Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39101) eattila válasza Jahno (#39099) üzenetére


eattila
csendes tag

5x végigjátszottam a levételeket. És mindegyik azt írja, hogy ma is volt activity. De hogy mi az, és milyen azt már nem mondják. Ezzel szopunk egy ideje.

Mert az itteni ip-nk belekerül a fejlécbe (hiába távoli az smtp, és az meg nincs listázva sehol), és a T meg kibaszta a hálójáról és kalap.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#39102) npera válasza BobaHWSW (#38973) üzenetére


npera
újonc

Még nem olvastam végig a topikat, csak egy részét.

Sajnálom, hogy ilyen "élménynek" lettél kitéve. Az elbeszélésed alapján ez tényleg elég kivédhetetlen volt. Te töltöttél vele időt, költöttél rá és a családjára és közben terveztétek a közös jövőt.

Közben asszony meg félrekúr. Hááát. Inkább nem is írok erre semmit, mert egyrészt méltatlan lenne, másrészt ez a ti magánügyetek és én még akkor is csak fotelből okoskodó kívülálló lennék, ha az összes hozzászólást elolvastam volna.

Remélem hamar túlteszed magad rajta. És szerintem jól tetted, hogy beszéltél a HR-el. Ha bekerülne ugyanabba a cégbe, akkor megmérgezné a munkádat a puszta jelenléte is. Ez nem bosszú, inkább az elvesztett bizalom révén önvédelem szerintem.

Kitartás és lépj túl az egészen.

(#39103) -NoVa- válasza eattila (#39101) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bármi linuxos kis célhardware? NAS, rPi, médiabox, ip kamera, okosizévezérlő, linuxos router van ott? Azt lehúzva megszűnik-e 1-2 nap alatt a "ma is volt aktivitás" tünet, vagy sem, lehet nyomozni. Még a végén kiderül, hogy jogos a dolog.

(#39104) eattila válasza -NoVa- (#39103) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem kétlem, hogy jogos. Szervizelni váró gépek is vannak bent, ezen a hálón. Bármi lehet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#39105) npera


npera
újonc

A szimpatikus fiatalember megpróbál elsütni egy ifon telefont 12k SEK-ért, amikor boltban garanciával lehet venni ilyet ennyi memóriával 9,1k SEK-ért.

A legjobb, hogy a legújabb hullám az, hogy a makákó eladja "használtan" a zsír új telefont facsén, aztán bejelenti, hogy lopott és megadja a vevő adatait a rendőrségnek. Aztán akkor azok rászállnak a jóhiszemű vásárlóra.

(#39106) FőDudu válasza BobaHWSW (#39053) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy megkerdezted az exed, vagy csak a pletykakat hallottad?

Nekem volt olyan baratnom, aki hasonlo incidens utan vissza akart jonni.
Nyilvan nem jelent semmit....

FőDudu

(#39107) BobaHWSW válasza Sipi- (#39086) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Azthiszem. :D

(#39108) FőDudu válasza npera (#39105) üzenetére


FőDudu
addikt

Nev alapjan valami szerb/horvat szarmazasra tippelnek....

FőDudu

(#39109) BobaHWSW válasza FőDudu (#39106) üzenetére


BobaHWSW
újonc

A beszelgetesunk ugy indult, hogy a szakitaskor rakerdeztem van e valaki. Mondta nincs, egyedul akar lenni. Nekem nem adodtak ossze a dolgok. Sejtettem valamit mert olyan mondvacsinalt indokokkal szakitott amik javithatoak es megoldhatoak. Pl kommunikacio.

Aztan lebukott egy fotoval. Az en gepemen dolgozott ki egy kirandulasi foto sorozatot. Eloszor meg azt is tagadta, hogy ott volt es mondta azok regi kepek csak nem emlekszem ra. Az exif infoban bennevolt mikor keszultek. A szakitas utani elso heten.

Erre mondta, hogy most ismerkedett meg valakivel. Mondtam elso randira nem mesz kocsical 2 oranyira (felismertem a helyet, eleg jellegzetes). Utana vallotta csak be, hogy ok mar talalkozgatnak par hete. Utana kiderult a kollegaja, de ezt is csak azutan mondta miutan en mondt neki hogy tudom.

Azt mondta par hete tart. Erre mondja haverom, hogy nem, mar sok honapja ez nyiltan tudott a cegnel.

Rakerdeztem, hogy ki az es hozza koltozott e. Letagadta, hogy eltalaltam a nevet es azt mondta, hogy nem dehogyis. Mindkettorol kiderult, hogg a nevet is jol tudtam es hozza koltozott.

Gyakorlatilag amig sarokba nem allitottam egy tennyel addig mindent tagadott vagy hazudott es csak utana ismerte be.

