Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125501) LyonnaisFan1 válasza villamos (#125499) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Bárcsak :C
Aztán mehet Id. Tajty, Sántha, Sütő, és a többi parazita is :))

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#125502) jbalint18 válasza #46372352 (#125498) üzenetére


jbalint18
tag

ajánlom figyelmedbe az egyik Kele János és 24.hu féle podcast-et . Pont erről van szó benne hogy a tao kiöli a versenyt és azt hogy piaci alapokon működjenek a klubok. Segítek egy kicsit hogy megértsd : Ha piaci alapokon működnének a klubok akkor a fradi vagy a vidi olyan lenne mint pl a Zagreb addig nem lesz jó a magyar foci ameddig pumpálják bele mindenféle korlát nélkül az állami pénzt. Nézd meg pl a fradi gazdálkodását 3 év alatt minuszban zárt a klub , olyan játékosokat fizetnek és vesznek meg több százezer euróért akik aztán 200 percet ha játszanak . 2. mire gondolsz arra hogy a Fradinak vagy a Vidinek nagyobb a költségvetése mint egy Dudalange-nak ? kérlek ne csinálj magadból bohócot . 1. Azért azzal vitatkoznék hogy pénz az alapja mindennek . Nézd meg a barcát lassan már a saját drukkereik is kiábrándulnak a klub elmúlt 5-6 éves működése miatt .

Ja amúgy meg én nem hallottam róla hogy az Atleticonak a Wanda-t a spanyol állam építette volna fel vagy a hamarosan megépülő második edzőközpontot vagy a Spurs új stadionját sem éppen az állam építette fel . A mai foci működését a rendszerváltás előtti időkhöz lehet hasonlítani aki haver meg rokon az kap pénzt aki meg nem az csak kevesebbet (jóval ) ergó nincsen piacgazdaság és az állam finanszíroz mindenkit mint valami gazdag nagybácsi .

(#125504) Cartevo


Cartevo
őstag

Nehezen tudok hozzász(ag)olni a magyar vs világfutball témához. A szórakozás a fő motivációm a meccsnézésben, mint a nagy többségnek. A topligák a minőség miatt szórakoztatók, a hazai meg azért, mert könnyen követhető, közérthető, már csak a helyismeret, közegismeret miatt is. Bármilyen nehéz is, ki kell egyeznünk döntetlenben, mert ez X.

(#125505) NyxNyxNyx válasza Cartevo (#125504) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Szerintem legtöbben egyetértünk abban, hogy nem gáz ha valaki az egyiket vagy a másikat kedveli, amíg nem szól be a másik tábornak.

A kérdés inkább az, hogy megérné-e kettészedni a topikot. Én megértem, hogy itt sokan szeretitek a magyar focit, de számomra 95%-ban érdektelen a téma. De nem ragaszkodok hozzá egyáltalán, át tudom ugorni azt, ami nem érdekel.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#125506) máyköl


máyköl
veterán

Amíg itt ajnározzuk a magyar focit, Icardi szép csendben Párizsba igazolt... :)

(#125507) venember83 válasza máyköl (#125506) üzenetére


venember83
nagyúr

Megmondták neki, hogy Milánó kicsi város...

(#125508) DS39 válasza venember83 (#125507) üzenetére


DS39
nagyúr

ez egy burkolt maffia fenyegetés?
(célkereszteket látva)

(#125509) Ringman válasza DS39 (#125508) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem maffia, de fenyegetés - vsz az ultrák tették ki neki a házuk előtt/mellett.
---
de itt a lényeg, remélem meg is veszik:

[ Szerkesztve ]

(#125510) venember83 válasza Ringman (#125509) üzenetére


venember83
nagyúr

70 millió igencsak jó ár. Mivel távozik jövő nyáron Cavani, gondolom, hogy télen vagy legkésőbb jövő nyáron Neymar is tető alá hozza a saját klubváltását, így jó esély van arra, hogy megszerzik Icardi játékjogát, ha az argentin csatár ki tud jönni Mbappéval.

(#125511) Ringman


Ringman
nagyúr

nem tudom mikor volt olyan utoljára, de az inter ki tudna állni 11 olasszal (a szélsők miatt talán nem ideális 3-5-2-höz, de nagyjából mindenki poszton van):
padelli
dimarco-rano-dambrosio
biraghi-sensi-gagliardini-barella-candreva
politano-esposito

csere: berni (gk), pirola, bastoni (két utóbbi ifi)

[ Szerkesztve ]

(#125512) Ringman válasza venember83 (#125510) üzenetére


Ringman
nagyúr

cavani ráadásul sérült is, anélkül nem hiszem ment volna

(#125513) bagyulajuve válasza NyxNyxNyx (#125505) üzenetére


bagyulajuve
addikt

szerintem nem érdemes kettészedni csak pár ember miatt, aki nem követi a magyar focit
akit valami nem érdekel, átlapoz: én sem olvasom végig a Liverpool, Barca stb féloldalas rizsa hozzászólást ;]

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#125514) venember83 válasza bagyulajuve (#125513) üzenetére


venember83
nagyúr

Csak egyetérteni tudok. Engem is hidegen hagy a témák döntő többsége, de attól még nem kellene egy olasz foci topikot nyitni.

