Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) Ragnar95 válasza Martynis (#27900) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, az is törlődik.
Az FB appal valami nagy hiba van, az valamiért képes az eredeti 30megáról 150-200megásra is megnőni ki tudja, miért...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27902) Kommy válasza Ragnar95 (#27901) üzenetére


Kommy
veterán

Ezért nő meg annyira mivel az összes képet cache-li annak érdekében, hogy gyors maradjon.

(#27903) Blyan válasza Ragnar95 (#27901) üzenetére


Blyan
félisten

Az alapvető baj pl az is, hogy korábban lehetett csak adatot törölni itt, most meg már csak az alkalmazásokat. :(

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#27904) Martynis válasza Ragnar95 (#27901) üzenetére


Martynis
tag

Értem, köszönöm :R

C75--S500i--6230--7610--6233--k660i--6300--N95 8GB--5130--kf750--i900 omnia 8GB--5800 XM--C6--Iphone 3G 16GB White--I9000 Galaxy S 8GB--E72 Black--N86 8MP--LG Optimus P990 2X--I9000 Galaxy S 8GB--Iphone 4 16GB Black--6230--i9300 Galaxy S3 16GB--N96--Iphone 6 16GB SpaceGray--......Iphone X 64GB

(#27905) Ragnar95 válasza Kommy (#27902) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

De miért nem törli utána :F Amúgy mi lenne akkor, ha nem cache-elné őket, akkor milyen lassú lenne? :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27906) Kommy válasza Ragnar95 (#27905) üzenetére


Kommy
veterán

Gondolj csak bele aha minden képet ami netről jön minden egyes alakalommal amikor lemegy a képernyőről letöltenie újból (nem csak sebesség, hanem adatforgalomban is sok lenne).

Azért nem törli mivel honnan tudná, hogy te meddig akarsz valamikor visszanézni.
Mondjuk berakhatnának egy cache törlést.

(#27907) Ragnar95 válasza Kommy (#27906) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az mondjuk igaz, de ha minden egyes újraindításkor betöltené a képeket (multitaskingban úgyis bent marad), az még vállaható lenne szerintem vagy mondjuk az 1 hétnél régebbieket törölhetné....
De valóban rakhatnának bele cache törlést is...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27908) nord_ válasza Eriqo (#27839) üzenetére


nord_
veterán

- Az ingyen hívható számot csak akkor veszi külön, ha az alkalmazásból hívod. Egyéb esetben ugyanúgy levonja a lebeszélhető percekből, mint ha bármilyen más számot hívsz.
- wifit nem számol, csakis mobilnetet.
- GPS: a Beállítások - Adatvédelem - Helymeghatározásra gondolsz? Ha kikapcsolod, akkor is rendben számolja a hívásokat. Annyi lesz a különbség, hogy a kikapcsolt helymeghatározás esetén nem mutatja meg, hogy a hívást pontosan hol kezdeményezted. (Illetve azt mutatja, hogy a 0° szélesség 0° hosszúságon állsz az Atlanti-óceánban. :) )

(#27909) Nescafé


Nescafé
őstag

Sziasztok
Otthoni wifit hanyas csatornára érdemes állitani,telo melyiket szereti jobban?

 iPhone 15 Pro

(#27910) vadászcsiga válasza Nescafé (#27909) üzenetére


vadászcsiga
félisten

tök mindegy, talán 10 alá

[ Szerkesztve ]

(#27911) r3dsnake válasza Nescafé (#27909) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nézz körbe InSSIDer nevű progival wifis pc-n, hogy a környéken milyen csatornákon mennek a wifik. Próbáld meg azokat kikerülni a stabilabb kapcsolat érdekében.

(#27912) kali válasza Nescafé (#27909) üzenetére


kali
legenda

az a fontosabb, hogy adott környezeti tényezők mellett, melyik az ideális csatorna a te hálózatod számára!
térképezd fel ezzel az alkalmazással a környezetedet; link (nem kell telepíteni, csak futtatni), és olyan csatornára lődd be a saját hálózatodat, amelyiket más nem használ elérhető közelségben!
úgy vettem észre, hogy nekem a 4s nem problémázik még szélsőséges csatornák esetén sem!

