Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44951) LonGleY válasza ux1 (#44950) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez sokatmondó volt, köszönjük a részletes beszámolót!
Tehát mindenki használjon 3 karakterest, úgyse tárolják. :]

[ Szerkesztve ]

(#44952) canniball válasza LonGleY (#44932) üzenetére


canniball
nagyúr

"Amiről sokaknak le kell szoknia, azok a 6-8 karakteres jelszavak."
Ezt olvastad már?
Smileyt nem teszek, mert nem tudom hogy sírós vagy röhögős lenne az igazán találó.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#44953) air válasza LonGleY (#44949) üzenetére


air
nagyúr

Nem akarlak cinkelni, csak rávilágítottam arra, hogy fogalmad sincs arról amiről beszélsz. ;]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#44954) LonGleY válasza air (#44953) üzenetére


LonGleY
veterán

Engem nem zavar, ha valaki gyenge jelszót használ, tényleg.
De már törtem fel 6-7 karakteres RAR jelszót a saját gépemen
pár nap alatt... Az időigény egy pontosan kiszámolható dolog.
Plusz, egy olyan dologról beszélünk, ami egy átlagos IQ-val bíró
ember agyát nem terheli le, nem kerül semmibe.

Ez online nyilván nehezebb lenne, hiszen elég gyorsan letiltanának,
ha másodpercenként több ezer jelszóval próbálkoznék. De mondom,
itt elsősorban az offline jelszótárolókról volt szó.

canniball: Szerinted hogy a töcsben jön ide egy külön
autentikációt igénylő oldal?

[ Szerkesztve ]

(#44955) ux1 válasza air (#44953) üzenetére


ux1
addikt

Pontosan. A hash rsa, kerberos, vagy egyéb lenyomat a jelszóról. Természetesen ha 3 karakter, akkor könnyű vissza fejteni. (bruteforce)

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#44956) tybsen válasza LonGleY (#44947) üzenetére


tybsen
addikt

köszönöm szépen a választ illetve végigolvastam a beszélgetéseket és köszi a tippeket. nagyon hasznosak :R

(#44957) LonGleY válasza ux1 (#44955) üzenetére


LonGleY
veterán

+ #44958 air

És ugyanígy a 8-at is (számítási teljesítmény és idő kérdése). Az ma már nem számít soknak. A brute force-nak meg nem sokat számít, hogy milyen karakterekből áll ez a 8. Ennyiről beszéltem mindösszesen...

[ Szerkesztve ]

(#44958) air válasza LonGleY (#44954) üzenetére


air
nagyúr

A jelszó feltöréseknél is van egy gazdaságossági szempont. Magyarul megéri-e a ráfordított időt a megszerezhető adat, információ hasznossága.
Természetesen minden kód, jelszó stb. feltörhető, csak idő kérdése. Lehet, hogy mire feltöröd, és hozzájutsz az információhoz, az már érvényét veszti.
NSA figyel piszkosul és veszettül töri a kódokat. Elfognak egy terroristától származó üzenetet, amit 4 nap alatt fel is törnek. Az üzenetben az volt, hogy holnap - 3 nappal korábban - megyek és felrobbantok valamit. Megérte? :C

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#44959) canniball válasza LonGleY (#44954) üzenetére


canniball
nagyúr

6-8 karakteres jelszóról volt nagyba' szó...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#44960) LonGleY válasza canniball (#44959) üzenetére


LonGleY
veterán

Igen, de a te példád azért ilyen szempontból mégiscsak kivétel volt. Nyilván ezért jók a kétlépcsős azonosítások. De ha azt mondanám, hogy a Gmail-em esetén használom, akkor biztosan megbotránkoznátok, hogy én aztán valóban paranoiás vagyok, és mindjárt el is ástok a virtuális bitszemét aljára (főleg, ha megtudnátok, hogy 32 karakteres randomot használunk a webes adatbázisaink védelmére).

[ Szerkesztve ]

(#44961) ux1 válasza air (#44940) üzenetére


ux1
addikt

Pont linkelni akartam a további vita elkerülése végett... :D

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#44962) LonGleY válasza ux1 (#44961) üzenetére


LonGleY
veterán

Miért, egy ilyen oldal az egy ultimate válasz mindenre? Ez is csak egy algoritmus a sok közül, illetve egy bizonyos számítási teljesítményt vesz alapul a becsléshez.

