Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) raziel01 válasza #79335424 (#45849) üzenetére


raziel01
veterán

pl? Lehet megvan oldva csak nem tudsz róla.

(#45852) Whynot?


Whynot?
aktív tag

Srácok, egyáltalán nem szeretném újrakezdeni a "warez az androidos IGO vagy nem" témát, de az edigital "IGO Primo Magyarország térképpel +1 Év Ingyenes Frissitítés"-sel árulja a navon 7"-os tabletjét, amin ICS van. Ezek szerint akkor már legálisan elérhető androidra itthon is?

(#45853) air válasza Whynot? (#45852) üzenetére


air
nagyúr

Készülékkel együtt igen. De az eddig is így volt.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#45854) tomy86 válasza Whynot? (#45852) üzenetére


tomy86
addikt

Nincs legálisan telepíthető droidra. Telefonnal együtt már korábban is volt (ha jól emlékszem Galaxy Spicára). Bár ahogy az egyik fórumon megjegyezték, az NNG feleakkora erőfeszítéssel kiadhatna egy droid verziót a Playre, mint amekkorával törölteti és vadássza a warez linkeket, feltöltéseket. :D

[ Szerkesztve ]

(#45855) Whynot? válasza air (#45853) üzenetére


Whynot?
aktív tag

akkor én valamit félreértettem. Eddig úgy tudtam, hogy csak egy török és egy izraeli kiadás volt legális.

(#45856) Probert75


Probert75
addikt

Ezt sikerült beállítani, hisz magyar és egyszerű is! ZsebNővér gyógyszerszedésre. Beállítottam a gyógyszer nevét Víz-re, az intervallumokat, hogy mikor és mennyit. És megjegyzésnek, hogy Igyál!!!. :)
Köszönöm azért a segítséget!

(#45857) Prodidzsáj válasza Probert75 (#45856) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Nézz rá erre is[link]
szerk: láttam már találtál de hátha!

[ Szerkesztve ]

(#45858) Siriusb válasza air (#45850) üzenetére


Siriusb
veterán

Aztán "megvilágosodtam".
Ez a - nálad is - folyamatosan működő kijelző miatt lehet. :DDD

(#45859) Probert75 válasza Prodidzsáj (#45857) üzenetére


Probert75
addikt

Nagyon zsír, megnézem! Köszönöm! :R
Hogy mik vannak! Nem is mertem rákeresni a Play-en, gondolván nincs ilyesmi fenn! Még egyszer hálás köszönet a segítségért mindenkinek!

(#45860) air válasza Whynot? (#45855) üzenetére


air
nagyúr

Ez így is van.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#45861) Probert75 válasza Prodidzsáj (#45857) üzenetére


Probert75
addikt

Gyors volt az örömujjongás! Nem lehet testre szabni, mert elégtelen az érzékelése, hogy nem veszi be a koromat a beállításánál. Akárhova bökök, semmelyiket sem veszi be. Egyedül a súlyomat tudtam beállítani, semmi többet. De azért kösz!

(#45862) Chrys_ válasza raziel01 (#45842) üzenetére


Chrys_
addikt

Nálam ráadásul projektoros is, vetít a plafonra, a legkényelmesebb :) Persze csak sötét szobában jó.

(#45863) #79335424 válasza raziel01 (#45851) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pl.
-a változó hosszúságú utf8 kódok értelmezése, hogy egy karakter miatt ne feleződjön az sms.
-optikai meghajtó usb csatolása
-lemezképfájl csatolása
-aktív VOIP hívás közben beérkező GSM hívás megfelelő kezelése
-API több SIM -kezeléséhez
-API soros port kezeléséhez
-multitask - multiwindow rendszer szintű kezelése
-elsődleges kijelző felbontás és képarányváltozásának kezelése (saját kijelző nélküli Android eszközökhöz)
Hirtelen ezek jutottak eszembe, valamint én nagyon szeretnék egy webes felületen működő fájlkezelőt, távoli eléréshez (nem VNC).

(#45864) Prodidzsáj válasza Probert75 (#45861) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Kár érte, láttam hogy elég régen frissítették. :(

(#45865) tobias40


tobias40
veterán

Tud vki olyan programot android-ra ami hívás (beszélgetés közben)közben percenként jelez?
Sajnos a htc-ben nincs ilyen opció és jó lenne ha jelezne mert perc alapú a számlázás.
Még jobb lenne ha megoldható lenne hogy minden 50 mp-ként jelezne!

