Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) Blaise válasza Blaise (#26730) üzenetére


Blaise
veterán

Erre valaki?

(#26752) Kommy válasza Blaise (#26751) üzenetére


Kommy
veterán

A 8GB-os iPhone 4 amit 2011 októberében adott ki az Apple.

(#26753) vadászcsiga válasza Totheground (#26750) üzenetére


vadászcsiga
félisten

gondolod tudnák? :N

[ Szerkesztve ]

(#26754) Blaise válasza Kommy (#26752) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi :R

(#26755) Totheground válasza vadászcsiga (#26753) üzenetére


Totheground
addikt

Gondolom az alap üsz "droid" nem tudja, de hátha kering valami info. :)
Majd később megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#26756) samgar válasza kali (#26746) üzenetére


samgar
őstag

beta 5. A Golden Master az GM-ként szokott kijönni. Vagy nem?

Oppo Find X5 PRO

(#26757) Kommy válasza samgar (#26756) üzenetére


Kommy
veterán

Igen úgy szokott, de ez a végleges verzió a verziószámból ítélve, mivel eltűnt belőle a beta jelzés

(#26758) szekfizsolt


szekfizsolt
senior tag

...és engedte aktiválni Itunes-on keresztül dev. account nélkül... (a beta 4-et nem engedte) Szerintem ez lesz a végleges...

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#26759) kali válasza samgar (#26756) üzenetére


kali
legenda

a 10B142 azonosítóra gondoltam, ami az eddigiek alapján félvér (A - B és b), meg olvastam egy külföldi fórumon, hogy alapban is aktiválható, ami a beta esetén nem adott!?!?
mindegy, kipróbálom restore módban, és majd kiderül...
közben szekfizsolt igazolta, tehát mehet fel restore módban! :C

[ Szerkesztve ]

(#26760) kenny123


kenny123
addikt

iPhone 3g, 2.0ios-al. Akárhogy próbálom frissíteni, tss szerverrel, vagy anélkül, -1-es hibakódot dob, és el sem kezdi.

Valaki nem tudná megmondani mi ez, mi lehet vele?

yo

(#26761) icecave válasza Kommy (#26722) üzenetére


icecave
Topikgazda

Na, akkor én is töltöm, mielőtt lejár a 4. :D Csak az oldalra tennék már ki, amit linkeltél.

vadászcsiga: Jogos, elsiklott a szemem a nagy kékbetűs linken nem volt odaírva, csak alatta a béta verziók. Jólvan na, vasárnap van, nemrég keltünk :D

[ Szerkesztve ]

(#26762) vadászcsiga válasza icecave (#26761) üzenetére


vadászcsiga
félisten

dehát már kint van

(#26763) Kommy válasza kenny123 (#26760) üzenetére


Kommy
veterán

Minek tss szerver nincs is shsh 2.0-hoz ráadásul 3G-nél 4.0 előtt nem is kell shsh-vel szórakozni akármelyik felrakható.

Rakjátok recovery módba és úgy nyomjatok rá restore-t (visszaállítás)

icecave: iPhone 5-re volt kinn ott először.

(#26764) Assdak


Assdak
őstag

Sziasztok,

3G SW frissítésben kérném a segítségeteket. IOS 2.2-ről szeretném frissíteni 4.2-ra iTunes-el. A következő hibaüzenetet kapom, "Az XY készülékre iphone nem tölthető vissza. Ismeretlen hiba lépett fel ( -1 )"

Esetleg valami ötlet?

Köszi

(#26765) kenny123 válasza Kommy (#26763) üzenetére


kenny123
addikt

Az jó dolog, mert recoverybe nem tudunk lépni, mert a bekapcs gomb nem jó. :DDD

yo

(#26766) bbenec


bbenec
tag

Sziasztok,

Megvettem a héten első iphone-omat, ami egy fehér iphone 5-ös lett. Nagyon szeretem,az aksi üzemidővel viszont nagyon nem vagyok elégedett.

