Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45101) lordjancso válasza Sub-S (#45100) üzenetére


lordjancso
senior tag

Ööö, hát az én életemben (legalábbis annak azon részében, ahol a tudatomnál voltam) én elsőnek léptem be. :) Na de mindegy is.

Egyébként az olcsóság mellett nem erre számítottam. Nem webes alkalmazás ugyan, de a Revolut számlám annyira olcsó, hogy szinte ingyen van. Cserébe kapok egy menő mobilappot, modern, gyors, átlátható és megbízható felülettel.

Az a baj, hogy szakmabeli vagyok és tudom, hogy jellemzően az alkalmazás "belsejének" és a külsejének a minősége/hangulata kéz a kézben jár.

Te egyébként mennyire vagy megelégedve az RC netboon-nal? Bármilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#45102) aujjobba válasza lordjancso (#45099) üzenetére


aujjobba
addikt

Ha a Villamkotes oldalrol indulsz 1-2 kattintassal meg tudod venni ami kell, tehat ilyen buy&hold dologra ami peldaul nekem kell, epp megfelel.
Egyeb dologra, mondjuk napon beluli kereskedesre szerintem alkalmatlan, dehat nyilvan itt jon be az olcso hus esete.

(#45103) Kobe válasza RM1 (#45098) üzenetére


Kobe
veterán

Legnagyobb mi? Legnagyobb milyen ceg?
Kb 10+ eve gyurom az ipart, iparagi nagy / vezeto cegeknel, sok sok SAP bevezetessel, de olyannal nem is nagyon talalkoztam ahol ne hasznalnak
Legnagyobbak kozul kvazi mindegyik
(mert nincs nagyon mas alternstiva)

[ Szerkesztve ]

(#45104) bandus válasza aujjobba (#45102) üzenetére


bandus
veterán

ez a jó szó, buy&holdra rendben van, ha egész nap nyomnám rajta a within day tradinget, akkor nem tetszene.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45105) emvy válasza HussarF (#45097) üzenetére


emvy
nagyúr

Figy, szerintem kb. otleted sincs, hogy a publikusan elerheto L2 az mennyire relevans vagy nem relevans, szoval szerintem hagyjuk az arcoskodast. :)

Hint: olyan likvid termekeknel, amikkel az emberek 99.999%-a kereskedik, nem relevans. Az emlitett AIM-es reszvenyeknel volt olyan, amin kethetente volt egy trade, na ott lenyeges. Arra csinaltam anno egy algoritmus, ami kb. megsaccolta, hogy amikor volt egy trade, az melyik brokeren keresztul ment (a T&S + L2 + quote request adatokbol viszonylag ugyesen meg lehetett mondani, bar maganemberkent nyilvan nem latsz quote requesteket). A FTSE, NYSE, etc. piacokon levo publikus order book teljesen informaciomentes, mert az odarakott orderek 1) nagyon gyorsan valtoznak 2) algoritmusok szopatjak egymast az esetek 95%-aban.

while (!sleep) sheep++;

(#45106) HussarF válasza emvy (#45105) üzenetére

ok :R

(#45107) lordjancso válasza bandus (#45104) üzenetére


lordjancso
senior tag

Igen, igazatok lehet. Úgysem fogom naponta nézegetni.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#45108) Sub-S válasza bandus (#45104) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ha day trade-elnél azt biztosan nem RC-nél tennéd, jutalékok és spread 'katasztrófa'.

(#45109) Zoty4


Zoty4
őstag

A várakozásokkal ellentétben változtatott főbb kondícióján a jegybank: így az alapkamat 15 bázisponttal kisebb, 0,75% lett. A kamatfolyosó két szélét jelentő egynapos betéti és hitel kamatláb maradt -0,05, illetve 1,85%.

