Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45601) SzekeresPeti


SzekeresPeti
tag

Akik tartanak még Bónusz állampapírokat... Néztétek mennyit kamatoznak idén? A diszkont kincstárjegyen alapszik a kamatbázisa, de hol lehet azt megnézni, vagy hogyan lehet kiszámolni, hogy az hány százalék?

(#45602) mgoogyi válasza SzekeresPeti (#45601) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Én itt nézelődnék:
https://www.akk.hu/hu/statisztika/hozamok-indexek-forgalmi-adatok/referenciahozamok

Asszem az M12 az 1 éves DKJ, nézd a Hozam(%) oszlopot és állítsd be a dátumot tavaly júliustól idénig.

(#45603) vnorbi válasza SzekeresPeti (#45601) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Lehet, hogy van ettől egyszerűbb is, de én így szoktam (vagyis ez lassan múlt idő lesz, mert még a nyáron eladom mindet).

Az AKK statisztikákat tartalmazó oldalának alján van link az Aukciókhoz (mgoogyi linkje első ránézésre másféle adathoz visz). A letölthető AUCTION.xlsx egy jó nagy táblázat, mindenféle fölösleges adattal, úgyhogy kell rajta kicsit dolgozni:

B oszlopra szűrés, hogy csak az M12 értéket mutassa
C oszlopra szűrés, hogy csak a DKJ értéket mutassa

Ezzel megvan az összes éves DKJ aukció (kéthetente van ilyen aukció), amikben az E oszlop mutatja a dátumot, az L a kibocsátott mennyiséget, az N pedig az átlaghozamot. A táblázatban időrendben vannak a sorok, le kell menni a végéig a friss adatokhoz.

Az elmúlt egy évben így néztek ki:

2019.06.27 - D200624 - 0.24%
2019.07.11 - D200624 - 0.18%
2019.07.25 - D200624 - 0.15%
2019.08.08 - D200624 - 0.04%
2019.08.22 - D200826 - 0.05%
2019.09.05 - D200826 - 0.05%
2019.09.19 - D200826 - 0.04%
2019.10.03 - D200826 - 0.03%
2019.10.17 - D201021 - 0.02%
2019.10.31 - D201021 - 0.01%
2019.11.14 - D201021 - -0.02%
2019.11.28 - D201021 - -0.06%
2019.12.12 - D201021 - 0.01%
2020.01.09 - D201223 - 0.03%
2020.01.23 - D201223 - 0.06%
2020.02.06 - D201223 - 0.19%
2020.02.20 - D210224 - 0.51%
2020.03.05 - D210224 - 0.58%
2020.03.19 - D210224 - 0.85%
2020.04.02 - D210224 - 1.16%
2020.04.15 - D210421 - 1.22%
2020.04.29 - D210421 - 1.12%
2020.05.13 - D210421 - 1.02%
2020.05.27 - D210421 - 0.84%
2020.06.10 - D210421 - 0.76%
2020.06.24 - D210630 - 0.42%

A Bónusz papírokhoz a kamatfordulójukat megelőző második munkanap előtti utolsó négy ilyen aukció súlyozott átlaghozamát kell kiszámolni (ehhez kell az L oszlop). Ha most lenne kamatmegállapítás, akkor 0,78% lenne a következő évre a Bónusz bázisa.

Az elején említettem, hogy dobom az egészet, mert eddig is apránként adogattam belőle, de maradt még egy kevés, hogy majd ha jön egy válság, akkor hátha ez lesz a nyerő. Hát, a válság jött, egész 1% fölé is felszaladt az aukciós hozam, de hamar lefordult, és megint a 0% felé vette az irányt.

[ Szerkesztve ]

(#45604) Stanlee


Stanlee
őstag

Kert mar valaki itt az elmult 2-3 evben ITIN-t az IRS-nel?

Elso korben az erdekelne, hogy az utlevel hiteles masolatanak az US konzulatuson keszitett masolatot elfogadja az IRS, vagy csak a Kozjegyzo-MOKK-BM aposztilles hitelesites mukodik?

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#45605) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Államkincstárban van a pénzem.
Úgy alakult, hogy most 4 millió forintot ki kellene vegyek.
A a MÁP+ vagy Prémium Állampapírból vegyem-e ki az összeget?

20 éve a Prohardveren

(#45606) Shade45 válasza odrif (#45605) üzenetére


Shade45
senior tag

MÁP+

(#45607) aujjobba válasza odrif (#45605) üzenetére


aujjobba
addikt

Előbbiből olcsóbb, nem?

