Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123301) Napfénysüti válasza mephi666 (#123300) üzenetére

Király Gabi azért elvolt ott nem?

Més que un club!

(#123302) viharhozo válasza Datsyuk (#123295) üzenetére


viharhozo
addikt

Csak a hecc kedveert a Bundesligan beluli vasarlasok a ket klubtol. Mondjuk 2012-tol, mert elotte a Dortmund evekig nem volt tenyezo a piacon.

Dortmund:

2012/13: Reus (17M), Schieber (5M), Bittencourt (3M)
2013/14: Sokratis (10M)
2014/15: Ginter (10M), Ramos (10M)
2015/16: Castro (10M), Burki, Park, Weigl (3-3M)
2016/17: Schurrle (30M), Gotze (22M), Rode (12M)
2017/18: Philipp (20M), Toprak (12M), Dahoud (12M), Toljan (7M)
2018/19: Diallo (28M), Delaney (20M), Wolf (5M)
2019/20: Hummels (30M), Schulz (26M), Hazard (26M), Brandt (25M)

Osszesen 24 jatekos 349 millio euro ertekben.

Bayern:

2012/13: Mandzukic (13M), Dante (5M)
2013/14: Gotze (37M)
2014/15: -
2015/16: Kimmich (9M), Uhlreich (3M)
2016/17: Hummels (35M)
2017/18: Sule (20M), Wagner (13M), Gnabry (8M)
2018/19: -
2019/20: Pavard (35M)

Osszesen 10 jatekos 178 millio euro ertekben.

Es akkor lehet gondolkodni, ki rabolja le a Bundast.

Az ingyen erkezoket nem szamolom, nem latom, mitol lenne "lerablas" olyan jatekost szerzodtetni, akiknek mashol lejart a szerzodese, es nem kotott ujat.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#123303) ZavaBalazs válasza omfgk (#123293) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

köszönöm, igazából ennyi volt a mondandóm lényege. valamiért csak a bayernnél van felemlegetve a lerablás, holott a dortmund az utóbbi időben sokkal durvábban tolja. nemrég linkeltem ezt Datsyuknak, a jelenlegi keretek bajnokságon belülről igazolt játékosai / ingyen igazolt / elköltött pénz:

ez azóta ha jól saccolok, annyival változott, hogy a dortmund 4 új tagot igazolt, összesen kb 110 millióért, a bayern meg elengedett egyet, és hozott a helyére mást ugyanannyiért, tehát változatlan.

és félreértés ne essék, nekem semmi bajom nincs azzal, hogy a bundásból igazolnak (a német kluboknak nem férnek bele a PL miatt elszállt árak), csak a kettős mérce böki a csőrömet.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#123304) ZavaBalazs válasza DeathAdder (#123296) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ez a felsorolás mondjuk erősen csúsztat. Gnabry alapból már a bayern közreműködésével került a werderhez az arsenaltól, aztán leigazolták, csak rögtön kölcsön ment a hoffenheimba. Hummels bayern nevelés, csak jófejségből elengedték a dortmundba, csak hazajött :P Kimmichet a másodosztályból vették (7 vagy 8 millióért azt hiszem :D évszázad üzlete volt), tehát ez sem a bajnokság lerablása, Lewát meg meg akarták venni 2013-ban, a dortmund ragaszkodott hozzá, hogy inkább töltse ki a maradék egy évét, és ingyen menjen 14-ben.
Süle a chelsea, Goretzka meg a pool/arsenal/barca irányába távozott volna ugyanabban az átigazolási ablakban, ha a bayern nem csap le rájuk. ilyen játékosok esetében nem az a két opció van, hogy marad a klubjában, vagy a gonosz bayern elrabolja, hanem az a két opció, hogy marad otthon, de a bayernben (dortmundban), vagy megy külföldi nagycsapatba.

szerintem is jó dolog, jó, ha a bajnoki cím nem adott, illetve talán végre költekezésre kényszerítik a vezetőséget, ami segítene nemzetközileg...

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#123305) salesman válasza mephi666 (#123300) üzenetére


salesman
őstag

Gera, a játékos :R

Türűűűdrááá!

