Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) bigdady válasza ittakary (#27400) üzenetére


bigdady
nagyúr

"vigyázat, durva rész jön!"

:DD

(#27402) Martynis válasza szentkuti11 (#27396) üzenetére


Martynis
tag

Köszönöm :R

A fiókot hozzáadta, de nem történik semmi, csak előjön egy ablak, hogy helytelen jelszó.

Ez alapján is meglehet csinálni gondolom, itunes-on(?) :))

De már csak holnap.

Üdv :R

C75--S500i--6230--7610--6233--k660i--6300--N95 8GB--5130--kf750--i900 omnia 8GB--5800 XM--C6--Iphone 3G 16GB White--I9000 Galaxy S 8GB--E72 Black--N86 8MP--LG Optimus P990 2X--I9000 Galaxy S 8GB--Iphone 4 16GB Black--6230--i9300 Galaxy S3 16GB--N96--Iphone 6 16GB SpaceGray--......Iphone X 64GB

(#27403) szentkuti11 válasza Martynis (#27402) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ha a jelszóra panaszkodik, akkor ellenőrizd, hogy biztos jót írtál-e be.

(#27404) sipi723 válasza bigdady (#27398) üzenetére


sipi723
tag

nekem viszont még mindig nem jönnek meg értesítésként a fb messenger üzenetek :( pedig már többször is újratelepítettem (jó kis win-es szokás :P ) de semmi. valakinek valamilyen ötlet?

(#27405) kocczkaa


kocczkaa
tag

sziasztok!
iphone 4 ről lenne szó 4.3.3 van rajta jailbrakelvevolt de valami okos letörölte nekem a cydat és angol voda függő gevey simmel használom.
megpróbáltam restorolni mert előjött 1-2 kis hiba de támadt 1 kis probléma!
Legfrissebb tinny umbrellaés itunes és többféle fw után is mindig ugyan az, mikor a firmware frissítéshez jut ismeretlen hibát ír. Próbáltam dfuból is. Ez még a kisebb baj de recoveryből nem tudom kiugrasztani..
Tudnátok segíteni?

Telefonon gyorsabb. Csak este vagyok online. +36 70 500 7021

(#27406) lupus_l


lupus_l
aktív tag

Na, a 6.1 utáni T-Mobile carrier frissítés betett nekem. A 3G-t nem lehet kikapcsolni, viszont a napom nagy részét olyan helyen töltöm, ahol minimális a 3G kapcsolat (LTE még nincs Szegeden, tehát az LTE kapcsolónak nincs nagy értelmi) - vagyis nem mindig tudnak elérni. Ilyenkor a 2G a megoldás.

Végre sikerült visszatenni a régi carrier fájlt és megjelent a 3G kikapcsolás gomb az LTE helyett.
Most újra EDGE kapcsolaton vagyok (igen, van akinek ez kell) :))

Holnap letesztelem, ha minden rendben megy vele, akkor akinek szüksége van rá, segítek feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#27407) majestic válasza lupus_l (#27406) üzenetére


majestic
őstag

Nekem feltétlenül szükségem van erre!!!! Rohadtúl merül a telcsim pont e miatt!!! Légyszi segíts és keress meg, ok? Előre is nagyon köszi!

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#27408) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

4-4S-ek mennyire hajlamosak meghibásodásra? Be lehet vállalni őket apróról garancia nélkül? Akku kb hány éves kortól amortizálódik? Bármi más amire figyelni kell vásárlásnál?

(#27409) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Pár hét iPhone használat után most vettem észre, hogy a gmail app sokkal jobb mintha beállítom a exchange-be az email-t...Az app-ba egyből megkapom az üzenetet ha küldenek, a beállított mail exchange módnál is ugye elvileg így kellene lennie, de ott van hogy néha késik nem is keveset, attól függetlenül hogy push módban van.

[ Szerkesztve ]

(#27410) Onderon


Onderon
senior tag

én meg naponta van hogy 3-4szer is feltöltöm a telefonom és rohadtul nem érdekel :D majd ha beszarik az akksi akkor kicseréltetem benne. kemény vagyok mi? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27411) Szecsy


Szecsy
aktív tag

Kb 10 perc hasznalat 10% ez normalis?:) komolyan nekem az osszes szoftverfrissites utan ez van/)

(#27412) Blyan


Blyan
félisten

6.1 - i4s. Nekem a Safari lett olykor akadós.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#27413) zzeN válasza Szecsy (#27411) üzenetére


zzeN
aktív tag

Én kb. tegnap este 10 után vettem le a töltőről a telót és 0%-ot merült. Érdekes :Y

