Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123501) Ringman válasza bagyulajuve (#123483) üzenetére


Ringman
nagyúr

figyelj, ez forlánnak is sikerült, szóval nem vagy lehetetlen helyzetben :D

(#123502) drachoHUN


drachoHUN
senior tag

Rabiot leszállt Torinóban, holnap orvosi. Pellegrini után, tehát ő a következő érkező.

Forza JUVE!!!

(#123503) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Imádom ezt a kotyogós Sarris képet, most válnék Juventus drukkerré ha ezt mondjuk 6 éves koromban meglátom ;]

(#123504) Ringman válasza drachoHUN (#123502) üzenetére


Ringman
nagyúr

ingyen+nagy fizetésért ő is, ahogy olvastam.
ramsey is holnap lesz bejelentve?

(#123505) venember83


venember83
nagyúr

(#123506) drachoHUN válasza Ringman (#123504) üzenetére


drachoHUN
senior tag

Őt már rég bejelentették. Viszont állítólag De Ligt is holnap juthat erre a sorsra.

[ Szerkesztve ]

Forza JUVE!!!

(#123507) Ringman válasza drachoHUN (#123506) üzenetére


Ringman
nagyúr

elég durva hogy kb kétszer annyit fogtok fizetésre költeni, mint bárki más a ligában.
cr az külön kategória, de gondolom raibot, de ligt és ramsay is egy tízes körül fog keresni,

(#123508) omfgk


omfgk
addikt

Kíváncsi leszek ,hogy Ramsey és Rabiot hogyan fognak játszani Torinóban.

A de Ligt - Chiellini hátvédsor se rossz. Vagy legalábbis gondolom ,hogy ők ketten lesznek az alapkezdők.
Amikor én Juve meccset néztem esetleg akkor Bonucci mindig borzalmas volt.

Meglátjuk ,hogy Sarri mit tud alkotni a BL-ben.

(#123509) drachoHUN válasza omfgk (#123508) üzenetére


drachoHUN
senior tag

Bonucci remélem eltakarodik. Sarri elvileg szereti Ruganit. Bonucci emiatt talán csak 4. opció lenne. Ebben az esetben viszont nem hiszem, hogy szívesen maradna. Chiellini nem bírja a folyamatos terhelést már, szóval valaki stabil kellene, azért Bonucci helyett. Ha megy.

[ Szerkesztve ]

Forza JUVE!!!

(#123510) venember83 válasza Ringman (#123507) üzenetére


venember83
nagyúr

De Ligt 8 millió, plusz 4-et jelenthetnek a bónuszok, Rabiot 7 millió (plusz 10 millió aláírási pénz, ha már ingyen érkezik), Ramsey 7 millió euró, de nála is van valami aláírási pénz. Persze ezek nettó összegek.

(#123511) Ringman válasza venember83 (#123510) üzenetére


Ringman
nagyúr

Hmm, cikkekben nagyobb számokat írtak. Így is többet fognak keresni, mint nálunk bárki, bár ha jön, akkor lukaku kB ennyit fog keresni.

A tavalyi fizetési táblával osszevetve nagyon durva a juve előnye. [link]

(#123512) Ringman válasza venember83 (#123510) üzenetére


Ringman
nagyúr

az alábbi hátvédpárosok/trió nem lesz gyenge a következő idényben:
manolas - koulibaly
bonucci/chiellini/de ligt (ki lesz kezdő?)
devrij-godin-skriniar (+miranda ha marad)

(#123513) venember83 válasza Ringman (#123511) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, Ramsey kapcsán írtak 20 milliót, de Ligt kapcsán 15-öt, de azok eléggé elnagyolt összegek voltak.

Hogy kik lesznek a középhátvédek a kezdőcsapatban? Nem tudom. Elvileg Demiral is érkezhet. Plusz Sarri alatt lett játékossá Rugani, szóval ő is több lehetőséget kaphat. Ha Sarri alatt sem bizonyít, valószínűleg megszabadul tőle a Juve, sok éve csak a padot koptatja. Bonu kapcsán ismét felmerült a City és a PSG.

