Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) Foose válasza LonGleY (#44647) üzenetére


Foose
addikt

Aham,szóval ez lehet megint egy olyan bug amit odafent ismernek :D Nem tudom miért jösztök ezzel hogy ő váltott képet,az én bnőm nem csinál ilyesmit csupán unalomból. :B Mint mondtam is,nem közös kép volt ezelőtt sem...

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#44652) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Koszonom. :R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#44653) LonGleY válasza Foose (#44651) üzenetére


LonGleY
veterán

Hogy ismerik-e, az már duplán talány. :Đ
Na, de hát honnan tudjuk, mi okozhatta? :]

[ Szerkesztve ]

(#44654) fdisk válasza Foose (#44414) üzenetére


fdisk
őstag

Nálam is vannak képek hozzárendelve emberekhez a telkönyvbe.
Na most ha a vibert újratelepítem,akkor egy pillanatra a telkönyvbe lévő képet teszi be hozzá.
Majd később ha leszinkronizál a saját szerverével a viber,akkor vált át az Ő általa beállított képre.
Nem lehet,h nálatok is hasonló lehet a gond,csak annyiba más hogy nem vált vissza a jó képre?
Ez csak tipp,mivel nem használom a whats appot.
Esetleg egy adatok törlése a telefonon eszközkezelőjében?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#44655) Bozek válasza aicon (#44631) üzenetére


Bozek
nagyúr

Egyetlen bajom van a Locus-al. Hogy újratelepítés után a térkép letöltésnél újra levonja a megvásárolt adatmennyiségből a térkép méretét. Mondjuk nem akkora gond, mivel 2 GB letöltést vettem és 50 MB Magyarország vektoros térképe. Csak zavaró kicsit.

(#44657) #79335424 válasza Zirowe (#44652) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha jól emlékszem, akkor Jetpack nélkül, nagyítás után, két koppintásra tördel, Jetpack -kal pedig nagyításkor, realtime.

(#44658) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
Van esetleg olyan alkalmazás ami a tablet képét hálózaton keresztül a Tv-re kitudja tenni? Nem smartos a tv. Esetleg valami eszköz is kellene hozzá? Köszi

(#44659) #79335424 válasza Komi28 (#44658) üzenetére


#79335424
törölt tag

Milyen hálózatra gondolsz? Televíziós csatornára? Mondjuk a Tab feltolja a netre a jelet, aztán a TV ,mondjuk a Cseh 2 helyett, a Tabod képét mutatná? Meglepne, ha ez sikerülne. Az a minimum, hogy a TV -t valahogy hálózatképessé kéne tenni. Az eljárás neve pedig screen mirroring. Úgy tudom, hogy a Chromecast nevű kütyü erre nem képes, max a Tabon levő média átvitelére. De egy RK3066 -os mini PC -vel én már csináltam ilyet egy nem smart TV és a Galaxy S2 között. Egy Wimo nevű, kínai alkalmazás kellett hozzá. De a TV -re csatlakoztatott, külön eszköz nélkül ez sztem nem fog menni.

(#44660) v_angelus válasza Komi28 (#44658) üzenetére


v_angelus
tag

Megoldás lehet egy Miracast Dongle, ha jól tudom, akkor 4.2-től része az androidnak a miracast támogatás.

[ Szerkesztve ]

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#44661) gipsztigris válasza #79335424 (#44657) üzenetére


gipsztigris
addikt

A minap beszélgettünk a Dolphin és a PC-s böngésző (Chrome) könyvjelzőinek szinkronizálásáról.

Nos! Úgy tűnik ez másnak is problémát jelentett, és készítettek egy Dolphin Connect bővítményt amit Firefox és Chrome böngészőkben is lehet integrálni. Így már egy mozdulattal az összes PC-s kedvencemet sikerült szinkronizálni a Dolphinnal.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#44662) aicon válasza Bozek (#44655) üzenetére


aicon
senior tag

Az ingyenes térképekkel mi a baj?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#44663) #79335424 válasza gipsztigris (#44661) üzenetére


#79335424
törölt tag

Alakul. Azt nem tudod, hogy fordítva működik -e? Frissítettem a Firefox beta -t, erre eltűnt minden. A Dolphinban viszont megvannak. A PC -s Firefox könyvjelzőimmel nem szeretném keverni, de ha Dolphinból tudnám szinkronizálni Firefox -ra, akkor létrehozok asztalin egy új profilt, abba szinkronizálom a Dolphinos könyvjelzőket, aztán átváltok mobilon Firefoxra és visszaszinkronizálom. Egyébként mappaszerkezetestől beolvassa a Dolphin?