(#27414) apgg válasza zarayg (#23711) üzenetére


apgg
csendes tag

Dobjal ra egy whitedoor soft és akkor talan megjavul olayan lesz mind ha 6os ios

Kulfoldi reven az ekezethasznalat problemas, kepzeljetek hozza :)

(#27415) B-L-A-C-K válasza zzeN (#27413) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Be volt kapcsolva? :D

(#27416) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Köszönöm a segítségeket. Végül a GSMLine-tól rendeltem meg a 4S-t. Nagyon rendes volt a hölgy, akivel beszéltem, de majd ha megérkezik akkor derül ki végleg, hogy minden korrekt e. Adnak adaptert az angol hálózati csatlakozóhoz. Nagyon izgulok, hogy húgom mit fog szólni:) Két napja faggattam a telójáról (valami LG szutyok szar) aztán mondta, hogy van baja, majd megjegyezte, hogy szerinte az Iphone a legjobb telefon:)
Jövő héten érkezik hozzám a teló.

Nyomtattam netről egy miniSIM - microSIM átalakító sablont. Annyit szeretnék kérdezni, hogy a miniSIM az ugyanolyan vastag mint a microSIM? Úgy olvastam, hogy csak a nanoSIM vékonyabb az elődjeinél.
Tehát ha majd a miniSIM kártyáját kivágjuk szépen a sablon a alapján, akkor mehet is a telóba igaz? És nem fog beragadni meg ilyesmi?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#27417) suspect


suspect
aktív tag

Valaki ebben tudna segíteni?

iPhone 3GS..gyári szűz 6.0.1 van rajta. Gondoltam erre is feldobom a 6.1-et mielőtt eladom de 3194-es hibát ír ki. Olvastam róla és itt a gond az SHSH mentés. TinyUmbrellában mentettem, de továbbra is azt dobja ki :F egyéb ötlet valakinek?

(#27418) zzeN válasza B-L-A-C-K (#27415) üzenetére


zzeN
aktív tag

:DDD

Persze, én is meglepődtem rajta. 10 perc zenehallgatás után is ugyanannyin áll:)

(#27419) Kommy válasza suspect (#27417) üzenetére


Kommy
veterán

Írd át a hosts fájlodat. ha van benne gs.apple.com sor akkor rakjál elé # -et.
host fájl

módosítás után gépet újraindítani, vagy parancssorba ipconfig /flushdns

[ Szerkesztve ]

(#27420) suspect válasza Kommy (#27419) üzenetére


suspect
aktív tag

nincs ott gs.apple.com :(

(#27421) suspect válasza suspect (#27420) üzenetére


suspect
aktív tag

host
host.umbrella
lmhost.sam
networks
protocol
services

ezek vannak csak

(#27422) ZooLee


ZooLee
őstag

Na, én is befrissítettem (OTA) tegnap este, ma reggel nagy várakozással indítottam a SpeedTest-et, oszt hát meglepődtem csúnyán: :(

Belváros közepe, Kossuth tértől egy percre kb., szóval nem lehet azt mondani, hogy ne nagyon lenne hálózati lefedettség.

Ebben vannak kikapcsolt LTE-s (vagyis 3G-s eredmények is) Kollégámnak, aki nem frissített 6-7Mbps-el jön 3G-n az adat. Hálózati beállítások visszaállítása megvolt, akkor marad a Restore? :(((

[ Szerkesztve ]

(#27423) Kommy válasza suspect (#27421) üzenetére


Kommy
veterán

akkor nézd meg, hogy mit írha megnyitod a parancssot, (futtatásba cmd) és oda meg beírod, hogy ping gs.apple.com
ha a cím amit kiír 17.xxx.xxx.xxx akkor mennie kell, ha 74.xxx.xxx.xxx akkor indítsd újra a gépet,

szerk:
Most újra elolvasva a hsz-od ugye a host fájlt meg is nyiottad?

[ Szerkesztve ]

(#27424) krain válasza szentkuti11 (#27396) üzenetére


krain
tag

Hogy is van ez a google sync? ha én eddig így használtam(azaz azt hiszem, nem az exchange-el, hanem a gmail-al állítottam be a fiókot) akkor megmarad a szinkronizálásom, naptár is? új készülék beállítására beállításra vonatkozik ez ugye? vagy...?
ja és mi van akkor ha veszek egy másik telót és arra akarom rárakni a dolgaimat...akkor újként veszi-azaz buktam a dolgot? vagy marad az iCloud....

[ Szerkesztve ]

(#27425) suspect válasza Kommy (#27423) üzenetére


suspect
aktív tag

amit kiír az: 74......... újraindítás után is

Egyszerűbb lenne telefonon keresztül frissíteni wifi-vel?