Mindent kikapcsoltam (bluetooth, wifi, siri, gps, push értesítések stb.), ennek ellenére úgy érzem a kelleténél gyorsabban merül. Amikor mondjuk facebookozom 1-2 percenkét veszít 1 %-ot az aksi.

Usage 5 hours 23 minutes
Standby 19 hours 6 minutes

Aksi pedig 4%-on. Ez normális szerintetek? 3G mondjuk be van kapcsolva, de elvileg ez kevésbé szívja mint a Wifi nem? Battery Doctor úgy jelzi hogy a wifi kilövése több energiát spórol meg. Előtte az Android-os Galaxy-m mondjuk Wifivel jóóóval tovább bírta.

Ezek az ötleteim vannak még:

1. Kell egy pár full töltés amíg a zsírúj aksi élettartama beáll. Szerintetek ennek van jelentősége?

2. Mivel itthon is és irodában is Wifi van, megpróbálok átállni arra, hátha a 3G jobban szívja.

3. Sok helyen olvastam, hogy aki átállt 5.1.1.-ről 6-os iOS-re jóval gyorsabban merültek, sőt az új 6.0.2. még aksigyilkosabb. Ennek kapcsán ti mit tapasztaltok? Érdemes lehet régebbi iOS-re váltani?

(#26767) Ragnar95 válasza kenny123 (#26765) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

TinyUmbrellában van Enter Recovery gomb :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26768) szentkuti11 válasza bbenec (#26766) üzenetére


szentkuti11
addikt

3G jobban fogyasztja az akksit, mint a Wi-Fi, szóval inkább Wi-Fizz, ha lehet választani. Régebbi iOS-re nem tudsz visszaállni, főleg, mivel a 6.0 volt az első az iPhone 5-re.

[ Szerkesztve ]

(#26769) lupus_l válasza bbenec (#26766) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Kapcsold ki a 3G-t és nem fog annyira merülni. Nálam i5-nél nap végére dupla annyi marad az akkumulátoron, mint előtte...

(#26770) kali válasza bbenec (#26766) üzenetére


kali
legenda

kell legalább 3 - 4 teljes feltöltés az új akkumulátornak, hogy elérje a maximális kapacitását!
a 3g jobban horpasztja az akkumulátort, mint a wifi!

(#26771) Ragnar95 válasza bbenec (#26766) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

1.Nem kell itt már kalibrálgatni az akksit, használod és kész....
2.A wifi kevesebbet fogyaszt, azzal jobban bírja a teló, de 3G-s netezéssel sajna ennyit bír csak, reális teljesen az 5 óra használat, ha az végig 3G-s netezés volt...
3. iPhone 5-öt nem tudsz downgrade-elni egyelőre, de iOS6 alá sose fogod tudni, mivel a korábbi iOS-ek nem jöttek ki rá...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26772) Totheground válasza bbenec (#26766) üzenetére


Totheground
addikt

5 és fél óra nyomkodás (főleg ha az 3g net) + készenléttel? Normális.
De lehet, hogy még javulni fog kicsit.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#26773) bbenec


bbenec
tag

Köszi srácok, megpróbálom a Wifi-t akkor. Okos annyira az i5, hogyha Wifin vagyok fent akkor a 3G-t nem használja annak ellenére hogy bekapcsolva hagyom? Francnak van kedve folyamatosan ki be kapcsolni. A Galaxy 1-esem is tudtam még ezt. Amint kiértem a wifi hatókörből, akkor átállt egyből 3G-re.

Ugyanez a kérdésem a GPS-re is. Amennyiben 1-1 appnak megengedem hogy használja, akkor amennyiben ezek az appok nem futnak akkor nem szívja az aksit a GPS, annak ellenére hogy nem kapcsolom külön ki ugye?

