Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148001) atee_13 válasza Soulfly842 (#147990) üzenetére


atee_13
őstag

"A Chelsea-ről el lehetett mondani, hogy sokkal jobban égett bennük a tűz,"

Valahogy én is azt éreztem tegnap, hogy a chelsea játékosai jobban akarták ezt a győzelmet.

(#148002) Tibiajax válasza Ringman (#147999) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

szerintem igen.. de kb annyi maradt meg bennem arról, hogy valami egészen elképesztően unalmas egy nulla-nulla meccs volt
mai napig szégyenfoltja a bl-döntőknek

azóta is láthasssuk, nagyon nem jó, ha azonos bajnokságbeliek játszanak ilyen finálékat

[ Szerkesztve ]

(#148003) bagyulajuve válasza Tibiajax (#148002) üzenetére


bagyulajuve
addikt

minden idők legrosszabb BL döntője volt a 2003-as, ez vitán felüli

ez szerintem nem volt annyira rossz, az első félidő kifejezetten jó volt, a másodikban nyomott a MC, de nem volt meg bennük az átütő erő

első félidőben, amúgy a Chelsea el is dönthette volna elég hamar
mondjuk volt a második félidőben is 1-2 kontrájuk, ott is lezárhatták volna a döntőt

Resistencia eterna

(#148004) Datsyuk válasza Tibiajax (#147996) üzenetére


Datsyuk
aktív tag

Nem tudom tegnap melyik mérkőzést nézted(lehet a Milan-Juve ismétlését vagy Liverpool-Spurst) de ez azokhoz a döntőkhöz még köszönő viszonyban se volt. Közel se volt annyira rossz mint ahogy írtad.

"talált egy gólt, onnan meg busz. ahogy hozzájuk értek, feküdtek, ha meg épp nem fetrengtek, lövöldözték ki a labdákat. ennyi" - szó szerint az összes olasz válogatott mérkőzés amióta feltalálták a focit :C
na majd most jönnek a kommentek :D

(#148005) venember83 válasza Datsyuk (#148004) üzenetére


venember83
nagyúr

na majd most jönnek a kommentek

Ne táplálj hiú ábrándokat.

(#148006) bagyulajuve válasza venember83 (#148005) üzenetére


bagyulajuve
addikt

az olasz foci a legjobb, a legizgalmasabb, kár hogy már nem tudnak úgy védekezni a csapatok, mint akár mondjuk 10 éve és ez sokat ront az élményen :D
hanyatlóban a Serie A, mert itt a legmagasabb a gólátlag a top ligák közül (mintha BenHans egyszer ilyet írt volna, ha nem akkor bocsi)

Resistencia eterna

(#148007) Tibiajax válasza Datsyuk (#148004) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

kedves egészségedre akkor, ha te ezt a tegnap esti fost élményként élted meg
cheers!

cselzi-drukkereken kívül sok mindenkinek sok babér azért nem termett

(#148008) omfgk válasza Tibiajax (#148007) üzenetére


omfgk
addikt

cselzi-drukkereken kívül sok mindenkinek sok babér azért nem termett

Nem lehet ,hogy csak neked nem tetszett?
Én jól szórakoztam az tuti.
Másoktól se nagyon hallottam azt ,hogy hű de nézhetetlen volt a meccs.

PSG - Bayern és főleg a Pool - Spurs után teljesen jó volt ez.

Persze a spanyolos döntők évekig mind-mind jobbak voltak.

[ Szerkesztve ]

(#148009) Datsyuk válasza Tibiajax (#148007) üzenetére


Datsyuk
aktív tag

Nem csak fekete és fehér színek léteznek......lehet valami nem fos, és nem élmény, hanem valahol közötte.
Lehet Tuchelt nem szeretni és mégis elismerni, hogy ezt tegnap megérdemelten nyerte meg. Ahogy a Chelsea is.