(#44664) gipsztigris válasza #79335424 (#44663) üzenetére


gipsztigris
addikt

Elvileg kétirányú a dolog. De miután a Dolphin (és a rendszer is új) így nem volt könyvjelzőm amit átküldjek PC-re, de a lehetősége megvolt.
Mappaszerkezetestől beolvassa.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#44665) #79335424 válasza gipsztigris (#44664) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Eddig csak Dolphinok között használtam a syncet, ott tökéletes. Meg van az Xmarks, amit régen használtam asztali Firefoxon. Az is cool, csak Androidra a Dolphinos az fizetős, ráadásul évente. Annyit meg nekem nem ér. De ez az asztali Firefoxos, xpi megoldás jónak tűnik.

(#44666) goom válasza chab7 (#44644) üzenetére


goom
senior tag

Láttam már itt-ott a Navitel-t, és ezek alapján szimpatikus volt.
Használtál valamikor Locus-t? Ha igen, mik a főbb különbségek a két program között?

(#44667) vadkörte válasza dokee78 (#44591) üzenetére


vadkörte
addikt

Miért a telefonon akarjátok feljebb tornászni a volumét? Nem egyszerűbb a PC előtt?
Bármilyen normális hangszerkesztő programban - pl. Audacity - feljebb tudod vinni a track hangerejét. 150-170%-nak már elégnek kell lennie.
És még a fölösleges részeket is le tudod csapni.

Üdv. V. Körte

(#44668) saelin válasza zorzy4 (#44588) üzenetére


saelin
veterán

Speakerboost megnöveli a telefon hangerejét, egy próbát megér.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#44669) kovisoft válasza goom (#44666) üzenetére


kovisoft
őstag

Az egyik fő különbség, hogy a Navitel kb. négyszer annyiba kerül... ;]

(#44670) chab7 válasza kovisoft (#44669) üzenetére


chab7
addikt

Viszont annyiszor több is a funkció és a használhatóság benne. A rétegelt térképek pl sokkal jobbak. Olyan kb mint az igo vs más navi program autósban.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#44671) kovisoft válasza chab7 (#44670) üzenetére


kovisoft
őstag

Valóban, pl. a turistautak.hu-s térképek többféle verzióban naprakészen letölthetők peter68 Naviteles oldaláról.
Mondjuk a Locushoz is letölthető szintvonalas és turistautas térkép innen, csak ez nem színezi rendesen a túrautakat (nálam legalábbis ezek mind szimplán szürkék). Ha meg külön túraréteget töltök le Locushoz innen, akkor ugyan szép színesek, de egy csomó turistaút hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#44672) kovisoft válasza kovisoft (#44671) üzenetére


kovisoft
őstag

Ezt most találtam: ezen az oldalon leírják, hogyan kell telepíteni Locus alá egy olyan témát, ami már szép színesben mutatja az innen letöltött térképen a turistautakat. Kipróbáltam, működik.

(#44673) aizen92


aizen92
addikt

Boat Browser könyvjelzőit,mappákat spied dialon etc., hogyan tudnám kimenteni/ szinkronizálni? Nagyon sok van belőle és megőrülnék ha újra el kéne mentenem őket

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#44674) Komi28 válasza #79335424 (#44659) üzenetére


Komi28
senior tag

Értem, köszi a válaszokat.

(#44675) LonGleY válasza aizen92 (#44673) üzenetére


LonGleY
veterán

[link] How to Backup/Restore/Import bookmarks and speed dials?

Még valakinek ingyen Google keresés?

[ Szerkesztve ]

(#44676) w.miki


w.miki
veterán

Memória killer-ek közül tudnátok valami olyat ajánlani, ami logot is készít?
Olyat szeretnék, amiben azon kívűl, hogy beállítható, hogy kijelző ki/be kapcsoláskor automatikusan törölje az engedélyezett programokat, mint pl. a Clean Master, ezen kívűl logot is készítene, hogy mikor mennyi memóriát szabadított fel.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#44677) LonGleY válasza aizen92 (#44673) üzenetére


LonGleY
veterán

Ráadásul a * oldalon ott a cloud gomb, ahol Drive-ra menthetsz, de még a Firefox-al is szinkronizálhatsz. Ez kimaradt a leírásból.

