Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) Bozek válasza Mr X (#16095) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azért 2013-ban olyan eszközt kiadni, ami csak trükkökkel tud bluetooth-on fájlt küldeni, elég szánalmas. Tudom, a jogvédelem miatt, de azt meg lehetett volna oldani a küldhető formátumok korlátozásával.

(#16100) Mr X: Nem feltétlen warez. Én tudok olyan Android-os alkalmazást, ami nem került fel a Play-re, viszont XDA-n ingyen hozzáférhetővé tette a készítő. Na meg mi van akkor, ha én saját magam írok egy programot?

[ Szerkesztve ]

(#16102) Mr X válasza Bozek (#16101) üzenetére


Mr X
veterán

Tudom, ebből mindig hitvita van, de én például droidon is szökőévente egyszer használom. Engem nem érintett ez a gond akkor sem, mikor iPhone-om volt.

(#16103) interstate76 válasza erzol (#16064) üzenetére


interstate76
addikt

Köszi, ezt a megoldást megtaláltam, de én azt szeretném, hogy azok az oldalak, amelyeket kivétel nélkül, minden nap megnyitok, azok nyíljanak meg, amikor indítom a böngészőt.

Azt hittem, én vagyok béna, hogy erre nem találok megoldást droidos területen, de ezek szerint elképzelhető, hogy nincs is? Hát, jó dolog érintőtáblával netezni, de azt nem gondoltam volna, hogy egy ilyen - számomra alapvető - szolgáltatásról le kell mondanom, ha tabletre cserélem a régi, jó öreg, netezgetős laptopomat. Az tiszta sor volt, hogy az érintőképernyőért, kisebb súlyért, hosszabb akkuidőért be kell áldozni a 15"-os képernyőt, no de ilyet... Telefonon régóta "androidozok", és ott úgy használom a Maxthont, ahogy te is írtad a Dolphin esetében, azaz egy Speed Dial-szerű oldal a nyitólapom, és onnan indítom, ami épp kell. Viszont egy kétmagos procis, 1 GB RAM-mal szerelt tablet lazán bírna egy 5-6 lapos böngészőindítást, hihetetlen, hogy nincs rá megoldása egyik szoftverfejlesztőnek sem. Persze még lehet, hogy valaki ír megoldást. Remélem.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16104) fatal` válasza Bozek (#16101) üzenetére


fatal`
titán

"Na meg mi van akkor, ha én saját magam írok egy programot?"

Szerintem fordítani tudsz a telódra. Ha mégsem és fizetned meg publikálnod kell az a legszánalmasabb dolog lenne.

(#16105) vadászcsiga válasza Bozek (#16101) üzenetére


vadászcsiga
félisten

2013-ban ki használ már bt-t? Tabomon van, örültem is amikor olvastam a csomagolásán de azóta sem kapcsoltam be. Egyébként fájlküldésen kívűl mindenre használható a szifon bt-je.

Bozek
Ha már tudsz programot írni ios-re akkor van valami sdk is amin keresztül lehet tesztelni gyári rendszeren is. Pontosan nem értek hozzá de van rá kultúrált megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#16106) -PLevi- válasza Mr X (#16100) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Pontosan nem tudom, hogy megy a dolog, de a lényeg, hogy zárt rendszer révén, nem olyan egyszerű, mint nekünk droidon. :)
Ha nincs wifi a közelben, akkor csak .apk-t tudok leszedni google-ből. Tudtommal ingyenesen elérhető app-nál ilyen esetben nem warez-ről beszélünk.
Vagy tévedek? :)

(#16107) raziel01 válasza Mr X (#16102) üzenetére


raziel01
veterán

Általában mikor írják az Androidosok, hogy ez meg ez nincs Iphone-on és milyen gáz akkor mindig az a válasz, hogy nem fontos úgyse használom. :D
Én is ritkán használom de agyfaszt kapnék ha nem lenne mikor kéne.

(#16108) Mr X válasza -PLevi- (#16106) üzenetére


Mr X
veterán

Azért ugye abban kiegyezhetünk, hogy sem android vonalon, sem i-vonalon nem az a jellemző, hogy legális, de az áruházban nem elérhető appok miatt kell a külső telepítés lehetősége. :)

raziel01:

Ez vagy te, meg még páran. De én így fogalmaztam: "nem az a jellemző".

[ Szerkesztve ]

(#16109) raziel01 válasza Mr X (#16108) üzenetére


raziel01
veterán

Én csomószor telepítek ingyenes app-ot fáljkezelőből. Ha már úgyis rajtavan a memóriakártyán a legújabb verzió akkor felrakom onnan.