(#123307) Datsyuk válasza viharhozo (#123302) üzenetére


Datsyuk
aktív tag

Nem tudom, miért nehéz elismerni a bayern szurkolóknak, hogy legalább 2 évtizeden keresztül lerabolták a bundesligát (1990-2013). Egyébként ezért is másoltam be Hitzfeld nyilatkozatát aki edzősködött Dortmundban és Münchenben is. Őt azzal vádolni, hogy ide vagy oda húz azért eléggé meredek lenne.
Érdekes módon a semleges szurkolók akik követik a focit szintén úgy emlékeznek mintha sokszor direkt a konkurenciát gyengítette volna a bayern még akkor is ha volt pénz máskaliberü transzferekre.

Egyébként a bayernnél szintén egy bevett taktika, hogy előszerződést kötnek játékosokkal és utána a valós ár töredékéért akarják megvásárolni az adott játékost....lásd, Lewa aki ezért nem akart a Realba menni hiába adtak volna érte 2x annyi pénzt. Ami ugye szintén nem segíti az eladó klubbot.
Goretzka története is hasonló, Gündogan volt anno a másik célpont(Lewa,Götze mellett) a dortmuntól csak ő lesérült és kétséges volt hogyan megy tovább a karrierje.
Ezért is van sok "ingyen" illetve feltűnően jó áron érkező a Münchenben. Na erről egyébként érdekelne egy statisztika :) meg egy olyan is ami nem 2010-től indul.......de ezt már írtam.

@ZavaBalazs és Viharhozo: Az általam említett klubbokhoz és játékosokhoz valami hozzáfűzni való?Tudom van benne bőven 90-es évek meg 2010 előtti időszak de azért csak mondanak nektek valamit a nevek......illetve, hogy milyen ígéretes csapatok voltak amíg a legjobb játékosaikat meg nem vette rövid időn belül ugyanaz a klub.
Persze lehet arra hivatkozni, hogy akkor más valaki veszi meg őket, de a tény az, hogy nem más vette meg őket, hanem a buyern.

(#123308) vond


vond
MODERÁTOR

A NagyHali meg közben a megszűnés határán. :(

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#123309) LyonnaisFan1 válasza vond (#123308) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Kurva nagy baj lehet nalatok, ha egy NER lovag sem veszi meg a klubot.
Vajon mekkora a hatralek, lehet sokkal tobb, mint amit az ember gondolna.
Kitartast. Kell egy hali a magyar labdarugasnak :R

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#123310) Richard! válasza vond (#123308) üzenetére


Richard!
addikt

Anno az ETO sem szűnt meg, pedig ott is voltak problémák... no para ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#123311) omfgk


omfgk
addikt

Nem tudom volt-e már, de Argentína még mindig gáz...

Arg - Par : 1-1
Az egyik paraguayi még ki is hagyta a büntetőt... Messi viszont belőtte a sajátjukat, csak ezért lett döntetlen.
Amúgy totál nézhetetlen szarkupac az argentinok játéka.

Egyelőre a gólkülönbség miatt 4. helyen vannak a csoportban.
Katar jön.

TM szerint (nyilván max egy jó megközelítés ad, nem szentírás, de a különbségek látszódnak valamelyest)

Argentina 652,75 Mill. €
Colombia 316,65 Mill. €
Paraguay 85,60 Mill. €
Qatar 17,60 Mill. €

[ Szerkesztve ]

(#123312) vond válasza Richard! (#123310) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, én sem teljes megszűnésre gondoltam, hanem hogy jelenlegi formájában nem létezik tovább az egyesület. Mondjuk lehet, hogy jobb is lenne. Akkor talán jó messzire eltűnne mindenki, akinek köze volt az épp idén 100 éves klubunk tönkretételéhez. :(((

Mondjuk Haladás VSE néven, minimál költségvetéssel, kis helyi segítséggel azért a megyeiben biztos el tudnánk indulni. Ha nem lesz elég játékos, akkor akár én is beállok. Nem tudom, mire mennének velem, de pár szezont ingyen lehúzok, ha arról van szó. De bármi másban is szívesen segítek továbbra is, csakúgy, mint az elmúlt ~15 évben. És vagyunk még egy párezren így. A csődhöz viszont elég volt pár ember is. :((

A Hali különben sem tud megszűnni, mert az mi vagyunk, a szurkolók. :)

