Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) Blaise válasza Gergőke88 (#27248) üzenetére


Blaise
veterán

+1

Nekem bőven elég lenne egy 1000Ft környéki 500MB-s csomag, normális vidéki 3G lefedettséggel.

ittakary:

Értem én, csak a gyors sebességgel megjön a nagyobb étvágy, én nem fizetnék 4-5 GB-s csomagra horror dijakat, szinte mindenhol van wifi ahol megfordulok, útközben dolgokra meg sima 3G is elég. Az ország nem csak Budapestből áll, vidéken egy csomó helyen még mindig csak Edge van. Aki appokat és videókat folyton mobilneten néz és tölt le, annak csak gratulálni tudok.

[ Szerkesztve ]

(#27252) ittakary válasza Blaise (#27251) üzenetére


ittakary
nagyúr

Nekem az egész világ BPből áll, mivel 97%-ban itt vagyok :D Az hogy sok helyen csak edge van, szomorú meg minden, de engem annyira nem izgat.

[ Szerkesztve ]

(#27253) sirszevenap válasza BossBoss (#27247) üzenetére


sirszevenap
őstag

Én is felakartam tenni a kérdést, de mindig elfelejtettem. Nekem konkrétan olyan, mintha a rétegek elválnának egymástól és amolyan "cuppanás" tapasztalható! :D De ez hol előjön, hol nem. Most pl pont nem, de nem hiszem, hogy ez normális.

Bankkártyával? Hát persze!

(#27254) Gergőke88 válasza ittakary (#27252) üzenetére


Gergőke88
addikt

Még Budapesten is van olyan hely ahol akadozik a 3G. De így is a T. talán az egyik legjobb választás.
Mindenesetre reménykedek egy kedvező 2Gb-os LTE díjcsomag létrejöttére.

(#27255) Kicsirics77 válasza Kommy (#27246) üzenetére


Kicsirics77
veterán

semmi gond

peace

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#27256) walakii válasza Gergőke88 (#27248) üzenetére


walakii
tag

Én már annak is örülnék ha vodafonos vitamaxal nem 1000 forintért kapnám a 100 megát .....

"Az interneten található idézetekkel az a baj, hogy nem tudhatjuk kitől származnak" - József Attila

(#27257) Okuyama válasza icecave (#27231) üzenetére


Okuyama
tag

Én ma reggel töltöttem fel max-ra az akkut,most majd kiderül milyen az üzemidő 6.1 en ...

(#27258) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Aki jailbreakelni akar, az hogy tette fel a 6.1-et? Shift+restore és betallózta az ipsw-t vagy csak simán restore iTunes-ban? Mert elvileg sima restore-al a baseband is frissül és akkor azt hallottam, hogy nem biztos, hogy lehet jailbreakelni.

(#27259) ittakary válasza rayoliviero (#27258) üzenetére


ittakary
nagyúr

shift update

nagyon kavarod itt a fület a farokkal :D basebandnek semmi köze a JBhez

[ Szerkesztve ]

(#27260) rayoliviero válasza ittakary (#27259) üzenetére


rayoliviero
veterán

Akkor jó. :D Hát én nem vágom...

[ Szerkesztve ]

(#27261) Viktojka válasza BossBoss (#27247) üzenetére


Viktojka
tag

Én semmi ilyen "nyöszörgést" nem tapasztalok...
Viszont a power és a hangerő gombjaimnak van egy nagyon minimális holtjátéka és ez jár némi hanghatással (ha rázom :) ).

(#27262) leroyclub válasza ittakary (#27259) üzenetére


leroyclub
senior tag

Az én kérdésem is ehez kapcsolódik. Jelenleg JB van és ilyen esetben hogy frissitsek? Elég ha simán Restore-ra nyomok? Nem érdekel ha frissül a BB

(#27263) #33846528 válasza Okuyama (#27257) üzenetére


#33846528
törölt tag

en is reggel töltöttem maxra (4s), kiváncsi leszek mit bír, bár gyanítom, nem lesz változás.

(#27264) Blyan válasza bobooo (#27192) üzenetére


Blyan
félisten

Ezt nem értem pontosan, mit kell csinálni?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#27265) ittakary válasza leroyclub (#27262) üzenetére


ittakary
nagyúr

Legyünk tisztában a fogalmakkal:

Restore - visszállítás
Update - frissítés

Ennek fényében próbálj dönteni, hogy mit is szeretnél :) Amúgy én JBs telefonról úgy tértem vissza simára, hogy restore, és akkor a backupot visszaeresztettem rá. Nem volt gáz, ha jól emlékszem.

(#27266) Möhe


Möhe
addikt

T-s céges vagy flottás előfizuval ( nem LTE) működik a kapcsolója? Még ha nem is a lefedett részen van.

(#27267) ittakary válasza Möhe (#27266) üzenetére


ittakary
nagyúr

Na ez jó kérdés. Ha pl nekem nincs LTE előfizum, de most felrakom a 6.1et, akkor nekem 3G sebességgel jönnek a cuccok LTE hálózaton is?