(#27913) Szecsy


Szecsy
aktív tag

Tulajdonkeppen rajottem ez a Lte dolog teljesen felesleges mert gondoljunk bele hogy azert lefedetsegben nem egy nagy dolog.... Es amig ennyire merul tole a dolog nem feltetlen megero hogy adott esetben par masodpercel gyorsabban letoltsek barmit is!! Ugyh en kikapcsoltam es maradok 3g nel amivel viszont jol birja

(#27914) szentkuti11 válasza Szecsy (#27913) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nem hinném, hogy az LTE-től merülne a telefonod.

(#27915) Szecsy válasza szentkuti11 (#27914) üzenetére


Szecsy
aktív tag

Mire gondolsz akkor? 6.1 ota lte vel merult nekem:(

(#27916) samgar válasza Szecsy (#27915) üzenetére


samgar
őstag

Nekem nem merül. Nagyon jó az aksi időm. A 3G nem bírja jól és nagyobb fájlok esetén nem pár másodpercről beszélünk :)

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#27917) Nescafé


Nescafé
őstag

Köszi mindenkinek :)

Mentést hogyan tudok csinálni a telóról hogy ha esetleg van valami akkor ugyan igy fenn legyen minden program és beállitások meglegyenek.?

 iPhone 15 Pro

(#27918) bobooo válasza Nescafé (#27917) üzenetére


bobooo
addikt

iTunes

(#27919) Ragnar95 válasza Nescafé (#27917) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iTunes>telóra jobb klikk>backup vagy iCloud magától készít.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27920) Nescafé válasza bobooo (#27918) üzenetére


Nescafé
őstag

okés köszi
Törölni meg akkor restore ami nullázza gyári állapotra ezek szerint.

Meg valamint ha kicserélem a T-mobile logót szinesre az most minek számit mert ugye még garancia van a telón.?

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#27921) Szecsy válasza samgar (#27916) üzenetére


Szecsy
aktív tag

Ez jogos de gondolj bele pillanatok alatt leszivja a mobilneted utana meg ugyis csokkentett sebesseggel toltesz le, bar nalam olyankor jon 1giga net & roll kiegeszito:D

(#27922) Ragnar95 válasza Nescafé (#27920) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Attól nem veszik el a gari, de restore-al el tudod tüntetni, ha gariztatni kéne

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27923) Nescafé válasza Ragnar95 (#27922) üzenetére


Nescafé
őstag

oks köszi

 iPhone 15 Pro

(#27924) rooney8


rooney8
aktív tag

üdv
olyan cydia twek-et keresek, mely arra szolgál, hogy egy konkrét programból teljesen ki tudjunk lépni. tehát ne tegye le a multitasking bárra, hanem lépjen ki belőle teljesen. már keresgéltem, de csak ilyen killbackground-okat találtam (tehát ami egyszerre törli az összeset, nekem viszont olyan kellene, ami már a kilépéskor törli a háttérből is). létezik ilyen?

(#27925) szentkuti11 válasza rooney8 (#27924) üzenetére


szentkuti11
addikt

Azok az alkalmazások, amik lekerülnek a multitasking bar-ra, 95%-ban hibernálódnak, semmilyen folyamatot nem végeznek a háttérben, tehát nem értem miért kéne onnan kivenni őket.

(#27926) szekfizsolt


szekfizsolt
senior tag

Normális, hogy a telefon (Iphone 4S) alján a két csavar kilóg 1-2mm-t? Csak most tűnt fel. Soha szétszedve, hozzányúlva nem volt... Kicsavarodott? Vagy ilyennek kell lennie?

Milyen csavarhúzóval lehet ezt visszacsavarni? Vagy hagyjam így? :Y :Y :Y

szentkuti11: Gondolom akkor a zsebben hordás közben kicsavarodott... (vagy így jött ki a gyárból) Vissza tudom csavarni valamivel? Vagy ne foglalkozzak vele?