(#45608) PredatorZoli válasza odrif (#45605) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ez több mindentől is függ. A máp+ visszaváltása valamivel olcsóbb, viszont érdemes megnézni, hogy hanyadik évükben vannak a papírok. Az utolsó 2 évben már annyit hoz a máp+ a sávos kamatozás miatt, hogy ott már nem biztos hogy azt érdemes (persze ilyen még csak 1 éve van szóval ez az utókornak lesz inkább érdekes :D ) .

[ Szerkesztve ]

(#45609) julius666


julius666
addikt

https://index.hu/gazdasag/2020/07/06/napokon_belul_johet_az_airbnb_budapesti_megregulazasa/

Nyilván eddig sem futottak 100% kihasználtságon az Airbnb-s pecók, de tippre 60%-on simán. Sokat emelni nem lehet az árakon, szóval ez így könnyen lehet felezi az elérhető éves hozamot.

Persze lehet olyannal játszani, hogy nyáron Airbnb, egyébként egyetemistáknak kiadás, csak ez nem működőképes bárhol, meg szerintem sokan csinálták eddig is. Egyetemista sincs végtelen, koronavírus mellett pláne, de hosszabb távon sok oktatási intézményben lehet elgondolkoznak egyébként is a távoktatás lehetőségén, most hogy ki lett próbálva.

Ingatlan bérleti piacon ez mindenképpen bérleti díj csökkentő hatású, több mint 10e Airbnb-s lakás van jelenleg BP-n a cikk alapján, ez azért számottevő mennyiség. Esélyes egy részük eladósorba is kerül, mert a tulaj már nem számít értelmes megtérülésre.

Egy biztos: befektetői szemmel az ingatlan még inkább offos mint eddig, tavalyi MÁP+ bejelentés előtthöz képest ez egy olyan jó 40% szinte teljes eltűnését jelenti akkor a keresleti oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#45610) Stanlee válasza julius666 (#45609) üzenetére


Stanlee
őstag

Igy elso ranezesre elegge a belvarosi reszen vannak a lakasok, en nem vennek lakhatasra ezekbol.

A masik, hogy a belvaros mindig is draga volt, hiaba megy le az aruk, annyival nem lesz olcsobb, hogy az atlagjozsik meg tudjak venni oket. De legyen igazatok, menjenek lentebb az arak, meg a berleti dijak is, legalabb azoknak jo lesz, akik venni szeretnenek, vagy berelniuk kell.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#45611) Oppenheimer válasza Stanlee (#45610) üzenetére


Oppenheimer
veterán

25. Perctől van erről szó, olyan beszél róla aki ért hozzá. Hogy ne csak mi laikusok találgassunk.

[link]

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#45612) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Tesla uzent a shortosoknak

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#45613) Kobe válasza Oppenheimer (#45612) üzenetére


Kobe
veterán

Csak en erzem ezt gec*imod unprofessionalnek?

(#45614) Stanlee válasza Kobe (#45613) üzenetére


Stanlee
őstag

Szerintem nagyon is az, de a legertekesebb autogyarto azt tesz, amit akar, sajnos.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#45615) Oppenheimer válasza Kobe (#45613) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Igen. Ezt ugy hivjak marketing. Szerintem befasultsag ha valaki ezen nem mosolyog. Latszik hogy van a cegben kreativitas.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#45616) Kobe válasza Oppenheimer (#45615) üzenetére


Kobe
veterán

Hat nem tudom.... Marketing bohockodasnak elmegy.
De ha mar a shortosoknak celoztak a jelzest akkor professional talajon maradva teslaskent nekem inkabb sirhatnekom lenne, mint viccelhetnekem.... Foleg, hogy a shortosok joesellyel ugyanazokbol a szamokat lattak ugye mint a ceges konyvelok.....

(#45617) emvy válasza Kobe (#45613) üzenetére


emvy
nagyúr

Mitol lesz valami 'professional'?
Valojaban attol, hogy a celkozonseggel kommunikal.

Egy befektetesi bank esetetben a celkozonseg peldaul a 70-es evekben tipikusan az 50+-os feher, amerikai vagy angol ferfi volt. Ennek megfeleloen epult a ceges imidzs, reszben emiatt lett a 'professional' jelentese az, amire a legtobben gondolnak manapsag.

De peldaul professional-e az, hogy luxuskurvazni viszed az ugyfelet? Mert ez is abszolut resze a vagyonkezeloi kulturanak (ezt nem a website-ra rakjak fel, nyilvan).

