Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45401) janaman01


janaman01
addikt

Kipróbáltam a tubemate nekem fent van az 1080p lejátszása nem támogatott viszont letölteni engedi 1080p be...

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#45402) aizen92 válasza janaman01 (#45401) üzenetére


aizen92
addikt

ez valami csodálatos.... akkor tényleg nem létezik semmi, normál mód. Redditen végigböngésztem egy külön topicot erre de ott se tudtak normális leírást adni, hogy lehetne. egyszerűen nem értem, hogy csinálhatja ezt meg a google.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#45403) #79335424 válasza aizen92 (#45402) üzenetére


#79335424
törölt tag

XBMC -hez is van Youtube plugin. Talán abban lehet 1080 -as opció. Otthon van XBMC -s droid, majd megnézem a beállítási lehetőségeit.

(#45404) goom válasza dokee78 (#45361) üzenetére


goom
senior tag

Locus Pro-ban nálam a "térképek témája" menüben ötféle lehetőség van: túrázás, kerékpár, sí, város és út.
Hogyan találhatok ott "többet mutass" opciót?

(#45405) grafikus17


grafikus17
senior tag

Sziasztok!

Keresek egy programot, ami a belső és az SD kártya adatait valahogy egyben jeleníti meg. Root kell hozzá, és mivel a telefonomat csak most tudtam Rootoli, kipróbálnám. Nem rég töröltem le a telefonomról, mert nem volt biztos hogy tudom Rootolni. Vissza olvastam januártól, de nem találtam, nem találom a google play letöltött alkalmazásai között sem, és a nevére sem emlékszem.
Ez így nem nagy segítség, de hátha valakinek beugrik a neve.

Xiaomi Redmi note 7

(#45406) kovisoft válasza goom (#45404) üzenetére


kovisoft
őstag

A már említett oldalon leírják, hogan kell saját témát betenni Locus alá. Csak akkor jelenik meg a "Mutass többet" opció, ha másoltál fel saját témát a megfelelő Locus mappába. Azt hiszem, ez csak vektoros térképekre vonatkozik, legalábbis én csak arra próbáltam.

(#45407) goom válasza kovisoft (#45398) üzenetére


goom
senior tag

Bocs, ezt a HSZ-t csak most vettem észre... Így már nálam is megjelenik a "mutass többet". Igaz, én nem vettem észre változást a térkép megjelenésében...
És még egy kérdés: ha ez alapján letöltöm és bemásolom a Hungary_openmaps_eu_europe.map.zip fájlt a megadott helyre, akkor sem látok "MAPS"-ot a "Vector" fül alatt.
És hiába másolok akár GPX, akár KML fájlokat a Locus/Maps helyre, azok sem látszanak a "Personal" fül alatt. A főmenüben, a "Data" menüpont "Tracks" fül alatt viszont igen - és a térképen is.

(#45408) kovisoft válasza goom (#45407) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem a zip fájt kell bemásolni, hanem ki kell pakolni a tartalmát a megadott (mapsVector) mappába. Tehát kell ott lennie egy Hungary_openmaps_eu_europe.map fájlnak. A saját témával úgy látod a különbséget, hogy a turistautak szépen színezve lesznek a szimpla szürke vonalak helyett.

GPX, KML fájlokat még nem próbáltam, ezt passzolom...

(#45409) wsoul


wsoul
csendes tag

Sziasztok! Tudtok olyan app-ot ajánlani, ami ha nem is tünteti el, de legalább teljesen átlátszóvá teszi a mobil képernyőjének alsó fekete érintőgombos-és felső sávját? Nem rootolt telefon! Köszönöm előre is!

(#45410) repvez


repvez
addikt

tudja valaki , hogy az endomondo sport trackert programhoz hogy lehet zenelejátszót társitani, hogy a tevékenység alatt hallgatott zenék listája is rögzitse? Most a 9.4-es verzio van fenn és a beállitások között ha rámegyek a music menüre azt irja ki hogy nem tudja kapcsolni a media playert. A régebbi verzióval müködött
Ugyan ugy winampot használtam hozzá.
Esetleg egy másik zenelejátszó ami müködne vele? melyik lenne jó ?

(#45411) St3ven


St3ven
addikt

A WhatsApp-ot nem számítva milyen azonnali üzenetküldő alkalmazást ajánlanátok, az alábbiakat szem előtt tartva?