(#123514) omfgk válasza venember83 (#123513) üzenetére


omfgk
addikt

Pep tuti ,hogy nem viszi el Bonucci-t.
Laporte jobb nála már mindenben. Passzolásban is.
Plusz a City-nél mindig baj van a HG kvótával... Inkább Maguire-t, vagy egy angol fiatalt fog vinni még oda.

[ Szerkesztve ]

(#123515) bagyulajuve válasza venember83 (#123513) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Bonucci mehet, de azért kapjon a csapat jó pénzt érte.
Keveset láttam Demiralt játszani, de azt olvasom, hogy jó kis játékos.
A legfontosabb talán az lenne, hogy Chiellini sokkal kevesebbet legyen a sérült listán...
Romero gyerekkel mi a helyzet? Leigazolja végül a Juve, és marad kölcsönben a Genoa-nál?

Resistencia eterna

(#123516) máyköl


máyköl
veterán

(#123517) venember83 válasza bagyulajuve (#123515) üzenetére


venember83
nagyúr

Romero gyerekkel mi a helyzet? Leigazolja végül a Juve, és marad kölcsönben a Genoa-nál?

Igen.

(#123518) DeathAdder válasza máyköl (#123516) üzenetére


DeathAdder
veterán

Jó ezt látni :K És Szoboszlai habitusában ott van az a kellően rohadék, egoista kisugárzás is, ami a profi futballistákat jellemzi, és ezt most a lehető legpozitívabb értelemben mondom :)

(#123519) Ringman


Ringman
nagyúr

(#123520) venember83 válasza Ringman (#123519) üzenetére


venember83
nagyúr

Mint kutyának a hét kölyök, annyira kell még egy akadémia. Szánalom. Fenntartani sem tudják az infrastruktúrát.

(#123521) máyköl válasza DeathAdder (#123518) üzenetére


máyköl
veterán

3-4 -szer láttam eddig játszani, megmondom őszintén nekem nem tűnt ennyire kiemelkedőnek semmilyen része a játékának, de nagyon szeretném ha rámcáfolna. :)
Azért Viniciussal karöltve nem rossz a top10 -ben lenni, aki egy RM -ban oktatta kb. az egész csapatot, 18 éves létére.

(#123522) forceberg válasza máyköl (#123521) üzenetére


forceberg
veterán

Mivel Vinícius "nálatok" van, remélem Robinho 2 lesz belőle :D
Az biztos, hogy rongylábú a gyerek...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#123523) máyköl válasza forceberg (#123522) üzenetére


máyköl
veterán

Meglátjuk, braziloknál mindig ott van a rizikófaktor. :)

(#123524) DeathAdder válasza máyköl (#123521) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igazából én sem sokat láttam, mindössze két válogatott meccsen, ott elég halovány volt (ellenben Szalai meg 🐐🐐🐐), de rohadt fiatal még :)

(#123525) salesman


salesman
őstag

Fradi vs Craiova

Türűűűdrááá!

(#123526) salesman válasza salesman (#123525) üzenetére


salesman
őstag

Gólok

Türűűűdrááá!

(#123527) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Hivatalos NDombele 60 + 10 millió euróért. :))

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#123528) LyonnaisFan1 válasza NyxNyxNyx (#123527) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Realis ar. Es vegre az OLnek is sikerult penzert elpasszolnia.
Umtitit anno kisse aron alul adtak a katalanoknak.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#123529) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hegyi bárszá Iván, népszava cikkje:

"Ha azt nézzük, hogy a brazil centerek körében a fenomén Ronaldo az etalon, akkor ez a Firmino legföljebb mínusz 8-asra kalkulálható."

Elképesztően tudom irigyelni egyes emberek "munkáját".

