Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27301) krain


krain
tag

Helló, szakik! Kérdésem lenne : hogyan lehet beállítani/mit kell beállítani hívásnál, hogy ne nyomjam meg véletlenül se a némítás/hangszóró stb ikonkat? Valahogy mostanában sikerül, aztán csak mérgelődök miatta. Aut.lezárás 1 percre van állítva. köszi

(#27302) Kicsirics77 válasza krain (#27301) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ha a füledhez emeled akkor a kijelző kikapcsol vagy a szenzor nem érzékeli,hogy a fülednél van?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#27303) krain válasza Kicsirics77 (#27302) üzenetére


krain
tag

háát, gőzöm sincs :B igazából random kapcsolja be a fülem(heheh) a némítást, aztán megy a hallózás ezerrel, ezek szerint a szenzor rossz?

(#27304) Kicsirics77 válasza krain (#27303) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem tudhatom,hogy rossz-e a szenzor neked kell érzékelni,hogy a kijelző kikapcsol-e ha közelítesz vala a füledhez vagy sem.
egyébként meg ellenőrizheted úgy is hogy ügyfélszolgálatot hívod és letakarod a szenzort,és ha kikapcsol a kijelző akkor a szenzornak semmi baja,ha meg nem akkor nyilván rossz...

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#27305) Szecsy


Szecsy
aktív tag

Az lehet h az lte bekapcsolva de a deak teren ne lenne?:) mit kell ilyenkor tenni network reset?

(#27306) walakii válasza pr0bi (#27297) üzenetére


walakii
tag

Szerintem nekem is beakadt most, vagy nem tudom. :D 1 óra 10 perc használat, 3 óra készenlét és 100%-on van. Vagy csak elérte a level2-t a telefon, és innentől nem kell töltenem :DD

"Az interneten található idézetekkel az a baj, hogy nem tudhatjuk kitől származnak" - József Attila

(#27307) Kicsirics77 válasza walakii (#27306) üzenetére


Kicsirics77
veterán

vagy te is mikrohullámú sütőben töltöd 20 mp :DDD
ha megtalálom a linket beteszem mennyi birka ember van :DDD
trolloló

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#27308) walakii válasza Kicsirics77 (#27307) üzenetére


walakii
tag

Ez kamu!! Nekem simán feltölti a mikró, sőt 20 mp sem kell, elég neki 11-12 körül :P

"Az interneten található idézetekkel az a baj, hogy nem tudhatjuk kitől származnak" - József Attila

(#27309) Qru válasza walakii (#27308) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah kérem, aki iFón 6-al nyomja annak ilyen gyorsan töltődik. :D

#nincsbennetarcsi

(#27310) Okuyama válasza walakii (#27306) üzenetére


Okuyama
tag

Jaja ,ezt énis észrevettem .Reggel feltöltöttem fullra és videoklippeket hallgattam,vagy 30 perc használat után is 100 % on volt az akku.Majd x idő múlva 99 ,és innentől fogva rohamosan csökkent ahogy használtam :U Most jelen pillanatban 89% on van 1 óra 32 perc használat és 4:04 perc készenlét mellett .Kíváncsi vagyok mi fog ebből kisülni :(( (( i5 ))

[ Szerkesztve ]

(#27311) szentkuti11


szentkuti11
addikt

iPhone 4-nél stagnál az akksiidő a régi szoftverhez képest. Kényelmes 1 nap.

(#27312) ZooLee válasza Okuyama (#27310) üzenetére


ZooLee
őstag

Szerintem hülyeség bekapcsolni a százalék kijelzést, mert ezen fogtok parázni - mint ahogy a mellékelt ábra mutatja :N Az akkunak megvan a saját ksiülési görbéje, ami nem lineáris, ezért nincs értelme a százalékokat nézni (olyan ez, mint a Windowsos install programok százaléka, amikor elmegy 90%-ig 10 másodperc alatt, aztán a maradékot fél óra alatt fejezi be)
Ha feltétlenül szökséges a százalék, akkor belépsz a használathoz, ha meg nem, akkor meg úgyis szól 20%-nál... :)

(#27313) Qru válasza ZooLee (#27312) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont ezért kapcsoltam ki a %-os jelzést én is.

