Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44901) raziel01 válasza Oldman2 (#44900) üzenetére


raziel01
veterán

Nem törhető fel könnyebben ha nyílt a forráskód?

(#44902) drmotto válasza tomy86 (#44898) üzenetére


drmotto
őstag

Én sem állítottam, hogy állítottad. :N
Csak megjegyeztem egy lényeges hiányosságát.

(#44903) scarabaeus válasza raziel01 (#44899) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ezekben az esetekben nem a (rövidebb-hosszabb munkával amúgy is visszafejthető) algoritmus titkosságán van a hangsúly már. Olyan egyirányú függvényeket alkalmaznak, amelyeknél a matematika az, ami védi a védendőt, nem az így-úgy elrejtett algoritmus. Nyugodtan ki lehet tenni a forráskódot, az nem titok, sőt.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#44904) malphitee


malphitee
senior tag

Melyik a play-en a legjobb alkalmazas ami hasonlit az ios7 re? Menu ikonkeszlet minden, mintha ios lenne a kezemben.linket kernek.

(#44905) petipetya válasza raziel01 (#44901) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha van is egy ember, aki elhelyez valami rondát egy nyílt forráskódú dologban, akkor arra jut tízezer másik, aki pillanatok alatt kiszúrja és javítja. Így működik például a Linux is, ha nagyon egyszerűen akarom elmondani a lényegét.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#44906) Oldman2 válasza raziel01 (#44901) üzenetére


Oldman2
veterán

Egyszerűen maradjunk annyiban hogy nem.

(#44907) konigjanos válasza freddirty (#44883) üzenetére


konigjanos
senior tag

Én is az fbreadert használom, de abban hol van fekete alapon zöld betű? csak nappali-éjszakait találok...

(#44908) malphitee


malphitee
senior tag

Melyik a play-en a legjobb alkalmazas ami hasonlit az ios7 re? Menu ikonkeszlet minden, mintha ios lenne a kezemben.linket kernek.

Illetve telefonon milyen real time multiplayer jatekok vannak? Csajommal akarok jatszani estenkent valami jatekkal de nem talaltam semmit playen.

[ Szerkesztve ]

(#44909) Viktor0610 válasza malphitee (#44908) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Fél perc Google keresés eredménye: iOS 7 Launcher Retina iPhone 5 :P

Samsung Galaxy A54

(#44910) Melack válasza malphitee (#44908) üzenetére


Melack
veterán

Türelem. 1 órán belül 2x? Noh.

De kérdésedre a válasz: dodol launcher, és ahhoz van iOS theme. 7es, nagyon jól meg van csinálva. Nálam is az volt sokáig.

Hmm, multiplayer játék barátnővel... Ahhoz minek is telefon?

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#44911) malphitee válasza Melack (#44910) üzenetére


malphitee
senior tag

Koszi ez jonak tunik, a masik amit ajanlottak az gagyi.

(#44912) rantotta


rantotta
csendes tag

Sziasztok
Asus tablet akksija alvó módban is nagyon hamar lemerült, a futó alkalmazások között a médiaszerver van jelezve mint ami ~80%-ban felelős ezért.
Szinte csak böngészésre használom illetve 1-2 egyszerűbb játékra.
Kép, film, zene semmi.
Mi a megoldás, hogy ez a médiaszerver ne szívja le az akksit?
Koszonom elore is

(#44913) snowdog válasza rantotta (#44912) üzenetére


snowdog
veterán

Volt egy hasonló problémám, de végül nem tudtam meg mi okozta. A kísérletezések során valamitől elmúlt. [link]

(#44914) Richee11


Richee11
senior tag

Sziasztok!!!

Tudtok ajánlani olyan alkalmazást, amivel egy helyen tudom tárolni az összes felhasználó nevemet és jeszavamat? És mondjuk az egész alkalmazást egy kóddal vagy jelszóval le tudom zárni?

