#39255) qnadam


qnadam
veterán

ebből a reklámból vettem a padlót a nappailba meg a hálóba :)
nem is tudtam, hogy az angoloknál ez ilyen nemzeti intézmény és ünnepi szezon kezdete egyben.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#39256) Jahno válasza Gabibácsi (#39250) üzenetére


Jahno
őstag

Az okés, csak mikor párhuzamos világban meg a fizetős vállalati oldalak reklámkampányok mennek a levesbe, akkor az is csúnyán pénzt hoz, stabilan és kattintanak is, mégis törlik.

(#39257) eattila


eattila
csendes tag

135mm-en voltam ma. Gyereket lőttem főleg, de az még majd naptárba megy.

Monó:

Alig monó:

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#39258) npera válasza Grillo (#39254) üzenetére


npera
újonc

Igen, értem a referenciát :C

Ebben a rivjúban elmesélik, hogy mit műveltek a márkával. Mondjuk úgy, hogy volt fejlődés rendesen. 2:12-től mesél a fejlesztésekről.

- Egy fiatal srác lesz a CEO 2014-ben.
- Harris Performance céget felvásárolták 2015-ben. Ők tudnak vázat csinálni.
- Átvettek a Suzukitól befecskendezéshez értő mérnököket.
- 2017-ben építettek egy R&D központot Leiceshire megyében, közel a Triumph főhadiszállásához, aztán átcsábítottak mérnököket és tesztpilótákat.

Az első modell, amin a fentiek elkezdtek látszódni a Continental GT és a testvérmodellje az Interceptor.

(#39259) npera


npera
újonc

Bloodhound 550 mph-ra tolta a tesztelés közben. Remélem lesz ebből még Mach 1 feletti sebesség is.

(#39260) Bujdy81 válasza zetor2000 (#38677) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nekünk 3x25A van bekötve. Ugyanennyi a geo és a vezérelt is. Tehát ha feltennék egy relét a geo és a vezérelt kábelére, hogy amelyiken van áram, azt használja, akkor kb. napi 18 órát lenne áramom. 17 kW-tal. Azzal azért tele lehet nyomni egy szaladgálós kocsi akksiját egy fél éjszaka alatt is...

(#39261) zetor2000 válasza Bujdy81 (#39260) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jam. Ez eddig rendben. De amivel nekem ilyen téren a bajom (már írtam, de akkor még egyszer):
A világ rászoktatta az embereket, hogy a járműveikkel nem nagyon vannak többet a tankoló állomáson (ben-zin-kúúút), mint 10-20 perc. Ennyi idő alatt megtankolsz (üres-tele tank ~5-6 perc méretes tanknál), fizetsz, talán belefér egy KV és/vagy egy klotyólátogatás (ha szükséges). És egy rendes ICE autóba tudsz nyomni annyi naftát, hogy ezzel elmegy ~600-1000 kilométert. Ez teljesen kényelmes, mert havi 1-2 (teli) tankolás, és kész a hónap. Ez a kényelem nincs meg a villanyos autóknál - még. Nekem ennyi a "bajom" ezen a téren. Lehet szépíteni, hogy éjjel rádugom, meg akármi, az nem havi 1-2 alkalom, azaz ~30 naponta fél-háromnegyed óra. Nem erőfeszítés este kinyitni a töltőnyílást, és csatlakoztatni a kábelt, de nincs benne a napi rutinban, és nincs mindenütt 3*25A - 60A kapacitás...

További érdekesség, hogy nekem úgy jár a pofám, hogy se jogsim, se verdám, de egy villanyos részegen hazahozóra nagyon gyúrok... Munka végett járok benzinkutakon is, mert kolegák néha hoznak-visznek, ha kell.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#39262) npera


npera
újonc

Nova, good news!

Bekapcsoltam a rádiót és 7,4V-on van a feszültség az IKEA Ladda barna cellákban még mindig. Ez tényleg nem sül ki magától olyan gyorsan. Most már van 2 db TJUGO töltőm is, így egy menetben fel tudom tölteni a 6 akksit igény esetén.

(#39263) Samott válasza zetor2000 (#39261) üzenetére


Samott
addikt

Igen, forditva ulsz a lovon. Linkeltem mar a tesla tesztet ahol kiter erre: nincs tobbet tankolas, beer a munkahelyre radugja es mindig fel van toltve a kocsija. Nem foglalkozik mennyi van a tankban. Mert mindig tele van. Hazaersz, bedugod. Reggel tele lesz.