(#27268) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Miután frissítettük az iPhone 5 készülékünkön a T-Mobile hálózatbeállításait, vagyis a carrier-t, megjelenik a 3G-s kapcsoló helyett egy LTE-s kapcsoló. Ez esetben a 3G már nem kapcsolható ki a készüléken, tehát ha nem érhető el LTE hálózat, akkor a 3G-t, majd pedig ha a 3G sem érhető el, az EDGE-t fogja használni a készülék. Kifejezetten csak EDGE használatára a készülék innentől nem kényszeríthető, de nem is erre lett kitalálva.

itt a válasz Emberek

cikk a szifonról

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#27269) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Udv!
Ha 4s-t frissitem 6.1re akkor gyorsabb lesz a mobilnetem?? Lte-s csomagom van!

Üdv: Csabee.

(#27270) Kicsirics77 válasza Csabee. (#27269) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nyilván igen
olvasd el a cikket amit linkeltem és mérj egy sebességet is
Qru akkor ezt benéztem :W

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#27271) Qru válasza Csabee. (#27269) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, mert a 4S nem tud LTE-t.

#nincsbennetarcsi

(#27272) Zoty4


Zoty4
őstag

Srácok, i5-öm van 6.1 softtal Mozaik L díjcsomaggal, bekapcsoltam az LTE-t és fent a T-mobile H mellett továbbra is csak 3G van, nem LTE, mi lehet a gond?

Budapest, 3. kerület (bécsi út és szentendrei közötti rész)

[ Szerkesztve ]

(#27273) Csabee. válasza Kicsirics77 (#27270) üzenetére


Csabee.
nagyúr

De a cikk nem ter ki a 4S-re!

Qru:én is így gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#27274) Kommy válasza Zoty4 (#27272) üzenetére


Kommy
veterán

Settings / general / about / Carrier -nél T-Mobile H 14.1 van?

(#27275) Kicsirics77 válasza Csabee. (#27273) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ezért mondtam,hogy ezt benéztem mert ez a cikk csak az i5-re igaz
én kérek elnézést mindenkitől.... :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#27276) Zsoltiabéka3


Zsoltiabéka3
csendes tag

Sziasztok!

Múlt héten szerdán vettem egy i5-öst, és kis idő után feltűnt, hogy a kijelző jobb szélén és a felső sarokban enyhén sárgás a képernyő. Olvastam, hogy az új készülékeknél elképzelhető, hogy a ragasztó nem száradt meg teljesen, és ez idővel (használat közben) 1-2 hét alatt megszárad.
Van olyan, akinek hasonló baja volt, és menet közben eltűnt a sárgaság?

(#27277) pr0bi válasza #33846528 (#27263) üzenetére


pr0bi
senior tag

Nem igazán értem, mit vártok ilyenkor 1-1 frissítés után, megváltást? A hardver adott, energiagazdálkodási lehetőségei nagyon minimálisak, szignifikánsan alig mérhető lenne a változás.

(#27278) ittakary


ittakary
nagyúr

na nyomtam egy friss restore-t. kíváncsi vagyok hogy alakul üzemidő :)

(#27279) B-L-A-C-K válasza pr0bi (#27277) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sok kicsi változás is sokra megy, lehet 1 éven belül már heteket fog bírni...:D ;]

(#27280) Szecsy


Szecsy
aktív tag

Hogy valtozott az akksi ido ha letoltok a 6.1 et valaki vett eszre valamit?:)

(#27281) ittakary válasza Szecsy (#27280) üzenetére


ittakary
nagyúr

Fél napja használjuk.... :N

(#27282) #33846528 válasza pr0bi (#27277) üzenetére


#33846528
törölt tag

a háttérben futó alkalmazások energiafelhasználásán éppen reszelhettek valamennyit. de eddig csak annyi a feltűnő, hogy alvó üzemmódban mintha többet fogyasztana. amúgy elnézést, hogy felhoztuk a kérdést, hiszen közel sem annyira fontos, mint az lte a Vodanal, vagy a színes t-mobile felirat :D

(#27283) suspect válasza #33846528 (#27282) üzenetére


suspect
aktív tag

Szerintem még semmi biztosat nem lehet leszűrni ennyi idő alatt :N

(#27284) bbenec válasza #33846528 (#27282) üzenetére


bbenec
tag

Igen sztem is többet zabál talán alvó módban :S

Meg nekem lockolt képerynőn átvált wifiről 3G-re de amint unlock-olom visszajön a Wifi. (sőt nem is kell unlockolni ha a felső gombot megnyomom felvillan a képernyő és látom ahogy átkapcsol) Lehet ez eddig is így volt, csak nem vettem észre, de ez magyarázná a többletfogyasztást. Írhatna akinek i5 van és még nem tette fel a 6.1-et hogy ezt neki is csinálja-e.

[ Szerkesztve ]

(#27285) Qru válasza bbenec (#27284) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez eddig is így volt.

