Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44851) ctibor válasza zsoltzsolt (#44848) üzenetére


ctibor
senior tag

Nem tudom, mi lehet a baj, én az eWallet-et használom, mióta Androidos telefonom van, valamennyi telefonomon és tabletemen. Sőt: már jóval korábban, a Windows Mobile-os PDA-mon is az volt. Teljesen meg vagyok vele elégedve.

(Persze, ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne ennél még jobb progi u.a. a célra...)

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#44852) -B-


-B-
senior tag

Nem teljesen androidos kérdés, de hátha tud valaki segíteni.

Epub formátumhoz miképpen lehetne borítót adni?
A pdf-et ezen az oldalon szoktam epub-ra konvertálni.
Létezik valami program pc-re, amivel lehetne borítót is hozzáadni?

(#44853) Oldman2 válasza -B- (#44852) üzenetére


Oldman2
veterán

Calibre nem jó?

(#44854) -B- válasza Oldman2 (#44853) üzenetére


-B-
senior tag

Nem ismerem a programot. Még csak most ismerkedek ezzel az ebook dologgal, ezért kértem segítséget.
Nincs valami jó leírás erről a programról?

(#44855) tomy86 válasza -B- (#44854) üzenetére


tomy86
addikt

Calibre. Letöltöd PC-re, telepíted, használod. Magyar nyelvű, úgyhogy nem kell hozzá különösebb leírás.
Borító hozzáadás: megnyitod a Calibre management progit - új könyv (itt betallózod a dokut, amihez a borítót akarod hozzáadni) - metaadatok szerkesztése - borítócsere (tallózás vagy letöltés). Ennyi. De ez nagyon off topic.
Konvertálni is tudsz vele sokmindent-sokmindenbe. :)

[ Szerkesztve ]

(#44856) Oldman2 válasza -B- (#44854) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez egy Könyvkatalógus és konvertáló alkalmazás. Calibre PH fórum itt.

Van egy ismertető róla itt.

Az oldal közepén van egy hivatkozás egy bővebb leírásra, de nem jön be... megkeresem és PM-ben elküldöm neked, anno lementettem az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#44857) -B- válasza tomy86 (#44855) üzenetére


-B-
senior tag

Köszi!

Oldman2: neked is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#44858) galaxys80


galaxys80
veterán

Nálatok nem lassult be a FB app?
Reggel még gond nélkül ment.

Sztornó.
A vodánál lehet valami gebasz,mert minden lassú.

[ Szerkesztve ]

(#44859) Bkrisz9


Bkrisz9
őstag

Sziasztok! Zene lejátszót keresek. A poweramp, playerpro nem igazan jott be egyszerűen utálom a felületük. Az xda-s apollo bugos sajnos állandóan FC. Shuttle+ vagy mi volt fent de annak meg a widgetje nem működik. Sonym van a walkmant imadom de mostanaban allandoan leall.

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#44860) zsoltzsolt válasza raziel01 (#44850) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

raziel01
citibor

Köszi, letöltöttem, majd megpróbálom kitapasztalni. Ezzel lehet szinkronizálni felhőbe vagy csak PC-re,mert ezt egyelőre nem találom

[ Szerkesztve ]

(#44861) LonGleY válasza Bkrisz9 (#44859) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor tölts hozzájuk skineket!

(#44862) zsoltzsolt válasza Bkrisz9 (#44859) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

(#44863) mindemo


mindemo
csendes tag

Van egy problémám! Az általam letöltött hang felvevőkkel- kb 8-at próbáltam - a végeredmény mindig szaggatott lesz. Ez mitől van? Melyik progival próbálkozzak?

Előre is köszi a segítséget. :R

(#44864) katalin888


katalin888
aktív tag

"Phone contacts to Google contacts" programok kozott melyik az ajanlott?
Egyaltalan alapbol miert nem tudja a vanilla android?

(#44865) zsoltzsolt válasza mindemo (#44863) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ezek melyik progik? Mert hiába javaslok, ha pl. az is benne van a nyolcban :) de nekem nyolc :)

(#44866) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Sziasztok!