Azt mondta nem csalt meg es elobb szakitott. (Elejen azt mondta nincs senki), amikor mondtam neki, hogy soksok honapig jar ket fiatal es nem szeretkeznek akkor azert azt ne nekem meselje be. Ilyenkor csak lesutotte a szemet es nem tudott a szemembe nezni es valaszolni.

A ceges dolgok szinten. Nem volt tulora, nem voltak pentekenkenti hosszan bentmaradasok stb.

Szoval na... Azt se hiszem el amit kerdez.

(#39110) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Vagy mi az amire gondolsz Dudu, hogy konkretan megkerdeztem e?

Visszajonni szerintem nem fog. Ugy erzem amiota tudja, hogy tisztabban latok azota erosen szegyeli magat.

En pedig hulye lennek visszafogadni.

(#39111) ncc1701 válasza BobaHWSW (#39110) üzenetére


ncc1701
veterán

Ismerős srác sokkal rondábban járt. Ilyen 35 körüli it-s srác, 2 gyerek, csinos anyuka. Gyerek dolgozik látástól mikulásig, csajszi otthon, életében nem dolgozott, hetente műkörmös, fodrász házhoz jön, ilyenek. Csaj nem bírt magával, felcsináltatta magát. Gyerek ezt még benyelte volna, de a csaj meg akarta tartani a nyereket. Akifel megcsináltatta magát, az friss házas, rögtön kifarolt a dologból. Nyilván a srác rögtön elvált, válás után a csaj jött, h fizesse a gyerek szüléséhez a szokásos magán orvosát, mert azt szokta meg. Srác kifizette neki a kecó felét, és elzavarta.

(#39112) FőDudu válasza BobaHWSW (#39110) üzenetére


FőDudu
addikt

Csak arra gondoltam, hogy ne csak pletykabol indulj ki ha esetleg azota nem tisztaztatok volna az elozmenyeket. Tudod, artatlansag velelme... De ezek szerint mar atbeszeltetek.
Legalabb tudod, hogy nem veled volt baj, hanem mas jott a kepbe.

Ha nem lett volna masik fel a hatterben, akkor is durva amit sunyitott - igy meg meginkabb.
Eszedbe ne jusson visszafogadni ;)

Van ra esely, hogy az uj tarsa sem lesz az amit elkepzelt vagy veled megszokott.
Van az a mondas, hogy 'lakva ismeri meg az ember a masikat'....
Nalam is ez volt, de latod talatam masikat. Szoval fel a fejjel.

FőDudu

(#39113) ncc1701 válasza qnadam (#38977) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálunk a ház biztosítása elvileg fedezi az állatorvos pénzét is. Most derült ki.

A miénk bekaphatott egy nagyobb pofont, a jobb szeme, és a füle között volt egy szép tályog. Huszon éves doki kiscsaj kétszer lekezelte, most javul, csak úgy néz ki, mint egy zombi macska.

(#39114) Sipi-


Sipi-
tag

Ma is megerősítést nyert, hogy a taxist az különbözteti meg a féregtől, hogy a taxisnak vannak végtagjai.

Dugóban rámhúzta a kocsiját jelzés nélkül, mert a sávja elfogyott, dudáltam rá, erre befékezett előttem. Komolyan gondolkoztam, hogy odamegyek hozzá megkérdezni miért ilyen tapló.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#39115) BobaHWSW válasza FőDudu (#39112) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Jah, messze nem csak pletyka es elismerte utolag a dolgokat. A tobb honapot azt pl nem, de erted... 2*2 ora autozasnyira egesz napos tura (latni a fotokon) az nem elso 1-3 randi stb.

Az meg, hogy nem olyan lesz az uj pasija az tuti. Nala 6 evvel fiatalabb vietnami srac aki 2 eve jott ujzelandra. Kivancsi vagyok ez az extrem kulturalis kulonbseg, hogy fog mukodni. A kor kulonbseg se rossz mondjuk.

Plusz ha az en szememre vetette, hogy nem jol banok a csaladjaval (wtf, kikerem magamnak. Mindent megtettem amit tudtam ez a legjobb fej voltam akivel csak lehetett azokkal a parasztokkal) akkor a sraccal mi lesz. A csaladjabol se angolul se vietnamiul nem beszel senki es penzuk se lesz hazalatogatni.

(#39116) FőDudu válasza BobaHWSW (#39115) üzenetére


FőDudu
addikt

Azert a szuleitol meg koszonj el - nehogy a vegen te legyel a paraszt aki arra se volt kepes ;)
Csak hogy tudjak kit veszitettek most el.