(#148010) DeathAdder válasza Tibiajax (#147996) üzenetére


DeathAdder
veterán

Semmi busz nem volt, a sziti ép helyzetet nem tudott kialakítani 100 perc játékidő alatt. 0,2 vs 2,0 lett az xg is, szart sem érdemelt a sziti.

Ezek úgy nyertek BL-t hogy nem kellett semmi dráma, semmi bírói segítség, semmi mázli, semmi busz, laza csoportgyőzelem után simán leverték a Ticot, a reált, meg a döntőben a szitit, mintha csak valami extra kiemelkedő európai csapat lennének, pedig úgy is tudjuk hogy másfél éven belül kibasszák Tuchelt.

Funfact hogy 3 BL döntőt vívtak Abra papa érkezése óta, mindháromszor idény közbeni edzőcserével jött ez nekik össze, az EL-ben Benitezzel dettó, a második alkalommal meg az egyszezonos Sarrival.

Kanté miatt még jobb is hogy a cselzi nyerte, burtál meccse volt ismét, De Bruynet meg lehet sajnálni hogy le kellett cserélni, de az igazság hogy amikor pályán volt megint lófaszt nem mutatott a klasszisából, ahogy a nagy meccseken rendszeresen eltűnik a mezőnyben, amikor igazán kéne, Kanté meg az ilyeneken él igazán.

Ha a franciák valami értelemezhető eredményt érnek el az EB-n simán övé kell legyen aranylabda, eszméletlen játékos, nagyon nincs a szintjén kezelve, pedig mindent tud amit egy világkasszisnak kell, csak nincs varázsló neve, elegáns mozgása, böszme feje van és fekete bőre...

(#148011) atee_13 válasza DeathAdder (#148010) üzenetére


atee_13
őstag

" sziti ép helyzetet nem tudott kialakítani 100 perc játékidő alatt " ha nem emlékszem rosszul akkor csak rüdigernek volt 3 utolsó utáni esélyű becsúszása mi kapura tartó lövést blokkolt és nem ő volt az egyetlen aki így teljesített a kapu előtt.

Nálam az pl ezek helyzet voltak.

(#148012) Tibiajax válasza DeathAdder (#148010) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jól van testvérem, ha valaki ily korrektül reagál rám vissza és nem úgy hogy nem is volt az most busz te köcsög miről beszélsz mi ez má haggyuk máá..akkor semmi gond.
te mindig is egy korrekt alapvetően prem.líg-beállítottságú fórumozó voltál

(#148013) DeathAdder válasza atee_13 (#148011) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nehezen, ha egész meccsen 1 kaput találó lövésük volt.

Tibiajax - 2012-ben jogos hogy iszonyú mázlival és masszív busszal nyerték, de ez más volt. De a mezőny is elég ergya, maradjunk annyiban hogy az idei szemétdomb tetejére a cselzi ült fel :D

(#148014) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Jövőre csatlakozhat Nagelsmann :))

(#148015) Richard! válasza DeathAdder (#148010) üzenetére


Richard!
addikt

Nem is tudom, hogy ki érdemelné meg az aranyos lapdát... Talán ha Messi jól fogja nyomni az EB-n, akkor lehet rá esélye.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#148016) atee_13 válasza DeathAdder (#148013) üzenetére


atee_13
őstag

" helyzetet" et írtál

+ sterling a hosszú indításnál első labdaérintésénél 1,5 - 2 m volt tőle az utolsó védő, az, hogy rosszul ér hozzá és addig dajkálja amíg utolérik az ő sara a helyzet adott volt csak eltöketlenkedte.

Kapuralövés más a meccs végén van egy szám azzal nem lehet vitatkozni, de a helyzettel véleményem szerint igen. Bár itt hozzáteszem, hogy a meccs képéhez úgy nagy általánosságban szerintem nincs egyenes arányosságban a kaput eltalált lövésnek.

