Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) Totheground válasza bbenec (#26800) üzenetére


Totheground
addikt

Felesleges.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#26802) M@te válasza bbenec (#26800) üzenetére


M@te
senior tag

igazából ha újra elindítod akkor több energiát használ mintha hagyod a multitaskban.

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#26803) szekfizsolt


szekfizsolt
senior tag

Valakinek feltűnt valami újdonság az IOS 6.1-ben? :N

Nekem nem sok... :)

[ Szerkesztve ]

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#26804) Möhe válasza máyköl (#26798) üzenetére


Möhe
addikt

volt és van is nokiám (butafon)
névjegyzék/névjegyzék áthelyezése v másolása

(#26805) peugeotmate válasza máyköl (#26798) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ha leírnád milyen típusú Nokiáról van szó, könnyebb lenne segíteni...

meg

(#26806) rayoliviero válasza szekfizsolt (#26803) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ahhoz képest jó sokat kell rá várni.

(#26807) Ragnar95 válasza bbenec (#26800) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

iOS-nél a multitasking bar-on lévő progiknak a 90%-a amúgy sem fut a háttérben valójában, mivel minden progi ott van, amit megnyitottál valaha és nem lőtted ki onnan....

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26808) BossBoss válasza máyköl (#26798) üzenetére


BossBoss
őstag

Van olyan a nokian a kontakt menüben, hogy copy to sim és fordítva.

(#26809) bbenec


bbenec
tag

Az Ebay-ről rendelt USB kábelek megbízhatónak számítanak? Vennék egy autós töltőfejet hozzá 1 kábelt, meg egy kábelt az irodába is, legalább 2 méter hosszút.

(#26810) Blaise válasza bbenec (#26809) üzenetére


Blaise
veterán

Nekem van utángyártott kábelem i4-hez, tökéletesen müködik.

(#26811) Totheground válasza bbenec (#26809) üzenetére


Totheground
addikt

A lightning-okkal óvatosan, mindenképp olvasd el, hogy imilyenek a visszajelzések.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#26812) Dió83 válasza bbenec (#26778) üzenetére


Dió83
tag

Nekem a viber csinálja ezt I5 6.0.2. alatt hogy nem jönnek át az üzenetek. Ha újraindítom a telót akkor jelez hogy írtak mondjuk 3 órája. Erre valami megoldás? Most szedtem le és telepiítettem újra elvileg okés csak az a kérdés hogy meddig...

iPhone 5

(#26813) M@te válasza Dió83 (#26812) üzenetére


M@te
senior tag

nem véletlenül csak wifin vagy amikor nem jelez?

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#26814) bbenec


bbenec
tag

Akkor ez mégsem a Facebook App hibája, hanem az iOS-é. Van aki a twitterre panaszkodott, te a viberre, nekem a facebook nem jó... Azért ez viszont elég szégyeneletes na :P

(#26815) M@te válasza bbenec (#26814) üzenetére


M@te
senior tag

érdekes nekem mindegyik tökéletesen működik.

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#26816) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Hát ezt a hülye Motorblast játékot nem tudom abbahagyni... :N

(#26809) bbenec: Én pont tegnap rendeltem egy sima töltő fejet (nem szivargyújtósat) + 2M kábelt egyben, ha pár hét múlva megjön tudok részletest beszámolót adni...:) Amúgy utánaolvastam kicsit, azt mondják jó. Mondjuk nem tudom konkrétan te honnan rendelnéd, én Kínából...

[ Szerkesztve ]

(#26817) Dió83 válasza M@te (#26813) üzenetére


Dió83
tag

De wifin csinálja meg mondjuk néha 3g-n is késnek az üzenetek.

[ Szerkesztve ]

iPhone 5

(#26818) Ragnar95 válasza bbenec (#26814) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

A FB app sokaknál nem jó, ezért is használnak csomóan FB Messengert, de nekem mióta iPhone-om van, tökéletes a push, tehát több, mint 2 éve és mindhárom eddigi iOS eszközömön ugyanilyen jól működik :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26819) walakii válasza bbenec (#26809) üzenetére


walakii
tag

Tegnap vettem e-bayen 2500 forintért. Igaz nekem csak a fali töltő része kellett volna, de utána láttam, hogy van a pakkban autós töltő és 8 pines kábel is. Kicsit sántít az ár miatt, de majd ha megérkezik 8-15 napon belül, akkor megmondom milyen. :D

"Az interneten található idézetekkel az a baj, hogy nem tudhatjuk kitől származnak" - József Attila

(#26820) B-L-A-C-K válasza walakii (#26819) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én 2M kábelt + töltőfejet 441 Ft + 350 Ft postáért vettem...:D De ahogy utána olvasgattam kopp ugyan az amit itt árulgatnak egyben 3-4 ezer forintokért...

