Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125901) venember83 válasza BenHans (#125898) üzenetére


venember83
nagyúr

B@szki, egyetértek veled. Hova jutottunk. Szinte már szégyellem magam... :)

(#125902) jbalint18


jbalint18
tag

mi ez a vergődés a női játékvezető ellen . Ha normálisan tudja vezetni a meccset akkor már miért is ne vezethetne ,hm ? Engem inkább az bassz fel de qvára hogy hibás bíró döntések tömkelege van még mindig a fociba. PL : hétvégén Norwich City a City védő a szögletnél a kezével kanalazta el a labdát az érkező Nowrich játékos elől . Vagy Magyar - Szlovák les rémlik még és ez csak az elmúlt egy hét és még megannyi tévedés van . Én pont leszarom hogy nő vagy férfi a bíró csak vezesse tisztességesen a meccset és nem fújjon be balgaságokat . Komolyan mondom ne ereszkedjünk már le a fideszes orgánumok szintjére ....... :W

(#125903) DeathAdder válasza salesman (#125900) üzenetére


DeathAdder
veterán

Alapból ez mindig is egy sokkal inkább férfi társadalmi szerep volt, csak a feministáknak valamiért nagyon fáj és nagyon degradálja őket a "hagyományos" a női szerep (passzív, kevesebb, kevésbé stresszes munkaviszony, gyereknevelés, háztartás, ez nekik valamiért megalázó, lealacsonyító), és kvótákat akarnak mindenhova. Na jó nem mindenhova, bányászok, útépítők nem akarnak lenni, az alacsony presztízsű állásokba nem követelnek egyenlőséget, legyen az csak a férfiak melója :D

Ez már régen nem az egyenjogúság kérdése. Az hogy egyre több elférfiasított nő van sem nekik sem a férfiaknak nem tesz jót. A női játékvezető tökéletesen el tudja végezni a dolgát, láttuk már, hogy képesek rá, nem rosszabbul de nem is jobban mint egy férfi, ahogy egy férfi is fel tud nevelni egy gyereket. A társadalmi nemi szerepek felrúgását viszont én sem pártolom, egyrészt mert korlátozza a nőknek, hogy nőiesek legyenek, ami bennük és a férfiakban is feszültséget generál. Az egész biológia arról szól, hogy vannak férfi és női típusú értékek, éppen úgy mint az állatoknál, de még a növényeknél is két nem van, és ezt teljesen el akarják törölni. Szerintem ez nem jó irányt vesz, elég már most csak kimenni az utcára megnézni a sok személyiségzavaros elférfiatlanodott 40 kilós bokanacis fiúkákat, csoda ha még a nemiszervük megvan :DDD

(#125899) DS39 - valami brazil meccsen :)

(#125904) DeathAdder válasza BenHans (#125898) üzenetére


DeathAdder
veterán

Abszolút egyetértek. Amikor beleolvastam és láttam miről kezd írni, nem is néztem tovább, mert nem bírtam volna ki komment nélkül, aztán meg te vagy a világ szégyene, az elmaradott 19. században ragadt senkiházi, mert nem úgy gondolkodol ahogy ő. LMBTQ-val is ez szokott lenni...menjen és élvezze ha akarja, lelke rajta, de annyira túltolja a PC-t hogy inkább el sem olvasom, mert nem tudnám megállni komment nélkül :DDD

Miközben verbális vitákban meg kenyérre lehet kenni. Mondanom sem kell azóta is Salcet meg Monokit szidja és fikázza minden felületen ahol csak éri, de a szemébe képtelen volt bármit is mondani, azon kívül hogy illedelmesen megköszönte és elmondta hogy mennyire élvezte ezt a beszélgetést.... aztán néhány óra múlva már írta a fészbúkjára hogy mekkora egy rohadékok :DDD
Múltkor azt is elpusmogta, amikor a podcastjében Salec volt a vendég aki azt merte mondani, hogy az afrikai játékosok legfőbb motivációja a pénz. Aztán fórumra kiírta hogy mekkora rohadék rasszista az az ember, az episztoláris kis rajongótábora meg heves nyelvcsapásokkal acceptálja azóta is minden szavát.

[ Szerkesztve ]

(#125905) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

"Egy felnőtt férfi NB II-es mérkőzést hiba központilag lebutítani."
Ennél az esetnél egyetértek Kelével. Mégha egy alpári fasz is az illető.

