Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45601) mAtThEw0319 válasza Probert75 (#45600) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Nagyon, nagyon szépen köszönöm!!!! :R A PIN kód beírós rész kicsit fapados, de ez már olyan amilyet Én elképzeltem.

(#45602) Prien


Prien
addikt

Sziasztok! Egy próbát megér a kérdésem, hátha...
Egy ideje a mobilos Gmail alkalmazásomra érkező levelek mindig egy mailer-daemon üzenettel csatolva jönnek, mert a Google valamiért hozzákapcsolta egy régi hotmail-es címemhez is a beérkező leveleket, de az a címem már nem él, így nem is lehet kézbesíteni természetesen... A kérdésem az lenne, hogy mit csináljak,hogy a fiókom ne legyen tele ezekkel a mailer-daemon üzenetekkel, mit és hol kéne állítanom? :(((
Eddig sehol nem tudtam beállítani, hogy nekem már nincs hotmail-es fiókom...

A kevés is több a semminél.

(#45603) petipetya válasza Prien (#45602) üzenetére


petipetya
nagyúr

Létrehozhatsz egy szűrőt a Gmail webes felületén, miszerint a mailer-daemon@googlemail.com feladótól érkező leveleket automatikusan dobja a kukába.

"nincs rá lezsóidő"

(#45604) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Sziasztok!

Tud-e valaki olyan zenelejátszó alkalmazást, ami normálisan haszálható (értsd: Van benne EQ és lehet mappázni, nem csak a szokásos album/előadó/műfaj/lejátszási lista opció van) és meglehetősen erőforrátakarékos? Rengeteget hallgatok zenét a telefonomon, így számomra kardinális tényező lenne egy olyan lejátszó, ami a legkevésbé használjaa CPU-t ezáltal a legkevésbé szívja az akksit. A Google Play az Android Assistant szeint 7-8% körül használja a processzort. Namost az ilyenek, hogy DoubleTwist, JetAudio, Rocket Player nem nagyon állnak meg 20-24% alatt, a Poweramp meg rémisztő 40%-ot is zabál az android assistant szerint. nemigen találtam amúgy olyan lejátszót eddig, mi 14% alá tudott menni, szóval ilyen szempontból (lehetséges lenne?) a Play etalon. Csak kár, hogy a mappákat ez sem kezeli...

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#45605) Prien válasza petipetya (#45603) üzenetére


Prien
addikt

Ezt meg is csináltam már régen és az asztali gmail fiókban nem is látom a mailer-daemon üzeneteket, ám a telefonban igen... :F Sajnos Androidon nincs ilyen szűrő, így most szívás van. :(

A kevés is több a semminél.

(#45606) kovisoft válasza [Prolixus] (#45604) üzenetére


kovisoft
őstag

MortPlayer-t próbáltad már? Van benne EQ, tud mappát lejátszani, ingyenes. Azt sajnos nem tudom, hogy mennyi CPU-t eszik a többi lejátszóhoz képest.

(#45607) petipetya válasza Prien (#45605) üzenetére


petipetya
nagyúr

A szűrő érvényes az androidos Gmail kliensben is, nálam gond nélkül dolgozik az összes. Így látatlanban nem tudom, hogy mi lehet a gond nálad, de érdemes lenne újra létrehozni a szűrőt és bepipálni a beérkező levelek mappa kihagyását.

"nincs rá lezsóidő"

(#45608) snowdog válasza Prien (#45605) üzenetére


snowdog
veterán

Nálam Android alatt is jól működnek a szűrők. Sőt az a gyanúm nem is az Android szűr, hanem a Gmail szerverről emeli le a leveleket, amik már eleve szűrve vannak.

PC-n nézd át a " Beállítások/Fiókok" fület, mert elképzelhető hogy ott is ki tudod kapcsolni a régi mail címedről érkező levelek keresését. Pl. itt: "E-mail küldése erről a címről" vagy itt: "Levelek ellenőrzése más fiókokból (POP3 segítségével)" Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#45609) Prien válasza petipetya (#45607) üzenetére


Prien
addikt

Köszönöm a válaszokat! :R Úgy néz ki, hogy az átirányításnál maradt benne ez a hotmail cím még az MSN-es időkből. Most ezt kitöröltem, hátha jó lesz!

snowdog, köszi neked is!

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#45610) atillaahun


atillaahun
veterán

Ha már Gmail remélem megengedtek még egy off-ot.
Az miért lehet, hogyha Outlook-ból írok egy üzenetet PC-n (Gmail-es fiókról), az megjelenik telefonon a Gmail-ben az elküldöttek között, de fordítva nem?