(#123530) forceberg válasza DeathAdder (#123529) üzenetére


forceberg
veterán

Attól nem lett pengébb, hogy Klopp "nyomjaod Jóuzsi" focija fekszik neki...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#123531) máyköl válasza DeathAdder (#123529) üzenetére


máyköl
veterán

Sajnos valahol igaza van, mégha túlzó is az állítás.

(#123532) DeathAdder válasza máyköl (#123531) üzenetére


DeathAdder
veterán

Szegénynek rohadtul nincs fogalma hogy mekkorát változott a foci 20 év alatt. Azért szereznek kevesebb gólt, mert a csapatok idő közben megtanultak védekezni (ami még a támadónak is kötelező, hacsak nem messi vagy cé a neved), és nem azért tűnt el a dzsinga mert már nincs olyan matéria, hanem azért tűnt el a dzsinga, mert a csapatok idő közben megtanultak védekezni, ami legalább olyan fontos része lett a focinak, mint a támadás, és alkalmazkodni kellett hozzájuk, és persze magukhoz is a sokkal kevésbé kötetlen szerepek miatt, és ugyanúgy ki kell venni részüket a védekezésben.

Ez a marha meg folyamatosan a játékosokat szapulja hogy milyen korlátoltak (sokkal összetettebb szerepkörük van, mint a látványos ösztönfutballistáknak), mert megváltozott a futball, meg az a baja hogy túl sok brazil van külföldön... akkor lehetne igazán jót röhögni a brazil válogatotton, ha csak otthoni játékosokból állnának.

Amúgy Ronaldonak hány kiemelkedő szezonja volt? Vagy Ronaldinhonak? Egy lapon sem említhető messivel vagy cével, az emlék nagyon megszépíti a dolgokat, meg a rohadt látványos ösztönfutball, ami valóban zseniális, de ma élve ennék meg a fajtáikat. Ronaldonak európában összesen 13 gólja van, pedig a legjobb csapatokban játszott.
Múltkor azt is mondta hogy a mai brazil csatárok inkább védekező középpályások, hát Hegyi bárszá Iván biztosan jobban érti a futballt, mint Guardiola vagy Klopp :DDD

[ Szerkesztve ]

(#123533) venember83 válasza DeathAdder (#123532) üzenetére


venember83
nagyúr

Így beszél a 22 éves spanyol középpályás, Marc Roca, ha taktikáról kérdezik:

Bármikor, ha labdát szerzek, két célom van: tempót és folyamatosságot vinni a játékba. Jó döntéseket hozni, eldönteni, hogy kifelé, vagy befelé tereljem-e passzaimmal a játékot. (...) Amikor nem vagyok bevonva a támadásba, akkor pedig már a védekezésre figyelek, hogy hogyan kellene helyezkedjem egy esetleges kontra megállítása érdekében, ha netalántán elveszítenénk a labdát.
(...)
Olyan is előfordul, hogy nekem kell beindítanom a letámadást, pedig ez egy védekező középpályás esetében ritka. De ha az ellenfél térfelén birtokolsz labdát, miközben ők már egy ideje csak üldözik a játékszert, a legjobb, amit tehetsz, a letámadás. Hiszen hiába szereznek labdát, fáradtak lesznek ahhoz, hogy azonnal jó döntéseket hozzanak, neked pedig ekkor van a legjobb esélyed visszaszerezni a játékszert. És ha nem törnek át a letámadáson gyorsan, akkor újra labdához jutva folytathatod a kifárasztásukat.
(...)
Próbálok anélkül játszani, hogy túlgondolkoznám a dolgokat, de ez csak akkor sikerülhet, ha rengeteg, és elképesztően tudatos munkát végzünk előtte. Ez adja meg a lehetőséget arra, hogy spontán legyek a pályán. Az én posztomon az a legfontosabb, hogy mindennek tudatában legyek, értsem és lássam, hol kell fedeznek egy területet, és hova tudom bejátszani a labdát a csapattársaimnak. Csak akkor tudsz teljesen önmagad lenni a pályán, ha erőlködés nélkül játszol, lazán, ha felveszed a játék ritmusát, miközben semmi nem veszi el a figyelmedet, ami a pályán kívül zajlik. Csak te vagy, és a labda, meg persze a figyelem. Játszani annyit tesz, mint jelen lenni, élni, kapcsolatban lenni a töbiekkel a pályán."