Előre is köszi a segítséget!!!

(#44915) LonGleY válasza Richee11 (#44914) üzenetére


LonGleY
veterán

PasswdSafe, Keepass.
Ezeknek van PC-s kliensük is.

(#44916) oleeg


oleeg
tag

Sziasztok!

Olyan problemam lenne, hogy viszonylag sokszor futok bele olyan videoba a youtube-on amit PC-n megnezek, de amikor a telefonon akarom megnezni, akkor ha nehezen meg is talalom nem tudom lejatszani, mert a hibauzenet szerint a video keszitoje nem engedelyezte, mobil eszkozon is megnezheto legyen a video. Erre van valamilyen megoldas? Ami szabalyos es nem kell mokolni hozza. Bar belegondolva sejtem, hogy nincs. :(

(#44917) LonGleY válasza oleeg (#44916) üzenetére


LonGleY
veterán

Nincs. Azon a videón, ami nem engedélyezett a mobilos lejátszásra, nem lehet segíteni. Amúgy nem értem az ilyen feltöltőket, mert felháborító és értelmetlen a tiltás, de ez van... viszont ez nem attól függ, hogy te előtte megnézted-e PC-n vagy sem.

A megtalálást úgy tudod megkönnyíteni, hogy mindkét helyen használod az accountodat és ami tetszik, azt vagy berakod egy saját listába, vagy kedvencnek jelölöd, de amúgy az Androidos kliensben is előhúzható az előzmények részleg (bal oldalt van a menüsor közepén), így jelölgetni se kell. Ha bizonyos készítőktől nézel általában videókat, a feliratkozás sem elvetendő ötlet. Értékes tartalmak esetén megérdemlik.

[ Szerkesztve ]

(#44918) dik


dik
őstag

Helló!

Kellene egy kis segítség esetleg valaki elárulhatná hogyan kell beállítani a MIUI Digital Weather Clock a helyet mondjuk Orosháza? Elég amatőr kérdés elnézést érte, de akármit irok be new york-l van megáldva! Persze ha valaki ismer hasonló kinézetű de még egyszerű ilyen progit azt is szivesen fogadom lehetőleg ingyenest!
Köszönöm a segítségeket előre is!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#44919) tybsen válasza LonGleY (#44915) üzenetére


tybsen
addikt

Lehet, hogy csak bizalmatlan vagyok, de pont tegnap volt az amazon app store-ban is egy hasonlo program a napi ingyenesek kozott, le is toltottem. De: mennyire biztonsagosak ezek a programok, vagy inkabb ugy kerdezem, hogy csak nekem fura vagy para ez, hogy egy helyre minden jelszot megadni? Igazabol en csak a jelszogeneralas miatt talaltam erdekesnek, de ha Ti hasznaltok ilyet, hogyan hasznaljatok, nem adtok meg pontos felhasznalonevet, csak pl "gmail" es az ahhoz tartozo jelszo? Vagy aki hasznal ilyen programot, tenyleg mindent beleir, konkret felhaaznalonev vagy a peldanal maradva a pontos gmail cim es jelszo paros?

[ Szerkesztve ]

(#44920) raziel01 válasza tybsen (#44919) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem minden benne van. Kódolva vannak benne a dolgok úgyis. És elhiheted, hogy senki nem fog azzal szórakozni, hogy feltörje hosszú évek alatt a te mester jelszavadat.

[ Szerkesztve ]

(#44921) vadászcsiga válasza LonGleY (#44915) üzenetére


vadászcsiga
félisten

PasswordSafe-et ne felejtsd, annak is van pc kliense bár ez nem tudom miért fontos.

(#44922) raziel01 válasza vadászcsiga (#44921) üzenetére


raziel01
veterán

Azért fontos, mert PC-n sokkal kényelmesebb belegépelni a jelszavakat meg rendezgetni őket csoportokba.
Telón már csak olvasni kell.

