Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) Bozek válasza dokee78 (#16298) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem is azt mondtam, hogy szép, csak azt, hogy meg lehet csinálni a mobilos verzióval is. :)

(#16299) vadászcsiga: Ha jól látom, akkor dokee78 Xperia Mini-n használja, aminek 3"-os kijelzője van 320x480-as felbontással. Szóval nem egy nagy méret. Melyik SwiftKey van fenn? A 4-es?

[ Szerkesztve ]

(#16302) vadászcsiga válasza Bozek (#16301) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Igen tudom, csak feljebb((#16246) belinkelt egy olyan képet amiről azt hittem ő is használ tabletet.
Igen, 4-es van fent, amint látható a hely meglenne pedig hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#16303) air válasza nelsonmanian (#16294) üzenetére


air
nagyúr

Nem app, hanem rom kérdése. Egyedi rom kell hozzá.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16304) Tompie válasza air (#16284) üzenetére


Tompie
őstag

Ohh köszönöm :R

(#16305) Foose


Foose
addikt

Ha a gyári böngészőt akarom full lepucolni (stock ICS rom) akkor hol találom a fájlt (fájlokat) amit törölnöm kell? Root van. a 25-ös verziójú Chrome-ot akarom helyette alapértelmezettnek.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#16306) Bozek


Bozek
nagyúr

Ha már szóba jött a Chrome. Hol lehet kigyomlálni belőle a könyvjelzőket? Mert törölni nem engedi őket és tele van kínai cuccokkal, lévén szürkeimportos a telefon.

(#16307) dime27


dime27
őstag

Sziasztok!

Pc-men megosztottam egyik mappámat.Ebből szeretnék Wifin keresztül streamelve lejátszani egymás után mesesorozatokat keresztgyerekeimnek.Mx playert próbáltam de az első film lejátszása után nem folytatja a másodikat,és sajnos nem találtam ezidáig oylan alkalmazást amivel ezt ki lehetne váltani... :( Tud vki itt esetleg ilyet?! Előre is köszi! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#16308) air válasza Foose (#16305) üzenetére


air
nagyúr

Ahhoz nem kell a másik böngészőt törölni. A Chrome-ot állítsd be alapértelmezettnek, a gyárit fagyaszd le, és kész. A törléssel sem érsz el többet.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16309) Foose válasza air (#16308) üzenetére


Foose
addikt

Nem véletlenül akarom törölni. Nincs TB-m,ergo fagyasztani nem tudok,(bár elvileg lehet mással is úgy tudom)de nem is akarok,mert inkább a hely kellene,amit foglal a gyári böngésző csak azért,mert nem használom. (ha fagyasztom) Csak abba gondoljunk bele,hogy több mint 64MB-ot foglal a Chrome. Van akinek csak összesen 150MB készülék memóriája van,abból aztán takarékoskodhat. Nekem van 420,de ebből most csak 160MB szabad.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#16310) Regirck válasza air (#16308) üzenetére


Regirck
senior tag

Esetleg ezt részletesebben letudnád írni, hogy hogyan is kellene?

(Közel 2 hónapja van androidom és ilyeneket még nem tudom, hogy hogyan is kell.)

(#16311) Foose


Foose
addikt

Érdekes hogy sokszor futok bele olyan segítségbe,hogy kérdezek,de nem választ kapok,hanem 99%-ban más alternatíva ajánlatot. Holott én tudom mit szeretnék,csak épp azt nem hogy hogyan lehet. :U

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#16312) Bozek válasza Foose (#16309) üzenetére


Bozek
nagyúr

De mivel a gyári böngésző a system partíción van, így a törléssel se lesz több a tárhelyed. Csak úgy tudnád megoldani, ha TB-vel (vagy SystemCleanup-al) a rendszerbe integrálnád a Chrome-ot. A zárójelben írt programot tudod amúgy törlésre is használni. Ingyenes, csak az elején ajánlgatja magát, hogy vedd meg. :)

(#16313) Foose válasza Bozek (#16312) üzenetére


Foose
addikt

Ez oké. De csak úgy engedi a droid a rendszerbe dobni az appot? Megnézem az ajánlott appot,köszi! :B

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#16314) tomy86 válasza Foose (#16305) üzenetére


tomy86
addikt

system/app/Browser.apk (ha jól tudom Xperia-d van, ott biztosan Browser.apk a neve).
Másik megoldás, ha telepíted a Root Uninstall vagy Root App Delete progit és uninstallálod a böngészőt.
A Chromeot meg felesleges rendszerprogramként telepíteni, mert akkor a belső tárhelyet foglalja, míg egyébként elvan az sd kártyán (ahol azért több szabad hely van).