[ Szerkesztve ]

(#148017) Tibiajax válasza DeathAdder (#148013) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

az idei szemétdomb tetejére a cselzi ült fel
:) ez jó

(#148018) DeathAdder válasza atee_13 (#148016) üzenetére


DeathAdder
veterán

De a kapura tartó lövés blokkolása is kaput találó lövés, és azt írtad, hogy kapura tartó lövéseket blokkolt.

A tisztázást a támadó elöl nyilván nem lehet helyzetben mérni, de az xg is szépen mutatja hogy ép helyzete nem volt a szitinek, mert az ellen jól levédekezte azt a párat, de mindegy is, annál a néhány lehetőségnél meg aminél elmaradt a lövés nehéz értékelni, hogy mi lett volna ha kevésbé ügyetlenkedik Sterling.

A félreértés itt a szavak értelmezésén van, amit te helyzetnek nevezel az inkább csak lehetőség :)

(#148019) Cartevo


Cartevo
őstag

Érdekes összevetni az angol és olasz ligát.

1-1 vidéki város csapatai kaptak fényes érmet, de nem nyertek nemzetközi kupát. :DDD

:DDD

(#148020) atee_13 válasza DeathAdder (#148018) üzenetére


atee_13
őstag

videó 0:34 től -"De a kapura tartó lövés blokkolása is kaput találó lövés" akkor itt valami zavart érzek az erőben ;]

"A félreértés itt a szavak értelmezésén van, amit te helyzetnek nevezel az inkább csak lehetőség :)" igen én is erre gondoltam mikor írtad a kaput találó lövés-t

(#148021) dudu5130 válasza sh4d0w (#147995) üzenetére


dudu5130
őstag

Nekem egy cseppet sem lenne unalmas.

(#148022) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Második félidőben féltávnál majdnem bealudtam, látom Ti épp akkor indultatok itt be :)
Megérdemelte a Chelsea. Tuchel csúnyán letaktikázta Pepet. Többen írtátok, hogy Guardiola túlgondolta a taktikát, egyetértek.
Én ettől függetlenül nem tartom rossz edzőnek. A világverő Barcához Ő igenis kellett. Taktikailag is tudott akkor még újat adni, de főleg pszichológiailag-pedagógiailag tudott annyit hozzátenni ahhoz a Csapathoz, ami a sikerességet garantálta - és amire érdekes módon szerintem azóta sem képes.
Szerintem amit Ő igazán játszatni akar, az csak a Barcánál működik. Más az angol és más a német futballkultúra, javarészt ültek az elképzelései, de érdekes módon, amikor igazán fontos volt, mindig elhasalt. És akkor is ezt vallanám, ha tegnap a $ziti nyert volna.

A meccs: a meccs első szakaszában nagyon benne volt, hogy valaki talál egy gólt - de talán már akkor is a Chelsea járt közelebb a gólszerzéshez (talán ha nem Werner kezd, hanem Giroud vagy én). A MC magához képest sokat hibázott hátul, KdB pedig rémes volt - jól is fogták, de egyébként sem játszott jól. Nagyon benne volt a pakliban, hogy az első gólt szerző csapat hatalmas lépéselőnybe kerül - és míg a Chelsea fokozatosan rendezte a sorait, erre a $ziti nem volt képes.
Engem jobban meglepett, hogy a MC a második félidőben is pocsék volt. Lehet, hogy feljavultak - volt honnan - de még így is harmatosak, impotensek voltak. A Chelsea talán tényleg leparkolta a buszt, de ki nem tette volna ezt egy BL-döntő félidejében a ManCity ellen?

Összességében iram volt, de jó meccsnek nem nevezném. De láttunk már rosszabb BL-döntőt is, az meg külön csoda, hogy jobb volt, mint az EL-döntő (mondjuk nem volt nehéz).