(#44678) LonGleY válasza w.miki (#44676) üzenetére


LonGleY
veterán

Felejtő ez a programkategória. Nem a memóriát kell nyírni, hanem normális memóriamennyiséggel ellátott készüléken megválogatott szoftvereket kell használni, esetleg fagyasztva a háttérben fölöslegesen futó darabokat. [link]

[ Szerkesztve ]

(#44679) ignisz


ignisz
senior tag

Bocs, nem ide akartam írni.

[ Szerkesztve ]

(#44680) aizen92 válasza LonGleY (#44678) üzenetére


aizen92
addikt

sikerült! köszi szépen :R

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#44681) w.miki válasza LonGleY (#44678) üzenetére


w.miki
veterán

CM7 alatt nem megy a Greenify, ha pedig a telefonomba 512MB RAM-ot raktak ahhoz én már nem tudok kivülről hozzátenni :(
ezért muszáj memória killer-t használnom

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#44682) LonGleY válasza w.miki (#44681) üzenetére


LonGleY
veterán

És szerinted segít?

(#44683) w.miki válasza LonGleY (#44682) üzenetére


w.miki
veterán

azt vettem észre, hogy igen...
maga a CM7 rendszer nem olyan szigorú a memória takarításban, mint egy ilyen app, ami többször 100MB-okat gyomlál ki (smartkey, badoo, térkép...)
persze ha van más megoldás, az is érdekelne

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#44684) fdisk válasza w.miki (#44681) üzenetére


fdisk
őstag

Mintha olvastam volna valahol,h az sd-ből lehet "RAM"-ot csinálni.
Van olyan program,ami le tud választani az sd-ről x megát,és ezt RAM-ként érzékeli a teló.

Ha óriási baromságot írtam,akkor elnézést.! :D

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#44685) w.miki válasza fdisk (#44684) üzenetére


w.miki
veterán

az nem lenne baj, mert van c10-es kártyám, de jó lenne tudni, mennyire igaz ez...
és ez gyorsít jobban, vagy maradjon a memória killer

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#44686) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!
Zárolt képernyő alatt megoldható, hogy zenelejátszó helyén változtassak? (Galaxy s3)
Köszi előre is!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#44687) fdisk válasza w.miki (#44685) üzenetére


fdisk
őstag

Meg is van.
LINK

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#44688) freemanone válasza fdisk (#44687) üzenetére


freemanone
őstag

Saját tapasztalatból mondom h inkább ne... főleg kis fileoknál lassú CL10-es sdkarival ne. CL6-al még okés lehet a dolog, de ott is tud csúnya beakadásokat okozni, arról nem is beszélve, hogy a progis verzió egy fileba dolgozik és van erre natív droid támogatás is, ami tehermentesebb működést eredményez. A progi feleslegesen zabálja el a ramot az alkalmazásoktól. Ez a swap dolog olyankor jó, ha egy játék nem indul el mert kevés a memória, de semmi másra nem igazán ajánlanám.

(#44689) fdisk válasza freemanone (#44688) üzenetére


fdisk
őstag

Jó,én elhiszem,mert sosem csináltam sd-ből RAM-ot.
Nem volt szükségem rá.
Csak linkeltem,h létezik ilyen is.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#44690) air válasza w.miki (#44683) üzenetére


air
nagyúr

"ami többször 100MB-okat gyomlál ki"

Az kizárt. 512MB RAM-nál nem lehet többször 100MB-okat gyomlálni. Ráadásul nincs is értelme. Minden olyan alkalmazás, ami szervizként fut, úgyis újra el fog indulni.
Bele kell törődnöd, vagy új telefont kell venned. Ha ennyire "memóriabuzi" vagy, akkor vegyél inkább WP8-ast! Azoknak elég az 512, és nem kell ram killerezni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#44691) tybsen válasza quailstorm (#44293) üzenetére


tybsen
addikt

Errol jut eszembe, hogy az emberek akik vagyonokat kernek androidos keszulekekert amin a flappy bird installalva van, vajon normalisak? Komolyan hihetetlen, most lattam nehany aprohirdetesben (eddig csak iphone-okrol hallottam ilyen hireket, kész :D)

(#44692) viewsonic851


viewsonic851
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgattam a régebbi hozzászólásokat a kérdésemmel kapcsolatban, de nem találtam rá egyértelmű választ.

A kérdésem azokhoz szól, akik használják a RunKeeper vagy Runstatic alkalmazást futás közben.

Be kell kapcsolni az adatforgalmat, vagy elég a GPS? Ugyanis amikor csak a GPS van bekapcsolva és indítanám a futást, akkor mindkét alkalmazás kéri az internet hozzáférés bekapcsolását...