Deathadder:
Mert miért akarna egy férfi játékvezető lenni? :D Vannak olyan nők, akiknek a foci az életük, simán el tudom képzelni, hogy valaki játékvezető szeretne lenni. Ha nincs indok rá, hogy ne legyen esélyegyenlőség egy adott területen, akkor engem az nem zavar.

Ugyanakkor ez a gif amit beraktál szánalmas, semmi helye ilyesminek a pályán. De biztos nőtt tőle az instagram követőinek a száma...

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#125906) forceberg válasza DeathAdder (#125903) üzenetére


forceberg
veterán

Ez már régen nem az egyenjogúság kérdése.
Igen, ez arról szól, hogy a kondérhoz szeretnének odaférkőzni.
Ez a kvóta a legnagyobb gyökérség. Az üljön be bárhová, akit beszavaznak.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#125907) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

:DDD
imádom a kisgyerkőcöket, olyan őszinték..

(#125908) Pkc83


Pkc83
őstag

(#125909) salesman válasza DeathAdder (#125903) üzenetére


salesman
őstag

Nos akkor et a témát le is zárhatjuk. Azt, hogy valaki jó játékvezető, nem az dönti el, hogy van a lába között hímtag, avagy nincs. Gyurkát pedig nem az eszéért szeretjük..., illetve nincs is miért szeretni...

Türűűűdrááá!

(#125910) LyonnaisFan1 válasza vond (#125867) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Grat :R

(#125891) vond DeathAdder (#125887)
vond

MODERÁTOR

Jöhetne ide is. ;] Semmivel se lenne rosszabb, mint az átlag magyar (férfi) játékvezető.

… kivéve Miskolcra, ott a női közreműködő nem alkotott maradandót, és kapott is rendesen :C

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#125911) LyonnaisFan1 válasza DS39 (#125899) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Valahol Dél-Amerikában lehetett. Ott játszanak bizonyos együttesek és játékvezetők "Marathon" márkájú felszerelésben.

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#125912) Richard!


Richard!
addikt

Holnap indulás! :))

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#125913) DS39 válasza LyonnaisFan1 (#125911) üzenetére


DS39
nagyúr

Cikk:
https://www.sportbible.com/football/reactions-news-referee-fernanda-colombo-trolls-player-with-handkerchief-prank-20190702

(#125914) ZavaBalazs válasza DeathAdder (#125903) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

most függetlenül attól, hogy szerintem is a bíró csendben, háttérben tegye a dolgát, ne bohóckodással akadályozza a játékot és a figyelem középpontja legyen: szerinted ez a gifen szereplő csaj korlátozva van a nőiességének kiteljesedésében? :)

amúgy egy női bíró kifejezetten pozitív is lehet, szerintem sokkal kevésbé mennek oda ordibálva reklamálni, mint egy faszihoz, inkább "jóban akarnak vele lenni", együttműködőbbek. Bibiana Steinhaus is kenyérre kente Ribéryt, aki amúgy, hát, mondjuk ki, egy tapló. :B

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#125916) venember83


venember83
nagyúr

Nem a legszimpatikusabb pár hét után így leszólni egykori szurkolóidat, de nyilván valahogy el kell nyerni az új szurkolók szívét. Kegyes hazugságokkal. Majd pár hónap után meggondolja magát Eden, lesz rá elég lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#125917) vond válasza venember83 (#125916) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ekkora baromságot.

(#125910) LyonnaisFan1: ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#125918) NyxNyxNyx válasza venember83 (#125916) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Kicsit elvileg félre lett fordítva, de az a lényeg hogy a brit szurkolókat kevésbé tartja fanatikusnak.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#125919) Richard!