Döbbenetes, a Chelsea hová jutott Tuchel-lel. Mindezt ráadásul úgy, hogy "hozott anyagból" dolgozott, nem is igazán formálhatta a keretet saját szájíze szerint. Megérdemelték, parádés "tavaszt" hoztak le - és mi lett volna, ha Werner helyett egy bombaformában lévő csatár játszik?!

És örülök Löw-nek is, hiába volt Újpest-játékos :) Sokkal több köze van a sikeres meneteléshez, mint gondolnánk. Jár a pacsi neki.

(#148023) atee_13 válasza DeathAdder (#148018) üzenetére


atee_13
őstag

Na rászántam magam és megnéztem egy összefoglalóban

City gólszerzési lehetőségei/gólhelyzetei ;] :

1:58 sterling eltöketlenkedi # nem maga elé veszi le hanem jobbra pattan és nem ellövi, hanem tol rajta amivel beéri a védő
2:18 nem rüdiger, de ismét óriási mentés kvázi üres kapu elől # egy vérbeli csatár a védő elé lép, h ha nem is megy be legyen egy szabálytalanság
3:13 debröjne majdnem gólpassza # ismét egy chelsea játékos bravúrja kell
3:45 a már prognosztizált rüdiger mentés # ha a statisztika szerint ez nem talál kaput akkor legyen a statisztikus inkább perecárus ;]
3:54 centiken múlott a lehetőség megolt a gólra
6:32 ezt csak azért, h "De a kapura tartó lövés blokkolása is kaput találó lövés" ismét zavar legyen az erőben ;]
7:00 ismét kellet a nagy mentés
7:32 nem flikflakk kell hanem be kell vágni a rövidre, pl agero a pool ellen lovren ellen mikor csak 1 pont let a különbség a bajnokság végén

Véleményem szerint ezen a meccsen voltak helyzetei a citynek, mert én úgy vélem, hogy nem az a helyzet ami gól vagy kiüti a kapus. (blokkot meg szemmel láthatóan nem számolták a statisztikusok ;] )
Ami csalóka lehetett, hogy amíg a chelsea helyzeteit zömmel werner látványosan kihagyta, addig a city a helyzetit zömmel a chelsea játékosai bravúrral mentettek.

De az, hogy "0,2 vs 2,0 lett az xg is" külön mókás számomra, h 10x volt/ak több/nagyobb helyzetei voltak a chelsea-nek.

[ Szerkesztve ]

(#148024) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Nagyszerű hírem van! Ha valaki lemaradt volna a nyitóelőadásról, esetleg újra megtekintené, ITT megteheti :D

(#148025) Soulfly842 válasza Peterhappy (#148024) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szadista! :DDD

(#148027) Peterhappy válasza Soulfly842 (#148025) üzenetére


Peterhappy
őstag

Bocs, hogy itt válaszolok és nem privátban, de hátha mást is érdekel.
Pl. a YT1s.com-ról tudod letölteni videóban vagy mp3-ban, ha valóban végtelenítve akarod hallgatni/nézni egész nap.

;]

(#148028) Peterhappy válasza Soulfly842 (#148026) üzenetére


Peterhappy
őstag

Iiiigen, látszott, hogy nem szimulál. Szerintem nagyon szeretné mihamarabb elfeledni azt a mérkőzést. Szerencsétlen.

(#148029) Soulfly842 válasza Peterhappy (#148028) üzenetére


Soulfly842
addikt

Fogalmazzak csúnyán? Fogalmazok! Hiába Chelsea szurokló vagyok.

Érezhető volt mindig is, hogy De Bruyne viszi a rendszert ebbe a City-be, s nem feltétlen Guardiola. Nélküle ötlettelenebb az átütő erő... Be kellett szép csendesen áldozni. Megtették. Innentől vált csendessé a meccs... Két játékost látok, akinek egy csillanása elég lett volna a meccs eldöntéséhez. Ő és Agüero. Agüero nem kezdett, későn jött be (WTF - nem is értem, ő ha helyzetbe került volna, akkor más lehetett volna minden... elbúcsúzott... ezért nem kell? No comment...), s a még veszélyesebb forrást, akiben a csillanás lehetősége ott van: kiiktatták.

