Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26651) manchester85 válasza ittakary (#26648) üzenetére


manchester85
addikt

A "minek jobb akksi" és az "életem legnagyobb gondja, hogy az iPhone nem megy el egy hetet, mert itt mindenki a civilizációtól távol él egy grönlandi jegeskunyhóban egy iPhone-nal a kezében" között van azért némi különbség. Ha jobb üzemideje lenne, nyilván nem bánnám, de együtt tudok élni ezzel is. Továbbra is felfoghatatlan számomra, hogy 5-6 óra folyamatos használat (plusz készenlét) hogy tud kevés lenni? Most vagy életed nincs, vagy otthonod. :DDD Én 100 km-ről jártam be az egyetemre, 4 órát utaztam naponta, egy héten 3-szor, és még így is kihúztam szinte mindig hazáig. Ez azt jelentette, hogy 6:30-kor indultam el otthonról, és általában csak este 8-ra értem haza. Mondjuk ha te a BME-ra jársz, akkor nem csodálom, hogy inkább a telefonoddal vagy elfoglalva. :DDD Bölcsészkaron azért jóval több a látnivaló, főleg a nyelvszakokon és kommunikáción. :K

Képeket inkább itt ne.

[ Módosította: Barthezz2 ]

i6 Silver

(#26656) vmi


vmi
tag

Olyan problémám lenne a 3GS-emmel, hogy 50-60% körül kikapcsol és csak kábellel lehet visszakapcsolni. Először szoftveres problémára gyanakodtam, de aztán felraktam rá az ios6-ot (ugye no jb.) de még mindig produkálja. Akksi nem rég lett benne cserélve. Valami ötlet?

(#26658) szentkuti11 válasza vmi (#26656) üzenetére


szentkuti11
addikt

Utángyártott akkumulátor került bele, előfordul. Ha garanciát vállaltak a munkára vidd vissza, ha nem, vidd el egy normális szervizeshez.

(#26659) kchris78


kchris78
veterán

jáááj ez az akksis dolog...
azt azért SZÖGEZZÜK LE hogy a "használatban" NEM CSAK a kijelző on + zenelejátszás van benne, hanem az is benne van ha a CPU nem alvó állapotban van hanem azt valamelyik program felébreszti. Androidos tulajok tudnak mesélni mit jelent a deep sleep és mit szívnak ha valamelyik program nem engedi a telefont ebbe az állapotba. nade vissza: az i5 3G modulja egy vacak, annyit zabál hogy hihetetlen. EZÉRT várom az LTE-t, mivel gyorsabb az átvitel, hamarabb csökkentheti a teljesítményt így kímélve az akksit. Ezért is lehet relatíve sok használattal jó üzemidőt is (wifi) meg rosszat is (3g) elérni.

Rekordom: 3nap környéki standby, másfél óra használat (hozzá nem nyúltam a telefonhoz!!!) és 69% (!!!!) volt az akksiidő. Hozzá kell tennem faház, GSM (no net, mert roaming), nuku beszéd :DD . Síeltem, na.

Nem rosszból mondom de ha valaki nap mint nap mint nap naponta 5-6-8 órát a telefonját nyomkodja... Nem tudom. Ha van családja akkor kicsit azért gáz, ha meg nincs akkor meg... nem folytatom mert nem akarok céltábla lenni. Az előbbi bölcsész - mérnök összehasonlítás nem állja meg a helyét azért, volt pár igencsak csinos évfolyamtársam a BME-n :).

(#26660) Noxy válasza TheMarci (#26625) üzenetére


Noxy
veterán

Már nem kell várni.
Kész van. :)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#26661) Enjoy


Enjoy
addikt

Akit esetleg érdekel, kaptam választ az NNG-tól, hogy mikor lesz iP5 kijelzőjére szabott iGo:
"We would like to inform you that we are going to release a new update which will be a resolution for iPhone 5 in two weeks."