Richard!
addikt

Várható kezdők:

Borussia Dortmund: Bürki – Hakimi, Akanji, Hummels, Guerreiro – Weigl, Witsel – Sancho, Reus, Brandt (Hazard) – Alcácer

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Piqué, Lenglet, Jordi Alba – Busquets, Frenkie de Jong (Rakitic), Arthur (Sergi Roberto) – Carles Pérez (Ansu Fati), Luis Suárez, Griezmann


ter Stegen-hez fűződő infó, hogy tele van a töke, amiért nem ő az első számú kapus a Nationalelf-ben.
Véleményem szerint már évek óta neki kellene védenie... :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#125920) ZavaBalazs válasza Richard! (#125919) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

bármikor ő volt a válogatott kapujában, nem volt valami meggyőző, csúnya bakik sem voltak ritkák. egyébként egész pontosan ezt mondta:

"It's not easy to find an explanation as I am giving the best account of myself in each game to make the decision more difficult. I am trying [to become first-choice] anyway. But this trip with the national team has been a tough blow for me."

na most ettől a válogatott szünettől végképp nem tudom mit várt, Neuer már egy ideje formában van, ő a csapatkapitány, és a de facto no1 kapus, ha nincs vele probléma, ő véd. a szünetben a csapatnak két tétmeccse volt, barátságos nulla, Jogi is konzervatív, most teljesen függetlenül attól, hogy ki érdemelné, mire számított, hogy ekkora csalódás érte?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#125921) Richard! válasza ZavaBalazs (#125920) üzenetére


Richard!
addikt

Magyarul:

Miután ter Stegen sem Hollandia, sem pedig Észak-Írország ellen nem kapott lehetőséget, a Barcelona kapusa hangott adott elégedetlenségének a szerepét illetően. Erre Manuel Neuer válaszolt eléggé keményen, úgy fogalmazva, hogy "nem tudom, hogy ez segít-e a csapatnak vagy sem. Mindenki játszani akar, de szerintem én is jól teljesítek."
Ezután jött ter Stegen sajtótájékoztatója a BVB elleni, kedd esti meccs előtt, és a Barça kapusa ismét reagált, noha azt nem szeretné, hogy eszkalálódjon a nézeteltérés: “Mindenki, aki nem tud játszani, de szeretne, az nem boldog. Ez az érzésem, és vannak elvárásaim. Az elmúlt években láthattunk, hogy hogyan viselkedtem, és amit Neuer és más emberek mondtak, nem igazságos. Be akarom fejezni ezt a vitát.”

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#125922) salesman válasza Richard! (#125919) üzenetére


salesman
őstag

Hajrá Barca!

Türűűűdrááá!

(#125923) Napfénysüti válasza ZavaBalazs (#125920) üzenetére

Neuer már visszanyerte a sérülés előtti formáját?

Més que un club!

(#125924) ZavaBalazs válasza Richard! (#125921) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

oké, de ezt miért válaszként az én hozzászólásomra, amikor nem válaszol semmire?

Napfénysüti: előző szezon végére már teljesen jó volt.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#125925) DeathAdder válasza ZavaBalazs (#125914) üzenetére


DeathAdder
veterán

Semmilyen nő nincs korlátozva a nőiességének kiteljesedésében a civilizált nyugati kultúrákban, ahogyan abban sincsenek hogy férfiak legyenek, ezt csak a feministák kiáltják a világba, senki más :)

Ez a nő egy bohóc, a sport bemocskolása aki a gifen látható, nyilván nem erre gondoltam. Ez a nő nem is rendes játékvezető hanem egy korábbi modell, és újságíró, akit felszenteltek bírónak. De ha megnézel egy játékvezető nőt ott van példának az általad felhozott Bibiana Steinhaus aki olyan maszkulin amilyen egy átlag férfi sem, vagy Merkel, May, Hillary.. na azok azok a nők akik gender szempontból férfiak, és nem a kvóta miatt vannak a legnagyobb államok élén.

Eddig is ki tudtak teljesedni azok a nők akik gender szempontból férfiak, sőt vezetőállamokat irányítanak. Semmilyen elnyomásról nincsen szó, hiába próbálnak egyes agyalágyult feministák kampányolni az egyenlőségért :N

______

Ez is egy jó érv amit mondtál, viszont férfi fociba, és egy legfőképpen proli férfiak által követett sportba berakni egy nőt elképzelhetetlen, hogy ne torkolljon szexizmusba, főleg ha így rá is pucsít. Még a rasszizmust sem tudták (és nem is fogják tudni) felszámolni, erre jön az újabb inger. Aztán ha rámosolyogsz vagy megbámulod, vagy sértő magatartást mutatsz felé, vagy durvábban leordítod mert hülyeséget sípolt, akkor majd elkezd #meeto-zni. Várom már az ilyen botrányokat, szerintem nem kell sokat :DDD
Ott van az a szerencsétlen Eva Carneio is, pucérra photosoppolt képek járták körbe az internetet mert ő volt a cselzi női csapatorvosa aki egyszer reflektorfénybe került.

