Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26401) skidrowkill válasza bobooo (#26398) üzenetére


skidrowkill
aktív tag

okés köszi :)

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#26402) Möhe válasza BossBoss (#26400) üzenetére


Möhe
addikt

rossz a linked ;]

adatszámlálóm van (bár 10GB net mellé mi a f...-nak :DDD ) idő alapú számoló a lényeg,az akksi miatt

(#26403) BossBoss válasza Möhe (#26402) üzenetére


BossBoss
őstag

Tényleg rossz. :F Telefonról nem működik a linkelés, vagy csak én rontottam el? 10GB mellé tényleg felesleges...

(#26404) TBMC


TBMC
addikt

valaki vásárolt mostanság i5 készüléket T-nél?

- 3hete vettük meg apumnak a feketét, már ott is fura volt, hogy mozog hangerőszabályzó és a home gomb is...

- a napokban megvettem az enyémet is, fehér színben, is arra lettem figyelmes, hogy ez is szintén elég hanyag konstrukció: mozog a home gomb (jobbra-balra mintha valami joystick lenne), hangerőszabályzók, és ennél már a némítógomb is...

tapasztalt valaki hasonlókat? nem szúrja annyira a szemem, de egy majd 200k-s készüléknél elég idegesítő... számomra elég sokat romlott az Apple színvonala...

markbellus.hu 

(#26405) szotyika77


szotyika77
aktív tag

sziasztok!
Van egy iphone 3g-m 4.2.1-es iOSal. és szeretném frissíteni 4.3.3-ra mert a mostani szoftverére semmilyen programot nem lehet rá leszedni. érdekelne hogy meg lehet e oldani valahogy ezt, hogy 4.3-at teszek rá a telomra?
előre is köszönöm a segítséget!

(#26406) Brumi˘ válasza szotyika77 (#26405) üzenetére


Brumi˘
addikt

Ahogy az off-ba is leírták, nem lehet.

(#26407) BossBoss válasza TBMC (#26404) üzenetére


BossBoss
őstag

Nekem nem mozog. Olyan mint az eddigi iphone-knál. A némító pöcök kicsit mozog fel-le irányba is, de nem "lötyög". Az érdekes, hogy egyszerre kettő is ilyen legyen.

[ Szerkesztve ]

(#26408) kuk@c válasza kuk@c (#26150) üzenetére


kuk@c
tag

Erre senkinek sincs ötlete?

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#26409) TBMC válasza BossBoss (#26407) üzenetére


TBMC
addikt

igen, ezért szúrt szemet nekem is... és ezért lennék kíváncsi, hogy aki az elmúlt 3 hétig bezárólag vásárolt készüléket, azon tulajoknál is jelentkeznek e ezen problémák... ami a legjobban zavar az a home gomb:(

markbellus.hu 

(#26410) peugeotmate válasza szotyika77 (#26405) üzenetére


peugeotmate
őstag

Továbbra is a whited00r tud nagyot dobni az iPhone 3G-n.

meg

(#26411) atirag


atirag
őstag

Aki használ iphone 5-öt és amúgy is használja rendese attól kérdezném,hogy milyen üzemidőket produkál?
És mennyire sajátos a bejáratós időszak. Mert az iphone 4 nekem nem produkált ilyet. Ma 1órakor vettem le a töltőről és fél 6kor már 20százalékon volt. olyan másfél óra amikor csak imessage-ezetem és nem is annyit mint szoktam és kb. majd 1 óra google maps navigálás. Én ezt nagyon keveslem?! Vagy ez így normál?

(#26412) Zoty4 válasza atirag (#26411) üzenetére


Zoty4
őstag

nekem i5 egy nap alatt totál lemerül

ha gyorsan merül akkor vedd ki a wifit, gpst meg esetleg próbálj egy restartot, megoldja sokszor

[ Szerkesztve ]

(#26413) BossBoss válasza atirag (#26411) üzenetére


BossBoss
őstag

Kicsit olvass vissza, pont erről agyaltunk. Masszív használattal max 5 órát bír. Sajnos ez van. Engem addig nem zavar, amíg a nap végéig kibírja. Aztán, hogy este 52%-l vagy 4%-alteszem fel tölteni az nem érdekel. 2 napot így sem, de kevés használattal sem megy el. Ilyen 20-30%-al meg úgy sem indul el másnap senki nem?! Lényeg a lényeg minden nap tölteni kell és kész. De még szerencse, hogy vannak autós töltők, külső akksik. Munkahelyre egy külön kábel PC-hez stb. Szóval számtalan helyen és időben lehet tölteni. De tényleg gyúrhatnának már az akksikon valamit.

