Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) sipi723 válasza bbenec (#26935) üzenetére


sipi723
tag

nálam is szarozik napok óta a fb messenger, nem kapom meg értesítésben az üzeneteket. de nem ez az egyetlen program, ahol nem jönnek a push értesítések, pl.: Sportacular nem működik, foursquare is csak néha..
aksi témában: kezdek átállni az Edge+Wifi kombóra, 3G hihetetlenül meríti akkor is ha nem is használom a telefont.. :/ Wifi manapság szinte mindenhol van, ha meg épp úton vagyok akkor az edge elég arra, hogy lehessen használni a fácsét, imessega-t vibert és társait

(#26952) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Valaki használ itt Survivor tokot? Mennyire jó? :U Nyílván nem kocsival akarok átmenni a telefonon, de túrázni kellene tehát esés, kevés víz érheti.

(#26953) bandigno válasza whited (#26943) üzenetére


bandigno
senior tag

kiszúrja a szemedet a pre-order felirat, nem? ;] :O off topik megvan?

(#26954) samgar válasza ittakary (#26949) üzenetére


samgar
őstag

Hogy-hogy?

Oppo Find X5 PRO

(#26955) szekfizsolt válasza samgar (#26954) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Mert a 6.0.2- csak az Iphone 5-nek egy hibáját javította, így lefelé ki sem adták...

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#26956) sipi723 válasza szekfizsolt (#26955) üzenetére


sipi723
tag

igen, az OTA frissítéssel volt gond

(#26957) szentkuti11 válasza samgar (#26954) üzenetére


szentkuti11
addikt

6.0.1-el WiFi gondok voltak, ezért gyorsan kiadták a javítást, nem ért rá a 6.1-ig.

(#26958) samgar válasza szekfizsolt (#26955) üzenetére


samgar
őstag

Valami rémlik tényleg. Az az érdekes, hogy nekem sosem volt wifi gondom, pedig folyamatosan azon vagyok.

Oppo Find X5 PRO

(#26959) rayoliviero válasza bobooo (#26898) üzenetére


rayoliviero
veterán

Sajna nem segített. Megint feltöltöttem a telót teljesen és egy óra készenlét mellett 7 perc használati időt írt, de úgy, hogy én még egy percet sem használtam. Feltöltés után rögtön lezártam a képernyőt és egy óra múlva megnéztem mit ír ki használati időre és sajnos 7 perc. :(
Mit lehet ezzel csinálni?

(#26960) r3dsnake válasza rayoliviero (#26959) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az teljesen normalis, nekem is atlag annyi orankent.

(#26961) rayoliviero válasza r3dsnake (#26960) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, köszi szépen. :R

Kommy: iCloud ki van kapcsolva, vagyis nem vagyok bejelentkezve.

[ Szerkesztve ]

(#26962) Kommy válasza rayoliviero (#26959) üzenetére


Kommy
veterán

iCloud-od van, mert akkor ha töltőn van biztos, hogy csinál biztonsági mentést, photostream is megy a háttérben, multkor nem tudtam elképzelni mi eszi annyira a az aksiát ha a photostream volt, mivel éppen gépen rendezgettem a fotókat, és véletlenül berakta a photostream-be.

(#26963) rayoliviero válasza Kommy (#26962) üzenetére


rayoliviero
veterán

Megosztott fotóadatfolyam és fotóadatfolyam sem megy.

[ Szerkesztve ]

(#26964) ittakary


ittakary
nagyúr

Marha jó poén volt ez a lejárt beta... fogta magát azt kidobott a szürke aktiválóképernyőre -.-

elmehetnek a fenébe...

(#26965) Totheground válasza ittakary (#26964) üzenetére


Totheground
addikt

Lassú voltál. :D

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#26966) Tibee86 válasza rayoliviero (#26959) üzenetére


Tibee86
veterán

Nálam most éjszaka, 8 óra alatt összehozott valami 50 perc használatot. :D
Így merült 7%-ot.(wifi+edge bekapcsolva)

[ Szerkesztve ]

(#26967) golya32 válasza Tibee86 (#26966) üzenetére


golya32
aktív tag

Nekem 1óra 7 perc használatot hozott össze este 22 től ma reggel 8 ig csak edge és wifi van bekapcsolva.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#26968) irgum


irgum
addikt

Jött sms a T-től hogy elértem a csomagban foglaltat és innentől 32kbs. Mégis hasít a netem. Net&Roll bővítés van ami +1giga, szerintem ez kavart be náluk.

(#26969) Totheground válasza irgum (#26968) üzenetére


Totheground
addikt

Dettó.
A korábban linkelt majd 19 megabitet hasonló sms után mértem :D
Nálad már LTE díjcsomag van? Nálam igen. és lehet az kavar be, mert eddig a netroll esetén is lassítottak.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#26970) irgum válasza Totheground (#26969) üzenetére


irgum
addikt

LTE van már nekem is.