Illetőleg a 11 karakter mégsem 8... Én a 6-8-ak ellen szólaltam fel eredetileg is. Az, hogy a képregényen 11 van, az lehet, hogy nem a legjobb példát jelentette. De ezen fölösleges annyit lovagolni. Már akkor is előrébb lennénk, ha mindenki 11 karakteres jelszavakat alkalmazna.

[ Szerkesztve ]

(#44963) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok. A facebook maasangerem valamiert nem jelzi ha uzenetet kapok, a chat fej sem ugrik fel pedig belepve ott vannak az uzeneteim. A beallitasok rendben vannak, telefon ujrainditas sem segitett. Van esetleg tippetek?

(#44964) raziel01 válasza Eagl3 (#44963) üzenetére


raziel01
veterán

Greenify nincs fent?

(#44965) ux1 válasza LonGleY (#44962) üzenetére


ux1
addikt

Egyszer elovashatnál egy irományt a titkosításról. Az is tiszta matematika és algoritmus. Pl. primszámok....

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#44966) Eagl3 válasza raziel01 (#44964) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem tudok rola, az egy alkalmazás?

(#44967) LonGleY válasza ux1 (#44965) üzenetére


LonGleY
veterán

Mondd ezt a feltört RAR-omnak. Elfogadom, hogy a legtöb emernek soha nem lesz gondja a 6-8 karakteres jelszavak miatt.

[ Szerkesztve ]

(#44968) Troy.


Troy.
addikt

Hello!

Azt akarom beállítani az e-robot segítségével, hogy éjfél után 10-15 perccel kikapcsoljon a wifi, reggel pedig be.
Ez így jó? [link]

Most huszadikán 0 órakor biztos ki fogja kapcsolni, csak az a baj, hogy 21.-én nem ismétli meg. üdv

.

(#44969) galaxys80 válasza LonGleY (#44960) üzenetére


galaxys80
veterán

Én egyáltalán nem botránkozok meg.
Gondolom a Nemzetbiztonsági Hivatalban,CIA-nál esetleg a NASA-nál dolgozol, így állandóan heckerek támadásának vagy kitéve. :D
Viccet félretéve.Felesleges ezt ragozni.Te így érzed magad biztonságban, míg mások ennél sokkal kevesebb védelemmel is.
Nem kell mindenáron meggyőzni a másikat.

(#44970) LonGleY válasza galaxys80 (#44969) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem meggyőzni akarom a másikat (sokak esetében amúgy is képtelenség). De nehogymár NSA-vel kelljen viccelni, amikor pár plusz karakter jelentőségéről beszélek csupán, aminek megjegyzése amúgy semmibe nem kerül.

[ Szerkesztve ]

(#44971) ux1 válasza LonGleY (#44967) üzenetére


ux1
addikt

http://moly.hu/konyvek/viraszto-tamas-titkositas-es-adatrejtes

Hidd el, Nem csak a +karakter számít, ne legyen szótári szó. Variáld a betűket számokal, legyen benne egy-két irásjel is. Ezzel nagymértékben növeled a biztonságot.

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#44972) LonGleY válasza ux1 (#44971) üzenetére


LonGleY
veterán

Játszhatunk egyébként egyet. Kérnék szépen valakitől egy 6 karakteres RAR vagy ZIP fájlt, benne egy TXT-vel, abban pedig egy szóval. Meglátjuk, mire mentek egy ilyen hosszúságú jelszóval (VS egy átlag gép). :] A 8-at azért nem vállalom, mert AMD lévén eszik rendesen a masina.

A karaktervariálás rendben van, nyilván számít az is. Az én megoldásom a rendes szavak használata a saját, megyjegyezhető eljárásom szerint kis-nagybetűzve, illetve van pár speciális karakter is benne. Ahol fontos (és nem kell megjegyezni a jelszavakat), ott meg komplett randomot használunk.