[ Szerkesztve ]

(#26414) bandigno válasza BossBoss (#26413) üzenetére


bandigno
senior tag

szerintem itt eléggé szoftver oldali lehet a probléma! pláne ahogy azt a 6.0.2-ben is megoldották (wifi probléma)! sokkal sűrűbbel ellenőrzi a wifi hálózatokat, mint az 1-ben és ezáltal "papíron" jobban is merül, igaz a wifi stabilabb lett!

(#26415) atirag válasza BossBoss (#26413) üzenetére


atirag
őstag

Nekem a 4-es is 1 napot ment . Minden nap tölteni kellett. Ezzel nincs baj mert sokat kell dolgoznia. De hogy 6 órakor már 20% alatt van és még esetleg akkor indulok vidékről haza az nem olyan jó. Főleg,hogy 1 órakor vettem le töltőről. Remélem ennél azért lesz jobb. Ráadásul sima töltőm van pár még aktív tartóm ois van volt. De ehhez semmi sincs.
Jó nem panaszkodni akarok csak kíváncsi voltam.

Wifi: A cégnél egy sima linksys routerre csak néha csatlakozik. Ez is így jó? :)

[ Szerkesztve ]

(#26416) BossBoss válasza bandigno (#26414) üzenetére


BossBoss
őstag

Igazából legtöbben azért választottunk ilyen készüléket, hogy használjuk. Most vannak itt
páran akik brutális üzemidőkről számolnak be. Nyilván szinte semmi használattal, minden kalcsoló OFF. Mi értelme?! Persze semmi. Használjuk, gyorsan merül. Ez van. Aztán, hogy most szoftveresen ez javítható, abban csak reménykedni tudunk.

(#26417) nord_ válasza atirag (#26415) üzenetére


nord_
veterán

És az i4-et is használtad pl. egy órán keresztül navigálásra? Mert a navi ezt a készüléket is rendesen leszívja, nem csak az Ötöst.

Szerk.
BossBoss, azért az nagyon nem mindegy, milyen az a használat. Attól, hogy valaki felnőttként telefonálásra, emailre használja (ami ugye jóval kevesebbet fogyaszt) játék és facebook helyett, még komoly használóként definiálható.

[ Szerkesztve ]

(#26418) atirag válasza Zoty4 (#26412) üzenetére


atirag
őstag

Úgy látom nem egyedi eset:) Nekem 3G-n merül nagyon szerintem.

Nord_:

Az I4 ennél többet volt használva Ma nem nagyon értem rá használni igazán.Pont az I4 volt az ami 90 százalékban kibírta estig. Kivéve ha sokat navigáltam.

Azért még bízom kicsit az akku feljavulásában.

[ Szerkesztve ]

(#26419) bandigno válasza BossBoss (#26416) üzenetére


bandigno
senior tag

azért az 5.1.1-et ráhúznánk az 5ösre, mást mutatna! simán ki lehetne facsarni normális és azért aktiv használat mellett 6-7 óra használatot az 5ösből is, nem csak 4et! :) ez csak a véleményem!

atirag: igaz, 3G zabál, nekem a 4esen a baró üzemidők EDGE-en vannak! hozzáteszem, ahol lakom, ott a 3G eléggé közepes és ezáltal ugrál 2G/3G között, ami eléggé zabáló!

[ Szerkesztve ]

(#26420) BossBoss válasza atirag (#26418) üzenetére


BossBoss
őstag

Ha van lehetőséged, akkor csak wifi-n használd. A 3G valóban nyilkolja az akksit. Vagy ha nem kell út közben a 3G akkor csak az adatforhalmat kapcsold be. A push menni fog Edge-el is normálisan.