Szerintem az összes telefonboltosok innen rendelgetik...

[ Szerkesztve ]

(#26821) gAnDzs


gAnDzs
tag

Helló
Ez a tok szerintetek kifényesíti vagy összekarcolja a telo oldalát és jó választás lenne szerintetek ? [link]

Siemens CX 65 --> Nokia 5200 --> Nokia 6120c --> HTC Desire --> Apple iPhone 4S

(#26822) Ragnar95 válasza B-L-A-C-K (#26820) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Jaja, szánalom,h csomó magyar webshop árulja az ebayes dolgokat 5-10x-es áron... :U Múltkor az 5$-os ebayes külső akksimmal találtam szemben magam 5000Ft-ért a szifon.com-on... :U :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26823) walakii válasza B-L-A-C-K (#26820) üzenetére


walakii
tag

Majd kiderül, remélem működik, ha meg nem, akkor nem abba a 2500 forintba fogok belehalni. Amúgy én is rengeteg e-bayes filléres dolgot szoktam látni több tízszeres áron, elképesztő hogy egyik-másik ember mennyire verébnek nézi a másikat ...

gAnDzs: nekem hasonló van, csak SPIGEN gyártásban, az nem karcolja, ugyan akkor igényli nagyjából hetente a takarítást, mert alámegy a kosz, ami meg tudja picit karcolni pláne ha sokat rezeg. Az én tokom már a 2. napon eléggé lekarcosodott, de még így is szépen néz ki, csak közelről látszik. :)

[ Szerkesztve ]

"Az interneten található idézetekkel az a baj, hogy nem tudhatjuk kitől származnak" - József Attila

(#26824) B-L-A-C-K válasza Ragnar95 (#26822) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

walakii, Ragnar95:

Szerintem az itteni árakkal nincs is gond, mert kb mindenhol ennyi EU-s szinten, és persze sok ember nem tudja ugyan azt meglehet venni olcsóbban, a cégek meg ebből élnek. Inkább az hihetetlen ha ők egy 2m-es kábelt, és egy adaptert 441 Ft-ért adnak el, mennyi lehet az előállítása, vagy ők mennyiért szerzik be ~40 Ft-ért?...:D

walakii: Nekem semmilyen tokkal nincs tapasztalatom, de most ezt megvettem, csak még várom megjöjjön, szerinted ez összekarcolja az oldalát?

[ Szerkesztve ]

(#26826) icecave válasza Kommy (#26763) üzenetére


icecave
Topikgazda

Leszedtem a GSM-et, de shift + update-ra és shift + restore-ra is azt írja,hogy nem kompatibilis a file. Frisítem iTunes, hátha az a baja.

(#26827) gAnDzs válasza walakii (#26823) üzenetére


gAnDzs
tag

Lehet veszek egyet ebay-en :)....amugy az Ozakis fóliák jónak számítanak?

Siemens CX 65 --> Nokia 5200 --> Nokia 6120c --> HTC Desire --> Apple iPhone 4S

(#26828) Kommy válasza icecave (#26826) üzenetére


Kommy
veterán

neked cdma-s iPhone-od (A1429) van mint mindenkinek Európában. A GSM-es IPhone 5 (A1428)az amit az AT&T használ.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#26829) B-L-A-C-K válasza gAnDzs (#26827) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én régen foglalkoztam fóliákkal, mind1 milyet veszel vagyis akármilyen drága úgyis karcolódik, és 1-2 havonta érdemes lecserélni. Szóval én azt mondom felesleges kiadni értük több ezer forintot, én pl tegnap ezt rendeltem hozzá: 5 db előre/hátra ~800 Ft

[ Szerkesztve ]

(#26830) szentkuti11 válasza gAnDzs (#26821) üzenetére


szentkuti11
addikt

Tipikus placebo hatás, max arra jó, hogy megnyugtasd magad, hogy tokban van. Nem karcolja össze, de semmit nem ér, egy hátlapi fóliával ugyanezt éred el. Nekem egy ilyesmi tokban tört össze a 4-em, pedig egyáltalán nem kapott nagyot.

[ Szerkesztve ]

(#26831) Ragnar95 válasza B-L-A-C-K (#26824) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Dehogynincs gond ezekkel az árakkal, hiszen ahogy mondod, max 100Ft egy USB kábel előállítása, amit itthon 60-70%-os haszonnal adnak el, ha levonjuk az eladók fizetését, szállítási költségeket, stb.... :U :)
Ebben igazad van, csak ott nem jön elő ennyire szemmel láthatóan a különbség, mert nem tudsz utángyártottat olcsóbban beszerezni, ami ugyanolyan jó lenne :DDD
chrisxx: még mindig tilos a fórumban hirdetni, arra ott a hardverapró... :U

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#26832) B-L-A-C-K válasza szentkuti11 (#26830) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

BLADE fém BUMPER-rel van tapasztalatod?