Olvastam, hogy a térkép használata miatt nagyon lecsapja az adatforgalmat, így csak a GPS beállítása szükséges, és majd wifiről feltölthető az adat... De ezt hogy kell érteni? Csak akkor fogom látni hogy mennyit futottam, ha pl facebookon nyilvánossá teszem?

Valaki tudna nekem segíteni, hogy akkor most hogy is van ez pontosan...? :D Bocsánat a bugyuta kérdésekért, nem vagyok jártas ezekben az androidos alkalmazásokban :)

Egyébként ki melyiket ajánlja? RunKeeper vagy inkább Runstatic? Esetleg más? Melyik a legpontosabb?

Köszönöm a válaszokat előre is! :) :R :)

(#44693) #53667584 válasza freemanone (#44688) üzenetére


#53667584
törölt tag

"CL10-es sdkarival ne. CL6-al még okés lehet a dolog"
Ezt komolyan mondod? Szóval egy class 10 sd kártya, aminek a minimum írási sebessége 10MBps és támogat high-speed bus módot rosszabb mint egy a class 6, aminek a minimum írási sebessége 6MBps. Ugye ezt te sem gondolod komolyan?

(#44694) dokee78


dokee78
félisten

Hali,Sygices kérdés.
Van rá mód hogy cél állomás kiválasztása után meg tudjam adni a navigálás típusát?
rövid,gyors,gazdaságos
Mert csak a beállításokban találtam erre módot,azaz az összes célállomásra az érvényes amit ott beállítok.

(#44695) raziel01 válasza tybsen (#44691) üzenetére


raziel01
veterán

Az most miért az eladó hibája, hogy a nép hülye?
Én is ezt tenném. Van rá kereslet. Ebay-en nem egy ilyen drága Iphone elkelt amin volt Flappy birds.

nxferenc: nagy fájloknál jön ki a CL10 sebesség. Kisebb fájlokat nem nagyon szereti az ilyen kártya és esetenként tényleg gyorsabb lehet kis fájloknál egy CL6-os.

[ Szerkesztve ]

(#44696) freemanone válasza #53667584 (#44693) üzenetére


freemanone
őstag

Szekvenciálisan igaz amit mondasz, de ettől árnyaltabb a helyzet random írás olvasás esetén. SWAP pedig a legkevésbé fog neked szekvenciális írás/olvasást produkálni. Több olyan class6-os kártya van ami jobban szerepel a class10-eseknél ilyen esetekben. De inkább beszéljenek helyettem a számok: [link]

(#44697) kovisoft válasza #53667584 (#44693) üzenetére


kovisoft
őstag

Class 6-ig a specifikáció garantálja az adott sebességet a fájlrendszer töredezett állapotában is, a Class 10 csak töredezettség-mentesen garantálja ezt. Tehát nagyméretű fájlok (tipikusan videófelvétel) mentésére jobb a Class 10, de sok kis fájl kezelésére egy majdnem betelt kártyán jobb lehet a Class 6.

[ Szerkesztve ]

(#44698) St3ven válasza freemanone (#44635) üzenetére


St3ven
addikt

Egyelőre valóban egy felugró ablakban emlékeztetett a trial period lejártára, amikor a widgetre koppintottam, illetve megvehettem volna, vagy választhattam, hogy "Later" még emlékeztetni fognak. :DDD Talán nem fogja minden nap eljátszani ezt. :N

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#44699) freemanone válasza St3ven (#44698) üzenetére


freemanone
őstag

Nem is mondtam, hogy minden nap! :) De akkor a tippem jó volt ezek szerint. Egyébként közben rájöttem, hogy valóban az exdialer volt. Az ablak feldobása pedig teljesen változó volt. Van aminkr napi 2-3x is megtette, van amikor heti 1x.

(#44697) kovisoft: így van, ez is hozzátartozik, jogos!

[ Szerkesztve ]

(#44700) quailstorm válasza tybsen (#44691) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én már eleve apk-ban kaptam meg :DDD
Haver nézte a pewdiepie-t, leszedte, másnap meg úgy terjedt bluetoothon mint a tűz.

A tudást meg meg kell fizetni :DDD
De egyébként én már meguntam. 205-nél. Havert nem lehet megverni, 265-nél tart. És unalmas. Inkább akkor már maverick bird, az más. De ahogy elnézem a szeró nem megy :Y

Egyébként nem értem azokat, akik nem tudnak költözködni Symbianról más platformra. 2 perc alatt átküldtem bluetoothon az egész névjegyzékem, és nem 3 bejegyzésből áll...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.