(#26421) atirag válasza bandigno (#26419) üzenetére


atirag
őstag

Értem amit írtok,de pont ezért nem kapcsolgattam semmit mert estig kibírta így nem foglalkoztam vele. Főleg mert mindig be kel mennem a beállításokba és ott. Macera nekem. És mikor nincs 3g csak edge akkor már néha hibázik az imessage.
Persze semmi sem tökéletes. Most rendeltem egy átalakítót az ebay-ről. Kíváncsi leszek milyen. Mert a gyárit kipróbáltam és nem volt jó amire kellett. Ezt csak az autós töltőre gondoltam. Nem bánnám ha menne.

(#26422) Zoty4 válasza atirag (#26418) üzenetére


Zoty4
őstag

én este általában bedugom a pcbe. majd alvás előtt ki, reggelre már 80% körül van a telo. Majd bemegyek meloba kocsival (kb 15perc), ott bedugom, arról hallgatok zenét közben. Aztán napközbe használom, hazafelé megint bedugva (kb 20perc). Mire hazaérek nem egyszer 30% körül vagyok
i4 még 2 évesen is sokkal jobban bírta. Ez meg alig 1 hónapja van meg

[ Szerkesztve ]

(#26423) atirag válasza Zoty4 (#26422) üzenetére


atirag
őstag

Hmm ezzel nem vidítottál fel. Az a bajom,hogy ok veszek átalakítókat,de ennyit. kell a céghez a saját kocsiba a céges kocsiba. Ez hirtelen 3. És nem használhatok egyet mert tuti mindig akkor lenne a másikban mikor nagyon kellene. De meglátom milyen a china és akkor abból inkább veszek 3-at.

Bandigno:

Pont a dension-nal nem működött a gyári. Tegnap próbáltam . És beszéltem egy dension-os szakival akihez majd kimegyek és kipróbálunk egy másik tartót mert azt mondta amit próbált azokkal ment. Igazából a zene csak másodjára ment a töltés viszont abszolút nem.

[ Szerkesztve ]

(#26424) bandigno válasza atirag (#26423) üzenetére


bandigno
senior tag

ha netán vezérli is a kínai átalakítóval a telót, akkor feltétlen oszd meg itt a linket plz h honnan rendelted! egy densionhöz a kocsiba nekem is fog kelleni majd átalakító! THX :)

(#26425) ittakary válasza Zoty4 (#26422) üzenetére


ittakary
nagyúr

PCről tölteni miért is poén? Te direkt szúrsz ki magaddal? :D

(#26426) Zoty4 válasza ittakary (#26425) üzenetére


Zoty4
őstag

azt vettem észre hogy a 220-as töltővel sokkal hamarabb feltölti de hamarabb is merül

(#26427) C4mp3r válasza Zoty4 (#26426) üzenetére


C4mp3r
addikt

a 2 dolog megis hogyan fugg ossze egymassal? a hasznalattol fugg milyen gyorsan merul nem attol hogyan toltod

(#26428) Zoty4 válasza C4mp3r (#26427) üzenetére


Zoty4
őstag

én arra gondoltam hogy az lassabban tölti (csepptöltéssel) , de lehet hülyeség.
Nincs rá bizonyítékom :) szimplán ezt tapasztaltam, persze lehet másképp használtam

(#26429) Möhe válasza Zoty4 (#26426) üzenetére


Möhe
addikt

a BatteryDoctor jelzése alapján mindig ugyan az a fázisú töltés megy végbe
[link]

[ Szerkesztve ]

(#26430) Totheground


Totheground
addikt

Ezt nem hiszem el, hol van már a 6.1GM?

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#26431) Soak


Soak
veterán

Hello !

Nektek i5-al legfrisebb os, megy au auto brightness?

(#26432) Brumi˘ válasza Soak (#26431) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nekem lefele és felfele is állítja.