Ragnar95: Nem tudod véletlenül hányas torx kell hozzá? Mert 6-os a legkisebb, amim van, de veszek egyet...

[ Szerkesztve ]

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27927) szentkuti11 válasza szekfizsolt (#27926) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ilyet még nem tapasztaltam, nekem inkább kicsit beljebb van a csavar a keretnél egy olyan fél mm-rel. De szerintem ez bőven nem probléma.

(#27928) Ragnar95 válasza szekfizsolt (#27926) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Torx csavarhúzóval csavarozd vissza, ne hagyd úgy

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#27929) szentkuti11 válasza Ragnar95 (#27928) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ezzel azért nem teljesen értek egyet. Ha kicsit ferdén tették bele eredetileg a csavart, ami simán előfordulhat, akkor a további ráhúzással csak elnyalná a menetet. Ha gyárilag ilyen, Én hozzá nem nyúlnék, ha viszont nem gyárilag ilyen, akkor kivenném a csavart, biztosan egyenesen visszaraknám, és meghúznám.

[ Szerkesztve ]

(#27930) ittakary válasza szekfizsolt (#27926) üzenetére


ittakary
nagyúr

Semiképpen sem normális... 2 mm viszont soknak tűnik, kb olyan hosszú az egész csavar :)

(#27931) szekfizsolt válasza szentkuti11 (#27929) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Újonnan vettem és szervízben még nem járt a készülék, tehát senki nem nyúlhatott a csavarhoz... Meg is nézném, hogy könnyen csavarodik-e, nehogy a menettel legyen gond, de annyira pici, hogy ilyen torxom nincs itthon. Anno Nokiákhoz vettem egy kis készletet, de ez még a legkisebb torxnál is kisebb... :( Nem tudjátok hányas lehet? Vagy kifejezetten Iphone-hoz keressek valami kulcsot?

ittakary: Lehet, hogy csak 1mm (nem mértem meg), csak ahogyan rádugtam az adatkábelt feltűnt, hogy akad a csavarban. Kb. 1mm az egyik oldalt és 1.3mm a másik... :W

[ Szerkesztve ]

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27932) szentkuti11 válasza szekfizsolt (#27931) üzenetére


szentkuti11
addikt

Mivel kb. 2,5-3mm hosszú a csavar, ha nem ferdén lenne benne, akkor 2mm kilógásnál még simán lehetne kézzel tekerni. Az i4S-hez ráadásul nem is sima torx, hanem ötágú pentalobe csavarhúzó kell. Ezzel Én biztos nem foglalkoznék.

[ Szerkesztve ]

(#27933) vadászcsiga válasza Ragnar95 (#27928) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem torx kell hozzá hanem pentalobe csavarhúzó

(#27934) szekfizsolt válasza szentkuti11 (#27932) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Igazából semmi hátrányt nem szenvedek emiatt, és kifogástalan a kezdetek óta a telefon, ha nem gáz így hagyom a fenébe, nem foglalkozok vele, csak megijedtem, nehogy kiessenek a csavarok... Ráadásul még garanciás, de nem akarom leadni emiatt.
Egyébként olvasgatom a fórumot minden nap, megjelenés előttől használok 6.1-et és az akksiidőm ugyanolyan, mint volt. Amikor dolgozom (és keveset "buzerálom" a telefont) estére olyan 50% körül vagyok, tehát nem hiszem, hogy az akksi jobban merülne az új rendszertől. Ez a használattól és a sok feltelepített alkalmazástól függ, ami szívhatja az akksit. Persze ez I4S, nem tudom az I5-el mi a helyzet...

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27935) szekfizsolt


szekfizsolt
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget Srácok! :K

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#27936) jimhun


jimhun
senior tag

Lattam itt paran nezegettek hogy hogyan lehet a programok altal cache-elt adatokat torolni.
Nekik ajanlom a PhoneClean progit. Nekem felszabaditott 150Mb-ot azzal hogy torolte a programok cache-eit.