(#16315) dokee78: az nekem nem jött be (az App2SD progijuk viszont jó), én a Root Uninstallt használom.

[ Szerkesztve ]

(#16315) dokee78 válasza tomy86 (#16314) üzenetére


dokee78
félisten

Vagy ez is tökéletes én ezzel szedtem ki a gyári böngészőt Xperia Mini :DDD

DroidSail Super App Remover

(#16316) Bozek válasza Foose (#16313) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mivel van root-od, akkor igen. Én is rakosgattam be pár cuccot a system partícióra anno neo-n, mivel ott még volt vagy 100 mega hely úgy fölösbe.

Most már nincs rá szükségem, mert 2 GB bőven elég a programoknak. :)

[ Szerkesztve ]

(#16317) Foose válasza tomy86 (#16314) üzenetére


Foose
addikt

Igen,közben utána néztem hogy sima browser apk lesz amit kell nekem. Root app delete-m van,mindjárt meg is hesszelem vele... :U Nekem a Chrome nem sd-n van :( Ezért bosszant. Át tudom valamivel helyezni??? :B

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#16318) tomy86 válasza Foose (#16317) üzenetére


tomy86
addikt

Áthelyezéshez: Droidsail Super App2SD

(#16319) Foose válasza tomy86 (#16318) üzenetére


Foose
addikt

Köszönöm :C

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#16320) dokee78 válasza Foose (#16319) üzenetére


dokee78
félisten

(#16321) bach66


bach66
tag

Locus Pro:

Letöltöttem egyben a vektoros Magyarország térképet, kb 40 Mb:
http://openmaps.eu/download?format=mapsforge –ról a Hungary_openmaps_eu_europe.map.zip-et a telcsi\Card\Locus\maps\OpenMapsEU könyvtárba, - majd kicsomagoltam.
Locust megnyitottam – Map manager –vektor fül -felül jobbra „+ gomb” - mappa kiválasztása, stb.

DE hiába. Azt írja: "Folyamat sikertelen." - Mit hibáztam el?

Tud valaki segíteni?
Előre is köszönöm!

(#16322) air válasza Foose (#16311) üzenetére


air
nagyúr

Esetleg azért, mert amit csinálni akarsz, annak nincs túl sok értelme. Ha valakinek a leírása alapján mondjuk működésképtelenné válna a telefonod, akkor jobban fel lennél háborodva.
Hidd el, az ilyen hozzászólásokban több a segítő szándék. :K

(Zárójelben jegyzem meg, ha neked nem elég a rendszerpartíción rendelkezésre álló hely, akkor rossz eszközt választottál. Mindig az igényeknek megfelelő eszközt és szolgáltatást kell választani. Ha ezt a pénztárcád nem teszi lehetővé, akkor lejjebb kell adni az igényeket.)

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16323) vgyuri válasza dime27 (#16307) üzenetére


vgyuri
őstag

Beállítások, Lejátszó, Lejátszás utáni műveletnél be lehet állítani, hogy folytassa a következő videóval.

[ Szerkesztve ]

(#16324) mttssz válasza Foose (#16279) üzenetére


mttssz
senior tag

Hát igen, jó ideje nem frissítették, mrg ugye a Twitter az API-b@szással szépen kivégez minden klienst ami nem hivatalos...

(#16325) Bozek válasza bach66 (#16321) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én innen szedtem le, ez biztos működik.