(#148030) bagyulajuve válasza Peterhappy (#148024) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nagyon nem tetszett, így eltekintek újbóli megtekintésétől :D

Resistencia eterna

(#148031) dracox válasza Soulfly842 (#148029) üzenetére


dracox
addikt

Sterling kezdőbe helyezését se nagyon értettem Pep-től.

(#148032) LyonnaisFan1 válasza Peterhappy (#148024) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

:R :C :D

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#148033) DeathAdder válasza atee_13 (#148023) üzenetére


DeathAdder
veterán

Hát ezek olyan lehetőségek amilyenek egy Burnleynek is folyamatosan vannak még egy sziti ellen is, az összefoglalóba se rakják be őket, ezek azért kerültek be hogy megtöltsék tartalommal mert jobb helyzetük nem volt, nehogymár ezeket komoly helyzeteknek nevezzük.. :D

Ezek zöme lehetőség, nem helyzet, ilyenek cselzinek is voltak az egyértelmű gólhelyzeteken kívül (amiből csak Werner kettőt is elbaszott, de lehet hármat is, amilyen a szitinek egy sem volt), ja volt két blokkolt lövés, egyiket levették mellel mert kurvaszar pozícióból távolról rárúgták a rövidre, amit a kapus is védett meg a védő is, a másikat a kapusba rúgták volna, szerintem ez utóbbit számolták csak, de így akkor nem egy kaput találó lövésük volt hanem 2, azta :Y mondjuk figyelhetnének jobban a statisztikusok, de nekem sem tűnt fel hogy az nagyobb távolságból mellel levevős, kaput találó lövés akart lenni :D

Legyen akkor az xg mókás, és magyarázd Bognár Gyurisan azzal hogy a cselzi jobban akarta ;]

Véletlenül sem tett érte hogy Kantéjék úgy megszűrték a sziti passzsávjait hogy még a híres gyémánt középpálya sem tudott működni, a wingerekhez meg így végképp nem tudott eljutni a labda:

Hülyeség a kapuralövések száma, hülyeség a statisztika, hülyeség az xg, csak a cselzi jobban akarta ;]

és lehet ezt egyedül a túlgondolásnak betudni, de ugyanígy nullázta le Guardiola fociját a bajnokságban és a kupában is az elmúlt rövid idő alatt már harmadszor, erre Kloppon kívül még senki nem volt képes.

Ne legyenek illúziók, ha ez Lampard cselzije akkor olyan foghíjas letámadások lettek volna ahol közben abszolút nem helyeznek nyomást a labdás emberre és létszámfölényt kialakítva úgy rúgdosták volna a vak területekre a labdát, hogy simán jöttek volna futószalagon a gólhelyzetek, Lampard cselzije volt az iskolapéldája hogy hogyan kell abszolút rosszul használni a letámadós focit.

(#148034) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Akkor ez is pipa, csak a Werner gól nem jött be :DDD

(#148035) Peterhappy


Peterhappy
őstag

A lényeget mondjátok már! Lampard is kap BL-érmet??? :F :)

(#148036) atee_13 válasza DeathAdder (#148033) üzenetére


atee_13
őstag

Te kever a szezont a fazonnal. Nem azt mondtam, hogy nem volt jobb a chesea vagy, h én nem azt akartam, h ők nyerjenek ha visszaolvasol megtalálod.

Te ezt állítottad: "sziti ép helyzetet nem tudott kialakítani 100 perc játékidő alatt. 0,2 vs 2,0 lett az xg is, szart sem érdemelt a sziti."

Rámutattam, hogy hol voltak lehetőségek amikből gól születehetettet volna. Ez a szám pedig nem nulla.