Ami kell:
- telefonszám alapján azonosítson (ne kelljen regisztrálni felhasználónevet, megadni email címet)
- üzenetek, képek küldése
- alacsony erőforrásigény (akksi, RAM, tárhely)
- megbízható működés (ha küldök egy üzit, az azonnal érkezzen meg a címzettnek; ne másnak továbbítsa az üziket, ha éppen olyanja van stb.)
- cross-platform legyen (már amennyire lehet)
- idegenek ne tudjanak rám írni

Ami nem alapfeltétel, de jó lenne:
- csoportos üzenetváltás
- ingyenesség
- reklámmentesség

Ami nem kell:
- hanghívás
- stickers és egyéb marhaságok

Ami nem jöhet szóba:
- Viber
- Skype
- Hangouts

Egyelőre ezeket nézegetem Play-en, bármilyen vélemény, személyes tapasztalat érdekelne róluk és egyéb lehetőségekről:
- LINE
- WeChat
- KakaoTalk

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#45412) Illusion1010 válasza St3ven (#45411) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Szerintem kb. mindent ki is zártál ;]

(#45413) dokee78 válasza kovisoft (#45398) üzenetére


dokee78
félisten

Mindent oda másoltam ahol kellett.
Locusban meg is talál,de nem navigál net nélkül.

(#45414) Richee11


Richee11
senior tag

Sziasztok!!

Ha viberrel mobilneten keresztül telefonálok akkor merülhetnek fel plusz költségek?

(#45415) vadászcsiga válasza Richee11 (#45414) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Elvileg nem, legalábbis nekem még nem volt

[ Szerkesztve ]

(#45416) St3ven válasza Illusion1010 (#45412) üzenetére


St3ven
addikt

Melyik kritériumon bukik a legtöbb szóba jöhető messenger?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#45417) mzx válasza scarabaeus (#45395) üzenetére


mzx
senior tag

Megoldva, köszi neked is!! PM ment! :)

(#45418) kiskornel


kiskornel
addikt

ICS alatt ilyen volt az S-Planner egyik widgete (asszem ez Samu progi...)

Tudtok valami alternatívát Kitkat alá?
- ingyenes legyen
- hónap nézet
- lehessen szinkronizálni bármely teloba felvett fiókkal! Van egy MS Outlook Server kapcsolatom...
- ha csak google naptárral szinkronizál az nem elég!

(#45384) SteveL: köszi...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#45419) 7Sony7 válasza wsoul (#45409) üzenetére


7Sony7
addikt

Root nélkül nem valószínű. Ha lesz root, akkor xposed framework + gravitybox, ha jól emlékszem.

-

(#45420) #79335424 válasza aizen92 (#45402) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sajnos, az XBMC sem megy 720p fölé.

(#45421) generic válasza Richee11 (#45414) üzenetére


generic
senior tag

Nem, ha viber felhasználót hívsz akkor nem.

(#45422) Richee11


Richee11
senior tag

És azt valaki tudja, hogy miért nem indul el a Viber? Rányomok, fekete kép, és visszaugrik az alap képernyőre.

ZTE KISS

(#45423) generic válasza Richee11 (#45422) üzenetére


generic
senior tag

Alkalmazásoknál keress rá, állítsd le, és próbáld újra.

(#45424) aizen92 válasza #79335424 (#45420) üzenetére


aizen92
addikt

Azért köszi, hogy megnézted.
2 órán át túrtam a netet de semmit nem találtam. Eredetileg azért szüntette meg anno a google ezt 2012-ben, mert nem volt FullHD képes android készülék. Valahogy most 2014-ben átgondolhatnák ezt a döntést.... minden csúcskategóriás készülék FullHD kijelzővel jön ki lassan.....

(#45426) punky10: troll on :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#45425) whiskeys


whiskeys
őstag

lenne egy kérdésem. huawei telómat eladva, vettem egy galaxy trend plust. greader programba a samsung-al nem akarja a hireket megosztani facebookra, telepitsek facebookot ir. telepitve a gyári facebookra is ezt irja. huaweinél nem volt ilyen. mi lehet a gond?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#45426) punky10 válasza whiskeys (#45425) üzenetére


punky10
addikt

Az,hogy Samut vettél... :D

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#45427) LonGleY válasza St3ven (#45411) üzenetére


LonGleY
veterán

Ezt a telefonszámosdit felejtsd el szerintem, nem attól függ egy program használhatósága, hogy miként regisztrálsz be.