(#123309) LyonnaisFan1: Köszi! ;) Semmit nem tudni biztosan, de nagyjából 1 milliárd környékére saccolják a hiányt. Aztán lehet, hogy több is ennél, nem tudom. Így aztán könnyen mondogatja Illés Béci, hogy 1 forintért átadja a klubot, ha aznap rögtön be kell tenni sokszáz milliót. És ezek szerint ez még egy - tudjuk milyen helyzetben lévő - Homlok Zsoltnak sem túl vonzó ajánlat. Bár aztán lehet, hogy más, pl. politikai harcok is mennek a háttérben. Ki tudja. Én most már semmin sem lepődök meg ebben az országban. :(((

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#123313) omfgk


omfgk
addikt

Sarri’s first training session with Juventus:

Sarri to Ronaldo: “Who's faster? You or Douglas Costa?”
Ronaldo: “I am.”
Sarri: “Okay, go fast and get me a pack of cigarettes.”

(#123314) Ringman


Ringman
nagyúr

17 milliárdnyi közpénzt kapott a Fradi tavaly
Az összeg nagy része a Népliget rekonstrukció miatt folyt be a zöld-fehér sportegyesület kasszájába, igaz, a munkálatok még nem kezdődtek el, így az a pénz még érintetlen.

(#123315) mephi666 válasza salesman (#123305) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, 11 ilyen mentalitású játékos kellene a válogatottba :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#123316) Peterhappy válasza mephi666 (#123300) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ez volt még elképesztően nagy mentés Zolitól.
A kiharcolt szögletből szerezte meg a vezetést a WBA.

Kivételes tudású és példás mentalitású játékos volt és sokkal többre vihette volna, ha nincsenek az eltékozolt évei és annak khm. következményei. Viszont a mai napig vállalja a múltját, a hibáit és a fiatalok körében előszeretettel "hangoztatja" ezt, ezzel is védve, óvva őket.

Jahhh és egy EL-döntős csapatnak volt a vezére. Ezt sem veszi már elő tőle soha senki.

(#123317) Peterhappy válasza omfgk (#123313) üzenetére


Peterhappy
őstag

1) Szenzációs :D

2)
@Vond: szomorú ezt kimondani, de lehet, hogy jót tenne egy "factory reset" és megtisztulva, újjászületve, úgy jutna vissza pár év múlva a Hali, hogy eltűntek a gáz arcok. Bár lehet, hogy addigra jönnének helyettük mások.

Mindenesetre elképesztő, hogy a mai napig előfordulhatnak ilyen berki- illés-féle esetek a futballunkban. Főleg utóbbi döbbenetes számomra, mert mégiscsak a "szeretett" csapatát pucolta ki.

Optimális esetben ebből baromi nagy balhét lehetne/kellene keverni és példát statuálni. De bilibe lóg a kezem/kezünk...

3) Szoboszlai ha így folytatja, stabil kezdővé, kihagyhatatlan játékossá nőhetné ki magát a Salzburgban. Én a helyében türelmes lennék. Mondom ezt úgy, hogy nagyon szeretem az Arsenalt és óriási dolog volna egy magyar játékost ágyús mezben látni.
Aztán ki tudja? A klub filozófiáját ismerve lehet, hogy rendszeresen meg is kapná az esélyt a bizonyításra...

szerk: bocs a halmozásért, nem akartam szétszpemelni a topicot :)

[ Szerkesztve ]

(#123318) DeathAdder válasza ZavaBalazs (#123304) üzenetére


DeathAdder
veterán

Tehát maximálisan visszaélnek azzal a felsőbbrendűséggel, hogy bárkit megszerezhetnek akit akarnak. Ingyen a legnagyobb lerablás, lehet a Dortmund is balfasz volt, nem tudom, de Lewa szintű játékosokat nem szoktak ingyen igazolni, ha a klub el is akarja adni rendszeresen eljátsszák a szerződéshosszabbítást aztán fél-1 év múlva mehet is. Götze ügy sem volt rossz azért a BL döntő előtt :D Nem véletlenül utálja minden német a bayernt aki nem bayern szurkoló, de amint vonzásába kerülnek senki nem mond neki nemet és egy álmuk válik valóra. Juventusnál is hasonló a szitu :))

Mondjuk nekem nem német szurkerként teljesen semlegesek (és hogy nyaljak is kicsit, nagyon szimpatikus az a gesztus hogy nem teszik azonnal lapátra az egykor sokkal szebb napokat látó nyuggereit, mint egyes klubok ugyebár...), és még mindig százszor jobbak mint a sugar daddy projektek, ahol szín tiszta csalókkal van dolga egyes bajnokságoknak.