#nincsbennetarcsi

(#27314) pr0bi válasza walakii (#27306) üzenetére


pr0bi
senior tag

Nézd majd meg, egyszer csak aránytalanul megindul lefelé ha valami alkalmazás fut. pl. netezel vagy zenét hallgatsz :)

(#27315) ZooLee válasza pr0bi (#27314) üzenetére


ZooLee
őstag

Ja, valaki már említette a MotorBlast játékot, én is letöltöttem pár napja, de valami elmebeteg módon szívja az akksit. A telefon teljesen felforrósodik, és egy fél órás játék leszívja a kapacitás akár 50%-át is... :Y Mondjuk jó a játék, úgyhogy max kétszer töltődik a kütyü naponta... :D

[ Szerkesztve ]

(#27316) QuarK


QuarK
senior tag

Az LTE parádé kapcsán elméláztam kicsit.

iPhone 4S-ben ugye HSPA+ van. Elvileg annak ellenére, hogy sebességben nem hozza a 21,6Mbps-t, csak 14,4Mbps-t, a többit tudja ("reduced signaling, faster call setup, continuous packet connectivity, ..." -- innen az elvileg kevesebb energiaigény az érdekes főleg).

És adott az, hogy a T-Mobile kisebb díjcsomagoknál (pl. a Mozaik S, 5400 huf) a 7,2Mbps-es HSPA-t adja; de nagyobb díjcsomagoknál a 21,6Mbps-es HSPA+-t (pl. Net & Roll S-től, táblagépekhez), ill. az Ikon LTE díjcsomagoknál az LTE-t (pl. Ikon LTE 200, 6000 huf).

Vajon kisebb djícsomagnál a 7,2Mbps max. sebesség azt is jelenti, hogy ott a HSPA+-t nem is használja, vagy csak sebességkorlátoz? Vajon az LTE díjcsomagnál a 4S-t felengedi-e a HSPA+-ra? Egyáltalán, földi halandó érezné-e a kisebb energiafogyasztást és a rövidebb válaszidőt HSPA és HSPA+ között? :)

(#27317) Tibee86


Tibee86
veterán

Vajon az Apple meddig írja alá a 6.0.1-et? Csak mert nem igazán lez időm menteni csütörtökig.

Kommy: Hát ez szomorú... pedig úgy rémlett, hogy az 5.1.1-et még jó pár napig aláírta az új verzió kijövetele után.
Akkor ezt benyaltam. Mindegy, 6.1-et majd úgy is csak akkor teszem fel, ha kijött hozzá a JB. Max ha merül tőle majd a telóm, akkor visszatérek 5.1.1-re.

[ Szerkesztve ]

(#27318) Kommy válasza Tibee86 (#27317) üzenetére


Kommy
veterán

Már tegnap este sem írta alá.

(#27319) snooze válasza Kommy (#27318) üzenetére


snooze
veterán

a 6.1-et a cydia mikor menti majd?a tinyum az lementette mikor felraktam a legujabbat..
installoust hogy lehet leszedni a telorol?köszi!

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#27320) Zoty4 válasza Kommy (#27318) üzenetére


Zoty4
őstag

Kommy: Settings / general / about / Carrier -nél T-Mobile H 14.1 van?

igen ez van és mégsem jeleníti meg a LTE-t

(#27321) Kommy válasza Zoty4 (#27320) üzenetére


Kommy
veterán

Az előfizetésed tartalmaz LTE-t?

(#27319) snooze: Nem tudom mikor fogja menteni.
Cydia-ból a manage részben törlöd.

[ Szerkesztve ]

(#27322) Zoty4 válasza Kommy (#27321) üzenetére


Zoty4
őstag

Mozaik L van, az már LTE-s

(#27323) gAnDzs


gAnDzs
tag

Skacok akkor 6.1 alatt 4S-en ott a 3G kapcsoló? :F

Siemens CX 65 --> Nokia 5200 --> Nokia 6120c --> HTC Desire --> Apple iPhone 4S

(#27324) snooze válasza Kommy (#27321) üzenetére


snooze
veterán

köszi!
a telepitett dolgok között van olyan,hogy installous5 és translation..mindkettö mehet?