(#45110) Sub-S válasza Zoty4 (#45109) üzenetére


Sub-S
senior tag

Forintunk egyből új erőre is kapott. ;]

(#45111) Zoty4 válasza Sub-S (#45110) üzenetére


Zoty4
őstag

jaja, instant +2ft a dollárral szemben

(#45112) lordjancso


lordjancso
senior tag

Megnyitottam az RC-n a TBSZ számlát. Most ha rámegyek a Személyes - Ügyféladatok menüpontra, akkor látom az accountomhoz és a TBSZ számlámhoz tartozó bankszámlaszámokat is.

Amikor beutalok HUF-ot vagy EUR-t a számlámra, akkor meg tudom határozni, hogy melyik számlán landoljon a pénz, vagy minden esetben az accounthoz tartozó bankszámlán fog és onnan még be kell mozgatnom T+2 nappal a TBSZ-re, mielőtt tudnék belőle venni bármit?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#45113) Sub-S válasza lordjancso (#45112) üzenetére


Sub-S
senior tag

"Amikor beutalok HUF-ot vagy EUR-t a számlámra, akkor meg tudom határozni, hogy melyik számlán landoljon a pénz" - arra fog kerülni amelyikre utalod.

(#45114) PredatorZoli válasza lordjancso (#45112) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Amelyik számra utalod azon jelenik meg, de van lehetőség átvezetésre is. (de csak értékpapírról tbsz-re, fordítva nem)

(#45115) lordjancso válasza PredatorZoli (#45114) üzenetére


lordjancso
senior tag

A "Hogyan tudok?" menüpont "Hogyan tudok be- és kiutalni?" oldalán az EUR utalás résznél megadják a kedvezményezett számlaszámát. Nem oda kellene beutalni az eurót? [link]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#45116) aujjobba válasza lordjancso (#45115) üzenetére


aujjobba
addikt

Oda kell ahova a linkeden irja, az a szamla kozos.
A kozlemenyben kell megadnod az ugyfelszamod, neved, alszamla szamod.

Kozlemeny pl. "12345678/TBSZ/2020, Kiss Jozsi"

[ Szerkesztve ]

(#45117) lordjancso válasza aujjobba (#45116) üzenetére


lordjancso
senior tag

Tehát akkor az alszámla számát is fel kellene tűntetni? Mert itt a leírásban csak a nevet és az ügyfélszámot írják. Ezért nem értettem, hogy hogyan tudja a rendszer, hogy melyik számlán helyezze el a pénzt.

A forintátutalás résznél látom, hogy ott lénylegesen az alszámla számára kell utalni, de eurónál és dollárnál más.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#45118) RM1 válasza Kobe (#45103) üzenetére


RM1
aktív tag

Multinacionális tervező és gyártócég, világszinten 200e+ alkalmazottal, itthon ~10e. Az én business unitom beszállítói láncában több távolkeleti, világszinten is jelentős, elektronikai, vagy tech iparban érintett cég van, akik szintén nem SAP-t használnak. Alternatíva ebből is látszik talán, hogy van. (Pár hozzászólással korábban egyébként volt egy lista, abból több szoftver is ismerős volt nekem.)
Dolgoztam olyan cégnél is, ahol bár SAP volt a hivatalos ERP, de olyan sok tool, vagy custom megoldás volt, ami miatt az SAP-nak a vállalat napi működésében csak marginális szerepe volt.
Legérdekesebb tapasztalatom pedig egy olyan cégnél volt (nem alkalmazottként), hogy bár gyártócégként nemrég bevezették az SAP-t, de a MES modult (SAP ME) nem vették meg, így a folyamataik nagy része továbbra sincs lefedve semmilyen IT megoldással.
Távolabbi kilátásokat tekintve fenntartom a korábbi hozzászólásomat. (Ezzel nem azt mondom, hogy az SAP megoldásaival problémáim lennének, a legnagyobb hátrányait pedig már leírtad, amikkel alapvetően egyetértek.)

(#45119) OPiiPO válasza Ixion77 (#45070) üzenetére


OPiiPO
addikt

A komplett MS-t nem kellene a SAP-hoz hasonlítani, csak annak az ERP üzletágát, ami ma a D365FO, BC és egyéb csatolt részei. Azure, Office, PowerObjects, gaming, stb. mind-mind plusz az MS-nél.