FőDudu

(#39117) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Legjobb, hogy enyhen fajgyulolo volt azsiaiakkal. :C :DD

(#39118) ncc1701 válasza Gabibácsi (#39094) üzenetére


ncc1701
veterán

Haver sokat szokott onnan rendelni apróságokat. Vagy akár telót is, eddig nem panaszkodott nagyon.

(#39119) ncc1701 válasza BobaHWSW (#39117) üzenetére


ncc1701
veterán

A vietnámi srácnak meg jó eséllyel csak azért kell, h ne kelljen visszamennie oda.

(#39120) BobaHWSW válasza FőDudu (#39116) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Apja nem el. Anyja magatol koszont el es mondta minden amit a lanya elert es ahol van azt nekem koszonheti es orokke halas lesz erte.

(#39121) Sipi- válasza FőDudu (#39116) üzenetére


Sipi-
tag

Meg is kérdezheti egyúttal, hogy milyen ütemben tervezik a kapott (Boba írásai alapján nem kevés) pénzt visszafizetni...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#39122) ncc1701 válasza Sipi- (#39121) üzenetére


ncc1701
veterán

Vicces lenne. De csodálkoznék, ha nem akarná mindennek a felét még ráadásul elvinni válásnál.

(#39123) BobaHWSW válasza ncc1701 (#39122) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ugyveddel beszelek jelenleg.

(#39124) ncc1701 válasza BobaHWSW (#39123) üzenetére


ncc1701
veterán

Ne érezd magad esetleg rosszul miatta. Amennyire "ismerlek", elég keményen megdolgoztál mindenedért.

(#39125) FőDudu válasza BobaHWSW (#39123) üzenetére


FőDudu
addikt

Hazasok vagytok?

FőDudu

(#39126) Grillo válasza qnadam (#39035) üzenetére


Grillo
senior tag

Nálunk most épp (úgy 3 éve) szar az autós helyzet, az enyémet kivéve. Most megint S-Cross van, múlt héten kaptam. Azt kell mondjam, hiányzik az 1.4 turbo, ez csak 1.0t.
Amúgy régi lecsoffadt bérlős Navarrák, meg Mazda BTk, Rangerek vannak, meg egy Hilux, meg egy Pathfinder. De szar állapotban.
Elvileg jön új lízinges flotta, ott Toyota Hiluxok lesznek, meg Vitara, bár már egy éve húzódik.

(#39127) BobaHWSW válasza FőDudu (#39125) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ujzelandi torvenyek szerint igen. Ha lenne haz akkor feleznk kene.

Amit feltek az az, hogy van 3 orszagban 3 bankszamlam amin van elfogadhato mennyisegu osszeg.

Szoban megegyeztunk, hogy ami az o szamlajan van azt megtarthatja ami az en szamlamon ahhoz nem nyul. De kezdek ebben nem bizni. Es a torveny szerint ha ugyved elott nem irja ezt ala akkor kesobb mehet birosagra a szamlam feleert. Ezt akarom megelozni.

(#39128) FőDudu válasza BobaHWSW (#39127) üzenetére


FőDudu
addikt

Ennyire csak nem lesz gerinctelen...

FőDudu

(#39129) Sipi- válasza BobaHWSW (#39127) üzenetére


Sipi-
tag

Ajándékként átutalod szüleidnek? Bár abba is bele lehet kötni bíróságon. Ügyvéd kell tényleg.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#39130) BobaHWSW válasza FőDudu (#39128) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ja. Mondod ezt most. Es EN is ezt gondolom... Most. Aztan kitudja. Ra se ismerek, mas ember. Kitudja, hogy pasija nem azt latja, hogy senior vagyok egy jol fizeto cegben es ahogy tud huzzon le.

(#39131) BobaHWSW válasza Sipi- (#39129) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Veszek bitcoint! ;]

(#39132) Grillo válasza Sipi- (#39114) üzenetére


Grillo
senior tag

Ma sok volt az állat az utakon. Biztos front van.

(#39133) zetor2000 válasza Gabibácsi (#39094) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én mernék, de ha nagyobb értékű a termék, akkor ilyen "értékbiztosítással". Ha elkallódiK a cuccod, akkor újraküldik, vagy visszakapod a pénzed. Nekem tavaly egy telefon bánta, de 75% visszautalódott.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#39134) zetor2000 válasza BobaHWSW (#39131) üzenetére


zetor2000
senior tag

Utald át nekem, legalább pozitív lesz az egyenlegem :) Adok egy számlaszámot, amire _bármikor_ utalhatsz. :-)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#39135) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Jo tudni, hogy vannak meg a vilagban emberek akikre mindig szamithatok. :D

(#39136) -NoVa- válasza Grillo (#39132) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jaja. Elém is kijött egy macska, aztán rémülten leblokkolt. Szerencsére megálltam időben:)

(#39137) npera válasza BobaHWSW (#39127) üzenetére


npera
újonc

Ezt mindenképpen ellenőrizd le ügyvéddel és legyen jegyzőkönyvezve a nyilatkozat. Mert ebből még bármi lehet a jövőben, a pénz majd kellene fog és lesz valami ürügy arra, hogy kiszedjen belőled nem kevés monétát.