(#125515) Ringman


Ringman
nagyúr

Nem kell 2 topik, jó egyben

(#125516) jbalint18 válasza #46372352 (#125503) üzenetére


jbalint18
tag

Most már értek mindent . Meg értettem hogy miért látod rózsaszínben az egészet . Majd szólj ha levetted a szemellenzőt okés ? Az utolsó pár mondatod mindent leír . Nem hinném hogy Kele János-nak sok köze van a politikához . De nála nagyobb emberek is megmondták már hogy a tao-val nem fog fejlődni a magyar foci ameddig ilyen formában használják fel (főleg pénzmosás a cél ) Nyugodtan elmondhatoda a véleményedet hajrá de nem tudom honnan jött neked a személyeskedés (majd akkor mondhatod eztt ha elküldtelek a francba vagy azt mondom hogy tesiből felmentett vagy . ) Kicsit olyan vagy mint a troll kommentelők. Minőségi játékoshoz nem csak tehetség kell hanem az is hogy ne az legyen a célja hogy focista leszek mert jól fizet hanem valami olyasmi mint Ronaldo-nak hogy én akarok a legeslegjobb lenni és a NO.1 .

szerk.
Mi a francét kell ide is belevonni a politikát csak úgy kérdezem ? :U

[ Szerkesztve ]

(#125518) jbalint18 válasza #46372352 (#125517) üzenetére


jbalint18
tag

Akkor te rosszul értelmezed a tehetséget . Azzal már nem tudok mit kezdeni hogy ha ennyi érv után sem érted meg azt hogy milyen hátrányai vannak a piacgazdaságnak azzal szemben hogy a foci az állami pénzből meg . Ez sem igaz hogy nincs annyi tehetség . De van , csak tojnak rá ,Mert a külföldről igazolt játékosokkal jól lehet lopni a pénzt akár a fizetése egy része vissza megy az edzőhöz vagy túlárazottan veszik meg és mossák a pénzt (elég sok belsős infó van ilyen esetekről .) ( szerinted miért nem akarták eladni a fradit egy arab milliárdosnak , segítek a legjobb tao kifizető hely )KELE JÁNOS éás nem a 24 mondta hanem KELE JÁNOS remélem így szájbarágósan már érthető . Hallottad azt a podcast-et ? De nyugodtan olvashatod egyes írását Egri Viktornak (sok igazság van benne ) De akár a youtubeon nézheted a semleges térfélt is mert ő nekik meg sok belsős infójuk van . A TAO kiöli a versenyt . Mivel van taoból vesznek külföldi játékost és nem nézik a magyar foci érdekét és az is roppant érdekes hogy az elmúlt 10 év legnagyobb labbdarúgói (tehetségekre gondolok szobolszai stb.) egyik sem pl egy Fradi akadémiáról került ki .

(#125519) forceberg válasza #46372352 (#125517) üzenetére


forceberg
veterán

Ha valaki fejben gyenge, azt nehéz fejleszteni, hogy gyorsan és jó döntéseket tudjon hozni, szerintem ebben van a legnagyobb lemaradás.
Egy ilyen állítás:
A fiatal magyar focisták 17 évesen még semmivel sem rosszabbak, mint a riválisaik.
Én erre ezt válaszoltam:
De, rosszabbak, (csak ez a lemaradás-képzetlenség felnőttkorra teljesedik ki) mert szerintem fizikailag és szellemileg sincsenek felkészítve a felnőttkori versenysportra.

Annyiban lehet igaza, hogy az érdemtelenül kapott pénzzel miként bánnak?
Tudod, kifizetnél egy építkezésre előre egy vagyont, majd x év múlva éppúgy csak egy üres telked lenne.
Erre csak annyi lenne a válasz, hogy bocs, nem sikerült felépíteni... itt kb. ez megy.