Ixion77:
MS Dynamics + GP 9.53%
SAP ERP + Materials + ECC 6.4%
Darabszámra lehet több az MS, de érdemes azt is nézni, hogy a a kimagaslóan drága liszen és bevezetési költségek okán ez kb. hasonló mint a mobilpiacon az Apple és a konkurensei esete.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#45120) Dare2Live válasza Ixion77 (#45070) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A lehetőség megvan. Az igény nincs vagy részleges. Amúgy egyetértek. Most, hogy UK már nem EU tag (ők minden ilyen kerékkötői voltak) és újra lesz politikai fellángolás lehet elindul vmi.
Kezdésnek kéne egy keményen tolt linux disztro, meg cloud.

ERP vonalon sztem messze a SAP a legnagyobb. Nemhogy globál de még USben is! Pár US cég ami beugrik, ahol SAP az ERP: Apple, Exxon, Wallmart, Google(izé alphabet), Ford, GM, Costco...
és a fentiek közül többnél HCM vonalon is ott vannak, pl Apple.

szerk: Jah lehet MS nagyon jön ERP vonalon is, de nagyon mélyről jönnek, k* durva az MS sales nem baj, ha veszteséges a komplett erpjük máshonnan van pénz dögivel. Ezt így összeadva nemc soda jönnek fel.

@ricsard88: Tippre ERP piac 50% amit lefed a SAP, Oracle, intuit, ms.... Ott messze a legnagyobb a SAP. Ázsiában tuti. A maradék 50% az vmi kis custom.
Amúgy k* jó a SAP, de veszett drága (ahogy a többi ERP is) meg a bevezetése tud brutál problémákat okozni. Láttam komoly céget aki 2* futott neki és 2*nál majd csődbe ment miatta. Az én imom ahol van egy jól müködő rendszer ott nem szabad piszkálni. Ha váltani kell/előnyös akkor viszont csak és kizárólag SAPt szabad választani.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#45121) OPiiPO válasza Dare2Live (#45120) üzenetére


OPiiPO
addikt

"akkor viszont csak és kizárólag SAPt szabad választani." - ez nem egészen így van, konkrétan egy egész tanácsadói iparág épül a megfelelő ERP kiválasztására és bevezetésére - de már így is teleszemeteltük a topicot, úgyhogy részemről itt a vége.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#45122) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!

Azon gondolkoztam, hogy mi van akkor, ha mondjuk szeretnék az RC-n venni TBSZ-re 2 darab 1000 dollár darabáras részvényt. Beutalok 2010 eurót (hogy a 10 euró fedezze a tranzakciós díjakat), de közben a részvény ára felmegy 1100 euróra, így csak egy darabot tudok venni. ezt megveszem és marad durván 900 euró a TBSZ számlámon.

Mi történik ezzel a pénzzel? Ki tudom szedni a gyűjtőévben, vagy az csak úgy beragad ott és ha fel szeretném használni, akkor kénytelen vagyok utalni még hozzá pénzt?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#45123) kovisoft válasza lordjancso (#45122) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem tudsz kiszedni semmit, a gyűjtőévben sem. Bennmarad, amíg meg nem szűnik a TBSZ, felhasználhatod majd egy következő vásárlásnál.

(#45124) lordjancso válasza kovisoft (#45123) üzenetére


lordjancso
senior tag

Sajnos erre tippeltem. Viszont a példámban ugye közel 1000 euró ragadna be 5 évre. Az azért kellemetlen, úgyhogy érdemes lesz a lehető legjobban kiszámolni, hogy mennyi az annyi.

Köszi az infót!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#45125) kovisoft válasza lordjancso (#45124) üzenetére


kovisoft
őstag

A gyűjtőévben akárhányszor utalhatsz be. Ha nem elég a bentlévő pénz, legfeljebb utalsz még hozzá valamennyit.

(#45126) UberMutant válasza lordjancso (#45124) üzenetére


UberMutant
őstag

nem ragad be semmi, hiszen azt azért utaltad be, hogy vegyél valamit. majd veszel mást.