[ Szerkesztve ]

(#45866) petir


petir
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segitsget szeretnek kerni! Adott egy wifi halozat amire fel vagyok csatlakozva kezemben az okostelefonom benne egy memoriakartyaval azon pedig egy shared mappa amit meg szeretnek osztani de csak azt az egy mappat es ami abban van! Logikusan egy samba szerverre van szuksegem talaltam is jopar ilyet de ezek nagyreszt mindent megosztottak es ami a legnagyobb bajom volt , hogy bongeszon keresztul mukodott...csili-vili volt de nekem ne ossza meg az egesz telefont ha csak egy mappat akarok. Kerdesem nagyjabol adott letezik e olyan program ami tetszoleges mappat meg tud osztani az sd kartyarol es teszem azt egy ES File Explorerrol vagy TC-rol de akar szamitogeprol el tudom erni mint halozaton megosztott mappat.

Van esetleg valakinek otlete a problemamra? :)

[ Szerkesztve ]

(#45867) #79335424 válasza petir (#45866) üzenetére


#79335424
törölt tag

Root van? FTP nem lenne jó? Milyen típusú eszközön lenne a szerver?

(#45868) petir válasza #79335424 (#45867) üzenetére


petir
senior tag

Egy S4 mini lenne a samba szerver. FTP nem rossz otlet de sokkal macerasabb host , felhasznalo , jogosultsag stb. Megmondom oszinten nagy filokat szeretnek mozgatni a halozaton mivel N-es wifi gyors volna. Ez LENNE a legegyszerubb megoldas ha tudnank igy a telok kozt masolni. Root nincs sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#45869) Tesztelo.hu válasza dokee78 (#45825) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Mit értesz az alatt, hogy nem pontos? Miért ne lenne pontos?

(#45870) Chrys_ válasza tobias40 (#45865) üzenetére


Chrys_
addikt

Az a minden 50. sec nem lenne jó:
1.: 50s
2.: 1:40min
3.: 2:30min
...

De értem, mire gondoltál, minden egész perc előtt 10 másodperccel jelezzen, hog gyorsan lerázd a beszélgetőpartnered :)
ACR-t néztem, nincs a beállítások között ilyen opció.

(#45871) #79335424 válasza petir (#45868) üzenetére


#79335424
törölt tag

Root nélkül nem fog menni az SMB. Legalábbis Windows kliensel biztos nem. A Win ragaszkodik a 445 -ös porthoz, Androidon viszont az 1024 alatti portszámokhoz root kell. Szerintem egyébként is bonyolultabb Win felé az SMB, mint az FTP. Androidon úgy tudom, hogy az ES explorer tud FTP szervert. Erről nem tudok többet. A Solid Explorerben az előbb megnéztem, biztos, hogy van mappamegadási opció. Szerintem annál egyszerűbben nem nagyon lehet ilyen kapcsolatot kialakítani. Remélem, nem kell hozzá root! Add meg, mondjuk a 2121 -es portot (de úgy emlékszem, hogy magától is konfigolja és kiírja az elérési adatokat) és ezt írd a PC -n is pl. a TotalCommanderbe!

(#45872) janos1988


janos1988
addikt

Felraktam a CM Sec.-et és ezeket javasolja. Érdemes - főleg az utolsó kettőt - megcsinálni/javítani?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#45873) Bozek


Bozek
nagyúr

(#45811) psg5: Még nem unod? Mert én már nagyon. Ha lenne ilyen megoldás, valaki már leírta volna.

(#45841) Vikthor és (#45848) raziel01: És a DayDream? Igaz, hogy csak dokkolt állapotban vagy töltés közbe működik, de pont az az egyik funkciója, amiről beszéltek.

(#45863) Somatom:
"-a változó hosszúságú utf8 kódok értelmezése, hogy egy karakter miatt ne feleződjön az sms."
Ez nem az Android hibája. Azt a kódot nem tudja rövidebben elküldeni, a szolgáltató meg 1 SMS-be nem enged többet a 160 karakternél.

"-multitask - multiwindow rendszer szintű kezelése"
Multitask megvan, a multiwindow meg felesleges. Bár egy 10"-os táblán már nem annyira, de

"én nagyon szeretnék egy webes felületen működő fájlkezelőt, távoli eléréshez (nem VNC)."
Miért kell webes felületen működő? Az FTP vagy az SFTP miért nem jó?

"-optikai meghajtó usb csatolása
-lemezképfájl csatolása
-API soros port kezeléséhez"
Minek?

(#45874) 7Sony7 válasza tobias40 (#45865) üzenetére


7Sony7
addikt

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dexterltd.call_minute_saver&hl=hu

Ha nem jó, akkor nézz be az E-robot topicba.