[ Szerkesztve ]

(#45613) air válasza barnabasss (#45611) üzenetére


air
nagyúr

Ha az volt a legjobb ötleted, hogy ezt a kérdést itt tedd fel, akkor régen rossz. :O

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#45614) vadasz70


vadasz70
aktív tag

sziasztok! Létezik olyan alkalmazás hogy ha ellopják a telefont jelet ad hogy hol tartózkodik. egy másik telefonra vagy akár egy számítógépre olyan nyomkövető féle. köszönöm

(#45615) LonGleY válasza vadasz70 (#45614) üzenetére


LonGleY
veterán

(#45616) snowdog válasza vadasz70 (#45614) üzenetére


snowdog
veterán

Létezik. A Samsung telefonokban gyárilag benne van, csak regisztrálni kell a Samsung szerverre. Lopás esetén nyomon követhető a készülék, tíltani lehet, illetve tartalmat törölni. De vannak további lehetőségek is. Én ezt próbálgattam: Cerberus. [link] Van ingyenes, és fizetős változata. Nyilván a fizetős az többet tud, nyújt.

(#45617) dokee78 válasza snowdog (#45616) üzenetére


dokee78
félisten

Cerberus free az csak Trial,szerencsére lecsaptam az elején rá ingyen. :DDD
Sonyban is van gyárilag,sőt ott a gyárilag telepített Android eszközkezelő is:

[ Szerkesztve ]

(#45618) snowdog válasza vadasz70 (#45614) üzenetére


snowdog
veterán

A Samsung keresőt itt találod. [link]
Lehetőségek: Mobil megkeresése, Mobilom zárolása, Mobilom hívása

(#45619) snowdog válasza dokee78 (#45617) üzenetére


snowdog
veterán

Samsung menüben is megtalálható a mobil követése funkció. Mondjuk a mobilon nem sokat ér, ha már ellopták a készüléket. Gondolom a tolvaj nem igen fogja nézegetni. :)

Arra gondolok esetleg akkor lehet ennek értelme, ha egy családtag, barát, vagy ismerős mobilját akarnánk követni.

[ Szerkesztve ]

(#45620) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Nekem is Samsung telefonom van nem gondolom hogy komoly tolvajokon ki fog de esetleg ha valami amatőr lopja el, vagy elhagyom akkor több esély van rá hogy megtalálom mint ha esélyt sem adok rá.

(#45621) atillaahun válasza vadasz70 (#45620) üzenetére


atillaahun
veterán

Szerintem az Android beépített nyomkövetőjén kívül nem érdemes más programot felrakni, azok is ugyanazt tudják.
Az alapot meg itt lehet nézegetni ha be van pipálva az eszközkezelőben: https://www.google.com/android/devicemanager

(#45622) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Lehet kicsit láma a kérdés, de ezekkel a anti theft progikkal be lehet olyat állítani, hogy simkártya kivétel/csere esetén törölje a telón lévő dolgokat? vagyis lefutna egy factory reset

[ Szerkesztve ]

(#45623) gipsztigris válasza atillaahun (#45621) üzenetére


gipsztigris
addikt

Az a baj, hogy az android eszkozkezelője egy rakás sz@r! Ott a telefon a laptop mellett, és nem találja. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#45624) atillaahun válasza gipsztigris (#45623) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem a laptop mellé kell tenni, hanem az ablakhoz. Már ha nem pincéből próbálod.

(#45625) [Prolixus] válasza kovisoft (#45606) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ezt pont nem, pedig már vagy 20-at bizts végigpróbáltam. De ez pont jónak tűnik a mérések alapján! Semmi csica, tényleg minimalista, viszont sok mindent tud és sok beállítási lehetőség van. Szerintm elégedett leszek, szóval hálásan köszönöm. :R

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#45626) dokee78 válasza atillaahun (#45621) üzenetére


dokee78
félisten

A beépített android eszköz kezelő alig tud valamit.
Ellenben a Cerberus és Avasttal amiket SMS-ben is lehet vezérelni.
Sőt helyelőzményeken kívül:
-fotót,hangot,videót is tudnak rögzíteni
-hívás listát le lehet kérni
-SD és belső memóriát törölni
stb

Tudom sok felesleges,de ki tudja mikor jön jól

[ Szerkesztve ]

(#45627) gipsztigris válasza atillaahun (#45624) üzenetére


gipsztigris
addikt

Mert szerinted elsődlegesen gps-t használ? :DD

Szóval, sajnos saját tapasztalatom van az eszközkezelő használhatatlanságáról! Másfél hete a Fiamtól elrabolták az LG P880-ját! Egyetlen egyszer sem tudta megmondani a helyzetét a készüléknek az eszközkezelő. Csak azt nyafogta, hogy nem elérhető. Érdekes, az Avast el tudta érni! Akkor hogyisvanez? :F

Az mondjuk már más kérdés, hogy a telefon nem került elő, de használható infót szolgáltatott a rajta lévő Avast!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#45628) @matthew@ válasza Viktor0610 (#45544) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi szépen a linket!
Próbáltam egy másik telóra (Samsung Galaxy Trend Plus) is feltenni, de nem volt sikeres, mert azon 4.2.2-es android van. Azt írta h az alkalmazás nincs telepítve, miután a telepítésre rányomtam. Ez a szoft verziója miatt lehet, illetve erre megoldható vhogy a Gtalk feltétele?

