Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79801) S-IW válasza tzsolesz (#79800) üzenetére


S-IW
tag

(#79802) AKG


AKG
tag

Üdv mindenkinek.
Az alábbi jelenségek,hibák elhárításában,megoldásában kérnék segítséget.
Adott 3 gép,mindhárman rendes legális win 10 van.

1.: Épített gép,intel 256-os ssd-vel. Az ssd teljesítménye csak 80 %,a trimm funkciót nem tudom engedélyezni.Ezzel egyetemben a kondíció 100-ról 97 % ra csökkent a frissítés után.

2.:Hp8770 W laptop,512-es samsung ssd. A jelenség ugyanaz,igaz itt kondíció vesztés nem volt.

3.: Lenovo yoga book 10,1 col. Frissítés után az asztali ikonok szinte kitöltik a kijelzőt. Itt nics hdd ellenőrző program.

(#79803) adika4444 válasza AKG (#79802) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

HA HDSentinellel nézed az SSD-ket az téved sajnos, elvileg csak a legújabb béta mutatja helyesen. Nyomj neki egy újratesztelést ha korábbi, utána elvben mutatja rendesen.
De a lényeg, hogy elvileg nem hasalt el a TRIM csak úgy látszik...

üdv, adika4444

(#79804) tzsolesz válasza S-IW (#79801) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nah alakul ez. :D

(#79805) tzsolesz válasza tzsolesz (#79804) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nuh, bocs, de nem fértem bele.
Meglett.
Egy játék telepítéséhez ezt el kellett állítanom egyszer fejlesztő módra.
Utána letöröltem, és ezt is visszaállítottam. Rosszul basszus. A Play Áruházat pipáltam vissza. Most beállítottam a középsőre. :D :W

(#79806) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Másnál van olyan, hogy ha nem használod a gépet akkor van hogy újra indul, ez a kurva frissítés óta van.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#79807) Cr00py válasza Tiger. (#79806) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nézd meg az eseménynaplót. Ennyi infóval nehézkes bármi biztosat mondani. Számtalan oka lehet 1-1 újraindulásnak.

(#79808) Tiger. válasza Cr00py (#79807) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Hát én ebből nem nagyon tudok kinézni semmit, max annyit hogy tele van hibával.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#79809) egykori


egykori
őstag

Szeretnék segítséget kérni, ugyanis az történt, hogy az iTunest tegnap eltávolítottam a gépemről és újraindítás után mindig egy kis táblán azt írja ki, hogy:
A gép egy percen belül automatikusan újraindul
(A Windows olyan problémát észlelt, ami miatt újra kell indulnia. Zárja be ezt az üzenetet és mentse minden munkáját.)

Próbáltam már, hogy USB vagy DVD telepítővel helyrehozzam, de a BIOS-ban hiába állítom be, nem sikerül, mert egy szükséges eszköz nem indul el.

Ha telepítő DVD-ről sem indul, akkor mit tudnék tenni még?

(#79810) Hunork


Hunork
veterán

Üdv Urak!

Segítséget szeretnék kérni!
Windows Store nem indul. Hibakód:0x80131505. W10 Home, frissítve, eredeti.

Megvolt a WSReset.exe, a C:\Windows\SoftwareDistribution\Download és C:\Windows\SoftwareDistribution\DataStore állományok törlése. Természetesen a gép restart is.
Mi a teendő?
Nem szeretnék mást, csak beaktiválni a State of Decay 2 játékot. :W
Kérem, valaki segítsen. És nem szeretném most újrarakni a rendszert. :(

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#79811) szijartg válasza Tiger. (#79806) üzenetére


szijartg
senior tag

Nekem meg teljesen kinyomja magát.
Olyan mintha elmenne alvóba, de utána csak a vízpumpa megy. Még az 1080-at teljesen lelövi. :W

(#79812) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Tiszta telepítést szeretnék a W10 April 2018-ra, amelyhez kellene az ISO.
Az összefoglalóban letöltési oldalként ajánlott a :
https://tb.rg-adguard.net
Az interneten keresgéltem és több oldalon is azt írták, hogy nem ajánlott oldal, mert az oroszok üzemeltetik.
Ezzel kapcsolatban ezt találtam:
[link]

Ha oroszok üzemeltetik, akkor onnan nem töltök le.
Tudnátok másik letöltési oldalt javasolni?
Az MS MediaCreationTool eszköze egy ezeréves kiadást hozott létre.
Előre is köszönettel!