► més que un club ◄

(#26662) anto


anto
tag

Hír24 en kívül tud valaki mondani 1 olyan appot , ami ingyenes és kiválasztott témákban tudnék híreket olvasgatni ? (hír24 is jó lenne csak nem tudom eltüntetni a nekem nem megfelelő témákat),legjobb 1 olyan app lenne ahol én adnám meg az oldalakat ,hogy honnan nézze.
(ha nagyon láma a kérdés sorry de kb. 7 órája ismerkedem csak a rendszerrel)

(#26663) kchris78 válasza anto (#26662) üzenetére


kchris78
veterán

adott hírportál adott rovata? (pl index alkalmazásnál is lehet rovatot is választani v hvg alkalmazásnál is)

(#26664) anto válasza kchris78 (#26663) üzenetére


anto
tag

Pont ez lenne a lényeg ,hogy több hírportálról 1 appban(pl. origo , index hvg stb.), bár akkor ez lehet nem megoldható így akkor :S Azért köszönöm a gyors választ.

[ Szerkesztve ]

(#26665) anto


anto
tag

Elnézést a duplázásért de közben felmerült 1 olyan probléma amitől lassan idegrohamot kapok , szóval facebook messengeren szeretném a pusht beállítani.Ez eddig ott tart ,hogy mission impossible.Eddig elért eredmények: a sima facebook alkalmazás random módon néha kirak 1 kis piros 1est ha üzenetet kaptam.Illetve az IM+ illetve az Ebuddy is gond nélkül közvetíti az üzeneteket. Esetleg valaki tudna segíteni? (lehetőség szerint minél primitívebben leírva a dolgot mert full újonc vagyok iOShez) előre is köszönöm.

(#26666) nord_ válasza anto (#26664) üzenetére


nord_
veterán

Meg lehet oldani, RSS reader a kulcs: pl. felveszed az index vagy origo tudományos, vagy technikai híreit és máris megkapod a témaspecifikus anyagokat.

(#26667) Keksz


Keksz
senior tag

Vki eszlelt mar hasonlot:
3G-n nem megy a twitter a hivatalos kliensbol es a 'tap to tweet' beepitett funkcion keresztul sem.

Flipboardban siman jon a feed es tudok is retweetelni...

Tegnap vettem eszre.
Wifi-n tokeletes.

T-mobil 3G gond vagy wtf?

Ui: minden mas mukodil aminek 3G kell, flipboard, fb, safari, stb

[ Szerkesztve ]

(#26668) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ipad 1et iphone 5 tel mobilnettel össze tudok valahogy hozni?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#26669) ZooLee válasza Keksz (#26667) üzenetére


ZooLee
őstag

Én találkoztam már ilyennel, nekem a Parkolóóra alkalmazás nem tudta kitalálni, hogy melyik zónában vagyok.
Más alkalmazások működtek, térkép, Google Maps, tehát GPS pozíció volt, Safari ment, tehát adatforgalom is volt, de mégsem. Újraindítás után azonnal megvolt a Paroklóórában is a zóna infó, vagyis sikerült leszednie az adatokat. Olyan, mintha némely alkalmazás nem tudná megfelelően feléleszteni a kapcsolatot.

(#26670) ZooLee válasza DonThomasino (#26668) üzenetére


ZooLee
őstag

Bár a többiek is említették már, de az RTFM tanács megint működik. 145. oldal

(#26671) TheMarci válasza Keksz (#26667) üzenetére


TheMarci
addikt

(#26672) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Iphone 5 höz miért nincs olcsó kínai adatkábel?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#26673) Kommy válasza DonThomasino (#26672) üzenetére


Kommy
veterán

Mert a kábelben levő chip-et nem tudják rendesen hamisítani a kínaiak, így nem biztos, hogy működik.

Amúgy biztos, hogy van kábel az más kérdés, hogy az sem olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#26674) #33846528


#33846528
törölt tag

az imént 4 %ot esett a toltottseg attól, hogy feloldottam a telefont, majd elindítottam a Facebookot, valamilyen akkuhibaja lehet a telefonnak? 1 hónapos...