(#45127) PredatorZoli válasza lordjancso (#45124) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Ugye ha jól emlékszem te etf-ezni akarsz. Azok kisebb címletekben vannak lényegesen, 70-80 euró körül, némelyik még kevesebb (talán az s&p az van 270). Tehát ez nem egy valós probléma.
Egyébként pedig aki 1 évben 2000 eurot tud rátenni a tbsz-ére, annak nem megfelelő befektetési stratégia az, hogy vesz 2 darab egyedi, jó drága papírt mert abban se diverzifikáció se rebalasz se semmi lehetőség nincs. Tehát ebből a szempontból nem életszerű a példa. Szokták mondani hogy ha egyedi részvényekbe akar valaki fektetni akkor több pénz kell hogy lehessen diverzifikálni. Persze vannak már tört papírok is de ebbe most ne menjünk bele.

[ Szerkesztve ]

(#45128) lordjancso válasza PredatorZoli (#45127) üzenetére


lordjancso
senior tag

Nyilván nem és nem is életszerű a helyzet. Csak a példa kedvéért hoztam nagy, egyszerű számokat.

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#45129) Zoty4 válasza lordjancso (#45122) üzenetére


Zoty4
őstag

arra vigyázz, hogy €-ról nem tudsz dollárra váltani, csak €-Huf majd huf-$

(#45130) PredatorZoli válasza Zoty4 (#45129) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

ETF-ekhez nem lesz szüksége dollárra egyáltalán, gondolom csak mondott valami devizát a példájában.

(#45131) aujjobba válasza PredatorZoli (#45130) üzenetére


aujjobba
addikt

Csak egyszer irt - gondolom veletlenul - dollart, onnantol vegig eurorol beszel.

(#45132) Sub-S


Sub-S
senior tag

HTZ-t megint jól felpumpálták nyitás előtt, hogy legyen hova esnie. ;]

(#45133) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Ugy dontottem veszek egy lakast, meg nem eldontott hogy kiadom, vagy belekoltozunk. Mindenesetre ideje diverzifikalni. :D Remelem nem szarul idozitek. :U Mondjuk jo sok hitelt igenybe veszek, igy ha beut az inflacio, ezen nyerni fogok. Ha nem ut be az inflacio, akkor meg lakas erteke nem csokken majd real ertelemben tul sokat.

Remelem efele tart a vilag, es akkor jo idoben veszek. Minden real eszkoz ara a vegtelenbe tart majd.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#45134) PredatorZoli válasza Oppenheimer (#45133) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Azt tanácsolom találjátok ki a vásárlás előtt, hogy mi lesz a sorsa mert teljesen másak az optimális jellemzők és paraméterek egy kiadó lakásnál és egy sajátnál.

(#45135) Sub-S válasza Sub-S (#45132) üzenetére


Sub-S
senior tag

Tényleg arra spekulálnak, hogy valaki felvásárolja? A végén feltolják 3-ig.
Ehh, hogy ma is rosszat választottam a játékra... :D

(#45136) Oppenheimer válasza PredatorZoli (#45134) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Annyira nem mások. Olyat vennék kiadásra is amiben én is szívesen laknék. Nem feltétlen a belvárosban kell hozamot vadászni egyébként se.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#45137) j0k3r! válasza PredatorZoli (#45134) üzenetére


j0k3r!
senior tag

+1

Oppenheimer: Kicsit pánikvásárlás szaga van annak, amit leírtál. Szerintem azért ne vegyél ingatlant sok hitellel, mert olvastál 1-2 cikket, hogy a reál eszközök feltehetően felértékelődnek ;) Gondold át még egyszer, vagy többször is, és csak utána vágj bele, ha biztos vagy a dolgodban. Egyelőre még nagyon nem ismerjük a járvány gazdasági hatásait, mindenki csak tippel...