A gond inkább majd akkor kezdődik amikor kvótákkal betolják a nőket és csak azért nem fognak a játékvezetők munkát kapni, mert nők kellenek a kvóta miatt, egy olyan társadalmi szerepkörre amire nincs is igazán igénye a gender szempontból vett nőnek, tehát mindig is sokkal több férfi bíró lesz mint nő. És ha ez majd eljön akkor jó eséllyel cicababák is majd bírónak mennek mert úgyis felveszik őket ld. a fenti gifet. Ez a dolog a nagyobb cégeknél már nagyon komolyan jelen van, nem veszik fel a képzett férfiakat a kvóta miatt, nőkből meg nemigen van választék, de tele kell pakolni velük a NASAt, CIAt, mérnöki, autóipari cégeket (ezért is ennyire steril sok a mai autó ;] ).
Csak közben ezzel pont a férfiakat diszkriminálják negatívan :DDD

Ettől tartok leginkább, és egyáltalán nem gondolom hogy ne tudna egy nő is ugyanolyan jó játékvezető lenni mint egy férfi, csak ha ezt nem teljesítmény hanem kvóta alapján kezdik el mérni az nagyon rossz irányt vesz. És lehet naiv vagyok, de ahogy más területeken úgy szerintem a fociban is ez kezd el történni.

[ Szerkesztve ]

(#125926) venember83 válasza ZavaBalazs (#125924) üzenetére


venember83
nagyúr

Ne válaszként tekintsd a hozzászólását, hanem kiegészítésként/fordításként.

(#125927) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Oh ma meg BL \o/

Nagyon furán néz ki a ph-m... miez

(#125928) omfgk


omfgk
addikt

Manchester City's John Stones out 4-5 Weeks with Injury, Per Pep Guardiola

Ki lesz nyitva a pénztárca januárban...

Fernandino - Otamendi lesz hátul. A Pool, ha nem szórakozzák el, simán összeszedhet 10-12 pontnyi előnyt Karácsonyig.

(#125929) forceberg válasza DeathAdder (#125925) üzenetére


forceberg
veterán

Majd jön az, hogy egy női játékosnak kell lenni előbb a keretben, majd plusz támogatás a szövetségtől, ha játszik is :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#125930) L_YKing válasza omfgk (#125928) üzenetére


L_YKing
addikt

Hogy majd megint leadják 4-5 meccs alatt.. :DDD
Egyébként meg kva nagy meccsek lesznek ma. ;)

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#125931) máyköl válasza L_YKing (#125930) üzenetére


máyköl
veterán

*holnap

(#125932) venember83


venember83
nagyúr

Ez a Lautaro Martinez nem egy Zlatan.

Basszus, de vegyes érzésekkel nézem én ezt az Inter-meccset...

(#125933) BenHans válasza venember83 (#125932) üzenetére


BenHans
addikt

Tudom, hogy csak Conte keze munkája miatt kínzod magad, pedig alapból keserű ott látni.
Eddig óriási a hype, de nem nagyon látok extrát a szokásos Conte kézjegyen felül.
Talán kicsit túl van gondolva egyelőre ez a Conte-mercato-Lukaku-GrandeInter dolog.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#125934) venember83 válasza BenHans (#125933) üzenetére


venember83
nagyúr

Európában nem is szokott brillírozni a mister. Ja, miatta nézem. Meg nem lenne baj, ha a csoportból azért továbbjutna az Inter, hogy ne csak a bajnokságra kelljen figyeljen... Más szempontból meg legyenek harmadikok, s élvezzék csak az EL szépségeit.

Beppe szerint amúgy az aktuális Inter jobb csapat, mint a Juve, amellyel először Tonio bajnok lett. A védősor qrva jó, az tény, de azon kívül azért talán hiányzik egy Pirlo a középpályáról.

[ Szerkesztve ]

(#125935) dudu5130 válasza venember83 (#125934) üzenetére


dudu5130
őstag

A Pirlo-Marci-Vidal trió fényévekkel jobb volt a Brozo-Sensi-Barella fogatnál. Candreva ugyanolyan homály... Azért Vuci is más kávéház Lautarohoz képest. Tök jó seconda punta volt.