(#26675) KonzolKartel

Furcsa hibája van a feleségem iphone 4-nek.
Tegnap kiöntötte a teát az asztalra, amin a telefonja volt, de olyan tokja van, ami kb. 5mm pluszt ad a telefonnak, így azt mondja, hogy szerinte biztos nem mehetett bele víz, illetve, hogy csak a tok volt nedves.
A két látható indikátort megnéztem, nincsenek elszíneződve.
Na szóval a telefon azt produkálja, hogy nem lehet hangerőt állítani az oldalán lévő kapcsolókkal.
Ki írja, hogy csengő, de nincs alatta csíkozás, ahol látod, hogy mennyit állítasz. Ugyan ez van pl. a zenelejátszónál. Belépek a lejátszóba egy pillanatra megjelenik a csúszka, majd eltűnik.
Beállításokban meg tudom állítani a hangerőt.... :F

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#26676) Kommy válasza KonzolKartel (#26675) üzenetére


Kommy
veterán

Tisztítsd ki a jack (fülhallgató) csatlakozót, ugye a programoknak sincs hangja. Sőt ha már tisztogatsz akkor a dock csatit is tisztítsd meg.

[ Szerkesztve ]

(#26677) Totheground


Totheground
addikt

Wow

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#26678) DonThomasino válasza Kommy (#26673) üzenetére


DonThomasino
veterán

Az adapterrel a régi kábel használható?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#26679) Keksz válasza anto (#26662) üzenetére


Keksz
senior tag

Elmondom én hogy csinálom nagyon-nagyon régóta.

Van a Yahoo! Pipes, oda bedobáltam az összes oldal rss-t amit olvasok, csináltam belőle egy "hírfolyamot", a reklámokat kifiltereztem belőle, majd "bekötöttem" a Google Reader fiókom alá.

Aztán ha találok vmi új blogot, oldalt, ami később is érdekes lehet, akkor azt felveszem simán a Google Readerbe, vagy ha "konfigurálni" kell, akkor átrakom a Pipes-ba, bővítem a meglévőt.

Aztán ha PC-n nézem akkor vagy direkt a Google Readerben olvasom ezeket az oldalakat, vagy a Firefox kiegészítő "Feedly" segítségével.
Ha pedig ipad/iphone -on, akkor a Flipboard nevű kliensben (amibe egyébként raktam még egyéb forrásokat is, pl. Flickr oldalakat, mert olyan királyul jeleníti meg (mint egy újság...)...

Így mindent én "irányítok".

(#26680) pr0bi


pr0bi
senior tag

Podcast appban tapasztalt már valaki olyat, hogy kitöröl egy félbenhagyott (vagy el nem indult) műsort de nem frissül be a műsortár? Ergo nem lehet újra letölteni se mert úgy jelzi mintha mindig rendelkezésre állna a memóriából?

(#26681) Jaffafa


Jaffafa
aktív tag

Valaki meg tudja mondani nekem, hogy az iOS6-tól a Music Player-böl miért tünt el az a funkció, hogy bele tudjunk húzni egy számba? Tehát, ha nem az elejéröl szeretnék hallgatni egy mixet (ami nincs szétvagdosva), akkor eddig mindig bele tudtam "tekerni", most meg nem. Vagy lehet, hogy megint user error és én vagyok a béna? :)

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#26682) Kommy válasza Jaffafa (#26681) üzenetére


Kommy
veterán

nyomjál rá a borítóra és bejön

(#26683) Jaffafa válasza Kommy (#26682) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

Bammmmmmmmegggggggg :R

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#26684) ZooLee válasza Kommy (#26673) üzenetére


ZooLee
őstag

Van, dx.com-ról 12-15 USD körül lehet rendelni. Nekem is van, működik is rendben.
Más kérdés, hogy máris KH-s lett, és emiatt döcögősen működik. Szerintem (így utólag :B ) nem nagyon érdemes kockáztatni, mert anníival nem olcsóbb, pláne, ha valami kárt is okoz...