Par honapja lattam a Jakupcseket egy musorban, az elektromos autokrol beszeltek, o ertetlenkedett ugy ahogy te: mi lesz a tankolassal? Neki az egyszerubb ha hetente elmegy a benzinkutra. Mikozben a telefonjat kepes naponta tolteni, belefer a rutinjaba. Az autojat meg hurcibalna egy dedikalt helyre hogy feltoltse. Csak tudod o egy 50+ os no. Annak elnezik az ilyesmit.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#39264) WiZARD


WiZARD
addikt

Itt Osloban egész sok töltőt látni, garazsnal meg ilyet :D

Szállodában tok fasza, hogy van tvre csatlakoztatva chromecast, amit a user tud használni.
Tegnap működött is jól, ma nem akart csatlakozni. Nyomtam rá egy hardresetet, de ez eltüntette róla a szálloda alkalmazását (bazeport) :DDD így meg már annyira se megy, mert a bejelentkezési oldalas wifire nem tud csatlakozni... :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#39265) Bujdy81 válasza BobaHWSW (#38973) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem vagyok egy idegeskedős típus, de ebben az esetben ha ez jogilag tényleg bevándorlási csalás, akkor én feljelenteném a gerinctelen picsát! Toloncolják ki ahova akarják, de ne az én hátamon legyen valaki aranyásó! :(

(#39266) Bujdy81 válasza BobaHWSW (#39008) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Meg attol, hogy ha osszebalhezunk akkor kidobathatom az orszagbol es a cegbe bejutasat is nehezithetem. "

Akkor itt az idő ezt meglépni! Amennyire átvert, ez a legkevesebb, amit megérdemel… :(

(#39267) hobizoli válasza WiZARD (#39264) üzenetére


hobizoli
nagyúr





vhol kicsit nagyobban csinaljak :DDD

több drón kell ;P

(#39268) WiZARD válasza hobizoli (#39267) üzenetére


WiZARD
addikt

ott csak 40 db supercharger van, Norvégiában van 42es is :DDD

megnézném milyen betáp van ezekhez a telepekhez, amin ~5 MW kakaó jön ;)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#39269) zetor2000 válasza Bujdy81 (#39266) üzenetére


zetor2000
senior tag

És ettől mi változik? Vissza nem jön, de nem is jöhetne. Szerintem kár energiát fektetni a múlt rugdosásába... Ha esetleg úgy van, hogy mégiscsak, akkor esetleg, de inkább előre kéne nézni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#39270) ncc1701 válasza zetor2000 (#39261) üzenetére


ncc1701
veterán

Egy füstös autónál nincs meg az a kényelem, h hazamégy, ráakasztod a töltőre, és nem kell 10 perceket elb@szni a kúton.

(#39271) npera


npera
újonc

Nagyon szépen szétfúrt felni XC60-ra. Vegyétek bátran :C


Egy helyi makákó árulja. Bámulatos.

(#39272) zetor2000 válasza Samott (#39263) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, ezt már láttam.
Manapság nekem szokatlan, de a telefonom a saját használati szokásaimmal elmegy 3-4 napot, bekapcsolt wifivel, bluetoothal, mobilnettel. Ilyen szempontokat veszek figyelembe. :)
Ne kelljen új szokásokat felvenni, van biztos sok furcsa a régiek közt is :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#39273) zetor2000 válasza ncc1701 (#39270) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ott az a kényelmetlenség van, hogy 1-2 (4-5) naponta dugdosni kell az autót, vagy nem megy...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#39274) npera válasza ncc1701 (#39270) üzenetére


npera
újonc

Technikailag megoldható, hogy egy kis teljesítményű szivattyű rohadt lassan csepegteti bele a benzint éjszaka. Reggelre készen lesz.

Este rádugod, aztán reggelre belemegy maximum 20 liter mondjuk. Sosem kell benzinkútra gondolnod többet, mindig teli tankkal indulsz otthonról.

Ha nagyon akarod, akkor megoldható, hogy 80%-os tanknál megálljon a szivattyú....

:C

(#39275) zetor2000 válasza WiZARD (#39268) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezeknél valami olyasmit olvastam, hogy a töltőállomás teteje napelemes, és képes ellátni a töltés jelentős részét. Ez persze kérdéses, de marketingnek nem utolsó. Persze lehet, hogy fel van állítva egy "powerbank" akkukból, a hátsó kertben.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#39276) Jahno válasza Samott (#39263) üzenetére


Jahno
őstag

"Hazaersz, bedugod. Reggel tele lesz." Odahaza azért ehhez elég nagy karc kell. Vagy melyik Tesla, de jahh. Az munkahely sem mindenhol gyakori.