(#16110) Bozek válasza vadászcsiga (#16105) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor mondjad már el légyszi, hogy mivel küldesz át fájlokat, ha nem BT-vel?

A programírás részt meg nem csak a tesztelés miatt írtam. Lehet, hogy csak saját célra programozol, akkor azt hogy rakod fel, hogy használni is tudd?

(#16108) Mr X: A programok 99,9%-át meg is vettem, amit használok Android-on. Egy van, amit bár először kifizettem, de visszatérítést kértem, mert valahogy nem akart működni. Aztán NET-ről letöltve meg mégis ment rendesen, úgyhogy lehet, hogy teszek még egy próbát a vásárlással. Bár 2. alkalommal már nincs lehetőség visszatérítésre.

[ Szerkesztve ]

(#16111) vadászcsiga válasza Bozek (#16110) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Milyen fájlokat? 3 éve van szifonom de még senkinek nem kellett fájlt átküldenem. Egyébként van email, dropbox, stb.

(#16112) -PLevi- válasza Mr X (#16108) üzenetére


-PLevi-
senior tag

Teljes mértékben egyet értek!
Ott vannak például a "házilag", önkéntesen magyarított alkalmazások, amik nem valószínű hogy felkerülnek mostanában Play-be.

(#16113) ch003067 válasza Mr X (#16093) üzenetére


ch003067
addikt

Jahm, értem.... Sajnos nem akarja JB-zni a haver az iFon 5öt, mert hülye.... :D Na mind1, akkor nem kell BT-zni max :D Köszi :R

(#16096) atike Hehe :DDD

(#16114) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Két kérdésem van: olyan alkalmazásra van szükségem, ami a beállított wifi kapcsolat jelszavát megjeleníti. Próbáltam többet is, de vagy nem jeleníti meg, vagy valami hosszú kódsort ír ki. A másik egy kérdés: hogyan lehet opera kezdőlapot/könyvjelzőt parancsikonként kitenni a kijelzőre? (Adw launchert használok)

(#16115) Mr X válasza ch003067 (#16113) üzenetére


Mr X
veterán

Ha van mobilnet, akkor kvázi felesleges is ezért. :)

(#16116) ch003067 válasza Mr X (#16115) üzenetére


ch003067
addikt

Neki van, nekem nincs..... :B

Azért lenne jó mondjuk ( pl a mai esetből kiindulva) hogy tudjunk egymásnak szövegfájlt meg képeket küldeni, dolgozat közben, mondjuk német órán ( amibe sz@rok bele, és nem tudom ) :DDD
Neki van mobilnete, aztán le szokta tölteni a megoldásokat.... :D

(#16117) iguana válasza melan (#16114) üzenetére


iguana
őstag

ha van root jogod ebben a file-ban van benne: /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf
párszor nekem is jól jött elfelejtett wifi jelszó "emlékeztetőként" :)

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#16118) Bozek válasza vadászcsiga (#16111) üzenetére


Bozek
nagyúr

E-mail, dropbox? Ahhoz mind a küldőnek, mind a fogadónak kell NET. Na meg azért szerintem gyorsabb sebességgel lehet átküldeni, mint feltölteni. Majd ha elterjed az LTE és a korlátlan mobilnet (kb. sose), akkor már tényleg nem lesz fontos a BT.
Bár az általad említett megoldásoknál is van fájlméret korlát. Szóval egy videó átküldésére már az se megoldás. Persze itthon a gépen WiFi-t használok vagy néha pendrive-ot, de ezek nem minden esetben használhatóak. Konkrétan múltkor ismerős videózott meccsen, én meg szórtam a pénztárgép szalagot a többiekkel. Aztán megkértem, hogy küldje át. A pendrive ott azért nem működött volna, mert egy Symbian-os Nokia nem tudja az USB-OTG-t.

(#16119) choco01


choco01
addikt

Hali.
Android alá a DESNAV nevezetű navigációs program hogy teljesít?:)
Köszi.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#16120) air válasza Bozek (#16118) üzenetére


air
nagyúr

"Ahhoz mind a küldőnek, mind a fogadónak kell NET."