#nincsbennetarcsi

(#27286) suspect válasza bbenec (#27284) üzenetére


suspect
aktív tag

Ez eddig is így volt ha a 3G és a wifi is be volt kapcsolva. :K

(#27287) pr0bi válasza #33846528 (#27282) üzenetére


pr0bi
senior tag

Mondjuk ez sok mindentől függ valóban, az enyém 1,5 éves lesz nemsokára de nem vettem észre semmi teljesítmény/üzemidőbeni változást az eddigi iOS upgradek során. Szerintem ahogy frissülnek egyre rosszabb lesz a helyzet.

(#27288) walakii válasza pr0bi (#27287) üzenetére


walakii
tag

Nekem i5-nél alvó állapotban romlott. Eddig esténkén max 2-3%-ot esett használat nélkül, ma reggelre meg 11%-ot. Viszont nemrég feltöltöttem és újraindítottam, azóta 100%-on áll 45 perc használat (végig wifi) és 1 óra 20 perc készenléttel.

[ Szerkesztve ]

"Az interneten található idézetekkel az a baj, hogy nem tudhatjuk kitől származnak" - József Attila

(#27289) skidrowkill


skidrowkill
aktív tag

Sziasztok!
Tudom hogy most hülyének és fösvénynek tartotok (hogy nem veszek egy eredetit), de rendeltem HonKong-ból egy utángyártott töltő adaptert.
Ma meg is jött, de nem tölti, a másik meg az hogy közel hajoltam, és elég érdekes szikrázó hangot hallok, akinek esetleg ilyenje van, neki is ad ki érdekes hangot az utángyártott töltője, vagy ez KUKA?

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#27290) suspect válasza skidrowkill (#27289) üzenetére


suspect
aktív tag

Szerintem ne erőltesd, kuka :)
Nehogy pár ezer forint miatt vehess új telót :U

[ Szerkesztve ]

(#27291) sirszevenap válasza walakii (#27288) üzenetére


sirszevenap
őstag

Ilyenkor én is megörülök. De hamar utol éri nálam magát sajnos. 100% áll , de ha el kezd merülni , akkor egy ideig rohamosan. :(

Bankkártyával? Hát persze!

(#27292) Qru válasza skidrowkill (#27289) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne erőltesd, a telódat is kinyírja a végén... :( Remélem legalább nem adtál érte sok Jüan-t.

#nincsbennetarcsi

(#27293) suspect válasza sirszevenap (#27291) üzenetére


suspect
aktív tag

Ha nekem is gyanúsan sokáig áll 100%-on én újra szoktam indítani (hogy mégiscsak képbe legyen hol is áll)

(#27294) vans? válasza skidrowkill (#27289) üzenetére


vans?
őstag

Eleg sokszor leirtam mar ebben a topikban is, en egy (nem is olyan olcso) utangyartott toltofejet hasznaltam egeszen addig, amig egeszen egyszeruen ki nem robbant a konnektorbol. Lelotte a biztositekot, fustolt, stb. Akkor meg iPod Touch-om volt, semmi baja nem lett, meg az eredeti kabelnek sem, de azota meggondolom az ilyen utangyartott cuccok vasarlasat haromszor is.

hábm bábm

(#27295) skidrowkill válasza Qru (#27292) üzenetére


skidrowkill
aktív tag

nem eröltetem többet, nem nagy tétel, de írtam neki, hogy utalja vissza a pénzt!

(#27294) vans? az utángyártott adatkábellel semmi baj nem volt, gondoltam evvel sem lesz, de...mégis szóval lehet most beruházok egy eredetire!

[ Szerkesztve ]

iPhone 5S™ 32 GB 9.2 I'm lovin it !!Amikor azt mondod: 'Feladom!', gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: 'Egek, micsoda lehetőség!'

(#27296) Kicsirics77 válasza skidrowkill (#27295) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a helyedben nem ezen spórolnék :U

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#27297) pr0bi válasza walakii (#27288) üzenetére


pr0bi
senior tag

Én ebben a %-os töltöttség visszajelzésben is kételkedem, szerintem messze nem valós információkat közöl. Jártam már így, hogy sokáig tartotta magát de utána sokkal gyorsabban merült mint szokott. Viszont 1%-nál egész jól tartja magát ha kíméli az ember.

(#27298) cajn


cajn
tag

Rosszul fut az IOS 6 Iphone 3gs-en? Vagy legalább van olyan gyors mint az 5.1.1?

[ Szerkesztve ]

(#27299) Zoty4 válasza Kommy (#27274) üzenetére


Zoty4
őstag

igen

(#27300) ZooLee válasza skidrowkill (#27289) üzenetére


ZooLee
őstag

"Há nem vák áz á ló, hánem, bátor!" :)

Rendszerint addig nem hiszi el senki, amíg bele nem fut egyszer, hogy nem az a drága, ami sok pénzbe kerül. Fogd fel úgy, hogy megúsztad annyival, hogy nem működik a töltő, és kuka, és nem kell szervízbe vinni az ájfónt, mert egy fél órás töltés után elszáll valami a töltőben, és kap egy csinos kis túlfeszt a készülék. (Nekem egy 10$-os lightning kábelhez volt "szerencsém", én is megúsztam annyival, hogy nem működik...)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.