LonGleY: Tubemate akkor is letölti a videót ha mobilon le van tiltva a lejátszás. Ha pedig nem akarja az ember letölteni akkor 1 kattintás a Tubemate-ban rámenni arra, hogy asztali nézet. Így simán nézhető mobilról is a videó. De én inkább leszedem HD-ban. :D

[ Szerkesztve ]

(#44923) tybsen válasza raziel01 (#44920) üzenetére


tybsen
addikt

Koszi. Igazabol nem ertek hozza egyaltalan, ezert kerdeztem, de majd utanaolvasok a temanak, hogy jobban kepben legyek.

(#44924) vadászcsiga válasza raziel01 (#44922) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mit azt a max 10 karaktert? :D Emiatt be nem kapcsolom a notit. Mióta tablagepet használok jó ha hetente 1x.

(#44925) scarabaeus válasza vadászcsiga (#44924) üzenetére


scarabaeus
őstag

1 db 10 karakteres kód számára nem szükséges jelszótároló. Mesterjelszóval védeni egyetlen jelszót?

Sok tucat, szépen berendezett (URL-ek, megjegyzések, banki adatok) strukturált jelszóadatbázis összeállításával épp úgy két hete foglalkoztam (platformváltásom volt, a fix pont a PC maradt, csak a mobil részen volt váltás, és nem akartam export-importtal foglalkozni, hanem végre rendbe tenni az egészet), szépen ráment egy délután, PC-n.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#44926) galaxys80


galaxys80
veterán

Én egyszerűen csak a colornote-ban tárolom a kódjaimat.
Jelszóval védem és kész.

(#44927) vadászcsiga válasza scarabaeus (#44925) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Miről beszélsz? Átlag userek ilyen strukturált adatbázist viszonylag ritkán használnak, vagy itt mindenki ilyen fontos ember? Egyszer kellett átmásolnom iPaden a jelszavaimat, ázota egyenként, tehát a pc kliens nekem abszolút harmadlagos.

(#44928) LonGleY válasza vadászcsiga (#44921) üzenetére


LonGleY
veterán

Mi az, hogy ne felejtsem? Eleve azzal kezdtem - te voltál az, aki helytelenül írta le a nevét. Míg PC-n Password Safe-nek hívják, droidon PasswdSafe-nek (a készítő nem ugyanaz, de attól még hivatalosan összetartoznak, ahogy az olvasható a hivatalos oldalon).

És igen, van, akinek nem két darab jelszava van. Nekem körülbelül 150 különféle bejegyzésem van (mindenhol más jelszót használok, és sok ügyfelem adata is abban van). Erre ez az egyedüli normális és biztonságos megoldás, nem egy ColorNotes-ban vagy Excelben való szerencsétlenkedés. A PC-n való vezetés alap, és ott jön képbe, hogy jó a droidos kliens megléte, amikor muszáj előhúznom egy kódot, és csak a telefon van nálam. Adja magát... Mi olyan nehéz ezen elképzelni?

[ Szerkesztve ]

(#44929) vadászcsiga válasza LonGleY (#44928) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ó bssza meg most olvastam vissza magam, én a PasswordBoxra gondoltam.

(#44930) LonGleY válasza tybsen (#44919) üzenetére


LonGleY
veterán

Jelszógenerálást ezek is ismernek. Én inkább a random (ráadásul fizetős) programokkal lennék bizalmatlan. Az, amiket írtam, a két legismertebb a témában (persze az agyonreklámozott RoboForm, és az amúgy hasznos, de online LastPass mellett). Mivel minden platformra van megoldásuk, nem fogod elhagyni a jelszavaid. Ezek nem kapcsolódnak netre, és tudni lehet, hogy milyen védelmeket használnak, megbízhatsz bennük.