Matthew 24:42

(#45629) air válasza gipsztigris (#45627) üzenetére


air
nagyúr

Ha nem került elő a telefon, akkor mi volt a használható infó, és mire használtad? Tényleg érdekel, nem kötözködés.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#45630) Gedeon31


Gedeon31
addikt

A Chromeban mit kellene be állítani itt az oldalon minden betűt egyformán mutasson?

(#45631) gipsztigris válasza air (#45629) üzenetére


gipsztigris
addikt

Az új sim kártya hívószáma meglett,de zsákutca volt, mert egy beazonosíthatatlan (tulajdonosra) simet tettek bele. Valszeg már Romániában használja valami mocsok. Gondolom, az avast riasztás után kapott egy új romot a vas, és boldogan használják külföldön. A rendőrség sem találja imei-re keresve.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#45632) air válasza gipsztigris (#45631) üzenetére


air
nagyúr

Tehát akkor haszontalan volt az infó. :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#45633) gipsztigris válasza air (#45632) üzenetére


gipsztigris
addikt

Milyen szerencse, hogy nem kötözködsz! Az infó nem az avast hibájából volt haszontalan!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#45634) Laca1212 válasza gipsztigris (#45623) üzenetére


Laca1212
őstag

Nálam működik!

(#45635) air válasza gipsztigris (#45633) üzenetére


air
nagyúr

Ez tulajdonképpen lényegtelen. A kérdés az, ért-e valamit, hogy rajta volt az alkalmazás. A válasz pedig az, hogy nem. És ez nem kötözködés, hanem az általad elmondottak alapján ténymegállapítás. ;)

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#45636) punky10 válasza gipsztigris (#45633) üzenetére


punky10
addikt

Akkor megállapíthatjuk:
-A Google beépített alkalmazása inkább arra való,hogy nyomon kövesd a gyerkőcöt,vagy hogy megtaláld a hétvégi házban hagyott telót.
-A Cerberus,Avast és társai esélyt adnak az ellopott készülék megtalálására,ha a tolvaj alapszinten ért a telefonokhoz(pl az ájfon és a nagyszamszung jó telefon,mer drága...)
-Amennyiben egy hozzáértő "szakember" "privatizálja",akkor buktad a telefont,lehet rajta bármilyen alkalmazás.

Igaz,a második esetben elég lehet egy egyszerű felhő-szinkron is... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#45637) #79335424 válasza punky10 (#45636) üzenetére


#79335424
törölt tag

Talán marhaság, de én kíváncsi vagyok ezekre a telóval kommunikáló karperecekre. Nem a telefonálós verzióra, hanem csak az egyszerűbb, kékfogasra. Azon kívül, hogy diszkréten tud értesíteni eseményekről, sztem az is megoldható, hogy ha nem biztonságosnak minősített helyen vagyok, akkor a teló és a karperec reagáljon a bt. kapcsolat gyengülésére/megszakadására. Ez jó lehet ott felejtés ellen is, de lopás esetén,10-20m -ren belül talán még "él" a teló, tud kiabálni, jelezni.

[ Szerkesztve ]

(#45638) gipsztigris válasza punky10 (#45636) üzenetére


gipsztigris
addikt

"-Amennyiben egy hozzáértő "szakember" "privatizálja",akkor buktad a telefont,lehet rajta bármilyen alkalmazás."

Ez így igaz! Egyedüli esély az IMEI alapján megtalálni. Ha külföldre viszik, akkor az az esély is bukott. És ugye itt jön a képbe a dilemma, hogy mit csináljon az ember? Az egyik énem szerint a feljelentés után azonnal letiltattam volna az IMEI-t, hogy a mocsok ne tudja használni csak legfeljebb játékra a készüléket, de ha letiltatom a szolgáltatónál akkor meg semmi esély nincs arra, hogy bemérjék. :)
Szóval, egy a lényeg! Mindenki qrvára vigyázzon a dolgaira, és hordjon magánál fegyvert! :D

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#45639) galaxys80 válasza gipsztigris (#45623) üzenetére


galaxys80
veterán

Hát én nekem még mindig megmondta, hogy hol a telefonom amikor próbáltam.
Általában 15-20 méteres pontossággal.