Galaxy Note 3-hoz keresek olyan appot, amivel ki tudom váltani a határidő naplóm. Van rajta gyárilag S tervező, ami jó is lenne, de sajnos a napi programokhoz nem lehet "tollal" írni, pedig ez lenne a legfontosabb funkció, amit használni szeretnék.
A segítséget előre is köszönöm!

(#44867) air válasza katalin888 (#44864) üzenetére


air
nagyúr

Parancsolsz?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#44868) Viktor0610 válasza katalin888 (#44864) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

katalin888:
Exportálod a tárhelyre, majd importálod a Gmail fiókba. :)

air:
:D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#44869) róland válasza qpakcovboy (#44866) üzenetére


róland
veterán

MyScript Stylus Beta - nagyon jól használható. S ezután mindenhol kézírással ("tollal") használhatod a készülékedet. Ha megunnád, akkor a Beállítások/Nyelv és bevitel részben lehet kikapcsolni (azaznem ezt megjelölni alapértelmezettként).

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#44870) katalin888 válasza air (#44867) üzenetére


katalin888
aktív tag

:) Nyugi! ;)
A telefonba mentett osszes nevjegyzekemet egyszerre szeretnem atrakni a google jelolesu nevjegyzekembe, mert maskepp nem szinkronizalja a google fiokommal!
Ezt a muveletet segedprogram nelkul csak import/exporttal tudom megoldani erre keresek egy kenyelmesebb megoldast!

[ Szerkesztve ]

(#44871) mindemo válasza zsoltzsolt (#44865) üzenetére


mindemo
csendes tag

- smart voice recorder
- longquan hangrögzítő
- easy voice recorder
- tape-a-talk voice recorder

Csak 4:), de ezután feladtam

(#44872) Viktor0610 válasza katalin888 (#44870) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Végül is az exportálás/importálás összesen kb. 6-8 kattintása és az ezzel eltöltött nagyjából 3-5 perc igen bonyolult és idegőrlő, ráadásul iszonyatosan sokáig is tart... :P
Tényleg. :D

Samsung Galaxy A54

(#44873) air válasza katalin888 (#44870) üzenetére


air
nagyúr

Aha. Tudtommal export/import folyamatnál nincs egyszerűbb, és könnyebben járható.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#44874) katalin888 válasza Viktor0610 (#44872) üzenetére


katalin888
aktív tag

Csak az en Acer telefonomnal volt mar egyszer problema, mert nem lehet kulon kijelolni, hogy mit szeretnek exportalni.... :(
Kacagjatok nyugodtan

(#44875) zsoltzsolt válasza mindemo (#44871) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Így látva passz, én ebből kettőt megvettem és nálam rendben működnek (easy és a tape), egy régebbis (Xperia X8) és a mostani Xperia P-n

[ Szerkesztve ]

(#44876) vadászcsiga válasza LonGleY (#44831) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Vagy a PasswordBox ami ugyancsak nagyon jó. Droid, iPad, és asztali chrome között is tökéletes az átjárás.

(#44877) qpakcovboy válasza róland (#44869) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Nem az igazi, Olyat keresek, amivel minden a régi marad, de a napokhoz kézzel tudok jegyzetelni.

(#44878) róland válasza qpakcovboy (#44877) üzenetére


róland
veterán

Ilyet nem fognak kiadni a gyártók. (Mint ahogy egy egyszerű, karóra méretű, hordható GPS trackert se lehet kapni, s az összes "okos órából" is hiányzik a GPS vevő. Némely sportórában van, de az olcsóbbakból nem menthető a rögzített track, a többit pedig horror áron kínálják a gyártók. [Pedig maga a hardver nem túl drága, hiszen lassan az összes telefonba beépítik.])

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#44879) ciry válasza ciry (#44840) üzenetére


ciry
őstag

:U

Origin: ciryboy ..."Csak semmi buzulás!"...

(#44880) petipetya válasza ciry (#44879) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mi történik akkor, ha angolra van állítva a nyelv?