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#79813) King Unique válasza net91 (#79812) üzenetére


King Unique
titán

A TechBench esetében a Microsoft szervereiről történik a lemezképfájlok letöltése, ami már itt a topikban is említve volt több alkalommal (példa), valamint pl. az alábbi oprendes cikkben szintén. Tehát a letöltési forrás megbízhatónak mondható. De, ha ezek után mégis kételyeid vannak, akkor az előbbi linkben ott van 2 opció is a Microsoft weboldaláról történő letöltéshez.

"Az MS MediaCreationTool eszköze egy ezeréves kiadást hozott létre."

Ez érdekes, mivel a Microsoft weboldalán lévő MCT-vel április 30. óta eleve az aktuális 1803-as ISO-fájl tölthető le, valamint a közvetlen letöltési opcióval szintén. Ha nálad régebbi verziót tölt le, akkor nem a legújabb MCT-t használod...

[ Szerkesztve ]

(#79814) TRob1 válasza net91 (#79812) üzenetére


TRob1
veterán

MCT meg azért tölt régi verziót, mert maga az mct is régi. Mindig a legújabbat kell letölteni belőle.

¤ R'n'R ¤

(#79815) Tiger. válasza szijartg (#79811) üzenetére


Tiger.
nagyúr

De gondolom frissítés előtt jó volt nem? Most nekem egyenlőre jó, de az a sok hiba mi lehet azt nem tudom.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#79816) pc360 válasza King Unique (#79813) üzenetére


pc360
addikt

Az MCT eszköz neve MediaCreationTool1803.exe, ami aktuálisan lekapható. :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#79817) szijartg válasza Tiger. (#79815) üzenetére


szijartg
senior tag

Persze, akkor tökéletes volt!
És valamit állítottál?

Mert ma már egyszer elhasalt, de tegnap is.

(#79818) margithid


margithid
veterán

Windows 10nél mennyi szabad Ramra van szükség a normális müködéshez?
Azért krédezem, mert jelenleg 90% felett van a ram használatom.
21.7 foglalt a 23.9ből. Virtualis gépeket hazsnálok, és ezért eszik ennyi ramot, mellette a chrome is zabál és állandóan azt nézem már, hogy mennyi a szabad Ram.

(#79819) Tiger. válasza szijartg (#79817) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Eddig annyit csináltam 2 szer volt fent a minialkalmazás cucc, vagy is más volt a másik, most csak 1 van, tegnap a hangkártyát is haza vágta, azt újra raktam.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#79820) net91


net91
senior tag

Mindenkinek köszönöm a választ. Valószínűleg rossz MCT-t használtam.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#79821) pc360 válasza margithid (#79818) üzenetére


pc360
addikt

Majd észreveszed, ha már nem elég, amikor elkezdi kilőni a dolgokat.

Szabad RAM meglétére egyik szoftvernek sincs szüksége. :D A lefoglalt mennyiséget pedig láthatod a feladatkezelőben. Szabad mennyiség csak azért kell, hogy minden egyéb elférjen a memóriában, aminek még szüksége van rá, pl. mikor kinyitnál még pár oldalt a böngészőben. De maga az oprendszer nem fog menet közben hirtelen úgy gondolni, hogy több kell neki. Tipikusan 1 GB-ot foglal, de 1,5-be minden apró futó progival együtt biztosan elfér. Amúgy nem egyszerűbb 32-re bővíteni, mint centizgetni?

net91: Ha hivatalos, vagy rendszeresen frissített helyről szeded, akkor nincs ilyen probléma. :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#79822) margithid válasza pc360 (#79821) üzenetére


margithid
veterán

Nincs már szabad helyem:)
Feladatkezelőben figyelem is, régen volt, hogy összeszarta magát a rendszer, de nem tudom mennyinél volt.

