Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) szekfizsolt


szekfizsolt
senior tag

Miért van ilyen csend a IOS 6.1 megjelenéséről? 1-2 hete volt róla szó, hogy bármikor kiadhatják a végleges változatot, azóta semmi... (vagy csak én nem hallok semmit róla?)

Köszi Kommy, azt az 5 napot kihúzzuk valahogyan... :)

[ Szerkesztve ]

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#26502) Kommy válasza szekfizsolt (#26501) üzenetére


Kommy
veterán

Mivel 28-án lejár a beta 4 addig kell történnie valaminek vagy egy új beta verziónak, vagy pedig a véglegesnek meg kell jelennie.

(#26503) szoki007


szoki007
aktív tag

Erre valaki valamit :) fontos lenne :R

(#26504) Kommy válasza szoki007 (#26479) üzenetére


Kommy
veterán

SHSH nélkül nem lehet felrakni az 5.1.1-et.

Arra kérdésre pedig annak tudatában kell válaszolni, hogy a telefon új vagy régi iboot-os, ez pl.: kideríthető a serial-ból és van program is rá.
Attól, hogy a redsn0w-ban kiválasztod a 4.3.2-es FW-t még nem fog felkerülni a telefonra, először azt kel felraki, iTunes-al de ehhez módosítani kell a host fájlt (pl.: TinyUmbrella-val, adveced fül, set hosts to cydia on exit és bezárni a programot), ekkor alaplból 1015-ös hibát ad mivel kisebb baseband verziószámú fw-t akarsz rárakni ezzel nem kell fogalkozni utána, nyomjál redsn0w-al jb-t ugyan úgy ahogy csináltad, de iPad baseband nem kell (tönkre lehet vele tenni a telefont, ha bírod a serial 345. karakterét akkor megmondom, hogy lehet e, vagy már tönkretetted).

[ Szerkesztve ]

(#26505) Zoty4 válasza ZooLee (#26435) üzenetére


Zoty4
őstag

köszi a felvilágosítást, ma megint tanultam valami újat :)

(#26506) szoki007 válasza Kommy (#26504) üzenetére


szoki007
aktív tag

Tudomásom van róla hogy 2011. 34. heténél későbbieket lelehet offolni, de ez 2011 1. havi :)
A tinyumbrellaba nekem azt nem engedi kipipálni :S

(#26507) Kommy válasza szoki007 (#26506) üzenetére


Kommy
veterán

Akkor ezt írd bele a hosts fájlba: 74.208.10.249 gs.apple.com

Itt találod: C:\Windows\System32\drivers\etc\

Fontos után aújra kel indítani a gépet vagy dns cachet törölni futtatásba (vagy cmd és utána a parancs): ipconfig /flushdns

(#26508) szoki007 válasza Kommy (#26507) üzenetére


szoki007
aktív tag

#74.208.10.249 gs.apple.com
#127.0.0.1 gs.apple.com

ez a 2 sor volt már alul a fájlba ...

(#26509) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

;] :P ;]

(#26510) Kommy válasza szoki007 (#26508) üzenetére


Kommy
veterán

akkor vedd ki előle a kettőskeresztet

(#26511) szoki007 válasza Kommy (#26510) üzenetére


szoki007
aktív tag

megvolt ! mind kettő elől kivettem .... most akkor nyomjak egy resetet, utána itunesbe hogyan rakjam vissza 4.3.3 -at ?

(#26512) Kommy válasza szoki007 (#26511) üzenetére


Kommy
veterán

igen.

Elindítod az iTunes-t, lenyomod a shift gombot és rányomsz a restore (visszaállítás) gombra majd kiválasztod a letöltött fw-t.

(#26513) erdoke válasza Fr3eWar (#26509) üzenetére


erdoke
titán

Mi a gond? Valójában nem érdeztél meg? :P :))

A legjobb aláírás a héten

(#26514) szoki007 válasza Kommy (#26512) üzenetére


szoki007
aktív tag

3194-es hiba :(

(#26515) Kommy válasza szoki007 (#26514) üzenetére


Kommy
veterán

futtatásba cmd, majd oda pedig ping gs.apple.com ha 74.xxx-et ír akkor jó.

A 127 elé rakd vissza a kettőskeresztet, mivel felülírod a jó beállítást a 74...-ot

[ Szerkesztve ]

(#26516) Fr3eWar válasza erdoke (#26513) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Végül is, valójában megérdeztem, és jó helyre is vitt Debrecen city-be :)

(#26517) szoki007 válasza Kommy (#26515) üzenetére


szoki007
aktív tag

Megvannak, de továbbra is a hibát írja :S

(#26518) szoki007 válasza Kommy (#26515) üzenetére


szoki007
aktív tag

(#26519) Kommy válasza szoki007 (#26518) üzenetére


Kommy
veterán

Akkor nincs hozzá shsh a cydia szerverén, amúgy lehet a 6.0.1-et is jailbreakelni, igaz újraindításhoz gép kell. Annyi a trükk, hogy 6.0-at kell betallózni neki a redsn0w-ban.