(#123319) viharhozo válasza Datsyuk (#123307) üzenetére


viharhozo
addikt

Mert ez igy, ebben a formaban nem igaz. Igazoltak a Bundesligabol, ez talan nem tilos.

Nezzunk parat azokbol, amit irtal. A Karlsruhe sose vegzett a 6.-nal jobb helyen, soha nem volt kozvetlen konkurense a Bayernnek, onnan miert ne lehetne igazolni? Baslert akkor igazoltak, amikor a Werder 9. volt. Elbert a 4.-tol hoztak el 97-ben, Effenberget a 15.-tol, Jeremiest a 13.-tol 98-ban. 99-ben P. Anderssont az eppen kieso Gladbachtol hoztak el.

2000-ben jott Sforza az 5.-tol, 2001-ben Pizarro a 7.-tol, a ket Kovac a 4.-tol es a 13.-tol. 2002 lehet talan legit, akkor a Bayern 3. lett, es elhozta a 2.-tol Ballackot es Ze Robertot, a 4.-tol meg Deislert. 2003-ban semmi, 2004-ben jott Lucio a 3.-tol es Frings a 6.-tol. 2005-ben Ismael a 3.-tol, 2006-ban Podolski a kieso Kolntol es van Buyten a 3.-tol. 2007-ben Klose a 3.-tol, Jansen a kiesotol. Borowski 2008-ban ingyen jot a 2.-tol. 2009-ben pedig Gomez a 3.-tol.

22 igazolas 13 szezon alatt.

Egyébként a bayernnél szintén egy bevett taktika, hogy előszerződést kötnek játékosokkal és utána a valós ár töredékéért akarják megvásárolni az adott játékost....lásd, Lewa aki ezért nem akart a Realba menni hiába adtak volna érte 2x annyi pénzt.

Ezt ertelmezni se nagyon tudom. Ha Lewandowski a Realba akar menni, akkor nem kot massal eloszerzodest. Ennyi. Ha kot, akkor nyilvan oda fog menni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#123320) ZavaBalazs válasza DeathAdder (#123318) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

hát de könyörgöm, az hadd ne legyen már a bayern sara, hogy Lewa oda akar igazolni, ők meg akarnák venni pénzért, de a dortmund inkább megtartja +1 évre, hogy aztán ingyen igazolhasson oda :F

de egyébként egyszerűsítve a képletet: nagyobb klubok megveszik a kisebb klubok tehetségeit/húzóembereit. ez mindenhol így megy, ez teljesen normális, nyilván egy (potenciális) klasszis játékos sem a középszer klubban akar megrohadni, hanem nyerni akar trófeákat otthon és nemzetközi szinten is. viszont valamiért ezt a folyamatot csak a bayernnek kell felróni. :DDD

szerk. a fenti számolásomat korrigálnám, mert közben eszembe jutott, hogy a stuttgart időközben kiesett, szóval Pavard technikailag nem bundesligás igazolás, másodosztályból jön. ;] szóval a bayernnél -1 ember, -35 millió.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#123321) ZavaBalazs válasza Datsyuk (#123307) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

én már leírtam a válaszomat, de akkor még egyszer:
"valamiért csak a bayernnél van felemlegetve a lerablás, holott a dortmund az utóbbi időben sokkal durvábban tolja.
[...]
és félreértés ne essék, nekem semmi bajom nincs azzal, hogy [dortmundék is] a bundásból igazolnak (a német kluboknak nem férnek bele a PL miatt elszállt árak), csak a kettős mérce böki a csőrömet."

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#123322) Richard!


Richard!
addikt

Messi vs alibiceleste vs Párágváj

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#123323) Datsyuk válasza ZavaBalazs (#123321) üzenetére


Datsyuk
aktív tag

De ennek egyszerű a magyarázata. A dortmundnál nincs az az érzése a szurkolóknak, hogy direkt gyengítik a konkurenciát hanem a megadott lehetőségek keretein belül hoznak játékosokat. Ez lehet a bundesligából vagy más ligákból.