(#79823) pc360 válasza margithid (#79822) üzenetére


pc360
addikt

Én tudom, 0-nál. :)
Marad a bővítés.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#79824) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Miért van az, hogy a gépházban a fiókokat elindítva egyszerűen kilép. Minden más működik csak ez nem.

(#79825) #42813184


#42813184
törölt tag

Üdv! frissítettem a win 10-et és a start menüben néhány alkalmazás nem nyílik meg.ez csak a következő frissítéssel fog megnyílni?

(#79826) Sub-ZeRo válasza #42813184 (#79825) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet. De az is lehet, hogy az áruházba ha belépsz, rámész hogy frissítés, leszedi neked az app új verzióját és meg fogot tudni nyitni!

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#79827) YASKATIR


YASKATIR
aktív tag

Most csinaltam egy friss 1803 telepitest es egy olyan gondom akadt, hogy nem mukodik a night light. Be tudom kapcsolni meg minden, csak epp nem tortenik az egvilagon semmi.

Eddig egy masik laptopon amiben ugyan ilyen (UHD 620) VGA-volt mukodott a dolog. A driverek teljesen frissek

Valaki?

[ Szerkesztve ]

(#79828) parts válasza vaakuum (#79785) üzenetére


parts
tag

A Realtec HD hangkezelő kezelőpanelen a kis mappa ikonra kattintva jelöld be az "Előlapi jack-aljzat érzékelés letiltása" jelölö négyzetet és újra megjeleníti a fejhallgatót is.

Xiaomi 13T Pro

(#79829) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Sziasztok!
Valaki más is találkozott már ezzel a buggal az új verzióban? (1803)
Van hogy pár naponta egyszer csak "meghal" a hangerő szabályzó kis csúszka a tálcán, és akár hányszor kattintok rá, nem kiván megjelenni többet. Csak kijelentkezés, vagy restart után jön be megint. :F
Ő rá kattintok a tálcán:

És ugye ennek kellene bejönnie, de helyette nem történik semmi:

[ Szerkesztve ]

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#79830) Ablakos


Ablakos
őstag

Utólag lehet a gép egyetlen ssd-jét kiegészíteni másikkal? Raid 1 tükröt szeretnék, de bootolni is tudjon mindegyik, ha a másik rossz.

(#79831) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehetne megoldani win 10-nél hogy ne legyen az alkalmazások egy része homályos / elmosódott? Nem tudom mennyi köze van hozzá, de az előző laptopomnál ami 1600x900-as felbontású volt, nem volt ilyen probléma. Most hogy Full HD-s kijelzőjű laptopot használok, sajnos jó pár alkalmazásnál előjön ez a probléma. A legfrissebb driverek vannak fent Intel és Nvidia oldalról is.

Előre is köszi a segítségeteket!

(#79832) vaakuum válasza parts (#79828) üzenetére


vaakuum
addikt

Sajnos az csak a mikrofont adja vissza, a fejhallgatóhoz nem tudok hozzájutni, bárhogy cserélgetem a pipákat...

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#79833) vaakuum válasza vaakuum (#79832) üzenetére


vaakuum
addikt

És ha benne van a pipa, olyankor a füles sem szól, hiába van bedugva! :O :O

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#79834) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Nincs valami komolyabb cikk, vagy felzúdulás a mostani tavaszi update miatt?

Eddig kvra nem volt ennyi gond soha a win 10-zel. Most erre gyakorlatilag bárkinél randomban totál más hibák jönnek elő.

Ezt így tényleg lehet egy ekkora cégnek? Nem kéne valami nagy mea culpa emberek elé állás és azonnal tisztessége javítás kiadása? :W

(#79835) Buckey válasza gekkoXT (#79834) üzenetére


Buckey
senior tag

Nyugi, nincs semmi baj a Win10-el! Csak szerinted van hiba, mert "nem értesz hozzá", magyarul "user error". ;]

Komolyan, egy ekkora cégnek mindent szabad, mert sok ember nem lát tovább (vagy játszik) mint a windows, a cégek meg nem tehetik meg csak úgy az átállást a speciális programok miatt.

Ma beüzemeltem a régi gépem, ami nem windows, gyorsan frissített is, ugyanis szeptember óta nem volt bekapcsolva. Csak annyit vettem észre belőle, hogy szólt, hogy kész van! Ja, és nem kellett újraindítani, minden ment rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#79836) movax válasza vaakuum (#79833) üzenetére


movax
őstag

Tedd újra a Realtek-drivert.