(#26520) szoki007 válasza Kommy (#26519) üzenetére


szoki007
aktív tag

Értem. És így semmiképp nem tudok visszarakni rá régebbi os-t ?

(#26521) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

iTunesban a podcastekre való feliratkozás nincs az apple id-hoz rendelve? Pl. ha leszedek pár podcastet, de újrarakom az itunes-t, akkor ugyanúgy fel kell iratkoznom mindenre. Valamint ha gépen iTunesban feliratkozok egy podcastre, attól függetlenül iPhone-on tök üres a podcast. Csak szinkronizálásnál kerül rá, ha külön bepipálom. (Az iPhone-on a beállításoknál be van kapcsolva a Sync subscriptions)

(#26522) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Melyik ipad et nevezik 4 nek?
1 ;2; 3=új retina ; mini ez lenne a 4?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#26523) C4mp3r válasza DonThomasino (#26522) üzenetére


C4mp3r
addikt

a 3 utan kiadottat, a legujabb generacio amiben erosebb belso van, de ugyanugy retina mint a 3

(#26524) TheMarci válasza DonThomasino (#26522) üzenetére


TheMarci
addikt

A legfrissebbet tudtommal, a 3 a régi retina, a 4 az új retina.

Do You Dream?

(#26525) DonThomasino válasza C4mp3r (#26523) üzenetére


DonThomasino
veterán

És akkor a gyengébb változatot már nem árulja az apple?
Viszont az ipad 2 őt igen?

Mikor jött ez ki?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#26526) erdoke válasza DonThomasino (#26525) üzenetére


erdoke
titán

Elfekvőben még találhatsz hármast, de átlag almás boltban már nem árulják. Októberben jött ki, egyszerre a WiFi-s minivel.

A legjobb aláírás a héten

(#26527) atirag


atirag
őstag

Egy kis I5 akku jelentés:) Este 9-től reggel 6-ig hálózati töltés. Egész nap csak imessage semmi telefon és navigálás. Reggel az index oldal olvasása fél óra.
Fél 5-kor kikapcsolt:(

Viszont jó hír ért este mert visszautalták a lányom vásárlását. :C

(#26528) Viktojka


Viktojka
tag

Halihó! :)

Beállításokban bekapcsoltam a facebook kontaktokat. Ugye, aki szerepel a telefonkönyvemben összekapcsoltam a faceebook névjegyével.
Nos, a lényeg, hogy a telefon random módon átírja ezeket a neveket a face-en megadott nevekre.
Pl. tesóm úgy szerepel a telefonkönyvben, hogy "AHugocskám" és folyton átírja vezeték+ keresztnévre...

Miért van ez?

(#26529) vans? válasza Viktojka (#26528) üzenetére


vans?
őstag

A kerdesedre nem tudok valaszolni, csak annyi, hogy nekem a Sync.ME nevu program nagyon bevalt erre a celra, nem ir at semmit maga, amit tud, magatol osszekapcsol, manualisan is tokeletesen ossze lehet kapcsolni a kontaktokat a fb-s kontaktokkal, kepet, munkahelyet es szuletesnapot tesz be.

hábm bábm

(#26530) privacy99 válasza Viktojka (#26528) üzenetére


privacy99
senior tag

Nekem is átírt minden nevet, megtalálja a telefonszámot Face-en, és úgy párosítja, hogy mindent átír az fb-s adatokra. Nekem ezzel nincs problémám, bár jót röhögnek a haverjaim amikor anyukám, testvérem keres és ott van a teljes nevük "hivatalosan":D

(#26531) Viktojka válasza vans? (#26529) üzenetére


Viktojka
tag

Próbáltam, nekem annyira nem tetszett.
Tényleg csak pár embert akarok "összekapcsolni": család, barátok (többi nem fontos, naptárban látom, kinek van az adott napon születésnapja, belőlük elég ennyi ;] )
Pedig próbáltam már, hogy a telefonban lévő kontakthoz kapcsolom a facebookost, fordítva is, de csak nem stimmel valami.

(#26530) privacy99: Nekem is pont ez a problémám.
Meg amikor valamelyik barátot hívnám keresem a kontaktok közt (becenévvel szerepel), nem találom... hopp... átírta... :W

[ Szerkesztve ]

(#26532) BossBoss válasza atirag (#26527) üzenetére


BossBoss
őstag

Akkor ott valami nagyon nincs rendben. :(

(#26533) Möhe válasza BossBoss (#26532) üzenetére


Möhe
addikt

Nekem reggel volt fura "jelenés". Dolog idő van ,de szöszöltem az i5-el. Aku 95% körül de belépek a SYS-activity app-ba memória ürítés miatt ,de épp az akksi jellemzőinél volt még tegnap estéről bezárva és hirtelen felugrott 100%-ra. Lestem nagyot.
Ma nagyon kímélt napja volt, kevés telefon ,játék minimális,email jött -ment ,3ó40perc használat és 21ó készenléttel (reggel 7-től van hálózaton) és 27%-on van. Tegnap 20percel többet használtam, a készenlét a repülő módot nem nézve ugyan az,de este 8kor már 12%-on voltam.