A bayernnél viszont mindig van egy ilyen mellék íz amit sokan csak gyanítottak, hogy direkt csinálják aztán Hitzfeld egy interjúban elismerte:"A Bayern München stratégiája, hogy nemcsak saját magát erősítse, hanem gyengítse a közvetlen konkurenciát"

Lásd Götze: BL elődöntő előtti napon kiszivárogtatják, hogy Götze jövőre a Bayernben lesz. Úgy, hogy Guardiola nem őt akarta. Eközben a háttérben már tudják, hogy Lewandowski előszerződése a páncélszekrényben. Ajánlanak érte azt hiszem 18 Mio. € akkor. Ezért az összegért nyílván nem engedték el és ment 1 évvel később "ingyen". A jövő évi BL qualifikáció minimum 30 Mio.€ ért a bvb-nek. Lewa nélkül nem biztos, hogy meglett volna.

Szerintem a bundesligában sok csapat van akinek van valami hasonló emléke / története. És ezért van "kettős" mérce. Sajnos a hírnév legyen az pozitív vagy negatív már csak ilyen. Aki korrekten köt üzletet arra nem neheztelnek annyira.....

(#123324) DeathAdder válasza ZavaBalazs (#123320) üzenetére


DeathAdder
veterán

Suárez is el akart igazolni, Coutinho meg annál is jobban el akart, és mindkettővel röviddel az eladás előtt lett szerződés hosszabbítva. Nem fényezni akarom a csapatomat vagy ilyesmi félreértés ne essék, csak mivel őket ismerem legközelebbről, ezért őket hozom fel példaként :) de mondom, lehet azt a dortmund balfaszkodta el.

de egyébként egyszerűsítve a képletet: nagyobb klubok megveszik a kisebb klubok tehetségeit/húzóembereit

Pontosan erről van szó, és németben ezt eddig egyetlen klub csinálta, most úgy tűnik zárkózik a dortmund (bár nem hiszem hogy létezne olyan német játékos aki dortmundba menne bayern helyett ha ők is akarnák) de majd meglátjuk :)

na béke :R

(#123325) salesman válasza mephi666 (#123315) üzenetére


salesman
őstag

+1

Türűűűdrááá!

(#123326) viharhozo válasza Datsyuk (#123323) üzenetére


viharhozo
addikt

Ez egy full Coelho-idezet, nyilvan minden igazolas erositi a te csapatod es gyengiti a konkurenciat, ahonnan eljon, igy a mondatnak konkretan 0 informaciotartalma van.

Akkor lenne valos ezzel vadolni a Bayernt, ha tomegevel vett volna jatekosokat a kozvetlen konkurenciatol, akik utana egyaltalan nem/nagyon keveset jatszottak volna. Ilyen nem tortent, erre meg a Bayernnek sincs penze.

Es kulonosen vicces most ezzel jonni, amikor a Dortmund igazolt egyet az elsotol, a negyediktol, az otodiktol es a kilencediktol. De ezek biztos nem gyengitik majd egyik csapatot se, Watzke amugy is dobokockaval donti el, kit fognak leigazolni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#123327) Datsyuk válasza viharhozo (#123326) üzenetére


Datsyuk
aktív tag

Hát látod a szegény embert még az ág is húzza. A fene se tudja miért nem szeretik ezt a bayernt :D Örök rejtély marad ez a kettős mérce...

Egy belső infós szerint aki már a Brandt transzfert is előre megjósolta: Gündogan->BVB (Lassan már a PL-t is szétvásárolja a Dortmund)

(#123328) kacsyx


kacsyx
aktív tag

Egyébként mikor lerablásról beszéltek a Bayern kapcsán, mégis milyen gondolatok járnak a fejetekben? Ti a keretetek megerősítésére kit igazolnátok? Kovács "Falubikája" Pistát a Bugyi FC-től, vagy egy Lewandowskit a Dortmundtól? Ki válik hasznára a klubnak, ki tud többet hozzátenni a csapathoz? Ti folyamatosan azt várjátok el a Bayerntől, hogy legfeljebb kis csapatok kis tehetségeit igazoljon vagy külföldről valakiket. Nem kell hozzá lángelmének lenni, hogy így nem lehet sikereket elérni, de úgy látszik, nektek ezt nagyon nehéz belátni...