(#125936) BenHans válasza venember83 (#125934) üzenetére


BenHans
addikt

A jelen Interből csak a Godín-deVrij-Skriniar tengelyre vagyok kissé irigy.
A régi jó autóskártyázás mintájára ha játszhatnánk egy Roma - Intert, csak ebben a szekcióban érezném hátrányban magunkat.
---- ----
Ez piros kell legyen. Vicc, csak sárga...

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#125937) venember83 válasza BenHans (#125936) üzenetére


venember83
nagyúr

Plusz mögöttük ott van Handa, aki ugyancsak qrva jó kapus.

(#125938) Ringman válasza BenHans (#125936) üzenetére


Ringman
nagyúr

pedig var is volt.

kurva égő lenne a döntetlen. a lukaku-lautaro egyelőre nem működik, jöhetne politano valamelyikőjük helyett

szerk:
baszki, hátrányban vagyunk

[ Szerkesztve ]

(#125939) Ringman válasza venember83 (#125937) üzenetére


Ringman
nagyúr

handa jó, de nem klasszis kapus (évente pár potya+a rohadt idegesítő mozizás)
barellának eddig nem nagyon megy, sensi pozitív meglepetés, ha így fog játszani, akkor 25m-ért elég nagy fogás.

(#125940) dudu5130


dudu5130
őstag

Hát ez ciki...

(#125941) Citroware


Citroware
addikt

Segítséget szeretnék kérni csatornakínálat választás ügyében. Mivel TV-t szinte már csak kizárólag meccsek miatt nézek, így olyan csatornacsomagot akarok beszerezni, ami ennek megfelel, minden meccs van rajta.
Ausztriába költöztem pár hete, és elgondolkodtam azon, hogy vajon valahogy (pl online csomag keretében) a magyar csatornákat szerezzem be, vagy ne hozzam ide Hegyiéket és inkább toljam fullban és egy színvonalasabb Sky Sports, BT Sports kínálatot válasszak, bár ez utóbbiak azt hiszem csak Anglia területén belül érhetőek el, de hátha lehet valahogy kiközvetíteni, pl nekem van VPN-em is, csak ezek a szolgáltatások (pl Netflix) felismerik már ezeket, így nem minden szolgáltatással lehet elhitetni azt, hogy más országból nézed.
Aztán persze itt vannak a helyi osztrák csatornák, de abból a nyelvből most még nem sokat értek. :DDD Még akár műholdas megoldásra is nyitott vagyok, de talán az online előfizetés lenne a legjobb, mert azzal nem vagyok helyhez kötve, tudom vinni máshova is, laptopról is lehet nézni stb... A lényeg, hogy minimum HD legyen... bár a 4K is jó lenne.

Most egyelőre csak egy Telenor MyTV alapcsomag van, amit még anno a Spíler miatt szereztem be, de azon más nincs is kb...

Szóval bárkinek bármilyen ötlete van, szívesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

(#125942) venember83 válasza Citroware (#125941) üzenetére


venember83
nagyúr

Költözz kicsit nyugatabbra, pl. Angliába. ;]

(#125943) dudu5130


dudu5130
őstag

Ez szörnyű. helyzet nélkül sikerül lehozni ezt a meccset. Bíztam benne, hogy egy jó rajttal akár meglehet a második hely, de a Barca és a Dortmund ilyen játékkal 3-4 gólt ver nekünk.

(#125944) venember83


venember83
nagyúr

Ha már gólt nem rúgnak, akkor rúgnak egyebet és könyökölnek a srácok. Kemény.

[ Szerkesztve ]

(#125945) dudu5130


dudu5130
őstag

Megérdemelte volna a győzelmet a Slavia. Szerintem ők még fognak meglepetés okozni ebben a csoportban.

(#125946) vans?


vans?
őstag

Miert futyulnek folyamatosan a dortmundiak?

hábm bábm

(#125947) Tibiajax válasza vans? (#125946) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem szeretik busquets-et

(#125948) Ringman válasza Tibiajax (#125947) üzenetére


Ringman
nagyúr

ezt csak helyeselni tudom akkor :)

(#125949) Pkc83 válasza Tibiajax (#125947) üzenetére


Pkc83
őstag

Miért azt a f.szt szereti valaki? :Y :D

(#125950) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Szoboszlai kapásgóllal vette ki a részét az első félidei Salzburg fiesztából.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.