[ Szerkesztve ]

-

(#45875) elfelejtette válasza tomy86 (#45854) üzenetére


elfelejtette
veterán

Csak az a baj, hogy hiába van legálisan készülékkel együtt, akkor se kérdezhettél, mert egyből habzó szájjal warezt kiáltottak, akkor is, ha csatoltad a hsz-edhez a beszkennelt, saját névre szóló adásvételit...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#45876) LonGleY válasza elfelejtette (#45875) üzenetére


LonGleY
veterán

Többnek van warez forrásból, mint ahány ilyen készülékes van. Illetve minden telefonnak van külön topikja, ahol beszélhetsz róla... Mi olyan bonyolult ezen?

[ Szerkesztve ]

(#45877) whitehand


whitehand
senior tag

Sziasztok keresek olyan programot ami számol vagy visszaszámol majd jelez egy adott időben majd kezdi előlről

(#45878) elfelejtette válasza LonGleY (#45876) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ezzel most nem mondtál semmi érdemlegest, csak szereztél egy plusz hsz-t...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#45879) Probert75


Probert75
addikt

ExDialer-t használóktól kérdeznék. Nem fogadott híváskor mindenkinek a gyári tárcsázó jelenik meg, ha a rolót lehúzva bökök az értesítésre? Vagy azt be lehet állítani valahol, hogy ilyenkor ne a gyári híváskezelő jelenjen meg?

(#45880) air válasza elfelejtette (#45878) üzenetére


air
nagyúr

A #45875-ös hsz-ben mi volt az érdemi mondanivaló? :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#45881) Whynot? válasza Probert75 (#45879) üzenetére


Whynot?
aktív tag

van valahol beállítás is erre a tárcsázóban. Amúgy a kérdésedre válaszolva: nem, az exdialeres missed call plugint le kell tölteni és akkor nem nyitogatja a gyárit.

(#45882) Krisz79 válasza Whynot? (#45881) üzenetére


Krisz79
őstag

Ezt a pulgint honnét tölthető le?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#45883) gacsoi válasza Krisz79 (#45882) üzenetére


gacsoi
senior tag

Programon belűl beállítások/beépülő

(#45884) rjg válasza Probert75 (#45879) üzenetére


rjg
őstag

Emlékeim szerint a legelső alkalommal megkérdezi, hogy a gyári vagy az Ex Dialer mutassa a nem fogadott hívást. Nálam mindig az Ex Dialer jön be. Töröld a Tárcsázó alapértelmezéseit a Beállítások - Alkalmazások kezelésénél.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#45885) beni3d


beni3d
aktív tag

Sziasztok! Olyan alkalmazást keresek ami egyetemi (I.-II.) matematikát tanít, vagy példákat ad fel. Szeretném kihangsúlyozni, hogy nem számológépre van szükségem. Ha érettségihez szükséges azonosságokat tanít már azzal is ki lennék segítve, sosem árt átismételni az alapokat. Köszönöm a segítséget :R

(#45886) Krisz79 válasza gacsoi (#45883) üzenetére


Krisz79
őstag

Sikerült letölteni,de nem cserélődött ld a gyári app.
Mit csináljak vele?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#45887) gacsoi válasza Krisz79 (#45886) üzenetére


gacsoi
senior tag

Engedélyezted???
Ugyan ott a beállítások/beépülőknél Katt az xMissedCall beépülőre.
Viszont most nézem, root kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#45888) #79335424 válasza Bozek (#45873) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Azt a kódot nem tudja rövidebben elküldeni"
Ó, dehogynem tudná. A karakterek száma csak következmény. A kiindulási alap 1120bit/sms. UTF-8 -ban a karakterek leírhatók 1x8 - 4x8 = 8 - 32bit között. Ebből az ASCll karakterek 8bitesek. Írsz 10 db A -betűt, azt le tudja írni 80biten Aztán írsz egy Ú betűt, amit mondjuk csak 2x8=16biten tud leírni. Ennek nem kénem megdupláznia az egyébként 8biten már leírt karakterek méretét. Csakhogy nem UTF-8 -ban számol és nem is UTF-16 -ban, hanem egy régi szabvány szerint, UCS-2 -ben. Ez a szabvány nem támogatja a változó kódhosszúságot, minden karaktert 16biten tud csak leírni.

"Bár egy 10"-os táblán már nem annyira, de"
Mi az, hogy de? Szerintem meggyorsítja a munkát az ablakok párhuzamos kezelése. Az ablakok egymás fölötti elhelyezése pedig pont a kisebb kijelző miatt lenne hasznos.