(#16326) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Valamelyik nap kérdeztem hogy lehet a lockscreent állandó fekvő helyzetben tartani, nos találtam egy olyan appot amivel teljesen le lehet fedni a készüléket akár programokra lebontva, és van benne egy olyan opció hogy Lock screen orientation, na ez az ami nekem kell.

Ultimate Rotation Control

Kva sokat kell hegeszteni a droidot

[ Szerkesztve ]

(#16327) flash- válasza Integra (#16188) üzenetére


flash-
veterán

hmm megvetted?
hisz ingyenes..

ha meg inkább fizetsz minthogy eltürj pár buta reklámot akkor vess magadra

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#16328) Bozek válasza flash- (#16327) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én is megvettem, pedig AdAway-el el vannak tüntetve a reklámok. Persze hozzáteszem, hogy a 23 Ft-os akcióban szereztem be. :)

(#16329) Tesztelo.hu válasza tonyqa23 (#16282) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Így van, mert elküldéskor átalakítja.

(#16330) dokee78 válasza flash- (#16327) üzenetére


dokee78
félisten

Van belőle fizetős is.
Nem csak a reklám mentességet fizeted meg.

(#16331) fatal` válasza tonyqa23 (#16282) üzenetére


fatal`
titán

Küldéskor konvertál, nem á betűt fog küldeni, hanem jobbra dőlőt :)

[ Szerkesztve ]

(#16332) dime27 válasza vgyuri (#16323) üzenetére


dime27
őstag

Igen ez működik is akkor ha magán a tableten vannak a videók de akkor nem ha a PC-men levő mappábol szeretnék lejátszani videokat wifin keresztül streamelve....nos nekem olyan lejátszó kéne ami ezt is tudja :K :U :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#16333) Dinar0405


Dinar0405
csendes tag

Sziasztokf!
Segítséget kérnék!
Nokiáról Xperiara váltottam és nagyon hiányolom a hangutasítást a névjegyzékben. Kocsiban nagyon kényelmes volt bemondani a hívott nevet és már tárcsázott is. Tud-e valaki hasonló alkalmazást androidra???

(#16334) air válasza Dinar0405 (#16333) üzenetére


air
nagyúr

Nem kellett volna sokat visszaolvasnod: (#16226) :O

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16335) LonGleY válasza St3ven (#16264) üzenetére


LonGleY
veterán

Éppen erre való egy normális launcher. Én pl. csak a képernyő alján húzódó csíkot használom progitárolásra. 52 ikonom van kint így ezen a 3 képernyő szélességű sávon úgy, hogy egyáltalán nem zavarnak. Ugyan van 5 főképernyőm is, de ezeken 1-1 pici vagy közepes méretű widget tanyázik. A csempe le******t! Méghogy rendet tart! A rendet ÉN tartom (az Apex segítségével). :]

[ Szerkesztve ]

(#16336) air válasza LonGleY (#16335) üzenetére


air
nagyúr

Hogy fér el 3 képernyő szélességű dokkra 52 ikon? :Y

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16337) Ferenc1989


Ferenc1989
tag

Üdv. Van olyan program amivel azt tudom nézni hogy melyik program mennyi adatforgalmat generál 3G-n? Watchdogba nem találtam ilyet.
Köszi

Sosem tudod, mi az elég, amíg meg nem tapasztalod, mi a túl sok.

(#16338) Hutiii


Hutiii
csendes tag

Sziasztok! Lehet már volt róla szó, előre is bocsánatot kérek érte. A segítségetekre lenne szükségem abban, hogy a Facebook állandóan online-nak jelez, így kb aludni is nehéz, mert ha nem kapcsolom ki a wifit, éjjel is pittyeg a telefon, ha éppen valaki unatkozik :D Valaki tud erre megoldást? Google nem nagyon segített ebben az ügyben :/ Előre is köszönöm :)

(#16339) Foose válasza air (#16322) üzenetére


Foose
addikt

Igen,van benne valami amit mondasz. :K Elnézést kérek! :B

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#16340) LonGleY válasza air (#16336) üzenetére