Nem nevezed helyzetnek :"nehogymár ezeket komoly helyzeteknek nevezzük.. " ez mondjuk azért mókás, de legyen így akkor mutasd már meg légy szíves konkréten az a 10x lehetőséget komolyan megnézem "0,2 vs 2,0 lett az xg is" , de ha édersonnak nem kell kiütni a labdát én is azt fogom mondani, hogy "nehogymár ezeket komoly helyzeteknek nevezzük". És ha ezt a 10x est nem tudod prezentálni akkor a bognáros vádakkal elég erős lesz az öngólod :R Mivel már máskor is említettem, h nem azt mondom, h nem valós az xg, hanem, hogy az adott meccsre vonatkoztatva nincs konkrét relativitása a sok éves átlagszámolgatásnak.

(#148037) BenHans válasza DeathAdder (#148034) üzenetére


BenHans
addikt

Én, pont erre a hozzászólásodra válaszolva:
"Miért érzem úgy, hogy a PSG most elkapja a Bayernt de minimum nagyon szoros lesz?"
"Annyira érzem, hogy a két BL-re áhítozó pénzverő közül az egyik ott lesz...
...hogy aztán megismétlődjön a Di Matteo magic."

Kár, hogy hang vagyok fogadni... :((( :DDD

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#148038) venember83


venember83
nagyúr

Ezeknek a dolgoknak lehet örülni:

1. A német Bundesligában szereplő Hertha BSC együttese hivatalos közleményben jelentette be, hogy a következő szezonban is Dárdai Pál lesz a gárda vezetőedzője.

2.

(#148039) Richard! válasza venember83 (#148038) üzenetére


Richard!
addikt

Kíváncsi vagyok, hogy mire menne Lőw vezetőedzőként.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#148040) bagyulajuve válasza atee_13 (#148036) üzenetére


bagyulajuve
addikt

átlag foci szurkoló, ahogy a focit látja:

és ahogy DeathAdder látja:

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#148041) atee_13 válasza bagyulajuve (#148040) üzenetére


atee_13
őstag

ez xg ben annyit ér mint ha valaki beb@ssza a kipattanót a fekvő kapus mellett az 5 ösről? ;]

(#148042) forceberg válasza DeathAdder (#148034) üzenetére


forceberg
veterán

A bohóc kalapot Pep GuardiLOWa érdemli meg. Nálam teljesen lejáratta magát, ez már a sokadik alkalom, mintha szándékosan tenné tönkre saját csapata játékát. KdB-t hiába szidod, Pep kirakta a játéktérről, fel a dühöngőbe, arra a posztra, ahová ilyen Suárezek valók.

Tuchel meg kihozta a keretből, amire megfelel az állomány.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#148043) Citroware


Citroware
addikt

Guardiola viszi tovább a szokásait. A hazai bajnokságban soha nem látott magas pontszámokat ér el rendszeresen az aktuális csapatával, a BL-ben pedig leszerepel. A Bayernt sem tudta eljuttatni addig a serlegig, és hát ugyan a Barcával nyert kettőt, de azt mindenki látta, hogy ezt is csak nagyon erős bírói támogatás tette csak lehetővé, különben a döntőig sem jutottak volna el.

(#148044) DeathAdder válasza atee_13 (#148036) üzenetére


DeathAdder
veterán

Az amúgy hol nem világos, hogyha van 3 db konkrét kapuralövésed ebből 2 ígéretes pozícióból, amit kb. bárhova lőhetsz de te a kapusba bikázod nem összeegyeztethető az olyan minőségű lehetőségekkel hogy egy pontatlan beadást nem ér el a támadó, vagy éles szögből 16 méterről rárúgnak egy lepattanót nihillből miközben az ellenfélből 9 játékos a boxon belül védi a kaput?