A Kakao Talk jó, de csak manuálisan kilőhető. Van hanghívás, rakás vicces kép, skinnelhető, van hangküldés, on the fly hangtorzítás.

Van a privacy-ra rágyúró MTalk, a barátnőzős Couple, az atomegyszerű Razer Comms, az Androidon tökéletes egyszerűségű (de nem saját csatornás) Xabber, és még egy tonna. Sajnos ez úgy van, hogy nem fognak tudni válaszolni ilyen kérdésekre, mert a legtöbbnek fingja sincs hozzájuk, minden újtól félnek. Magadnak kell tudni megtalálni és tesztelni az IM progikat.

Ha ismert, komoly crossplatform IM-et keresel, akkor az ad-supported Trillian lehet az egyik legesélyesebb, lehetőleg yahoo messenger csatornával használva (az megbízhatóan működik, és nincs baj az on/ofgline jelzéssel sem).

[ Szerkesztve ]

(#45428) whiskeys válasza punky10 (#45426) üzenetére


whiskeys
őstag

tessék?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#45429) punky10 válasza whiskeys (#45428) üzenetére


punky10
addikt

Semmi,csak vicc...Azért ment offba... :)

Bár van valóságalapja:ha maradtál volna a "gagyi,kinai"Huawei-nél,akkor nem lenne ilyen gondod...

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#45430) Richee11 válasza generic (#45423) üzenetére


Richee11
senior tag

De nem fut, ezért nem tudom leállítani.

(#45431) St3ven válasza LonGleY (#45427) üzenetére


St3ven
addikt

Ezt a telefonszámosdit felejtsd el szerintem, nem attól függ egy program használhatósága, hogy miként regisztrálsz be.

Őőőőő... nem állítottam ilyet. Viszont az, hogy mennyire tudom elterjeszteni a baráti/családi körben, az leginkább ettől függ.

A KakaoTalk jól hangzik, nem gond, hogy nem lőhető ki, ha nem zabálja fel az akksit. A Couple-t ismerem, de az csak kétfelhasználós. (De annak nem tűnik rossznak.)

Most még a Fring-et néztem, fel is tettem; ezt korábban használtam, de azóta sokat változott, és az értékelési sem jók.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#45432) LonGleY válasza St3ven (#45431) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerintem a kakaót szeretni fogják.
Néha egyszerűbb a szimpla regisztráció, vagy a Facebook-os belépés, mint a telefonszám alapján meg nem érkező sms-es szenvedés. A Kakao-nál nem rémlik, hogy melyik volt, de mindegy.
Azt hiszem, nagyjából 20 megát harap magának, de ez is lényegtelen. Lassan kihalnak végre az 512 megás gépek. Aki még mindig olyat vesz, az úgy jár.

[ Szerkesztve ]

(#45433) whiskeys válasza punky10 (#45429) üzenetére


whiskeys
őstag

azért segitséget is szivesen veszek bárkitől.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#45434) St3ven válasza LonGleY (#45432) üzenetére


St3ven
addikt

Külön jó pont a PC-s kliens. A LINE is egész hasonló, és még több platformra érhető el. Utóbbiról tapasztalat valakinek?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#45435) LonGleY válasza St3ven (#45434) üzenetére


LonGleY
veterán

Teszteeeeelj, és akkor neked lesz. :]

(#45436) St3ven válasza LonGleY (#45435) üzenetére


St3ven
addikt

Annál jobb teszteredményt nehezen tudok elképzelni, minthogy valaki már fél éve használja valamelyiket, és leírja ide a mindennapi használat során gyűjtött tapasztalatait. :U

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#45437) goom válasza kovisoft (#45408) üzenetére


goom
senior tag

Köszönöm megint: így már sikerült! Igen szép, kellemes a felület így.
Mindamellett úgy tűnik, hogy maradok a Turistautak.hu "Classic" verziónál: ott látom a turistajelzéseket, itt viszont nem. Számomra viszont az a fontos - sőt perdöntő. Az egyetlen gondom az vele, hogy elég kicsik a jelzések, és nagyon rá kell zoomolni, hogy biztonsággal be lehessen azonosítani. Abban bíztam, hogy majd talán ez orvosolja...