(#39277) ncc1701 válasza zetor2000 (#39273) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem értem, mi abban a kényelmetlen, h fogod a töltőt, és bedugod a kocsiba. De őszintén kívánom neked, h ez legyen a legnagyobb kényelmetlenség az életedben. :)

(#39278) ncc1701 válasza Jahno (#39276) üzenetére


ncc1701
veterán

Kezdjük akkor nulláról? Otthoni töltés arra kell, h a napi ingázást beletöltsd. Az meg átlag embernél 30-40km (az átlag az emberek 90-95%-ra illik).

(#39279) Jahno válasza hobizoli (#39267) üzenetére


Jahno
őstag

Sok pénzért mindent is lehet :-D Valahol meg kicsit megcsúszol és zárás után érsz oda a Lidl töltőhöz.

(#39280) Grillo válasza ncc1701 (#39277) üzenetére


Grillo
senior tag

Kéne vezeték nélküli töltés a garázsba. Csak fölé állsz, és nem kell dugdosni.
Max, ha valamit főzni akarsz, akkor a két felület közé berakod, aztán megvan a friss, meleg reggeli is.

(#39281) Jahno válasza ncc1701 (#39270) üzenetére


Jahno
őstag

Mobilhoz is kár hasonlítani, amit itt akár mellettem a gépre dugok és valamennyire megszívja magát. Haverunk közben Hannover felett jár, ideje volt meglepődni "Egy üres akksis Leaf2.0 foglalja a kiszemelt töltőt, és mivel nincs 1,5 órám várni, másik töltő után kell nézzek..."

(#39282) ncc1701 válasza npera (#39274) üzenetére


ncc1701
veterán

Olyanról viszont hallottam, h a gázhállózatról töltenek autót okosba otthon. Az jó nagyot pukkanhat.

(#39283) hobizoli válasza WiZARD (#39268) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerintem az osszes nem tud fullon menni egyszerre
de ha nem 400VAC jon be ehhez, hanemvmi zoralabb, akkor nem para
hozzank is a 10kV ugrik be, csak van kulon trafonk is hozza, tobb is

meg lehet ott az aramszolgaltato nem huz le csilliokra, ha ilyen igenyed van

több drón kell ;P

(#39284) ncc1701 válasza Jahno (#39281) üzenetére


ncc1701
veterán

Sőt, olyan is van, h otthagyja a paraszt a töltőn a kocsit, akkor is, ha már régen végzett.

(#39285) ncc1701 válasza hobizoli (#39283) üzenetére


ncc1701
veterán

Dehogynem. Üffél mondott ronda számokat, amiket ki kellett csengetni a bővítésért. Utcafelásás, stb.

(#39286) Jahno válasza zetor2000 (#39273) üzenetére


Jahno
őstag

Dugdosnám én, ha egyszerű lenne és lenne. De ez a gittet is megrágtuk nyócvanhétszer :-D

Előző gondolatmenet folytatása "Időközben előkerült a Leaf gazdája, jól elbeszélgettünk. kértem hogy legalább 10 percre hogy tegyem fel a kocsit hogy egy másik töltőhöz át gurulhassak,"

(#39287) Samott válasza ncc1701 (#39278) üzenetére


Samott
addikt

Jo csak tudod a lakotelepen ez nem ilyen egyszeru. Csak azt nem tudjak meg, hogy a lakotelepen is csak annak lesz kocsija a jovoben, akinek lesz hozza garazsa is. Mert ami most van nem fog igy maradni orokre. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#39288) hobizoli válasza Jahno (#39276) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ehheze nem kell tul sok jedi
3x16A siman meggyozi, hogy a napi fogyidat visszatolti reggelre
azt meg frutti bekottetni

legalabbis akinek van 16-17megaforintja erre a temara, annak ez kerekitesi hiba, az auto aranak 1%-a (sincs)
ennyi diffi abbol EURHUF/USDHUF valtasbol is osszejon, hogy Kosa pofaja megjelenik a TV kepernyojen

több drón kell ;P

(#39289) zetor2000 válasza ncc1701 (#39277) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem kényelmetlen, hanem nincs benne a napi rutinban... még.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#39290) Jahno válasza hobizoli (#39283) üzenetére


Jahno
őstag

Kilovolt és a megawatt csöppet más arányszám. És mennyit is tud termelni az üzem 1 nap alatt? Ezt nehéz párhuzamba fogni az autóba eladott energiával.