[ Szerkesztve ]

(#27426) ZooLee válasza krain (#27424) üzenetére


ZooLee
őstag

Csak a Push-t bukod, csak Fetch-et tudsz majd lekérdezni leveleket (kicsit több adatforgalom, de szerintem nem számottevő), a naptárt és névjegyzéket CalDav-al ill. CardDav-al be lehet állítani, szinkronizálni.

(#27427) krain válasza ZooLee (#27426) üzenetére


krain
tag

Köszi, tehát ha itunes-ból állítom be a dolgokat, akkor marad minden adatom? naptár, névjegy? mi ez a caldav?

(#27428) Kommy válasza suspect (#27425) üzenetére


Kommy
veterán

Szimplán meg sem nyitottad a host fájl ahogy észreveszem, mivel eszerint mégis van benn gs.apple.com sor.

Amúgy nyugodtan frissíthetsz telefonról is.

(#27429) ZooLee válasza krain (#27427) üzenetére


ZooLee
őstag

Igen az adatok megmaradnak, csak a Push értesítés funkció veszik el. Az egyéb beállításokra (lásd lejjebb) csak akkor van szükség, ha újra be kell állítani a telefonon a Google szinkronizálásokat.

Gugli a barátunk, még ha éppen ebben az esetben ki is cseszik velünk csúnyán. (Ill. velünk még kevésbé, de a Windows Phone-osokkal rendesen)

[ Szerkesztve ]

(#27430) krain válasza ZooLee (#27429) üzenetére


krain
tag

kösziiiii :C megnyugodtam

(#27431) bigdady


bigdady
nagyúr

6.1 tapasztalatok eddig 4s Voda:
Ujra megy az iCloud az asus router-emmel.
Mintha gyorsabb lenne a menü de ez csak lehet a full restore miatt van
3G sebességem Kecskemét közepén 0.5 mega eddig edge volt ennyi. Másnál megy a Voda 3G?

(#27432) ZooLee válasza ZooLee (#27422) üzenetére


ZooLee
őstag

Csináltam még teszteket, érdekes: Ha szervert változtatok (pl. a Vodafone, Telenor vagy a Fusion Media Kft-re a listából) a letöltés marad 0,02Mbps, viszont a feltöltés felmegy 7-10Mbps-re, csak az eredetileg megtalált Magyar Telekom Plc szerverrel ilyen szar a feltöltés. Akkor most mi van? :W

[ Szerkesztve ]

(#27433) bigdady válasza bigdady (#27431) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hálózati beállítások reset megoldotta.
Most már 9/4 mega :C

(#27434) bbenec


bbenec
tag

szerk.

[ Szerkesztve ]

(#27435) Blyan válasza Octopus21 (#27416) üzenetére


Blyan
félisten

GSMLine-tól? Pff, azokat kerülném mint a szart. Azért remélem minden rendben lesz.

(#27431) bigdady

Szerintem a menük tényleg gyorsabbak lettek valamivel, pedig nekem nem volt reset.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#27436) Totheground válasza ZooLee (#27422) üzenetére


Totheground
addikt

Szerintem le vagy korlátozva. En is le voltam, de carrier update elott ment rendesen a net, utana meg egybol olyan sebessegeket produkalt, mint nalad.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#27437) madgie válasza Blyan (#27435) üzenetére


madgie
titán

Szerintem is, sima 4-en is.

(#27438) B-L-A-C-K válasza Blyan (#27435) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én többször is rendeltem onnan gond nélkül, illetve rengeteg sok pozitív tapasztalatot hallatom. Neked mi volt a gond velük?

(#27439) ZooLee válasza Totheground (#27436) üzenetére


ZooLee
őstag

Igen, én is gondoltam erre, lekérdeztem (56-ft-ért, hogy kapja be a köcsög T) az aktuális egyenleget, és aszondja, hogy "rendelkezésre álló adatforgalmi egyenlege 364010 kbyte". Most vagy várok két napot (és utána megkérdezem, hogy mégis mi a pénisz történt az előfizetéssel) vagy csinálok egy restore-t, amihen nem fűlik a fogam...

(#27440) Octopus21 válasza Blyan (#27435) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Miért kerülnéd őket? Valaki itt azt írta, hogy korrektek és az árukereső is megbízhatónak írta. Sok a pozitív vélemény róluk.