"API soros port kezeléséhez.""Minek?"
Mert az Android nem csak telót jelent, másra is lehet használni. Használsz Taskert. Ha lenne rá API, akkor Taskerrel lehetne pl. házautomatizálást, vagy egyéb berendezések vezérlését is végeztetni egy olcsó és alacsony energiafelhasználású eszközről.

"Az FTP vagy az SFTP miért nem jó?"
Mert nem a nálam levő készülék és a távoli Androidos eszköz között szeretnék fájlátvitelt, hanem egy távoli hálózat gépei között szeretnék fájlműveleteket (másolás, kicsomagolás, stb.) úgy, hogy a fájlkezelő annak a hálózatnak egy Androidos eszközén fut és csak vezérlem a nálam levő kliensel, webgui -n keresztül. Ha a nálam levő eszközt csatolnám a hálózatba, akkor az adatok rajta keresztül mennének. A távoli asztali kapcsolat pedig nagyon erőforrásigényes. A webgui ideális lenne.

[ Szerkesztve ]

(#45889) oncsi


oncsi
őstag

Elnézést, hogy már megint megkérdezem, hogy találkozot e valaki olyan app-al, amivel a SG Note 10.1színhömérsékletét be lehetne finomitani. Köszi

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#45890) VeryByte válasza #79335424 (#45888) üzenetére


VeryByte
őstag

A távoli asztal nem biztos, hogy erőforrásigényesebb egy webgui-nál.
FTP-nél pedig van az fxp, amit persze támogatnia kell a szervernek és a kliensnek is, de akkor nem megy át rajtad.
Automatizálás egy jó ötlet, de akkor már inkább USB mint soros port.
A multiwindow tényleg jó lenne.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#45891) samsung ace


samsung ace
tag

Nem kapcsol be a telefon.Állandóan újraindul.Sajna valamit töröltem a hxd programmal, galaxy toolbox mentéssel.meg lehet még menteni?samsung s5830i

(#45892) Vikthor


Vikthor
nagyúr

az előző leírásom nem volt teljes, ezért ezt most pótolnám, annak érdekes aki 3G/4G mobilnetről akarja bekapcsolni az otthoni privát PC-jét és elérni Teamvieweral vagy RDPvel...

1. Alaplapi BIOS beálltások között meg kell keresni a Power on By PCIA/PCI (vagy Wake on LAN) funkciót és enabled-be tenni. Ez alaplapfüggő, más is lehet a neve mint Power on by PCI...
2. Device manager-ben keressük meg az ébresztendő LAN eszköz properties menüjét és a Power Management fület, majd ott a Wake on LAN alatt minden legyen bepipálva.
3. Legyen statikus IPnk
4. Állítsunk be port forwardingot a routeren
5. Én esetemben ez egy TP-Link TL-WR1043ND és itt a webinterface-en keresztül a Forwarding - Virtual Servers Entry menüpontnál adhatjuk meg a következőket: Service Portnál 9, IP Addresshoz a privát IP-t (ami már statikus), protocoll: All, Status: Enabled, majd Save
6. Itt lehet ellenőrizni a portot, hogy működik e és megkapod az IP címedet ami alapján kívülről bejössz.
7. A routeren még be kell álltani az IP/ARP binding opciót és enabled-be rakni. Itt a kliens PC privát IP-jét és MAC címét kell megadni.
8. Tölts le egy Wake on LAN appot a telóra, ahol a 6-os pontban megkapott IP-t és az ébreszteni kívánt NIC MAC address-ét kell megadni (ipconfig /all).
9. Send as broadcast ne legyen kipipálva, ha mobilnetről akarod ébreszteni, majd Save.
10. Mstsc kliens vagy Teamviewer indítása és az otthoni privát gépünket immáron elérjük a továbbiakban a mobilunkról is.
11. Enjoy!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#45893) gurl


gurl
tag

sziasztok!

biztos volt már kérdés,de annyi a hozzászólás,hogy meg sem próbáltam visszagörgetni(remélem nem gond :) ). Akksikímélő appot keresnék, amivel kicsit ki lehet tolni az üzemidőt bármiféle módon(külön profilokat beállítani,stb).

Ha bárki tud ilyet vagy hasonlót,megköszönném ha jelezné! Jelenleg semmilyen hasonló alkalmazás sincs a telefonomon (S3)

Köszönöm előre is! :R

(#45894) azoltan88


azoltan88
tag

Sziasztok!