Azért az nagyon gáz lenne, ha mind a 3G-t (ha kiérek a Wifi hatóköréből) mind a GPS-t ki be kéne kapcsolgatnom folyton, ha éppen olyan progit használok.

(#26774) Totheground válasza bbenec (#26773) üzenetére


Totheground
addikt

Semmit nem kell kapcsolgatni, max a BT-t lődd ki ha nem használod.

A srácok alkothatnának valamit az oldal alatti vassal, ez már baromi zavaró.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#26775) szentkuti11 válasza bbenec (#26773) üzenetére


szentkuti11
addikt

Maga csinálja a váltásokat, nem kell kézzel.

(#26776) nord_ válasza bbenec (#26766) üzenetére


nord_
veterán

Többik mindent leírtak - én csak annyit tennék hozzá, hogy a BatteryDoctor baromság. Szerinte a legkevesebbet fogyasztó alkalmazás a telefonomon a navigáció. :D
Ha spórolni akarsz a naftával, akkor 3g helyett wifi és vedd visszább a világítást.

(#26777) golya32


golya32
aktív tag

3G-t lekapcsoltam, most az Edget használja így bír max 2 napot a 3gs.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#26778) bbenec


bbenec
tag

Okés, majd írok hogy Wifi használattal mennyit javult a dolog :)

Még 1 dologban szeretném a segítségeteket kérni és értetlenül állok előtte. A facebooknak és a facebook messengernek adtam jogot a Push értesítésekre és minden értesítés és hang be van kapcsolva, mert ezeket szeretném egyből megkapni. Ennek ellenére semmilyen figyelmeztetés, felugró ablak nincsen, hiába írnak nekem. Újraindítottam a telót, utána ez megjavult, de csak pár óráig volt jó, utána megint nem jöttek az értesítések... Töröltem mindkét app-ot, feltettem újra, beállítottam minden értesítést. Akkor megint működött, volt hang felpattanó üzi stb. kb. 2-3 óráig, de utána megint nem jó most... pedig kaptam 2 embertől is üzit amit most nézem hogy 40 perce küldtek kb...

Ilyen nektek volt? Elképzelés, hogy mi lehet a gond?

(#26779) kenny123 válasza Ragnar95 (#26767) üzenetére


kenny123
addikt

őha, tényleg, köszi.

Mindegy, mert most elkezdett szarozni 3194-el, meg 13-al, egyebekkel. Holnap nekifekszek mégegyszer, kösziazért.

yo

(#26780) nord_ válasza bbenec (#26778) üzenetére


nord_
veterán

Nálam a Twitter volt ilyen. Mikor kábé negyvenedszerre állítottam be a push notificationst, akkor volt hajlandó elkezdeni jelezni… ne kérdezd, miért. :)

(#26781) zaiczd


zaiczd
tag

iStudiez Pro-ról nem szeretne valaki írni egy kicsit, a használatáról, mert kissé bonyolultnak tűnik első ránézésre, de hasznosnak tűnik, ha tudja használni az ember!! Előre is köszönöm! :)

WonderWorks.hu | Termékfotózás | Ingatlanfotózás

(#26782) samgar válasza kali (#26759) üzenetére


samgar
őstag

Okés ha ez a végleges, működik bárkinek is az LTE?

Oppo Find X5 PRO

(#26783) Blaise


Blaise
veterán

Valaki tud linket i4 6.1 beta5-höz? Amit valaki itt belinkelt korábban, ott botrányosan lassan jön le, 22 órát ír hátralévő időnek :)

(#26784) Assdak válasza Assdak (#26764) üzenetére


Assdak
őstag

Erre valaki esetleg?

(#26785) bbenec válasza nord_ (#26780) üzenetére


bbenec
tag

Hát ez elég fura amúgy. Viszont neten sokan panaszkodnak erre azt nézem. Valszeg még nincs tökéletesen optimalizálva a Facebook App az iOS 6-al. Csak fura mert ha újrarakom az App-ot, akkor működik de csak ideig óráig, erre viszont nem tudok semmilyen logikus magyarázatot. Aki tapasztalt ilyen problémát az segítsen plz. hogyan oldotta meg, mert nekem elég fontos lenne, hogy kapjak értesítést a facebook üzikről, illetve fontosabb hozzászólásokról időben.