(#27441) Blyan válasza B-L-A-C-K (#27438) üzenetére


Blyan
félisten

Általában akkora lehúzásokat csinálnak, hogy néha rossz nézni - lehet, hogy 1+ éves modelleket lehet náluk venni jó áron, de az újakra hihetetlen mit pakolnak.
Másik - egyszer voltam ott cuccot venni, a doboz tartalma a következő... ja az nem is volt, zacskó, beledobálva az utángyártott töltő, headset, egyéb. Már fordultam is ki az ajtón. :)
Bennem ez megmaradt, amint meglátom, hogy GSMLine már köpök is egyet. Lehet azóta korrektebbek lettek, de sajnos nálam örökre elvágták magukat. :)

(#27442) B-L-A-C-K

Nem beszéltem le senkit, a magam véleményét tolmácsoltam. Nálam nagyon mélyen vannak.
De simán lehet, hogy már a zuggsm-ek legjobbjává nőtték ki magukat, és akkor nem szóltam. :)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#27442) B-L-A-C-K válasza Blyan (#27441) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én vagy 3-4 telót rendeltem onnan, bontatlan hibátlanok voltak, az hogy drága az már megint más kérdés, akkor sem magamnak rendeltem hanem megkértek rá, de minden flottul zajlott.

[ Szerkesztve ]

(#27443) Octopus21 válasza B-L-A-C-K (#27442) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Nem tudom, én nem nagyon találtam olcsóbban magyar nyelvűt apple garival bontatlan dobozban.

(#27444) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Ejszakara bekapcsoltam a ne zavarj modot. Majd reggel miutan kikapcsoltam, nem volt net a telomon. Repulo uzemmodba kellett tennem, majd vissza normalba es csak ugy javult meg.
Ennek mi lehet az oka?

(#27445) madgie válasza rayoliviero (#27444) üzenetére


madgie
titán

Nálam sima repülő módnál is eljátssza néha. ki-be kell kapcsolgatni, hogy megjavuljon (látni látja a wifit, de nem megy a net, illetve mondjuk az otthoni net meg ,a bolti már nem)

(#27446) ZooLee válasza Blyan (#27441) üzenetére


ZooLee
őstag

Kár, hogy kifordultál a boltból, lehet, hogy nem ártott volna kicsit beszélgetni.
Mondjuk úgy, hogy (tökéletesen) alkalmazkodtak a magyar piachoz. A magyar átlagvásárlónak minél olcsóbban kell a telefon, nem számít, hogy átalakítós töltő van hozzá vagy nincs tartozék vagy doboz. Ők ezt az igényt kiszolgáltják korrektül. Ezek a telefonok olcsók, de ha kell kaphatsz rendes magyar dobozzal és tartozékokkal felszerelt készüléket is - felárért. Ez persze már nem annyira olcsó, átlagos árban van. Viszont korrekt, gyors módon szállítanak házhoz, én is vettem már náluk több készüléket, csak jó tapasztalataim vannak. Rendszerint azok szoktak panaszkodni, akik a csodát várják, hogy olcsóé megkapod ugyanazt, mint a gyári boltban vagy szolgáltatónál. Hát, csodák azé' nincsenek...

(#27447) Kashim válasza rayoliviero (#27444) üzenetére


Kashim
őstag

Bug. Fogalmam nincs, nézd majd meg holnap is csinálja-e. Én azóta használom ezt a funkciót időzítve rendszeresen mindennap, mióta beépítették a rendszerbe, de sosem találkoztam még ilyennel.

(#27448) ESP válasza Octopus21 (#27443) üzenetére


ESP
senior tag

Az összes iphone-ban van magyar...

Apple gari is érdekes. Mielõtt megveszed sn alapján kérd le a garit pl Almárium-tól telefonon, mert lehet Makaó-ból származik mint egy tegnap hirdetett i5 aprón aztán kenheted a hajadra a garanciát.

[ Szerkesztve ]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#27449) Brumi˘ válasza ZooLee (#27439) üzenetére


Brumi˘
addikt

Én tegnap óta vívok a t-vel, mert 6.1 update óta 32kb/s / 20mb/s a mobilnetem. Első körbe az volt hogy nincs aktiválva az akciós dupla leforgalmazás, ma már azt mondták hogy valami beállítás hiba, indítsam újra ők is újra indítják, de még mindig semmi. Szerintem hívjad őket, mert állítólag én voltam az egyetlen eddig akinek ilyen baja van. Persze kikapcs-bekapcs, hardreset, networkreset megvolt. És se 3g-n se LTE-n nem megy 32k/s-nél többet. :((

(#27450) M@te


M@te
senior tag

ha van egy garanciális 4s-em de én is használtan vettem, attól még tudom érvényesíteni a garit? nem nézik hogy kinek a nevén van? (T-MOBILE!!)

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.