(#79837) cuko


cuko
aktív tag

Sziasztok,
Próbáltam célzottan keresni, de nem találtam választ rá: Win10 reinstall után szeretném a régi verzióból csak a Windows mappát törölni. Ha Lemezkarbantartóval töröltetem a "Korábbi Windows-telepítések"-et, akkor az a teljes Windows.old mappát legyalulja, azaz bukom a régi Dokumentumokból/Asztalról és Program Filesból még nem lementett dolgaimat?

(Egy barátom Nvidia Quadro 4000-ját teszteltem, ami egy jó kis Bad System Config Info kékhalálba torkollott és nem tudtam sehogy javítani, kénytelen voltam újrahúzni a wint. :((( )

(#79838) parts válasza movax (#79836) üzenetére


parts
tag

Mondjuk először én is újratelepítettem, azután állítottam be. A hangerő ikonnál nem tudtam kiválasztani a fejhallgatót.

Xiaomi 13T Pro

(#79839) Cs1csó válasza cuko (#79837) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem értem a kérdést sem. A windows old mappa keletkezése:
Amikor pl. a 1709-es build-ről csinálsz egy build upgrade-et a 1803-asra és a gép amikor végez csinál egy ilyen mappát HA az upgrade sikeres, akkor manuálisan is törölheted ezt a windows.old mappát - a windows talán 1-2 hét után maga is törli automatikusan. HA nem sikeres az upgrade akkor kattintasz a visszaállításra és a windows ezt a windows.old mappát használva visszaállítja a korább állapotot. Tehát ez nem érinti a dokumentumokat vagy a programokat azoknak is rendben kell majd működnie az új rendszeren is.

(#79840) cuko válasza Cs1csó (#79839) üzenetére


cuko
aktív tag

Bocsi, ha nem voltam egyértelmű.

Ez történt: (kék halál, nem tudom javítani sehogy, boot fájlok sérültek valószínűleg ->) Win USB-ről boot -> a Javítás opció nem használt, így a Telepítést választottam -> nem formáztam, hanem arra a meghajtóra telepítettem, amin addig is volt a Win -> Windows.old-ba migrálta a fájljaimat

Windows újratelepítésnél a korábbi verziót nem egyszerűen törli, hanem abból is Windows.old mappát csinál. Ebben benne marad az összes Win fájlon kívül a Felhasználók, a Program Files és a Program Files (x86) (+ PerfLogs).
Ez ugye elvesz sok helyet, amiből én elsősorban a Windows fájlokat törölném és minden mást nem, mert azokon manuálisan végig akarok menni még, mert van mit lementeni-átmenteni.

Illetve most már harmadjára fagy ki teljesen az egész rendszer az elmúlt 2 óra alatt az újratelepítés óta, ctrl+alt+del, ctrl+shift+esc-re sem reagál, csak hard resire. Korábban sose csinált ilyet.
Tiszta Windows telepítés után, eredeti kulccsal, a telepítőt a hivatalos MS szoftverrel készítettem. Itt mi lehet a hiba okozója? HW változás nem volt a gépben (előtte a Quadro vga-t teszteltem, amúgy Asrock B250M-PRO4 + G4560 + 8GB ram a rendszer egy 256-os Adata SSD-vel). :F

[ Szerkesztve ]

(#79841) sh4d0w válasza Feenyx (#79831) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Skálázást állítsd 100%-ra

https://www.coreinfinity.tech

(#79842) Buckey válasza cuko (#79840) üzenetére


Buckey
senior tag

Én a helyedben lementeném az adatokat Linuxszal (live, nem kell telepítened, adathordozóról fut a betöltés után), majd formáznám a teljes SSD-t és friss telepítéssel nagyjából jó is lesz. Programok nélkül teszteld, ha jó, akkor friss telepítéssel mehetnek egyesével a programok is. Nekem más bajok miatt, de harmadszorra lett jó (kivéve a VGA drivert, de az nem a 1803 miatt hibás). Mindig bejött valami gebasz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.