(#26433) Soak válasza Brumi˘ (#26432) üzenetére


Soak
veterán

Hmm, nekem nem igazan mozdul semerre. :F

(#26434) czgh válasza szotyika77 (#26405) üzenetére


czgh
tag

Gyárit sehogy. Ott már kókányolni kell kicsit

(#26435) ZooLee válasza Soak (#26433) üzenetére


ZooLee
őstag

Megy az, csak lassan. A csúszkával a minimum fényerőt állítod be, annyira fogja max leengedni. Próbáld ki, hogy beállítod, majd egy beteszed egy lámpa elé, látni fogod, ahogy a csúszka mászik fel lassan, ha meg elveszed, akkor meg vissza. Sokkal lassabban, mint régen.

(#26428) [chelloZotya:

Csepptöltés a NiMH akksiknál van, itt csak változó áramú töltés van, miután az akksi elérte a kapacitásának kb. 80%-át. Addig "teljes erővel" tölti vezérlőelektronika, utána egyre jobban csökkenő árammal. A töltöttség kijelzése pedig alapesetben nem nem pontos, lehet, hogy a telefon már simán 100%-ot ír ki, de még elég sokat bele lehet tölteni. Tehát nagyon nem mindegy, hogy milyen töltővel és mennyi ideig töltöd. A gépről max 500mAh áramerősséggel fogja tölteni (ennyit tud az USB port szabványosan leadni), a fgali töltő pedig (legalább) 1A-t. Tehát kapásból az alaptöltés is más.
A legjobbat akkor teszed vele, ha a gyári töltőt használod, és miután 100% töltést jelez (ez gyorsan, akár egy óra alatt is megtörténhet), még pár órán keresztül rajta hagyod a töltőn. De ezt nem kell olyan szigorúsággal alkamazni, mint a NiMH akksiknál, itt nincs memória effekt, alapvetően akkor töltöd, amikor jólesik, a sok kis töltést nem szeretik hosszú távon.

(#26436) Badb0y válasza Badb0y (#26339) üzenetére


Badb0y
addikt

No, tegnapi aksi teszt, egész nap ment wifi+edge, reggel 7-től este 22:00-ig 50%-ig ment le aksi. wifin neteztem azért.

Ma kell nagyon aksi idő, uh. nem próbálom ki csak 3g-t, de holnap arra is teszek egy próbát.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#26437) Onderon


Onderon
senior tag


Tessék, lehet izgulni :) (már ha van akit ez fel tud)

[ Szerkesztve ]

(#26438) Onderon válasza D@niel (#26358) üzenetére


Onderon
senior tag

Nincs két verzió. A Whatsapp alapvetően fizetős, időnként akcióban ingyenes pár napig.

Ezt az így merül, úgy merül, ha fél lábon állok és ütöm a fejemet a bal kezemmel a jobb kezemben a telefont meg pontosan észak felé tartom miközben a talpra magyart szavalom, akkor kevésbé merül-témát nem unjátok meg? :) használjátok a telót és kész. Azért van. Ha garidőben leromlik az akksi nagyon akkor ingyen cserélik, de nem nagy összeg utána sem...

[ Szerkesztve ]

(#26439) BossBoss


BossBoss
őstag

Na a tegnap az akksi téma után csináltam egy gyors tesztet. Este lehúztam a telót 100%-on. Lekapcsoltam mobilnetet, GPS kikapcs, fényerő 50%. Csak wifin neteztem egész este és ma reggel. Játék nem volt.
Az eredmény döbbenetes számomra. Eddig összesen szokott ennyit bírni. Most 50%-s akksival tartok közel 5 óránál! :Y

(#26440) erdoke válasza BossBoss (#26439) üzenetére


erdoke
titán

A mobil hálózat tulajdonságai alapvetően befolyásolják az üzemidőt. Ha atom 3G lefedettségű helyen nem használod a készüléket, még hosszabb is a készenléti idő, mint EDGE-en, de ha gyenge a térerő és/vagy két torony között ugrál a készülék...

A legjobb aláírás a héten

(#26441) Gergőke88 válasza BossBoss (#26439) üzenetére


Gergőke88
addikt

Köztudott, hogy a 3G , és a push szinkronizálás meríti a legjobban.
De 2013-ban ne keljen már kikapcsolni a pusht, meg a 3G-t....

