Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44151) petipetya válasza Carvus (#44149) üzenetére


petipetya
nagyúr

Tudsz linkelni egy példát?

"nincs rá lezsóidő"

(#44152) dokee78


dokee78
félisten

1. Van tippje valakinek ahhoz,hogyan tudom tiltani a free Boat browserben a Floating tabot?

2. Tudtok olyan appot ami full letiltja a rezgő motort a telefonban?
Ugyanis hiába van kikapcsolva a beállításokban,van egy alkalmazás ami ha háttérben van használja a rezgő motort.Az alkalmazáson belül nem is lehet ezt állítani.

(#44153) Probert75 válasza Baku (#44150) üzenetére


Probert75
addikt

Szerintem így csinálta meg, hogy az android naptár mutassa.

(#44154) Baku válasza Probert75 (#44153) üzenetére


Baku
aktív tag

Ajjajj....
Köszönöm, de ez nekem már az elejétől kínai....
Már itt elakadtam: "A Naptár webes felületén a "saját naptárak" melletti gombra kattintva létrehoztam egy új naptárat "magyar névnapok" címmel...."
Naptár naptár... de milyen naptár? melyik naptár?
Mi az hogy a naptár webes felületén????
A Samu naptárában van ugyan egy olyan fül, hogy naptárak > saját naptárak,
de ha arra tapizok, nem történik semmi... :W

(#44155) St3ven


St3ven
addikt

Használja valaki a Calendar Widget: Month+Agenda widgetet?

Az érdekelne, mi változik, ha letelik a 7 napos trial peiod.

Azt írja, "This is a full version with 7 days trial period. When the trial period expired, you will be asked to buy a license key. But you can keep using app even after trial period until you decide to buy or not.", de én meg ezzel valahogy így vagyok:

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#44156) ctibor


ctibor
senior tag

Sziasztok,

az új telefonomban, ami kínai (iNew V3) szerencsére a Google Play gyárilag benne van, de egy csomó Google alkalmazás, pl.Gmail, Youtube, stb. nincs. Ez nem is baj, sőt, nekem szimpatikus: telepítse a júzer, ami kell neki.

De - és itt jön a kérdésem - Chrome sincs benne alapból és nem is tenném fel rá, mert tökéletesen megfelel nekem a gyári böngésző. A könyvjelzőim viszont kellenének! A tabletemben simán meg tudom nyitni a gyári browserben is a Chrome könyvjelzőket, de azon fent van mindkét böngésző.

Szóval: hogyan tudnám átküldeni a telefonba is a könyvjelzőket, a Chrome telepítése nélkül? Lehetséges ez valahogy?

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#44157) Probert75 válasza Baku (#44154) üzenetére


Probert75
addikt

A böngészőben belépsz a gmail-edbe és jobbra 3x3-as négyzetes ikonra böksz. Az ott lenyíló ablakban a Naptárra böksz. Na az a webes felülete a naptáradnak. Ott megszerkeszteda leírás alapján a naptárat, majd a telefonon szinkronizálod.

(#44158) petipetya válasza Baku (#44154) üzenetére


petipetya
nagyúr

Google naptár webes felülete: [link]

"nincs rá lezsóidő"

(#44159) Hunter2 válasza Baku (#44150) üzenetére


Hunter2
addikt

samsungon az S plannerben ez alap. Csak kell hozzá valami samu keretrendszer így hálaisten semmi máson nem működik csak samsung telefonokon. Most váltottam Galaxy S advance-ről Nexus 4-re és ahhoz kéne nekem is csak nem nagyon létezik, legalábbis úgy tűnik.

(#44160) Baku válasza Probert75 (#44157) üzenetére


Baku
aktív tag

WOW!!!! :)

Köszönöm! :)
Lehet, hogy én vagyok lámer, de egyetlen kulcsmondat hibádzott a legelején:
A PC-n a böngészőben, a Google naptárban... :)
De minden jó, ha a vége jó.... :D

Köszi mindenkinek! :R :R :R :C

(#44161) vadkörte válasza ctibor (#44156) üzenetére


vadkörte
addikt

Nekem - szintén zenész (csájnafon) - elég volt bejelentkeznem a böngészőben. Mind a gyári ROM-on, mind a most használt MIUI-n.