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#45138) PredatorZoli válasza Oppenheimer (#45136) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Kiadás szempontjából Pesten (Pestről beszélünk?) a minnél kisebb 1,5 szobás lakás a legkedvezőbb ami az sem baj ha panel (sőt, ugyanis nem sokkal többért lehet kiadni egy jobb téglát mint egy régebbi panelt mert az albérlő nem annyira ezt nézi, fontosabb neki az ára), lehetőleg olyan berendezésekkel, burkolatokkal amik lerombolhatatlanok. Ezeknek a legjobb állítólag a megtérülése jelenleg.
Én személy szerint nem laknés szívesen egy 36-40 nm panelban, magam részéről rászánnám azt az extrát amibe egy tégla kerül ami nem konvektoros meg kicsit tágasabb mégha elég is a másfél szoba, ha sajátot vennék.

[ Szerkesztve ]

(#45139) Oppenheimer válasza j0k3r! (#45137) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Sajnalom, hogy ezt a benyomast keltettem. Mibol gondolod, hogy panik? Semmi koze a realeszkozos cikkeknek a donteshez, eleg sokszor atgondoltam. Termeszetesen minel tobb hitelellel akarok venni, mert fizetesbol boven belefer, es a tokem mashol sokkal jobban hoz, mint a 3% hitelkamat. Time on the market > timing the market es a hitellel pont hogy idot nyerek.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#45140) Oppenheimer válasza PredatorZoli (#45138) üzenetére


Oppenheimer
veterán

2 szobas, 1 + 2 fel szobas lakasokat nezek metro kozeleben. Van koztuk panel is, tegla is. En mindkettoben laknek. A fajlagos aruk az ennel kisebb lakasoknak magasabb, ami a ront a megterulesen.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#45141) PredatorZoli válasza Oppenheimer (#45140) üzenetére


PredatorZoli
Topikgazda

Egy 2 szobásat nem tudsz igazából szinte semmivel többért kiadni mint egy 1,5 szobásat, ott az extra négyzetméterek főként csak a vételárban mutatkoznak meg. Igaz ez a plusz szobára is, amennyivel nagyobb 1 plusz szoba miatt annyival nem tudod többért kiadni, ráadásul a nagyobbakra nehezebb is bérlőt találni.
Tudom, hogy a négyzetméterár csökken ha nő a mérete, de a lakbér sem nő egyenesen arányosan.

[ Szerkesztve ]

(#45142) Oppenheimer válasza PredatorZoli (#45141) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez egy olyan kompromisszum amit szivesen vallalok azert, hogy a lakas nekem is jo legyen, ha ugy alakul odakoltozunk.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#45143) j0k3r! válasza Oppenheimer (#45139) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Abból gondoltam, hogy 1 hozzászóláson belül írtad, de ha két külön téma, akkor oké ;)

some men just wanna watch the world burn...

(#45144) Stanlee


Stanlee
őstag

Sziasztok, lama kerdes, de ha KP-m van es allampapirt akarok venni, akkor Bp-en hol tudom ezt megtenni, melyik Allamkincstari fiokban tudok befizetni majd vasarolni? (mielott barki irna, kerestem google-n, de a Magyar allamkincstar oldalan csak ezt talaltam, ami nem segitett tovabb).

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#45145) concret_hp válasza Stanlee (#45144) üzenetére


concret_hp
addikt

árpád hídnál levőnél mindent tudsz az biztos.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45146) Stanlee


Stanlee
őstag

Koszi, esetleg ami a Bartok Belan van azt ismeri valaki? az utba esne...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#45147) Oppenheimer válasza Stanlee (#45146) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hivd fel oket

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#45148) vnorbi válasza Stanlee (#45146) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az Üzletszabályzat 1. számú függelék – Ügyfélszolgáltatok dokumentuma sorolja fel az ügyfélszolgálatokat. Amelyik ügyfélszolgálat Értékesítési pont, ott nem foglalkoznak készpénzzel, míg az Állampénztári irodákban van készpénzes ügyintézés is (a Bartók is ilyen).

@mgoogyi: ez esetleg mehetne az összefoglalóba is.

(#45150) Stanlee válasza vnorbi (#45148) üzenetére


Stanlee
őstag

szia, koszonom szepen!

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.