(#39138) npera válasza Grillo (#39132) üzenetére


npera
újonc

Most a tüdőm miatt nem bringázom. Megyek haza, az egyik nagy parkolóházban előttem cammog egy V90CC olyan lassan, hogy a kettes már kevés volt. Megyek mögötte türelmesen, nem tolom vagy nyomulok. Visszaváltok egyesbe, hogy ne izéljem a motort a feleslegesen alacsony fordulatszámmal. Tovább lassul. Aztán egy rohadt nagy rántással index nélkül bekanyarodik egy parkolóhelyre, de az utolsó pillanatban satuzik és visszakanyarodik az útra. Majd újabb hirtelen rántással bekanyarodik balra (hogy visszafordulon ahonnan jött). Na, ekkor elkezdtem rá dudálni, mert gyűlölöm amikor annyi respekt sincs valakiben, hogy lepittyenste az indexet a kanyarodás előtt.

Csak egy 5-másodperces duda volt, de úgy felhúztam vele, hogy miközben nagy gázzal elhajtott még visszadudált egy picit. Ez már derűs volt :C

(#39139) FőDudu válasza npera (#39137) üzenetére


FőDudu
addikt

Azert durva egy ilyen helyzet.

Eloadja a 'neki adtam az eletembol x evet, neki adtam a fiatalsagomat' siramot es megitelik neki a mindennek a felet (is). Es meg o lesz az aldozat a vegen.

Szoval Boba: okos legyel ( ahogy a cigany mondja...)...

FőDudu

(#39140) FőDudu válasza -NoVa- (#39136) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk meg radart raktak a faluba. 30-as beallitassal.

Valoszinuleg nem fenykepez, csak sebesseget ir ki pirossal/zolddel es thumbs up/down.

FőDudu

(#39141) FőDudu válasza BobaHWSW (#39130) üzenetére


FőDudu
addikt

Foleg ha a ceguk tenyleg buko.
Miattad meg nem veszik fel hozzatok.
Es netan bosszura adja a fejet.

Igy a vegen se penz se munka.
A szukseg nagy ur.

Nalunk pl. van ceges policy, hazastars nem lehet masik fonoke/beosztottja.

FőDudu

(#39142) eattila válasza FőDudu (#39139) üzenetére


eattila
csendes tag

Hat a felrek_ras hazassagban is igen eros erv. Bar nem tudom ott mi a helyzet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#39143) -NoVa-


-NoVa-
őstag

AI + drón + military + social figyelemfelhívó erős kontent:

link

(#39144) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#39120) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez is valami. Engem elkönyveltek valami kurvapecérnek :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39145) Gabibácsi válasza FőDudu (#39128) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ezek után? De

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39146) Gabibácsi válasza zetor2000 (#39133) üzenetére


Gabibácsi
tag

Úgy csináltam, köszi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39147) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#39130) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekem megígérte hogy bármikor láthatom a gyereket, aztan meg gyakorlatilag MEGVETTEM plusz egy nap láthatást, nagy nehezen,

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39148) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#39127) üzenetére


Gabibácsi
tag

A szóban megegyezés az nem jelent semmit. Azonnal mentsd át valahová az összes pénzedet.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39149) Phülöp válasza FőDudu (#39141) üzenetére


Phülöp
addikt

Igaz, régi infók alapján, de azt gondolom, hogy egyébként se vennék fel őket, hiszen Boba is évekig próbálkozott, nem kezdőként, mire összejött neki a dolog. Nem hiszem, hogy azóta olyan sokat változtak volna a szakmai elvárások.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#39150) BobaHWSW válasza Phülöp (#39149) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Parom mast csinal (gyartasvezeto) es kapott mar a cegtol ajanlatot majusban. Akkor anno azert nem fogadta el, mert epp osszejott a sraccal csak azt mondta, hogy az idozites nem idealis. Hogyne.

Masfel het mire visszajon a reszlegunk managere aki mint valami kotlos tyuk vigyaz rank. A HRel is beszeltem mar. Ha nem is tilto listara kerulnek, valoszinuleg picit hatrebb lesznek sorolva.

De valszleg amugyis csak azert vettek volna fel mert en itt vagyok es probaltam betolni. Ha ezt jo embereknek mondom el akkor meglehet, hogy nem nullazodik de tizedelodik mindkettonek az eselye.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.