Üdv. V. Körte

(#44162) #79335424 válasza S e t h (#44148) üzenetére


#79335424
törölt tag

Elolvastam a cikket, meg a kedvelt, kontra legjobb vitát. Végül is melyik az a szkenner, amivel egy Magyar szöveget (pl. újságcikk) lefényképezve értelmes, szöveg alapú adatállománnyá tudok konvertálni? PDF -et már tucatnyi alkalmazással tudok kreálni, de melyik az, amelyik helyesen értelmezi a szöveget (OCR)?

(#44163) zsoltzsolt válasza #79335424 (#44162) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Abbyy TextGrabber

(#44164) #79335424 válasza zsoltzsolt (#44163) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi, én is így gondoltam! De akkor mire való a többi szkenner program? Fényképből, kép alapú PDF -re? Mert az a feature sztem szót sem érdemel, nem hogy vitát.

(#44165) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Sziasztok!

Van még valakinek olyan problémája, hogy az androidos facebook és a messenger nem tölti be a profil képeket, és a facebook sok egyéb képet sem? Tegnap még jó volt...

(#44166) ctibor válasza vadkörte (#44161) üzenetére


ctibor
senior tag

Sajnos nekem nem volt elég. Én is bejelentkeztem, de semmi... Még mindig csak a gyárilag beletett bookmarkok láthatók (CNN, BBC, stb.)

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#44167) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

AirPlay-t és Spotify-t használ valaki? Hogyan oldja meg, mert ugye android alapból nem képes ra. Root tényleg szükséges hozzá?
Es mi ez, mihez lehet kapcsolódni?

[ Szerkesztve ]

(#44168) Bozek válasza S e t h (#44148) üzenetére


Bozek
nagyúr

Látom még mindig nem érted. A pontok alapján jön ki a győztes, nem a szimpátia alapján.
Tudsz az MD Scan-el jelszóval védett PDF-et létrehozni? Tudod állítani az oldalméretet? A szövegfelismerés meg nem arra van, hogy átrakd egy szövegfájlba, amit lefotóztál, hanem arra, hogy utána tudj keresni a scannelt dokumentumban.
Bepipáltad a CS-ben a High Quality Scan-t? Mert úgy már lehet, hogy nem is sokkal szebb az MD.

[ Szerkesztve ]

(#44169) vadkörte válasza ctibor (#44166) üzenetére


vadkörte
addikt

:F
Beállítások/Könyvjelzők Importálás?

Üdv. V. Körte

(#44170) S e t h válasza Bozek (#44168) üzenetére


S e t h
nagyúr

Sajnálom, hogy már töröltem a teszt fileokat, a scannelt képek széle úgy nézett ki mintha odafostak volna, nem jöttem rá mi az oka, az md scannél ezzel nem találkoztam.A jelszóval való levédettség lehet jó pont, nekem egyelőre még nem volt rá szükségem, általában azonnal kérnek tőlem vmit a belső hálón, én meg már küldöm is, jelszavaznom még nem kellett.Viszont azt ,hogy nem tud kapásból pdf-be menteni, azt nehezen bocsátom meg neki.

Somatom, esetleg nézz utána, hogy az Abbeyy Textgrabber mire is való pontosan, aztán vonhatsz le konzekvenciát, mert kisebb-nagyobb hatásfokkal ugyan felismeri a szavakat, de iratok scannelésére alkalmatlan.Talán azt nem kell magyaráznom, hogy mi a különbség a scannelés, mint később még szerkeszthető pdf formátumba történő mentés és a szövegfelismerés között.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#44171) sigma13 válasza zsoltzsolt (#44163) üzenetére


sigma13
csendes tag

Ez tényleg nagyon jól működik, köszi! :R

(#44172) T. Peet


T. Peet
tag

Sziasztok,

létezik ilyen RSS olvasó?
- Beállítható legyen rajta, hogy akár 5 percenként is frissítsen
- Küldjön értesítést friss feed érkezésekor
- Kezelje a youtube feedjét is

kb. 20-at próbáltam ki és mindnek volt valami nyűgje. Akár fizetős is lehet.