A Tesla celkozonsegenek ez bejon, mukodik.

while (!sleep) sheep++;

(#45618) Kobe válasza emvy (#45617) üzenetére


Kobe
veterán

Arra gondoltam, h a shortos poziciokat jobbreszt profi(bb) befektetok epitik ki, mint a kisemberek, es ok azert jobban korbeneznek egy egy ceg penzugyi hazatajan es az alapjan lepnek poziba.
A tesla fricskazasa egyertelmuen nekik szol, de ha en pl tesla penzugyes lennek, azokra a riportokra nekem pofam nem lenne viccelodni hanem kb csendben kussolnek a sarokban :)
De persze mindenki ahany haz annyi szokas a szakmai eletben is...

(#45619) emvy válasza Kobe (#45618) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezeket nyilvan nem a Tesla CFO-ja talalja ki.

while (!sleep) sheep++;

(#45620) emvy


emvy
nagyúr

Penteken egyelore kiszalltam a Teslabol, de lathatolag nem kellett volna :O

while (!sleep) sheep++;

(#45621) j0k3r! válasza emvy (#45620) üzenetére


j0k3r!
senior tag

szerintem ne bánd :) így is nagyon sok (talán túl sok is) évnyi várakozás van már beépülve az árfolyamba, Musk-nak fel kell kötnie a gatyát, hogy le is szállítsa ezeket a reményeket

some men just wanna watch the world burn...

(#45622) Kobe válasza emvy (#45620) üzenetére


Kobe
veterán

Szerintem ne band. Naponta 6-8%ot menni ugy, hogy semmi nincs mogotte, semmi uj hir, semelyik cegnel sem egeszseges.
Ez mar szintiszta spekulacio,nothing more

(#45623) Sub-S válasza emvy (#45620) üzenetére


Sub-S
senior tag

Zárt tőzsde mellett hogyan sikerült? ;]

(#45624) emvy válasza Sub-S (#45623) üzenetére


emvy
nagyúr

Csutortokon, ofc :C

while (!sleep) sheep++;

(#45625) MaciG


MaciG
addikt

Üdv.
Ez elég laikus kérdés lesz, de szerintetek mennyire rizikós a babaváró hitelt (egy gyerek esetén) úgy felvenni, hogy a teljes összeg menne egyből állampapírba? Itt arra gondolok hogy ha nagyon borul a bili, és az államcsőd miatt nem tudom kivenni a pénzt, akkor gondolom a hitel további törlesztését se követelheti?

BANZAII

(#45626) Lex Icon válasza MaciG (#45625) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha államcsőd lesz, akkor hidd el, nem az fog zavarni, hogy hol az állampapírba rakott pénzed vagy a babavárót vissza kell fizetni, hanem az, hogy hogy vigyél haza 1 kiló kenyeret úgy, hogy közben ne késeljenek meg érte. ;)

[ Szerkesztve ]

(#45627) joysefke válasza MaciG (#45625) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A magyar állam forintban mindig fizetőképes lesz, dollárban meg euroban nem feltétlenül

(#45628) MaciG


MaciG
addikt

Köszi a gyors választ. Akkor ezek szerint van értem így csinálni. :)

BANZAII

(#45629) Sub-S válasza Kobe (#45622) üzenetére


Sub-S
senior tag

Bánja csak nyugodtan ha csak eddig tartott ki a hite benne.
Rossz lesz majd 1500-nál visszaszállni és úgy menni 2000-ig. ;]

(#45630) pruf


pruf
csendes tag

Mit gondoltok a NIO körül kialakult őrületről?

Bestsecret inv. privátban kérhető

(#45631) BÁ Nutrition válasza Lex Icon (#45626) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

egyenlore annyi kajat tudunk termelni h kb mindenki 300 kilos lenne ha annyit enne amennyit akarna es nem zavarna h dagatt, meg korlatozza a mozgasban, a relativ polcuresedesek is csak azert voltak a virus alatt mert mindenki fel evnyi elesztot, wc papirt stb akart hazavinni, nem amennyit mondjuk 3-4 het alatt elhasznal igy erre nyilvan nem eleg rugalmas az ellatorendszer. kajat relative konnyen tudna "intezni" az allam(Magyarorszagon) a legdurvabb valsag alatt is. haborus helyzet nyilvan azert masabb, ill ilyen virusos helyzetben lehetnek nehezsegek(kvazi tilos dolgozni), de ezek is megoldhatoak

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#45632) Bling95 válasza emvy (#45620) üzenetére


Bling95
őstag

Nekem mondjuk volt összvissz 3 darab. Most 1300-nál egyet én is eladtam.
A másik kettővel kivárom, hogy mi lesz ennek az egésznek a vége :DDD

(#45633) atee_13


atee_13
őstag

Minveo val próbálkozott már valaki?