(via El País, az angol fordítás Tiago Estevao Twitter-oldalán lelhető fel.)

Kljn fb.

(#123534) bagyulajuve válasza DeathAdder (#123532) üzenetére


bagyulajuve
addikt

90-es években jobban védekeztek a csapatok, de még a 2000-es évek elején is

Resistencia eterna

(#123535) adise válasza DeathAdder (#123532) üzenetére


adise
őstag

Ronaldonak európában összesen 13 gólja volt

Ekkora hülyeséget ilyen magabiztossággal nem kéne írni csak azért, mert a kedvenc csapatod játékosát szarnak állították be a fenoménhoz képest. Persze, valoszinu a BL-t nézted csak, de felesleges valami olyan statisztika utan kutatni, (valoszinu azért ez lett kiemelve mert itt van csak több neki )csak azért, hogy probaljunk igazat szerezni. Valljuk be, hogy igaza is van bármennyire is nehéz elismerned.

[ Szerkesztve ]

(#123536) Ringman válasza DeathAdder (#123532) üzenetére


Ringman
nagyúr

azért kíváncsi lennék, hogy a pufi milyen statokat hozott volna, ha csak annyit sérült, mint cr vagy messi.

pl nálunk 5 év alatt kb 2 évig volt sérült, ennyi idő alatt 68 (!) bajnokin tudott pályára lépni.

(#123537) Citroware válasza DeathAdder (#123532) üzenetére


Citroware
addikt

Ez erősen szubjektív. A brazil Ronaldo sokáig olyan csapatokban játszott, akik inkább az UEFA kupában indultak. Csicskakupákkal együtt 36 európai kupagólja van, ha jól látom a statisztikát. Igazából ez sem nagy szám. De egy játékos lehet akármennyire jó, azt, hogy hány gólt lő, nagyban befolyásolja, hogy milyen csapatban játszik. A Real 2005-től hanyatlani kezdett, mert szétvásárolták sztárjátékosokkal és nem volt aki a mezőnymunkát elvégezze nekik, őket ki kellett (volna) szolgálni (ez a Kloppi taktika tökéletes ellentéte).
Viszont a VB legjobb játékosának választották 1998-ban, és 2002-ben pedig megnyerte a trófeát is. Igaz, ez is annak köszönhető, hogy olyan csapatban játszott. CR is megérdemelte volna, de így is erőn felül sikerült az, hogy legalább egy EB összejött.
Messi más tészta, ő saját maga az, aki lerontja az argentin válogatottat. :DDD Ő úgy tűnik, hogy az egyetlen rendszer amiben top klasszis az a Barca rendszere. Bárhol máshol játszana, lehet hogy kb úgy menne neki, mint a válogatottban. Azzal a teljesítménnyel még a világ 20 legjobb játékosában sem lenne benne jelenleg sem. A brazil Ronaldo legalább már több csapatban megmutatta, és CR is.