Mint ahogyan minden okostelefonhoz "illene". Net nélkül a telefon olyan, mint az autó benzin nélkül.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16121) raziel01 válasza air (#16120) üzenetére


raziel01
veterán

De ha van is netje az embernek akkor is max néhány 100 mega.
És azért 50MB -ot mondjuk nem arra akarok használni, hogy feltöltsek havernak pár képet. Egyszerűbb a bluetooth. Mindegy szerintem erről felesleges vitázni. Egyszerűen hülyeség, hogy az Apple nem engedi. Nincs rá mentség.

(#16122) Bozek válasza air (#16120) üzenetére


Bozek
nagyúr

1. Nem mindenkinek van okostelefonja. Bár az általam említett Symbian is az, de ott még nem volt szükséges a NET.
2. Telefonra még nem nagyon van korlátlan NET, így sok ember meggondolja, mire használja fel a rendelkezésre álló keretet. Az is igaz, hogy bizonyos szolgáltatók csak lassítanak, ha túllépi a felhasználó, de nem hinném, hogy 32 kbps-el nagyon küldözgetne bárki is bármit. :D

(#16123) air válasza raziel01 (#16121) üzenetére


air
nagyúr

Az igényekhez kell eszközt és szolgáltatást választani. Aki a havernak küldözget át 50MB-nyi képet, az olyan eszközt válasszon, amivel ezt meg lehet tenni. Nekem még soha nem volt ilyenre igényem. Amióta okostelefonom van (4 év Symbian, 1 év Android) nem használtam BT-t fájlküldésre.

(#16122) Bozek
Arra azért kíváncsi lennék 8, 16 netán 30GB-os mobilnet mire nem elég havonta.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16124) quailstorm válasza Bozek (#16118) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Bármelyik Belles telefon tud OTG-t, pl N8. Nézz videókat. Korábbiak természetesen nem alkalmasak rá.

Windows 98SE-ről küldve, Opera 10.63 használatával.

(#16125) Bozek válasza air (#16123) üzenetére


Bozek
nagyúr

A 8, 16, 30 GB-os NET is használható telefonon?

(#16124) quailstorm: Nem Belle-es telefon volt, az biztos. A típusát most nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#16126) BoB válasza air (#16123) üzenetére


BoB
veterán

Es hol talal az ember 8 16 vagy 30 gigas adatcsomagot telefonhoz? :W

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#16127) vadászcsiga válasza air (#16123) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Egyetértek, ahogy írtam nekem sem volt szükségem fajlkuldesre az utóbbi években. A bt amúgy is egy megbízhatatlan valami.

(#16128) rjg válasza BoB (#16126) üzenetére


rjg
őstag

A T-nél pl a BusinessNetM csomag br 3700 forintért 7GB-ot ad és bármilyen üzleti díjcsomagra rátehető. De van nagyobb adatmennyiségű is, persze aranyárban.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#16129) raziel01 válasza air (#16123) üzenetére


raziel01
veterán

A T-nél jelenleg 500 MB a legnagyobb csomag ami telefonra rendelhető.

(#16130) BoB válasza rjg (#16128) üzenetére


BoB
veterán

Tudom nekem businessNet S van, de a normal lakossagi ugyfelek nem fernek hozza. Hatalmas baromsag azt feltetelezni hogy itt mindenki uzleti ugyfel.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#16131) dokee78 válasza raziel01 (#16129) üzenetére


dokee78
félisten

(#16133) raziel01 válasza dokee78 (#16131) üzenetére


raziel01
veterán

Jó de ez még mindig messze van a 8 GB-tól.
Sajnos szerintem ebben az országban nem is lesz mostanában olyan, mint külföldön.
1000 Ft-ért adhatnának plusz 5GB-ot is havonta. Meg ez a 32Kbit/s-re korlátozás is gáz. Legalább egy 256Kbit/s lehetne.

(#16134) Bozek


Bozek
nagyúr

Egyébként érdekes, hogy anno a Samsung (azt hiszem az S3) reklámban is a fájlküldést emelték ki, bár ott az NFC volt a lényeg. Azt azonban nem árt tudni, hogy az a megoldás is a BT-n alapul, az NFC csak felépíti a kapcsolatot a két készülék között.

(#16135) air válasza raziel01 (#16129) üzenetére


air
nagyúr

Korábban voltak nagyobb csomagok is (1GB, 3GB), üzletiben most is vannak.
És a Net&Roll csomagokkal is lehet beszélni.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16136) róland válasza Bozek (#16134) üzenetére


róland
veterán

Samsungnál inkább WiFi-Direct (S-Beam).