(#125518) jbalint18: szerintem nincs elég tehetség, vagy nem férnek oda már fiatalon sem.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#125521) jbalint18 válasza forceberg (#125519) üzenetére


jbalint18
tag

Arra kíváncsi lennék hogy a kis falvak meccseire mennyi megfigyelő jár ki vagy járnak-e ki egyáltalán . :D Ott is lehet találni gyémántokat ráadásul ahhoz nem is kell fociszakértőnek lenned hogy lásd hogy ér hozzá a labdához meg milyen gyorsan hoz döntéseket . :U

(#125522) jbalint18 válasza #46372352 (#125520) üzenetére


jbalint18
tag

Hidd el fejlődne és a kóklerek akik 30 éve ebbe a posványba vannak hirtelen elmennének mert nincs benne félmillás fizetés és maradna az a mag aki valóban tenni akar a magyar fociért . Én például azt sem értem hogy osztrák mintára miért nem hoznak létre regionális központokat utánpótlás szinten minden megyében .

(#125524) jbalint18


jbalint18
tag

[link] csak amiről beszélten (az EU-s témában ) erről van más helyen is ha ez neked nem elég jobboldali . :K

(#125528) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Tajti y Fernando Adios :C
Ma este bontok ennek oromere egy uveg pezsgot vagy bort :DD

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#125530) Cartevo válasza #46372352 (#125529) üzenetére


Cartevo
őstag

Alibi sportigazgatás.

(#125531) alázógyík válasza LyonnaisFan1 (#125528) üzenetére


alázógyík
őstag

Horvátferi? :DDD ;]

(#125532) jbalint18 válasza #46372352 (#125529) üzenetére


jbalint18
tag

Ugyan az mint az összes többi magyar sportigazgatóval (kivéve a vidi nél kovács zoli ) Felveszi a pénzt és heló. Nem ért semmihez csak vannak kapcsolatai és sikerült szétcsesznie a miskolci utánpótlást majdnem :D

(#125533) bandus válasza jbalint18 (#125532) üzenetére


bandus
veterán

az a kovács zoli akivel elérték a budnesliga színvonalát? ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#125534) forceberg válasza bandus (#125533) üzenetére


forceberg
veterán

Igen, igaza van, ha kihagyod a képletből, hogy a támogatói pénzek, azok államilag odairányított összegek.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#125535) LyonnaisFan1 válasza alázógyík (#125531) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Feczkoval targyalnak.
Remelem napok alatt letrejon a deal :C

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#125536) LyonnaisFan1 válasza jbalint18 (#125532) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

A majdnem szetcseszes inkabb tenyleges szetcseszes.
Hozza nem erto emberek trenirozzak az uxx korosztalyokat, eredmenyek nelkul.
A miskolci utanpotlas egyelore sehol.
Evek ota nem adtunk stabil "A" valogatottat, es nem az elkovetkezokben fogunk ujra.
De cafoljanak ram.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#125537) vond válasza LyonnaisFan1 (#125535) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Őt irigylem Tőletek. :B Itt is felmerült a neve, még Horváth Feri előtt.

Megtisztulást Miskolcra is! :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#125538) LyonnaisFan1 válasza vond (#125537) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Köszönjük :R Feczkó amúgy nem rossz, bár Horváthferikét betrollkodták hozzánk :C
Teljes "vírusírtás" kell, és akkor talán elindulhatunk felfelé.
Egy Sántha/Benczés/Sütő hármasnak még elöbb utóbb mennie kellene.
És egy tulajváltás sem ártana, aki 100% arányban birtokolná az együttest, és egyben szívügye is lenne a dolog. De szép lenne.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#125539) LyonnaisFan1 válasza vond (#125537) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Ezt a Rui Pedrot milyennek találtad, amikor nálatok játszott?
Most ugye ide jött Borsodba, sztem jó igazolás lesz.
Elfér a középpályára egy kis plusz.
Jól döntést hoztunk vele? Beválhat itt is? Sztem a matyi (hálistennek) távozásával stabil kezdő is lehet.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#125540) vond válasza LyonnaisFan1 (#125539) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Firkás kis játékos, az biztos. :K Ha van mellette pár olyan társ, akivel megérti magát, meg össze tud játszani, akkor nagyon hasznos lesz. Nálunk sajnos nem volt ideális a helyzet.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#125541) LyonnaisFan1 válasza vond (#125540) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

:R

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#125542) vond válasza LyonnaisFan1 (#125541) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Te, tudod hányszor lezajlott az a beszélgetés, hogy ha lenne elől még 2-3 ilyen játékosunk, akkor hol lennénk? Hát, nem estünk volna ki, az biztos. :N

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#125543) LyonnaisFan1 válasza vond (#125542) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Ismerős. :P
Ha nem pottyantatok volna ki, akkor legalább egy jó Zala-Hali nyugati derby lehetne. Itt a nyíreggyel valahogy ez nem akar összejönni :C

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#125544) vond válasza LyonnaisFan1 (#125543) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mióta várunk már rá. :O Ez itt "A" meccs.