[ Szerkesztve ]

(#44973) atike válasza air (#44940) üzenetére


atike
nagyúr

23 trillió év az itteni jelszavamra... :U :DDD Király... :)

Szerk:

amúgy meg:

"A törési idő függ a lehetséges kulcsok számától, azaz kulcs méretétől (hosszától) és bonyolultságától (választható karakterek száma)."

Ennyi. Minél hosszabb legyen, és minél bonyolultabb... :)

[ Szerkesztve ]

(#44974) ux1 válasza LonGleY (#44972) üzenetére


ux1
addikt

Küldök.. Kíváncsi leszek hány hónap. :)

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#44975) raziel01 válasza LonGleY (#44972) üzenetére


raziel01
veterán

Miért 6 karakterest? 8 karakterről volt szó.
Akkor beismered, hogy a 8 karakterest sem lehet pár nap alatt feltörni?

(#44976) LonGleY válasza raziel01 (#44975) üzenetére


LonGleY
veterán

6-8-ról volt szó. Abból azért vállalnám csak a kisebbet, mert nem tudhatom pontosan az idejét, és egy játék kedvéért nem fizetnék lényegesebben nagyobb villanyszámlát, ha nem gond. :] De mindennek a lényege pontosan az, hogy pár karakter is milyen sokat számít. 10 fölöttibe biztosan nem mennék már bele az exponenciális nehezülés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#44977) air válasza atike (#44973) üzenetére


air
nagyúr

Akkor biztosak lehetünk, hogy senki nem fog a nevedben semmi ocsmányságot írni. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#44978) Siriusb válasza Troy. (#44968) üzenetére


Siriusb
veterán

Jó, és megismétli, hiszen ott van a beállítás: ismétlés: 1 nap.

(#44979) atike válasza air (#44977) üzenetére


atike
nagyúr

...akarom mondani 1 hét alatt törhető.... ;] ;] :P :P :P :DDD :DDD

(#44980) Troy. válasza Siriusb (#44978) üzenetére


Troy.
addikt

Tegnap egész véletlen 18. 00-át állítottam be (de ma ugye 19. 00-ra volt), és nem kapcsolta ki a wifit.

.

(#44981) barnabasss


barnabasss
tag

Sziasztok.! Bocsi a kellemetlen hulye kerdesert de nincs valahol olyan oldal vagy szoftver vagy valami ilyesmi ami top android alkalmazasokat szed ossze?! Vagy tudtok mondani olyanokat amik "alapok" egy androidos telefonra gondolok itt irodai idojarasi appra..

(#44982) air válasza barnabasss (#44981) üzenetére


air
nagyúr

play.google.com

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#44983) Siriusb válasza Troy. (#44980) üzenetére


Siriusb
veterán

A parancs engedélyezve van (legalul ki van pipálva)? Esetleg a Várjon a befejezésére opciónál, válaszd az igent. Illetve manuálisan is tudod futtatni a parancsot, nézd meg mit csinál.
A Történetben ott van, vagy nincs, hogy a parancs lefutott?

(#44984) maestro87


maestro87
őstag

Hali!

Ti melyik böngészőt ajánlanátok Android 4.0-ra?
Jelenleg az UC Browser-t használom, ez gyorsabb mint a beépített böngésző, de azért ez is irtó lassú és processzor zabáló alternatíva.
Meg jó lenne még valami zene lejátszó alkalmazás is ami szinkronizálná a PC-s zenefájlokat is és widget-e is van. Ilyet tudtok ajánlani? (az is jó ha csak kezeli a felhőtárhelyeken lévő zenéket).
Természetesen ingyenes alkalmazás kellene!

(#44985) air válasza maestro87 (#44984) üzenetére


air
nagyúr

Naked Browser vagy Opera Mobile Classic

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#44986) LonGleY válasza maestro87 (#44984) üzenetére


LonGleY
veterán

Opera Classic, szinkronizálásra pedig BitTorrent Sync vagy FolderSync. A zenelejátszó maradhat a szokásos (abból én a PlayerPro-t részesítem előnyben).

[ Szerkesztve ]

(#44987) Troy. válasza Siriusb (#44983) üzenetére


Troy.
addikt

Manuálisan futtatom őket, akkor működnek.

Várjon a befejezésére opciónál, válaszd az igent.
Ez eddig nem-en volt, átállítottam.