LonGleY
veterán

Egyáltalán nem vészes, simán elférnek: párnál 4 vagy 6 van egyszerre mappázva témakörök szerint (csak 4 látszik belőlük az Apex beállítás szerint), de sok még így is önálló ikonként van odalent (ezen a főképernyőn csak az Opera). Régebben sokalltam ezt a mennyiségű progit, de igazából tényleg kell időről-időre mind. A 2 lejátszó, 2 térkép, 2 böngésző, 2 távirányító, 2 shortcut távoli tárhelyekre, 2 hangfelvevő, 2 csevegőprogram, 2 rajzolóprogram, 2 fényképretus, pár system app, webmester cucc, és még pár ez-az. :]

Itt pl. a látszat ellenére 25 bújik meg (plusz a notif sávban lévő kapcsolók), meg egy live holdállás widget (nem mostani kép).

[ Szerkesztve ]

(#16341) petipetya válasza Hutiii (#16338) üzenetére


petipetya
nagyúr

A cseten mutat online? Facebook / menü gomb / beállítások / chat ava... és notificationok be vannak jelölve?

"nincs rá lezsóidő"

(#16342) Hutiii válasza petipetya (#16341) üzenetére


Hutiii
csendes tag

a notification be volt, most kivettem, de így is online vagyok :/

(#16343) LonGleY válasza Hutiii (#16342) üzenetére


LonGleY
veterán

Persze, mert a push szerint elvileg tudod fogadni az üzeneteket, a Facebook klienst pedig olykor nem érdekli, hogy neten vagy-e vagy sem. Tiltsd le a francba az egészet, és rakj normális progit helyette - ez az alapvető tanács, mely rendszeresen felmerül a fórumon. Chatre imo messenger, oldalt nézegetni Dolphin Browser (melyben a touch felülettel jelenik meg). Egy kiegészítő kellhet még, ha a névjegyeid képszinkronizálását is megtartanád: Contact Sync for Facebook. Ennyi a megoldás.

#16344: Szerintem kár az értelmét keresni, mindenhogyan fos a hivatalos kliens (sőt, nem is egy van belőle). Bemész az alkalmazásinfóba, frissítések törlése, adatok törlése, cache törlése, majd szépen letilt. Utána élvezet lesz a telefonod használata, nem akar majd mindenáron erőlködni a FB, a fent említett appokkal pedig tökéletesen pótolható minden funkciója.

[ Szerkesztve ]

(#16344) Hutiii válasza LonGleY (#16343) üzenetére


Hutiii
csendes tag

De másoknak miért működik rendesen? Undorító ez a facebook app :D

(#16345) siofok válasza LonGleY (#16343) üzenetére


siofok
őstag

és ez az Imo jelzi azokat az üziket is,amiket esetleg facebookon offline küld nekem vki?Mert eddig a facebook messengeren kívül sajna eggyik app sem jelezte nekem,csak ha manuálisan beléptem a progiba,akkor láttam h írt az illető.
Értelem szerűen nem én vagyok offline,hanem aki küldi,"rejtve" van. :)

OnePlus nord 2t

(#16346) Foose válasza Hutiii (#16344) üzenetére


Foose
addikt

Ki lehet kapcsolni a chatet. :K beállítások->elérhetőség. itt kiveszed a pipát. (de lehet hogy korábbi verziód van,amiben nincs erre mód) Ez nálam 2.2.1-es verzióban benne van.

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#16347) Hutiii válasza Foose (#16346) üzenetére


Hutiii
csendes tag

Ki van kapcsolva, de így is online-nak mutat..

(#16348) Regirck válasza Hutiii (#16347) üzenetére


Regirck
senior tag

Kapcsold ki telefonról és PC-n is lehetőleg 10 perc között!

(#16349) Foose válasza Hutiii (#16347) üzenetére


Foose
addikt

Érdekes,nálam ha az appban ki van kapcsolva a chat,akkor minden oké. Ott szerintem más baj lehet.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#16350) Hutiii


Hutiii
csendes tag

Na.. most, hogy gépről is kijelentkeztem, nem mutat online-nak.. :D

Most meg megint.. ilyen nincs..:D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.