(#123329) Enzolord válasza kacsyx (#123328) üzenetére


Enzolord
addikt

Lehet bármibe csomagolni a kulát, az attól még kula marad. Senki nem mondta, hogy igazoljon a Bayern Faláb Feriket. Csak azt írták itt le sokan, hogy ha a német ligában feltűnik valami jó focista, az hogy hogy nem a Bayernba köt ki. Ezért állítjuk, hogy lerabolja a ligát. 😁

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#123330) forceberg válasza kacsyx (#123328) üzenetére


forceberg
veterán

Itt valamiért divattál vált ( most már egy ideje Messi is ebbe a sorba lépett ) a Bayern utálata.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#123331) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Mostantól az Intersport üzleteiben megvásárolhatóak a csúcsminőségű SzaRule termékek

:C
A meztépős próbát annyira kiállta, hogy még a nájki is megirigyli

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#123332) salesman válasza LyonnaisFan1 (#123331) üzenetére


salesman
őstag

Lölö meg ne lássa a hsz-edet, mert megy érted a fekete TEK-es autó...

Türűűűdrááá!

(#123333) LyonnaisFan1 válasza salesman (#123332) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

:DDD

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#123334) RoyBatty válasza forceberg (#123330) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Mi az hogy "divattá vált", normális emberek már elég régóta utálják ;)
Az ellenszenv fő oka, hogy a Bayern extrém sikeres Németországban, az elmúlt 20 bajnokságból 14-et megnyertek, ennek következtében pénzügyileg is jóval a többiek fölé nőttek. Gyakorlatilag csak azt nem tudják átcsábítani más német csapatból, aki kifejezetten rühelli őket és nem hajlandó odamenni. Kivásárolják, megduplázzák a bérét, előszerződést kötnek vele, satöbbi satöbbi.
Az, hogy a sorozatos sikerek nyomán némelyik játékosnak a pályán is hatalmas az arca, megint csak nem segíti azt, hogy sokan szimpatizáljanak velük a közvetlen nekik szurkolókon kívül.

(#123335) sh4d0w válasza RoyBatty (#123334) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Olyan csapatokat nem kedvelünk, amiket Knézy igen. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#123336) Napfénysüti válasza sh4d0w (#123335) üzenetére

Ő amúgy kosarazott régebben, nem? Na én utálom a kosárlabdát. :DDD

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#123337) kacsyx válasza Enzolord (#123329) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Mert mégis hol kössön ki? A Bielefeldben? Egy német csapat, amelyik a német bajnokságban játszik, nehogy már ne igazolhasson ligán belülről. Pláne ha német játékosról van szó, aki válogatott is. Újra megkérdezem, mégis kiket kellene igazolniuk, ha nem azokat akik a liga jobb játékosai közé tartoznak?
Ugyanezt csinálja a Dortmund, a Schalke, a Gladbach, etc. A kérdés csak az, kinek nagyobb hozzá a tőkéje és hová mennének szívesebben a játékosok. Itt egyértelmű a válasz.

RoyBatty: Kinek nagy az arca? Mondj egy olyan csapatot, ahol nincs olyan játékos, aki kilóg a sorból és nem mindig úgy nyilvánul meg, ahogy.
Meg is fordíthatjuk a kérdést: szerinted az kell legyen a normális, hogy egy-egy interjú során arról beszéljenek a játékosok, hogy mennyire szarok, mennyire nincs esélyük és jobb ha ki sem állnak? Kezdj el csapatban sportolni, hamar leszoktatnak az ilyen morálromboló hozzáállásról. Ráadásul ez az egész egy nagy üzlet, ezt nem kellene elfelejteni.

Egyébként a Dortmundnál maradva: nekik is volt egy periódusuk, amikor elég szépen "lerabolták a ligát", annak az lett a vége, hogy a Bayern is megtámogatta őket némi pénzzel, hogy ne menjenek csődbe. A szemetek így gyengítik a riválisokat...