Most akkor akár torrentezhetnék is a mobilnetemmel??? :D

[ Szerkesztve ]

(#26971) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Sziasztok!

Húgomnak szeretnék majd ajándékba venni egy Iphone 4S telefont. Egy ideje nézegetem az összehasonlításokat a 4-hez képest és engem valahogy meggyőzött a különbség az S javára. Nekem egy 3GS-em van. Ausztriába készül kimenni tesóm dolgozni és ez amolyan búcsúajándék lenne, hogy kicsit jobban teljenek majd a napjai. Egy 16GB-os fehér modellt szeretnék, és nagyon erősen 140 lenne a keret. Tudnátok javasolni egy boltot, hogy honnan rendeljem, olyat ahol korrektek és az 1 év gyártói garancia is benne van? Ja és magyar nyelvű menü is legyen benne mindenképp.

Köszi a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

(#26972) B-L-A-C-K válasza Octopus21 (#26971) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én 140-et nagyon nem adnék ki egy 4S-ért, kicsivel többért, vagy akár ennyiért is, itt PH-n már új, vagy pár hetes iphone 5-öst veszel...

(#26973) madgie válasza B-L-A-C-K (#26972) üzenetére


madgie
titán

Függetlent? Mert gondolom az ausztriai kaland miatt az kellene neki (kint jobb csomagokból válogathat, mint itthon).

(#26974) B-L-A-C-K válasza madgie (#26973) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Most hogy így gyorsban apróra mentem egyből egy pár hetest találtam 165 ezerért..., gondolom ha nagyon keresgélnék 150 körül is lehetne találni már neten.

[ Szerkesztve ]

(#26975) #33846528 válasza B-L-A-C-K (#26972) üzenetére


#33846528
törölt tag

független új 5 -öt igazán mutathatnal annyiért... használt 4Sek mennek 110 körül, amik normálisan néznek ki. a 165 meg nem 140, ahogy a pár hetes sem új :/

[ Szerkesztve ]

(#26976) rayoliviero válasza Tibee86 (#26966) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, akkor nemcsak nálam nő a használati idő éjszaka, ezek szerint ez normális. :R

(#26977) Octopus21 válasza B-L-A-C-K (#26972) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Tudnál erre konkrét példát? Mert én 5-öst nem láttam sehol ennyi pénzért :S Főleg nem újat, de minden tanácsot szívesen fogadok és köszi a segítséget.

(#26978) B-L-A-C-K válasza Octopus21 (#26977) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Linkeltem lejjebb 165 ezerért független, nem tudom van e olcsóbban nem keresgéltem, de ha nincs is, és ha már 140-et akarsz azért, akkor már inkább kicsivel többért egy i5-ös nem? :) Bár nekem már az ilyen 80 ezres árkategória is sok egy telónál.

(#26979) bbenec válasza Octopus21 (#26977) üzenetére


bbenec
tag

[link]
Itt zsírújan 140k a fehér iPhone 4S 16GB, 2 év garival 152k. Sima 4-est kaphatsz már újonnan 110 körül 1 év garival. Amennyiben vissza tudod igényelni az ÁFÁ-t (én így vettem céges számlával), akkor egy vadiúj kevesebbe van mint egy használt. Nekem így hogy az ÁFA visszajött, így volt 160k és vadiúj, 2 év teljeskörű garanciával az i5-ös.

(#26980) bbenec


bbenec
tag

Most hogy átálltam a Wifi-s használatra, elképesztően bírja az aksi. (i5)

Usage:

Usage - 5 Hours, 42 Minutes
Standby - 18 Hours 37 Minutes

Így vagyok 60% aksin, pedig neteztem, faceztem, emaileztem egy csomót.... Így azt mondhatom 2 napig simán elmegy a telefon, ami nagyon szép szerintem. Igaz alaposan beállítottam mindent ami szívja az aksit. (GPS kikapcs, fényerő automatikus, push értesítések csak oda ahova tényleg kell, Siri off stb. stb stb., sok okos beállítás van)

[ Szerkesztve ]

(#26981) Octopus21 válasza B-L-A-C-K (#26978) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Nem találom:S
És mi a véleményetek az ebay-es vásárlásról pl Angliából? Tegyük fel, hogy lemondok a magyar menüről. A garanciát, hogy tudom akkor érvényesíteni, ha kintről rendelem? Vettem már ebayen ezt azt, de ekkora összegért még nem. Mennyire biztonságos?