(#44173) #79335424 válasza S e t h (#44170) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mint írtam, nekem tök mind1. Én bárkitől elfogadom a tutit. Csak azt kérdeztem, hogy ha egy újságcikket lefényképezek, akkor azt mivel tudnám szerkeszthető szövegként értelmeztetni. Volt már dolgom sík és dobszkennerekkel és az Abbyy sem újdonság. Ha ez nem szkennelési feladat, akkor boccs, egy nyomtatott havilap tulaja is tévedhet szakmai kérdésekben. :)

[ Szerkesztve ]

(#44174) LonGleY válasza S e t h (#44170) üzenetére


LonGleY
veterán

Viszont későbbi feldolgozásra meg minek PDF? Az a legkevesebb az egészben, ha készen vannak a képek, hogy bepakold őket a konténerbe.

Somatom: OCR-re szerintem ami megbízható (magyar szövegekhez is), az a PC-s ABBYY FineReader (az OmniPage most nem tudom, milyen szinten áll, én az előbbit sikeresen alkalmaztam keményebb szövegeken is). Még a PC-t is képes egész szépen megdolgoztatni. Mobilon minden bizonnyal egy lájtosabb motor dolgozhat a márkatársban.

[ Szerkesztve ]

(#44175) whiskeys válasza whiskeys (#44127) üzenetére


whiskeys
őstag

Senkinek nincs ötlete, mi lehet a baj?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#44176) #79335424 válasza LonGleY (#44174) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, én is erre az eredményre jutottam az Abbyy FineReader -rel kapcsolatban.. Csak az lep meg, amit már korábban is írtam, hogy anno, az N82 -es Nokia elég jó hatékonysággal olvasta fel a szöveget. Ehhez pedig kell a szövegfelismerés. Azóta eltelt pár év.

(#44177) Baku válasza #79335424 (#44176) üzenetére


Baku
aktív tag

[OCR Scanner]

és ami a lényeg: "• Save the output as PDF or text files." :) :))

[ Szerkesztve ]

(#44178) sigma13 válasza Baku (#44177) üzenetére


sigma13
csendes tag

Találtam még egy Scanthing (OCR & PDF Creator) v2.00 nevűt is, ami szintén erre jó, de nem a Play-en van.

(#44179) Baku válasza #79335424 (#44176) üzenetére


Baku
aktív tag

Ment egy P.Ü. ....

(#44180) Bozek válasza T. Peet (#44172) üzenetére


Bozek
nagyúr

Dobsz egy ilyen YouTube-os feed-et? Mert az 5 percenkénti frissítést és az értesítést tudja a gReader. A YouTube-ot meg kipróbálom Neked. A beépülő videókat csak a fizetős változat tudja, de ha csak a szöveget akarod olvasni, elég az ingyenes is.

[ Szerkesztve ]

(#44181) erik0306


erik0306
tag

sziasztok!
Melyik ingyenes zenelejátszót ajánlanátok?
Fontos egy jó equalizer benne, és másodsorban a kinézete, esetleg témázhatósága.
Sima mp3-akat kellene vinnie :)

Előre is köszönöm :R

(#44182) T. Peet válasza Bozek (#44180) üzenetére


T. Peet
tag

Pl: http://www.youtube.com/user/Google/feed

Próbáltam egyébként a greadert is, de az Feedlyt meg The Old Readert használja. Hiába az 5 percenkénti frissítés, ha a Feedly mondjuk 1 óra után tölti be a friss feedet.

(#44183) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Tudna valaki olyan alkalmazást mondani, mely segítségével egy gombnyomásra tudom ki/be kapcsolgatni a vakut? Olyat találtam, amely ezt widget-tel oldja meg, viszont olyat nem, amelynél esetleg parancsikon vagy hasonló lenne. Ez azért szükséges, mert külön ikoncsomagot használok és nem szeretném, ha bármi elütne a kialakított stílustól :) Szóval valami olyan alkalmazás kellene, melynél tudom szerkeszteni az ikont. Nova launchert használok.

Szép estét!