"nincs rá lezsóidő"

(#44881) janaman01 válasza mindemo (#44863) üzenetére


janaman01
addikt

Rec forge....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#44882) janaman01


janaman01
addikt

Bocs már nem szerk...
Tud valaki olyan progit droidra ami egy képet mondjuk felkockáz és az egyes darabokat elmenti külön külön ?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#44883) freddirty


freddirty
senior tag

Nem százasan ontopic, de gondoltam megosztom az ekönyvolvasás + android

tapasztalataimat, hátha valakinek hasznos lesz. Pár hozzászólással korábban

volt egy ebook/calibre beszélgetés.
Szeretek OLED képernyőn főleg este olvasni, ezért androidos megoldást

választottam már pár éve erre a célra.
/ps1.: A képernyőméret nekem nem gond, bár lassan egy éve Note II-t használok,

az azért nem kicsi/
/ps2.: A fekete alapon zöld színű olvasás oleden nagyon kényelmes a szememnek

ezt ugye nem tudja a kindle ill. eink./
Az app amit használok az fbreader. Tulajdonképpen azért mert már régen az

android 1.x időkben ez volt csak jóformán és megtetszett. Időközben kibővült

egy fontos funkcióval ami nagyon kényelmessé teszi az ebook menedzsment folymatát.
Aki Calibre-t használ a könyvei rendszerbe szervezésére annak ajánlom a calibre szerver funkcióját. Ez weben és OPDS formában is elérhetővé teszi a teljes könyvtárad. Amennyiben ezt a szervert kirakod egy saját kis nas-ra vagy szerverre és kinyitod a tcp portját a net felé, akkor onnantól bárhonnan a világból egy browserrel illetve egy OPDS tudású ebook olvasóval hozzáférsz a könyvtáradhoz.
Az OPDS egy xml alapú kicsit rss-hez hasonló protokol. Pl. az fbreader ismeri és ha betöltök egy könyvet a katalógusomba akkor onnantól kezdve bármilyen eszközön hozzáférhetek a könyvhöz.

Nincs wifin/kábelen keresztüli filemásolgatás szinkronizálás. Fbreaderben behoz az OPDS könyvtár, könyv kiválaszt, letölt, olvas. Mindent egy appon belül.
Igazából a korrekt oldalszinkronizálás felhőne funkció ami hiányzik(ami van az 3rd party megoldás és vacak) és a akkor a crossplatform olvasás is kipipálható. (bár erre nekem épp nincs szükségem)
Linkek:

Calibre
OPDS
FBreader

fred

(#44884) tomy86 válasza freddirty (#44883) üzenetére


tomy86
addikt

"Ajánlom a calibre szerver funkcióját. Ez weben és OPDS formában is elérhetővé teszi a teljes könyvtárad. Amennyiben ezt a szervert kirakod egy saját kis nas-ra vagy szerverre és kinyitod a tcp portját a net felé, akkor ..... hozzáférsz a könyvtáradhoz."
Vagy ha már droid és google. Feltöltöd a könyveket a Google books "saját könyvtár" részébe és onnantól bármikor bárhonnan elérheted a könyveidet, akár a Google Books-on keresztül. Bár itt a szinkron kimarad viszont nem kell nas.
Ezt csak, mint egy alternatívát írtam le, mert néhány ismerősöm is másolgatta a telefonjára az ebookokat és amikor megemlítettem a Google Books lehetőségét, akkor meglepődve néztek rám, hogy az ilyet is tud.

[ Szerkesztve ]

(#44885) S e t h válasza tomy86 (#44884) üzenetére


S e t h
nagyúr

Mivel több ez mondjuk a dropboxnál, ahol szintén lehet szinkronizálni a mappákat pl.ahol a könyvek vannak és szintén- ezen okból kifolyólag - mindig elérhető mindenhonnan?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#44886) S e t h válasza róland (#44869) üzenetére


S e t h
nagyúr

Jó alkalmazás, csak sajnos lassabban lehet vele írni.Ez pl magának a note naptár funkció kiváltására nem alkalmas, csak a bevitel lesz kézírás.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#44887) raziel01 válasza S e t h (#44885) üzenetére


raziel01
veterán

Van előnye a dropbox-nak a Google Drive-hoz képest?
Eddig dropbox-om volt aztán pár napja megláttam, hogy van ilyen, hogy google drive és mostmár oda pakolom fel a képeket. Tök jó a kliense is.