Most elgondolkoztattál az 5-ösön. Amúgy nekem is nagyon sok pénz ez, főleg egy telefonra, de szeretnék tesómnak egy exclusive ajándékot. SOkat dolgozik, szart se keres vele és még nem volt neki ilyen minőségi cucca, én meg azért nem keresek annyira rosszul, bár szerintem sokan ezt is kiröhögnék, na mind1 a lényeg, hogy irreálisnak tartom az árát én is. Amúgy ha kimegy majd osztrákiába nem fog neki gondot jelenti egy ilyet megvenni, de ez nem érdekel engem. Én szeretnék neki most egy komolyabb ajándékot neki. Állandóan a kis Lg érintős telóján lóg, facebook ezerrel, de már beszéltük, hogy jó lenne neki valami okos teló hogy tudjunk róla skypolni meg viberezni, meghát másokkal is tudjon. Kezemben volt az LG fos teló a 3GS-em után és egyszerűen hiába érintettem, nem történt semmi. Nyomnom kellett izomból. És akkor mondta h milyen gyönyörű a fehér Iphone 4-es, meg az én 3GS-emen is már ki van akadva hogy mennyire fasza. De láttam rajta, hogy úgy mondta ezt az Iphone-t hogy neki ez egy elérhetetlen dolog, sose lesz ilyene. Én meg dolgozok már régóta sokat, már megveszegettem sokmindent magamnak és neki meg szüleimnek nem sokmindent vettem, most ilyen nagyobb volumenű dolgokra gondolok. Szüleimmel kezdtem, a Sony LCD Tv-met adtam nekik, azóta is imádják, és most húgom jön. Szerintem nagyon örülne neki, bár lehet, hogy elmond majd minden hülyének, hogy ez teljesen felesleges volt, de most ez van, erre készülök és kész:)

Bocs a story-m leírásáért:)

(#26982) nord_ válasza Octopus21 (#26981) üzenetére


nord_
veterán

Mindegyik iPhone-ban van magyar menü. Mivel Anglia az EU tagja, így a garanciát érvényesítheted bárhol az Európai Unióban.

(#26983) Gergőke88 válasza Octopus21 (#26981) üzenetére


Gergőke88
addikt

Miért mondanál le a magyar menüről?!
Már rég óta benne van az IOS-ban alapból...

(#26984) madgie válasza Octopus21 (#26981) üzenetére


madgie
titán

Fécbúkolgatni egy sima négyes is elég lenne, bár kétségtelen, hogy ár/érték arányt nézve az érné meg a legkevésbé.

(#26985) bbenec válasza Octopus21 (#26981) üzenetére


bbenec
tag

Szerintem kedves gesztus ez nagyon :) Viszont egy sima mezei fehér iPhone4-estől is szerintem a világ legboldogabb húga lenne és arra amire ő használná a telefont szerintem bőven elég ez is. Én inkább vennék egy ilyet 110-ért mint 165-ért egy használt 5-öset, mégicsak ajándékba adni egy használtat szerintem annyira nem az igazi.

Vagy rádobsz még és akkor 4S-t 2 év garival 150-ért, 16Gb-ost.

[ Szerkesztve ]

(#26986) cajn


cajn
tag

Üdv Mindenki!
Jelenleg egy Iphone 3gs van a tulajdonomban... 5.1.1-es ios fut rajta.
Néha belassul a telefon.. ez mitől lehet? De ezt csak azóta csinálja mióta fel raktam rá a cydia-t.
Arra lennék kíváncsi hogy a ios 6 hogy futna a 3gs-en? Lassabb lenne illetve az Cydiat hogyan lehet eltávolítani a telefonról?

(#26987) Octopus21 válasza bbenec (#26985) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Persze használtat semmiképp nem akarnék. Most már látom, hogy az új 5ös árak nagyon durvák, ennyit azért nem ér meg. A 4S viszont nagyon szimpi volt, de nem csak 1 év gari van az árban? 140-ért láttam valahol ezt a telót, asszem GSMHome-on. Ilyen bolttól pl érdemes megvenni?
Esetleg a mostani árfolyamok miatt nem csökken majd az ára, ha elkezd megint erősödni a forint?

(#26988) Blaise válasza bbenec (#26979) üzenetére


Blaise
veterán

"Ár függvényében választható: 12 hónap HU - 12 Hónap EU - 24 hónap HU"

Ez nem hivatalos garancia, a bolt adja a saját feltételeivel, szóval könnyen lehet hogy pofára esel ha beviszed egy itthoni Apple szervizbe, és kiderül, hogy Malajziából származik a telefon, tehát mivel nem EU-ban vetted nincs rá garancia.

A 2 év valójában 1+1 év (1 év teljes körű + 1év szoftver), ez meg külön vicc, a második évben könnyen kibújik alóla a bolt.