[ Szerkesztve ]

(#44931) bendess7891 válasza LonGleY (#44930) üzenetére


bendess7891
csendes tag

És ráadásul, ha nincs benne tényleg nagyon bizalmas adat (pl. bank... én arra egy külön adatbázist használok alkalmazáson belül), akkor simán mehet a file mondjuk dropboxba, vagy SkyDriveba és mindig friss minden eszközön az összes bejegyzés. A mobilos KeePass is simán eléri (csak pár kbyte szóval az se gond).

(#44932) LonGleY válasza bendess7891 (#44931) üzenetére


LonGleY
veterán

Én amúgy is néha Dropbox-ba pakolom. Ha megfelelően hosszú a jelszó, akkor azzal nincs probléma, soha nem feltörhető.

Amiről sokaknak le kell szoknia, azok a 6-8 karakteres jelszavak. 2014-ben azok már l..szt sem érnek. Minimum 16 ajánlott, de a hosszabb még jobb. Az ilyen kis mondatokat megjegyezni is könnyű, nem kell, hogy minden karakter random legyen, az butaság. A jelszó hossz a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#44933) atike válasza LonGleY (#44930) üzenetére


atike
nagyúr

...még ott van a KeePass is... Van droidon (ingyen) és PC-n is... Minden nyalánksággal... :)

(#44934) LonGleY válasza atike (#44933) üzenetére


LonGleY
veterán

Eleve arról és a Password Safe-ről beszéltem. Előzményt nem olvastok ilyenkor?

[ Szerkesztve ]

(#44935) raziel01 válasza LonGleY (#44932) üzenetére


raziel01
veterán

Attól függ mire. Facebookra-ra ilyesmire bőven jó a 8 karakter is .
Legyen benne kisbetű-nagybetű-speciális karakter és szám is.
Kizárt, hogy valaki hosszú hónapok alatt törögetné azt a jelszót vagy akár egy fórumos jelszót.

(#44936) LonGleY válasza raziel01 (#44935) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez az, ami egy jó nagy baromság! Épp erről beszéltem...

1. Nem elég a 8 karakter.
2. Nem az a lényeg, hogy össze-vissza karakterek legyenek benne. Semmit nem számít...

[ Szerkesztve ]

(#44937) atike válasza LonGleY (#44934) üzenetére


atike
nagyúr

De, de ezek szerint nem elég mélységig... :) :R :B

(#44938) galaxys80 válasza raziel01 (#44935) üzenetére


galaxys80
veterán

Én meg 5-6 karakteres jelszavakat használok,ilyen FB és társai oldalakhoz. :)
Mégis kis a bánat akarná jóskapista FB,Gmail stb... fiókját feltörni?
De,ha mégis akkor egészségükre.
Szerintem néhány embernél már eluralkodott a paranoia. :P

Bankártya stb fontos jelszavaimat meg a fejembe tárolom. :D

(#44939) LonGleY válasza galaxys80 (#44938) üzenetére


LonGleY
veterán

A legnagyobb baki a fejekben: nem a barátnő ellen védekezik az ember.
Hanem ember + számítógép (brute force) ellen. Ezeknek a 6-8 karakteres
jelszavak a molyfinggal egyenértékűek. Ez nem paranoia, hanem
a berögzült hülyeségek korrigációja gyakorlatilag nulla ráfordítással.

[ Szerkesztve ]

(#44940) air válasza LonGleY (#44936) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem ez a kép baromság. Itt lehet csekkolni.
A rossz példaként hozott jelszóra ez az oldal 4000 évet mond. Igaz, hogy a másikra sokkal többet, de nem hiszem, hogy annyira molyfing lenne a megfejtése.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#44941) LonGleY válasza air (#44940) üzenetére


LonGleY
veterán

Nyilván nem angol szótárszavakat kell használni. Ennyi ésszel bírni kell azért egy jelszó generálásakor... Magyar szavak ragozva, egy-egy kis-nagybetű, 1-2 szám a végére, mindez a megfelelő hosszban. Azzal soha, semmi sem bánik el. Az ilyen 6-8 karakteres randommal még az én gépem is végezne pár nap alatt.