[ Szerkesztve ]

(#123538) RoyBatty válasza Citroware (#123537) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Persze hogy szubjektív, de mivel a futball csapatsport, ráadásul 11 játékos van egyszerre a pályán, ezért az egyéni képességek is csak akkor tudnak érvényesülni, ha valaki jó csapatban játszik. CR se nyert volna egy BL-t se a Soroksárral, sőt még a magyar bajnoki cím se jött volna össze neki. Viszont ha megnézed, hogy a játékos hogy cselez, hogy lő, hogy mozog a pályán akkor abból azért elég jól meg lehet ítélni az egyéni képességeket. Ebben pedig a "Dagi" Ronaldo kiemelkedő volt, én életemben nem láttam még olyan csatárt rajta kívül, aki például a kapusok elleni 1 az 1-es ziccereit ekkora hatékonysággal rugdosta be. Az eredményességet meg a trófeákat ne keverjük ide, volt olyan év, hogy Bixente Lizarazu egyszerre volt a világbajnoki, az Európa-bajnoki, német bajnoki cím, a Konföderációs-kupa, a Bajnokok Ligája valamint a világkupa védője, mégse gondolja róla senki, hogy a világ legjobb játékosa lett volna akár csak a saját posztján is abban az évben.

[ Szerkesztve ]

(#123539) forceberg válasza RoyBatty (#123538) üzenetére


forceberg
veterán

...ha megnézed, hogy a játékos hogy cselez, hogy lő, hogy mozog a pályán akkor abból azért elég jól meg lehet ítélni az egyéni képességeket....
Hát de láthatod, hogy nem megy :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#123540) Richard! válasza Citroware (#123537) üzenetére


Richard!
addikt

te betegesen gyűlölöd Messit. Azért ez elég durva.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#123541) Citroware válasza Richard! (#123540) üzenetére


Citroware
addikt

Inkább csak nem ismerem el annyira mint sokan, de idén különösképpen csak azért kampányolok ellene, mert van egy középhátvéd, aki szerintem év végén jobban megérdemelné az aranylabdát mint ő.

[ Szerkesztve ]

(#123542) omfgk válasza Ringman (#123536) üzenetére


omfgk
addikt

azért kíváncsi lennék, hogy a pufi milyen statokat hozott volna, ha csak annyit sérült, mint cr vagy messi.

Ugye tudod ,hogy a sérülések nem csak a szerencsén múlnak?
Ronaldo talán legsúlyosabb sérülésénél nem ért hozzá senki.

Volt itt pletyka rossz edzésmódszerekről, túl nagy izomtömeg növekedésről rövid idő alatt.
De megemlíthetném az étrendet is. Bulizás, hozzáállás stb...
Pont mint Ronaldinho-nál, csak nála nem volt súlyos térdsérülés.

---
DeathAdder meg gondolom azért hozta fel az Európában lőtt gólokat mert bizony ott nem éppen úgy teljesített ahogy azt elvárták volna.
A Real-ban volt 4-5 éve a BL-ben is. Amikor kellettek volna a gólok... Nos nem jöttek.
Persze ebben bőven közrejátszott Perez idióta igazoláspolitikája is.

[ Szerkesztve ]

(#123543) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Csak tudnám minek van VAR?

vol2

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#123544) RoyBatty válasza forceberg (#123539) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Igen, ezt én sem értem, én például rühellem CR hisztijeit meg pózolását a pályán, vagy Ibra nagyarcúságát a pályán kívül, de ettől még baromi jó játékosoknak tartom őket.

(#123545) Ringman válasza omfgk (#123542) üzenetére


Ringman
nagyúr

biztos hogy meghatározó az étrend, edzésmód és az orvostudomány fejlődése is.

btw ez még inkább meglátszik a teniszezőknél.

(#123546) NyxNyxNyx válasza Ringman (#123545) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Nem tudom ma mennyire engednék a top kluboknál az ilyen szintű bulizgatásokat.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#123547) Citroware válasza RoyBatty (#123544) üzenetére


Citroware
addikt

Mert az esetemben ennek az ellenkezője van. Én nem rühellem Messi személyét, pályán és pályán kívüli viselkedését, stb. Én egyszerűen csak nem tartom annyira jó játékosnak őt, mint a többség, sőt, eléggé különbözik a véleményem.