GO Gunners!!!

(#27325) ittakary válasza gAnDzs (#27323) üzenetére


ittakary
nagyúr

:K

(#27326) Kommy válasza snooze (#27324) üzenetére


Kommy
veterán

persze mehet mind a kettő.

(#27322) [chelloZotya: Pedig akkor kéne lennie LTE-nek ha van ott LTE ténylegesen.

(#27323) gAnDzs: Igen van 3G kapcsoló

[ Szerkesztve ]

(#27327) snooze válasza Kommy (#27326) üzenetére


snooze
veterán

:R :R

valami ütközést irt ki,de eltünt az inst.. :)

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#27328) Zoty4 válasza Kommy (#27326) üzenetére


Zoty4
őstag

Hát ez érdekes :(, óbudán nem lenne 4G??

[ Szerkesztve ]

(#27329) M@te


M@te
senior tag

Kommy szerinted fog csökkenni a korábbi ipad-ek ára ha megjelenik februárban az új?

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#27330) bobooo válasza Zoty4 (#27328) üzenetére


bobooo
addikt

Kéne lennie: [link]

M@te: Milyen új iPad? Most jött ki növemberben a 4. generációs, meglepődnék, ha máris jönne újabb.. :Y Ha a 128 GB-osra gondolsz akkor: nem fog lejjebb menni, hanem a 128-as lesz brutálisan drága...

krain: A hangszóró és az előlapi kamera felett:

[chelloZotya: Ne haragudj, nem tudom az előzményeket. Át váltottál LTE-s ikonba vagy Mozaikba? Ha nem akkor előbb azt tedd meg. Ha már átléptél akkor nyomj egy hálózati beállítások visszaállítást, vagy/és szedd ki a SIM kártáyt és indísd újra a telefont. ui.: a Szolgáltató 14.1? (Beállítások->Általános->Info)

[ Szerkesztve ]

(#27331) krain


krain
tag

tudom, hogy borzasztó égő meg minden, de áruljátok már el, hol a fenébe van a közelség érzékelő szenzor az i4-en? :U

(#27332) Zoty4 válasza bobooo (#27330) üzenetére


Zoty4
őstag

kéne bizony, hívjam fel a T ügyfélszolgálatát?
Attól félek hogy még azt se fogják tudni mi az az LTE, azt hiszik az Eötvös L. T. E :)

[ Szerkesztve ]

(#27333) M@te válasza krain (#27331) üzenetére


M@te
senior tag

hívd fel a szolgáltatód ingyenes számát és kezd el az ujjaddal letakargatni a hangszóró körüli részt. amikor elalszik a kijelző megtaláltad. de ha beírod a googleba 1000000000% hogy 60 millió képet találsz róla

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#27334) icecave válasza Zoty4 (#27332) üzenetére


icecave
Topikgazda

Tudni fogják, nekem úgy kellett kérni az LTE-t a Mozaik L-en, mert alapból nem kapcsolták be meglévő előfizetésen.

(#27335) kiki22 válasza Kommy (#27246) üzenetére


kiki22
senior tag

Sopronban ahogy latom nincs is lte.Akkor is erdemes valtani csomagot?

(#27336) majestic válasza Okuyama (#27310) üzenetére


majestic
őstag

Na jó kib@szás volt ez a frissítés: felmentem lepihenni 45 percre, előtte mindent kilőttem a háttérben. 5%-ot merült a telcsi (i5), azelőtt egész éjszaka (6-7 óra) alatt nem merült 100-ról 1%-ot sem... Most amióta lejöttem elolvastam a kommenteket és leírtam ezt a szöveget es tovább merült még 4%-ot! Na ez gáz!

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#27337) aboutterms


aboutterms
csendes tag

Sziasztok!