(#45640) #79335424 válasza gipsztigris (#45638) üzenetére


#79335424
törölt tag

Amikor ellopták az SGS1 -emet, vártam egy hónapot és csak aztán tiltattam le. Remélem, kisportolt testalkatú vevőnek adták el. Az S2 -re már kötöttem biztosítást.

[ Szerkesztve ]

(#45641) RomiJosy


RomiJosy
aktív tag

Sziasztok.
IOS -ről váltottam androidra.
Volt az iphone4 en egy olyan alkalmazás,amivel csináltam egy képet és nyilakkal,szögekkel el tudtam menteni a pontos méretét a lefotózott dolognak. Nem a progi mérte meg hanem én,de a nyilakat olyan könnyen és egyértelműen lehetett a fotóra rakni,hogy hiányzik na 😊
Tudtok androidra valami ilyesmit ajánlani? Az se baj ha ingyenes 😀

[ Szerkesztve ]

(#45642) aasgier válasza RomiJosy (#45641) üzenetére


aasgier
tag

Próbáld ezt:

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4

(#45643) -B-


-B-
senior tag

Chrome böngészőnél hogyan tudom beállítani, hogy itt a fórumot mindig mobil nézetben nyissa meg?
Pár napja átváltottam teljes nézetre és azóta mindig úgy nyitja meg. Hiába választom ki az oldal alján a mobil nézetet, nem jegyzi meg a beállítást és következő alkalommal ugyanúgy, teljes nézetben hozza be a fórumot.

[ Szerkesztve ]

(#45644) petipetya válasza -B- (#45643) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szintén Chrome (Beta), nem lépegetek ki-be, és ez van elmentve könyvjelzőnek:
http://m.mobilarena.hu/temak/kedvencek.html

Így nem áll vissza desktop nézetre.

"nincs rá lezsóidő"

(#45645) Mauddip válasza Mauddip (#45577) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Valaki?

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#45646) air válasza -B- (#45643) üzenetére


air
nagyúr

Töröld a cookie-t!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#45647) snowdog válasza air (#45635) üzenetére


snowdog
veterán

Abban a konkrét esetben nem ért semmit, aztán volt eset, amikor meg meglett a telefon. Tehát nem érdemes mindenből általánosságot kreálni.

"A Sziget-fesztiválon egy önkéntes, B. Ádám nyúlta le egy olasz fiatal talált tárgyként leadott készülékét. Balszerencséjére azonban a tulajdonos egy alkalmazást telepített a telefonjára, amely lefotózta a tolvajt, és a GPS-koordináták kíséretében elküldte a képet a megadott e-mail címre."

Azon kívül hogy meglett a telefon, a tolvajt is elkapták. Gondolom annak idején többen is olvasták ezt a hírt. Én pont ennek a hírnek a kapcsán figyeltem fel ezekre az alkalmazásokra.

És mit mond a szakember?
"Minden okostelefon tulajdonosnak érdemes felkészülni egy esetleges lopásra. Ezt tanácsolja Csizmazia István IT-biztonsági szakértő, az Antivírus blog szerzője, aki szerint a népszerű platformokra számos olyan nyomkövető alkalmazás érhető el, amellyel egy másik készülékről egy internetes térképen megnézhetjük, merre van az elveszett, ellopott telefonunk, és távolról törölhetjük róla a személyes adatainkat."

[ Szerkesztve ]

(#45648) snowdog válasza snowdog (#45647) üzenetére


snowdog
veterán

Vannak okos tolvajok, akik valószínüleg nem buknak le, és a telefon sem lesz meg, és vannak a hülyék, akik lebuknak, és jó esély van arra, hogy a telefon is meglesz. Szóval a reményt nem szabad feladni. Annyit megér egy program telepítése, hogy esélyt adjunk a telefon előkerülésének.

Egy tanulságos cikk ( a hülye tolvajokról). [link]

(#45649) #79335424 válasza Mauddip (#45645) üzenetére


#79335424
törölt tag

Világos, hogy valami kilövi a háttérben futó folyamatot. Ez lehet másik alkalmazás (taskkiller), vagy maga a rendszer is, pl. ha kevés a memória, vagy vmi energiatakarékos mód aktív, vagy a fejlesztői menüben korlátozva vannak a folyamatszálak. Próbáld meg, hogy újraindítás után is csinálja -e. A Poweramp - beállítások - egyéb - trükköknél is van egy beállítási lehetőség, hogy kikapcsolt kijelzőnél se lőjje ki a rendszer a háttérfolyamatot.

[ Szerkesztve ]

(#45650) -B- válasza air (#45646) üzenetére


-B-
senior tag

Köszi. Így már tényleg jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.