(#123548) jbalint18


jbalint18
tag

Hivatalos !
João Félix
Héctor Herrera
Felipe Monteiro
Az Atletiben folytatja a pályafutását . :Y :C :C

(#123549) DeathAdder válasza bagyulajuve (#123534) üzenetére


DeathAdder
veterán

Hát hogyne, a védők akiknek jó esetében még szakmájuk sem volt a foci, védekező struktúrák is alig voltak, labda nélküli játék sem igazán létezett, csak az őszinte foci. Persze mindig voltak reaktív csapatok, de nem azok határozták meg a kor futballját. Ma már egy Irán is képes úgy védekezni, hogy alig kapjon gólt, ld. a tavalyi VB-t.
Régen volt a 4 védő aki védekezett, ebből kettő bukott szélső volt aki hátra lett száműzve, mert gyenge támadó volt, meg 2 suta nagydarab állat, mára már elképzelhetetlen az ilyen, az egész csapat védekezik és az egész csapat támad, és tudatosan felkészülnek a másik csapatból. Ezt leginkább Wenger reformálta meg.

DE abban igazatok van, hogy kár keverni a mai futballal, az adott korban Ronaldo volt az ász, a legjobbak legjobbja, és ez semmit nem von le az akkori érdemeiből :N (vö, ha a sokak által a mindenkori legjobbja Senna ma versenyezne, már régen diszkvalifikálva lenne, és egyáltalán nem biztos hogy menne neki az a rengeteg technikai dolog, amit fejben kell tartani és folyamatosan programozni az autót versenyzés közben) De a foci azóta mocskosul megváltozott. Neymar sem tud igazán kiteljesedni, képességekben nem áll messze a brazil Ronaldotol, mégis gyakran leveszik a pályáról, nem tud védekezni, és hát ő is sérülékeny. Az alkata, a könnyed mozgása teljesen más mint egy átlagos gólvágóé. Neymar kapcsán egyébként olvastam már olyat, hogy a könnyed, szökdelős mozgása az ami rohadt káros anatómiailag, és ez nagyban hozzájárulhat ahhoz hogy ennyire sérülékeny.

(#123550) DeathAdder válasza adise (#123535) üzenetére


DeathAdder
veterán

Igen, természetesen BL-re értettem európát, fogalmazhattam volna pontosabban is, sry :)

Amúgy nem kutatok én semmit, éppen fogalmam nincs hogy Firminonak van-e egyáltalán annyi gólja (valószínűleg van). Ezt azért hoztam példának, mert nemrég terjedt el a neten a statisztika amikor idén Neymar meglőtte a 30 (vagy 31.) BL gólját, hogy ezzel ő lett a legeredményesebb brazil, evör (mindössze 30 góllal, atyaég). És nagyon megmaradt hogy Ronaldo a top20 listán sem volt a maga 13 góljával. DE éppen leszarom hogy kire mondja személy szerint, nem Firmino miatt raktam be a cikket, ugyanilyen véleménnyel van Jesusról is, meg a korábbi brazil támadókról, akik az ő nyelvén a "műbrazilok". Mondjuk jól ejlinxelte a szerencsétlen, mert éppen ezek ketten szolgálták ki egymást oda-vissza a mai Copa elődöntőn Argentína ellen, és a mezőny két leghasznosabb játékosai voltak :)) (egyáltalán nem hiányzik ebből a csapatból Neymar)

DE gondolom neki Coutinho tetszett a legjobban, aki bevetett jó néhány rohadt látványos cselt. Igaz kivétel nélkül az összes ilyen szituációban eladta a labdát, még a sikeres csel után is, sőt még saját térfélen is. Az ilyen pávafociból előnyre nagyon ritkán lehet szert tenni, ellenben nagyon kockázatos mert sokkal nagyobb eséllyel eladják a labdát, nem hiába kopott ki szinte teljesen a profi futballból (kloppnál sem működött amikor Coutinho dzsingázott, le is szoktatta róla), de erről már volt szó itt korábban :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.