(#26786) Blaise válasza Assdak (#26784) üzenetére


Blaise
veterán

"Error -1: a restore folyamat 60%-a körül kapod, legtöbbször iPhone 4 esetén, amikor az aktuális firmware-t, vagy baseband frissítés nélküli verziót akarsz feltenni. A hiba eredményeként a baseband nem kerül megfelelően frissítésre, így hibás marad. Ha van újabb verziós firmware, amiben így a baseband is frissebb az aktuálisnál, akkor az helyrehozhatja. Ilyen például, ha 4.3.5-öt tettél volna vissza, de a végén hibát kaptál: ezt egy gyári 5.0.1 helyrehozhatja, mert az 5.0.1-ben már újabb a baseband, így az újraírja a hibás frissítést."

[link]

[ Szerkesztve ]

(#26787) Totheground válasza bbenec (#26785) üzenetére


Totheground
addikt

A FB app legendásan szar.
A legutóbbi update javított rajta egy kicsit, de még mindig tré.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#26788) bbenec


bbenec
tag

és a facebook messenger? merthogy ezzel is gondok vannak :S

(#26789) Totheground válasza bbenec (#26788) üzenetére


Totheground
addikt

Az nálam általában működik, bár az is igaz, hogy hetenete 1-2* használom. :DDD

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#26790) Tibee86 válasza bbenec (#26788) üzenetére


Tibee86
veterán

Nálam rendesen működik.

(#26791) Assdak válasza Blaise (#26786) üzenetére


Assdak
őstag

Köszi,

Viszont iTunes, nekem 5.0.1 et nem ajánl fel. A DFU mod ot megpróbálom.

(#26792) máyköl


máyköl
veterán

Hogyan tudnám egy nokiáról áttenni a neveket egy 3GS -re?

(#26793) vadászcsiga válasza máyköl (#26792) üzenetére


vadászcsiga
félisten

simről

(#26794) máyköl válasza vadászcsiga (#26793) üzenetére


máyköl
veterán

De hogyan tudom a simre felvinni? Mert a nokiának a memóriájában vannak...

(#26795) vadászcsiga válasza máyköl (#26794) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Azt kérdezd a nokia megfelelő topikjában, de általában van olyan menüpot valahol a kontaktokban hogy azt használja ne a belső memóriát. Most szedjem elő a 6300-át vagy mi? :DDD be nem kapcsolom, a menüjétől megvadulok.

[ Szerkesztve ]

(#26796) Blaise válasza máyköl (#26792) üzenetére


Blaise
veterán

Nokia Suite programban van olyan funkció, hogy Skydrive-ra felszinkronizálja a kontaktokat, a legolcsóbb telefonnal is müködik, utána pedig a Hotmail-es címed megadod iPhone-on, és hopp leszívja egyből.

(#26797) vadászcsiga válasza Blaise (#26796) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Arra rámegy a délutánja ;] mire telepíti, elkezdi tölteni, 99%-nál megáll, újból stb

[ Szerkesztve ]

(#26798) máyköl


máyköl
veterán

O basszus, ilyen bonyolult? :DDD
Azt hittem pár gombnyomás a nokián és felmennek a simre a nevek...

(#26799) Blaise válasza vadászcsiga (#26797) üzenetére


Blaise
veterán

Nemtom, karácsonykor csináltam egy ilyen műveletet egy rokonnak, kb negyed óra alatt végeztem, ~1000 tel. számmal.

(#26800) bbenec


bbenec
tag

A futó de nem megnyitott app-ok szívják az aksit? Vagy érdemes használat után mindig mindent bezárni a dupla klikkel?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.