Ma vettem egy iphone 5-öst, és annyi a gondom vele, hogy nem működik a kamerája. mikor elindítom, nem nyílik ki a blende a kijelzőn... váltani sem tudok a hatlapi/előlapi kamera közt. Frissítettem 6.1-re reménykedve, hogy megszűnik, de ugyanez.
Nem tudom, hogy én vagyok a setye, vagy tenyleg nem műkszik!? Van valakinek ötlete, mit érdemes ilyenkor megpróbálni?
Ezelőtt is iphone-m volt, szóval ismerem az iOS-t de most lövésem sincs mitől lehet ez.

(#27338) erdoke válasza majestic (#27336) üzenetére


erdoke
titán

Én azért megvárnék 3-4 töltési ciklust, ill. legalább egy kisütés + teljes feltöltést, mielőtt végleges véleményt mondanék. :F

Szerk: apropó, kijött ma a rég várt iPhone 5 + Retina iPad + friss térkép update az iGO primo-ra. Most települ, majd holnap kipróbálom, úgyis lesz 900 km utam 2 nap alatt. :K

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#27339) Kommy válasza aboutterms (#27337) üzenetére


Kommy
veterán

Rendes restore-t (visszaállítás) csináljál, semmi backupot ne rakjál rá

(#27340) bobooo válasza kiki22 (#27335) üzenetére


bobooo
addikt

Érdemes, mert nincs túlforgalmazási díj, csak lassítják a netedet, ha túlléped a havi keretet.

(#27341) Okuyama válasza majestic (#27336) üzenetére


Okuyama
tag

Rossz sejtésem van ezzel a 6.1 el :( eddig csak annyit vettem észre hogy vodánál jobb a térerő ,más pozitivum egyenlőre nincs :U

Ám próbáltam menteni tegnap SHSH -t 6.0 ás gyári IOS-t mivel az volt rajta mielőtt frissítettem,ami szerintem sikerült is mert 2 mappát kirakott .Cashe mappában belül egy 1.5 MB os Lib-Bin .És egy .known_devices mappában pedig 9 kb os PLIST Fájlt rakott .Szerintetek sikerült az shsh mentésem ? :U

[ Szerkesztve ]

(#27342) M@te válasza bobooo (#27330) üzenetére


M@te
senior tag

BOBO DJ TESSÉK :) hát igen az árából 2 brutál laptopot is lehetne venni.( nem applet )

[ Szerkesztve ]

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#27343) majestic válasza erdoke (#27338) üzenetére


majestic
őstag

Melyik Igo-ra jött ki a frissítés????

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#27344) bobooo válasza Okuyama (#27341) üzenetére


bobooo
addikt

Nyisd meg a TU-t és nézd meg, hogy a az "All Saved SHSHs" résznél ott van-e az általad, tegnap lementett SHSH

Egyébként kint a 6.10.02a frissítés TU-hoz, amiben már benne van a 6.0.2 és a 6.1 support: [link]

[ Szerkesztve ]

(#27345) aboutterms válasza Kommy (#27339) üzenetére


aboutterms
csendes tag

Alapból nem is raktam vissza backupot, mert akkor már észrevettem, hogy nem megy a kamera. Most megcsinaltam újra a restore-t, de sajna nem segített. Nem értem, fura, hogy egyik kamera se megy... bár addig el sem jut, hogy lehessen választani.:(
Érdemes még megpróbálni mást is, vagy vigyem vissza?

(#27346) bobooo válasza aboutterms (#27345) üzenetére


bobooo
addikt

Azért nem megy más kamera app se, mert a Fő Kamera app "motorját" használják.. Próbálj meg még1x egy restore-t iTunesból, hátha. Ha nem segít akkor vidd vissza

(#27347) aboutterms válasza bobooo (#27346) üzenetére


aboutterms
csendes tag

Ok, megpróbálom, köszi a segítséget!

(#27348) Totheground válasza krain (#27331) üzenetére


Totheground
addikt

Ugyanott.
Nézegesd teljes sötétségben, látni fogsz ott egy vörös derengést.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#27349) nord_ válasza majestic (#27343) üzenetére


nord_
veterán

Kelet-EU. De ezt te is megnézheted az AppStore-ban. ;)

(#27350) Zoty4 válasza icecave (#27334) üzenetére


Zoty4
őstag

Felhívtam őket, beaktiválták , thx :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.