(#45634) emvy válasza Sub-S (#45629) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem a Teslaban nem hiszek, hanem személy szerint most nem értem annyira a piacot, így inkább szeretnék egy kevés likviditást. 1250-ról 2000-ig már csak 50% van kb., tekintve hogy 240től indultam, ez nem akkora upside a kockázathoz képest.

while (!sleep) sheep++;

(#45635) Ixion77 válasza Bling95 (#45632) üzenetére


Ixion77
őstag

Akkora réseket hagyott maga mögött a TSLA hogy én is eladtam itt 1300 felett. Pedig nekem nem is volt... ;)

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#45636) Lex Icon válasza BÁ Nutrition (#45631) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nem a mostani helyzetről beszélek/beszéltünk (járvány, válság), hanem államcsődről.

[ Szerkesztve ]

(#45637) emvy válasza Ixion77 (#45635) üzenetére


emvy
nagyúr

Hajrá :)

while (!sleep) sheep++;

(#45638) Handball94 válasza Handball94 (#45484) üzenetére


Handball94
aktív tag

Venni kellett volna :(

(#45639) Sub-S válasza Ixion77 (#45635) üzenetére


Sub-S
senior tag

Pedig ma már az 1500-at is átlépi majd. ;]

(#45640) HussarF

Úgy megy ez felfele, mint 2017 decemberében a bitcoin.

(#45641) Stanlee


Stanlee
őstag

Tegnap nem tul sokat (kb. $200), de azert sikerult veszitenem az Energy Transfer (ET) Dakota Access csovenek a birosagi lezarasaval. Meg varok, de ma egy $5,5-os aron adok megint egy adagra megbizast, hatha lemenne addig.

Vihar a biliben, maga a dontes tulzottan sok allamot erint, adobevetelektol esnek el az erintett teruletek, foleg most ha majd hianyzik a kasszabol a penz, jobban megerzi mindenki. Feltetelezem, hogy majd valami magasabb szinten felulbiraljak a biro donteset es hagyjak uzemelni a csovet amig nem veglegesitik a kornyezetvedelmi hatasvizsgalatot.

Masik oldalrol orulnek neki, ha lezarva maradna. Igy legalabb megizlelhetik az amcsik, hogy egy ilyen hordereju dontes nem csak egy ceget erint, hanem ossztarsadalmi szinten kihat sokakra, igy a keleti/deli varosok energiakoltsegere, no a benzin ara, stb.

Ha megvalasztjak Biden-t, akkor o biztos kinyirja ezt a csovet. Majd ha elkezdenek megerkezni az elso irani, arab tankerek az olcsobb olajjal, annak is biztos tapsolnak majd az amerikaik ;]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#45642) emvy válasza HussarF (#45640) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezt már elmondták korábban, amikor 300-rol ment 800-ig.

while (!sleep) sheep++;

(#45643) Kobe válasza emvy (#45642) üzenetére


Kobe
veterán

Mondjuk annyi hasonlosag van benne h az arazas mogott kb pont ugyanolyan fundamentalis alapok vannak mint a BTC nel ;]

Azert a napi 10-11% elwg eros..... Kivancsi leszek mikor fog tobbet erni a ceg egymaga mint a teljes globalizalt autogyartas ;]

(#45644) emvy válasza Kobe (#45643) üzenetére


emvy
nagyúr

* Vagy csak nem erted.

Az autogyarak nagyobbik resze mar halott, csak meg ugy nez ki, mintha elne. Olyan cegek, mint a FCA, vagy oszinten mondom: akar a Toyota, zerohoz kozeli jovovel rendelkeznek. Egy japan megaceg nem fog megujulni egy evtized alatt.

Javaslom, hogy ulj be a Toyota legdragabb kurrens modelljebe, es kapcsold be a navigaciot. Pillanatok alatt latni fogod, hogy mi a problema. A Toyota jelenleg autokat gyart, amikbe szoftvert akar fejleszteni, ahelyett, hogy gurulo szamitogepeket gyartana.

En ugy latom, hogy jelenleg a GM, Ford, Tesla, VW, Daimler, Volvo, Hyundai az eselyes a tulelesre, a tobbiekre egy fillert nem tennek.

while (!sleep) sheep++;

(#45645) HussarF válasza emvy (#45642) üzenetére

Mert akkor is úgy ment. Lehet benne van a 2500 is, ki tudja. De a végtelenségig nem fog nőni és most nem befektetés vagy megfontolt spekuláció egyik irány sem, hanem lutri.