(#26685) szekfizsolt


szekfizsolt
senior tag

Jól értem, hogy mivel holnap lejár a beta 4, így ma mindenképpen ki fog adni az Apple vagy egy beta 5-t, vagy a végleges változatot (persze csak a fejlesztők részére)...?

[ Szerkesztve ]

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#26686) BossBoss válasza szekfizsolt (#26685) üzenetére


BossBoss
őstag

Ha minden igaz ma kell jönnie a GM verziónak.

(#26687) walakii


walakii
tag

Véletlen kitöröltem a "Legjobbra értékelt" listámat a szifonról, ezt vissza lehet valahogy varázsolni? Elvileg iTunes-ban barmoltam el és kitörölte mobilról is. Új lejátszási listát tudok csinálni, de értelem szerűen abba nekem kell a számokat beletenni. Előre is köszi.

"Az interneten található idézetekkel az a baj, hogy nem tudhatjuk kitől származnak" - József Attila

(#26688) Möhe válasza szekfizsolt (#26685) üzenetére


Möhe
addikt

[link]vagy ez vagy más,még 3 cikk jöhet addig,minden napra 1

Trényoméknál egyből átállnak a régi szifonos előfizuk LTE-sre vagy mi? Nem az Ikon csomagra gondolok,nekem pl éncégem üzleti 10GB nettel. :F

(#26689) privacy99 válasza Möhe (#26688) üzenetére


privacy99
senior tag

Szerintem csak az Ikon csomagoknál lehet átállni, de ez csak tipp.

(#26690) kchris78 válasza Möhe (#26688) üzenetére


kchris78
veterán

nagyon remélem az üzletiek is átállnak mert érdekes lenne ha LTE-t csak lakossági vonalon lehetne használni előfizu mellett (mármint nem mobilstick-el)... én a kisebb fogyasztás miatt várom csak az LTE-t sebesség nem tud lázba hozni...

(#26691) azur


azur
tag

Sziasztok.
Valaki tudna abban segíteni, hogyan lehet megállípítani egy iPhonrol, hogy gyárilag független vagy csak ilyen-olyan módon függetlenített? :F
Köszi a segítséget. :))

(#26692) Totheground válasza azur (#26691) üzenetére


Totheground
addikt

Restore.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#26693) whited


whited
addikt

sziasztok
i5 t-mobile, ha szeretném hivatalosan kifüggetleníteni, hogy kell, mi kell hozzá és mennyibe kerül, ameddig van rajta hűség valóban nem lehet? :F

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#26694) sipi723 válasza kchris78 (#26690) üzenetére


sipi723
tag

az LTE-vel csökkene a fogyasztás??

(#26695) Tibee86 válasza whited (#26693) üzenetére


Tibee86
veterán

Akinek a neve szerepel a számlán az tudja csak kérni a függetlenítést, ha lejárt a hűség már. Hogy most pontosan mennyibe kerül passzolom, de ha jól rémlik 15-20e forint.

(#26696) Ragnar95 válasza azur (#26691) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nyomsz rajta egy restore-t és ha utána is független marad, akkor gyári független.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26697) bobooo válasza Möhe (#26688) üzenetére


bobooo
addikt

Csak Moziakban és Ikonban lesz engedélyezve az LTE (egyelőre?) és Net&Roll L-ben

(#26698) samgar válasza szekfizsolt (#26685) üzenetére


samgar
őstag

Mindenki részére van. Mintha korábban azt írták volna, hogy simán felmennek a béták csak nem update-et kell neki nyomni hanem restoret avagy fordítva. Valaki pontosítson.

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#26699) Kommy válasza samgar (#26698) üzenetére


Kommy
veterán

Aktivált telefonra update-el megy fel pontosításként.

(#26700) szekfizsolt válasza samgar (#26698) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Én meg valamit elbaltáztam, mert a telepítés után (beta4) mindenképpen aktiválni akart és persze az Apple nem engedte. Így hibaelhárítási módban tehettem vissza a 6.0.1-et... Megvárom a hivatalosat, nem bénázom többet... :W :W :W

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.