(#26442) Ck. válasza TBMC (#26404) üzenetére


Ck.
addikt

Az enyém nem T-s, de néha nekem is mocorog a home gomb oldairányba, amikor olyanja van. Amiben még más a korábbi modelleknél, hogy nem olyan vajpuhán, finoman nyomkodható a home gomb, hanem keményebb járású, benyomáskor határozott kattanás hallható. De ez i5-nél normális, én már vagy 20-at megnéztem.

(#26443) nord_ válasza Gergőke88 (#26441) üzenetére


nord_
veterán

... meg a maximum fényerő. Nálam kétharmad állásban van maximumon, bőven elég. Persze, aki játszik, állandóan f@szbúkol, meg nem tudja letenni a kezéből a telefont, az ne csodálkozzon, ha estig se bírja az aksi.

Push: nekem az iPhone erősen munkatelefon (munkaidőm jelentős része kvázi távmunkának felel meg), valahogy mégis tökéletesen megvagyok push nélkül. Bőven elég az 1 órás fetch, négy-öt éve nem volt olyan sürgős meló, ahol azonnal reagálni kellett volna, pedig sokszor tűzoltó jellegű munkát kell végeznem. Ha valami extrém sürgős, akkor hívnak (elvégre ez a leggyorsabb és csak itt lehet biztos az ember, hogy a "címzett" értesül a teendőről), maximum utólag írnak egy levelet, hogy legyen nyoma a beszélgetésnek.
A magánjellegű levelezést már nem is említem. ;)

(#26444) defymoto


defymoto
senior tag

Udv! Iphone 5-re hogyan kell a Google nevjegyeket szinkronizalni? Elore is koszi

(#26445) madgie válasza nord_ (#26443) üzenetére


madgie
titán

Nekem olyan 40-45%-on van a fényerő, bőven elég. Meg ott a push, meg mittomén. Igaz, a játékos, folyamatosan telefonnyomkodós korból már kinőttem, de a VOIP cuccok például mindig mennek a háttérben (whatsapp, viber, skype), mégis elmegy lazán két napokat a telefon. Most például 1 nap 15 órán áll (7 óra 5 perc használat), és 40%-ot mutat még. A 3G ki van kapcsolva, ennyi a "megszorítás" (felénk nem túl stabil a 3G lefedettség)

Azt például nehéz elképzelnem, kinek mindennapos az, hogy "csak" 4-5 óra folyamatos használatot bír a telefon. Mikor volt nekem időm arra, hogy 4-5 órát folyamatosan a telefont bámuljam? (ja, ha valami Záhony-Pest vonalon vonatozik minden nap, az OK).

[ Szerkesztve ]

(#26446) Kicsirics77 válasza defymoto (#26444) üzenetére


Kicsirics77
veterán

egy
kettő

kb fél perc google

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#26447) Soak válasza ZooLee (#26435) üzenetére


Soak
veterán

Nem megy :) Itt van melette ket i4 , ezrknel rendesen mukodik fel le, ennel meg koromsotetben is maxon marad a fenyero es napsutesben is lent.

(#26448) kleinguru válasza Gergőke88 (#26441) üzenetére


kleinguru
addikt

Jogos elvárás, de lehet választani.

Normális használat mellett, mail, telefon, wifi-n netezés, állandó edge kapcsolattal a telefon illetve h nem vagyok otthon akkor 3G-n net, ha nagyon nagyon sokat használom is bő 1 nap (nem ritkán 2). Ha ritkábban használom a telefont, de ugyan úgy, mint fentebb írtam, akkor 4 napos üzemidőt tudok elérni 8 óra 40 perc használattal. Jellemzően hétvégén, de ez ugye érthető is:D

Levelek óránként egyszer Facebook azonnal:))

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#26449) kenny123


kenny123
addikt

Chrome böngésző alatt hogyan tudok frissíteni?

yo

(#26450) TheMarci válasza kenny123 (#26449) üzenetére


TheMarci
addikt

Mit?

Do You Dream?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.