Ragnar95: Jó de arra írtam mindennel így van szinte, pl nézd meg veszel egy Gas farmert 50 ezerért 500 Ft-ot az előállítása...:)

[ Szerkesztve ]

(#26833) walakii válasza B-L-A-C-K (#26824) üzenetére


walakii
tag

Én ezekkel a fém bumperekkel/tokokkal nem ápolok jó viszonyt. Sanszos hogy karcolni fogja. Jobb minőségű tokoknál szoktak adni alá egy kis védő fóliát/ gumi cuccot ami védi. Ha ez nincs hozzá én mindenképp alátennék valami védelmet, ha másnem celluxal ragaszd körbe, kicsit véd rajta.

gAnDzs:
Fólia meg majdnem mindegy hogy milyen, célnak megfelel, megkarcolódik akkor eldobod teszel rá másikat. Nekem nagyon tetszett a prémium üveg tapintás hatása :DD Épp ezért nem is fóliát tettem rá, hanem megleptem magam egy Glass.tR-el. Ugyaninnen rátettem egy alu gombot is, nagyon meg vagyok eddig elégedve vele. Könnyen takarítható, védelem, no karc. Nagyon tuti, ha ilyet kaptam volna hamarabb más telefonra/tudom hogy létezik akkor csak ilyeneket használnék :D

[ Szerkesztve ]

"Az interneten található idézetekkel az a baj, hogy nem tudhatjuk kitől származnak" - József Attila

(#26834) bbenec


bbenec
tag

A tokok kapcsán én ezzel baromi elégedett vagyok:
[link]

Pont ott véd ahol kell, mégis látszik az egész telefon kb úgy ahogy van. A kijelző sem karcosodik így mert a bumper alul felül is kiemelkedik. Az Ozaki tok semmit nem ér, főleg ha kijelzőre esik a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#26835) szentkuti11 válasza B-L-A-C-K (#26832) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ha lefóliázod alatta a keretet (én leceluxoztam :DDD ), akkor jó, bár szerintem elrontja a telefon vékonyságát.

(#26836) Tibee86 válasza B-L-A-C-K (#26829) üzenetére


Tibee86
veterán

" mind1 milyet veszel vagyis akármilyen drága úgyis karcolódik"
Ez szerintem nagyon nem igaz. Több, mint fél éve van fent sgp fólia a telefonom, de max hajszálkarcokat tudok rajta felfedezni, de azt is csak fénynél direkt keresve. Ellenben a családban a másik iPhone-on mindig ilyen 100 ft- os fóliákat rakok fel, amiket kb 2 hetente cserélni kellene, mert a kijelzőt alig látni, olyan karcosak lesznek ennyi idő után.

(#26837) gAnDzs


gAnDzs
tag

Tokban tartom mindig a telomat , csak ha leteszem az asztalra akkor megnyugodjon a pici szívem hogy nem karcolódik a hátulja , arra pedig bőven elég az az Ozaki tok + fólia :K

Siemens CX 65 --> Nokia 5200 --> Nokia 6120c --> HTC Desire --> Apple iPhone 4S

(#26838) Enjoy válasza walakii (#26833) üzenetére


Enjoy
addikt

Én pl. államvizsgára való készüléskor leszedtem, s kipróbáltam mennyire strapabíró az üveg (annyira cs...tt az ideg)
Egész sokáig hajlott, aztán egy csett, és millió kis darabra tört össze.
Most nincs rajta semmi, csak az alu gomb :D
_

Utólag visszagondolva, kár volt matatni a telefont, mert nagyon jó a glass.tR.
De legalább meglett a diplomám. :)

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#26839) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Olyat csinál újabban (pár hete? hónapja?) az i4s - em hogy nem nem tölti fel a képeket a photo stream-be. Ha kikapcsolom és bekapcsolom a telefont, akkor igen. Később újra nem csinálja a feltöltést. Ez mitől lehet? Régen nem volt ezzel baj.

(#26840) bbenec


bbenec
tag

Visszatérve a push notification-re, lehet csak akkor működik rendesen ha a multitaskok között fut a facebook messenger?

Egyébként így hogy bumperben tartom a telót (mint amit linkeltem picivel fentebb) így szerintem nem indokolt a fólia plusszban, mert zsebben tartom a telót, kulcs meg mindentől mentesen ami karcolhatná a kijelzőt. Vagy ennek ellenére is érdemes lehet első-hátsó fólia még plusszban?