Egy olyan tiszta helyzete nem volt a szitinek amiből csak Werner 3at is elbaszott a 15. perc környékén, azon kívül egy volt Havertzé, meg egy Pulisicé, a többi csak majz volt mindkét oldalon.

Ezek konkrét helyzetek voltak, a többi meg csak lehetőség amit vagy ellenfél játékosa megakadályozott, hogy tényleg helyzet legyen, vagy pontatlan volt a beadás.
Az xg nem a lehetőségeket méri, hanem a lövéssel végződő helyzetek minőségét próbálja értékelni. Ha te egy csapat veszélyességét szeretnéd mérni, egy másik rendszert kell keresned.

(#148045) DeathAdder válasza forceberg (#148042) üzenetére


DeathAdder
veterán

Legszarabb mégis a PSG-nek lehet, mert mindkét menesztett ex edzőjük behúzta a saját európai kupáját :DDD

(#148046) DeathAdder válasza atee_13 (#148036) üzenetére


DeathAdder
veterán

Te ezt állítottad: sziti ép helyzetet nem tudott kialakítani 100 perc játékidő alatt. 0,2 vs 2,0 lett az xg is, szart sem érdemelt a sziti. Rámutattam, hogy hol voltak lehetőségek amikből gól születehetettet volna. Ez a szám pedig nem nulla.

Ez csak játék a szavakkal, nyilván lehetőségek akadtak igen, olyan meccs nem is nagyon létezik ahol lehetőség sem adódik, de konkrét helyzetet nem voltak képesek kialakítani, főleg önmagukhoz képest nem, amikor azt írtam hogy ép helyzetet nem tudtak kialakítani nyilván nem úgy értettem hogy semmit az ég világon, mert valami próbálkozások nyilván voltak, nem gondoltam hogy ezt ennyire magyarázni kell :)

Mivel már máskor is említettem, h nem azt mondom, h nem valós az xg, hanem, hogy az adott meccsre vonatkoztatva nincs konkrét relativitása a sok éves átlagszámolgatásnak.

Ebben egyetértünk. Az xg különbségek a legjobban teljes szezont levetítve mutatják meg egy csapat minőségét. Egy meccsről messzemenő következtetéseket nem szabad ebből levonni, hülyeség is lenne bárkit megítélni, mert ez alapján a sziti kurvaszar csapat, ami nyilván nem igaz :)

ez xg ben annyit ér mint ha valaki beb@ssza a kipattanót a fekvő kapus mellett az 5 ösről? ;]

Nem, mert számít hogy van-e kapus vagy védő előtted a lövés pillanatában, vagy hogy rosszabbik lábbal lövi-e.

B@sszátok meg ha a húgyos xg-t már mátrixal egy lapon kell kezelni :DDD egyre több helyen bent vannak már az alapvető statisztikában a kapuralövések meg a labdabirtoklás mellett, hamarosan ez is egy full alap statisztikai elem lesz a sok között. Nem kell ehhez Morpheusnak lenni ;]

Sőt remélem előbb-utóbb az xT is bekerül, mert az már azt is számításba veszi, ha elmarad a lövés, bár a szabálytalan helyzeteket szerintem ez sem számolja (pl. les), miért is tenné.

(#148047) atee_13 válasza DeathAdder (#148044) üzenetére


atee_13
őstag

Nézd ott nem világos, hogy wernernek volt egy rosszul eltalált lövése ami épp elcsorgott a kapuig, ha ellenszél van lehet el se gurul addig -nyilván ez irónia-,
ezzel szemben ha foden 5 méterről külsővel a kapu szélére pörgeti, de rüdiger még becsúszva hárít
neked az egyik "nehogymár ezeket komoly helyzeteknek nevezzük.." konkrétan ez egy életerős lövés jó pozícióból amit nem a támadón múlik, hanem egy bravúron védői megmozduláson
a másikban van egy labda amit kb egy tólószékes is kikotor, ha van benne annyi, h elgurul a kapuig " 3 db konkrét kapuralövésed ebből 2 ígéretes pozícióból, amit kb. bárhova lőhetsz de te a kapusba bikázod" / mikor ezt : "6:32 ezt csak azért, h "De a kapura tartó lövés blokkolása is kaput találó lövés" ismét zavar legyen az erőben ;]" mellel levevésnek titulálod, mikor werner szerinted nagy helyzete a valóságban épphogy egy hangyafasznyival erősebb mint egy hazagurítás