(#44888) tomy86 válasza S e t h (#44885) üzenetére


tomy86
addikt

Annyiban pl. hogy ha több eszközön is szoktad olvasni a könyveidet és bekapcsolod a szinkronizációt a google könyvek alkalmazásban, akkor onnan tudod folytatni a könyv olvasását, ahol a másikon abbahagytad.
Biztos van más előnye is, de ritkán olvasok telefonon, úgyhogy nem mélyedtem bele különösebben.

(#44889) petipetya válasza tomy86 (#44888) üzenetére


petipetya
nagyúr

Pontosan így van, és éppen ezért használom.

"nincs rá lezsóidő"

(#44890) SteveL


SteveL
aktív tag

Most erősen akciós az OfficeSuite Pro 7.

(#44891) qpakcovboy válasza S e t h (#44886) üzenetére


qpakcovboy
őstag

A kézírásos bevitel alapból benne van | ezt is így irtam. Ha tudnék programozni. - .,, -.

(#44892) S e t h válasza tomy86 (#44888) üzenetére


S e t h
nagyúr

Hát nem tudom mennyiben jellemző ez, mármint a több eszközön való felhasználás,bár kétség kívül előremutató, de én inkább ki szoktam váltani a google alkalmazásait másokkal.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#44893) raziel01


raziel01
veterán

eWallet-ről jöttek új kommentek és nem kell hozzá netkapcsolat. Anélkül is megy. Sokat javítottak rajta. Lett pár pozitív komment. Nekem is tetszik. Használni fogom. :)

(#44894) #13110016 válasza air (#44830) üzenetére


#13110016
törölt tag

+1
Én sem látom igazából értelmét. Nekem pl van egy kis füzetem, abba van minden pass. Azt törje fel valaki... :DDD

Egyébként akinek ilyen progi kell, ez mindig ingyenes, és elég jók a vélemények róla: KeePassDroid

[ Szerkesztve ]

(#44895) drmotto válasza tomy86 (#44884) üzenetére


drmotto
őstag

Nagy hátránya, hogy nem kezeli a mobi-t. Ezét pl kindle használóknak nem altenativa az Amazon saját appjával szemben.

(#44896) vadászcsiga válasza #13110016 (#44894) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Randa egy jószág

(#44897) sutszi


sutszi
veterán

A Sony-nak van ez a gyári időjárás widget-je. Ami az accuweather szolgáltatását használja. Tudtok olyan verziót amit CM 10.2-re fel tudok tenni egy xperia mini-re?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#44898) tomy86 válasza S e t h (#44892) üzenetére


tomy86
addikt

Én meg inkább a google szolgáltatásait használom (persze ha van normális alternatívájuk az adott feladatra). Ha már a droid úgyis a googlehoz kötődik, akkor minek regisztráljak egy halom más weboldalra, szolgáltatásra, programba? Mindenki máshogy viszonyul a nagy testvérhez :)

(#44895) drmotto: nem is állítottam, hogy kezeli és nem is volt kérdés. Nálam ez nem szempont.

Egyébként én csak ajánlottam egy szolgáltatást. Nem írtam, hogy jobb mint bármelyik másik és nem akarok senkit meggyőzni, hogy használja.

[ Szerkesztve ]

(#44899) raziel01 válasza #13110016 (#44894) üzenetére


raziel01
veterán

Felraktam inkább a keepassdroid-ot. :D
Ott legalább ingyenes a PC-s kliens és nem 20 dollár, mint az ewallet-nél.
Amúgy az nem gáz, hogy nyílt forráskódú?

(#44900) Oldman2 válasza raziel01 (#44899) üzenetére


Oldman2
veterán

Már miért lenne "gáz"?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.