A Play Store-ban milyen kártyával lehet vásárolni? Nekem Maestro típusú van, beírtam a kártyaszámomat, de azt írta ki hogy érvénytelen.

(#45895) Vikthor válasza azoltan88 (#45894) üzenetére


Vikthor
nagyúr

én Visa Electronnal tolom

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#45896) SzZrt. válasza Richee11 (#45780) üzenetére


SzZrt.
újonc

Kedves fórumozók!

Kétféle sms-fogadásról beszélhetünk. Az egyik, amikor a játékos a telefon univerzális egyenlegének terhére szeretne fogadást játékba küldeni. Ekkor a szolgáltató felé tartozik majd a fogadás árának kiegyenlítésével, a Szerencsejáték Zrt. felé pedig a szolgáltató tartozik. A fogadáshoz két sms-küldésére van szükség: az egyik a fogadás adatait tartalmazza, a másik a szolgáltató felé egy vásárlási szándékot megerősítő sms. Ekkor külön regisztrációra nincs szükség, a telefonszám azonosítja majd a nyertest.

A másik mód, amikor nem a telefon egyenlegére, hanem az Online fogadás oldalán létrehozott regisztrációban megadott telefonszámmal az előzetesen feltöltött belső egyenleg terhére történik a fogadás. Azt a Beállítás-on belül (ahogy valaki már megírta) lehet megadni. (PIN kód megadására már csak a telefonos fogadási rendszerben van lehetőség.) Ebben az esetben egy normál díjas sms árát számítja fel a szolgáltató, a fogadás ára a belső egyenleg terhére történik meg.

Az sms-fogadás kötött formátumú, bármilyen nem megengedett (pl. felesleges szóköz) esetén a rendszer visszautasítja. Ennek kiküszöbölésére szolgál az Okoslottó alkalmazás, amely csak egy segédlet a fogadás létrehozásában (nem szükséges szokásos sms-t írni), más szerepet nem játszik. Természetesen az egyéb funkciók kényelmesebbé teszik a további játékot.

Az Okoslottó-val tehát sms-ben lehet a játékot megtenni. Ezeket az sms-ek normál díjas sms-ek, áruk a szolgáltatói díjcsomagtól függnek. Egyfajta kényelmi funkciót lát el a fogadó felé, ebből a Szerencsejáték Zrt. nem részesedik.

A letöltést követően az Okoslottó segít összeállítani a megfelelő formátumú sms-t, melyet a rendszer kezelni tud. A játékba küldés előtt ki lehet választani, hogy a mobil-, vagy a belső egyenleg terhére történik-e a fogadás.

Mivel ez a fogadási mód egy könnyebbség a játékhoz, ezért a nyereményeket nem lehet összevonni a mobilszolgáltatókkal. A nyeremények utalása kizárólag az ügyfél számlájára történhet meg.

Üdv,
a Szerencsejáték Zrt. csapata

(#45897) azoltan88 válasza Vikthor (#45895) üzenetére


azoltan88
tag

Lehet a ezt a fajtát nem fogadja el, mert halványan mellette az összes többi kártyatípust feltűnteti, de Maestro-t nem látok.

(#45898) Melack válasza azoltan88 (#45894) üzenetére


Melack
veterán

Visa/Mastercard/Amex

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#45899) azoltan88 válasza Melack (#45898) üzenetére


azoltan88
tag

Köszi, akkor a jelenlegivel bukó... :-(

(#45900) #79335424 válasza VeryByte (#45890) üzenetére


#79335424
törölt tag

A webgui egy "statikus", szöveges állomány. A távoli asztali kapcsolatnál a másik eszközről készül screenshotokat kell akár másodpercenként elkészíteni, átkülden és megjeleníteni. Plusz az egér "vezérlésének" átvitele. Ez komoly terhelés egy ARM eszköznek és lényegesen nagyobb sávszélességet igényel. Köszönöm ezt az fxp -tippet! Utána nézek, hogy ez megvalósítható -e nálam.
A vezérlés nyilván otg -n keresztül történne, de a vezérléshez mindenképpen soros port kéne, mert ezen kommunikál az összes ilyen eszköz. Létezik adapter, sőt, pl. az SGS2 -m Dorimanx kernelében van hozzá modul. Ha az Android rendszer szinten támogatná, akkor az automatizálók közvetlenül is tudnák kezelni. Pl. egy "kapcsold be a fűtést" tartalmú e-mail -re közvetlenül tudna reagálni és kiadni a megfelelő utasítást. Tudom, hogy létezik ilyen project (Arduino), de ahhoz vezérlő oldalon is kell egy külön hardver, nem csak egy adapter.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.