+ Haverc gólja inkább volt kapushiba, mert kijön a kapus hülyén a 16 kívülre és ráadásnak még el se üti a labdát a 16 kívülről. Míg Sterling helyzetére azt írod "hogy mi lett volna ha kevésbé ügyetlenkedik Sterling." holott sterling még a helyzet végén belesarkal ami ha nem fekszik be elé mendi kb kapura tart.

"meg egy Pulisicé" mivel a konkrétan kiemelt perces helyzeteket "nehogymár ezeket komoly helyzeteknek nevezzük.. " nek értékelted így most úgy veszem, h Pulicsis helyzet csak poénnak írod.

Konkréten a gondom ott van, h neked minden felvázolt lehetőség "nehogymár ezeket komoly helyzeteknek nevezzük.. " míg egy gyámoltalan lecsúszott werner lövés meg " kapusba bikázod" és ezen kívül ugye gyakorlatilag édersonnak labdába se kell érni chelsea akció után és te ezt értékeled 0,2 vs 2 vel.

Egyenlőre nem látom a 10x szorzót. Én adtam egy videót percekkel megjelölve az érveimet szeretnék egy ilyen választ a 10x es xg re ha már bodnárhoz hasonlítgatsz ;] :P

Szerintem ott a gond, hogy nem tudod a kapu előtti szituációt a "helyén értékelni" most ezt gólszerzés szempontból mondom nem csapat szín edző vagy bármilyen hozzátartozáshoz/elkötelezettséghez.

#148046DeathAdder "Nem, mert számít hogy van-e kapus vagy védő előtted a lövés pillanatában, vagy hogy rosszabbik lábbal lövi-e." na ne már, hogy 2021 ben mikor kvázi a topp játékosok gyakorlatilag ugyan úgy lőnek mindkét lábukkal ilyen szorzót ér. Az számít, hogy mondjuk Alison top formájában van a lövés mikor 16 kívülről nem kapott gólt vagy mondjuk Piplica a csodás befejelős megmozdulással, mert szerintem az sem mindegy, önmagában az, h kapus csak egy fogalom viszonyítási alapnak igen kevés.

[ Szerkesztve ]

(#148048) atee_13 válasza DeathAdder (#148046) üzenetére


atee_13
őstag

"Sőt remélem előbb-utóbb az xT is bekerül"

Megnéztem mi ez az xT. Na ez sokkal életszagúbb mint az xG, de azért ez így külön figyelemfelhívó:
There is of course no single solution that is 'correct' here. As always, there's a trade-off between modelling complexity and accuracy. The purpose of this post, though, is to introduce one possible modelling approach, and walk through how it can be implemented and used to analyze buildup play.

azért ők is érzik, hogy nem egzakt egy ilyen számítás modellezés

Egy indikátornak megfigyelés szempontból viszont el tudom képzelni.

Az öziles példa különösen jó az elején szerintem, mert a szituban ő legalább olyan fontos láncszemvolt a folyamatban mint kolosonacs ha nem fontosabb

(#148049) atee_13 válasza atee_13 (#148048) üzenetére


atee_13
őstag

#148046DeathAdder Na most már, hogy kellően felzaklattál ezzel az xg vel ;] :P

ez mennyi xg? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#148050) Phoen|x válasza atee_13 (#148049) üzenetére


Phoen|x
őstag

Ez már XXLG :DDD :DDD

Go Gunners!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.