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#44184) petipetya válasza 4ron (#44183) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha jól értem, akkor zseblámpát keresel. Ennél be tudod azt állítani, hogy az alkalmazás indításával egyidőben bekapcsolódjon a lámpa (=vaku), így ki tudod tenni az alkalmazás ikonját és azt tudod szerkeszteni: [link]

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#44185) Troy.


Troy.
addikt

Hello!

Google kereső frissítette magát, erre fől elkezdte irdatlan sokszor ébresztgetni a telefont. Azon kívül, hogy törlöm, mit tudok csinálni?

.

(#44186) petipetya válasza Troy. (#44185) üzenetére


petipetya
nagyúr

És ha kikapcsolod az ébresztőórát?

"nincs rá lezsóidő"

(#44187) atosan válasza Troy. (#44185) üzenetére


atosan
addikt

Ha nincs root, akkor csak törölni tudod a frissítést és letiltani az alkalmazást.

Maine coon

(#44188) w.miki


w.miki
veterán

Ha kevés belső memóriával rendelkező (Defy, 476MB, CM7) telefonom van, lehet valamit csinálni, hogy a háttérben futó alkalmazások ne vegyenek el 300MB-ot?
GPlay szolgáltatások 2* (10+19MB), Térkép 2* (9+9MB), K9Mail (20MB)
Ezeket lehet valahogy csökkenteni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#44189) Troy. válasza petipetya (#44186) üzenetére


Troy.
addikt

Mármint az "egyszerű ébresztőórát" ? (Samsun S2-ről van szó.)

üdv

.

(#44190) razorka777 válasza w.miki (#44188) üzenetére


razorka777
veterán

Csak akkor ha uninstallálod azokat az appokat.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#44191) domerator válasza w.miki (#44188) üzenetére


domerator
veterán

Disable Service. Keress rá a Playben. :K

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#44192) Carvus válasza petipetya (#44151) üzenetére


Carvus
senior tag

Persze, pl:[link]

Viszont megnéztem a tableten másik fiókba, és ott van hang beágyazott YouTube videónál is! Nézegettem nálam a Chrome beállításait de sokra nem mentem vele... :(

(#44193) petipetya válasza Carvus (#44192) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálam is van hang, igaz a Chrome Beta van mindennapi használatban. Nem tudom, hogy mi lehet a gond nálad.

"nincs rá lezsóidő"

(#44194) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!

Én két programot keresek S3-hoz.
- egy olyan menüt szeretnék ami a régi gyári szoftververzióban benne volt és oldalról elő lehetett venni és onnan rogramokat indítani [link] Lehet most is benne van, de nem tudom, hogy kell bekapcsolni.
- szintén a régi FW-ban lehetett állítani, hogy a tárcsázás eéőtt kérdezzen rá, hogy mivel menjen a hívás, Skype, saját tárcsázó.... Ez nem jön fel már egy ideje a FW frissítés óta hiába rakom újra a Sype-ot és a VOIP-ot.

(#44195) petipetya válasza Soma01 (#44194) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha hosszan nyomod a vissza nyilat, akkor sem jön elő az a menü oldalról?

"nincs rá lezsóidő"

(#44196) canniball válasza Bozek (#44180) üzenetére


canniball
nagyúr

"A beépülő videókat csak a fizetős változat tudja..."
...de be lehet úgy állítani hogy a tartalmakat a böngészőben nyissa meg és probléma megoldva. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#44197) janaman01 válasza Soma01 (#44194) üzenetére


janaman01
addikt

Ha benne van, akkor a vissza gombot folyamatosan
nyomod és
előjön.....ha megint folyanatosan nyomod, ajkor eltűnik...
A neve sidebarservice .apk

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#44198) Carvus válasza petipetya (#44193) üzenetére


Carvus
senior tag

Meeegvan!
Igazából pofon egyszerű volt: Cache ürítés után jó lett... Azért köszi! :U

(#44199) dokee78 válasza petipetya (#44193) üzenetére


dokee78
félisten

Mennyire stabil és erőforrás zabáló a Chrome béta?
Mert nekem a Boat lenne a tökéletes,de ez a Floating Tab,zavar.
Nem lehet letiltani benne.

(#44200) Soma01 válasza janaman01 (#44197) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!

És ilyen app van külön is ha nem lenne benne. (most nem tudom kipróbálni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.