(#26534) Möhe válasza Viktojka (#26528) üzenetére


Möhe
addikt

használd a Sync.Me-t ott a kontakthoz viszi át a képet,szülinapot,munkahelyet,stb...stb,már ami akinél be van firkálva.Nem fordítva mókolja meg a telefonkönyvedet.
Pár napja linkelte valaki, hálás is vagyok érte mert már kerestem valami hasonlót.

(#26535) Viktojka válasza Möhe (#26534) üzenetére


Viktojka
tag

Használtam, nem jött be...
Meg ha van gyári, inkább azt használom, csak tudnám, miért nem működik rendesen. :F
Adok még egy esélyt a dolognak ("szétszedem", majd újra összekapcsolom azt a pár kontaktot), ha ezután sem lesz jó,nem kínzom magam tovább. :)

(#26536) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Olyan fóliát hol lehet kapni amihez keret fólia is jár? Néztem elég sok helyen de csak elő/hátlapost találtam...

Esetleg ha valaki tud ilyet ebay-en egy linket megköszönnék...

(#26537) vadászcsiga válasza szekfizsolt (#26501) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szerintem ez az idegek harca, az Apple húzza Pod2g és társai idegeit mert tudja hogy megtalálták már a megoldást a törésre, a fiúk meg tudják hogy előbb utóbb ki kell hogy adják a 6.1-et, viszont ha sokat késik akkor a jb-s társadalom meg őket zaklatja hogy ne várjanak adják ki 601-re. Apple is örülne, rögtön be is foltozná.

[ Szerkesztve ]

(#26538) csacsi67 válasza B-L-A-C-K (#26536) üzenetére


csacsi67
addikt

Tessék[link]

(#26539) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok,

iPhone 4S, iPad 4: van egy routerem, print server funkcióval. (routerhez USB-n kapcsolódik a Nyomtató). Lehetne telelonról és tabletről a routeren keresztül nyomtatni? Van erre valamilyen program? ( a nyomtató egy régi HP 7150)

köszi!

üdv.

ferikek

(#26540) B-L-A-C-K válasza csacsi67 (#26538) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez a 5-6 ezer forint nekem sok ezért, végül is annyira kellene mert veszek rá fém keretet, és az alatt ne karcolja össze. Amúgy bírom ezt a fém keretet, jobb minőségű nem is egy olcsó, és elvileg azért van hogy védje a telót, erre rengeteg esetben olvastam már hogy alatta sz@rrá karcolta...:)

[ Szerkesztve ]

(#26541) kenny123 válasza Kommy (#26472) üzenetére


kenny123
addikt

Szia!

Úgy néz ki ennél bonyolultabb, ugyanis el sem indul a frissítés, és továbbra is 2.0-n áll. :DDD

yo

(#26542) erdoke válasza ferikek (#26539) üzenetére


erdoke
titán

Ha a HP appjai nem támogatják, akkor még reménykedhetsz, hogy egy Printer Pro vagy hasonló megoldja.

A legjobb aláírás a héten

(#26543) DanielK válasza ferikek (#26539) üzenetére


DanielK
addikt

Ilyen esetben telepíteni kell a router appját a gépekre. Max akkor kivitelezhető, ha a routernek van ios appja erre.

(#26544) HellGreg


HellGreg
őstag

Valaki mondja már meg, hogyan tölthetem át pc-re az iphonon lévő képeimet, mielőtt kivágom az ablakon a telefont a géppel együtt... :((( :((( :(((

(#26545) samgar válasza HellGreg (#26544) üzenetére


samgar
őstag

Ez most komoly? Radugod a telefont a gepre (kábellel) majd a meghajtok kozott ott a telefon. Megnyitod es kimasolod amit szeretnel vagy az egesz mappat.

Oppo Find X5 PRO

(#26546) Tibee86 válasza HellGreg (#26544) üzenetére


Tibee86
veterán

Külön meghajtóként meg kellene jelennie, és onnan.

[ Szerkesztve ]

(#26547) DonThomasino válasza erdoke (#26526) üzenetére


DonThomasino
veterán

Akkor 3 meg is szűnt ?
Maradt a ipad2 és az új=4 a boltokban?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#26548) samgar válasza vadászcsiga (#26537) üzenetére


samgar
őstag

Mindig mindent befognak foltozni. Szal tökmindegy. Adjak ki, hadd használjuk. Aki nem frissit annak sokaig jo es hasznos lesz. Ennyi.

Oppo Find X5 PRO

(#26549) DonThomasino válasza erdoke (#26526) üzenetére


DonThomasino
veterán

Akkor 3 meg is szűnt létezni?
A boltban csak ipad2 és új= 4 kapható?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#26550) Org


Org
aktív tag

Egy gyors kerdesem lenne, remelem kapok mihamarabbi valaszt, mert most viszem vissza T-be telot garira.
Csak itunesbe lehet az smseket lementeni vagy icloudba is van ra valami lehetoseg?
Elore is koszi. (:

''Nem Szabad Félned A Kudarctól, Játszd Végig A Játékot.''

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.