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#16137) rjg válasza raziel01 (#16129) üzenetére


rjg
őstag

Szerintem pedig 30 GB

(#16130) bob.zxr
Hol írtam, hogy mindenki üzleti ügyfél? Amúgy az eredeti kérdésedre lásd két sorral feljebb a választ. Azok a mobilinternet csomagok bármelyik publikus csomagra rátehetőek.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#16138) BoB válasza róland (#16136) üzenetére


BoB
veterán

Nem csak Samsung-on lehet wifi direct.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#16139) vadászcsiga válasza #40993792 (#16132) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Így van, kár erre több szót pazarolni.

(#16140) BoB válasza rjg (#16137) üzenetére


BoB
veterán

Nem te irtad, hanem air akinek eredetileg valaszoltam, csak ez nem volt eleg nyilvanvalo.

Lakossagi ugyfelnek meg meg mindig nincs 8 gigas nete, foleg nem 16 vagy 30.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#16141) DS39 válasza #40993792 (#16132) üzenetére


DS39
nagyúr

+1

Bluetooth kell, én is heti többször küldök át cuccokat. Nálam nélkülözhetetlen. Sokkal praktikusabb nem kell semmilyen hálózathoz csatlakozni hogy fájlt küldjek vkinek aki mellettem áll.

(#16142) interstate76


interstate76
addikt

Bocs, hogy beleszólok, de nem értem, hogy ha valaki nem használ egy szolgáltatást (pl. bluetooth), akkor miért akarja megmagyarázni annak hasztalanságát olyasvalakinek, aki használja. Ez a parttalan vita netovábbja.

A múltkor a tabletes topikban akartak meggyőzni róla (engem és sok másik felhasználót), hogy a tablet egy teljesen értelmetlen dolog. Szerintem a téma felvetése volt az, de lehet, hogy nincs igazam. Ja, és mondom mindezt úgy, hogy egy kis kitérő után valószínűleg visszaváltok laptopra a tabletről, de ez már az OFF-ok OFF-ja volt! :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16143) vadászcsiga válasza interstate76 (#16142) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tabletes topik? Tudsz linket adni?

Egyébként igazad van de kulturáltan el lehet mondani valakinek a saját álláspontunkat, ahogy történt ez most is.

(#16144) interstate76 válasza vadászcsiga (#16143) üzenetére


interstate76
addikt

Természetesen nem volt itt semmi kulturálatlanság, meg én sem akartam itt rendezkedni, csak külső szemlélőként azt láttam, hogy ez így parttalan, azért merészkedtem belefolyni egy kicsit.

Nettáblák, tabletek android oprendszerrel

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#16145) vadászcsiga válasza interstate76 (#16144) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Köszi, beleolvasok

(#16146) air válasza interstate76 (#16142) üzenetére


air
nagyúr

Kedves 76-os országút!

Egyrészt nem folyt parttalan vita a bluetooth hasznosságáról, - senki nem akarta meggyőzni a másikat a maga igazáról (én sem mondtam, hogy a BT haszontalan lenne, csak annyit, hogy én a leírt célra nem használom) - másrészt ha belefolysz egy beszélgetésbe, légy kedves, vedd a fáradságot, hogy elolvasod az elejét is.
Onnan indult a beszélgetés, hogy iPhone-nal nem lehet Bluetooth-on fájlokat küldeni és fogadni. Többen kifejtettük, hogy az igényekhez kell eszközt választani, illetve elmondtuk, hogy ha a választott eszköz mégsem felel meg a kívánt célnak, akkor milyen alternatív lehetőségek vannak.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#16147) Imy válasza air (#16075) üzenetére


Imy
veterán

És valaki olyan tud olyan progit, ahol a mobilnet forgalmat lehet nézni? Fontos lenne, mivel kis csomagom van. Köszönöm!

(#16149) Imy válasza #40993792 (#16148) üzenetére


Imy
veterán

Köszönöm. 2.3.6-ra kell. :) Ha kijön a telómra a JB akkor már majd nem kel. Köszi! :R

(#16150) interstate76 válasza air (#16146) üzenetére


interstate76
addikt

Kedves levegő!

Meg foglak lepni: végigolvastam a beszélgetést (természetesen nem utólag, hanem még tegnap). És ha többek kommunikációja nem arról szólt, hogy a bt mint szolgáltatás idejétmúlt és hasztalan (amiről én nem kívánok vitatkozni, mert tökéletesen és totálisan parttalan, hisz a használója igényeitől és lelkivilágától függ a válasz), akkor bizony egyikünk félreértelmezett néhány sort.

Kellemes hétvégét Neked! :R

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.