(#45644) emvy
Ez nem erről szól. A mostani tőzsde semmiylen racionalitásról nem szól. Ez arról szól, hogy a kisbefektető a hype-olt neveket ismeri és azt veszi.

[ Szerkesztve ]

(#45646) emvy válasza HussarF (#45645) üzenetére


emvy
nagyúr

> Ez arról szól, hogy a kisbefektető a hype-olt neveket ismeri és azt veszi.

Tenyleg azt gondoljatok, hogy 400-rol 1400-ra a kisbefektetok pumpaltak fel? 73%-os az intezmenyi befeketetok aranya, ez az Apple eseten peldaul alig tobb, mint 60%. Az utobbi par evben az intezmenyi befektetok aranya lenyegeben nem valtozott.

Ha ugy lenne, amit mondasz, akkor az okos intezmenyi befektetok szepen adogatnak el a tularazott reszvenyeiket az idiota kisbefektetoknek.

while (!sleep) sheep++;

(#45647) HussarF válasza emvy (#45646) üzenetére

Adogatják is. Gondolod, hogy a nagybefektetők most őrülten vásárolgatnak? A nagybefektetők most állnak a partvonalon és várják, hogy mi lesz. Már a fundamentális alapú befektetéseket. Amúgy meg az algokat ráeresztik a piacra, aztán azok lekereskedik a mnapi szintű dolgokat.

(#45648) Stanlee válasza emvy (#45644) üzenetére


Stanlee
őstag

Ez az atalakulasra alkalmatlan jelzo nagyjabol az osszes altalad felsorolt gyartora is igaz, a Tesla kivetelevel.

Szerintem nagyon rovidlato, ha egy adott ceget az infotainment felhasznaloi feluletenek a kinezete alapjan ertekel valaki. Okay, en is szamos gyarto rendszeret gagyinak talalom, de azert nem mondom, hogy egy Renault xar, mert egy ujabb autojaban is kb. 10 evvel ezelotti a kinezete es funkcionalitasa az aranyarban mert infotainment rendszernek.

A Tesla.nak meg hosszutavon kell megmutatnia, hogy tenyleg er is annyit, amennyire most a "befektetok" ertekelik. Lehet, hogy a Z-generacio most felnyomja a reszveny arat, de ettol meg nem fogja a Tesla leigazni az autopiacot - szereny velemenyem szerint. Es nincs TSLA reszvenyem, igy irigykedes beszel belolem ;)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#45649) Kobe válasza emvy (#45644) üzenetére


Kobe
veterán

Lehet az autogyartas reszet nem ertem reszleteiben, de a gazdasagit igen....
Csak hogy peldanal maradjunk: a tesla jelenlegi arazasa olyan mintha az amazont araztak volna 2400 USD re akkor amikor meg csak jeff bezos egyszemelyes sufnicege lett volna....

Perpillanat abbol hogy Musk mit almodott, vizionalt a marihuanafustos radiozas kozbe csak azt lehet tudni hogy vagy bejon, vagy nem, de semmikepp sincs 50% nal nagyobb eselye barmilyen kimenetelnek.

Ennelfogva szerintem +20, +30% erteket adni egy cegnek egy szimpla hetvege alatt egy *picit* rizikos.
With great power comes great responsibility.... De jelenleg es a kozeptavon is inkabb fogadnek arra hogy a tesla ezt a szintet nem fogja megugorni.
Persze Musk vizioja siman lehet valid, csak nem 1-2 eves hanem inkabb 20+ eves tavon.... Emiatt 2 honap alatt felpakolni a toket a cegbe es elore arazni 10-20 evet eleg cink.
Mondjuk ha ebbe a vizioba szeretne fektetni akkor lehet nemcsak a 90ezer (statisztikai tevedes) eladasra kene gyurni, hanem az onmukodo halozat fenntartasara (szervizpontok, toltohalozat, stb) eleg nehez lesz ugy jetson csalados urkorszakot csinalni ha szerviz eseten a szomszed orszagba kell jarni es raadasul feluton elfogy a kraft

(#45650) emvy válasza Stanlee (#45648) üzenetére


emvy
nagyúr

(Mar nekem sincs :))

Az infotainment csak egy tunet. Az igazi kerdes a vertikalis integracio, szerintem, azaz a hardver/szoftver konzisztens egysege.

Az atalakulasra alkalmatlansag mas-mas mertekben van jelen a gyartoknal. En ugy latom, hogy a lentebb emlitett autogyartok elkezdek onteni a penzt abba, hogy tuleljenek, ami persze vagy sikerul, vagy nem, de legalabb probalkoznak.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.