Most ezt babráltam ismerősnél, néztem is, hogy elég sok a holt idő, céges villany, itt lehetne olcsón töltögetni bármit és csinálni csúnya dolgokat. Ez az egyik földszinti elosztó, ami felett van emelet + 7 darab "kis" szekrény. A kicsik is olyanok, hogy világot fel lehetne rá lógatni,. Szóval szimpatikus megoldás, ebben az esetben ennyire már nem sírnék:

(#39291) Jahno válasza hobizoli (#39288) üzenetére


Jahno
őstag

Mármint 3x16 Amper a házra? Ahhoz 3F töltőt nem is nagyon láttam, marad a 10 Amper környéki egy fázis, ha az az egy éppen bírja. Akkor meg 10-20 óra, attól függ melyik verda és mennyire konyult le. 3x32es falit biztos le lehet korlátozni. Odahaza egy új építésű háznál játszik a dolog, utólagosnál már érdekes, hogy 300ezer az elektromos szolgáltató felé, 200+ezer a fali doboz csak azért, mert vettem egy valamilyen autót és csak az otthoni töltési lehetőség rögtön 10%-a. Most, hogy idehaza is beindulnak a Tesla tákolások, majd megnézzük merre alakítja a piacot. Mert megint ott csúsztunk el, hogy a 15+ milliós autóknál van, de annak nem is ilyen az igénye és az autó sem a mi szintünk.

(#39292) hobizoli válasza zetor2000 (#39289) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a mobiltelefon sem volt eleinte, aztan max ket het alatt napi rutin lett

több drón kell ;P

(#39293) Jahno válasza ncc1701 (#39278) üzenetére


Jahno
őstag

Végül is jahh, ha a cucc bírja akkor sima 1F töltéssel 8 óra alatt 100 kilométer is belemegy, ezzel már közelítünk. Csak napi 30 kilométerre 5 milliós használt autó sem mindig biztos, hogy alkalmas megoldás, ha csak az árfekvéseket nézem, mert ott tartunk, hogy vettél egy használt autót 5 millióért ami kb. napi ingázásra és még 1-2 kisebb kerülőre való.

(#39294) Jahno válasza hobizoli (#39292) üzenetére


Jahno
őstag

És mennyivel egyszerűbb, meg aztán jöttek a külső akkuk. Félbehagyni is lehet, de mennyire durván terjednek a mobilos töltők a városban is.

(#39295) WiZARD válasza zetor2000 (#39289) üzenetére


WiZARD
addikt

A napi rutin könnyen változik. Pl tök jó, amikor kiesik a reggeli jégkaparás, és kabát se kell, mert meleg autó vár ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#39296) hobizoli válasza Jahno (#39291) üzenetére


hobizoli
nagyúr

32A alapbol jar mar egy ideje, csak az az feletti bovitesert kell fizetni
3x16A-nel a 2x16A=32A az free, csak a 32A feletti 16A-ert kell fizetni kb 5000Ft Amper-kent, azaz kb 80k

persze nyilvan ahol kb 1980-ban volt a kabelezes elkovetve, ott arra is szukseg lehet mar, es ugy tobbe kerul akkor ott

több drón kell ;P

(#39297) hobizoli válasza ncc1701 (#39285) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert az vegulis az o erdeke is, ha szolgaltatni akar

több drón kell ;P

(#39298) WiZARD válasza hobizoli (#39296) üzenetére


WiZARD
addikt

Autó függő, hogy milyen fedélzeti töltő van rajta.
Nagyon soknál csak 1 fázis 32A a töltő, annál hiába van 2x16A neked szabadon, csak a felét fogja használni. Bár átlag usernek ez is bőven elég, egy éjszaka alatt 30-40kWh belemegy, az meg napi 200-300km-re elég.

Kevés autónál (van aminél extra felszereltségként) van 3 fázis, ami 3x16 vagy 3x32 A-rel tud tölteni. (Zoe egyik verziója meg 3x63A)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#39299) blueboi69 válasza qnadam (#39255) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ebben nincs is padló

(#39300) blueboi69 válasza Bujdy81 (#39265) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem mertem volna ilyet írni, de totál megérdemelné.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.