(#123338) sh4d0w válasza Napfénysüti (#123336) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az ifjabbik igen, de bármelyik Knézyre igaz az állítás.

https://www.coreinfinity.tech

(#123339) NyxNyxNyx válasza kacsyx (#123337) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Én tökre megértem miért csinálják, de attól még nem lesznek szimpatikusak.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#123340) RoyBatty válasza kacsyx (#123337) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Csapatsportot űztem 25 éven keresztül, elég jól meg lehet különböztetni az önbizalommal teli játékost a nagypofájú gyökértől. Focistában sem kell feltétlenül Ibrahimovics személyiségűnek lenni a sikerességhez.
A Bayern jelenségnél nem az volt a kérdés, hogy a módszer sikeres-e pénzügyileg, hanem hogy miért nem tetszik másoknak. Erre adtam egy lehetséges választ.

(#123341) Datsyuk válasza RoyBatty (#123340) üzenetére


Datsyuk
aktív tag

Én nem is értem miért vitatkozol tovább hiszen már tisztáztuk, hogy:
A, Szimpatikusak
B, Mindig igazuk van

Továbbra is rejtély marad miért utálják ennyien a bayernt. Ennyi és zárjuk is a témát. :DD

(#123342) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Khmmm...

https://www.coreinfinity.tech

(#123343) RoyBatty válasza Datsyuk (#123341) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Jaja, ez hasonlít a Real szurkolók nyavalygására, hogy miért utálják Sergio Ramost annyira, amikor annyi mindent nyert, biztos irigységből :DD

(#123344) Viszlát válasza sh4d0w (#123342) üzenetére


Viszlát
addikt

Van pénz lóvéra, nem számít semmi...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#123345) viharhozo válasza Datsyuk (#123327) üzenetére


viharhozo
addikt

Azert nem szeretik a Bayernt, amiert a bajorokat sem szeretik Nemetorszag nagy reszeben. Nem hinnem, h a lakossag jelentos resze a Bayern igazolaspolitikajat jelolne meg a gyulolet indokakent.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#123346) Napfénysüti válasza viharhozo (#123345) üzenetére

Én is kifejezetten utálom a Bayernt de egyáltalán nem a játékosvásárlás miatt. Anno az Effenberg, Kahn, Jancker féle '90-es évek végi csapatot nagyon nem bírtam, innen ered. :B
Pedig jó csapatuk volt akkor is.

Més que un club!

(#123347) viharhozo válasza Enzolord (#123329) üzenetére


viharhozo
addikt

Uli kozismerten szereti gyujtogetni a nemet valogatottakat. Akkor is, ha tortenetesen szarok, de ez mellekszal.

De nyilvan korrektebb lenne minden igazolas elott nepszavazast tartani, es azon eldonteni, leigazolhatja-e az adott futballistat a Bayern.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#123348) viharhozo válasza Napfénysüti (#123346) üzenetére


viharhozo
addikt

Pedig a 99-ben BL-t buko csapat igazan karakteres volt, az olyat pedig ertekelni kell. Pl. a BL-donton egy idegenlegiossal alltak fel, nem tudom, volt-e azota ilyen, de meglepodnek, ha igen. Ket evvel kesobb mar a Bayernben 7 legios kezdett, mindjart nyertek is.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#123349) Napfénysüti válasza viharhozo (#123348) üzenetére

Mint csapat elismerem őket csak Effenberget meg Kaht valahogy sose bírtam (amellett hogy remek játékosok) és anno ez valahogy megutáltatta velem őket. Pedig még némi sváb vér is van bennem. :D
Ja meg ugye a 2000-2001-es BL döntőben a Valenciát verték meg ahol a példaképem is játszott, és amúgy is nagyon csíptem azt a csapatot. Na lehet ez se segített hogy megszeressem a Bayernt. :)

Més que un club!

(#123350) Datsyuk válasza viharhozo (#123348) üzenetére


Datsyuk
aktív tag

A Toten Hosen 1999-ben még egy top 10-es slágert is írt róluk:

[link] Klasszik! Sorry, nem tudtam kihagyni :C

És ahogy Campino mondja, én is leszögezném, semmi bajom se Münchennel se a bajorokkal. Nem úgy születik az ember, hogy utálja az FC Bayernt. Én még 96-ban nekik szurkoltam az UEFA kupa döntőben!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.