Nekem 15 tredecillion years jött ki az enyémhez hasonló jelszóra. Ha nem baj, nem várom meg, míg végzel vele... :D

[ Szerkesztve ]

(#44942) galaxys80 válasza LonGleY (#44939) üzenetére


galaxys80
veterán

"Mégis ki a bánat akarná jóskapista FB,Gmail stb... fiókját feltörni?"
Erre a kérdésre várnám a választ. :) :U

Látom továbbra sem válaszolsz a kérdésemre csak hajtod a magadét.
Mindegy, ha így érzed magad biztonságban akkor tedd ezt.
Én nagyon jól alszok rövid jelszavakkal is. :D

[ Szerkesztve ]

(#44943) air válasza LonGleY (#44941) üzenetére


air
nagyúr

Nekem a "Tr0ub4dor&3"-ra 4000 év jött ki. Nem tudom te mit írtál be.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#44944) LonGleY válasza galaxys80 (#44942) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem az a paranoia, ha valaki normális jelszavakat használ, hanem az a hülyeség, ha valaki a feltörés lehetőségét kérdőjelezi meg. A világháló tele van erre specializálódott botokkal. Ne hidd, hogy nem próbálják tömegesen feltörni pl. a véletlen megosztásban hagyott jelszótároló adatbázisokat...

Én nagyon jól alszok rövid jelszavakkal is.

Tégy így! Marinéni ellen bizonyára védve vagy.

[ Szerkesztve ]

(#44945) LonGleY válasza galaxys80 (#44942) üzenetére


LonGleY
veterán

A msáik problémakör egyébként az ugyanazon jelszavak használata minden oldal esetén. Személy szerint abban pl. nem bíznék, hogy soha nem lesz egy olyan nCore admin sem, aki ne lenne kíváncsi mondjuk, hogy az oldalukon tárolt jelszó jó-e a megadott email fiókjához. Ezek olyan rizikók, amiket az épeszű ember (főképp, akinek fontos adatai vannak) nem hagy (jel)szó nélkül. Ha valakinek futja annyi agyi kapacitásra, hogy megjegyezzen egy teszem azt, borzasztó hosszú 16 karakteres jelszót, az miért ne tenné meg? A rövidekhez ma már nincs szükség atomerőműre.

[ Szerkesztve ]

(#44946) raziel01 válasza LonGleY (#44944) üzenetére


raziel01
veterán

Azért túlzottan paranoiásnak se kell lenni. Annak a valószínűsége,hogy egy képzett hacker fel akarja törni a facebook-odat az kb 0.0001%.

(#44947) LonGleY válasza raziel01 (#44946) üzenetére


LonGleY
veterán

Valóban (ez is attól függ, ki vagy és milyen fontos dolgaid lehetnek), de ti állandóan ezzel a Facebook-al jöttök, én meg inkább általánosságban beszéltem a jelszavazásról. És onnan eredt ma a téma, ahol igazán lényeges: a jelszótárolók mesterjelszavának megadásából.

[ Szerkesztve ]

(#44948) air válasza LonGleY (#44945) üzenetére


air
nagyúr

Ha az nCore admin az elhashelt jelszót visszafejti, akkor használja nyugodtan. :C

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#44949) LonGleY válasza air (#44948) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor rossz a példa, de gondolom így is érthető, amit írtam, ha nem a másik cinkelését tartod a kommentárok megírásakor előtérben. Ezer más oldal van, ahol viszont nem jellemző a jelszavak titkosítása.

[ Szerkesztve ]

(#44950) ux1 válasza air (#44948) üzenetére


ux1
addikt

+1 :K cca 75-től nincs jelszó tárolva a *ux rendszerben.

Kicsirigó : olvass már... Nem én kötözködök állandóan, nézz már tükörbe..... :K

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.