(#26841) nord_ válasza máyköl (#26792) üzenetére


nord_
veterán

Nokia PCSuite -> szinkron MS Outlook progival. Utána iTunes szinkron szintén Outlookkal iPhone-ra.

(#26842) walakii válasza Enjoy (#26838) üzenetére


walakii
tag

Grat. a sikeres vizsgához. Kár volt leszedni, nekem nagyon bejön. Ha valamiért cserélnem kell megint ilyet veszek majd. (Amúgy nehéz volt leszedni? Ha lejött és próbáltad visszatenni akkor megváltozott a tapadó tulajdonsága? Mert ha nem, akkor lehet megpróbálnám azt a kis komisz szöszt kiszedni alóla, de nem akarnám elrontani, mivel annyira nem zavar)

bbenec:
Fb nekem is szokott szórakozni, néha megy néha nem, mikor milyen kedve van. Wifi-vel nem fogsz kapni semmi értesítést csak esemény meghívásokat. (legalább is nekem mást nem hajlandó onnan küldeni)
A védelemről meg annyit, hogy attól függ hogyan érzed. Nekem megnyugtató tudni, hogy tokban van (ami alig látszik) illetve védett a kijelző is. Én biztos lefóliáznám, mert véletlen is szoktam kulcsokkal meg mindennel együtt tárolni, így sokkal jobb. Nekem annyi megkarcolta a fekete i5 hátulját, hogy amikor tettem rá glas.tr-t, akkor egy üveglapon dolgoztam, amin volt valami keményebb kosz, amikor elcsúszott rajta akkor húzott egy karcot a hátulján (kb fél centi).

[ Szerkesztve ]

"Az interneten található idézetekkel az a baj, hogy nem tudhatjuk kitől származnak" - József Attila

(#26843) máyköl válasza nord_ (#26841) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi!

(#26844) nord_ válasza Tibee86 (#26836) üzenetére


nord_
veterán

Egyetértek. Nekem Ozaki van fenn, de nem csak, hogy sokkal jobban bírja mint a százforintos íbéjes nóném szarok, hanem egyrészt nagyságrendekkel könnyebb feltenni, másrészt nem ront a kijelző minőségén.

(#26845) golya32


golya32
aktív tag

Létezik 3Gs re olyan tok amiben akku is van?

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#26846) szentkuti11 válasza golya32 (#26845) üzenetére


szentkuti11
addikt

Rengeteg féle van. Power case néven keresd őket neten.

(#26847) Enjoy válasza walakii (#26842) üzenetére


Enjoy
addikt

Köszi :R
-
Körömmel benyúltam alá, majd megemelve egyik sarkánál fokozatosan eleresztett.
Nem mondanám, hogy könnyen felszedhető, de nehéznek sem :)

Vissza lehet rakni, de azt meg nem mondom, hogyan bírná hosszabb távon..
Szerintem ne kockáztass. :U

► més que un club ◄

(#26848) nord_ válasza máyköl (#26843) üzenetére


nord_
veterán

Szintén Nokiáról váltottam (6230-ról vittem át anno a 3G-re az adatokat... pont most lesz ennek négy éve. :) )

(#26849) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

(#26833) walakii: Ehhez elméletileg van ilyen alátét a kereten belül...

(#26835) szentkuti11: Nem is rossz ötlet...:) Amúgy persze hogy elrontja a kinézetét, de magamat ismérve, és munkámból adódóan bármikor leejthetem véletlenül, és ennyit megér hogy ne sérüljön, vagy legalább ne annyira.

(#26836) Tibee86: Hát nem tudom, én régen mint mondtam foglalkoztam fóliákkal, azaz árultam itt PH-n őket, és nekem ez volt a tapasztalatom, persze ha vigyázol rá mindegyik lehet karcmentes. Én úgy voltam vele, hogy ha már fólia volt rajta nem figyeltem annyira rá pl mivel együtt rakom a zsebembe az adott telefont, és a drága is ugyan úgy karcolódott mint az olcsóbb fajta. Na meg a másik tegyük fel veszel egy 5 ezer forintos fóliát, első nap már úgy megkarcolod hogy nagyon idegesítő, lecseréled? Nem hiszem...Itt meg ha hetente lecseréled akkor se egy nagy összeg hiszen mint említettem 5 db 800 Ft előre hátra...

[ Szerkesztve ]

(#26850) bbenec


bbenec
tag

Most ez így akkor tényleg teljesen komoly, hogy reményem sincs arra hogy ha wifi-vel és/vagy 3G-vel használom a telefont (itthon irodában) akkor küldjön notification-t a facebook messenger ha valaki rámír? Ezt még egy ócska Samsung is tudja teljesíteni, nemár hogy egy iPhone5-nek ez gondot jelentsen :(((

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.