(#27937) Kapanyél válasza jimhun (#27936) üzenetére


Kapanyél
őstag

Erre minek külön progi, ami csak a helyet foglalja?
Beállítások-Általános-Használat-Tárolóhely… itt minden app cache-se üríthető.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#27938) Noxy válasza Kapanyél (#27937) üzenetére


Noxy
veterán

Szerinted 8.6 MB sokat foglal egy 2T vinyón? :U (telon sem lenne sok) + még szelektálhatod, hogy mit szeretnél törölni vele.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#27939) leroyclub


leroyclub
senior tag

Felraktam 2 napja a 6.1-et, gondolván hogy úgyis lesz hozzá JB, fejlődjünk már mi is a korral :D Azt vettem azonban észre mintha a kamera szoftvere rosszabb lenne. Olyan pirosas a kép?! Más nem tapasztalta?

(#27940) #33846528 válasza Ragnar95 (#27901) üzenetére


#33846528
törölt tag

sziasztok!
olyan program kellene nekem, amivel YouTuberol le tudnék tölteni különböző videókat, majd azokat útközben tudnám hallgatni, anélkül, hogy adatforgalmat generalna. igaz, az adatforgalom a kisebb probléma, hiszen a YouTube app Nem képes a háttérben futni, szóval leginkabb ezt kellene kiküszöbölni.

(#27941) bobooo válasza #33846528 (#27940) üzenetére


bobooo
addikt

Tube Downloader, bár nem tudom, hogy fut-e háttérben

szerk.: nem fut, de meglehet nyitni a letöltött videót és feltölteni Dropboxba és onnan lejátszva fut háttérben

szerk2.: Dropbox se játssza háttérben :(

[ Szerkesztve ]

(#27942) Qru


Qru
MODERÁTOR

Totál kezdő sziofonos vok, nem megkövezni, de: a telefonon lévő zenéket hogy tudodm letörölni?

Használatan vettem a telót és van rajta pár zeneszám ami nekem nem kéne de a telóról simán nem tudtam törölni...

#nincsbennetarcsi

(#27943) bull84ghia válasza Qru (#27942) üzenetére


bull84ghia
őstag

Itunes kell hozzá és pc kapcsolat

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#27944) snooze válasza Qru (#27942) üzenetére


snooze
veterán

i-tunes-be..

GO Gunners!!!

(#27945) Qru válasza bull84ghia (#27943) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az ok, meg van. Mi a következő lépés?

mod:

Ott a lista, hogy mik vannak a telón de hogy törlöm? Del-re nem csinál semmit. Ha van vmi leírás az is jó...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#27946) erdoke válasza Szecsy (#27913) üzenetére


erdoke
titán

Ha X oldalt/adatmennyiséget töltesz 3G-n és LTE-n, akkor utóbbi takarékosabb, mert sokkal gyorsabban megoldja a dolgot, előbb kerül vissza a processzor és a rádió takarékos állapotba.
Viszont ha X időt akarsz elütni netezéssel, a 3G fogyaszt kevesebbet, mert csúcsra járatva nem kér annyit.

A legjobb aláírás a héten

(#27947) snooze válasza Qru (#27945) üzenetére


snooze
veterán

kijelölöd,és utána szinkronizálni kell..

GO Gunners!!!

(#27948) bigdady


bigdady
nagyúr

Anno mentettem shsh-t minden verzióról, 5.1.1-től kezdve és most 6.1-ről is, de most visszanézve a mostanin kívül a többinek iphone4,1-5.1.1.shsh fájlnév vége.
Van ennek jelentősége? Vagy régi tinyumberllával mentettem volna mindig shsh-t az új verzókról? Van ennek jelentősége?

(#27949) vadászcsiga válasza bigdady (#27948) üzenetére


vadászcsiga
félisten

és harmadszor is: van ennek jelentősége? :DD

(#27950) bigdady válasza vadászcsiga (#27949) üzenetére


bigdady
nagyúr

:P

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.