A GPX illetve KML (vagy KMZ) fájlokat szerintem roppantul hasznos importálni: ha tudom, minden túrám előtt megteszem az előző évi nyomvonallal: igen jó támpont tud lenni a terepen eltévedés ellen. :)

(#45438) kovisoft válasza goom (#45437) üzenetére


kovisoft
őstag

Érdekes, nálam turistajelzések is vannak. Ha belenézel a tmpois alkönyvtárba a téma mappájában, ott van egy csomó png fájl a jelzésekkel. Ezeket rakja rá a turistautakra.

(#45439) LonGleY válasza St3ven (#45436) üzenetére


LonGleY
veterán

[link] > értékelések

(#45440) St3ven válasza LonGleY (#45439) üzenetére


St3ven
addikt

Ezek jellemzően pár perces használat után íródnak. Ráadásul nagy részét tipikus egybites userek írják, akik pl. azért adnak egy csillagot egy appnak, mert csodálkoznak, hogy nem tudnak mindenkivel a telefonkönyvükben ingyen kommunikálni, vagy hogy net nélkül nem küldi el az üzeneteket.

Ellenben itt a fórumon ilyen szempontból jobb a helyzet.

De ha rossz topikba írtam segítségért, akkor szívesen veszek minden útbaigazítást.

[ Szerkesztve ]

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#45441) csipuka


csipuka
senior tag

Kicsit lemaradtam mostanaban errol a forumrol, de az elmult 1 napot atneztem.
A lenyeg, hogy a tasker most 2.99$ a Play-en, hatha erint valakit Ha mar volt, akkor mea culpa.

(#45442) petipetya


petipetya
nagyúr

Szoktatok keresni órarend alkalmazást. Tegnap láttam egyet a holo android apps G+ közösségben, íme: [link]

Tapasztalatokról senki se kérdezzen, mert már több mint egy évtizede nem járok iskolába. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#45443) -B-


-B-
senior tag

(#45444) scarabaeus válasza -B- (#45443) üzenetére


scarabaeus
őstag

"hogy mások, vagy bármely más ok" - ez már szinte költői (kár, hogy nincs valami zászló vagy nyelvváltó gomb, megértem én, hogy előzékeny a Google, de ha lehetne választani az angolt, jó lenne, mondjuk anélkül, hogy bejelentkeznék a mamut ökoszisztémájába, és véletlenül mindenre kihatóan átkonfigurálnám a profilom nyelvbeállításait vagy bármit)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#45445) kovisoft válasza scarabaeus (#45444) üzenetére


kovisoft
őstag

Írd a link végére, hogy &hl=en és akkor az angol leírást mutatja.

(#45446) scarabaeus válasza kovisoft (#45445) üzenetére


scarabaeus
őstag

Kösz!

Quoth the Raven "Nevermore."

(#45447) petipetya válasza aizen92 (#45399) üzenetére


petipetya
nagyúr

Hol olvastad? Ez okozhatja, hogy a telón lévő böngészőben nézve pixeles a videó? kép

Régebben nem volt ilyen gond. Ezzel szemben a telón lévő youube alkalmazásban és a gépen a böngészőben nézve már éles a videó, ahogyan eddig is.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#45448) LonGleY válasza St3ven (#45440) üzenetére


LonGleY
veterán

Tudom, hogy mi lenne jó, de itt hiába várod. Próbáld ki magad! Az az egyetlen járható út.

[ Szerkesztve ]

(#45449) Melack


Melack
veterán

Párom telefonjára keresek egy egyszerű, magyarul is tudó képszerkesztőt. Színek, felíratok, ilyenek. Nem kell csicsa, ha ingyenes, még jobb. Ötletek?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#45450) petipetya válasza Melack (#45449) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem az ingyenes Skitch vált be erre a célra. Van benne felirat, nyíl, keret stb. elhelyezésének lehetősége az adott képre.

A felirat esetében eleve árnyékos módban kezdi a szöveget, és ettől nagyon a betűk. Véletlenül jöttem rá, hogy az első betű leütése után el kell tüntetni a billentyűzetet, majd rá kell bökni a betűre, és ekkor lehet váltani az árnyékos és a sima betű között. Utána már folytatható az írás.

Emellett a pinch zoom segítségével változtatható a szöveg mérete.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.