Majd talán a kupában. Bár amilyen csapatunk most van, nem sok esélyünk lenne. :N Mondjuk a lelátón annál több. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#125545) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Jajja de sajnálom, hogy nem voltam másfél napig és kimaradtam ebből a jó kis témából :)

Egyrészt amit a magyar focival és a Fradival művelnek arról nekem is az az álláspontom hogy végtelenül elkeserítő, hallgatni szoktam a 24.hu-s podcastet, és egy jót írt kele ma a fészbukjára is a Fradi EL jegy mizériáról. De valahol képmutatásnak érzem amit ő is csinál, hogy nagy topfutballimádó, és folyamatosan csak a Fradiba törli a lábát, mert őt (és a magyarokat) történetesen ez érinti közvetlenül.

De pl. ott a West Ham, aki megkapta a segge alá a csilli villi zsír új londoni Olimpiai stadiont. Nem ők építették fel, nem ők böjtölték ki azt a 700 millió fontot amit az állam/adófizetők fizettek ki helyettük és ők csak nevetségesen jelképes 2.5 milliót fizetnek évente hogy használhassák, aminek a mérete történetesen sokkal nagyobb, mint a korábbinak, és picit csökkentették jegyárakat, és mindenki el van csöppenve :) miközben csökkentett jegyárai a tavalyi szezonban a drága kategóriában spec drágább volt, mint pl. a Liverpoolé, az azóta esedékes árakkal meg gyakorlatilag szinkronban vannak.

Ott vannak az olajosok, akik gazdái rabszolga körülmények között tartanak embertömegeket, de ez sem érint, hiszen nem velünk történik. Ez legalább akkora, ha nem nagyobb képmutatás mint amit EU csinál a környezetszennyezéssel, hogy lokális szennyezést eurószázmilliókból kiszervezi, hogy ne legyen szem előtt, miközben globálisan ugyanúgy szennyeznek. Egyébként a sziti stadionja is állami pénzből lett felhúzva.

Spanyolban is köztudomású, hogy a két gigászt agyba-főbe segíti a szövetség, és egy egész állam illetve autonómia áll mögöttük, többek között amikor elengedték a két nagy klub bankkölcsöneit, amiből politikailag is probléma volt az 1.000.000.000 (igen, kb. egy milliárd) elengedett euróból. Konkrétan Merkelék szólaltak fel az EU-ban, hogy nem azért adják a spanyoloknak a pénzt, hogy elfocizzák.

Olasz focit meg nem kell bemutatni:

Cragnotti - Lazio
Berlusconi - Milan
Moratti - Inter

lufi volt már akkor is amikor a Parma többször csődbe ment, a Lazio csődbe ment, a Fiorentina csődbe ment.
A Milan azért nem bírt csődbe menni, mert akkor olaszország ment volna csődbe, mert Berlusconi onnan csoportosította a pénzt. Ez sem fájt senkinek, mert nem minket érintett.
A Juventusnak meg ott Fiat consern.

Viszont ma már erről csak annyit mondunk, hogy jaj de jó lenne megint egy erős Lazio mint 2000-ben, vagy az a legendásan jo Milan 2005 környékéről..
A Milan, aki konkrétan képtelen volt valaha is önmagát fenntartani képes, tőkés társaságok által működtetett klubmodellnek lenni, hiszen ez idegen tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#125546) Ringman válasza DeathAdder (#125545) üzenetére


Ringman
nagyúr

más az amikor valaki a magánvagyonát veri el, meg más az amikor adóforintokat.

szerintem az összes élsport támogatásának maximális összegének zérónak kellene lennie.

(#125547) DeathAdder válasza Ringman (#125546) üzenetére


DeathAdder
veterán

Mindenesetre nem elrettentő példa hogy máshol is állami pénzeket csoportosítanak át, amiket fentebb is írtam.

Olajosok valóban más, oda azt szerettem volna még írni, és azért is hoztam fel, csak közben kifelejtettem, hogy legalább annyira erkölcstelen az amilyen módon halmozzák fel ott a pénzt, mntha az adófizetőktől lopnák. Nyilván erről lehet vitatkozni, hogy melyik a súlyosabb, de nem áll szándékomban :R

[ Szerkesztve ]

(#125548) Ringman válasza DeathAdder (#125547) üzenetére


Ringman
nagyúr

moratti legalább a saját pénzét verte el, bár gyak. ő is olajos.
ez a saját pénzemet verem el az olaszok/angolok/németek stb nagy részére igaz.

(#125549) Ringman


Ringman
nagyúr

hogy ontopik is legyek, mi folyik a juvénál, hogy csak 22 játékost nevezhetnek a bl-re?
hová tűntek a home grown játékosok?

(#125550) Richard! válasza vond (#125544) üzenetére


Richard!
addikt

Miért az ETO-Hali már smafu? Régen az is rangadó vót... :(

Ma kezdődik életed hátralevő része!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.