[ Szerkesztve ]

(#26989) B-L-A-C-K válasza Octopus21 (#26981) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én is sokat vásárlok ebayről (apróbb dolgokat), de ilyen jellegű dolgokat nem vennék, ki tudja mit kapok...
Én a helyedben amúgy vennék neki egy sima 4-t, szerintem amit ő észrevenne belőle a 4S-hez képest, hogy az internetes oldalak lassabban töltenek be, ettől függetlenül nem hiszem, hogy többre értékelné a 4S-t, és jóval olcsóbban megkapod már, illetve ugyan olyan örömet szereznél vele neki...:)

Amit nem találtál meg itt van...:)

[ Szerkesztve ]

(#26990) ittakary válasza B-L-A-C-K (#26989) üzenetére


ittakary
nagyúr

Szerintem a 4S boven job annyival, mint amennyivel tobbe kerul. Az elejen irta a srac o is atgondolta es neki is megeri. Szeritem a 4 ma mar erosen lassucskanak mondhato :)

(#26991) Qru válasza ittakary (#26990) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem sima 4-van nem az S. Volt nálam S-es is. Sztem se éri meg a felárat a 4S.

#nincsbennetarcsi

(#26992) B-L-A-C-K válasza ittakary (#26990) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó de gondolj bele egy olyan hölgy fogja használni akinek mindig gagyi telefonjai voltak ahogy említette a kolléga, és most azért mert 2 másodperccel lassabban töltenek be az oldalak ezen kívül mit fog észrevenni? Amúgy nekem is sima 4-em van pár hete, előtte még sose volt iPhone telóm, 4S-t egy napig nyomogattam, jobb de nem tartom annyival jobbnak amennyibe többe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#26993) vans? válasza ittakary (#26990) üzenetére


vans?
őstag

Hat ez mindenkinek a sajat dontese, nekem is 4-em van, megpedig azert, mert nekem sem eri meg a felarat a 4S.

hábm bábm

(#26994) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Mennyi árkülönbség van jelenleg a 4 és 4S között, hogy egyáltalán szóba jön nálatok a 4 megvétele?

(#26995) madgie válasza vans? (#26993) üzenetére


madgie
titán

Dettó, nekem is elégségesnek tűnik* a sima 4 sebessége, pedig itt figyel mellette az iPad 4, amiben ugye csúcshardver van.

*: most még... idővel erre is lassú lesz az adott os és programok, értelemszerűen hamarabb, mint a 4s-nél.

Mr Teddy: olyan 75-80 körül tuti ki lehet fogni vadiúj 8 gigás i4-et. Gari nálam elsődleges apple cuccnál, egyrészt csak egy év van belőle, másrészt fürödtem már be a 3G-vel wifi-ügyben. Mennyi egy új 4S?

[ Szerkesztve ]

(#26996) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Köszi szépen a véleményeket.

Akkor korlátozzuk le a lehetőségeket 4-re és a 4S-re. SZóval az a helyzet, hogy ha a 16GB kiadásokat nézzük, lehet rosszul keresek, de ugyanannyiba kerül az S mint a 4. De cáfoljatok meg ha nem így van.

[link]

Ezt az összehasonlítást néztem és azért jóval gyorsabb az S, meg a kamerája is jobb azért. Viszont ha a 8GB 4-et nézem akkor persze árban jobb.

Szóval akkor
4 8GB 115.000 Ft
4 16GB 140.000 Ftvagy
4S 16GB 140.000 Ft

Ezek a variációk. Amúgy az én 8GB-os 3GS-em hamar fullon lett. Most akarom a képeimet, videoimat lementeni gépre.

[ Szerkesztve ]

(#26997) lupus_l válasza Octopus21 (#26996) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Illetve azt sem szabad elvetni, hogy az antenna jobb térerőt produkál a 4s mellett (javították a 4-es "antenna gate" problémáját).

(#26998) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Szeretnék venni és felújítani egy iPhone 2G-t (legelső iPhone), régen erre vágytam és szerintem máig ez néz ki a legjobban :). Szerintetek érdemes nekikezdeni? Ahogy elnéztem alig van hozzá alkatrész ha meg van is irtózatosan magas áron. Valaki esetleg belefogott már ilyenbe? Tanácsot segítséget szívesen fogadok.

(#26999) #33846528 válasza Octopus21 (#26996) üzenetére


#33846528
törölt tag

en 8 gb-t biztosan nem vennék, es ha nem az apró araibol indulunk ki, hiszen fontos szempont a gari, akkor nincs is akkora különbség a 4 es a 4s között. en azt mondom, ha megvan ra a pénz, akkor a 4s -t vedd, nekem pl fontos volt, hogy sebessegben jobb.

(#27000) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Mégegy fontos kérdés, bár lehet hülyének tűnök majd tőle. Kártyafüggetlen Iphone-t osztrák kártyával is lehet használni simán ugye?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.