A történetben nem mutatja, hogy futottak volna. Illetve a reggeli igen, mert manuálisan hajnalban belőttem hoyg 19.-én reggel ébredjen.
Miért kell megadni napot, hónapot, évet mikor minden nap futtatni akarom? Talán az kavar be.
üdv

.

(#44988) Laca1212 válasza raziel01 (#44899) üzenetére


Laca1212
őstag

Ez tud szinkronizálni pc-s klienssel mint a dropbox pl.?

(#44989) maestro87 válasza air (#44985) üzenetére


maestro87
őstag

A Browser az a beépített, azt szeretném lecserélni mert lassú. Az Operát már próbáltam az még lassabb.

(#44986) LonGleY:
Olyan lejátszó nincs amibe be van építve ez a szinkronizálás (pl. GoogleDrive-ról zenék szinkronizálása)?

[ Szerkesztve ]

(#44990) Laca1212 válasza LonGleY (#44976) üzenetére


Laca1212
őstag

Most nem azért, de ha egy 8 karakteres RAR-t addig tart feltörni, hogy az a villanyszámládban meglátszik egy ADM fogyasztása miatt, akkor szerintem nincs miről beszélni...

(#44991) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Szinkronizálásra én bittorrentsync helyett ezt kezdtem el használni

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bv.wifisync

Igaz itt az ingyenesbe sok minden nem automata, de van egy két előnye.
Nem kell Pc-kliens, nem kell gép Ip-t vadászni.
Nekem bevált

[ Szerkesztve ]

zZz

(#44992) Siriusb válasza Troy. (#44987) üzenetére


Siriusb
veterán

Elvileg a dátumnak nem kellene bekavarnia. Esetleg kérdezz rá itt: [link]

(#44993) LonGleY válasza Laca1212 (#44990) üzenetére


LonGleY
veterán

Én arról beszélek, hogy pár karakter plusszal olyan szinten megnehezíthető a procedúra, hogy nem kérdéses, van-e értelme egy kicsit hosszabb jelszót választani. Az ilyen 6-8 karakteresek esetében abszolut elérhető a feltörés egy átlag gepen is. Ha téged ez nem aggaszt, az a te problémád.

[ Szerkesztve ]

(#44994) Troy. válasza Siriusb (#44992) üzenetére


Troy.
addikt

Mai éjszakát megvárom, kiderül mi lesz, ha nem megy, belinkelem oda is a kérdésem. Köszi!

.

(#44995) raziel01 válasza LonGleY (#44993) üzenetére


raziel01
veterán

8-9 karakter már bőven jó erősségű.

(#44996) LonGleY válasza raziel01 (#44995) üzenetére


LonGleY
veterán

Meglehet. Most tesztként elkezdtem 2 órája egy RAR-t (ismeretlen karakterszám, 1-ről kezdte), már az 5 karakteres brute-nál jár (AMD X2 @ 2,9 + GPU).

[ Szerkesztve ]

(#44997) raziel01 válasza LonGleY (#44996) üzenetére


raziel01
veterán

Na jól van ám de exponenciálisan nő az idő.
Ha 2 karakteres jelszó feltörése 2 perc akkor a 8 karakteres nem 8 perc lesz remélem vágod.

(#44998) LonGleY válasza raziel01 (#44997) üzenetére


LonGleY
veterán

Banyek... hülyének azért ne nézz! :]
Viszont a 6 karakter meglenne pár nap alatt.
Csak kíváncsi voltam, hogy teljesít a program.
Ezen a gépen 10 ezer kód/sec-et gyűr ki magából.
Egy modern i7-tel tízszereződhetne is ez az érték.

[ Szerkesztve ]

(#44999) Freezee


Freezee
senior tag

Sziasztok,

Tudtok ajánlani olyan programot, amivel meg lehet nézni pontosan mi van egy telefonban? ( CPU, GPU, memória, kijelző, SD card mérete stb)
Elég sok kínai klón van és egyre jobbak kívülről. Mivel nem vagyok szakavatott egy ilyen programmal gondolom meg lehet lesni hogy tényleg az van-e benne aminek lenni kell.
Köszi

(#45000) air válasza Freezee (#44999) üzenetére


air
nagyúr

CPU-Z

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.